>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

5. kolejka PKO Ekstraklasy (25.09-28.09.2020)

Status
Zamknięty.
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Górnik Zabrze strzeli powyżej 1.5 gola
@1.71
Fortuna

Zabrzanie są obecnie liderem Ekstraklasy i dzierżą tą pozycję zasłużenie. Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwa z Legią i Stalą Mielec, a także wysokie wygrane u siebie z Podbeskidziem i Lechią - wszystko to powoduje, że z kompletem punktów pewnie zajmują pierwszą pozycję i niewykluczone, że prędko jej nie oddadzą. Nie powinni raczej przegrać z Wisłą Kraków. Ta ostatnia nie wygrała ligowego meczu od ośmiu kolejek. Porażka u siebie 0:3 z Wisłą Płock dobitnie wskazuje na złą formę krakowian, i jeśli nie nastąpią gruntowne zmiany w zespole, to szybko może się okazać, że będą zagrożeni spadkiem podobnie jak w ubiegłym sezonie. Górnik na pewno nie przepuści okazji strzeleckich w tej konfrontacji. Myślę, że minimum dwa gole gospodarzy w tym meczu to dobry typ na piątą kolejkę.
 
Ostatnia edycja:
filipcz 15,9K

filipcz

Użytkownik
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Górnik wygra
@1.74
Fortuna

Mecz 5 kolejki Ekstraklasy, który wydaje się najłatwiejszy do poprawnego wytypowania. Nasza liga potrafi zaskoczyć, a każda seria musi się kiedyś skończyć, ale chyba jeszcze nie teraz ? Zwycięzca tego meczu powinien być tylko jeden – Górnik Zabrze. Aktualny lider polskiej ligi ma na koncie komplet punktów. 4 zwycięstwa z bilansem bramkowym 12:3 robią wrażenie, a gdy dodamy, że Górnicy w ostatnim meczu rozprawili się na wyjeździe z warszawską Legią sprawia, że są oni zdecydowanymi faworytami w meczu z Wisła Kraków. Bukmacherzy również to widzą, a kurs leci w dół, jeszcze w niedzielę było to 1.90, teraz 1.74 i jeszcze spadnie, więc osobiście bardzo szybko zagrałem na nich kupon, aby jak najwięcej zyskać. W tym meczu można również iść w stronę goli. Over w tym spotkaniu jest pisany. Do tej pory w meczu Górnika średnia goli wynosi 3.75 na mecz, a w meczach w Wisły 3.25. Ja gram bezpiecznie na czyste zwycięstwo. Odważniejsi mogą do wygranej gospodarzy dołożyć over +1.5 lub +2.5. Wisła Kraków mnie nie przekonuje. Do tej pory nie wygrali żadnego meczu w lidze. Przegrali dwa mecze u siebie tracąc aż 6 goli, a wyjazdach trochę lepiej, bo dwa remisy. Mimo to wydaje mi się, że na Górnik to trochę za mało. Wiślacy „lubią” tracić gole, Górnik lubi je strzelać, więc wynik tego spotkania może być tylko jeden. Powodzenia !
 
Ostatnia edycja:
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Cracovia - Raków Cz. - Raków lub remis 1,58 fortuna

Ostatnie wyniki jak i dyspozycja Cracovii nie jest najlepsza. W 3 ostatnich meczach osiągnęli 3 remisy na Podbeskidzie, Stal i Zagłębie czyli oprócz Zagłębia grali raczej na słabsze zespoły. Następny ich mecz będzie z Rakowem i bardzo możliwe, że nawet i remisu mogą tutaj nie wywalczyć. Obecnie Raków to druga drużyna w tabeli i oprócz porażki z Legią gdzie grali w osłabieniu to w pozostałych meczach zdobyli komplet punktów w dość przekonujący sposób. Ogólnie gra Rakowa wygląda bardzo dobrze, widać że są w dobrej dyspozycji, formie. W meczu z Cracovią na pewno powalczą o zwycięstwo a przynajmniej powinni tutaj zremisować. Cracovia obecnie nie wydaje się jakoś bardzo wymagającym rywalem, dlatego tym bardziej Raków będzie chciał to wykorzystać wywożąc korzystny wynik. Jak dla mnie po takim kursie Raków z remisem wygląda bardzo zachęcająco
 
Ostatnia edycja:
G 1,9K

gasterosteus

Użytkownik
Wisla Płock - Warta Poznań
Typ: Under 2,5
Kurs: 1,80
Buk: Betway

Obie druzyny klada najwiekszy nacisk na defensywe. Nie wydaje mi sie aby Warta znajdowała sie pod jakąs szczególna presja z racji zajmowania przedostatniego miejsca w Ekstraklasie czy tego ze jak do tej pory w 4 kolejkach nie zdobyla ani jednej bramki. Nie jest to miejsce spadkowe a roznice punktowe miedzy druzynami sa niewielkie. Poza tym gole tracila w koncowkach - 66, 88 i 89 minuta. Nie ma powodu zeby nie obrocic nawet tego w żart stwierdzeniem ze wytrzymują coraz dluzej bez straty bramki (nie liczac 0-0 z Piastem). Poza tym Warta swoje okazje strzeleckie ma. Co ciekawe nawet z pucharowiczami, Piastem i Lechem pokazywala zęby. Zwlaszcza na poczatku meczu. Nie byly to koronkowe akcji, raczej jakies wstrzeliwanie pilki w pole karne, liczenie na łut szczescia ale nawet z tego mozna cos ukłuc. Nie wydaje mi sie zatem aby Warta zmienila swoja strategie na najblizsze spotkanie. Dopoki na tablicy swietlnej widnieje wynik 0-0 dopoty Warta nie bedzie sie odkrywac.

Płock strzelił az 3 gole w Krakowie i mogl nawet zdobyc ich wiecej aczkolwiek glownie dzieki wydatnej pomocy przeciwnikow. Juz wczesniej meldowalem o zlym stanie krakowskiej defensywy lecz nie spodziewalem sie ze plocczanie okażą sie tak bezlitosni w wykorzystywaniu tych błedow. Niemniej to wszystko na co ich stac moim zdaniem. Liczenie na błedy i stale fragmenty gry. W moim przekonaniu fakt ze 6 bramkami Wisly podzielilo sie 5 strzelców to tez dowód na brak wyraznego lidera w ofensywie, poważnego zgrania i potwierdzenie prostej i banalnej taktyki - strzela ten kogo los wlasnie pobłogosławil pilką. Obrona Warty wydaje sie zbyt solidna aby rozdawac kolejne prezenty a straty ponosila akurat nie bezposrednio w wyniku SFG.

Dodam jeszcze ze spotykaja sie dwie bodaj najczesciej faulujace zespoly Ekstraklasy. Moj niepokoj budzi jedna rzecz. Plock strzelil 2 gole na poczatku meczow ale uznaje to za przypadek natomiast Warta rzeczywiscie probowala zaskakiwac rywali na dzien dobry choc akurat jej to sie nie udalo. Troche paradoksalne ale tak wlasnie to odebrałem. Oby tylko te dwie ekipy nie sprobowaly tego samego, rozpoczac gry szturmem. Licze na nudę, regularny gwizdek sedziego, pilkarskie szachy i urywanie sie akcji pod pierwszym lepszym naciskiem przeciwnika.
 
juve814 71,3K

juve814

Użytkownik
stal mielec-piast gliwice typ piast nie przegra i ponizesj 4,5 gola kurs :1,5 etoto❌
witam,w tym tygodniu znowu ciezkie mecze do typowania ale polecialem w piastunki bo kiedys musza sie przelamac.w lidze europy wygladaja dobrze to w naszej ekstraklapie tragicznie.w czterech kolejkach nie wygrali meczu,a nawet nie strzelili gola.sa druzyna lepsza od rywali ale nie potrafia tego przelozyc na bramki.do tego parzyszek bedzie lub juz jest sprzedany i nie wystapi w tym meczu ale ja sie ciesze to nigdy nie bylem nim zafascynowany-zyro ma dobre wejscia i moze jemu ten transfer pomoze.piast gra w czwartek wazny mecz w kopenhadze ale nie bedzie mowy o zmeczeniu w lidze bo graja dopiero w poniedzialek-bedzie wiele czasu na regeneracje.stal mielec jak pozostale druzyny ktore weszly do ligi nie wygrala meczu.poza pierwszym z plockiem gdzie wygladali niezle to pozniej byli tlem dla rywali.uwazam ze piast nie przegra w tym meczu i musialem dorzucic brameczki zeby zmiescic sie w kursie ale druzyny nie wbijaja duzo bramek i jest to bezpieczny dodatek.pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
igor123 34,8K

igor123

Użytkownik
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Typ: +2,5 gola
Kurs: 1,67
Fortuna


W piątek wieczór w Zabrzu spotkają się tamtejszy Górnik oraz krakowska Wisła. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania ligowe i przewodzą w polskiej Ekstraklasie. Wisła znajduję się na drugim biegunie. Nie najlepiej zaczęła sezon i z dwoma punktami zajmują trzynaste miejsce. Górnik w ostatniej kolejce nie był w roli faworyta, a mimo to pewnie pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 3:1. Wisła natomiast przegrała u siebie 0:3. Widać, że w ostatnich spotkaniach obu drużyn pada dużo bramek. W pierwszych czterech meczach Górnika, aż w trzech z nich padał over 2,5 gola. Taka sama statystka powyżej 2,5 gola wygląda w przypadku Wisły Kraków. Podsumowując, mój typ wydaję się być pewny i kurs, który wstawiłem wyżej jest jak najbardziej do zagrania.
 
Ostatnia edycja:
G 1,9K

gasterosteus

Użytkownik
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Typ: 1
Kurs: 1,65
Buk: Betsson

Przeczytalem w/w typy na Górnika i nie zamierzam być oryginalny. Napisano juz wiele. Co jeszcze mozna dodac? W moim przekonaniu zmierzą sie tutaj najlepiej obecnie grająca (obok Lecha) druzyna Ekstraklasy z najslabiej prezentujacą sie druzyną tej ligi.

W skladzie Wisly jest prawdziwa wieża Babel - Albańczyk, Hiszpan, Bośniak, Brazylijczyk, Ghańczyk, Kazach, Czarnogórzanin, Serb i Austriak. W dodatku nie sa to nazwiska ktore wywolywalyby poruszenie wsrod konkurencji (przypominaja mi sie coroczne pospolite ruszenia w Koronie Kielce - wiadomo jak sie to skonczylo). Jak w takich warunkach poprawiac zgranie? Nie wierze ze w piatek zobaczymy inną Wisle. Co wiecej, cos mi mowi ze Skowronek wcale nie zaparkuje autobusu we wlasnym polu karnym. On bowiem w wywiadach czesto twierdzi ze bedzie gral o pelna pule. Nawet jesli to tylko kurtuazja wobec kibicow to staje sie on niejako zakladnikiem wlasnych obietnic i m.in. dlatego sprobuje rzucic rekawice Gornikowi co oczywiscie nie moze skonczyc sie dobrze.

Jesli chodzi o Gornika to wielu jego pilkarzy po prostu osiagnelo wysoka forme. Jezeli Jimenez nie wyjedzie z Polski ani nie dozna zadnej kontuzji to najprawdopodobniej przy wykonywaniu rzutow karnych zostanie krolem strzelcow.

Myśle że Wisle moze uratowac wylacznie jakas szczesliwa przypadkowa bramka i wyjatkowa indolencja strzelecka Gornika. Użyje tego meczu nawet do malych akumulacji.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
⚠ Mecz 5. kolejki Lech Poznań - Pogoń Szczecin został przełożony. "Chcemy w każdy możliwy sposób wspomóc polskie kluby w walce o awans do fazy grupowej Ligi Europy" - stwierdził Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy
 
I 2,8K

iverson83

Użytkownik
Jak gra Legia każdy widzi, chyba słowo tragedia jest najbardziej trafne. Znów praktycznie zaprzepaszczone nadzieje zaistnienia w Europie. Reakcja zarządu czy Prezesa trochę za wolna, i do końca nie wiadomo czy sensowna. Nowy Trener Czesław Michniewicz i coś czuje że efekt "nowej miotły" zadziała. Zresztą jasnym jest że Legia dysponuje najmocniejszym składem patrząc na ligowe podwórko. Nowy Trener do tego kompromitująca przegrana z Górnikiem, (choć trzeba przyznać że zespół z Zabrza prezentuje się nieźle na początku sezonu) jakby tego było mało zespół z Wrocławia ma problemy związane z kilkoma potwierdzonymi przez klub przypadkami koronawirusa wśród zawodników. To wszystko sprawia, według mnie faworytem niedzielnej potyczki będzie Legia Warszawa. Oczywiście biorę pod uwagę nieprzewidywalność Ekstraklasy, i pucharowe spotkanie Legii ale bez przesady, Legia wyczerpała już limit krajowych wpadek i moim zdaniem spotkanie ze Śląskiem spokojnie wygra.

Legia Warszawa Śląsk Wrocław

Typ Legia Warszawa

Kurs 1.58

Bukmacher Forbet

alternatywnie

Legia over 1.5 gola w meczu

kurs 1.64

Bukmacher Forbet

Mecz przełożony i pewnie bukmacher rozliczy jako zwrot, ale typ zostawiam bo nie zależnie od terminu Legia ten mecz powinna wygrać
 
Ostatnia edycja:
R 614,3K

rjastrzab

Użytkownik
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Typ: 1
Kurs: 1,65
Buk: eFortuna

No i będzie mass pick na to spotkanie i miejmy nadzieję, że tym razem bukmacherzy dołożą do interesu. O aspektach sportowych zostało juz wiele powiedziane. Górnik na szczycie, Górnik w gazie, 4 mecze 4 zwycięstwa i to z Legią na rozkładzie w spotkaniu wyjazdowym 12:3 w bramkach. A Wisła coz, 0-2-2 4:9 drugi kraniec tabeli. Perspektywy na przyszłość mizerne. Co prawda patrząc statystycznie to oba remisy Wiślacy ugrali w meczach wyjazdowych, więc będa chcieli podtrzymać passę bez porażki. Ale wydaje mi się, że mimo wszystko Zabrzanie wykorzystają szanse na piąte kolejne zwycięstwo i odprawia Wisła z kwitkiem. Oby nie było ustawionej niespodzianki.
 
Ostatnia edycja:
kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
Lechia - PBB
1X & powyżej 1.5 gola
1.56
forbet
Podbeskidzie zasłynęło już w Ekstraklasie z mocno overowych meczów. Tracą więcej niż strzelają (3 gole na mecz) i nie wyciągają w tym kierunku wniosków w porównaniu do wcześniejszych spotkań. Lechia zaczęła niemrawo, ale jak przyjechał słaby beniaminek z Mielca, który ma lepszą defensywę niż PBB to zaaplikowali im cztery bramki. Wydaje mi się, że w tym meczu Lechia może mieć nawet kilkanaście okazji do zdobycia gola i chociaż mniejszą część z nich wykorzystają. Co do samego wskazania na Lechię z remisem to trzeba przyznać, że Lechia w ostatnim meczu zagrała lepiej niż we wcześniejszych i liczę na ich podobną postawę pojutrze. Skończyły się już wymówki związane z pandemią i krótkim okresem przygotowawczym i trzeba zbierać punkty. Przeciwnik wydaje się jednym z wymarzonych i trzeba tylko go nie zlekceważyć i skupić się na swojej robocie, a 3 punkty powinny zostać w Gdańsku.
 
Ostatnia edycja:
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Górnik - Wisła, Obie strzelą, 1.71, BETFAN

Górnik u siebie jest bardzo mocny, a w tym sezonie poprawił dodatkowo mecze wyjazdowe. W dalszym ciągu wygląda jednak słabo w defensywie, co wykorzystało m. in Podbeskidzie. Wisła ma swoje problemy, jednak mecze wyjazdowe w ich wykonaniu są bardzo dobre. W tym meczu jest wg. mnie za duża masówka na Górnik, a Wisłę stać na to, by sprawić niespodziankę, co idealnie wpasowałoby się w narracje Ekstraklasy. Kursy na BTS cały czas spadają. Myślę, że obie drużyny trafią do siatki po przynajmniej jednej bramce.
 
Ostatnia edycja:
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Górnik Zabrze - Wisła Kraków (EE)
Górnik strzeli powyżej 1.5 gola
1.65 forbet


Z tym co Wisła teraz prezentuje i gra w obronie to 2 bramki dla Górnika to powinna być formalność. Sztab Wisły musi szybko działać bo tak źle to w Wiśle dawno nie było, z tego co słychać to są jakieś konflikty na lini zawodnicy-trener, piłkarze są w słabej formie fizycznej do tego dochodzą ostanie wyniki które nie wróżą nic dobrego. Najprawdopodobniej dzisiejszy wyjazd do Zabrza będzie ostatnim meczem Skowronka w roli trenera Białej Gwiazdy o ile wogóle pojedzie bo wczoraj wyskoczyła informacja z możliwym zakażeniem covidem u trenera. Z drugiej strony mamy piłkarzy Zabrza i to w jakiej są teraz formie i na jaki poziom wprowadził swoich piłkarzy trener Brosz każdy widzi. Górnik gra futbol zrównoważony, miły dla oka a zarazem bardzo skuteczny 12 bramek w 4 meczach robi wrażenie. Jimenez, Sobczyk, Nowak, Manneh to są niewątpliwie zawodnicy robiący różnice na boisku, ale i pozostali pilkarze nie odstają od wymienionych i razem tworzą naprawdę zgrany kolektyw.
 
Ostatnia edycja:
paozo 3,6K

paozo

Użytkownik
Górnik-Wisła Kraków (EE)

O meczu Górnika z Wisłą sporo już tutaj napisano i generalnie popieram wszystkie typy na zwycięstwo oraz bramki Zabrzan. Od siebie dorzucę jeszcze taki typ:

Górnik over 0,5 bramki w pierwszej połowie @1,6 (EE)

Górnik lubi szybko zaatakować przeciwinika i narzucic swój sposób grania. Z Podbeskidziem strzelili już w 1 minucie, z Legią w 4. Generalnie we wszystkich dotychczasowch meczach Górnik strzelał w pierwszej połowie przynajmniej jedną bramkę.
Wisła z kolei to (zaraz za Podbeskidziem) druga najsłabsza obrona ligi. W dotychczasowych meczach traciła bramki już w 8 minucie przeciwko Wiśle Płock i Pogoni. I oczywiście we wszystkich 4 ligowych meczach stracona bramka w pierwszej połowie.


Wisła Płock-Warta

Drugie piątkowe spotkanie zapowiada się jako typowa underowa kopanina.
Bardzo generalizując uważam, że Płock ma więcej puntków niż by to wynikało i z ich gry: szczęśliwe remisy ze Stalą i Lechem, rozjechanie słabiutkiej Wisły Kraków. Niby w ostatnim meczu zagrali nieco lepiej niż w pierwszych dwóch, ale być może sprawiali tylko takie wrażenie bo Wisła z Krakowa wygląda w tym sezonie mizernie. Nadal jednak uważam, że Płock to jeden z głównych (obok beniaminków) kandydatów do spadku.
Z kolei Warta teoretycznie powinna mieć więcej puntków niż ma -z Lechią byli lepszym zespołem, z kolei o porażce z Lechem zadecydował dopiero karny w ostatniej minucie. Myślę, że Warta zapłaciła już frycowe i będzie coraz częściej punktować. Nie spodziewam się jakiejś wielkiej zmiany w ich grze i myślę, że kolejny raz będzie to bardzo uważna gra w obronie, a jak się coś uda dodatkowo strzelić to będzie bonus. To co nie wystarczyło na Lechię, Zagłębie i Lecha powinno wystarczyć na Wisłę Płock.

moje typy na ten mecz:
Warta X2 @1,73
Warta DNB @2,75


Powdzenia!

wszystkie kursy z Betfair
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +15
M 20,3K

musampha

Użytkownik
Stal Mielec - Piast Gliwice 2 @2,42

Piast może już skupić się tylko na lidze i to powinno im pomóc w odniesieniu pierwszego zwycięstwa Do tej pory zanotowali 4 porażki, ale chyba nikt nie ma wątpliwości że wszystkie siły były rzucone na Europejskie Puchary gdzie Piast spisał się naprawdę dobrze odprawiając z kwitkiem dwóch mocnych rywali. Z Kopenhaga szans nie mieli, ale ogólnie pokazali że dysponują dużym potencjałem i z takimi rywalami w lidze powinni sobie radzić. Inna sprawa, że w nieudanych spotkaniach ligowych często mieli więcej z gry niż rywal i spokojnie zamiast 1 oczka mogli mieć 7. Stal jako beniaminek może nie rozczarowuje, bo potrafili napsuć krwi rywalom, ale jednak 2 pkt w 4 spotkaniach pokazują jak ciężko będzie im w lidze. Potencjałem i doświadczeniem na pewno od Piast odstają i w mojej opinii taki kurs na gości warto brać już dziś bo pewnie trochę spadnie, a szansę na powodzenie typu wydaja się duże.
 
Ostatnia edycja:
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Górnik Zabrze - Wisła Kraków (EE)
Górnik @ 1.73
Górnik + powyżej 1.5 gola @ 1.90
powyżej 2.5 gola w meczu @ 1.60 (EE)
Fortuna


Na temat tego spotkania zostało napisane bardzo wiele. Górnik w roli mega faworyta i oby ich to tylko nie zgubiło. Górnik prezentuje najlepszą w piłkę w naszej lidze. Być może ktoś się ze mną nie zgodzi, ale oglądając ekstraklasę to właśnie Zabrzanie wyglądają na bardzo poukładany zespół. Transfery, dobrze wprowadzana młodzież i trener Brosz, który odkąd przybył do Zabrza odwala kawał dobrej roboty. Co z Wisłą?. Na pewno nie będzie to łatwa przeprawa w wykonaniu Górnika bo jak zapowiada trener Skowronek Wisła przyjeżdża dziś po zwycięstwo i przedewszystkim po to aby trener Skowronek utrzymał swoją posadę. Wisła w ostatnim spotkaniu z Płockiem zagrała kiepsko, a pierwszy celny strzał oddali bodajże w granicach 80 minuty. Goście grają kiepsko w obronie bo stracili już dziewięć goli, a ich średnia to stracone dwa gole na mecz!. Górnik stracił ich zaledwie trzy strzelajać aż dwanaście bramek.
Wisła przyjedzie mocno zdeterminowana aby zatrzymać Górnik, tym bardziej, że udało im się to zrobić w poprzednim sezonie gdzie wygrali w Zabrzu skromnie 0:1. W Zabrzu po raz kolejny komplet publiczności 12 tys, wczoraj zostały wyprzedane wszystkie bilety.
Mam nadzieje, że Górnik zaprezentuje po raz kolejny dobry futbol który chce się oglądać, a przede wszystkim zrobi kolejny mały krok na przód do tego na co czekają kibice Górnik kilkadziesiąt lat...

Wisła Płock - Warta Poznań
podwójna szansa remis @ 1.66
poniżej 2.5 gola @ 1.70

Fortuna

Mecz, który na odległość śmierdzi remisem, a przedewszystkim nudą i brakiem goli. Płock co prawda wygrał ostatnio 0:3 z słabą Wisła Kraków, ale czy jest w stanie powtórzyć ten wynik?. Nie wydaje mi się. Warta dalej bez zwycięstwa i co najgorsze bez strzelonego gola. Tak jak wspomniał wyżej ta seria na pewno się kiedyś skończy, ale dziś moim zdaniem będzie to walka w środku pola, a o zwycięstwie zdecyduje w drugiej połowie jeden gol stąd też moje dwie propozycje.
 
Ostatnia edycja:
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Opłaca się grać undery w meczu Wisła Płock - Warta? Niby Warciarze wychodzą na boisko modlić się o 0:0, ale każda passa się kiedyś kończy. Ja mam dziwne opory. Z underami jest tak, że zawsze jakiś farfocel może wpaść - szczególnie w meczach słabych zespołów, gdzie dobra defensywa jest efektem zerowego zainteresowania grą do przodu, a nie rzeczywistych umiejętności w bronieniu.
 
elalma 119,1K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Górnik Zabrze - liczba celnych strzałów na bramkę (na podstawie www.ekstrastats.pl)
TYP: powyżej 5.5 1.77 forbet
5 seria spotkań w PKO BP Ekstraklasie, liderujący Górnik zagra w Zabrzu z Wisłą Kraków. Gospodarze są zdecydowanymi faworytami tego spotkania i wszystko wskazuje na to, że odniosą 5 z rzędu zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Marcina Brosza spisują się od początku rozgrywek świetnie i przede wszystkim grają skutecznie. Ostatnia wygrana 3:1 z Warszawie z Legią była najlepszym potwierdzeniem dyspozycji zabrzańskiej ekipy. Wisła z kolei jest w zupełnie odmiennej formie - Biała Gwiazda jeszcze nie wygrała w tym sezonie meczu o punkty. Choć wydawało się, że wpadka w Pucharze Polski z KSZO to tylko wypadek i tradycyjne u Wiślaków lekceważenie tych rozgrywek, to kolejne mecze w lidze pokazały, że ekipa Skowronka jest w beznadziejnej formie. Moim zdaniem 6 celnych uderzeń na bramkę to dla Górnika nie będzie problem - ofensywa gospodarzy funkcjonuje bardzo dobrze na początku sezonu i spokojnie powinna przekroczyć tę linię.
 
Ostatnia edycja:
bettingekstraklasa 31,2K

bettingekstraklasa

Użytkownik
Wisła Płock – Warta Poznań
Wisła strzeli powyżej 1,5 bramki @ 2,12 Superbet


Wisła zaczęła przygotowania z opóźnieniem, co odbiło się na dyspozycji w 1. kolejce. Był remis, ale fartem, bo Stal powinna to wziąć. Jednak w Poznaniu zaskoczyła ilością okazji i swobodą w ich stwarzaniu, zasłużenie wyrywając punkt Kolejorzowi. Następny mecz z Legią pokazał kontynuację lepszej dyspozycji, jednak zabrakło wykończenia, w rezultacie niezasłużona porażka 0:1. Gdy jednak terminarz okazał się bardziej przychylny i nadszedł mecz ze słabszym rywalem Białą Gwiazdą od razu rezultat był bardzo korzystny. Teraz przyszedł czas z zmierzyć się z Wartą. Wszyscy czekają na jej przełamania, na to premierowe trafienie. Porównując potencjał ofensywny obu ekip zdecydowanie przeważa zespół z Płocka. Liczba bramek potencjalnych w zależności od tego jak traktować poszczególne momenty wynosi od 11 do nawet 16 goli. Poznański zespół legitymuje się przedziałem od 4 do 8 możliwych do zdobycia goli. Zatem nie oczekuję jakiś fajerwerków ze strony gości, zarezerwował bym tu tą jedną bramkę. Wtrącę jeszcze pewną ciekawostkę. W XXI wieku zespoły, które nie zdobyły gola w minimum trzech pierwszych kolejkach w blisko 80% (11 z 14 przypadków) przełamywały się jednym trafieniem. Do tej pory nikomu nie udało się pokonać brakarza Zielonych więcej niż tylko raz, ale jak się tak spojrzy, to za bardzo nie było komu. Lechia po kwarantannie była niewydolna, co trafnie skomentował Łukasz Zwoliński słowami Stworzyliśmy sobie pół sytuacji i udało się strzelić. Następnie Piast i Lech musiały odpuścić ze względu na eliminacje Ligi Europy a wiadomo jak oba te zespoły zagrały po swoich starciach z Wartą (same nabiły overy z dużo silniejszymi zespołami niż ekipa z Poznania), więc śmiem twierdzić, że gdyby nie musiały się oszczędzać wyniki byłyby zupełnie inne. Jedynie Zagłębie mogło realnie strzelić nawet i trzy bramki, ale nie wykorzystywało okazji. Uważam, że Nafciarzy realnie stać na pokonanie bramkarza Zielonych nawet więcej niż tylko jeden raz.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Górnik wygra i powyżej 3,5 bramki @ 3,86 Superbet


Dawno nie było takiego otwarcia sezonu w Ekstraklasie. Po czterech kolejkach Górnik ma na koncie komplet zwycięstw i w pełni mu się to należało. Łatwość kreowania sytuacji i wysoka skuteczność ich wykorzystania stawia zespół z Zabrza na czele rankingu najlepszych ofensyw w lidze. Kolejnym rywalem jest Krakowska Wisła. Co do formy Białej Gwiazdy ze Śląskiem i Pogonią można dyskutować, bo w obu tych meczach Fatos Bećiraj miał realne szanse na wyprowadzenie swojego zespołu na prowadzenie. Jednak bez żadnych wątpliwości ostatnie starcie z Nafciarzami było jak do tej pory najgorszym w nowym sezonie. Zero bramek i nawet zero sytuacji do ich zdobycia. Jak przedstawia się najważniejsza statystyka, czyli skuteczność ataku? Zabrze legitymuje się liczbą potencjalnych bramek na poziomie 18 goli, Kraków wygląda tu mizernie. Dwukrotnie zdobył gola po rykoszecie od obrońcy przeciwnika zza pola karnego z Jagiellonią i Śląskiem, zatem nie da liczone. Łączna liczba goli potencjalnych mieści się w przedziale 3-5. Ze wszystkich kolejek większość realnych sytuacji stworzyła w Szczecinie, więc raczej nie ma czym bić. Może z Turgemanem w składzie ogólnie wyglądałoby to lepiej, jednak tego się nie dowiemy. W obronie zdarzają się brzemienne w skutkach bramkowych przeciwników babolce, jak Janickiemu ze Śląskiem czy Bashy z Płockiem. Atmosfera w Krakowie, o czym pisze Przegląd Sportowy też nie jest sprzyjająca dobremu graniu. Przekonuje mnie to do tego, że jeśli Górnik po prostu sam się nie rypnie, to nie ma innych wartych wzięcia pod uwagę szans na przerwanie zwycięskiej serii zespołu z Zabrza i nie wiem czy nie podejmie się nawet wyrównania fenomenalnego wyniku Lecha z Cypru. Nie ma już wątpliwości, że obecny Górnik nawiązuje do tego z jesieni 2017 a nawet zaczyna go przewyższać. W tamtym okresie linię under/over, dzielącą wyniki jak najbardziej po połowie wyznaczał próg nie 2,5 a 3,5 bramki w meczu, ta runda zapowiada się ponownie. Dlatego wziąłem też pod uwagę liczbę bramek w meczu i to muszę przyznać na szalonym poziomie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom