>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2. kolejka LaLiga (19.08 - 22.08.2022)

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
21:00 Sevilla - Real V.
remis @ 4.00
podwójna szansa remis @ 1.84
dokładny wynik 1:1 @ 6.60

Fortuna

Obie ekipy nowy sezon rozpoczeły od porażek. Sevilla dość niespodziewanie przegrała z Osasuną 2:1, natomiast Real nie miał nic do powiedzenia w spotkaniu przeciwko Villarreal, gdzie zostali zatopieni i stracili trzy gole nie strzelając żadnego.
Z racji, że jest to początek sezonu to poszukam niespodzianki. Ostatnie trzy bezpośrednie pojedynki pomiędzy tymi ekipami kończyły się remisem 1:1, a więc czemu by ten wynik nie miał by się powtórzyć po raz kolejny?. Początek sezonu, obie ekipy szukają formy, stylu i przede wszystkim widać u jednych jak i drugich głód gry. Oczywiście jakościowo jak i piłkarsko to faworytem są gospodarze. Jednak, że zaliczyli oni mały falstart w pierwszej kolejce to czemu by nie mieli by teraz stracić punktów po raz drugi?. No nic spróbujmy..
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3092
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Espanyol vs Rayo
Typ x2
Kurs 1.64 sts

Na starcie sezonu zdecydowanie solidniejszą ekipą są przyjezdni. Rayo postawiło na stabilizację nie tylko kadrową ale również na ławce trenerskiej. Widać było to w spotkaniu choćby z Barcą, ale również w całym okresie przygotowawczym. W tam tym sezonie goście również zaczęli imponująco i bardzo szybko wywindowali się do górnej części tabeli. Zakładam, że i w tym sezonie pierwsza runda będzie w ich wykonaniu mocna.

Espanyol jest w małej przebudowie... W ostatnim meczu przeciwko Celta wyszło 4 nowych zawodników plus kilka świeżych nazwisk z młodego pokolenia. Sam wynik 2:2 jest nieco mylący ponieważ Celta na własne życzenie wypuściła 3 punkty. Ponadto trzeba zaznaczyć, że Celta to też również inny zespół niż w tam tym sezonie. Brak Miny, który ma swoje problemy z prawem ale i dwa ważne odejścia w osobach Araujo i Mendeza powoduje, że bilans transferowych trzeba ocenić raczej na minus. Sami eksperci w Hiszpani nie do końca wiedzą czego spodziewać się po ekipie w której nadal liderem jest Aspas.

Wracając jednak do Espanyolu. Plany są ambitne ponieważ w klubie wierzą, że pod wodzą Diego Martineza, zespół wejdzie na wyższy poziom. Nie mam jeszcze na ten temat zdania, ale nie wykluczone, że tak się stanie. Niemniej trzeba na to czasu. A jak widać na starcie sezonu, sama gra pozostawia wiele do życzenia.

Na zakończenie dodam jeszcze o niekwestionowanym liderze de Tomasie... jego sytuacja też w klubie nie jest jasna. Hiszpan raczej skłania się do odejścia co nie do końca buduje fajną atmosferę. Zarząd raczej się zgodzi bo lepiej przytulić nieco euro niż puści zawodnika jako wolnego agenta. RDT w ostatnich 2 sezonach strzelił w lidze dla Espanyolu aż 40 goli co tylko pokazuje jaki miał wpływ na grę ofensywną. Sprowadzony Joselu już zaczął trafiać, ale do klasy RDT brakuje mu sporo.


Celta vs Real
Typ 2
Kurs 1.72 sts

Tutaj już nieco zdradziłem swój tok rozumowania odnośnie Celty. Jest to typ przede wszystkim przeciwko nim. Oprócz wyżej wymienionych absencji dochodzi jeszcze kontuzja Suareza co sprawia, że ten zespół wygląda naprawdę ubogo. Real w pierwszym meczu zrobił swoje. Niemniej nie podzielam tych wszystkich zachwytów po meczu z Almerią. uważam, że Real grał jeszcze mocno na zaciągniętym ręcznym. Udało, się wygrać co mega ważne, bo jak to mówią takie mecze budują mistrzostwa, niemniej mecz jak dla mnie pozostawił niedosyt. Paradoksalnie z Celtą powinno być łatwiej, bo zespół nie jest mistrzem defensywy, a tak jak pisałem, w ofensywie ma spore braki. Jaki kolwiek punkt po stronie miejscowych będzie dla mnie sporym zaskoczenie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1876
ranczo0123 455,8K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka Nożna - LaLiga
Godzina: 22:00
Spotkanie: Celta Vigo - Real Madryt
Typ: Celta Vigo over 2.5 kartek
Kurs: 1.80
Bukmacher: Betfan

Analiza:
Od kiedy pamietam te mecze pomiedzy Celta Vigo a Realem Madryt zawsze byly bardzo energetyczne i okraszone spora dramaturgia. Grajac na Balaidos gospodarze dostaja dodatkowego kopa i staraja sie zdecydowanie mocniej tym bardziej grajac przeciwko takiej druzynie jak Krolewscy. Spodziewam sie ciekawego widowiska i przynajmniej 3 kartek po stronie Celty. Sedzia bedzie calkiem niezly Jesus Gil Manzano.
 
Ostatnia edycja:
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna Hiszpania
Godzinna: 20:00
Spotkanie: Elche - Almeria
Typ: Remis
Kurs: 3.22
Bukmacher: Fortuna
Analiza: Przyjrzalem się bliżej temu spotkaniu i myślę że można tutaj poszukać podziału punktów. Oba zespoły nowy sezon rozpoczęły od porażki, choć Almeria wyglądała na boisku trochę lepiej niż Elche. W 5 ostatnich meczach bezposrednich padł 1 remis. Z racji tego ze liga Hiszpanska nie nalezy do za bardzo overowych, kurs na remis nie jest bardzo wysoki ale mimo wszystko mozna w nim zauwazyc delikatne value. Żadna z tych ekip nie będzie chciała przegrać swojego kolejnego meczu bo będzie to oznaczać zawitanie w strefie spadkowej. Mój typ na to spotkanie to remis po zaciętym spotkaniu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +766
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/La Liga
Godzina: 22:00
Spotkanie: Girona vs Getafe
Typ: Valentin Castellanos strzeli gola
Kurs: 3.50✅️
Bukmacher: BETFAN
Analiza:


Przenosimy się do Katalonii, gdzie miejscowa Girona podejmie Getafe. Gospodarze po kilku latach wracają do La Ligi, gdzie postarają się pozostać dłużej niż tylko jedną kampanię. Warto wspomnieć, że jest to projekt, który jest częścią City Football Group i tym samym ma możliwość sprowadzenia piłkarzy z różnych zespołów świata. Najnowszym ich nabytkiem z New York City FC jest Valentin Castellanos, który w MLS był prawdziwą gwiazdą. W poprzedniej kampanii amerykańskiej ekstraklasy świętował po raz pierwszy mistrzostwo z tamtym klubem i wielu obserwatorów było ciekawych, jak argentyński napastnik poradzi sobie na Starym Kontynencie. Swoją szansę otrzymuje w Gironie. Czy dzisiaj zostanie bohaterem swojego zespołu?

Getafe z roku na rok jest coraz słabszą drużyną. Pamiętamy przecież niedawno, gdzie cała La Liga obawiała się, że klub ten będzie reprezentował ich w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Całe szczęście, że do tego nie doszło i tym samym okazja na zaistnienie w Europie przeminęła z wiatrem. Przyjezdni w poprzedniej kampanii hiszpańskiej ekstraklasy ledwo utrzymali się w elicie, ponieważ ich przewaga nad strefą spadkową wynosiła jedynie jeden punkt. Tym razem może być nieco ciężej, bo konkurencja jest o wiele większa. Zawodnicy Quique Floresa nie najlepiej rozpoczęli nową kampanię, bo od porażki z Atletico Madryt 0:3. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Getafe nie istniało w tamtej rywalizacji, nie oddając nawet jednego celnego strzału na bramkę rywala. Czy teraz ujrzymy całkiem inną postawę gości?

Uważam, że to gospodarze będą prowadzić grę na własnym boisku i tworzyć sobie więcej sytuacji od Getafe. Stawiam więc na premierowe trafienie w Europie Valentina Castellanosa. Tak jak wspomniałem wyżej, od jakiegoś czasu obserwowałem jego rozwój w MLS i znacznie przewyższał swoimi umiejętnościami amerykańską ekstraklasę. Wreszcie otrzymuje szanse wykazania się na Starym Kontynencie i jestem zdania, że Girona trafiła w 10 z tym napastnikiem.

W starciu z Valencią był aktywny, oddał dwa strzały, ale nic nie wpadło do siatki przeciwnika. Tym razem czeka go debiut przed własną publicznością i Argentyńczyk jest awizowany do pierwszego składu. W MLS cechował się świetnym przeglądem pola, skutecznością oraz sam potrafił stwarzać sobie okazje na gole. 54 bramki zdobyte podczas sześć niecałych kampanii w barwach New York City nie jest dziełem przypadku. Mam nadzieję, że koledzy obsłużą go dobrym serwisem i beznadziejne Getafe będzie miało problemy, aby powstrzymać byłą gwiazdę amerykańskich boisk.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1821
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Elche vs Almeria
Typ over 1.5

Girona vs Getafe
Typ x2

Ako 2.19 fortuna

W pierwszym spotkaniu wydaje mi się, że zobaczymy bramki. Uważam, że linia na co najmniej 2 trafienia jest bardzo atrakcyjna. Przede wszystkim obie ekipy mają kim straszyć w przednich formacjach. Elche zakontraktowało bardzo fajnego zawodnika ze spadkowicza Levante - Rogera Marti. Już po pierwszym spotkaniu było widać, że Hiszpan wniesie sporo do zespołu. Gdyby nie czerwona kartka Chetauya - kto wie czy Betis miałby tak łatwo ze zdobyciem 3 oczek. Po przeciwnej stronie szybki Ramazani i rozchwytywany Sadiq. Obaj świetnie nadają się do gry z kontry. Ponadto trzeba nadmienić, że goście byli drugim najskuteczniejszym atakiem w sekunda. 68 bramek to całkiem niezły dorobek z czego wspomniana dwójka strzeliła aż 26 goli.

W drugim spotkaniu idę w kierunku gości. Girona zagrała bardzo przeciętnie przeciwko Nietoperzom. Dodatkowo sam fakt, że praktycznie od 52 minuty grali w przewadze, a pomimo tego nie stworzyli nic godnego uwagi w przedniej formacji, też nie napawa mnie specjalnym optymizmem. Po drugiej stronie projekt, który może nie miał specjalnie udanego ostatniego roku, ale zauważmy, że Flores przejął go w trakcie sezonu w bardzo trudnej sytuacji i jednak go utrzymał. Personalnie zespół wcale nie wygląda źle... Alena, Mayoral czy choćby Unal to zawodnicy, którzy mają określana jakość w Hiszpani. Ostatni mecz przeciwko Atletico... wynik trochę za wysoki. Gościom udawało się ustrzelić przepiękne bramki. Pamiętajmy ponadto, że ekipa z Madrytu jest mega niewdzięczna dla Getafe. Dzisiaj spodziewam się jednak innego meczu. Myślę, że Getafe będzie nieco za podwójną gardą i nastawi się przy swoim dość mocnym ataku na kontry. Girona niemiłosiernie się męczyła przeciwko dobrze ustawionej Walencji. Dzisiaj nie będzie lżej. Nietoperze kilkukrotnie wychodzili bardzo groźnymi kontrami i linia defensywna Girony była dość wrażliwa na takie ruchy. Możliwe że i dzisiaj będą mieć sporo pojedynków biegowych.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom