>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

30. kolejka PKO Ekstraklasy (16.05.2021)

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Zrzut ekranu 2021-05-9 o 09.45.04.png

Zapraszam do dyskusji, pisania komentarzy
i podawania swoich typów z analizami
 
N 15,5K

norbertb

Użytkownik
Piast Gliwice - Wisła Kraków 1 1.81
Jestem wysoce zdziwiony dlaczego na Piast Gliwice które gra o puchary jest tak wysoki kurs? Na moje fachowo analityczne oko kurs powinien wynosić 1.40. Korzystam śmiało z tego value. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że Wisła Kraków o nic nie gra i w dodatku ostatnimi czasy nie zagrała ani jednego dobrego meczu.
Remisu bezbramkowego z Legią w wykonaniu Wisły Kraków nie nazywajmy dobrym spotkaniem - Legia w ciągu 6 spotkań zdobyła 2 bramki. Na wyjeździe mamy najtragiczniejszego mistrza na tle Europy u którego współczynnik bramek wynosi... 1.6. Od 5 lat w europejskich pucharach Legia na wyjeździe zdobyła maksymalnie 2 bramki z Atromitosem w Europie. Mając wtedy na wyjeździe średnio strzelonych oraz utraconych 2.5 bramek. Dlatego ciekawe jak będzie to wyglądało w tym sezonie na wyjeździe w pucharach. Można inwestować śmiało w undery bramkowe na wyjeździe. Nie udało się to Europa FC, Sheriffowi Tiraspol, Kuopio, Rangers (Mariehamn nie bierzmy pod uwagę, była to drużyna 5x wolniejsza od Legii). A, udało się Dudelange - ale szanujmy fakt, że Ci amatorzy mieli wynik 4:1 który zacięcie bronili aby osiągnąć historyczny rezultat. Stąd wzięła się utrata 2 bramek.
Dobrze, chwilę omówiliśmy grę Legii. Natomiast tutaj uważam, że nie ma co umawiać. Wisła nie strzeliła w ciągu ostatnich spotkań gola z akcji, trener gra na zwolnienie psując atmosferę i czując swoje odejście. Nie dzieje się dobrze. A Piast? Gra o puchary i uważam, że w związku z tym nie przejdzie wokół tego meczu obojętnie i będzie kolejny rok z rzędu chciało zagrać w Pucharach tak jak Fornalik który dość regularnie się w nich plasuje i przepłacając 2 lata temu frycowe w postaci dużego lęku u drużyny tak już w tamtym roku mógł nie zawaham się użyć tego słowa - zagrać w fazie grupowej. Co było też bliskie z Metalistem Charków za czasów Ruchu Chorzów gdzie w dogrywce Chorzowianie przegrali mecz o awans do LE.
Myślę, że dość merytorycznych argumentów nie mam - ale z takiego kursu warto korzystać bez względu na wynik w dzisiejszym meczu Rakowa właśnie z Piastem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
W tej ostatniej kolejce to moim zdaniem najlepiej grać overy bramkowe. Granie już w wielu przypadkach na większym luzie, już nie powinno być takiej dyscypliny w defensywie i granie za wszelką cenę na 0 z tyłu. Wstępnie moje propozycje do overów bramkowych a dokładniej na over 1,5 goli:
Piast - Wisła
Legia - Podbeskidzie
Śląsk - Stal
Lech - Górnik
Jagiellonia - Lechia
Kursów jeszcze nie ma ale jak tylko się pojawią to warto zrobić sobie taki kuponik.
 
elalma 119,5K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Piast Gliwice - Wisła Kraków 1 1.81
Jestem wysoce zdziwiony dlaczego na Piast Gliwice które gra o puchary jest tak wysoki kurs? Na moje fachowo analityczne oko kurs powinien wynosić 1.40. Korzystam śmiało z tego value. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że Wisła Kraków o nic nie gra i w dodatku ostatnimi czasy nie zagrała ani jednego dobrego meczu.
Remisu bezbramkowego z Legią w wykonaniu Wisły Kraków nie nazywajmy dobrym spotkaniem - Legia w ciągu 6 spotkań zdobyła 2 bramki. Na wyjeździe mamy najtragiczniejszego mistrza na tle Europy u którego współczynnik bramek wynosi... 1.6. Od 5 lat w europejskich pucharach Legia na wyjeździe zdobyła maksymalnie 2 bramki z Atromitosem w Europie. Mając wtedy na wyjeździe średnio strzelonych oraz utraconych 2.5 bramek. Dlatego ciekawe jak będzie to wyglądało w tym sezonie na wyjeździe w pucharach. Można inwestować śmiało w undery bramkowe na wyjeździe. Nie udało się to Europa FC, Sheriffowi Tiraspol, Kuopio, Rangers (Mariehamn nie bierzmy pod uwagę, była to drużyna 5x wolniejsza od Legii). A, udało się Dudelange - ale szanujmy fakt, że Ci amatorzy mieli wynik 4:1 który zacięcie bronili aby osiągnąć historyczny rezultat. Stąd wzięła się utrata 2 bramek.
Dobrze, chwilę omówiliśmy grę Legii. Natomiast tutaj uważam, że nie ma co umawiać. Wisła nie strzeliła w ciągu ostatnich spotkań gola z akcji, trener gra na zwolnienie psując atmosferę i czując swoje odejście. Nie dzieje się dobrze. A Piast? Gra o puchary i uważam, że w związku z tym nie przejdzie wokół tego meczu obojętnie i będzie kolejny rok z rzędu chciało zagrać w Pucharach tak jak Fornalik który dość regularnie się w nich plasuje i przepłacając 2 lata temu frycowe w postaci dużego lęku u drużyny tak już w tamtym roku mógł nie zawaham się użyć tego słowa - zagrać w fazie grupowej. Co było też bliskie z Metalistem Charków za czasów Ruchu Chorzów gdzie w dogrywce Chorzowianie przegrali mecz o awans do LE.
Myślę, że dość merytorycznych argumentów nie mam - ale z takiego kursu warto korzystać bez względu na wynik w dzisiejszym meczu Rakowa właśnie z Piastem.
Jakakolwiek nie byłaby sytuacja w tabeli, tak wysoki kurs na Piasta dziwi. Wisła gra fatalnie, do tego dochodzą konflikty w zespole i Kuba Błaszczykowski, który sam już nie wie kim w tym klubie jest. Tutaj możnaby napisać naprawdę sporo, ale szkoda czasu.

Jak dla mnie całkiej fajny do pogrania azjan -1 na Piasta (2.15 lvbet) czy over goli gospodarzy (powyżej 2.0 kurs 2.4 również na lvbet).
 
N 15,5K

norbertb

Użytkownik
Jakakolwiek nie byłaby sytuacja w tabeli, tak wysoki kurs na Piasta dziwi. Wisła gra fatalnie, do tego dochodzą konflikty w zespole i Kuba Błaszczykowski, który sam już nie wie kim w tym klubie jest. Tutaj możnaby napisać naprawdę sporo, ale szkoda czasu.

Jak dla mnie całkiej fajny do pogrania azjan -1 na Piasta (2.15 lvbet) czy over goli gospodarzy (powyżej 2.0 kurs 2.4 również na lvbet).
Over jak najbardziej jest w zasięgu. Kolejnym argumentem jest również wynik jaki miał miejsce w Krakowie. Z 3:0 do przerwy dla Wisły - 4:3 dla Piasta. To też psychicznie działa po stronie Piasta. Nie wiem czy też wskazówki taktyczne Fornalika w przerwie meczu mogły zadziałać - jeżeli tak, to w przypadku gdy w pierwszej połowie gra Piastowi nie wyjdzie, może wyjść w drugiej ;)
 
N 15,5K

norbertb

Użytkownik
Do przerwy było 3:2 :cool::cool:
Faktycznie, mea culpa.

Dobrze, to może przy okazji machnę jeszcze kolejnymi analizami na zapowiadającą się kolejkę Ekstraklasy.

Lech Poznań - Górnik Zabrze under 2 3.40
Tym razem można się śmiało zdecydować na dość ciekawy typ. Wpierw weźmy pod lupę gości.
Górnik Zabrze pod kątem strzelania goli na wyjeździe jest najmniej skuteczną ekipą. Współczynnik 1.4 i tylko 2 spotkania na 14 gdzie było powyżej 2 goli (!) jest dość ciekawym zjawiskiem. Ta sztuka udała im się z Podbeskidziem (u siebie 2.7) gdzie zdobyli aż 3 gole (heheh) oraz Legią Warszawa (u siebie 3.4) gdzie padły aż 4 bramki.
Pora na Lech. Lech Poznań u siebie radzi sobie loteryjnie pod kątem bramek. Aczkolwiek z większą korzyścią poniżej właśnie granicy dwóch goli. Co drugie spotkanie kończy się underem 1.5. Co drugie over 1.5. Uważam, że Górnik Zabrze podtrzyma passę niestrzelania goli i obie drużyny mogą być na wakacjach. Wakacjach od strzelania bramek oczywiście. Moim zdaniem kurs 3.40 to apetyczne value przy którym można się pokusić.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała over 4.5 3.85
Kto jest najlepszą drużyną u siebie pod kątem zdobywania/tracenia goli? Legia Warszawa
Kto jest najlepszą drużyną na wyjeździe pod kątem zdobywania/strzelania goli? Podbeskidzie Bielsko-Biała
Obie drużyny mają współczynnik 3.4 goli.
Nie sugerujmy się wynikiem 1:0 dla Podbeskidzia u siebie. Legia Warszawa gra na wyjeździe wykrwawiający oczy futbol pod kątem ofensywnym.
Dlatego spodziewam się tutaj gradu goli. Zwłaszcza w końcówce sezonu - moim zdaniem Podbeskidzie pogodziło się ze spadkiem i wie, że Stal Mielec jedynie gdzie może przegrać Ekstraklasę to "licencyjnie".

Wystarczy, widzę też multum innych pewniaków lecz o mniejszym kursie i nieopłacalnie pod kątem analiz. Te natomiast są po ciekawych kursach i z dość korzystnym value.
 
Ostatnia edycja:
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
W tej ostatniej kolejce to moim zdaniem najlepiej grać overy bramkowe. Granie już w wielu przypadkach na większym luzie, już nie powinno być takiej dyscypliny w defensywie i granie za wszelką cenę na 0 z tyłu. Wstępnie moje propozycje do overów bramkowych a dokładniej na over 1,5 goli:
Piast - Wisła
Legia - Podbeskidzie
Śląsk - Stal
Lech - Górnik
Jagiellonia - Lechia
Kursów jeszcze nie ma ale jak tylko się pojawią to warto zrobić sobie taki kuponik.
Pojawiły się już kursy to trzeba grać bo pewnie do niedzieli pospadają, kupon powiedzmy z dużym procentem na :

Wszystko na ponad 1,5 goli (EE)
1. Piast - Wisła @ 1,23
2. Legia - Podbeskidzie @ 1,22 liczyłem na przerwanie tej serii underowej Legii i się przeliczyłem
3. Śląsk - Stal @ 1,36
4. Lech - Górnik @ 1,23
5. Jagiellonia - Lechia @ 1,28
Ako: 3,21 Totalbet

Krótki opis:
1. Piast - Wisła
W Krakowie 7 bramek, Wisła skonfliktowana, Piast w walce o wysokie 4 miejsce a po 8 kolejkach zajmował ostatnie miejsce nie mając na koncie nawet jednego wygranego meczu. Być może to ostatni mecz Świerczoka w naszej lidze i jak skuteczność będzie lepsza niż ostatnio w Częstochowie to sam może tego overa zrobić. Być może to także ostatni mecz w barwach Piasta wieloletniego kapitana Gerarda Badia także tylko zwycięstwem i to wysokim można godnie ich pożegnać.
H2H ostatnie 5 spotkań w Gliwicach: 1-0, 1-2, 0-0, 2-0, 4-0.
2. Legia - Podbeskidzie
Legia co prawda w ostatnich spotkaniach nie zachwycała skutecznością, zaledwie 2 bramki w 6 ostatnich spotkaniach a przede wszystkim 0 straconych ale teraz już mogą zagrać na pełnym luzie. Do tego spotkanie w końcu z kibicami na trybunach także można świętować Mistrzostwo Polski i do tego zrobić małą kanonadę tym bardziej, że PBB to ekipa która straciła najwięcej bramek w lidze. Co prawda jeszcze z iluzorycznymi szansami na utrzymanie ale musieliby wygrać więc nie mogą się zamurować i grać na 0-0.
H2H ostatnie 5 spotkań w Warszawie, co prawda odległe czasy: 3-1, 4-0, 3-0, 2-0, 5-0.
3. Śląsk - Stal
Tutaj mam najwięcej obaw ale Stal już raczej spokojna o utrzymanie i 7 pkt wywalczone ostatnio z Pogonią, Lechem i Legią raczej nie pójdą na marne. Do 100% utrzymania nie oglądając się na spotkanie w Warszawie wystarczy im remis i mogą grać na 0-0 ale myślę, że Śląsk na to nie pójdzie. Cały czas mają szanse na 4 miejsce i start w pucharach, do tego mają Exposito, który ostatnio strzelił 2 bramki Warcie i być może w tym spotkaniu również ukłuje przeciwnika.
H2H ostatnie 5 spotkań we Wrocławiu: brak danych
4. Lech - Górnik
Można by rzecz, że mecz 2 największych przegranych sezonu. Lech awansował do fazy grupowej Ligi Europy co przypłacił słabymi meczami w lidze i teraz sezon zakończy co najwyżej na 9 miejscu i to za plecami Warty Poznań a więc lokalnego rywala, który był w gronie drużyn typowanych do spadku. Górnik po paru kolejkach liderował i wydawało się, że może sporo ugrać w tym sezonie jednak później popadł w marazm i gdyby nie tak dobry początek to kto wie na którym byłby teraz miejscu. W ostatnim spotkaniu przebudził się Jimenez najlepszy strzelec Zabrzan zdobywając 2 bramki z Jagiellonią, może w końcu błyśnie Boakye i na pożegnanie z Ekstraklasą coś strzeli bo raczej w naszej lidze nie zostanie.
H2H ostatnie 5 spotkań w Poznaniu: 1-1, 3-1, 2-4, 0-3, 4-1.
5. Jagiellonia - Lechia
Po jednej stronie Imaz (11 bramek) czy Puljic (10 bramek) po drugiej Paixao (12 bramek) i raczej na niski wynik się nie zanosi. Jagiellonia sezon słaby i miejsce na koniec co najwyżej 10 przy korzystnym układzie wyników a więc poniżej oczekiwań. Lechia to kolejna ekipa, która ma szanse na zajęcie 4 miejsca na koniec i start w europejskich pucharach.
H2H ostatnie 5 spotkań w Białymstoku: 4-1, 0-1, 0-1, 3-0, 1-2.

Kupon bardziej ryzykowny na ponad 2,5 goli:
1. Piast - Wisła @ 1,72
2. Legia - Podbeskidzie @ 1,67
3. Lech - Górnik @ 1,77
Ako: 5,08 Totalbet

Do tego warto pograć jak pojawią się kursy na bramkę Świerczoka i Pekharta bo to wydają się pewniaki w tej ostatniej kolejce.

Świerczok strzeli przynajmniej 2 bramki @ 4,9 / Unibet ech te karne w wykonaniu Piasta
Badia strzeli bramkę @ 4,0 / STS
 
Ostatnia edycja:
bettingekstraklasa 31,2K

bettingekstraklasa

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Wprawdzie zakończyłem już sezon bukmacherski, ale naszły mnie takie przemyślenia na ostatnią kolejkę, więc postanowiłem włączyć się do dyskusji.


Piast Gliwice - Wisła Kraków

Nie oszukujmy się zaczynanie sezonu kilkanaście dni wcześniej niż reszta zespołów oraz gra na dwóch frontach może zawalić nawet całą rundę. Jednak zespół z Gliwic może grać w pucharach już trzeci rok z rzędu, więc sztab szkoleniowy ma już bezcenne europejskie doświadczenie. I jest to argument do tego, że Piast nie będzie niejako sabotować walki o 4. miejsce. O Wiśle dużo mówić nie trzeba, bo wszyscy wszystko wiedzą. Konflikt i zbliżająca się kolejna przedsezonowa rewolucja, Biała Gwiazda tak naprawdę dogrywa sezon. Bez wątpienia przy wsparciu małej, ale jednak grupy własnych kibiców Piast jest w stanie wygrać, dystansując rywala na więcej niż wymiar jednej bramki. Zatem handicap dla gospodarzy.


Śląsk Wrocław - Stal Mielec


Z grona kandydatów do pucharów Śląsk obok Piasta wydaje się wicefaworytem. Po kilku latach walki o utrzymanie rok temu nastąpiło przełamanie i pojawiły się ambicje medalowe, a więc i pucharowe. Dlatego WKS nie powinien wstrzymywać nogi. Stal jak na jej poziom skuteczności obrony ostatnio traci mało goli, dawno nie dostała dwóch w plecy. Można mówić, że nieprawdopodobnie farci, ale chyba po to zmieniono trenera albo po prostu Stal to dobra drużyna i się utrzyma, bo do utrzymania właściwie jeden krok. Sądzę, że zespół z Wrocławia przy wsparciu własnych kibiców jako drużyna wybitnie własnego boiska będzie w stanie pokonać bramkarza rywala więcej niż jeden raz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Z 18

Zamoichczasow

Użytkownik
Dzisiaj tak sobie siedziałem na telefonie i sprawdzałem długoterminowa ofertę fortuny i wpadłem na zakład na pomocnika sezonu ekstraklasy. Nominowani to : Marcin cebula 1,65
Luquinhas 2,50
Kapustka 12,50
I mnie to bardzo zaintrygowało. Naszej rodzimej ligi nie oglądam, wiem kto jest na którym miejscu w tabeli, ale wiadomo że kapustka jest już od wielu late kreowany na ogromny talrn i ciągnięty za uszy przez wszystkich dziennikarzy w Polsce. I w tym właśnie widzę szanse na wygraną kapustki w tym plebiscycie. O zwycięstwie decyduje 17 dziennikarzy. Jeżeli chodzi o statystki bramka/asysta to Cebula prezentuje się trochę lepiej od pozostałej dwójki. Kapustka i kuquihas mają w tej kwestii takie same osiągnięcia. Co myślicie o takim typie z "czapy"? Pytam ludzi co oglądają najlepsza ligę świata ;)
 
K 1,2K

Kartezjusz

Użytkownik
Jagiellonia – Lechia

Over 4,5 kartki

STS 1.85


Lechia walcząca o 4 miejsce zapewniające grę w eliminacjach do europejskich pucharów oraz Jagiellonia, która gra już o nic więcej niż 10 miejsce. Stawiam tezę, że Lechia nie będzie miała łatwo w tym meczu i gospodarze postawią ciężkie warunki przyjezdnym. Jagiellonia nie wygrała meczu od 5 spotkań i będzie chciała godnie pożegnać się u siebie z kibicami, którzy wrócą na stadion i których cierpliwość w tym sezonie już się po prostu wyczerpała o czym świadczy atmosfera wokół drużyny w Białymstoku oraz liczne „wizyty motywacyjne” kibiców. Piłkarze Jagi wspominają ostatnio w mediach, że chcieli by zrewanżować się kibicom za stracony sezon. Teraz będzie ku temu ostatnia okazja. Bezpośrednie pojedynki tych drużyn to często overy kartkowe. Sama Lechia to w eklasie czołówka kartek, nawet nie przytaczam statystyk, bo kto ogląda eklase ten może kojarzyć właśnie Lechię z nabijaniem kartonów. Sędzią będzie Pan Jakubik który w obecnym sezonie jest na 3-cim miejscu jeśli chodzi o średnią pokazanych kartek. W tym spotkaniu idę w over i myślę, że są duże szanse na jego pokrycie.
 
Ostatnia edycja:
R 621,3K

rjastrzab

Użytkownik
Piast - Wisła
Typ Piast i poniżej 3,5 gola
Kurs 2,09
Betfan

Piast gra o miejsce w pucharach, Wisła skonfliktowana, ale czy w tym meczu nie zobaczymy typowego polskiego minimalizmu. Czyli niskie zwycięstwo gospodarzy, które da im czwarte miejsce i grę w pucharach. Pożegnanie niektórych piłkarzy z Gliwicami może być jakimś pretekstem do lepszej gry, ale czy żeby aż wpadły 4 bramki? Kurs kuszący. Wygrana Piasta to dla mnie pewnik, ale do strzelaniny nie jestem przekonany. Zarówno Piast jak i Wisła mieli tylko po 8 spotkań powyżej 3,5 gola na 29 rozegranych kolejek.
 
Ostatnia edycja:
D 28,9K

deenis7

Ekstraklasa Expert
Piast Gliwice-Wisła Kraków
Czas na ostatnią kolejkę Ekstraklasy. W tej kolejce zdecydowałem się wybrać mecz w Gliwicach. Dla Piasta będzie to bardzo istotne spotkanie, ponieważ trzy punkty dadzą im czwarte miejsce i zapewni grę w eliminacjach europejskich pucharów. Wisła dzisiaj zwolniła trenera Hyballe, co przed ostatnią kolejką jest dla mnie absurdem, mecz dla nich teoretycznie o nic, zwycięstwo może dać jeszcze wyższe miejsce w tabeli, ale udało im się już utrzymać, więc na pewno większa motywacja będzie tutaj po stronie gospodarzy. Piast jest solidnym zespołem jak na naszą ligę, skład jest na papierze lepszy niż drużyny przyjezdnych, a sama gra jest dużo lepsza niż Wiślaków. Mają najlepszego polskiego napastnika w lidze, czyli Jakuba Świerczoka. Nie spodziewam się tutaj gradu goli jak to było w pierwszym spotkaniu, liczę że Piast to spotkanie wygra, ale podpieram się remisem.
Piast lub remis i poniżej 3.5 gola Kurs: 1.65 Betfan

E: Ehh, te uroki ostatnich kolejek... Wisła bez presji wygrywa w Gliwicach.
 
Ostatnia edycja:
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
multiliga - poziom.jpg

Multiliga, czyli to, co kibic Ekstraklasy lubi najbardziej! W BETFAN płacimy Ci freebetami 5 zł za każdym razem, gdy usłyszysz charakterystyczny dźwięk, gdy pada gol. Wystarczy, że zagrasz kupon na najlepszą ligę świata za dokładnie 99 zł!
1. Postaw kupon

  • Zagraj zakład składający się wyłącznie ze zdarzeń na Ekstraklasę
  • Kupony AKO (minimum 2 zdarzenia)
  • Kurs kuponu min. 2,5
  • Dokładna stawka 99 zł
2. Odbierz freebet

  • Otrzymasz 5 zł freebet za każdy gol w ostatniej kolejce Ekstraklasy
  • Np. w wymienionych meczach padnie 30 bramek - otrzymasz freebet 150 zł
  • Freebetem grasz jak chcesz
  • Freebety pojawią się w ciągu 48h roboczych od zakończenia promocji
3. Czas trwania

  • Od 14.05, godz. 16:00 do 16.05, godz. 17:30
  • Każdemu Graczowi przysługuje jeden freebet
  • W przypadku zagrania więcej niż jednego kuponu, do promocji kwalifikuje się pierwszy zagrany i rozliczony
  • W promocji nie biorą udziału kupony zawarte za środki bonusowe oraz zakłady systemowe


Nie masz konta w Betfan, nic straconego - załóż je wchodząc na betfan.pl lub klikając w baner i graj bez ryzyka
batfan.PNG
 
Volleyball_Expert 378,3K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Wisła Płock - Zagłębie Lubin typ 2X kurs 1.53 Betfan

Na jutro wybrałem spotkanie do wytypowania pomiędzy Wisłą Płock, a Zagłębiem Lubin. Jutrzejsi goście grają jeszcze prostym językiem mówiąc jeszcze o coś więcej niż tylko o lepsze miejsce w tabeli. Wiadomą sprawa, że jako kibic Piasta chciałbym, aby to Piast wygrał u siebie z Wisłą Kraków i to właśnie Piast zagrał w Europejskich Pucharach. Wiadoma sprawa jest, że Zagłębie będzie wierzyć zapewne do ostatniej minuty w korzystny wynik dla siebie chodź oby jednak Piast zagrał po raz kolejny w Europejskich Pucharach. W drużynie z Wisły Płock prawdopodobnie wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera, natomiast w Zagłębiu nadal jutro raczej nie zagra Zivec. Zagłębie gra tak jak powiedziałem wyżej o coś więcej niż wyższe miejsce w tabeli. Zagłębie od sześciu spotkań nie przegrali meczu i czuje, że w tym meczu mogą także zdobyc jakiekolwiek punkty. Jeśli chodzi o Wisłe Płock na trzynaście spotkań ostatnich wygrali zaledwie jedno to nie przemawia zbyt korzystnie na jutrzejszy rezultat.
 
Ostatnia edycja:
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Stal Mielec
typ: 1 lub X i poniżej 4,5 gola
@1.50 ETOTO
Śląsk walczy o możliwość gry w przyszłym sezonie w kwalifikacjach do Europa Conference League a do tego potrzebne jest im zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu oraz korzystne wyniki w meczach z udziałem Piasta oraz Lechii. Stal po ostatnim zremisowanym spotkaniu z Legią jest już niemalże pewna utrzymania (o ile oczywiście otrzymają licencję). Stal ma 3 pkt przewagi nad ostatnim Podbeskidziem, które w ostatniej kolejce zmierzy się z Legią na Stadionie Wojska Polskiego. Bardzo wątpliwe aby przy udziale publiczności Legia przegrała z ostatnią drużyną w tabeli. Po tak długiej przerwie od prawdziwego dopingu na pewno będą chcieli się zaprezentować swoim fanom z jak najlepszej strony aby zakończyć mistrzowski sezon w dobrych nastrojach. Remis w tym spotkaniu wydaje się bardzo prawdopodobny, ewentualnie skromne zwycięstwo Śląska. Jeśli chodzi o over 4,5 gola to w meczach Śląska u siebie padł on tylko 2/14 razy a w wyjazdowych meczach Stali padł tylko 3/14 razy.
 
Ostatnia edycja:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Piast Gliwice - Wisła Kraków [1 i powyżej 1.5 gola] 1.59 betfan
Po raz kolejny sprawdza się zasada, masówka nie wchodzi 😂

Piast walczy o puchary. W ostatniej kolejce wystarczy zwyciężyć i cel zostanie osiągnięty. Przeciwnikiem bezbarwna Wisła, gdzie atmosfera w klubie nie jest fajna. Wisła nie miała nawet żadnych argumentów w ubiegłej kolejce, gdzie grała przeciwko bardzo przeciętnemu Kolejorzowi. Strzelona bramka to i tak było za dużo patrząc na przebieg spotkania. Dzisiaj w Gliwicach nie widzę żadnych argumentów w kierunku Białej Gwiazdy. Gospodarze z kolei na pewno wyjdą zmotywowani, bo szansa na puchary jest i trzeba ją po prostu wykorzystać. Piast powinien spokojnie to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść.
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Legia Warszawa - Podbeskidzie
Typ: Legia wygra
Kurs: 1.55 STS


Już dziś będziemie mieć okazje obejrzeć ostatnią kolejkę w tym sezonie ekstraklasy, w meczu którym wybrałem zmierzy się mistrz z drużyną która już na 99% spadła z ekstraklasy i według mnie ten mecz pokaże dlaczego to akurat podbeskidzie spadnie i wynik może być dośc pokażny ale to już zależy jakim składem wyjdzie Legia. Ale według mnie jakim by nie wyszła to i tak podbeskidzie jest bez większych szans. Obstawiam wynik w okoilicy 3-0.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Przeczytałem tu wszystkie Wasze pomysły na ostatnią kolejkę, teraz ja napiszę o niej parę słów 😉

Piast Gliwice - Wisła Kraków
Typ:
Over 2,5 + BTS
Kurs: 2,0 w Superbet
Większość, żeby nie powiedzieć wszyscy, stawiają tu na zwycięstwo Piastunek i to niektórzy z handicapem. Sprawa jest prosta - Piast wygrywa i ma puchary. Nic dziwnego, że kursy poleciały ostro na gospodarzy. I pewnie wygrają oni ten mecz, ale ja widzę w tym meczu bramki z obu stron. Wisła zwolniła Hyballę, piłkarze więc wyluzują, będzie inny skład wyjściowy - pewnie Kuba w podstawowym składzie, może Jean Carlos. Będzie motywacja czysto sportowa po przegranej w Krakowie przy dużej pomocy sędziów. Wiele osób tu rozpatruje grę Wisły w kontekście ostatnich meczów, a ja bym popatrzył jako adekwatny przykład na drużynę Jagiellonii, która grała piach za Zająca, a pierwszy mecz po jego zwolnieniu, gdy trenował ich Grzyb, to inna mentalność, podejście, inna drużyna i wygrana w Poznaniu 3:2, strzelając 2 bramki w 10-tkę. Było też w tym frajerstwo Lecha, ale Jaga pokazała charakter. Tak będzie dziś z Wisłą - wyjdą na luzie, bez presji i kwasów z szatni. Piast z kolei wygrać musi, ma Świerczoka, a Wisła nie jest murem nie do przejścia w obronie.

Typ: Piast wygra mecz wcześniej przegrywając
Kurs: 7,00 w Superbet

Delikatnie spróbuję też zakładu na to, że w dowolnym momencie meczu Piast będzie przegrywał, a potem wygra mecz. To trochę bardziej rozbudowany typ głównego zakładu na ten mecz. Myślę, że Wisła może strzelić pierwsza bramkę, grając na fantazji i bez presji. No i żeby w Multilidze były te mityczne EMOCJE, bo szybki gong, czy dwa od Piasta mogą zamknąć temat czwartego miejsca.

Śląsk Wrocław - Stal Mielec
Typ:
Śląsk over 1,5
Kurs: 2,38 w Superbet
Kurs niewiele mniejszy od czystego zwycięstwa, a wolę zagrać w ten sposób z prostej przyczyny - Śląsk musi ostro zaatakować od początku, grają u siebie, gdzie czują się lepiej, a w przypadku prowadzenia, gdy dojdzie informacja o prowadzeniu Piasta, czy Podbeskidzia, mecz może się odwrócić i zmienić przebieg - gdy np. Śląsk nie będzie miał szans na czwarte miejsce, a Stal potrzebować będzie remisu, zmieni się perspektywa meczu. Czysto sportowo to value na dwie bramki Śląska, za Magiery zaczęli grać bardziej otwartą piłkę i choć narazie nie widać super efektów, to są już zalążki takiej gry.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Typ:
Podbeskidzie over 0,5
Kurs: 1,50 w Superbet
Identyczny kurs zarówno na zwycięstwo Legii, jak i bramkę Podbeskidzia. Ja wybieram opcję drugą, która wydaje się bardziej realna. Piszecie tu o ostatnim meczu, kibicach na trybunach, graniu dla nich i potem fecie, która notabene nie wiadomo, czy się odbędzie (przynajmniej oficjalnie). Ja na to mówię "sprawdzam". W ostatnich 10 latach tylko 2 razy zdarzało się, że Mistrz Polski był znany przed ostatnią kolejką. Oto wyniki tych meczów:

2011r. Wisła Kraków - Polonia Warszawa 0:2
2020r. Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:2

Przy ostatnim mistrzostwie Wisły również był komplet możliwy na tamtą chwilę na stadionie, a jednak motywacja, myśli były gdzie indziej - już przy rozdaniu medali i fecie na rynku. Dlatego nie kupuje tego, że Legia wygra, bo będą kibice. Porażkę im wybaczą szybko, bo będzie świętowanie i przygotowanie do następnego sezonu, a nie pamięć o nic nie znaczącym dla nich meczu. Tym bardziej, że gram samą bramkę, więc może być nawet 5:1. Podbeskidzie będzie zdeterminowane, a Legia bez Pekharta (ktoś tu wcześniej pisał o nim, że się pokaże dziś), bo tak mówił Michniewicz przed paroma kolejkami, że jak nie będzie potrzeby, to się nie pokaże na boisku. Zabraknie Luquinhasa, a ten mecz będzie dobrą okazją do dania minut na boisku młodym piłkarzom. Myślę, że Bielsko spokojnie strzeli jedną bramkę w Warszawie, choćby miała to być honorowa na pożegnanie z Ekstraklasą pod koniec meczu.

Lech Poznań - Górnik Zabrze
Typ:
Over 2,5 + BTS
Kurs: 1,75 w Superbet
Takie mecze lubię w ostatnich kolejkach Ekstraklasy, gdy oba kluby nie grają już o nic i mogą pokazać ofensywny futbol, bez zbędnej napinki, a tak się składa, że i jedni i drudzy potrafią grać ofensywnie. W ostatnim czasie zgubili jednak grę w tyłach i sporo bramek tracili. Dziś mogą zagrać do przodu, dla kibiców (których na stadionie akurat chyba dużo nie będzie), a strzelać ma kto. Koniec sezonu i takie mecze to doskonała okazja do gry overów - choćby kolejka 36. w grupie spadkowej poprzedniego sezonu - wszystko już było jasne ze spadkami i gra 4x over 2,5 była złotym strzałem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wisła P. - Zagłębie 4:0
Zagłębie lub remis i poniżej 4,5 gola, @1,79 Betfan kompromitacja, mam nadzieję, że tą porażką przejrza na oczy i kibice już nie popuszczą i będzie czystka w Lubinie, bo tej patologii nie da się już oglądać


Na dzisiaj wybrałem spotkanie Miedziowych z Nafciarzami, Wisła się utrzymała i jedyne o co mogą powalczyć to 12 miejsce, natomiast Zagłębie może jeszcze powalczyć o 4. miejsce i europejskie puchary, ale czy tego chcą? Szczerze wątpię, więc dlaczego gram w stronę ekipy z Lubina? Pisałem już wielokrotnie, że klimat za obecnego prezesa nie jest najlepszy, kibicuję i jeżdżę na Zagłębie od początku lat 90-tych, ale takiego osoby na tym stanowisku jeszcze nie widziałem, zdaję sobie sprawę, że niestety w KGHM jest to stołek po części polityczny, mam nadzieję, ze po sezonie mu "podziękują" i ktoś nowy zrobi konkretną rewolucję w klubie, bo to co się tam wydarzyło w ciągu ostatniego roku to lekko mówiąc dramat. Sytuacja na linii klub (prezes) kibice jest mocno napięta. Po ich reakcji trener odsunął wreszcie statystów od składu i przyszły wyniki, może nie jakieś rewelacyjne, ale przynajmniej nie przegrywają, jak byłem na początku mocnym zwolennikiem trenera tak teraz widzę, że jak nie ma wykonawców (Bohar, Białek, Czerwiński) to brak też pomysłu na grę, mam nadzieję, że po sezonie strony dojdą do porozumienia i rozstaną się z obecnym trenerem a zatrudnią Brosza, który prawdopodobnie rozstanie się z Górnikiem. Tak, więc uważam, że kilka osób musi grać tu o posadę i tak jak wspomniałem wcześniej, w obecnej sytuacji kadrowej i organizacyjnej ostatnie co jest potrzebne w Lubinie to puchary, wiadomo, że oficjalnie nie odpuszczą, bo muszą walczyć, dlatego myślę, że remis są w stanie wyciągnąć, a może nawet minimalnie wygrać co i tak nie da 4. miejsca, bo innym klubom raczej bardziej zależy pokazać się w Europie. Do typu dokładam under bramkowy, we wszystkich meczach pomiędzy obu klubami granych w Płocku tylko raz padło więcej goli i było to w 2012. W obecnej rundzie w meczach Wisły tylko raz padło więcej goli z Legią w Warszawie 5:2, natomiast Zagłębie przekroczyło tą granicę dwa razy na wyjeździe z Cracovią 4:2 i u siebie z Wisłą Kraków 4:1. Patrząc na obecną formę obu ekip nie sądzę, żebyśmy zobaczyli 5 goli dzisiejszego popołudnia. Bilans spotkań bezpośrednich rozegranych pomiedzy nimi w Płocku to 3 wygrane Wisły, 1 remis i 6 wygranych Zagłębia.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom