>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Adelaide 1 , Pune ( 01.01.2023 - 08.01.2023)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Adelaide-700x450.jpg

Miejsce: Adelaide , Australia
Data rozgrywania: 01.01.2022 - 08.01.2022
Nawierzchnia: Hard (Outdoor)
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: $642,735
Oficjalna strona turnieju: https://adelaideinternational.com.au/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/adelaide-1
Drabinka:
Plan gier:
Zwycięzca singla 2022:
Zwycięzcy debla 2022:



logo-tata.jpg

Miejsce: Pune, Indie
Data rozgrywania: 02.01.2023 - 07.01.2023
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: ATP 250
Pula nagród: $713,495
Oficjalna strona turnieju: https://www.maharashtraopen.com/
Lista Startowa: https://www.dartsrankings.com/tennis/pune
Drabinka:
Plan gier:
Zwycięzca singla 2022:
J. Sousa
Zwycięzcy debla 2022:
R. Bopanna / R. Ramanathan



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
rytelson 80K

rytelson

Użytkownik
John Millman Vasek Pospisil 2 @1.80

3:30, kwal. ATP Adelaide. Sezon tenisowy zaczynamy w Australii w Adelaide. Jest to początek sezonu, zatem nie sądzę by było jakieś odpuszczanie itp. Statystycznie lepiej wygląda Kanadyjczyk, który jest w pierwszej "setce" rankingu, onegdaj 25. Vasek ma 32 lata i jest już po drugiej stronie tenisowej rzeki. W ubiegłym sezonie 67 meczów z czego 45 rozstrzygnął na swoją korzyść. Fajny bilans wytłukł na hali gdzie wygrał 37 pojedynków, na nawierzchni twardej w zeszłym sezonie radził sobie kiepsko (6/9) co przy jego warunkach fizycznych ( 193 cm/88 kg) może dziwić, gdyż w całej karierze miał bilans na "hard" 272/181. Rok tamu sezon zaczął od hali, od Włoch. Jego rywal to też "weteran" kortów, 33-letni John Millman. Ubiegły sezon Australijczyk miał bardzo słaby 22/27, tak jak i 2020 - 22/27. Jest też o 9 kg lżejszy i 8 cm niższy. Początek sezonu raczej w jego przypadku działa "na rozruszanie". Rok temu bez szału na początku, w 2020 1 z 7 meczów wygranych. Millman też trochę podupadł na zdrowiu gdyż w ajatyckim tour a to oddawał mecz walkowerem (Yokohama) a to kreczował (Gwangju) no i H2H na korzyść Pospisila 3-1. Ostatnie 2 mecze z roku 2019 Davis Cup 2:0 dla Vaska, 2020 2:0 w ATP Sofia. Przewaga psychiczna powinna być po jego stronie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2236
rytelson 80K

rytelson

Użytkownik
W tenisie niestety takie "kwiatki" to częsta sprawa. Jedyne co możesz robić w takich sytuacjach to zapamiętać Virtanena i przy jego kolejnym meczu patrzeć czy są przesłanki że ponownie coś może odwalić. Np jest na liście startowej następnego turnieju w którym rok temu był min. w 1/4 finału i będzie bronić punktów. Oczywiście podaję przykład, są inne sytuacje losowe, także trzeba sprawdzać takie rzeczy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +170
rytelson 80K

rytelson

Użytkownik
Thanasi Kokkinakis Maxime Cressy 1 @1.90

1:30 ATP Adelaide. Mecz pierwszej rundy. Kangur greckiego pochodzenia w zeszłym roku na turniejach w Adelaide po prostu rozwalał system. Półfinał w pierwszym turnieju, czyli broni tu punktów za półfinał i triumf w drugim turnieju a z racji że to zawodnik typowo "hard" to powinien traktować to priorytetowo i walczyć. Jego rywal w sezon ostatnimi laty wchodzi powoli, raczej bez fajerwerków. Obaj są "wieżowcami" o 193 cm ora 201 cm wzrostu ale w mojej ocenie Kokkinasowi może zależeć dziś bardziej niż Amerykaninowi. I jeszcze na koniec H2H. Remis po jeden. Cressy triumfował na trawie a Kokkinakis na hardzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +473
adik1992 402,6K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Jego rywal w sezon ostatnimi laty wchodzi powoli, raczej bez fajerwerków.
zasadniczo to Cressey w zeszłym roku osiągnął finał w pierwszym turnieju w roku czyli Melbourne, gdzie przegrał z Nadalem czyli broni pkt za finał sprzed roku. Dla Amerykanina ten wynik dał przepustkę do turniejów ATP i zeszły rok był naprawdę pierwszym z poważnym graniem w ATP a nie czelkach gdzie grywał we wcześniejszych latach. Rok 2021 skończył na 112 miejscu przez co pierwszy turniej właśnie ten w Melbourne grał w kwalach. Następnie w kolejnym turnieju roku osiągnął 1/4 w Sydney a na AO 4R i porażka z Medvedevem w 4 setach. Więc można powiedzieć że wszedł dobrze w tour. Typu nie neguje bo jest to początek roku i obaj mają specyficzny styl gry czyli głównie opierają się na serwisie i akcjach przy siatce więc jeden słabszy moment może zadecydować o wygranej. Podsumowując jeżeli piszesz że Kokkinakisowi będzie zależeć bo broni pkt sprzed roku to taka sama sytuacja jest z Cresseyem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +388
rytelson 80K

rytelson

Użytkownik
Jeżeli chodzi o to że Cressy zaliczyl finał rok temu to moja wpadka bo zwyczajnie mi to umknęło. Co do obrony punktów to uważam że Kokkinakis wygrywał w Adelaidzie i zaliczył półfinał i jest faworytem. I wytłumacz mi co znaczy zależność Melbourne od Adelaide 1 ?
 
dx2 221,9K

dx2

Użytkownik
Hijikata-Duckworth 2 @1.75

Ranking obydwaj maja podobni. Duckworth glownei ze wzgledu n klopoy zdrowowtne w tmtym roku. Hijikat wchodzi do glownego touru, jeszcze nei zagrla tam duzo meczow, ale potrafi zaaistneic na piziomie challanger. Duckworth jest bardziej doswiadczonym tenisista, mysle, ze liczy na powort do dobre gry. Obydwja powinni sie starac, wiec sprobuje dac szanse starszemu Australijczykowi.
 
adik1992 402,6K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
I wytłumacz mi co znaczy zależność Melbourne od Adelaide 1 ?
Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym zdaniu.
Jeżeli chodzi o obronę pkt to broni się je w tygodniu kalendarzowym a nie w konkretnym turnieju. Czasami jakiś turniej odbywa się w innym terminie niż sezon wcześniej, lub sie nie odbywa. Tak w tym roku jest z turniejem w Melbourne 250, który odbywał się sezon temu z powodów kwarantanny, organizatorzy utworzyli dodatkowe turnieje, a w tym go nie ma. Dlatego Cressey startuje w tym roku w Adelaidzie, ale przed rozpoczęciem zawodów odpadną mu pkt za turniej w którym brał udział w analogicznym czasie rok temu.
Sezon temu turniej w Pune był w terminie 31.01-06.02 czyli po AO. W tym roku jest na początku roku. Czyli zwycięzca tego turnieju nie broni teraz pkt, tylko odpadną mu w tygodniu po AO kiedy nie ma turnieju. Turniej w Cordobie jest grany tydzień później niż w 2022. Czyli pkt zawodnikom zostaną odjęte tydzień przed turniejem w tym roku.

U kobiet turnieje w Doha i Dubaju z roku na rok wymieniały sie rangami. W jednym roku bardziej prestiżowy był turniej w Doha i tam było więcej pkt do zdobycia a rok później to turniej w Dubaju był tym lepszym. Więc pkt wygrane w Doha w kolejnym roku były bronione w Dubaju.

I zawodnicy nie muszą startować w tych samych turniejach co rok wcześniej aby bronic pkt, ale to chyba jest oczywiste.

Jeżeli coś jeszcze nie jasne to postaram się wytłumaczyć, bo troche to zagmatwane.
 
rytelson 80K

rytelson

Użytkownik
O obronie punktów nie musisz mi mówić ;-) Trochę się na tym znam ;-) Bardziej chodziło mi co Malbourne ma do Adelaide jako miejsce. Ja wiem że oba to Australia i oba twarde korty, ale to Kokkinakis jest "u siebie" bo on się w Adelaide urodził. To tak jakby (zachowując proporcje) Legia i Wisła grały niby na "obcych" boiskach i mieć do nich pretensje że tu i tu jest trawa, mecz jest w Polsce itp. Oczywiście tenis to inna bajka ale jak ja mam zlecenie w innym mieście niż swoje to nie czuje tego.
 
adik1992 402,6K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Chyba nie bardzo dalej rozumiem bo nic wcześniej nie pisałem że Melbourne ma coś mieć do Adelaidy.
Ja pisałem że rok temu były na początku sezonu dwa turnieje w tym samym tygodniu. Jeden w Melbourne a drugi w Adelaidze. Skoro w tym sezonie nie ma turnieju w Melbourne to Cressey borni pkt za ubiegły sezon w turnieju w Adelaidzie i że też będzie mu zależeć na dobrym wyniku bo ma 140 pkt do obrony.
 
rytelson 80K

rytelson

Użytkownik
Racja, nie napisałeś, ja między wierszami zrozumiałem że stawiasz je tak jakby na równi... Dobra może już nie będę więcej pisał bo coś nie możemy się dogadać, może piszę niezrozumiale. W każdym razie uważam że Kokkinakis prędzej obroni półfinał i tym samym punkty z tego turnieju niż Cressy z Melbourne. Choć prywatnie Cressy bardziej mi się podoba a Kokkinakis staje się deblistą.
 
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Giron vs Gasquet @ 2

Próbuję w kierunku doświadczonego "Ryśka", który imponował formą w na koniec sezonu w Antwerpii (choć Giron to samo we Wiedniu) i mam nadzieję, że do tego czasu nie "zardzewiał" jakoś bardzo :) ciężko dziś na tym etapie mówić o dyspozycji i formie ale stawiam tutaj raczej na profesjonalizm w przygotowaniach do nowego sezonu, gdyż mam nadzieję że Francuz lepiej prowadził się podczas "wakacji" i będzie bardziej skupiony na wyniku od samego początku. Mam nadxzieję, że wypił również mniej nowo rocznych szampanów od młodszego Girona :D hhah
 
dx2 221,9K

dx2

Użytkownik
J.Thompson-Halys 1 @1.85

Thompson z dzika karta. Ostatnie dwa sezony Australijczyk dosc niemarawo przentowal sie w na poczatku roku w tych ustrlisjkich turniejach, wiec moze pora to zmienic. Halys na pewno lepszy silowo niz Thompson, ale Francuz nir osiagnal w karierze jkis bardoz dobrych wynikow do tej pory i nie przelozyla sie jego kariera na sukcesy juniorskie.
Sadze, ze ten poziom determinacji u Australijczyka z dzika kartaa moze byc decydujacy. Na Antypodach czesto tak bywa. W nastepnej rundzie czeka nagroda i prawdopodobnie mecz z Djokovicem, wiec Thompson saadze bedzie dazyc do tego pojedynku, by dobrze rozpoczac sezon i by skrzyzowac rakiete z Serbem.
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
D.Medvedev - L.Sonnego
Sonnego win kurs 6.0
Sonego i over 19.5 gema kurs 7.5 Williamhiil

Coż obserwując co grali w ostatnich tygodniach to raczej Rosjanin mocno rozczarowuje a Sonnego dość nieoczekiwanie zatriumfował w Metz .Włoch najlepiej gra na mączce ale i na hardzie poprawił się ostatnimi czasy dość dobry wystep na Davis Cupie pokonał Tiafoe i Shapovalowa , wczesniej Bublika w finale Metz a po drodze Simona , Kordę i Hurkacza , a Medvedev to nie jest dużo cięzsze zadanie od Hurkacza.W tym że Metz Medvedev przegrał z Wawrinką , a ATP finals nie wygrał meczu i wyposcił wygraną z Novakiem.
Medvedev nie raz dawał zarobić na DOGACH ubiegłoroczny początek sezonu na antypodach tez zliczył porażkę z HUMBERTEM.
Kurs 6.00 i więcej na włocha w tym meczu to sporo a szanse moim zdaniem sporo większe niż sugeruje to kurs.
W h2h pusto , nigy ze sobą nie grali , powinni obaj trzymać serwis , spore szanse że zobaczymy jakiegoś Tiebreack a tu juz loteria , więc over 19.5 gema tez spore szanse.Zgoda Medvedev faworytem ale nie skreślał bym Sonnego.
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Jezeli ktoś chce się silić to warto poznać znaczenie słowa SYNONIM:)
Hehe Underdog/dog Istambuł/Stambuł chodzi o to samo Misiu ;-)Niedzwiadku :) kibicu / sympatyku:)
J.Sinner - K.Edmund
Edmund i over 19.5 gema kurs 8.00 williamhil
SInner chyba nazwisko numer dwa po Alcarazie wśród graczy najnowszej gegeracji obecnie nr 15,rankingu
A Kyle Edmund ranking 582 ale 2018 był na 14 pozycji.
Pokowidowy ten ranking Edmunda szcerze nie dowierzam w ten typ ale i tak sobie zagralem bo kto bogatemu w kaloszach.
Z trzeciej strony Sinner ugrał w pierwszej rundzie w Paryzu jesienią 5 gemów ledwie z Huesieram.
Edmund dostał tu dziką kartę i powinien być mocno zmotywowany , potrzebuje punktów.
Podobna sytuacja była z Coricem jeszcze pół roku temu a dziś Borna na 26 pozycji.
Za drobne .
Post automatycznie złączony:

A.Murray - S.Korda
Murray i over 19.5 gema
kurs 3.1 Williamhill
tutaj młody Korda lekkim faworytem ale szanse bliskie 50/50 .W h2h jeden mecz na hali w pazdzierniku wygrał Korda 2:1
Mam nadzieję że Andy dzisiaj wezmie rewanż , inna sprawa że obserwując Szkota odnoszę wrażenie że porusza się coraz lepiej , jakby nauczył się grać na jednej nodze .No zobaczymy
 
Ostatnia edycja:
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
Jezeli ktoś chce się silić to warto poznać znaczenie słowa SYNONIM:)
Hehe Underdog/dog Istambuł/Stambuł chodzi o to samo Misiu ;-)Niedzwiadku :) kibicu / sympatyku:)
Warto najpierw poznać znaczenie słowa synonim jeśli już na to się powolujesz.

I nie, dog i underdog to nie są synonimy.

Jak słowa, które jeśli już to są ale przeciwienstwami swoimi mogą być synonimami ?
 
GROMALL 342

GROMALL

Użytkownik
Warto najpierw poznać znaczenie słowa synonim jeśli już na to się powolujesz.

I nie, dog i underdog to nie są synonimy.

Jak słowa, które jeśli już to są ale przeciwienstwami swoimi mogą być synonimami ?
Przecież chłop ma rację - dog i underdog to jeden i ten sam ciul, więc nie za bardzo wiem z czym masz problem
 
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Oj ludzie luzie , napisał byś coś konstruktywnego w tym dziale zamiast wyważać drzwi do lasu .
Na upartego dla niektórych kartofle to nie to samo co ziemniaki :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +837
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom