>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

34. kolejka PKO Ekstraklasy (21.05.2022)

Status
Zamknięty.
his_airness 16,2K

his_airness

Użytkownik
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk

W ostatniej kolejce sezonu 2021/22 częstochowski Raków podejmie u siebie czwartą drużynę ligi. Na Jasną Górę przyjeżdża Lechia Tomasza Kaczmarka, która w ubiegłej kolejce zagwarantowała sobie czwartą lokatę. Gdańszczanie zagrają w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, więc przystąpią do tego meczu bez dodatkowej presji. Szans na zdobycie brązowego medalu już nie ma, Piast też nie da już rady wyprzedzić Biało-Zielonych, więc Lechia będzie mogła zagrać w piłkę ofensywnie i pójść z Rakowem na wymianę ciosów. Natomiast gospodarze nie są jeszcze pewni wicemistrzostwa, ponieważ przegrali w Lubinie z Zagłębiem 1-2. Ekipa Piotra Stokowca sprawiła chyba największą niespodziankę poprzedniej kolejki pokonując tegorocznego triumfatora rozgrywek Pucharu Polski. Warto też dodać, że Lechia bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Pogonią, która wciąż ma szanse na to, by wyprzedzić drużynę Marka Papszuna. Sprawdziłem kursy wystawione przez bukmacherów na to spotkanie i zdecydowałem się na typ, że Lechia strzeli bramkę. Kursy u różnych bukmacherów są wystawione na poziomie ok. 1.50, co jest idealną opcją do podwojenia stawki przy jakimś dublu. Co prawda Lechia w ostatniej kolejce bramki nie zdobyła, ale okazji do tego nie brakowało. Tym razem nieskuteczny okazał się Łukasz Zwoliński, ale wydaje mi się, że w Częstochowie przynajmniej ten jeden raz uda się pokonać bramkarza gospodarzy. Lechia zapomniała już o fatalnej passie na wyjeździe i w 3 ostatnich spotkaniach na boiskach rywali znajdywała drogę do bramki. Było tak w spotkaniach z Zagłębiem (2-2), Górnikiem Zabrze (3-1) i Legią (1-2). Zresztą, w meczach bezpośrednich z Rakowem na wyjazdach lechiści także potrafili strzelać bramki, dlatego też decyduję się na taki typ. Presja leży po stronie Rakowa. Lechia potrafi grać ofensywnie i potrafi kontrować, więc zapowiada się ciekawe spotkanie. Mam nadzieję, że uda nam się zakończyć sezon w dobrym stylu.

Lechia powyżej 0,5 bramki 1.52 Superbet
 
Ostatnia edycja:
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
17:00 Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
powyżej 2.5 gola @ 1.63
Fortuna


Mecz niby o przysłowiową pietruszkę, ale nie do końca. Obie ekipy dalej z szansami na poprawienie swojej sytuacji w tabeli na koniec sezonu, a co za tym idzie dostanie lepszej kasy o kilkadziesiąt tysięcy. Górnik w przypadku wygranej może awansować o 2-3 oczka, natomiast Śląsk o 1-2 oczka. To wszystko jest kasa dla klubu.
Proponuje zatem, że w meczu padnie powyżej 2.5 gola. Górnik od kilku spotkań traci regularnie gola, a nawet dwa. Z przodu rewelacji niema, ale ostatnio grę ciągnął Podolski (ten w Wrocławiu nie zagra), a zmiany w przerwie meczu dały pozytywny skutek w postaci odrobienia strat jak i samej wygranej. Fajnie by było zobaczyć od początku Pacheco i Marina, bowiem odpoczynek i wakacji przydadzą się już Krawczykowi i Manneh.
Śląsk osłabiony pauzującymi za kartki Mączyńskim, Exposito i Tamasem. Gospodarze już pewni utrzymania, a więc powinni zagrać na luzie. Dla niektórych zawodników będzie to ostatni mecz w barwach Śląsk, bo mówi się, że klub mają opuścić min. Pich czy Sobota.
Proponuje zatem, że w meczu padną minimum trzy gole. Do wakacji został jeszcze jeden mecz i liczę, że piłkarze obu ekip zostawią trochę siły i serducha na boisku.
 
Ostatnia edycja:
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Górnik - Jagiellonia
betfan
@1.62
Górnik 1-3 bramek & handicap 2:0 - Górnik
Sądzę, że Górnik będzie chciał godnie pożegnać się z ligą i nie zabraknie tego, co im ostatnio wychodziło czyli bramek (w 4 z 5 ostatnich spotkań Górnik zdobywał minimum bramkę). Jagiellonia ostatnio nic wielkiego nie grała i na remisach i zaliczce z wcześniejszych meczów dotrwała i utrzymała się. Szczególnie na wyjazdach było kiepsko, bo Jaga nie potrafi zbytnio w delegacjach wygrywać. Sądzę, że ten mecz skończy się wygraną gospodarzy lub remisem, a zawodnicy z Łęcznej będą mieli większą mobilizację w tym spotkaniu. Mimo to, ubezpieczam się handicapem 2:0. Do tego dorzucam przedział bramek 1-3, bo jest to jak najbardziej dla mnie realny scenariusz. Tak jak powiedziałem Łęczna powinna coś strzelić, a też nie jest na tyle wybitna by strzelić 4 lub więcej bramek.
 
Ostatnia edycja:
R 624,2K

rjastrzab

Użytkownik
Górnik Łęczna - Jagiellonia
Typ poniżej 11, 5 rożnego
Kurs 1,50
Betfan

Spadkowicz pewnie będzie chchial na zakończenie rozgrywek pożegnać ze swoimi kibicami. Ale czy oni potrafią stworzyć fajne widowisko. Patrząc na statystyki meczowe i skuteczność w osiąganiu rzutów rożnych jestem sceptycznie nastawiony do oberzenia fajnego meczu. Idę w rożne bo Łęczna notowała bardzo niskie statystyki w tym obszarze: z Zabrzem 3 z Niecieczą 3 z Rakowem 2, z Lechem 5 z Radomiakiem 4/. To przykłady z ostatnich 5 spotkań. Jak przyjrzymy sie Jagielloni, która skończy w tym roku niewiele powyżej strefy spadkowej i jej statystyki rożnych to jest tu dużo lepiej bo 7 z Legią czy 9 ze Slaskiem to jednak w sumie wychodzi mi , że będzie under. Linia 11,5 rogu jest na tyle wysoka, że wybiorę taką opcję na ostatnią kolejkę naszej ekstraklasy.
 
Ostatnia edycja:
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Angielski strzeli gola @ 4
STS
Lopez strzeli gola @ 2,25
Ishak strzeli gola @ 1,75
Ako: 3,94 (3,46)
STS

Powyżej 24,5 goli w 34 kolejce @ 1,55 (EE)
Powyżej 27,5 goli @ 2,55 buhaha 27
Etoto

Ostatnia kolejka Ekstraklasy, wszystkie ważne rozstrzygnięcia już znamy a szkoda bo długo zapowiadało się, że w tej ostatniej kolejce będzie się sporo działo. Niestety jest inaczej wiadomo kto zdobył mistrzostwo, kto zagra w pucharach, kto spada z ligi. Pewne jest też 5 miejsce Piasta, gra toczyć się będzie jeszcze o to kto zostanie wicemistrzem a kto zadowoli się brązowym medalem a także o lokaty 6 - 9 i 10 - 15 a więc o więcej kasy dla klubu. Można spodziewać się luźnej atmosfery na boisku, nikt już nie będzie się "zabijał" na boisku bo i po co.
Chyba warto poszukać typów na łączną ilość bramek w tej kolejce jak i różnych bo można się spodziewać takiego lajtowego grania i sporo bramek na zakończenie tego sezonu. Warto też pograć overy bramkowe w niektórych spotkaniach, szczególnie Lecha z Zagłębiem, Śląska z Górnikiem, Pogoni z Termalicą czy Rakowa z Lechią.
Jest jeszcze jedna kwestia do rozstrzygnięcia a mianowicie kto zostanie królem strzelców, obecnie Ishak i Lopez mają po 18 bramek i co ciekawe po tyle samo asyst - 6. Jednak niespodziewanie pojawił się nowy kandydat do tego tytułu, Angielski który w poprzedniej kolejce ustrzelił hattricka w spotkaniu z Wisłą Kraków czym przypieczętował jej spadek i obecnie ma na koncie 17 bramek ale zaledwie 1 asystę. Asysty są o tyle ważne, że w przypadku takiej samej ilości zdobytych bramek one decydują o wyższej lokacie.
Zapewne w meczu Lecha i Rakowa, które grają u siebie będą robić wszystko aby gola strzelili ich liderzy i zdobyli tytuł najlepszego strzelca, Angielski ma utrudnione zadanie bowiem zagra na wyjeździe a do tego Piast nie traci za wiele bramek w spotkaniu. Aby zdobyć koronę króla strzelców musiałby zdobyć przynajmniej 2 bramki i liczyć, że Ishak i Lopez nic nie strzelą ale to raczej jest niemożliwy scenariusz. Kolejny hattrick też raczej nie wchodzi w rachubę. Jednak 1 bramkę, być może z karnego jest w stanie zdobyć.
Dlatego moją propozycją na tą ostatnią kolejkę to strzelcy bramki: Angielski , Ishak i Lopez .
Na tego pierwszego kurs niezły do zagrania solo , na pozostałą dwójkę proponuję zagrać jako dubel . Można też zagrać na 2 bramki w meczu Ishaka po kursie 4 czy Iviego po kursie 7 . Na 2 bramki Angielskiego STS daje kurs aż 25 ale takie rozstrzygnięcie wydaje się najmniej prawdopodobne.

Edit: dorzucam jeszcze typy na ilość bramek w tej kolejce, jak już wcześniej wspomniałam wszystkie najważniejsze kwestie rozstrzygnięte, mecze powinny być rozgrywane na luzie i spokoju bez takiej dyscypliny w defensywie stąd powinniśmy obejrzeć sporo bramek.
 
Ostatnia edycja:
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Typ: Zagłębie strzeli gola
@1.62 FORTUNA

Dziwi mnie aż tak znaczne faworyzowanie Lecha. Ma on w końcu zapewnione mistrzostwo i bardzo prawdopodobne, że trener da odpocząć kilku podstawowym zawodnikom i w sobotnie popołudnie zaprezentują się zmiennicy. Zagłębie z kolei w poprzedniej kolejce zapewniło sobie utrzymanie w Ekstraklasie i to nie w byle jakim stylu. Pokonali oni bowiem u siebie 1:0 Raków Częstochowa a była to pierwsza ich porażka w 2022 roku! Dodatkowo w przypadku zwycięstwa Zagłębie może awansować o 2 pozycję w lidze, także chłopaki mają o co grać. Czy uda im się wygrać? Nie wiem ale kursy rzędu ponad 9 warte ryzyka. Ja na potrzeby konkursu wstawiam typ, że strzelą przynajmniej jednego gola.
 
Ostatnia edycja:
Emdojot 279,7K

Emdojot

Użytkownik
Legia - Cracovia

X2 1.91
BTS 1.77 KE
Over 2.5 bramki 1.85
Over 3.5 bramki 3.05

Ostatnia kolejka sezonu ale wszystko już rozstrzygnięte. Legia może zakończyć sezon w dolnej połowie tabeli, jeśli wygra Zagłębie ( te dane które zostało przez nas spuszczone do 1 ligi 5 kolejek temu), Warta lub Stal. Cracovia w tłoku lawiruje od 6 do 9 miejsca, zależnie od sobotnich rezultatów.
Stawiam tu głównie na BTS. Głównie to Legia osiąga BTS, jednak w tym sezonie częściej traci niż strzela. Craxa ma wyrównany bilans bramkowy, ale dosyć często czyste konta.
Końcówka sezonu i mecz jedynie o wyższą lokatę. Myślę, że ani jedni, ani drudzy nie będą mieli specjalnego ciśnienia na zachowywanie czystego konta.
 
ziroxxx 782,7K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
Typ: over 2,5 + BTTS @ 1.70 Fortuna


Górnik w tym sezonie wyróżnia się tym, że w ich meczach pada wiele bramek. Ostatni mecz gdzie już wszystko jest rozstrzygnięte to taki mecz tak naprawdę o nic. Zatem powinniśmy zobaczyć radosny futbol. Obie drużyny nie będą murowały swoich bramek. Górnik co mecz popełnia mnóstwo błędów w obronie. Z przodu strzelają bramki, ale to też duża zasługa Podolskiego, który niestety nie zagra w ostatnim meczu. Mimo to, liczę że obie drużyny strzelą bramki a jedna z ekip strzeli minimum 2 bramki. Gospodarze pewni już utrzymania będą mogli na luzie podejść do spotkania. Liczę na bramki.
 
Ostatnia edycja:
intelowiec 68,2K

intelowiec

Użytkownik
Mecz: Pogoń - Bruk Bet
Typ: 1 HT
Kurs: 1,75
Buk: Betfan

Niestety tak się dla postronnych widzów niefortunnie (za to szczęśliwie dla niektórych kibiców) ułożyły rezultaty poszczególnych spotkań, że zawsze oczekiwana i lubiana przez wszystkich Multiliga na zakończenie sezonu 2021/22 będzie jedynie niesmacznym zakalcem nie nadającym się do oglądania, gdyż większość meczów toczyć się będzie "o tzw. pulę z Ekstraklasy".

Co to oznacza, wiemy wszyscy, i nawet zapewnienia prezesów, trenerów i zawodników, że gramy o wszystko, bo różnice w premiach na poszczególnych pozycjach są znaczne, niewiele zmienią, bo w podświadomości graczy to wciąż nie to samo, co walka o poważne cele.

Jedynym tak naprawdę ciekawym rozstrzygnięciem w ostatniej kolejce będzie to, komu przyznany zostanie srebrny medal, i dlatego też do mojej analizy wybieram mecz Pogoni, która wciąż ma na niego szanse - co prawda niewielkie, bo Rakowowi wystarczy remis, ale częstochowianie ostatnio dołują i nie jest pewne, że po przegraniu mistrzostwa nie przegrają również zamknięcia sezonu z Lechią.

Pewne jest natomiast, że Pogoń zechce z honorem pożegnać twórcę jej ostatnich sukcesów Kostę Runjaicia, który wprowadził klub na wyższy poziom, jak również całą rzeszę szczecińskich kibiców (póki co na stadion wchodzi tylko 8 000, ale od nowego sezonu będzie to już kilkanaście tysięcy więcej), którzy suma sumarum są z osiągniętego wyniku zadowoleni.

W zespole Radoslava Latala na pewno nastroje po spadku są kiepskie i nie za bardzo widzę jakąkolwiek motywację dla nich o to, aby powalczyć w Szczecinie lub pokazać się tam z dobrej strony. Sezon dla nich zakończył się wraz z meczem z Piastem i do Grodu Gryfa zjadą jedynie po to, aby zrobić swoje, po czym rozjechać się na wakacje.

Jako że kurs na Pogoń mega słaby (nie mogło być inaczej), postanowiłem zagrać rzadko wybierany wariant HT, ponieważ wydaje mi się, że Portowcy rzucą się na rywala od pierwszych minut, aby udokumentować swoją wyższość, i już do przerwy będą spokojnie wygrywali.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +397
misiek_84 50,5K

misiek_84

Użytkownik
Piast - Radomiak
Typ: X2 @ 1,88 BetFan


W zasadzie wszystko jasne jeśli chodzi o naszą ligę będzie kilka meczów o czapkę gruszek i uścisk dłoni prezesa. Piast jest jednym z tych zespołów który gra już zupełnie o nic bez względu na wszystko zajmie 5 miejsce w lidze i jest pewnie bardzo szczęśliwy bo gdy awansował do pucharów zawsze odbijało mu się to potem czkawką w kolejnym sezonie. Radomiak po serii porażek i remisów w końcu wygrał spotkanie i to jakie mimo tego że przegrywał 0-2 ograł i zrzucił do I ligi Wisłę Kraków. W ostatnim meczu goście grają o utrzymanie 6 lokaty w lidze czyli jakieś tam pieniądze które pewnie dla Radomiaka mają znaczenie. Trener Piasta Waldemar Fornalik ocenił pozytywnie rundę zapewnia że Piast będzie grał o wygraną ale planuje kilka zmian w składzie ponieważ chce przyglądać się kolejnym zawodnikom zresztą często po dobrych rundach zawodnicy odchodzą z Piasta i trzeba ich zastępować innymi. Radomiak bardzo nie leży zespołowi z Gliwic jesienią między tymi zespołami padł remis 2-2 a ostatni wygrany mecz Gliwiczan z Radomiakiem datuje się na września 2004 roku w I lidze. Fakt że obydwa zespoły rozmijały się raczej i te mecze odbywały się dawno temu to jednak jesienią tradycja się potwierdziła. W całym sezonie Piast u siebie wygrał tylko 7 spotkań zanotował 3 remisy i 6 porażek co jest bardzo średnim wynikiem natomiast Radomiak w delegacjach ma 4 wygrane aż 7 remisów i tylko 5 porażek ogólnie w całym sezonie Goście zanotowali aż 14 remisów co jest jednym z najwyższych wyników w lidze. Zespoły przed ostatnią kolejką zajmują miejsca 5-6 co prawda ostatnie kolejki zdecydowanie na plus dla Piasta ale biorąc pod uwagę że gospodarze w tym meczu grają już tylko o satysfakcję a w ciągu sezonu remisowali z takimi zespołami jak Wisła Kraków, Zagłębie czy Górnik Zabrze nie odbieram szans gościom i po dosyć wysokim kursie jak na dwa sąsiadujące w tabeli zespoły wydaję mi się to jednym z ciekawszych typów na tą ostatnią wakacyjną kolejkę w której ciężko znaleźć dobry typ na weekend po opłacalnym kursie w polskich warunkach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +210
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Lech - Zagłębie 2:1
obie strzelą, @1,75 Betfan (EE)
remis, @5,60 Betfan


Dzisiaj w Poznaniu święto. Jak wiadomo w ostatniej kolejce Lech planowo wygrał w Grodzisku z Wartą, a dzięki wygranej Zagłębia z Rakowem mógł już w zeszły weekend świętować mistrzostwo Polski, a Miedziowi zapewnili sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Z obu ekip zeszło ciśnienie. Dzisiaj liczę na taki trochę "mecz przyjaźni", że Lech w ramach podziękowań nie będzie próbował na siłę wygrać, podział punktów nikogo tutaj nie skrzywdzi, a Zagłębie myślę, że też nie będzie chciało zepsuć celebracji mistrzostwa i też nie będzie im jakoś mega zależało na wygranej, oczywiście to żadna reguła, po prostu takie moje luźne przemyślenia, a za drobne uważam, że można spróbować pograć po takim kursie, tym bardziej, że Kolejorzowi od dłuższego czasu ciężko się gra przy Bułgarskiej z Zagłębiem, gdzie nie wygrali od 6 spotkań, 3 wygrane lubinian i 3 remisy.
 
Ostatnia edycja:
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
Lech Poznań - Zagłębie Lubin Zawodnik strzeli gola M. Ishak 1,75 betfan

Tak na szybko i krótko jedyny typ który warto pograć- bo sa jakieś większe sportowe rywalizacje. To o koronę króla strzelców. w Poznaniu wielkie święto trwa kolega yaras potwierdzi :p typujemy nie śpimy .Skorza twierdzi ze będą grali na niego... wiadomo ze na boisku i trybunach będzie plaża- święto obie ekipy się lubią delikatnie mówiąc wiec myślę ze miedziowi nie będą przeszkadzać pytanie tylko jak z forma czysto pilarska będzie czy nie za dużo szampana było... co do typu to Ishak ostatnio marnował sporo setek ale ważne bramki strzelał wiec jego walka z Ivim wygląda smacznie. Raków wydaje mi sie ma rywala który nie powinien sie położyć na boisku wiec....jeśli będzie opcja Szwed pewnie dostanie karniaka .Angielskiego nie wliczam bo Piast to nie Wisła w obronie wiec....Warta nie przeszkadzała zbytni Lechowi w grze wiec dziś powinno być podobnie radośnie sporo sytuacji z obu stron i może hokejowy wynik .Na koniec gratki dla pasjonatów naj ligi dla tych co analizują wrzucają swoje luźne przemyślenia i do zobaczyska w następnym sezonie zieloności
 
Ostatnia edycja:
A 30,4K

atr

Użytkownik
Wisła - Warta Typ: X2 @1.7 Fortuna
Mecz o nic dla Wisły za to Warta może jeszcze zarówno awansować o 1 miejsce jak i spaść nawet o 3. Wisła u siebie 20 punktów, Warta na wyjazdach 21 punktów. Wisła w ostatnich 14 meczach wygrała raz. W takich warunkach trudno mi zrozumieć duże faworyzowanie gospodarzy, tym bardziej że na ich miejscu dałbym szansę tym którzy w ogóle nie grali/młodzieży w perspektywie kolejnego sezonu.

 
Ostatnia edycja:
elalma 120,2K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Suma celnych strzałów w meczu : Powyżej 9,5
betclic 1.77

Lech jako nowy Mistrz Polski może ze spokojem podejść do ostatniego ligowego spotkania w tym sezonie. Ishak walczy z Ivi Lopezem o tytuł króla strzelców, więc jak najbardziej zasadne są typy na jego bramkę czy też nawet więcej. Ja celuję tutaj w strzały celne, bo spodziewam się bardzo otwartego meczu z racji tego, że również Zagłębie Lubin jest już bezpieczne. W tym sezonie wszystko jest już jasne, więc dla obu ekip może to być mecz idealny do tego, aby po raz ostatni w tym sezonie pokazać się z jak najlepszej strony przed kibicami. Nie ukrywam, że ze strony samego Lecha Poznań liczę tutaj na 7-8 celnych uderzeń, jednak wybieram bezpieczną opcję niż typ na same strzały gospodarzy. Zagłębie też ma kilku przyzwoitych zawodników w swoim składzie i na tle nawet Mistrza Polski stać ich na kilka dobrych akcji oraz celnych uderzeń na bramkę rywali.
 
Ostatnia edycja:
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
17:30
Lech : Zagłębie
Ishak strzeli bramkę: tak
Kurs: 1.75
Betfan
Ostatnia kolejka ekstraklasy Lech: Zagłębie piłkarskie święto w Poznaniu. Mecz o pietruszkę dla obydwu drużyn lecz szalenie ważny jeśli chodzi o króla strzelców Ishak 18 goli Lopez z Rakowa tyle samo. Będzie dziś granie na Ishaka żeby zdobył dziś minimum jednego gola ja myślę że będzie to wesoły mecz i ten zawodnik strzeli dwa a nawet trzy gole. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
paga 28,2K

paga

Użytkownik
Ostatnia akcja Pogoń - Nieciecza oddaje doskonale poziom tej ligi.
Chyba, że komuś nie pasowało wygrać już tego spotkania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom