>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

2. Grand Prix Styrii [10 - 12 lipca 2020]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Styrii 2020
1592749644212.png


Piątek, 10 lipca ▶
#1 Trening ▶ 11:00
#2 Trening ▶ 15:00

Sobota, 11 lipca ▶
#3 Trening ▶ 12:00
#Kwalifikacje ▶ 15:00

Niedziela, 12 lipca ▶
#Wyścig ▶ 15:10

1592750066944.png


Informacje o torze:
Nazwa toru:
Red Bull Ring
Lokalizacja: Spielberg, Austria
Pierwsze Grand Prix: 1970
Długość toru: 4.318 km
Liczba okrążeń: 71
Kierunek jazdy: Prawoskrętny
Całkowity dystans wyścigu: 306.452 km
Rekord okrążenia: Kimi Räikkönen (2018) - 1:06.957

Zapraszam do dyskusji!
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
J 316

jarekrk

Użytkownik
A pan moderator nie zacznie dyskusji?
Jakieś refleksje po ostatnim weekendzie?
Teraz będzie nuda i dwa merce spokojnie czy cały sezon będzie szalony jak ostatnia niedziela?
Mclareny tempo mają bardzo fajne wg. Mnie i mogą powalczyć o 3 miejsce spokojnie.
 
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
Moderatora tego działu to Ty szanuj. Prowadzony bez żadnych zastrzeżeń. Dużo ciekawych informacji i wiadomości. Zawsze podaję jakiś typ czy też porusza rozmowę. Przypomnę, że mamy poniedziałek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
J 316

jarekrk

Użytkownik
Oczywiście, chciałem tylko jakąś dyskusje zacząć i poważnie zobaczyć jakie ma refleksje po ostatnim i przed kolejnym weekendem.
Bo właśnie mamy dopiero poniedziałek :)
 
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Patrze wlasnie na pogode i widze, ze w sobote ma caly dzien ostro padac. Ryzyko opadow od rana do wieczora wynosi niezmiennie jakies 90% wiec jest szansa, ze caly czas bedzie padac. Buki cwaniaki wystawili kursy zanizone do maksimum na wszystkie praktycznie zdarzenia i ciezko w normalnych warunkach cos ciekawego wylapac. Inaczej sprawa bedzie wygladac jak w sobote podczas czasowki pojawi sie element loterii. Wtedy bedzie mozna grac wysokie kursy. "Zwycieski bolid kwalifikacji Mercedes" po 1.20? Nie dziekuje. Jakis Red Bull po 4.00 albo Ferrari po 29.00 ewentualnie McLaren po 51.00 to by bylo cos :cool: Blizej weekendu zobaczymy jak ta pogoda sie ulozy i czy sie sprawdzi.
 
J 316

jarekrk

Użytkownik
Na Kubice powyżej 2.0 z zawodnikami Haasa oraz 2.25 z Kimim:)

Opierając się o testy przed sezonowe, oraz wyniki pierwszego weekendu sprzed tygodnia gdzie na tym samym torze Giovinazzina był lepszy od Kimiego oraz Romana, a na drugim treningu miał wynik poniżej 1:06 zagrałem coś takiego:
Kubica vs Grosjean 2.1
Kubica vs Kimi 2.2
Kubica poniżej 1:06 2.05
Ale porażka :)


Myślę, że Kubica będzie miał coś do pokazania występując rzadko i od razu będzie cisnął, nie jest już w W Brytyjskim zespole także ma szanse się pościgać z innymi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +112
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Styrii - 1 trening, piątek 11:00
Robert Kubica - Czas najlepszego okrążenia poniżej 1:06.000 @ TAK
Kurs: 2.05 brawo Alfa nawet Robert nie powachal miekkich opon...
Bukmacher: STS

Pokusze sie o zagranie becika w strone Kubicy na 1 trening. Chodzi konkretnie o czas jaki wykreci podczas tego treningu. Skoro znowu scigamy sie na tym samym torze to znaczy, ze zespoly maja wszystkie mozliwe dane i nie bedzie zadnych tajemnic jesli chodzi o ustawienie samochodu i jego prace. Nie zaczynamy od zera tak jak zawsze tylko z cala paleta danych wiec od poczatku weekendu zawodnicy powinni wykrecac lepsze czasy niz analogicznie tydzien temu. Giovinazzi w FP1 wykrecil 1.06.360 zas Raikkonen 1.06.365. W FP2 GIO 1.05.608 a RAI 1.06.278 nastepnie FP3 GIO 1.05.654 a RAI 1.05.773. Kwalifikacje GIO 1.05.175 a RAI 1.05.224 ale one powiedzmy sa mniej miarodajne bo samochody maja odkrecona pelna moc silnikow. Tak czy siak czas w FP1 powinien byc zauwazalnie lepszy jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem. Do urwania jest raptem 0.3 sec a przypomnijmy, ze byl to 1 trening po ponad polrocznej przerwie. Dodatkowo zespolowi i Kubicy powinno zalezac na jak najlepszym czasie i jak najwiekszej liczbie okrazen przejechanych. Probuje.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,3M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Wiadomo co z tymi poprawkami do Ferrari? Niedawno czytałem, że mogą zdążyć z nimi już na ten wyścig, ale nie wiem czy tak się stało.
 
mark1973 754,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Witam przed GR Styrii ( druga wizyta na RedBull ringu).
Kilka luźnych spostrzeżeń po treningach.
Bardzo dobrze prezentuja kierowcy Racing Point, obaj sa tutaj szybcy . Redbull zadowolony, Max jeszcze bardziej niz tydzien temu. McL czasi sie troche z tyłu ale oni bede grożni w wyscigu. Kierowcy Ferrari chwalą poprawki czasy jednak nie powalają ale to tylko treningi.
Merc pewnie sie nie wysila ale oficualnie Ham ma jakis problem z bolidem z kolei nieoficjalnie mowisie ze nie moze za bardzo skupic sie na sciganiu i moze cos w tym jest
Kolega ranczo0123 napisał, że sobota ma być ulewna i takie nieststy sa prognozy, jezeli nie da sie rozegrac kwalifikacji ( ani w sobote ani w niedziele rano) to zawodnicy rusza do startu wg kolejnosci jaka zajeli w drugim treningu.
Najwazniejsza kwestią w niedziele bedzie wg bezawaryjnosc bolidów, wyscig zapowiada sie na jescze bardziej ciezki, bedzie goraco.
Czy wszystkie ekipy uporały sie z problemami ? Niby kazdy zapenia ze tematy rozgryźli ze wiedza co jest nie tak i sytuacja sie nie powtórzy. Zobaczymy. Ja osobiscie spodziewam sie kłopotów i awarii, byc moze do tego dojdzie zmienna pogoda i moze bedzie sie działo.
Co do typów :
Jeżeli odbeda sie kwalifikacje ( mimo ze w moze to być w deszczu ) stawiam na kogoś z dwójki Bottas, Verstappen
Mimo ze Lewis bardzo dobrze czuje sie w deszczowych warunkach to po kursie 1,85 nie zaryzykuje

Kwalifikacje
Bottas kurs 3,25 STS
Verstappen kurs 4,5 STS

Z ciekawych kursów fajnie wygląda Perez a kurs 18 zacheca chocby za drobne bo nie wiem jak bedzie na torze

Co do wyścigu to jak wczesniej wspomniałem spodziewam sie awarii i zmienej pogody. Pierwszy typ jaki chodzi mi po głowie to odpadnieie Hamiltona. Facet zaangazowany jest w walke " No rasizm " i media spolecznosciowe zajmuja mu sporo czasu. Ktos powie bedzie zdeterminowany , bedzie chciał sie odegrac za poprzedni weekend. Ja mysle ze to moze zaszkodzić. Do tego czy czy wytrzyma sprzet , czy znów nie bedzie problemów z feralnym czujnikiem? bedzie ciezki wyscig i ja typuje odpadniecie Lewisa

Lewis sklasyfikowany - Nie kurs 8 STS

Jezeli miałbym wytypować zwiyciezce, to jezeli nie zawiedzie sprzęt to stawiam na Maxa, tempo wyscigowe Byków jest tutaj bardzo mocne i licze ze Max teraz siegnie po win

Wyscig
Verstappen win kurs 3,75 STS

Z innych ciekawych kursów to kurs na miejsce w pierwszej dziestatce Kimiego. Tempo wyscigowe Alfy jest duzo lepsze niz kwalifikacyjne i jezeli omina ich problemy sprzetowe to kto wie

Raikkonen miejsca 1-10 kurs 4,5 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +201
5xharoldx5 1,3M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
GP Styrii wyścig - pozycja startowa zwycięzcy
Typ: 5-7 pozycja startowa
Kurs: 18,00
Bukmacher: STS

Kurs 18,00 to jest całkiem normalny kurs na ten typ i taki kurs jest właściwie przed każdymi kwalifikacjami, a potem się zmienia w zależności od tego jak te kwalifikacje pójdą. Sytuacja jednak nie jest do końca normalna... Dzisiaj pogoda ma być fatalna i istnieje duża szansa na to, że kwalifikacje nie dojdą do skutku. Jeśli tak się stanie, to o kolejności na starcie zadecyduje wynik drugiego treningu. Spójrzmy zatem na wyniki drugiego treningu i którzy kierowcy zajęli w nim piąte, szóste i siódme miejsce:

Piąte miejsce zajął Carlos Sainz. Czy ma on realne szanse na zwycięstwo w wyścigu? Nie ma.
Siódmą lokatę zajął Alexander Albon. Czy on ma realną szansę na zwycięstwo? Podobnie jak Sainz raczej nie ma.
Cały mój typ opiera się jednak o tego kierowcę, który zajął szóste miejsce w drugim treningu. Tym kierowcą jest Lewis Hamilton...

Jeśli kwalifikacje nie dojdą do skutku, to na Hamiltona startującego z szóstego miejsca będzie kurs mniej więcej 5,00-8,00. Wiadomo, że ustawienie na stracie jest ważne, ale w przypadku Hamiltona zwycięstwo z szóstego miejsca jest naprawdę realne. W ostatnim wyścigu przez karę Hamilton startował z piątej pozycji i błyskawicznie przesunął się na drugie miejsce szybko zbliżając się do pierwszego Bottasa. Pamiętam, że na live w pewnym momencie kurs na Hamiltona to było 1,30-1,40, czyli stał się wówczas dużym faworytem. Potem zaczęły dziać się cuda i Lewis ostatecznie nie wygrał, ale i tak pokazał, że on z dalszych pozycji też może walczyć o zwycięstwo.

Mój typ opiera się o sporą szansę na to, że kwalifikacje się nie odbędą i że Hamilton wystartuje z szóstego miejsca. Jeśli będą kwalifikacje, to szansa na powodzenie typu będzie dużo mniejsza.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +101
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Ross Brawn: "Niedziela wygląda bez problemowo. Kwalifikacje będą mogły zostać rozegrane rano".

W przeszlosci byly juz takie sytuacje gdzie kwalifikacje byly przekladane na niedzielny poranek w dniu wyscigu. Przyklad? Japonia 2010.
 
askamil 8,8K

askamil

Użytkownik
Szkoda trochę, jeśli byłby przełożone na jutro rano. Ciekawym rozwiązaniem byłoby za to wziąć wyniki z drugiego treningu, mówiono o tym na antenie.
 
mark1973 754,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Czapki z głów przed Lewisem. Pokazał kto rządzi w deszczu, mimo najlepszego auta drugiego Maxa wyprzedził o ponad 1,2 sekundy
 
Otrzymane punkty reputacji: +63
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom