>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Artur Szpilka - Bryant Jennings 26.01.2014

Status
Zamknięty.
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
chyba w nieodpowiednim czasie otworzyłeś ten temat, kiedy do walki jest dalej aniżeli bliżej ;)
mają 2 tygodnie, spokojnie ogarną temat/Konrad
 
B 0

baboon

Użytkownik
Mocno zawyżony kurs na Jenningsa. Szpila ze swoja tragiczną obroną nie ma szans wygrać na punkty, a i zaliczyć deski może (padał z gorszymi niż Jennings). Tylko jakiś lucky punch może go uratować.
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Dla mnie pewne jest, ze walka nie zakonczy sie na punkty, a kto wygra? Szpila jest pewny siebie jak nigdy, ale czy to wystarczy?
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
No nie badz kolego taki pewien, Jennings ma niezla technike a przede wszystkim mega dlugie lapy (zasieg podobno 215cm).... ale jebniecia w lapie niestety nie ma praktycznie wogole. Ciezko rowniez powiedziec jak u niego z psychika po przyjeciu czegos mocnego. Pytanie jaka szczeke ma Szpilka? bo to, ze na jego twarzy wyladuje masa uderzen jest sprawa oczywista chociazby patrzac przez pryzmat zasiegu Amerykanina. Jezeli ma szklana szczeke, to Jennings go wykonczy pod koniec pojedynku. Jak ma mocna, to typuje wysokie zwyciestwo na pkt Amerykanina. Cieszy mnie natomiast najbardziej, ze w koncu Szpilka zostanie zweryfikowany. Mam dosyc jego arogancji i w koncu na przeciwko niego stanie ktos powazny, zdrowy i pewny siebie oraz na topie. Wyjdzie w tej walce cala prawda o Szpilce. Bo np. ja uwazam, ze z taka obrona i z takim trenerem Szpila nie ma szans na mistrzostwo. Jednakze ma petarde w rekach wiec trzeba liczyc na jakis &quot;lucky punch&quot; bo zwyciestwa Szpilki na pkt sobie nie wyobrazam. Stawiam wysokie zwyciestwo na pkt Jennigsa i cos zapewne zainwestuje w Amerykanina.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
jancio09 35

jancio09

Użytkownik
Mam dosyc jego arogancji
Może to nie jest arogancja a wiara w siebie a już Ali powiedział &quot; To brak wiary w siebie sprawia że ludzie boją podejmować się wyzwania. Ja w siebie wierzę&quot;.
Nie jestem wielkim fanem Szpilki jednak ostatnio coraz bardziej się do niego przekonuje jako boksera.Patrząc obiektywnie to jeszcze młody bokser jak na HW i nie ma wielkiego doświadczenia.
Ma fajny styl i jego walki miło się ogląda.Cios ma dobry jak na wagę ciężką, wiadomo nie jest to Iron Mike czy Foreman, ale lewa ręka robi wrażenie jeśli trafi na punkt.
Szpilka ma dobrą pracę nóg(oczywiście jeśli o nich nie zapomina) i szybkie ręce.
Największy mankament to,i nie odkryje tu nic wielkiego, to obrona, która jest słabiutka.Jednak Artur ma jeszcze czas i MUSI ją poprawić.A co do szczęki to nie wiem czy jest słaba bo jednak zamroczony kiedy padał na deski Artur nie był. W mojej ocenie po prostu nie potrafi przyjąć ciosu albo źle stoi na nogach, ale to tylko moja opinia.
Minusem są też mizerne warunki fizyczne jak na obecną HW i tego już nie da się poprawić.
Nikt jednak nie może powiedzieć o Szpili że to cykor bo walczy z każdym i nie wybredza. Jakby nie patrzeć to prowadzony jest odważnie.
Pytanie brzmi czy walka z Jenningsem nie jest za wcześnie? Przekonamy się.Ja obawiam się że to odrobinę za szybko o jakiś rok.
Co do Jenningsa to ma dobrą technikę, obronę(szczelna,wysoka garda) a także długie łapy. Na nogach lotny nie jest i tu Szpilka musi go obskakiwać oraz dużo bić na dół aby opuścił ręce. Cios Bye-Bye nie ma super mocy ale może w serii zranić.
Co do psychiki obu Panów to o Bryancie nie wypowiem się bo nie mam pojęcia natomiast Szpilka ma psychikę mistrza. Artur ma to czego brakwało Gołocie aby być mistrzem w latch świetności.
Mój typ to Artur wygrywa przez nokaut w 8-9 rundzie lecz do tego czasu to Jennings będzie prowadził na punkty
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
majin33 211

majin33

Użytkownik
No i kolega powyzej trafil w sedno, bardzo madra i tresciwa wypowiedz. Co do arogancji to mowie przede wszystkim o atakach i podwazaniu Adamka bo tych Panow poki co dziela lata swietlne. No ale wracajac do tematu. Kolega wyzej zapytal, czy to nie za wczesnie? bardzo madre pytanie. Szpilka jest odwazny, jest pewny siebie, ale do tej pory walczyl z zawodnikami o calkiem innym profilu bokserskim. Minto, Mollo, McCline, Basile... to sa rzeznicy idacy na wymiany i majacy bardzo duze braki w warsztacie technicznym. Jennings zas to zawodnik opierajacy swoj boks nie na sile i kondycji ale na technice i warunkach fizycznych. Dodajac szczelna garde mamy bardzo niewygodnego przeciwnika ktorego Szpila dostal wlasciwie bez zadnego przetarcia. Dodajac do tego fakt, ze Jennings to duzy talent i ladowane sa w niego duze pieniadze = nie ma wlasciwie opcji, zeby Szpila to wygral na pkt. No ale przed walka Bronera z Maidana tez nikt nie wierzyl, ze el chino moze to wygrac na pkt a jak sie skonczylo? takze pozostaje czekac. Ja jednak uwazam, ze Szpilce bedzie bardzo ciezko i ja typuje Jenningsa wysoko na pkt.
 
jancio09 35

jancio09

Użytkownik
Stephen Mull, ambasador USA w Polsce, potwierdził na Twitterze, że Artur Szpilka (16-0, 12 KO) uzyskał cofnięcie zakazu pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Polski pięściarz dopełnił tym samym wszystkich formalności niezbędnych do wylotu za Ocean.
- Dzisiaj wylatuję, oficjalna wiadomość. Już nic nie pomoże Jenningsowi - poinformował z kolei sam Szpilka, który 25 stycznia stoczy walkę z Bryantem Jenningsem (17-0, 9 KO). W USA pojedynek będzie pokazywać stacja HBO.
- Właśnie jadę po dokumenty - skomentował dynamiczny rozwój sytuacji promotor Szpilki Andrzej Wasilewski w rozmowie z ringpolska.pl.
Ringpolska potwierdza
 
K 326

kurekq

Użytkownik
Jako duży fan talentu Artura Szpilki obejrzałem wszystkie 5 ostatnich walk Jenningsa dość dokładnie i doszedłem do następujących wniosków:
Atuty Szpilki:
1. Mocniejszy i bardziej precyzyjny cios.
Rekord mówi sam za siebie - Szpilka bije mocniej i CO WAŻNIEJSZE bardziej precyzyjnie. Problem Jenningsa nie polega na tym, że jego ciosy są słabsze, ale na tym, że kiedy już trafi swojego przeciwnika, to nie potrafi go prawidłowo wykończyć (bije wówczas mało precyzyjnie).
Lekceważenie siły ciosu Amerykanina to poważny błąd - proponuję obejrzeć walkę z Tupou i Kovalem - w obu tych starciach wygrał walkę praktycznie jedną serią. Tak czy siak Szpila bije ciut mocniej, szczególnie lewą ręką.
2. Szybkość w zadawaniu ciosów i poruszaniu się po ringu.
Jennings to dość szybki (jak na wagę ciężką) zawodnik zarówno w pracy na nogach jak ich zadawaniu ciosów, ale do Szpilki dużo mu brakuje. W drugiej walce z Mollo Artur pokazał, że potrafi poruszać się po ringu. Jennings nie ma aż tak dobrej pracy nóg.
3. Technika.
Nie ma się co oszukiwać, Jennings jest surowym zawodnikiem jeśli chodzi o technikę i Artur tutaj jest lepszy. Ma bogatszą karierę amatorską i to widać. Jennings czasami bijąc sierpy źle ustawia nadgarstek (zamiast pionowo, robi to poziomo) - na tym poziomie czasem wygląda to zabawnie, ale nie ma co przesadzać - Jennings jest dość poprawnym technicznie zawodnikiem.
4. Czynnik X - błyskotliwość.
Jennings to dużo bardziej przewidywalny zawodnik, jeśli ktoś w tej walce ma czymś zaskoczyć, to raczej będzie to Polak.
Atuty Jenningsa:
1. Obrona.
Obrona Jenningsa jest naprawdę bardzo solidna, ale niektórzy przesadzają - nie jest to Floyd Mejweter wagi ciężkiej. Potrafi schować się za szczelną gardę, jest uważny i skoncentrowany, ale leżał na deskach z takim zawodnikiem jak Tupou, który jest moim zdaniem gorszy (a już na pewno dużo wolniejszy) od Mike&#39;a Mollo.
Jennings swoją obronę bardziej opiera na szczelnej gardzie, niż na dobrej pracy nóg i trzymaniu rywala na dystans. Taką taktykę zastosował jedynie z bardzo wolnym Tupou i po troszę się to na nim zemściło, bo zaliczył deski. Uważam, że Szpilka jest zbyt szybki, by Jennings mógł utrzymać go na dystans.
W tym punkcie trudno też nie wspomnieć o obronie Szpilki. Uważam, że ludzie przesadzają mówiąc jak to dziurawy Szpilka nie jest, ale jedno jest pewne - dużo mniej dziurawy jest Jennings.
2. Prawy podbródkowy.
Prawy podbródkowy Amerykanina to naprawdę bardzo groźna broń, w ostatnich walkach trafiał czysto tym ciosem KAŻDEGO przeciwnika. Obrona Szpilki pozostawia wiele do życzenia i na tym poziomie może to wyjść. Zdziwię się, jeśli Jennings nie trafi choć raz tym ciosem.
3. Siła fizyczna i wytrzymałość.
Jennings to potwornie silny koleś, zważając że waży tylko 225 funtów. Z pewnością będzie silniejszy od Szpilki. Jego kondycja też stoi na bardzo wysokim poziomie, potrafi walczyć w bardzo dobrym tempie przez całą walkę.
Ten punkt uważam, że może przechylić szalę na stronę Jenningsa (może, nie znaczy, że uważam, że przechyli). Jeśli Szpilka nie będzie świetnie przygotowany kondycyjnie do tego pojedynku to z pewnością polegnie.
4. Zasięg.
Jennings ma większy zasięg, ale nie sądzę by odegrało to dużą rolę, ByBy jest zbyt słaby technicznie i zbyt wolny, by móc utrzymywać tak szybkiego rywala skutecznie na dystans.
5. Inteligencja.
Jennings zachowuje zawsze zimną głowę - np po deskach z Tupou podręcznikowo sklinczował. Potrafi kontrolować tempo, wie kiedy przyspieszyć, a kiedy zwolnić, aby się nie zmęczyć i jednocześnie zachować wysokie tempo. Nie podpala się w głupi sposób. Kiedy widzi, że przeciwnik jest wolny, to to wykorzystuje. Jeśli zaś ma przewagę siły, to nie unika walki w półdystansie.
Szpilka z kolei nie grzeszy inteligencją, walczy często na emocjach i to go gubi. Czy zgubi z Jenningsem?
Reansumując uważam, że w tej walce 55-45% dla Szpilki i to kurs na niego jest value któremu warto się przyjrzeć. Obrona Jenningsa jest przereklamowana (proszę zobaczyć ile razy bardzo solidny Fedosov trafiał go w półdystansie), a braki w obronie naszego zawodnika przesadnie eksponowane. Kluczem do zwycięstwa Polaka będzie dobra kondycja i mądra walka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
K 326

kurekq

Użytkownik
Jennings zas to zawodnik opierajacy swoj boks nie na sile i kondycji ale na technice i warunkach fizycznych.
W której walce Jennings opierał się na technice i warunkach fizycznych? ;) Chyba tylko z Tupou, bo ten akurat był bardzo wolny i łatwo go było utrzymać na dystans.

Jennings ma bardzo prostą receptę na każdą walkę: uważaj w obronie, zadaj więcej ciosów i utrzymaj wysokie tempo. Proste by wygrać wysoko na punkty ze średniakami.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Jako duży fan talentu Artura Szpilki obejrzałem wszystkie 5 ostatnich walk Jenningsa dość dokładnie i doszedłem do następujących wniosków:
Reansumując uważam, że w tej walce 55-45% dla Szpilki i to kurs na niego jest value któremu warto się przyjrzeć. Obrona Jenningsa jest przereklamowana (proszę zobaczyć ile razy bardzo solidny Fedosov trafiał go w półdystansie), a braki w obronie naszego zawodnika przesadnie eksponowane. Kluczem do zwycięstwa Polaka będzie dobra kondycja i mądra walka.
Przyznam, że czytając początek już wiedziałem, że o obiektywnej analizie nie ma tutaj mowy ale na pewno dobrze wymienione wiele punktów.
Dla mnie prosta sprawa: Szpilka nie wygra tego na punkty. Raz, że nie wierzę po prostu aby dojrzał do kapitalnej walki na pełnym dystansie, podczas gdy jego rywal wiadomo lubi trzymać wysokie tempo i punktować, a dwa co jak co ale to Jennings jest w skrócie &quot;gospodarzem&quot; także sędziowie też go nie skrzywdzą.
Jeżeli widzisz value na Szpilkę w zwykłym typie to szkoda słów, dla mnie to tylko grać, że będzie nokaut z jego strony, a na to powinno być już gdzieś w okolicy 3.50-4.0.
Ale sam z siebie pewnie obstawię Jenningsa tylko, że w spokojnym kuponie, bo sam jestem fanem Szpilki, ale dla mnie też lekko za szybko się porwał na tą walkę, to może być za bardzo niewygodny rywal. Nic zobaczymy ale oby to on zachował 0 w rekordzie.
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
a gdzie ty widziałeś zakład na KO?
Jennings to żadna inwestycja, gość robi solidne wrażenie, ale jak na razie na klockach idących jak misiu do miodu.
Pojedynek będzie ciekawy, na wygraną punktową nie ma co liczyć to fakt.Walka na pewno będze dobra, nawet jak Szpilka ją przegra na złe mu nie wyjdzie.
 
bebad 46

bebad

Użytkownik
dla mnie szanse miej więcej po równo 55:45 Jennings. No bet jeżeli chodzi o typowanie zwycięzcy. Jednak dla zabawy i tak zagram na Szpile, zawsze lepiej się będzie oglądało ;)
 
M 0

mario27

Użytkownik
Artur Szpilka powiedział ,, jesli nie daj Boże bede przegrywał na pkt do 8 rundy to jestem gotowy postawic wszystko na jedna karte,, Szpilka wygra nie widze tutaj innej opcji jak tylko w Bet 365 pojawił sie zakład kurs na Artura był 3.25 teraz w william hill jest 2.9
Stawiam 10/10 na Szpilke.
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
Jak czytam, ze niby Szpilka ma lepsza technike od Jenningsa to leje po gaciach ze smiechu. Jaka wy tam u niego widzicie technike? Robi chlopak postepy, ale nadal napedza go glownie lewy sierpowy + wielka wiara w siebie i dosc dobra kondycja. Natomiast jego obrona i praca nog to skandal. W Łapina jako trenera, ktory zrobi z niego mistrza swiata rowniez nie wierze. Musicie zrozumiec jedno, Szpilka wlasciwie nie ma obrony. Jennings zas ma 215cm zasiegu i jego proste beda wchodzic jak w maslo. Jak bedzie potrafil utrzymac polaka na dystans to szanse Szpilki sa na prawde niewielkie. Pamietajcie, ze Mollo (ktory tak na prawde nie powinnien walczyc bo ma ogromne problemy zdrowotne i przed walka ze Szpilka komisje w USA 2 razy odwolywaly jego walki ze wzgledu na zly stan zdrowia) poslal go 2 razy na deski. To samo zrobil Saulsberry. Ktos powyzej napisal, ze Jennings obija leszczy, wezcie jednak pod uwage to, ze ten koles zawodowa kariere zaczal dopiero w 2010 rokua boks trenowac zaczal dopiero w wieku 20 lat. Gdzies kiedys czytalem, ze nawet Nacho Beristain (trener wielkiego Juana Marqueza) widzi w nim przyszlego krola HW. Nie zmienia to jednak faktu, ze koles ma potencjal i rozwija sie nad wyraz szybko i w USA laduja w niego gruby hajs i uwazany jest za spory talent. To jest waga ciezka, wszystko jest mozliwe, ale gloryfikowanie Szpilki uwazam za mocno przedwczesne.
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Co ma Mollo do walki z Jenningsem?
Mollo to typ gościa który prze do przodu nie zważając na przeszkody, Szpila w takich wypadkach podejmuje rękawice bo to lubi mimo ze ryzykuje.
Jennings z kolei nie jest typem boksera który się rzuci na wymianę bo to nie jego żywioł, jego styl to wciąganie i punktowanie, korzystanie z okazji na podmęczonego rywala.
Jennings miał właśnie idealnie dobieranych rywali pod siebie, typowych wolnych klocków idących na niego jak walec zadając sygnalizowane ciosy.Szpila to gość który ma właśnie takie warunki, ale jak na nie jest bardzo szybki, ma dobrą technikę i myśli w tym ringu w przeciwieństwie do poprzednich rywali Jenningsa, przynajmniej do czasu kiedy go nie ponosi ułańska fantazja do bijatyki, no ale od bijatyki Jennigs to raczej będzie stronił więc w którym momecie Szpilka ma tu te swoje (według wielu nie do wyleczenia) błędy popełniać?
Jakby kursy były po równo to bym nawet tutaj nie pisał, no ale nie są.Szpila mimo wszystko to nie bokser który dostanie po turbanie, skasuje wypłatę i będzie czekał na kolejny kontrakt.
wie ktoś kiedy ważenie?i gdzie będzie można zobaczyć je na żywo?
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
Nie lubie sie powtarzac, ale napisze to poraz kolejny. Szpilka do tej pory mial zawodnikow jednego pokroju, bardziej przypominajacych dresow z ulicy anizeli bokserow. Mollo to najlepszy przyklad. Przeciez oczywistym jest, ze na punkty nikt nie da wygrac Szpilce chociazby dlatego, ze Jenningsa promuje sie na przyszlego amerykanskiego krola HW i to jego oboz organizuje walke. Cos jak swego czasu Grant. Co za tym idzie? a no to, ze Szpilka bedzie musial ryzykowac. Bedzie musial wchodzic w poldystans i szukac troche na wariata miejsca na swoj lewy sierpowy lub bedzie probowal obijac tulow Amerykanina zeby ten zaczal opuszczac rece. I TO WLASNIE BEDZIE WODA NA PLYN DLA JENNINGSA, ktory bedzie na to czekal i bedzie obijal gebe Artura swoimi dlugimi lapami. Jennings na prawde ma ogromny zasieg ramion i potrafi przycelowac z kontry a Szpilka czy bedzie chcial czy nie, bedzie musial pojsc na takie ryzyko. W tym wlasnie momencie prawdopodobnioe zostana obnazone braki w obronie oraz tragiczna praca nog Polaka. Jedyne co mnie zastanawia (i pisalem juz o tym wyzej) jak zachowa sie Jennings jak wylapie taki czysty lewy i czy bedzie w stanie 12 rund utrzymac Artura na dystans. Dla mnie tylko tutaj mamy zagadke, cala reszta jest jasna. No i napisz mi kolego o jakiej dobrej technice mowisz w przypadku Szpilki? Dobra technike to ma Cotto, Martinez czy krol Mayweather a to co opanowal Szpilka to sa jakies zalazki. I ja nigdzie nie napisalem, ze Szpila jedzie po wyplate, nie dopowiadaj sobie swoich teorii zeby poprzec swoje wpisy gdyz jednak nie do konca masz racje. Wszystko okaze sie w ringu, ale ja osobiscie stawiam 70-30 na korzysc Amerykanina i stawiam jego wysokie zwyciestwo na pkt. No ale to jest waga ciezka, wszystko moze sie zdarzyc. Licze na dobra walke, a ze troche zainwestuje w Amerykanina i widze w nim faworyta i probuje troche negowac ten hurraoptymizm? od tego jest forum. Bez takich dyskusji bylo by nudno.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom