>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

32. Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 - ogólna dyskusja

Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
XXXII Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

indeks.jpg

Temat ten będzie służył do ogólnej dyskusji na temat zbliżających się Igrzysk Olimpijskich.

Igrzyska pierwotnie miały odbyć się w poprzednim roku, jednak ze względu na pandemię zostały przeniesione na ten rok, jednak ustalono, że nazwa zostanie zachowana. Zawodnicy będą rywalizować w 37 dyscyplinach, MKOI zdecydował, że po 12 latach do kalendarza Igrzysk wrócą Baseball oraz Softball oraz doszło pięc całkiem nowych dyscyplin, czyli karate, skateboarding, surfing, wspinaczka sportowa oraz koszykówka uliczna (3x3). Igrzyska zostaną rozegrane w dniach 23 lipca do 8 sierpnia 2021, jednak rywalizacja zacznie się już 2 dni przed ceremonią otwarcia, gdy zostaną rozegrane pierwsze mecze w piłce nożnej oraz softbollu.

Areny Igrzysk Olimpijskich:

Strefa dziedzictwa


Magical Snap - 2021.07.04 13.50 - 002.png

Strefa Zatoki Tokijskiej

Magical Snap - 2021.07.04 13.52 - 003.png
Magical Snap - 2021.07.04 13.52 - 004.png

Pozostałe obiekty

Magical Snap - 2021.07.04 13.52 - 005.png

Stadiony piłki nożnej poza Tokio


Magical Snap - 2021.07.04 13.53 - 006.png

Kalendarz Igrzysk Olimpijskich:

Igrzyska zostaną rozegrane w dniach 23 lipca do 8 sierpnia 2021, ale konkurencje zaczną się już 21 lipca, gdy odbędą się pierwsze spotkania w piłce nożnej oraz softbollu. Poniższa tabela przedstawia terminarz igrzysk z podziałem na dyscypliny sportowe. Na niebiesko zaznaczone zostały dni w które odbędą się eliminacje, a na żółto dni, gdy zostaną rozdane medale. Liczba w żółtej kratce oznacza liczbę finałów odbywających się danego dnia.

Magical Snap - 2021.07.04 13.46 - 001.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +141
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Niestety potwierdził się czarny scenariusz i XXXII Igrzyska Olimpijskie, które miały odbyć się pierwotnie w zeszłym roku, a z powodu pandemii zostały przesunięte na rok bieżący odbędą się bez udziału kibiców. 2 dni temu premier Japonii ogłosił, że z powodu covida od poniedziałku wprowadza stan wyjątkowy, który będzie obowiązywał do 22 sierpnia, więc przez cały czas trwania Igrzysk.
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Nie widziałem żadnych kursów u polskich buków na ten zakład ale w bet365 widzę że jest Słowenia zdobędzie medal za 2.7.
Jeśli nie spotkają się z USA przed półfinałem to mają spore szansę na medal. Właśnie wygrali turniej kwalifikacyjny na Litwie gdzie gospodarze to przecież światowa czołówka jeśli chodzi o koszykówkę,przyjechał Sabonis i Valanciunas na ten turniej.
Słowenia miała jednak Lukę Doncicia.
Ten chłopak sprawił że jego koledzy z drużyny wyglądali jak prawdziwe grajki. To samo robił Michael Jordan z zawodnikami Chicago Bulls.
Luka ma wpływ na swoich kolegów z drużyny i ściągając na siebie obrońców w ofensywnej akcji sprawia że jego koledzy są wolni i mają świetne pozycje rzutowe. Sam jest świetnym strzelcem ale jego koledzy rzucili sporo trójek w tym turnieju kwalifikacyjnym.
Luka już drugi sezon pod rząd doprowadził Mavericks do play-offów i w jeszcze parę tygodni temu walczył z Leonardem i Georgem prawie ich eliminując.
W walce o medal będzie musiał stawić czoła Francji,Australii,Argentynie czy Hiszpanii.
Jeśli ten chłopak na Litwie pokazał gospodarzom gdzie ich miejsce to na neutralnym terenie w Japonii ja nie śmiał bym stawiać nawet na Hiszpanię przeciwko Słowenii. Kurs nie jest za wysoki co tylko potwierdza moje słowa,dobra lokata na podium Słowenii.
 
infes 9,8K

infes

Użytkownik
W Superbet na Słowenia 1-3 kurs jest 2.85. Niby dobre ale dużo zależy od drabinki. A jak myslicie Patryk Dobek bieg 800m ma jakieś szanse na medal?
Zależy jak się bieg rozłoży. Jeśli początek będzie zachowawczy, a druga połowa mocnym finiszem to tak.
To samo dotyczy "Starego Lisa" na 1500m, choć tam konkurencja nie jest wcale gorsza. Ja po cichu liczę, że Ingebrigtsen poszaleje....
 
H 6,3K

HarryHole

Użytkownik
Śledzę lekkoatletykę. Na plus Dobka fakt, że zabraknie Donovana Brazier, natomiast światową czołówka biega ok 0.5-1s szybciej. Biegi na IO oraz MŚ były jednak bardzo szybkie więc wątpię w jego medal. Sądzę że Lewy ma ciut większe szanse, chyba że Kenijczycy poświęcą jednego jako Pacemakera i pobiegną poniżej 3.30.
 
Otrzymane punkty reputacji: +157
infes 9,8K

infes

Użytkownik
Śledzę lekkoatletykę. Na plus Dobka fakt, że zabraknie Donovana Brazier, natomiast światową czołówka biega ok 0.5-1s szybciej. Biegi na IO oraz MŚ były jednak bardzo szybkie więc wątpię w jego medal. Sądzę że Lewy ma ciut większe szanse, chyba że Kenijczycy poświęcą jednego jako Pacemakera i pobiegną poniżej 3.30.
Ten młodzian był jednym z faworytów. Co się stało?
Lewy tak jak piszesz, aczkolwiek mimo 3.30 i życzę mu z całego serca 3.29 to on dalej pozostaje Starym Lisem.
 
H 6,3K

HarryHole

Użytkownik
Czytałem artykuł na bieganie.pl o diamentowej lidze czy wielkich nieobecnych. System kwalifikacji w USA jest jasny: Top 3 z mistrzostw. No i Donovan się nie załapał. A w pojedynczym biegu wiele może się wydarzyć. Dla nas to lepiej. PS Dobek był w Monako chyba 6. Nie wyglądał świeżo więc albo jest w ciężkim treningu albo już po formie.

Z ciekawszych zawodników - w maratonie zabraknie Kenenisy Bekele - ów zawodnik stwierdził że bieganie dodatkowego sprawdzianu 13 tyg przed IO jest głupie. Sprawdzian był ostateczny i etiopska federacja go nie powołała.
 
Otrzymane punkty reputacji: +157
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
Cyt.,, Komitet Organizacyjny igrzysk w Tokio nie wyklucza definitywnie odwołania w ostatniej chwili olimpijskich zmagań, które mają rozpocząć się 23 lipca. Japonia zmaga się rosnącą liczbą przypadków koronawirusa, co stawia organizatorów przed coraz większymi wyzwaniami.
W Tokio obowiązuje obecnie stan wyjątkowy, a każdego dnia światowe media informują o kolejnych przypadkach zakażeń w wiosce olimpijskiej - wśród sportowców i trenerów przybyłych do Tokio.
W tym miesiącu Japonia zdecydowała, że uczestnicy olimpijskich zmagań będą rywalizować przy pustych trybunach, aby zminimalizować ryzyko dalszych infekcji.
Zaplanowana na piątek ceremonia otwarcia, jak teraz poinformowano, odbędzie się również bez głównych sponsorów igrzysk".

W sumie byłoby to niegłupie rozwiązanie...
 
Otrzymane punkty reputacji: +316
kamo 488

kamo

Użytkownik
Znacie dobrą i przejrzystą stronę z wynikami ?? nie mogę nic fajnego trafić po za oficjalną
 
R 0

rahulp411

Użytkownik
Thanks for this information I really need it a a lot but basically I need some links from where I can watch olympic games easilly
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Znacie dobrą i przejrzystą stronę z wynikami ?? nie mogę nic fajnego trafić po za oficjalną
ja korzystam z
+ wspomagam się oficjalną (przy podliczaniu konkursów są tam całe listy startowe co jest niezbędne przy H2H, na polskich stronach głównie jest pierwsza dziesiatka powiedzmy + miejsca reprezentacji Polski
 
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Czy gdzieś w necie mogę obejrzeć mecze koszykówki mężczyzn, chodzi mi konkretnie o jutrzejszy mecz Słoweńców, w kablówce jest na Eurosporcie 2, a tego kanału nie mam
 
kamasutra10 561K

kamasutra10

Typer
Olimpiada - Podsumowanie


Igrzyska Olimpijskie w Tokyo zakończone. Jak zawsze nie brakowało niespodzianek in plus jak i tych na minus ogólnie wśród wszystkich uczestników . Dominacja ekip które miały odgrywać główne role czyli Chiny, USA , Wielka Brytania, Rosja czy Australia. Dużą niespodziankę sprawili gospodarze Japończycy zajmując w łącznej klasyfikacji medalowej wysokie 3 miejsce z 58 medalami ( 27-14-17) choć znając ich zapał do pracy i nakłady można było się spodziewać bardzo dobrego wyniku.

Z naszej strony występ należy uznać za udany , najlepszy w tym wieku . Łącznie 14 medali ( 5-4-4)to chyba wynik na miarę możliwości. Oczywiście bryluje lekkoatletyka która miała być naszym najmocniejszym punktem i tak się stało. Zdobyte 9 medali w tym 4 zlote.Dominacja w młocie u Pań i Panów ( 2 złote, 2 brązowe) pokazuje że jesteśmy potęga w tej dyscyplinie.
Do tego sztafety 4x400 m Pań i mieszana ze srebrem i złotem. Panowie z 5 miejscem też na miarę możliwości.
Niestety nie istniejemy w grach zespołowych gdyż reprezentowali nas tylko siatkarze którzy przegrali walkę w ćwierćfinale po raz kolejny. Uważam że jest na chwilę obecną 5-6 ekip mniej więcej na podobnym poziomie a medali tylko 3 więc to nie było tak że ten medal był pewką choć na pewno w zasięgu i oczekiwany. Występ siatkarzy trzeba uznać za zawód sportowy.

Nie zaznaczyliśmy praktycznie swojej obecności w sportach walki ( boks, judo, karate, tekwondo) zdobyliśmy jeden brązowy medal w męskich zapasach reszta w wodzie czyli kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo.

Najwiekszą niespodzianką był bez wątpienia złoty medal chodziarza na 50 km. Tomala sprawił sensację niesamowitą.
Biorąc pod uwagę jednak z jakimi problemami finansowymi przede wszystkim muszą się borykać nasi sportowcy na co dzień i porównując nakłady na sport w Polsce i innych krajach to występ należy uznać za dobry.
Powinniśmy podziękować wszystkim naszym reprezentantom bo sam udział w IO wymagał przebrnięcia kwalifikacji olimpijskich, długich przygotowań , rozłąki z rodziną i ciężkiej pracy. Za to wszystko dziękujemy....



Wracajac do występu innych nacji na uwagę zasługuje potęga Francji w grach zespołowych. Wprowadzili Francuzi 4 drużyny do finałów w 3 dyscyplinach wśród mężczyzn i kobiet ( ręczna, siatka, kosz) zdobywając 3 złote i 1 srebrny medal. Dorzucili jeszcze 1 brąz. To iście imponujący wynik.


Reasumujac Igrzyska były dla mnie bardzo ciekawe , a największym minusem był brak kibiców na trybunach i żal przede wszystkim medalistów oraz wszystkich uczestników ze nie mogli tego święta sportu dzielić z widownią i cieszyć się z ich dopdopingu.

 
Otrzymane punkty reputacji: +623
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Dzięki za przyjazną atmosferę w czasie całych IO i mała prośba.... Rozliczajcie swoje typy w mini konkursach będzie nam łatwiej i szybciej dać nagrody dla każdego kto wygrał :)
 
Do góry Bottom