>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

4. kolejka Serie A [30.08 - 1.09.2022]

Status
Zamknięty.
J 14,4K

JustCalcio93

Użytkownik
Roma - Monza
Typ: Roma
Kurs: 1.25 LVBet

Roma po trzech kolejkach na 6 pozycji, ale ma tyle samo punktów co lider (Napoli). Skromne wygrane z Salernitaną (1:0) i Cremonese (1:0), a ostatnio remis na wyjeździe z Juventusem (1:1).

Jak na razie myślę, że Rzymianie trochę jednak rozczarowują. Wiadomo, że pomimo tylu wzmocnień to od razu nie będzie funkcjonować na najwyższym poziomie, ale zwłaszcza w starciach ze słabszymi rywalami powinno to wyglądać trochę inaczej. Wiadomo, że długa przerwa czeka Wijnalduma, kontuzję złapał Zaniolo (zabrakło go z Juventusem). Do zespołu dołączył jednak Belotti i jest to jakaś opcja w ataku. Ale na grę Belottiego obok Abrahama raczej bym nie liczył.

W pierwszych dwóch meczach brakowało skuteczności, bo strzałów było mnóstwo. W starciu z Juve tych sytuacji już tak dużo nie było. Mourinho zaczął z dwoma defensywnymi pomocnikami, czyli Cristante i Maticem. Po przerwie były korekty w składzie i przejście na czwórkę w obronie. Solidnie wyglądają w obronie, chociaż nie jestem fanem trójki Ibanez-Mancini-Smalling. Bramki "z gry" jeszcze nie stracili. Dybala ciągle bez bramki, ale zaliczył asystę przy trafieniu Abrahama (pierwsza bramka w sezonie).

Po przerwie pojawił się Zalewski i według mnie zaprezentował się lepiej od Spinazzola, który do swojej najwyższej formy jeszcze nie wrócił.

O Monzy pisałem wielokrotnie. Nie ukrywam, że oglądałem wszystkie ich spotkania, bo jestem ciekawy jak ten projekt się rozwinie.

Warto wspomnieć, że w końcu zagrał Pessina, który wniósł sporo dobrego do gry Monzy. Na razie spory chaos w defensywie, co chwilę inna linia obrony. Widać pozytywy, nawet fajnie w grze do przodu pokazywał się Carlos Augusto, ale rozliczany będzie zwłaszcza z gry defensywnej, a tam rewelacji nie było. Czasami wygląda to tak jakby obrońcy nie do końca wiedzieli, kto i za co w danym momencie odpowiada.

Nie liczę na festiwal strzelecki w wykonaniu Romy, ale komplet punktów powinni zdobyć. Przed własną publicznością powinni być mocni. W obronie na razie wyglądają dobrze, a wiadomo, że Monza trochę jednak w ataku nie ma pomysłu. Skoro mają walczyć o TOP4 to z takimi zespołami jak Monza muszą wygrywać.

Napoli - Lecce
Typ: Napoli
Kurs: 1.25 LVBet

O Napoli pisałem już w kilku tematach i powtarzać się nie będę.

Lecce widziałem jak na razie tylko jakimiś fragmentami, więc nie będę zgrywał eksperta.

Napoli zatrzymało się na Fiorentinie, ale według mnie nie ma czym się martwić. Większość zawodników w dobrej formie (Lozano nie zachwyca), niektórzy nawet w bardzo wysokiej jak: Kim, Di Lorenzo czy Lobotka.

Powinna tutaj być dominacja Napoli, które przed własną publicznością powinno narzucić swój styl gry i stworzyć sobie sporo okazji. Szeroka kadra i trener Spaletti naprawdę może wybierać sobie konkretnych zawodników pod konkretnych rywali. Po cichu liczę na to, że od początku rozpocznie Raspadori.


Nie są to jakieś wymyślne typy, ale jak ktoś chce sobie "dorzucić" to jak najbardziej.
 
Ostatnia edycja:
ryan grant 27,6K

ryan grant

Użytkownik
Sassuolo – Milan 30.08.2022, 18:30 0:0
To powinno być najciekawsze spotkanie z dzisiejszych meczy. Gospodarze średnio zaczęli sezon, porażka z Juve przy całkiem dobrzej grze. Wygrana u siebie z Lecce i remis ze Spezią, gdzie znowu grali fajnie i stwarzali sobie sytuacje. Po stronie gości zapisujemy dwie wygrane (z Udine i z Bologną), oraz remis z Atalantą. Wczoraj ze składu Milanu wypadli Rebic i Origi, więc w pierwszym składzie wyjdzie znowu Giroud, co nie jest złą informacją, bo Francuz miał niezłe mecze przedsezonowe, a i w ostatnim spotkaniu wpisał się na listę strzelców. W Sassuolo bez żadnych nowych absencji. Liczę tu na dobry mecz i sporo goli. Jak pokazuje H2H są ku temu duże szanse. Mój typ: over 2,5 gola @1,57 fortuna
11111.png

Roma – Monza 30.08.2022, 20:45 3:0
Gospodarze mimo 7 punktów na koncie na razie nie zachwycają. Szybka kontuzja Wijnalduma, oraz ostatnio Zaniolo, do tego słaba forma Spinazzoli, no nie tak to miało wyglądać. Na plus można zaliczyć stwarzane sytuacje, oraz coraz lepsze zgranie Dybali z resztą drużyny. Dobrą zmianę dał El Shaarawy, który dziś powinien wystąpić od początku meczu. Monza natomiast rozpoczęła sezon od trzech porażek, więc póki co nadal trwa zgrywanie zespołu. Porażka z Udine wstydu im nie przynosi, bo poza obroną (wciąż bez Mari i Ranocchiany) grali dobrze i gdyby nie wykańczanie akcji, to tych goli Monza mogła strzelić więcej. Typ na ten mecz: over 2,5 gola @1,55 fortuna
 
Ostatnia edycja:
patologg 12,1K

patologg

Użytkownik
Roma - Monza
Typ: 1 połowa/mecz Roma
Kurs: 1.74 etoto
Wynik: 3:0 (2:0)
Kurs na zwycięstwo mnie nie zadowala, dlatego kieruję się tutaj w kierunku objęcia prowadzenia Romy już w pierwszej połowie. Koledzy wyżej słusznie zauważyli nieco rozczarowujący start Romy, ale punktowo jak dotąd wszystko się zgadza. W ostatniej kolejce Rzymianie przywieźli cenny punkt z Turynu, co na pewno w jakimś stopniu powinno podbudować morale, gdyż zazwyczaj Roma w meczach z większymi od siebie do tej pory zazwyczaj mocno zawodziła. Pierwszą asystę w sezonie zaliczył Dybala, pierwszą bramkę zdobył Abraham. Oprócz tego ostatniego meczu z Juventusem, Roma w zasadzie stwarzała sobie mnóstwo sytuacji, porażając nieskutecznością. Myślę, że w spotkaniu z Monzą gospodarze w końcu strzelą więcej niż tylko jednego gola.

Monza: z dużej chmury mały deszcz. Przeprowadzili mnóstwo transferów, ale zanim to zacznie iść w pozytywnym kierunku, to musi upłynąć jeszcze trochę czasu. Być może najbardziej tej drużynie przydałaby się zmiana trenera, gdyż Giovanni Stroppa to chyba nie ten kaliber na wysokie ambicje, które posiada klub Berlusconiego. Cieszy się on jednak zaufaniem jeszcze ze względu na wywalczony awans. Ile to potrwa, ciężko narazie szacować, ale grą w ogóle w tym momencie nie przekonują. Zbyt dużo chaosu i bałaganu. W każdym meczu wyraźnie odstawali od swoich rywali, rzadko kiedy w ogóle kreując coś konkretnego na połowie przeciwnika. Był gol z Torino: owszem, ale w ostatniej minucie, gdy przegrywali już 0:2. Strzelili także Udinese, wychodząc nawet na prowadzenie, jednak wynikało to bardziej z błędu rywala. Zresztą po czterech minutach to prowadzenie utracili. Bramkę na wagę 3 punktów Udinese zdobyło po rozegraniu piłki z autu.

Roma ma uporządkowaną grę i dysponuje konkretami, Monza szuka swojej tożsamości, drużyna nawet jeszcze nie zaczęła "kiełkować". Stąd mój typ na drużynę Jose Mourinho.

Inter - Cremonese
Typ: Cremonese +3 (handicap alternatywny)
Kurs: 1.39 etoto
Wynik: 3:1
Zaciekawiły mnie zawyżone moim zdaniem kursy w stronę gości. Cremonese zaprezentowało się do tej pory najlepiej ze wszystkich beniaminków, strzelając 2 gole Fiorentinie oraz pokazując ciekawą grę w spotkaniu z Romą. Podobnie jak Monza, ciągle są bez punktu, i po tej kolejce też raczej nie ulegnie to zmianie, jednak kontrast pomiędzy beniaminkami jest zauważalny. Też przeprowadzili kilka ciekawych transferów, między innymi ściągnęli do siebie króla strzelców Ligi Konferencji z zeszłego sezonu- Cyriela Dessersa.

Nie przewiduję w tym meczu strzelaniny i nadmiernego forsowania tempa ze strony Nerazzurrich. Inter wchodzi w fazę grania meczów co 3 dni, po Cremonese mają mecz derbowy z Milanem oraz Ligę Mistrzów z Bayernem. W dodatku stracili Romelu Lukaku na kilka meczów. Na pewno będą chcieli zmazać plamę z ostatniego meczu z Lazio, ale z tyłu głowy na pewno będą już w głowach piłkarzy derby. Spodziewam się kalkulowania i być może nawet bramki dla Cremonese. Zadebiutować w bramce ma Onana, szansę dostanie także Asllani.

Inter nie zachwycał formą już w okresie przygotowawczym, szczególnie w defensywie. Beniaminek Lecce zdołał im strzelić gola, sami zaś zdołali strzelić gola na wagę 3 punktów dopiero w doliczonym czasie. Spezię zdołali pokonać trzema bramkami, ale wtedy nie spotkali się z żadnym zagrożeniem ze strony rywala. Szukałem typu do dubla i tak też obydwa powyższe mecze składam na kuponie. A ako 2,42
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +649
ponchek 2,5K

ponchek

Użytkownik
Inter - Cremonese
Inter ov 2,5 - 1,56 STS
Dziś Inter podjemie beniaminka Cremonese który nie odstaje od drużyn z serie A i potrafi też coś ustrzelić np Fiorentinie 2 bramki na wyjeździe, lecz dziś przyjeżdżaja do stolicy mody, gdzie czeka na nich rozdrażniony porażka Inter. Moim zdaniem w dniu dzisiejszym Inter będzie chciał się zrewanżować kibicom na swoim boisku i strzeli min 3 bramki rywalowi, który lubi też je tracić bo stracili ich aż 12 w ostat ich 5 meczach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +649
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka Nożna - Włochy, Serie A
Godzina: 18:45
Spotkanie: Sassuolo - Milan
Typ: powyżej 2.5 gola
Kurs: 1.52
Bukmacher: Betfan
Analiza:

Milan w weekend zanotował ważne zwycięstwo pokonując u siebie Bologne 2:0 po golach Rafael Leao i Olivier Giroud. Rossoneri mają tym samym siedem punktów na koncie po pierwszych trzech kolejkach ligowych zmagań.
Dzisiaj wieczorek mediolańczycy zmierzą się z Sassuolo, którzy to ostatnio nie potrafili pokonać Spezi remisując z nią 2:2. Idę w kierunku goli jak i wygranej gości. Sassuolo to nie wygodna drużyna od dwóch/trzech sezonów, która potrafi się z czołówka tabeli. Jej liderami w ataku są min. Berardi, który ma być odpowiedzialny za gole. Milan ma w swoim składzie takich kozaków jak Leao czy wiecznego młodego Giroud. Moim zdaniem będzie to otwarte mecz, który powinien na przynieść trochę goli, a ja w tym przypadku liczę na minimum trzy trafienia. Kurs co prawda na kolana nie powala ale to nic dziwnego skoro ostatnie pięć spotkań bezposrednichs starć kończyło się minimum trzema golami.
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Inter - Cremonese
Inter ov 2,5 - 1,56 STS
Dziś Inter podjemie beniaminka Cremonese który nie odstaje od drużyn z serie A i potrafi też coś ustrzelić np Fiorentinie 2 bramki na wyjeździe, lecz dziś przyjeżdżaja do stolicy gdzie czeka na nich rozdrażniony porażka Inter. Moim zdaniem w dniu dzisiejszym Inter będzie chciał się zrewanżować kibicom na swoim boisku i strzeli min 3 bramki rywalowi, który lubi też je tracić bo stracili ich aż 12 w ostat ich 5 meczach.
Od kiedy Mediolan jest stolicą Włoch?
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka Nożna - Serie A
Godzina : 18:30
Spotkanie : Sampdoria - Lazio
Typ : Lazio
Kurs : 1.89
Bukmacher : Betfan
Analiza :

Sampdoria bardzo kiepsko weszła w sezon, notując zaledwie jeden remis w trzech spotkaniach. W drużynie coś pękło i z pewnością trzeba trochę czasu aby to wszystko odbudować i poukładać na nowo. Rozumiem porażkę z Juventusem, ale ostatni lekki pogrom z Salernitaną jest sporą niespodzianką. Co prawda nie będą tracić punkty w nieskończoność, ale tym razem przyjeżdża do nich Lazio, które jest głodne punktów i walki o najwyższe cele. Gości ostatnio odprawili z kwitkiem u siebie Inter pokonując jednego z najtrudniejszych rywali w Serie A 3:1. Goście muszą iść za ciosem jeśli chcą powalczyć o coś więcej, a przynajmniej o LM. Martwi mnie jedynie to, że nie wygrali na wyjeździe od czterech spotkań, ale mecz słaba Sampdoria jest okazja żeby w końcu ta zła passę przełamać. Lazio bez większych absencji na to spotkanie oprócz bodajże nie zagra Pedro. Myśle, że kurs jest naprawdę w porzadku i grzechem było by nie spróbować zagrać na win gości.
 
patologg 12,1K

patologg

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Serie A
Godzina: 20:45
Spotkanie: Bologna - Salernitana
Typ: Salernitana lub remis
Kurs: 1.97
Bukmacher: Fortuna

Wynik
: 1:1
Analiza:

Salernitana po zeszłorocznej heroicznej walce o utrzymanie, zakończonej ostatecznie sukcesem, na początku tego sezonu sprawia wrażenie projektu, który nie będzie musiał drżeć do ostatnich minut sezonu w walce o ligowy byt. Przeprowadzili dużo ruchów transferowych. Mogłoby to sugerować, że kadra znacząco uległa zmianie, lecz większość z tych ruchów to były wykupienia wynikające z utrzymania się w lidze. Trener ekipy z regionu Kampania, Davide Nicola, po raz drugi w swojej karierze dokonał niemożliwego, podobnie jak w sezonie 2016/2017 z ekipą Crotone, wyciągając klub z beznadziejnej sytuacji. Jest niewątpliwie dobrym "strażakiem" i taka łatka zdążyła już do niego przylgnąć, jednak w obecne rozgrywki wszedł w dobrym stylu, przywożąc punkt z Udine oraz przede wszystkim wygrywając w ostatnim meczu 4:0 z Sampdorią.

Bologna zaś osłabiła się dość znacznie w trakcie okna transferowego. Dwie kolejki temu typowałem ich zwycięstwo w meczu z równie mocno osłabionym Hellasem (1:1). Jednak sam Arnautović nie wystarczy, co słusznie wypomniał mi kolega barlo123. Ktoś na niego musi pracować, a tych ogniw jednak zostało trochę wymienionych. Jakościowo te roszady pewnie się obronią, ale zanim to się stanie to uważam, że upłynie jeszcze trochę czasu. Sinisa Mihaljović zdążył sobie wyrobić markę fachowca w Serie A, pracuje z tym klubem już kilka ładnych sezonów. O ile jeszcze niedawno Bologna miała markę zespołu potrafiącego urwać punkty najlepszym (w rundzie rewanżowej remisy na wyjeździe z Milanem i Juventusem, wygrana u siebie z Interem), tak teraz spadają mocno w hierarchii. Nie zachwycają również formą na starcie sezonu. Zdołali dotychczas wygrać tylko z Cosenzą w Coppa Italia (1:0). W ostatnim meczu z Milanem nie zdołali oddać żadnego celnego strzału. Porażka również z Lazio oraz w/w remis z Hellasem.

Ekipa z Salerno, oprócz utrzymania kadry, zdołała się też znacząco wzmocnić. Antonio Candreva jest tutaj pierwszym zawodnikiem, który mocno rzuca się w oczy. Bardzo fajnie wygląda atak z Bonazzolim i wypożyczonym z Villarreal Dią, który jeszcze niedawno strzelał gola w półfinale Ligi Mistrzów (w ostatnim meczu gol i dwie asysty). Do pomocy przyszedł wyróżniający się w Spezii Maggiore. Obrona wygląda solidnie ze starym wyjadaczem Fazio, tracąc dotychczas jedną bramkę w trzech spotkaniach.

W bezpośrednich starciach na linii Nicola - Mihajlović, górą wychodzi Włoch (2-4-1). Widzę value w pójściu w stronę Salernitany, biorąc przede wszystkim pod uwagę otoczkę wokół klubów w ostatnim czasie oraz wejście w obecny sezon.
 
Ostatnia edycja:
ryan grant 27,6K

ryan grant

Użytkownik
Empoli - Verona 31.08.2022, 18:30 1:1
Póki co tragiczny początek sezonu w wykonaniu obu zespołów, dlatego też spróbuję pójść nieco pod prąd i pograć gole w tym meczu. W drużynie gości rewelacyjne wejście zanotował pozyskany z Venezii Henry (3/2), do tego całkiem fajnie grali z Atalantą i wynik mógł być zupełnie inny. Empoli również lepiej wygląda atakując niż broniąc, poza dobrze spisującym się w bramce Vicario. Moim typem na ten mecz jest over 2,5 gola @1,95 fortuna.
 
Ostatnia edycja:
J 14,4K

JustCalcio93

Użytkownik
Sampdoria - Lazio
Typ: Lazio
Kurs: 1.95 LVBet

Sampdoria po 3 kolejkach ma 1 punkt na swoim koncie, ale cały czas czeka na pierwszą bramkę w tym sezonie. Co ciekawe remis wywalczyli z najmocniejszym z dotychczasowych rywali, czyli z Juventusem.

Nie ukrywam, że przed sezonem gdy myślałem o zespołach, które mogą być uwikłane w walkę o utrzymanie miałem w głowie Sampdorię (obok Cremonese, Lecce czy Salernitany, zobaczymy jak to będzie wyglądało na koniec sezonu 😉). W poprzednich sezonach były dobre momenty tego zespołu, ale nie poczyniono kroku do przodu. Transfery w trakcie okienka też wrażenia na mnie nie zrobiły.

Brakuje przede wszystkim kreatywności z przodu. Djuricić, który przyszedł i z którym były pewne nadzieje jak na razie nie błyszczy (w poprzednim sezonie dosyć długo był nieobecny z powodu kontuzji). Jednym z nielicznych zawodników, którzy są w stanie zrobić coś z niczego jest Sabiri.

Lazio ostatnio 3 punkty wywalczone w starciu z Interem. Nie ma co się jednak zachwycać, bo w pamięci mam jeszcze całkowicie bezbarwny występ przeciwko Torino.

Wiadomo, że Lazio ma sporo jakości. W Rzymie pewnie liczą na walkę o TOP 4, ale bez wzmocnień na niektórych pozycjach raczej bym na to nie liczył. Mowa konkretnie o lewej obronie, gdzie występuje Marusić i o środku pomocy. Jeżeli chodzi o drugą linię to inaczej może to wyglądać w momencie kiedy do wyjściowego składu wskoczy Luis Alberto, który na razie pokazuje się z dobrej strony po wejściach z ławki. Na razie za bardzo się nie pokazał Marcos Antonio i obok Milinkovica-Savica występują Cataldi (na razie na plus) i Vecino (na razie ciężko coś więcej o nim napisać). Wydaje się, że na bramce na razie będzie występował Provedel, który wykorzystał czerwoną kartkę Maximiano w pierwszym meczu. Felipe Anderson strzelił bramkę w meczu z Interem, ale nie da się ukryć, że momentami jest irytujący. Trochę skuteczności brakuje na razie Immobile, ale do sytuacji (i to całkiem niezłych) cały czas dochodzi. Z tego co widziałem zabraknie dzisiaj Pedro i to jest spore osłabienie. Hiszpan na razie wchodził z ławki, ale potrafi wnieść dużo dobrego (ostatni mecz to gol i asysta).

Nie spodziewam się fajerwerków ze strony Lazio, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że grają na wyjeździe. Z drugiej strony za rywala mają drużynę trochę jednak bezzębną, która w pierwszych trzech kolejkach za wiele nie pokazała. Wydaje mi się, że ekipa Sarriego dopisze sobie po tym spotkaniu kolejne 3 punkty.


Udinese - Fiorentina
Typ: Fiorentina albo remis
Kurs: 1.47 LVBet

Udinese po 3 kolejkach ma na swoim koncie 4 punkty. Porażka z Milanem (2:4), remis z Salernitana (0:0) i wygrana z Monzą (2:1). Szczególnie cieszyć ich mogą 3 punkty wywalczone w ostatnim starciu, bo przed sezonem mówiło się, że Monza i Udinese mogą walczyć o podobne miejsce w tabeli.

Pisałem trochę o meczu Monza - Udinese w temacie dotyczącym 3 kolejki, więc tylko w skrócie. Trochę brakuje skuteczności u Delofeu, w środku pola fajnie pokazał się Lovric. Udogie ogromny talent i nie ma co się dziwić, że został kupiony przez Tottenham. W końcu wskoczył do składu Beto, bo naprawdę bez klasycznego napastnika, którym jest Portugalczyk Udinese wygląda po prostu słabiej. W poprzednim spotkaniu Pereyra występował na prawym wahadle (trochę z konieczności) i wyglądał według mnie średnio. Zdecydowanie lepiej Argentyńczyk prezentuje się w środku pola.

Z Monzą były 3 punkty, ale trochę zachowawczo grali podopieczni Sottila. Gdy tylko przyspieszyli, to rywale mieli naprawdę spore problemy w defensywie. Wiadomo, że Udinese dobrze gra z kontry. Trzeba też przyznać, że Monza pomimo tego, że prowadziła grę to jednak zbyt wielu dogodnych sytuacji sobie nie stworzyła.

O Fiorentinie pisałem przy okazji meczu z Napoli (tak samo jak w przypadku Udinese, w temacie o 3 kolejce). Na razie była wygrana z Cremonese (3:2) i dwa bezbramkowe remisy z Empoli i Napoli.

Fiorentina ma naprawdę szeroki skład. Ostatnio było trochę rotacji, bo były też mecze w Lidze Konferencji, ale trener Italiano ma po prostu sporo opcji i może wybierać zawodników, którzy pasują mu pod konkretnego rywala.

Na razie gra "Fiołków" nie zachwyca, ale są też przebłyski. Potrafili powstrzymać rozpędzone Napoli, które w dwóch pierwszych meczach błyszczało w ofensywie. Fajnie prezentuje się Amrabat w środku pola. Bardzo solidna gra w obronie. Do trzech rzeczy chciałbym się jednak przyczepić. Pierwsza to współpraca z Jovicem, która na razie jest mocno przeciętna. Koledzy z drużyny momentami zupełnie nie szukają Serba, a czasami aż się o to prosi. Druga to skrzydłowi, którzy po prostu zawodzą. Tak jak pisałem w poprzednim temacie, Sottil robi sporo szumu, ale brakuje chłodnej głowy w najważniejszych momentach akcji. Ikonę po przyjściu do Włoch (a już wcześniejszą rundę w Lille miał mocno średnią) zupełnie nic nie daje w ataku. Jest jeszcze Kouame (niezła zmiana z Napoli, przynajmniej coś się przy nim działo w porównaniu do Ikone), Saponara (dla mnie na skrzydle to średni wybór), i Gonzalez. Argentyńczyk na razie trochę z boku, a przecież w poprzednim sezonie był jednym z wyróżniających się graczy. Trzecia sprawa to pozycja bramkarza. Chciałbym się mylić, bo kibicuje temu projektowi, ale dla mnie Gollini to obecnie tylko przyzwoity bramkarz. Nie jest dla mnie pewnym punktem i nie zdziwię się jak w którymś momencie sezonu wskoczy do składu Terracciano, który wybitnym bramkarzem też nie jest i nie będzie, ale w poprzednim sezonie grał dobrze.

Podsumowując uważam, że Fiorentina znowu dopisze sobie jakieś punkty. Sporo tam zawodników z jakością, ale trzeba przyznać, że zwłaszcza ofensywni nie są jeszcze w najwyższej dyspozycji. Udinese jest niewygodnym rywalem, ale Fiorentina już pokazała, że lubi mieć piłkę przy nodze, ale równie dobrze czuje się w defensywie.
Wybieram bezpieczną opcje.


Myślałem o zagraniu czegoś w stronę Empoli w starciu z Verona, ale ostatecznie odpuściłem. Wiadomo, że Verona sporo straciła w porównaniu do poprzedniego sezonu, ale nadal jest tam kilku ciekawych i przede wszystkim kreatywnych zawodników w ofensywie. Chociaż linia ataku z Lasagna i Henrym mnie osobiście nie przekonuje.
 
Ostatnia edycja:
J 14,4K

JustCalcio93

Użytkownik
Na wstępie chciałbym napisać, że nie jest to post pod wpływem emocji po przegranych typach.

Dzisiejsze typy kompletnie nieudane, ale nie ma co się załamywać. Calcio śledzę już parę dobrych lat (oglądam też inne ligi, ale jednak Włochy w sercu 😉), ale zabawę z bukmacherką rozpocząłem dopiero od tego sezonu. Wiedza o piłce jest, potrzeba jednak trochę doświadczenia i czasami szczęścia. Dodam tylko, że długo szukałem miejsca w polskim internecie, gdzie będzie można wyrazić swoją opinię na temat włoskiej piłki pod kątem bukmacherskim (ale nie tylko). Cieszę się, że są tutaj inni użytkownicy, którzy mają dużą wiedzę na temat Calcio i są na pewno lepszymi typerami ode mnie (mam nadzieję, że czego się nauczę).

Krótki komentarz do spotkań Sampdoria - Lazio i Udinese - Fiorentina. Oba spotkania miałem włączone, więc trochę zaobserwowałem.

Co do meczu Sampdoria - Lazio. Nie dużo brakowało, a Lazio zakończyłoby mecz z 3 punktami na koncie. Świetna asysta Milinkovica-Savica (3 asysta w sezonie) do Immobile (2 bramka w sezonie). Potem zabrakło trochę szczęścia, bo podopieczni Sarriego mogli podwyższyć wynik. Głównie chodzi mi o strzał Immobile w słupek. Sampdoria wyrównała w doliczonym czasie gry i w końcu zdobyła upragnioną, pierwszą bramkę za sprawą Gabbiadiniego. W składzie jednak był Pedro (zmienił Andersona), a przed meczem widziałem informacje, że ma go zabraknąć w tym starciu.

Minimalizm to chyba najlepsze określenie tego, co zrobiło Lazio. W drugiej połowie oddali inicjatywę gospodarzom i skończyło się stratą punktów. Warto wspomnieć, że Sampdoria swoje 2 punkty zdobyła na własnym boisku i z teoretycznie najmocniejszymi rywalami. Boisko w Genui najlepsze nie jest, ale nie ma żadnego usprawiedliwienia dla postawy Lazio w drugiej połowie.


Co do meczu Udinese - Fiorentina. Udinese po 4 kolejkach ma 7 punktów na swoim koncie, a Fiorentina tylko 5 oczek. Ciężko by było krytykować tutaj Udinese. Styl gry pozostawia wiele do życzenia, ale dla nich jest to sprawa drugorzędna. Dosyć szybko zdobyta bramka dla gospodarzy ustawiła mecz, a pozostałą część spotkania powinno się przemilczeć. Warto odnotować asystę Deulofeu i drugie spotkanie z rzędu z bramką Beto.

Kilka słów o Fiorentinie. Pisałem o szerokiej, wyrównanej kadrze i rotacjach jakie może robić Italiano, ale nie spodziewałem się, że może dokonać aż 9 (?) zmian w porównaniu do spotkania z Napoli.
Kompletnie bezbarwny występ i naprawdę ciężko znaleźć jakieś pozytywy po tym spotkaniu. Późne zmiany Italiano. Nie wiem nawet jaki był plan na to spotkanie. Kolejne starcie to mecz z Juventusem, bardzo ważny dla Fiorentiny. Ale z drugiej strony nie rozumiem podejścia do tego spotkania. Jeżeli przegrają z Juventusem (co wcale nie było by jakimś wielkim zaskoczeniem), to porażka z Udinese będzie jeszcze bardziej bolesna.

Po raz kolejny zabrakło konkretów pod bramką przeciwnika. Fajnie, że utrzymują się przy piłce, ale brakuje czegoś więcej. Nic z tego posiadania nie wynika.
Barak na razie słabiutko (z Napoli też tak wyglądał). Nie ma co skreślać Czecha, bo potencjał w ofensywie ma spory. W barwach Hellasu z tego co pamiętam był jednak na boisku ustawiony trochę wyżej.
Skrzydłowi znowu słabiutko. Saponara dla mnie zupełnie nie ma atutów na tej pozycji. Kouame coś tam szarpał. Ikone i Sottil za krótko, żeby oceniać, ale Francuz od początku pobytu we Włoszech mocno irytuje (jeden dobry mecz z Napoli w poprzednim sezonie). Gonzalez kontuzjowany jednak i dlatego nie było go w składzie (gdzieś mi to umknęło). Wcześniej był jednak zdrowy i oprócz jednego meczu w Lidze Konferencji dostawał tylko "ogony" w pozostałych.


I jeszcze słówko o minimalizmie. Oglądam dużo spotkań Serie A, ale obserwuje też inne, czołowe ligi w Europie i mam pewne wnioski. Dziwimy się, że czołowe włoskie kluby nie radzą sobie za dobrze w Europejskich Pucharach (głównie chodzi mi o Ligę Mistrzów), ale patrząc na intensywność w większości spotkań ligi włoskiej te zdziwienie znika. Zdarzają się spotkania w bardzo dobrym tempie, ale mnóstwo jest "przedreptanych". Zdobyta bramka i życzeniowe myślenie, że rywalowi nie uda się odpowiedzieć. Można to napisać o Juventusie pana Allegriego, Romie pana Mourinho, ale nie tylko. Czasami uda się zdobyć trzy punkty, uda się zdobyć Scudetto, ale potem Liga Mistrzów to wszystko weryfikuje. Styl gry zawsze się obroni. A patrząc na sporą część drużyn w Italii ciężko tak naprawdę napisać coś więcej o ich stylu.

Rozumiem, że jest napięty kalendarz, trzeba czasami kogoś oszczędzić. Ale w dużej mierze to jest, a przynajmniej ma być cwaniactwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1196
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Atalanta - Torino
Typ: Poniżej 2.5 gola
@2.15 Superbet


Leci masówka na over w tym spotkaniu i nietrudno się dziwić. Bywały takie czasy - wcale zresztą nie takie dawne - że mecz z udziałem Atalanty dawał gwarancję bramek. Niezwykle często kończyły się overami, a bergamończycy zarówno strzelali dużo bramek, jak i tracili. Dziś już nie prezentują aż tak radosnego futbolu, czemu za dowód służy choćby początek sezonu w ich wykonaniu. W ciągu pierwszych trzech kolejek padło w sumie zaledwie pięć goli z udziałem Atalanty (bilans bramek: 4:1), a Torino odnotowało ich o jedną więcej. Obydwa zespoły z dorobkiem siedmiu punktów w lidze. Trudno na ten moment typować pewnego zwycięzcę spotkania (choć bukmacherzy opowiadają się po stronie gospodarzy), to jednak kurs rzędu 2.15 na kolejny under Atalanty uznaję za zgoła interesujący.
 
Ostatnia edycja:
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Torino strzeli gola
Bologna- Salernitana
pow 1.5 gola, 7,5 roznych, 2,5 kartek
ako: 2.74 @superbet


Za drobne, jak wiadomo skupiam sie na dlugoterminowych, tutaj dla lepszego sledzenia meczow. Juric z Gasperinim znaja sie bardzo dobrze i jak dla mnie stac tutaj nawet na ugranie pkt przez Byki. Taktycznie sa mega poukladani, jak nie skonczy sie nudnym 0:0, to powinno Torino cos strzelic, do tego przeciez ostatnio Hellas mogl spokojnie miec gola na swoim koncie, bo Lazovic w poprzeczke trafil, ale w koncowce juz probowal, ale tam kapitalna interwencja golkipera Atalanty. Bologna i Salernitana to mecz walki bedzie, Sinisa ustawi odpowiednia swoj zespol, a kartki jedni i drudzy potrafi glupie lapac. Co do roznych to Bologna ich mase nabija na swoim stadionie, te boki sa ofensywne, a po odejsciu Svanberga, tym bardziej tym rejonem powinni grac. Jest Orsolinii, Barrow, do tego jak w pierwszym wyjdzie Lykogiannis to napewno tych akcji bedzie wiecej. Co do bramek to jednych i drugich defensywa nie jest za dobra, sadze, ze z 3 bramki zobaczymy. Po drugiej stronie Candreva, Bonazzoli czy nowy nabytek Dia, ja to biore.
 
Otrzymane punkty reputacji: +410
ryan grant 27,6K

ryan grant

Użytkownik
Atalanta - Torino 01.09.2022, 20:45 3:1
Idę w tym meczu w gole, goście jak na straty w składzie dobrze zaczęli sezon i nieźle się ich ogląda. Atalanta nie strzela jak w poprzednim sezonie, ale liczę na bramkowe przełamanie, z kim jak nie z Torino, gdzie H2H mają niesamowicie bramkowe.
Over 2,5 gola @1,75 superbet
Obie gol @1.70 superbet

Bologna - Salernitana 01.09.2022, 20:45 1:1

Analogiczna sytuacja jak wyżej. Ekipa Sinisy nie strzeliła jedynie Milanowi, a kim grać z przodu mają. Goście po porażce na inaugurację sezonu z Romą, w kolejnych meczach nie grali źle i rozgromili Sampdorię 4:0, do tego ciekawe ostatnie transfery i zaczyna to nieźle wyglądać.
Wybaczcie krótkie wpisy, ale urlop i zimne w łapie, a zagrać coś trzeba. ;)
Over 2,5 gola @1.90 superbet
Obie gol @1.70 superbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +258
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom