>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

3. Grand Prix Chin [13-15.04.2012]

Status
Zamknięty.
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Grand Prix Chin - 15. kwietnia 2012



Wyniki z sezonu 2011: kwalifikacji
wyścigu


Piątek 13. kwietnia 2012
Trening 1 04:00 - 05:30
Trening 2 08:00 - 09:30

Sobota 14. kwietnia 2012
Trening 3 05:00 - 06:00
Kwalifikacje 08:00

Niedziela 15. kwietnia 2012
Wyścig 09:00

Info o torze:
Nazwa toru: Shanghai International Circuit
Lokalizacja: Shanghai, Chiny
Pierwsze Grand Prix: 2004
Długość toru: 5.451km
Liczba okrążeń: 56
Całkowity dystans wyścigu: 305.066km
Rekord toru: 1:32.238
Rekordzista toru: Michael Schumacher (Ferrari)
Zwycięzca w sezonie 2011: Lewis Hamilton (McLaren)
Zwycięzca PP w sezonie 2011: Sebastian Vettelr (Red Bull)
Po świątecznej przerwie wracamy do ścigania. Tym razem ponownie wstajemy w weekendowe poranki, ażeby śledzić zmagania kierowców w dalekich Chinach.
Wg prognozy pogody tym razem nie powinno padać, więc nie będzie narzekań nt.braku odwagi (czyt.rozsądkowi) drajwerów.
Strefa DRS znajdzie się na najdłuższej prostej, &quot;p odobnie jak w ubiegłym sezonie, punkt pomiaru będzie znajdował się pomiędzy zakrętami nr 12 i 13, jednak podczas niedzielnej rywalizacji kierowcy będą mogli aktywować system redukcji oporów dopiero w połowie najdłuższej prostej toru. W porównaniu do ostatniego roku strefa aktywacji zostanie skrócona o około 50 metrów.&quot;
Zapraszam do dyskusji oraz podawania typów wraz z kilkoma zdaniami komentarza do nich...
Przy okazji zapisujcie się do Typera F1:!: Udowodnijcie sobie i innym, że jesteście lepsi, a przy okazji sami staniecie się w 1/100 fundatorem nagród pieniężnych. Wystarczy, że będzie Nas over 100.5;)
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Wg prognozy pogody tym razem nie powinno padać, więc nie będzie narzekań nt.braku odwagi (czyt.rozsądkowi) drajwerów.
Oooj wedle oficjalnej witryny to chyba jednak Vettel znowu komuś pokaże swój brzydszy paluszek. ;)
Udało mi się dorwać garść ciekawostek/statysty/nie wiem jak to nazwać... od Mercedesa. Smacznego. ;)
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Hamilton cofnięty o 5 pozycji na starcie GP Chin.
Lewis Hamilton na pewno nie ustawi swojego bolidu na pierwszym polu startowym przed Grand Prix Chin, gdyż otrzyma karę przysunięcia o kilka pozycji na starcie.
McLaren potwierdził dzisiaj, że w bolidzie Brytyjczyka trzeba będzie weekendem wymienić skrzynię biegów, co oznacza, że Lewis zostanie cofnięty o pięć miejsc do tyłu, względem pozycji, którą wywalczy w kwalifikacjach.
Hamilton przyznał, że do uszkodzenia skrzyni doszło w ciągu ostatnich 48 godzin.&quot;

a poza tym zamieszania ze skrzydłem Mercedesa cd :

&quot;Ekipa Lotus złożyła przed GP Chin protest dotyczący legalności tylnego skrzydła w bolidzie Mercedesa.
Pomimo tego, że FIA już dwukrotnie zaznaczała, iż stosowane przez niemiecką ekipę rozwiązanie jest legalne, zespół z Enstone postanowił złożyć oficjalny protest w tej sprawie.
Lotus powołuje się na artykuł 3.15 regulaminu technicznego: „Z wyjątkiem części niezbędnych do regulacji opisanych w artykule 3.18, jakiekolwiek systemy, urządzenia, czy czynności, wykorzystujące działanie kierowcy do zmiany charakterystyki aerodynamicznej, są zakazane&quot;.
Rozwiązanie stosowane przez Mercedesa wygasza przednie i tylne skrzydło, co poprawia prędkość na prostych. Niektóre zespoły uważają je za nielegalne, gdyż wymaga ono ingerencji kierowcy poprzez aktywacje systemu DRS.&quot;
http://www.f1wm.pl
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Rozwiązanie stosowane przez Mercedesa wygasza przednie i tylne skrzydło, co poprawia prędkość na prostych. Niektóre zespoły uważają je za nielegalne, gdyż wymaga ono ingerencji kierowcy poprzez aktywacje systemu DRS.&quot;
Czyli wynika z tego, że Mercedes nie ma nic &quot;odkrywczego&quot;, bo głównym urządzeniem do wygaszenia tylnego skrzydła jest właśnie... DRS. ;)
Lotusowi chodzi o małe otwory w tylnym skrzydle, które po aktywacji DRS wzmacniają wygaszenie tylnego skrzydła i dodatkowo jeszcze działają na przednie... i o to cała bitwa.
Z innych newsów - Lotus właśnie będzie miał nowe końcówki tylnego skrzydła i nowe przednie skrzydło, Red Bull w piątek będzie testował dwie wersje wydechu.
Hamilton natomiast pomimo kary za skrzynię biegów, zapowiada walkę o &quot;Pole Position&quot;
Wciąż mamy dużą szansę na zwycięstwo. Nasz samochód jest szybki. Rok temu wygrałem po starcie z trzeciego pola, a teraz postaram się zwyciężyć z dalszej pozycji. Muszę powalczyć, może wystartuję z szóstego miejsca.
wszystkie nowinki z Facebookowego profilu sokolimokiem.tv
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Ciekawa sytuacja szykuje się w Redbulu.
Sebastian Vettel rozpocznie pierwszy trening w Chinach ze starszą specyfikacją wydechu, gdyż Red Bull poszukuje lepszego tempa w swoim RB8.
Pomimo tego, że zespół jest praktycznie przekonany, iż nowy pakiet daje poprawę w czasach okrążeń, to zdecydował się na eksperyment i zamontuje u Vettela inną konfigurację w piątek w Chinach, by lepiej zrozumieć tą sytuację. Podczas gdy Vettel pojedzie z wydechem, który kieruje gazy wydechowe w stronę dolnej poprzeczki tylnego skrzydła, Mark Webber użyje wersji, która wydmuchuje spaliny w stronę podłogi bolidu.
Horner stwierdził, że spodziewa się lepszego wyniku wersji używanej przez Webbera, ale zespół nie jest jeszcze co do tego w stu procentach przekonany. Dodał również. że możliwe jest wymienienie wydechu Vettela na nowszą konfigurację przed sobotnim porankiem, jeśli ta okaże się lepsza, ale nie jest planowana zmiana u Webbera do starszej konfiguracji, jeśli jej wyniki okażą się lepsze u partnera zespołowego Australijczyka.
f1wm.pl
Zachęcam śledzić treningi. Jeśli odbędą się na sucho, a pomysł Vettela okaże się kiepski i bolid ze starszą wersją wydechu będzie wolniejszy (co przewiduje Horner) od Webera, który będzie jeździł z wydechem używanym podczas GP Autralii i Malezji to warto będzie zagrać na Webbera w kwalifikacjach.​
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
warto będzie zagrać na Webbera w kwalifikacjach
Jeśli Vettel będzie wolniejszy, a zapewne tak bedzie, to w sobotę pojadą w takich samych bolidach, więc nie ma co się napalać...
Jeśli ktoś chce, to lepsza wydaje się opcja na 1.trening i 3manie kciuków za to, żeby Horner miał rację w kwestii czasów
:
Vettel - Webber @ 2.25✅ Unibet 1.trening
Expekt ma Hamilton TOP 3✅ @ 2.05????
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Jeśli Vettel będzie wolniejszy, a zapewne tak bedzie, to w sobotę pojadą w takich samych bolidach, więc nie ma co się napalać...
Dokładnie tak i nikt tutaj się nie napala ;) pisze tylko żeby uważnie śledzić treningi pod tym kątem. Jeśli Vettel wróci w sobotę do nowego wydechu to straci dwa treningi aby ustawiać samochód. A tym sezonie nie radzi sobie dobrze w nowym RB8 szczególnie z nadsterownością co potwierdza H2H 0:2 dla Webbera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Oferta na Q póki co śladowa, ale jedną parę zagram na 100%...
DL Rosa - Karthikeyan @ 1.40✅ Bet365
Różnica klasy kierowców HRT nie podlega żadnej dyskusji, ani porównaniom...
W 1.treningu Hiszpan lepszy od Hindusa o niemal 3sekundy, w 2. o prawie 0.8sekundy i w Q zapewne będzie to podobna różnica.
W Australii, gdzie obaj zakończyli swój udział w GP na Q1 lepszy Pedro, w Malezji dla &quot;odmiany&quot; także, więc H2H 2:0 na korzyść de la Rosy.
Pastor Maldonado - Bruno Senna (Q) @1,40 Tobet
Także pograne, para omawiana już przy poprzednich GP, a Pastor @ 1.50 ✅Expekt
No i 3.propozycja na Q :
Perez - Massa @ 1.65✅ Betsson,Bwin
Kolejny typ przeciwko Felipe, który jeździ beznadziejnie. Saubery w Chinach bdb treningi, 4.(Perez) i 5.msca w 1.treningu oraz 7. i 11.(Perez) w 2.
Ferrari na granicy TOP 10, tzn. 11. i 12.(Massa) oraz 10. i 17.(Massa).
Jeśli chodzi o parę Perez-Massa to w 1.treningu Perez lepszy o przeszło 1.5 sekundy, a w 2. o ~0.8... Wg mnie Massa znowu zakończy swój udział na Q2, a Perez ma dużą szansę wejścia do Q3.

Sury na Q
:
dl Rosa - Narain 1 @ 1.40 Expekt,Bet365 2 @ 4.75 Bwin 8.14%
Maldonado - Senna 1 @ 1.50 Expekt 2 @ 3.55 Bwin 5.45%
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Timo Glock - Charles Pic (Q) @1,15 Tobet ✅ 21-22 - taki bardziej na podbicie przy wysokich stawkach
Heikki Kovalainen - Vitaly Petrov (Q) @1,45 Tobet ✅ 19-20
Pastor Maldonado - Bruno Senna (Q) @1,40 Tobet ✅ 13-14
Michael Schumacher - Nico Rosberg (Q) @1,65 Tobet ⛔ 3-1
Najszybsze okrążenie wyścigu: Jenson Button
Zwycięzca wyścigu: Jenson Button
Safety Car: TAK
Analizy:
Timo Glock to jest doświadczony kierowca - na tle swojego Francuskiego partnera, jest wręcz weteranem. W barwach Toyoty, która pomimo ogromnych funduszy, nie potrafiła mu dać auta na miarę ścigania się o najwyższe cele, potrafił jednak trzykrotnie stanąć na podium. W tej parze przemawia za nim wszystko - doświadczenie, znajomość toru, umiejętność dopasowania auta do toru. Dla Pica to będzie dopiero trzeci wyścig w F1 i wątpię, by już zaczął dobierać się do Glocka.
Kovalainen standardowo u mnie w typach. ;) Wielokrotnie już pisałem, że Pietrowa to on przewyższa conajmniej klasą. W tym roku już dwukrotnie pokonywał swojego Rosyjskiego partnera, i to z przewagą blisko 0,4 sekundy.
W przypadku Pastora Maldonado, argumentacja podobna jak w parze Marusii. Senna owszem, jeździł w F1, ale nie na tym torze. Ten problem będzie się ciągnął aż do GP Belgii, gdzie szanse będą bardziej wyrównane, ale gdzie tam jeszcze do Belgii. ;) W kwalifikacjach Maldonado jeździ moim zdaniem agresywniej od Brazylijczyka i widać to było w dwóch poprzednich GP.
Schumacher natomiast pokazuje, że zmiany dotyczące dmuchanych dyfuzorów (a właściwie ich braku) wychodzą mu na dobre. Auta bez takiej porcji docisku przypominają charakterystyką te, którymi ścigał się w latach swojej świetności. Rosberg wprost przeciwnie - dwa lata bił Schumachera w kwalifikacjach, teraz nieco odstaje od niego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Pastor Maldonado - Bruno Senna (Q) @1.4 Tobet✅
Michael Schumacher - Nico Rosberg (Q) @1.65 Tobet⛔
Lewis Hamilton - pozostali (Q) 1.95 Tobet⛔
O parze Pastora z Senną pisałem podczas ubiegłego GP, więc nie ma sensu się powtarzać od tamtej pory nic się nie zmieniło ;)
Szumi od początku sezonu wydaje się o dziwo pewniejszy i lepiej spisuje się od swojego kolegi z zespołu – Nico Rosberga. Nico był lepszy od Szumiego przez dwa ostatnie sezony, był liderem Mercedesa teraz wszystko wskazuje na zmiane warty. Myślę, że Michał jest w stanie zakręcić się w okolicach pudła w Q.
Lewis zwycięża w kwalach od początku tego sezonu – tutaj powinno być podobnie, kiedy ma nowe opony potrafi wykręcać best lapsy jeden za drugim, jest niewątpliwie najagresywniejszym kierowca w całej stawce. RBR nie błyszczy tak jak w poprzednich sezonach, Ferrari od początku cieniuje, więc teraz McLareny mają łatwiej. Dodatkowo Hamilton zostanie przesunięty na starcie co jest dla niego dodatkową motywacją do jak najlepszego startu jutro w Q.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wilu 9

wilu

Użytkownik
Ja również przyłączam się do grania na Hamiltona w Qualach. Zagrałem jeszcze przed treningami po kursie 2,25 teraz 1,95⛔ ale myślę że warto. Lewis zostanie cofnięty do wyścigu o 5 pozycji, co w przypadku słabszych kierowców zazwyczaj powoduje odpuszczenie kwalifikacji i zaoszczędzenie opon, jednak w wypadku kierowców z czołówki jest całkowicie odwrotnie. Hamcio aby nie zostać gdzieś zablokowanym na początku wyścigu np. przez kierowców Mercedesa, Saubera lub Renault musi zająć tutaj 1 miejsce i po cofnięciu powinien być gdzieś za najlepszymi czyli Red Bullami, Alosno i swoim kolegą z zespołu. Jedyny zawodnikiem wg. mnie który może w kwalach przeszkodzić Lewisowi to właśnie kolega z zespołu Button, tyle że on wydaje mi się dostanie polecenie odpuszczenie walki z Lewisem, oczywiście jeśli red bulle się nie wmieszają w to. Button i tak wtedy wystartuje z 1 miejsca a to da mi powód do zagrania na niego w wyścigu, bo on nie zwykł psuć wyścigów jadąc na czele.
Oczywiście do tego typu dołączę jeszcze singla H2H Perez - Massa Typ:1✅ Kurs ok. 1.60. Nie przerywając swojego systemu na ten sezon pt. &quot;Gra przeciw Massie szansą na spory zysk&quot; ????
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Zaczynamy typowanie Kwalifikacje GP Chin 2012. Jutrzejsze warunki będą diametralnie rożne od panujących dzisiaj na treningach. Będzie mniejsza wilgotność,cieplej i bez deszczu. Radze się nie sugerować dzisiejszymi treningami, a szczególnie pierwszym, w którym warunki dyktował deszcz i zespoły przejechały kilkanaście okrążen w ogóle nie zwracając uwagi na czasy okrążeń. Natomiast w drugim treningu zespoły skupiły się na przygotowaniu pod wyścig. Jutro zobaczymy o wiele lepsze czasy pojedyńczych okrążeń i wiele nam powie trzecie trening w którym prawie wszytkie bolidy będą jeździły z ustawieniami pod kwalifikacje. Ale już teram postaram się podać dość pewne typy na Q :
Timo Glock - Charles Pic @1.17✅ tutaj już nie tak pewnie jak w poprzednich rundach w tym sezonie z powodu wypadku w drugim treningu ale zdam się na doświadczonego Tima i zaufam w jego po treningowe słowa, w których mówi że jest z nim wszytko w porządku i bolid będzie w 100% gotowy na jutro.
Pedro de la Rosa - Narain @1,3 ✅PDLR swoim doświadczeniem pomaga w rozwoju HRT, już widać ogromny postęp tego zespołu od GP Australii. A Hindus jest poprostu drugim kierowca w zespołu, uczy się od swojego kolegi i nabiera doświadczenia.
Pastor Maldonado - Bruno Senna @1,35 ✅podobnie jak wyżej...
Mark Webber - Kimi Raikkonen @1,85 ⛔jutro Lotus na pewno się poprawi w czasach okrążeń gdyż jest mi wiadomo, że lepiej się czuje w cieplejszych warunkach w przeciwieństwie do Redbulla. Jednak widać, że Redbull się poprawił na to Grand Prix i wątpię żeby Kimi odrobił re 1,4s które tracił do Webbera w drugim treningu.
Alonso - Massa @1,11 ✅ Massa znów okropnie narzeka na swój bolid, trochę go szkoda na początku tego sezonu że odstaje aż tak bardzo od Alonso. Swoją drogą bolid Massy musi być katastrofą, wkońcu Felipe nie jest laikiem w formule, no chyba że... ale nie będę tutaj pisał o teoriach spiskowych :razz:
Ako: 4,22⛔ Expekt
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Tegoroczny sezon póki co nie jest tak monotonny jak poprzedni kiedy to za każdym razem z góry można było zakładać że na najwyższym podium będzie bolid RedBulla. Ostatnio świetny wyścig Fernando Alonso, który pokazał, że nawet w słabym tegorocznym bolidzie Ferrari można wygrywać.
Jednak o takie rozstrzygnięcia jutro w kwalifikacjach bym nie liczył zbytnio bowiem najszybszym bolidem w czasówkach dysponuje co potwierdza się przez kolejny weekend team McLarena. Na treningach co tydzień też świetne czasy osiągają Mercedesy, ale w kwalach i wyścigu Rosbergowi i Schumiemu ciągle czegoś brakuje.
Z typów na kwalifikacje wybrałem takie coś :

Jenson Button - Michael Schumacher

Typ : Button @ 1,72(Q) Tobet⛔
Mercedesy błyszczą w sesjach treningowych, ale w Q3 z reguły wyjeżdżają w ostatnim momencie i potem im brakuje albo dogrzanych opon albo jeszcze czegoś innego i kończą dalej niż to sobie z pewnością zakładali. Liczę w tej parze więc na Buttona.
Sergio Perez - Felipe Massa
Typ : Perez @ 1,60 (Q) Tobet✅
Jak lubię Felipe tak uważam, że raczej nie zwojuje po raz kolejny jutrzejszych kwalifikacji i odpadnie w Q2 niestety. O ile Fernando radzi sobie dobrze to jakoś Brazylijczyk nie może ze swojego Ferrari wycisnąć maxa możłiwości... Perez dzisiaj w treningach dwukrotnie o ponad sekunde lepsze czasy od Felipe osiągnął.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
Na kwalifikacje wybieram dubelka z Tobet...
Webber - Raikkonen 1 1.85⛔
Perez - Massa 1 1.60✅
Przyznam sie ze calkowicie nierozumiem kursu na Webbera. Na treningu (tylko drugi w tym przypadku byl miarodajny) spisal sie o wiele lepiej od Fina. Bodajze ponad sekunde lepszy czas wykrecil. Posiada lepszy bolid i z mojego punktu widzenia bardzo duzo przemawia za Australijczykiem. Prosze mnie wyprowadzic z bledu jesli sie myle ????
Co do drugiego typu wszystko opisali porzednicy. Perez na obu treningach zdecydowanie lepszy. Kurs tez zachecajacy. Ferrari ma mase problemow a Massa jeszcze wiecej ????
Pozdrawiam
 
dovolniak 120

dovolniak

Użytkownik
Po kwalifikacjach które zapowiadają pasjonujący początek wyścigu polecam wam typ z Tobet, którego sam nie zagram z racji braku kasy u tego buka, ale jest on godny uwagi.
Perez w top 10 po kursie 1.50. ⛔
Jak dla mnie okazja, bo Checo pokazał się z dobrej strony w Malezji, a tutaj jeżeli nie wydarzy się jakaś katastrofa zapowiada się kolejny udany (czyt. punktowany) występ zarówno młodego meksykanina jak i całej ekipy Saubera (pamiętajmy, że Kamui rusza z rewelacyjnego 3 pola startowego). Dobry bolid, trochę młodzieńczej fantazji, doświadczona stajnia i oto przepis na kolejnego udanego kierowce w stawce F1. A wyniki na treningach zdają się tylko potwierdzać to, że bolid sprawuje się coraz lepiej. Jak dla mnie to ten typ jest tak samo pewny jak to, że HRT to najsłabsza ekipa w tegorocznej stawce F1.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Na jutro moim zdaniem dwie perełki
Nico Rosberg - Mark Webber @2,75 Milenium ⛔ 1-4
Kimi Raikkonen - Mark Webber @2,40 Expekt ✅ 14-4
Myślę, że paradoksalnie im lepiej idzie Mercedesowi w kwalifikacjach, tym bardziej ich tempo wyścigowe może być słabsze. W wyścigu nie będzie już tylu okazji na użycie magicznego DRSu z Kanałem F, a tempo wyścigowe Red Bulla od początku sezonu jest znakomite. Przy takim kursie myślę, że warto zaryzykować. ;) Lotus natomiast nie wprowadził nowych poprawek i jadą na pakiecie z Malezji, więc w porównaniu do RBR wykonali krok w tył.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Widzę, że nie ma chętnych do napisania kilku zdań (o zapa3łem się w tv, a tu 2 ochotników się znalazło????) , więc ja to zrobię, choć typów wyścigowych nie polecam, bo to znacznie większa loteria niż kwalifikacje i H2H nawet nie patrzę...
Przed wyścigiem trzeba zbadać pogodę i jeśli będzie miało padać, to wypada pograć Safety Car.
Dziś się zastanawiałem kiedy ostatni raz po kwalifikacjach na żadnego z kierowców kurs nie był poniżej 4.00 na wyścigowe zwycięstwo, a tak jest właśnie dziś.
Stało się tak za sprawą tego, że Mercedesy wystartują z 1.linii, a 2 dotychczasowe wyścigi mimo bdb treningów i db Q kończyli dużo niżej niż pozycje startowe.
Ba, jedyne ich punkty to 10.msce Schumiego w Malezji !
McLareny, które zdominowały Q w Australii i Malezji tym razem wystartują dopiero z 5. i 7.msca (kara dla Lewisa 5msc w dół za wymianę skrzyni biegów).
RedBulle ustawione pod wyścig zakończyły Q na 6. i 11.mscu (Vettel).
Nie zdziwię się zwycięstwem McLarena, jednak na wyścig zagrałem póki co 1 dubel tylko dlatego, że dało się połączyć a 2.typ wynika z 1.
Rosberg TOP 3 ? NIE @ 1.90
Mercedes - RedBull 2 @ 3.00
co daje nam ako 5.70⛔ Unibet.
Wątpię, żeby Nico utrzymał wysokie msce w wyścigu. Jest to kierowca, który jeździ db i tyle... Dziś co prawda błysnął okrążeniem w Q3, gdzie zmiażdżył system, ale w wyścigu już nie raz i nie dwa sprawiał wrażenie zagubionego i na to liczę jutro.
Schumi może być wysoko, ale prędzej powalczy o msce na pudle niż o zwycięstwo...
Red Bull ? Webber w tym sezonie upodobał sobie 4.msce i kończył oba wyścigi na tej pozycji.
Sebastian w Australii popisał się bdb tempem wyścigowym i był 2., natomiast w Malezji znalazł się poza TOP 10, m.in. ze względu na kolizję z Narainem K.
Reasumując, wróżę duży spadek Mercedesów (Nico) i awans RedBulli w trakcie wyścigu, dlatego też pograłem takiego dubelka z bardzo sympatycznym ako...
Kimi poza TOP 5✅ @ 2.25 Bet365
A Wy jak widzicie wyścig:?: Nie wierzę, że nic nie gracie:?: Zapraszam do podzielenia się swoimi typami/przemyśleniami;)
E; 6/7 trafione w dziale, nieźle, ale szkoda dubla z Unibetu:razz:
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
Po kwalifikacjach które zapowiadają pasjonujący początek wyścigu polecam wam typ z Tobet, którego sam nie zagram z racji braku kasy u tego buka, ale jest on godny uwagi.
Perez w top 10 po kursie 1.50.
Jak dla mnie okazja, bo Checo pokazał się z dobrej strony w Malezji, a tutaj jeżeli nie wydarzy się jakaś katastrofa zapowiada się kolejny udany (czyt. punktowany) występ zarówno młodego meksykanina jak i całej ekipy Saubera (pamiętajmy, że Kamui rusza z rewelacyjnego 3 pola startowego). Dobry bolid, trochę młodzieńczej fantazji, doświadczona stajnia i oto przepis na kolejnego udanego kierowce w stawce F1. A wyniki na treningach zdają się tylko potwierdzać to, że bolid sprawuje się coraz lepiej. Jak dla mnie to ten typ jest tak samo pewny jak to, że HRT to najsłabsza ekipa w tegorocznej stawce F1.
Szczerze kurs wg. mnie nie warty ryzyka. Jedna przygoda na torze i po kuponie. Ja idę w inną stronę za mniejsza stawkę gram Win Buttona Kurs 5.00 także mogę za mniejszą stawkę zagrać o taką samą kwotę jak grał bym jakiegoś pewniaka. A jak nie wejdzie to mniejsza strata ;) Na pewno nie będę żałował tak jak gdyby nie wszedł mi np. Perez w Top 10. Nauczka po ostatnim GP i stawianiu pewniaka Buttona w TOP 3. Jedna przygoda i typ był pozamiatany.
Button najrówniejszy zawodnik w stawce, do tego perfekcyjny w deszczu. Nie wierzę aby Mercedesy utrzymały dobre tempo w wyścigu. Już po pierwszym okrążeniu jak ma to w zwyczaju Jenson przesunie się pewnie do przodu. Zastanawiam się jeszcze nad typem na SC, ale to zobaczymy ;)
O(M) ;
gram Win Buttona Kurs 5.00
Pamiętajcie, że niektóre buki np.Bet365 mają zakłady Zwycięstwo, a w przypadku podium 1/5 kursu, czyli na przykładzie Buttona 4.50 zwycięstwo, a gdy ukończy na podium (msca2-3), to zamiast wtopy mamy wygrany zakład po 1/5 podstawowego kursu. W takich przypadkach lepiej zagrać o 0.50 niższy, niż potem żałować, że było blisko, a cała stawka powędrowała do buka;)

//Edit O(M) Oczywiście masz rację neistety Betsson nie ma takiej oferty a na pewno bym zagrał byłbym bardziej spokojny ;) Poza tym twoje typy według mnie bardzo prawdopodobne. Rosberg nie wierze jakoś aby utrzymał dobrą pozycję, a Byczki mozliwe że maja ustawione bolidy na deszcz, a nawet jeśli nie to ich tempo wyścigowe jest o niebo lepsze od Srebrnych Strzał. Wole zagrac taki kuponik niż Perez w TOP 10.

 
dovolniak 120

dovolniak

Użytkownik
Odnośnie wypowiedzi Wilu to Perez nie jest dla mnie jakimś pewniakiem, ale widziałem jak dobrze radził sobie w Malezji. Wiem też, ze ładniej wygląda kurs 5.00 niż 1.50 i wiem też, że jeden incydent może sprawić, że kupon nie wejdzie. Lecz podejdźmy do tego z innej strony. Perez przyszedł z F2 gdzie wszyscy jeżdżą prawie identycznymi bolidami. Tłok jest spory, a więc potrafi sobie z nim radzić skoro teraz jeździ w F1, a rozwagę w swojej jeździe udowodnił w Malezji, więc o jakiś jego &quot;wybryk&quot; można być spokojnym.
A teraz załóżmy, że będzie jakiś incydent i z którego miejsca będzie łatwiej odrobić? Dajmy na to z 17 przebić się do 10 czy z 7 na 1? Ja rozumiem, że kurs 5.00 sprawia, że kusi zagrać, a i wizja odzyskania części kasy w przypadku podium też nie jest zła, lecz czy ktoś kto już w niższych seriach pokazał, że jazda w tłumie nie jest wyzwaniem nie do przebrnięcia nie zasłużył na takie ryzyko?
Kursy na pewno odzwierciedlają w jakimś stopniu ryzyko danego typu, a wg mnie podkreślam według mnie Sergio powinien sobie jutro poradzić i zdobyć jakieś punkty.
A odnośnie wyścigu to osobiście jeśli musiałbym wskazać zwycięzcę to postawiłbym na Schumachera. Patrzyłem na prognozy na jutro i jest spora szansa, że będzie deszczyk, a wg mnie nikt inny tak dobrze nie radzi sobie z deszczem jak Michael i nikt inny nie będzie potrafił ustawić równie dobrej taktyki na wyścig jak Ross Brown.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
@Wojcirej dodatkowo Merole mieli/mają (zobaczymy jak tutaj) duże problemy z oponami, daltego takie odległe pozycje w 2 pierwszych GP pomimo dobrych startów w Q.
Odnośnie Pereza. Uważałbym na stawianie Sergio w H2H jakimkolwiek już podczas treningów żalił się na hamulce w swoim bolidzie. &quot;Nie byłem zbyt zadowolony z drugiego wolnego treningu. Miałem problemy z hamulcami, które nie działały tak, jakbym chciał i straciłem zbyt dużo temperatury przednich opon na tylnej prostej. Było zbyt łatwo blokować przednie opony. Musimy poprawić balans na kwalifikacje&quot;. Niby prezentuje się dobrze póki co, ale w wyścigu może być różnie.

Hamilton będzie wysoko moim zdaniem. Sam twierdził, po Q, że bolid miał ustawiony pod wyścig, czyli wiadomo, z czym to się wiąże (np. przełożenia 7 biegu) a mimo uzyskał P2 w kwalifikacjach.
Jak będzie padało to duże szanse będzie miał Alonso, Button, Szumi i nie wykluczone, że startujący z P11 Seba - :roll:
Ogólnie ciężko jest coś stawiać w wyścigu, bo za dużo czynników niezależnych od kierowców wpływa na układ końcowy w wyścigu danego GP tj. pogoda, SC który potrafi wywrócić wszystko do góry nogami, taktyka, wypadki, przebite opony, Karthikayan itp. itd. Jak szukać zarobku to kwale, wyścig można pograć 4 fun dla większych emocji.
Wyścig zapowiada się naprawde bardzo ciekawie, warto wstać jutro o 9:00 ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom