>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

18 kolejka Ekstraklasy [11.03-13.03.2011]

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP
Przed nami 18 kolejka Ekstraklasy. Oto zestaw par wraz z notowaniami u bukmachera Tobet:
Piątek 11.03.11

[20:00] Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1.62 3.65 5.25
[20:00] Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1.80 3.35 4.40

Sobota 12.03.11

[14:45] Korona Kielce - Polonia Bytom 1.75 3.35 4.75
[17:00] Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2.35 3.10 3.00
[18:15] Wisła Kraków - Widzew Łódź 1.47 3.95 6.80
[19:15] Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1.87 3.30 4.10
Niedziela 13.03.11

[15:15] Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 2.65 3.15 2.60
[17:15] Cracovia Kraków - Lech Poznań 3.40 3.20 2.10

----
Pauzują za kartki:
* Ante Rozić - Arka Gdynia
* Tomasz Dawidowski - Lechia Gdańsk
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Na pierwszy rzut oka:
Wisła - Widzew
Wisla gra co raz lepiej w ataku ale w obronie jak na razie wciaz slabo (wystarczy sobie przypomniec ile sytuacji mial Ruch a imo sa slabsza ofensywa od Widzewa). Widzew nastawi sie na kontry, mozna sie spodziewac podobnego meczu jak z HKSem i podobnego wyniku.
Cos z tego na pewno wybiore:
Wisła 1,52
over2,5 2,15
obie strzela 2,2
A to wlasnie puscilem za mala stawke dla funu:
Wisla over2,5 3,75
Legia - Slask
Slask nie przegrywa za Lenczyka a Legia nie gromi rywali, kazdy punkt w tej rundzie mocno wybiegany, oczywiscie chwali sie ambicje ale nie ma blysku.
Mysle nad Slask (+1,5) chociaz kurs nie powala (1,4)
Podoba mi sie rowniez kurs na over2,5 Pasow z Kolejorzem. Kunktatorstwa nie bedzie, obie ekipy interesuje tylko 3 punkty. Pasy silniejsze w ofensywie niz w obronie.

Wiecej napisze kolo piatku, wszystkie kursy z b365.
 
T 307

tomekk25

Użytkownik
Górnik - Arka
Górnik jest faworytem, zdobył 4 punkty na wiosne, odniosl wysokie zwyciestwo z Zaglebiem. Arka na wiosne nie zdobyła jeszcze punktów, nie strzeliła bramki, choc w meczach z Wisła i Lechem nie grała źle. Arka nie strzeliła również zadnego gola na wyjezdzie w tym sezonie (!).
To juz pisalem wczesniej -&gt; Choc Górnik nie wygrał z Arka od kwietnia 2006 (troche sie kluby mijały z powodu spadków do I ligi) to w tym sezonie zabrzanie przełamują złe serie. Wygrali z Wisła po 11 latach, wygrali z Lechem po 10 latach w Zabrzu i 9 latach z Zagłebiem również u siebie.
Mój typ: 1
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
Legia v Śląsk - obie strzelą @2,10; 8/10 ✅


Wrocławianie od początku rundy wiosennej stwarzają sobie multum sytuacji pod bramką rywala (w meczu z Cracovią 23 strzały - 13 w światło bramki; w meczu z faworyzowaną Jagiellonią 17 strzałów - 5 w bramkę). Śląsk powinien w tych dwóch meczach zainkasować 6 punktów, jednak zawodziła skuteczność. Teraz może się to zmienić, bo w wyjściowym składzie wyjdzie prawdopodobnie Cristian Diaz, który jest zdecydowanie przydatniejszy pod bramką przeciwnika niż Gikiewicz. Z kolei Legia ma problemy w defensywie, szczególnie widoczne było to w spotkaniu z Cracovią. Lecz nawet w meczu z Polonią zdarzały się proste błędy (m.in. sytuacja w 90&#39; kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkarz Polonii przejął piłkę 5 m przed bramką gospodarzy). Jestem przekonany, że w jutrzejszym spotkaniu oba zespoły strzelą co najmniej po golu, tym bardziej, że Legia średnio w każdym meczu u siebie traci gola, a Śląsk w każdym wyjazdowym strzela. Wątpliwe jest, by Wrocławianie w jutrzejszym spotkaniu ograniczyli się wyłącznie do defensywy, ponieważ potrzebują na gwałt punktów, bo ucieka im czołowa ósemka gdzie są tak małe róznice punktowe, że po 3 meczach można znaleźć się na 4 miejscu. Liczę jutro na otwarty i szybki mecz. Powodzenia!
 
chick3n 67

chick3n

Użytkownik
Na początek mamy bardzo dobre spotkanie Legi z Sląskiem Wrocław. Moim zdaniem jest to Hit kolejki. Mecz zapowiada się bardzo emocjonująco. Co do składów to dobrą informację znalazłem na stronie legia.net
Trener wrocławian, Orest Lenczyk, zabrał na wyjazdowe mecze Śląska z Jagiellonią i Legią 20 piłkarzy, z których wybierze meczową osiemnastkę. Zespół z Dolnego Śląska przyjechał do Warszawy osłabiony brakiem Amira Spahicia, Sebastiana Dudka i Krzysztofa Wołczka, a więc zawodników podstawowej jedenastki. Zmiany nastąpiły w linii ataku po odejściu z klubu Vuka Sotirovicia, którego zastępować próbuje Łukasz Gikiewicz. Do Warszawy przyjechał ponadto serbski napastnik Ljubisa Vukelja, który podpisał ze Śląskiem kontrakt do końca sezonu. W spotkaniu z Jagiellonią zespół Lenczyka zaprezentował się co najmniej poprawnie, zatem można spodziewać się identycznego zestawienia podstawowego składu, jak w meczu z niedawnym liderem Ekstraklasy.
&quot;Zwycięskiego składu się nie zmienia&quot;, na tej maksymie może oprzeć się trener Skorża, zatem po zwycięstwie w ostatnim meczu z Polonią, nie należy się spodziewać wielu przetasowań w wyjściowej jedenastce &quot;Wojskowych&quot;. Znak zapytania można było postawić jedynie przy Alejandro Cabralu, jednak Argentyńczyka wyeliminowała kontuzja. Do meczowego zestawienia powraca pauzujący za kartki Ariel Borysiuk, który ma dużą szansę na występ od pierwszej minuty. O miejsce rezerwowego napastnika powalczą ponownie Takesure Chinyama oraz Bruno Mezenga. Ponadto szansę do gry w większym wymiarze czasowym otrzymać powinien nigeryjski skrzydłowy, Felix Ogbuke. Kartkami zagrożeni są Inaki Astiz oraz Ivica Vrdoljak. Jeśli któryś z nich obejrzy &quot;żółtko&quot;, będzie pauzował w spotkaniu z Bełchatowem.
Jak wiadomo Legia to faworyt tego spotkania i powinna gładko wygrać. Jednak oglądałem mecz z Cracovia i Jagielonią dla tego wiem że ślask jest bardzo dobrze poukładany. Gdyby nie karny ( sam nie wiem czy on był powtórki nie były precyzyjne) to śląsk mógłby zdobyć w Białymstoku 3 punkty. Śląsk ma dwa bardzo duże działa jedno z nich to Sobota a drugie to Mila. Sobota na skrzydle kąsał w meczu z Cracovia jak prawdziwy szerszeń jest on bardzo dynamiczny a na dodatek potrafi z łatwością ograć obrońców. Co do Mili to jest w stanie w każdym meczu wykorzystać jakiś stały fragment i zaskoczyć obronę. Co do Legii to nie ma co za dużo pisać. Z Cracovia byli drużyna skuteczniejszą ale gorszą w mojej ocenie. Co do meczu z Polonia to nie oglądałem pierwszej połowy jednak w drugiej Polonia była bardzo bliska wyrównania. Jest to drużyna bardzo skuteczna w swoich atakach i na pewno faworyt tego spotkania. W tym meczu pachnie mi niespodzianką i ciężką przeprawą Legi. Wynik może być każdy jednak musimy pamiętać że w Wtorek Śląsk grał zaległy mecz z Jagą i nie wiem czy podołają trudy kolejnego meczu. Warto zagrać X do przerwy 1:1 z Jagą i 0:0 z Cracovią mówią że Śląsk dużo bramek nie traci. Z czasem Śląsk będzie coraz słabszy dla tego myślę że Legia w drugiej połowie strzeli bramkę i nie da się okraść z 3 punktów na swoim stadionie.
Móje typy na ten mecz to :
X - do przerwy
x/1 - na cały mecz
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Moje skromne zdanie ;)

Górnik Zabrze - Arka Gdynia
Jeśli spotkanie rozgrywane było na stadionie Arki zapewne odpuściłbym ten mecz, bo zawodnicy z Gdyni u siebie potrafią przysporzyć sporo problemów. Górnik niezłe transfery w przerwie, zdobyli w 2 kolejkach 4 punkty strzelając 6 goli. Na pewno drużyna z potencjałem i budowana z myślą o przyszłości. Słowacy Gasparik i Jeż to już nieźli piłkarze jak na naszą ligę, do tego solidni Polacy w składzie typu Zahorski czy Pazdan. Co do Arki to jak zwykle taki anty-futbol, skupianie się przede wszystkim na obronie. Szczególnie widoczne jest to na wyjazdach gdzie... Arka jeszcze nie strzeliła gola (a to już 9 meczy minęło od początku sezonu). Na pewno to co trzeba zwrócić w drużynie gości to bramkarz - Moretto. Na prawdę prezentuje się na razie bardzo solidnie, ma bardzo dokładne wybicia, świetna gra nogami. Co do ataku to groźny wydaje się być Mawaye (chyba dobrze napisałem) aczkolwiek jakoś póki co wydaje mi się trochę taką &quot;padaczkowatością&quot;. Dużym + oczywiście jest boisko - Górnik u siebie zawsze groźny. Jak Arka wygra to spotkanie to będzie chyba sensacja kolejki.
Moje propozycje:
Górnik wygra ----- 1.80 @ 5/10 ⛔
Górnik DNB ------- 1.30 @ 8/10 ZWROT
Arka nie strzeli --- 2.09 @ 4/10
⛔
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Legia na pewno bardzo podbudowana wygraną w derbach Warszawy. Michał Hubnik udowadnia, że kupno jego było właściwym wyborem. W dobrej formie Rzeźniczak, Mikołajczak, Radović, nieźle gra Wawrzyniak, Vrdoljak i Manu. Skaba także przyzwoicie. Niestety na stadionie zamknięto jedną z trybun (kara z &quot;góry&quot; za incydent z racą w poprzednim meczu), nie napisałbym o tym, gdyby nie to, że chodzi o sławną &quot;żyletę&quot;.
Co do Śląska to na prawdę bardzo przyzwoita gra w poprzednich 2 kolejkach. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim Piotrek Ćwielong - wszędzie go pełno, także Sobota popisuje się często fajnymi dryblingami, a i środek pomocy mocny - Mila i Kaźmierczak (ostatnio fantastyczny gol z Jagą). To czego brakowało Wrocławianom w poprzednich 2 meczach (remisowych) to skuteczność, bo powinni w tych spotkaniach zgarnąć przynajmniej 2 oczka więcej.
Mecz zapowiada się naprawdę ciekawie, liczę na sporo sytuacji i na szybkie tempo spotkania.
Moje propozycje:
Over 2.5 ------- 2.16 @ 5/10 ✅
Over 1.5 ------- 1.38 @ 8/10 ✅
Obie strzelą --- 1.98 @ 5/10 ✅
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Górnik to wydaje się zajebisty bet, ale..... to nie jest zespół regularnie grający dobry futbol. Czasami grają jak tydzień temu, a czasami taką kichę, że trzy podania ciężko im wymienić. Arka z kolei gra nawet solidnie, przyzwyczaili do określonego stylu, nie bardzo widzę otwartą piłkę i Górnikowi będzie ciężko przebijać się przez zasieki trenera Pasieki.

Arce nawet dobrze gra się w Zabrzu. Po 1,8 Zabrzan nie wezmę, wolę pobrać po 1,25-1,30 przy wyniku 1:0 i widoku dobrej gry Górnika



Drugi mecz to Legia ze Śląskiem. Goście stwarzają mnóstwo okazji, ale napastnicy to tam conajwyżej przeciętni. Nasze zespoły dysponują słabymi ofensywami (z reguły) i nie zawsze potrafią obnażyć słabą obronę rywala. Wraca ponoć Diaz, on potrafi dostawić nogę, coś przepchnąć lub technicznej zagrać. W nim upatruję nadzieję na strzelenie gola przez Śląsk.
Legia całkiem wybiegana, wreszcie widać jakąś tam zespołowość i chęć do gry. Mankamentem jest niepewna obrona. Kuleje też nieco powracanie do optymalnego ustawienia po nieudanych kontrach (a tych jest sporo) i atakach.

Ogólnie przewiduję jedynkę, ale nie do zera. 2:1 jakoś mi tak chodzi po głowie. Legii pasowałoby wygrać, bo w Krakowie niespodzianek wg mnie nie powinno być (win Wisły i Lecha). Chociaż Widzew nawet nawet się prezentuje...
 
chick3n 67

chick3n

Użytkownik
Poloniści walczą z chorobą, która dopada kolejnych zawodników. Adrian Mierzejewski nadal nie trenuje. Tylko choroby nam tu brakowało - kręcił głową Łukasz Trałka. Przed spotkaniem z Zagłębiem największym problemem trenera Theo Bosa jest wirus.

W ostatnich dniach zmagają się z nim kolejni zawodnicy. Trałka ma już to za sobą, on w ubiegłym tygodniu przechodził poważne problemy żołądkowe, przez trzy dni nic nie jadł.

- Teraz czuję się już dobrze, odzyskałem siły - zapewnia. Tego samego nie może jednak powiedzieć kilku innych polonistów. Nadal chorzy w domu leżą pomocnicy Adrian Mierzejewski i Andreu Mayoral oraz napastnicy Paweł Wszołek i Daniel Gołębiewski. Do treningów powrócili bramkarz Sebastian Przyrowski, obrońca Maciej Sadlok i napastnik Euzebiusz Smolarek, którzy w ostatnich dniach także nie trenowali. - Zakładam, że wszyscy oprócz Andreu (kontuzja) będą gotowi na niedzielny mecz - twierdzi klubowy lekarz Jacek Jaroszewski. - To cały czas ten sam wirus, który dopada kolejne osoby. Zawodnicy dostają lekarstwa i mówię szczerze, że do niedzieli powinni zdążyć się wykurować - dodaje.
Wiadomość zaciągnieta z onetu;)

Powoduje że może warto zagrać na zagłębie
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Górnik to wydaje się zajebisty bet, ale..... to nie jest zespół regularnie grający dobry futbol. Czasami grają jak tydzień temu, a czasami taką kichę, że trzy podania ciężko im wymienić. Arka z kolei gra nawet solidnie, przyzwyczaili do określonego stylu, nie bardzo widzę otwartą piłkę i Górnikowi będzie ciężko przebijać się przez zasieki trenera Pasieki.
Arce nawet dobrze gra się w Zabrzu. Po 1,8 Zabrzan nie wezmę, wolę pobrać po 1,25-1,30 przy wyniku 1:0 i widoku dobrej gry Górnika
Mecz Górnika z Zagłębiem oglądałem i to był jeden z tych meczów kiedy jednej drużynie wychodziło absolutnie wszystko a drugiej nic. Górnik takiego meczu nie powtórzy, tym bardziej takich pięknych bramek. Arka to specjaliści od zabijania futbolu i przyjadą do Zabrza po 0:0. Typuję tutaj under co najmniej 2,5 a może nawet i dokładne 0:0.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP

Gornik Zabrze -Arka Gdynia 2:2

Typ: 1
Kurs: 1.85


Piłkarska niemoc ogarnęła piłkarzy Arki Gdynia. Dwa pierwsze mecze rundy wiosennej przegrane i zero zdobytych bramek na ich koncie. Sposób na zdobywanie bramek - tego poszukują Arkowcy na swoich treningach. Będzie ciężko o to, bo czeka ich trudny mecz w Zabrzu. Ale istotna informacja jest taka że do składu Arki wracają kontuzjowani dotąd Chorwat Denis Glavina i Macedończyk Mirko Ivanovski oraz pauzujący wcześniej za kartki Michał Płotka. Możliwy jest też debiut Ervina Skeli, którego certyfikat dotarł już do klubu z Gdyni. 35-letni Albańczyk strzelał kiedyś gole m.in. dla Eintrachtu Frankfurt. Arka z pewnością nie będzie chciała przegrać kolejnego spotkania w lidze, wtedy ich sytuacja uległaby znacznemu pogorszeniu.
W zespole gospodarzy małe problemy ze składem: mianowicie w Zabrzu miniony tydzień minął pod znakiem zmagań kilku piłkarzy z wirusem. Problemy żołądkowe zaczęły się od wyjazdu na mecz Młodej Ekstraklasy do Lubina. Po tym spotkaniu zachorowali: Bartosz Kopacz, Gabriel Nowak, Maciej Mańka, Rafał Pietrzak i trenujący z pierwszym zespołem Maciej Kiełtyka. Ostatnio choroba dopadła także Aleksandra Kwieka i Michała Pazdana. W składzie Górnika zabraknie kontuzjowanych Macieja Bębenka i Michała Jonczyka. Urazy najprawdopodobniej wykluczają obu zawodników z gry w tej rundzie. Są to jednak drugoplanowi gracze, a ich występy nie stanowią o sile zespołu. Po ostatnim występie Górnika, możemy być pewni że stadion przy ul. Roosevelta zapełni 10-tysięczna widownia. To będzie dodatkowy atut miejscowych, którzy mimo wszystko powinni zgarnąć komplet punktów. Arka ostatni mecz wygrała 6 listopada i to u siebie. Natomiast na wyjeździe nie strzelili nawet jednej bramki nie mówiąc już o wygranej! To według mnie wystarczające argumenty, aby postawić na Górnik w tym spotkaniu. 5 miejsce w tabeli i 26 punktów na koncie Górnika. Wygrywając ten mecz jest szansa na to aby przybliżyć się do pierwszej trójki.
Prawdopodobne składy:
Górnik: Stachowiak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera - Bonin, Marciniak, Przybylski, Gasparik - Sikorski - Zahorski
Arka: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Noll, Bednarek - Płotka - Giovanni, Bożok, Zawistowski, Ross - Labukas
Na dzisiejszy mecz Górnik Zabrze - Arka Gdynia. W większości za postawioną złotówkę na Arkę przy zwycięstwie gdynian swój wkład można zwiększyć czterokrotnie. Ja wolę opcję bezpieczniejszą i bardziej prawdopodobną.. ????
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Jako ciekawostka (za portalem weszło.com)

MATEUSZ BĄK (były piłkarz Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik Wisły Płock)

Korona Kielce – Polonia Bytom 1
Korona, jeśli myśli o europejskich pucharach, musi szybko się pozbierać po ostatniej porażce z Widzewem. Raczej tego meczu nie przegrają.
Kurs na Bet-at-home.com: 1.75

Ruch Chorzów – Bełchatów X
Dwie drużyny, które przeciętnie rozpoczęły sezon. Nie spodziewam się tutaj żadnych fajerwerków. Remis.
Kurs na Expekt.com: 3.15

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 1X
Jaga walczy o mistrzostwo, gra u siebie, więc siłą rzeczy musi zacząć wygrywać. Lechia ma tymczasem niebawem mecz w Pucharze Polski. Na pewno będzie to miało wpływ, jak ten mecz przebiegnie.
Kurs na BetClic.com: 1.22


JANUSZ SYBIS (były piłkarz Śląska Wrocław)

Korona Kielce – Polonia Bytom 1
Gospodarze są lepsi pod każdym względem. Myślę, że pozbierali się już po porażce z Widzewem. Bytom natomiast w ogóle mnie nie przekonuje.
Kurs na BetClic.com: 1.72

Ruch Chorzów – Bełchatów 1
Bełchatów gra ostatnio przeciętnie, Ruch też nie zachwyca, ale jeśli miałbym wytypować drużynę, która lekko drgnie do przodu, to będą to gospodarze.
Kurs na Bet-at-home.com: 2.30

Wisła Kraków – Widzew Łódź 1
Wisła walczy o mistrzostwo, więc takie może powinna wygrywać bez problemu. Małecki jest w gazie, więc cudów raczej nie będzie.
Kurs na Expekt.com: 1.55

MIROSŁAW BULZACKI (medalista MŚ z 1974 roku)

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 1
Jaga u siebie będzie chciała za wszelką cenę wygrać, żeby zrehabilitować sobie falstart w rozgrywkach. Lechia jest niezła, ale po dłuższym namyślę stawiam na minimalne zwycięstwo gospodarzy.
Kurs na Bet-at-home.com: 1.90

Zagłębie Lubin – Polonia Warszawa X
Remis. Lepszych piłkarzy ma Polonia, ale Zagłębie gra u siebie, w dodatku ma nowego trenera. Jan Urban raczej tego meczu nie przegra.
Kurs na Expekt.com: 3.10

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1
Arka w ogóle mnie nie przekonuje. Wygra Górnik, bo jest w gazie. Nie spodziewałbym się natomiast tylu goli, co ostatnio.
Kurs na BetClic.com: 1.80

STANISŁAW TERLECKI (były reprezentant Polski)

Zagłębie Lubin – Polonia Warszawa X
Remis, bo to... mimo wszystko porównywalne drużyny. W Polonii kilka kontuzji, jakaś grypa, na pewno tego meczu nie wygrają.
Kurs na BetClic.com: 3.10

Cracovia Kraków – Lech Poznań 2
Lech jest drużyną dwa razy lepszą, w dodatku wyszedł z dołka, w jakim był po porażce z Bragą.
Kurs na Bet-at-home.com: 2.10


WOJCIECH ŁAZAREK (były selekcjoner reprezentacji Polski)

Cracovia Kraków – Lech Poznań 2
Cracovia będzie usiłowała się sprężyć, ale nic to jej nie da. Lech jest lepszy pod każdym względem. Typuję zwycięstwo gości.
Kurs na BetClic.com: 2.10

Ruch Chorzów – Bełchatów 1
Dobra praca trenera Fornalika nie pójdzie na marne, Ruch odrobi straty z poprzednich meczów i wygra z Bełchatowem.
Kurs na Bet-at-home.com: 2.30

Górnik Zabrze – Arka Gdynia X
Arka zrobi wszystko, żeby chociaż punkt wywalczyć w starciu z Górnikiem. Spodziewam się meczu z małą liczbą goli.
Kurs na Expekt.com: 3.30
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Górnik Zabrze - Arka Gdynia poniżej 2,5 gola 1,55 3/5
Tobet
Oglądałem ostatni mecz Górnika z Zagłębiem i muszę powiedzieć,że wynik 5:1 jest niesamowicie mylący. Do 37&quot; (czyli do momentu strzelenia gola przez Kwieka-gola tak naprawdę przypadkowego i bardzo szczęśliwego) mecz stał na dramatycznie
niskim poziomie. Górnik głównie rozgrywał piłkę pomiędzy obrońcami a Lubinianie niespecjalnie się kwapili do przeszkadzania im w tym. Później worek z golami się rozwiązał, ale było to kwestią kuriozalnego błędu sędziego oraz strzałów życia Sikorskiego i Jeża.
Natomiast Arka-mimo przedostatniego miejsca w tabeli- dysponuje jedną z lepszych defensyw w Ekstraklasie i najgorszą ofensywę-tylko 9 strzelonych goli to katastrofalny dorobek zespołu trenera Pasieki. Po dwóch porażkach na rozpoczęcie rundy Arka za wszelką cenę
musi zdobywać punkty i dzisiaj myślę,że zdoła nie stracić bramki i uciułać jeden punkcik.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
1:2​

Dzisiaj czekają nas dwa ciekawe mecze. Większym zainteresowaniem na pewno będzie się cieszył pojedynek walczącej o tytuł Legii ze Śląskiem. W ostatniej kolejce stołeczna drużyna mierzyła się z Polonią. Skromne zwycięstwo 1:0 nie odzwierciedla przebiegu spotkania ponieważ to gospodarze byli stroną przeważającą i dzięki dobrej dyspozycji Przyrowskiego Czarne Koszule nie przegrały wyżej. Na pewno trener Skorża będzie chciał by jego podopieczni zagrali dzisiaj podobnie. Śląsk natomiast mierzył się z Jagiellonią. Mecz ten zakończył się remisem 1:1 (podobnie jak wcześniejszy mecz z Cracovią - tylko wtedy było 0:0). Także i w tym przypadku wyniki nie odzwierciedlają postawy Śląska, który przy lepszej skuteczności mógłby zdobyć więcej punktów. Dzisiaj fakt rozegrania spotkania z Jagą może trochę przeszkadzać piłkarzom - chodzi oczywiście o mniej czasu na regenerację. Mimo to trudno jest tu wskazać zdecydowanego faworyta chociaż oczywiście większe szanse na trzy punkty daję Legionistom. Trener Skorża będzie dziś miał do dyspozycji także Ariela Borysiuka i Sebastiana Szałachowskiego, którzy ostatnio nie grali. Jesli chodzi o trenera Lenczyka to nie może skorzystać z usług Amira Spahicia i Sebastiana Dudka. W pierwszym pojedynku w tym sezonie drużyna z Warszawy pokonała Śląsk 0:1, kolejny raz obie drużyny mierzyły się w pucharze. Tu też górą byli Legioniści, wygrali 1:2. Teraz, przed własną publicznością liczą na kolejne zwycięstwo natomiast goście na przerwanie tej dobrej passy Legii. Kolejny remis? Czemu nie, ja jednak liczę na ciekawy mecz z ofensywną grą obu drużyn i doszukuję się w tym overa. Co do typowania 1x2 to tak jak już wspomniałem bliżej mi do zwycięstwa gospodarzy więc można spróbować zagrać je jako singiel.

Moje propozycje:

over 2.5 (około 2.20)✅
Legia (około 1.70)⛔
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Ciekawie (jak zawsze :p ) zapowiada sie nastepna kolejka ekstraklasy.
Gornik przez wielu dzis uznawany za murowanego faworyta meczu z Arka, ja jednak bardziej przychylabym sie do remisu w tym spotkaniu. Arka stracila w ostatnim meczu trzy bramki i to moze nieco przyslaniac obraz defensywy gosci, ale jest ona solidna. Gornik z pewnoscia bedzie mial trudniej niz w spotkaniu z Lubinem ze sforsowaniem obrony Arki mimo ze za kartki nie zagra Rozic ale jak juz wspomnial Typer36 Arce dobrze gra sie z Gornikiem. Ciezko prorokowac czy Arke stac na gola w tym meczu (w tym sezonie nie strzelili jeszcze bramki na wyjezdzie) ale wracaja Ivanovski i Glavina, byc moze zadebiutuje Skela. Arka przyjedzie bronic remisu i byc moze ta sztuka im sie uda.
remis - 3,25 ✅
under 2.5 - 1,45 ⛔
Co do meczu Legii to na pierwszy rzut oka stawialbym na obie strzela ale mam watpliwosci. Slask zagral z Jaga bardzo dobrze zorganizowana pilke ale tez i nieskutecznie. Wyraznie brakuje gracza ktory wzialby na swoje barki odpowiedzialnosc za zdobywanie goli a tych w takiej formie ani Jezierski ani Gikiewicz czy Diaz nie gwarantuja. Moze skrzydla Wroclawian cos zwojuja.. ✅
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Górnik Zabrze - Arka Gdynia
2:2​

Drugie spotkanie, które zostanie rozegrane równolegle z meczem Legii i Śląska to pojedynek Górnika z Arką. Faworytem według bukmacherów jest drużyna z Zabrza, która zajmuje wysokie piąte miejsce w tabeli, natomiast piłkarze Arki muszą bronić się przed spadkiem. Drużyna Górnika udanie rozpoczęła rundę ponieważ w pierwszym spotkaniu udało im się osiągnąć bezbramkowy remis z Polonią Warszawa (chociaż styl nie był zachwycający) a w ostatniej kolejce rozbić Zagłębie aż 5:1. Gorsze nastroje na pewno panują w Gdyni ponieważ podopieczni trenera Pasieki jeszcze nie zdobyli punktu. Jednak należy zauważyć, że mierzyli się z trudnymi rywalami. Najpierw z Wisłą, z którą bo dobrym meczu przegrali w końcówce 0:1, a następnie z Lechem gdzie przegrali 3:0 tracąc gole w samej końcówce. Takie wyniki raczej nie wpływają na piłkarzy motywująco ponieważ po dobrych spotkaniach z ich strony tracą gole w końcówce. Jednak dziś zmierzą się z rywalem teoretycznie słabszym niż dwie wcześniejsze drużyny. Dlatego zawodnicy Arki powinni w tym spotkaniu poszukać swojej szansy. W wyjściowej 11 może dojść do kilku zmian. Nie zagra dziś między innymi Joseph Mawaye czy Ante Rozic natomiast trener będzie mógł skorzystać z Michała Płotki, Mirko Ivanovskiego, Denisa Glavina i Ervina Skeli. W przypadku gospodarzy nie zagra Aleksander Kwiek, Michał Pazdan.
Mimo że bukmacherzy faworyzują Górnika (po ostatnich spotkaniach wydaje się, że słusznie) to ja bardziej skłaniam się ku drużynie Arki. Ich gra nie wyglądała źle. Brakowało im szczęścia i jeśli dziś zagrają podobnie to są wstanie osiągnąć korzystny rezultat. Niepokoić może jedynie fakt, że w tym sezonie piłkarze Arki na wyjeździe nie zdobyli nawet jednego gola.

Moja propozycja:

Arka lub remis (około 1.85)✅
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław @ Legia - 1,70 w Unibet ⛔ 1:2
Brakuje Cabrala, ale wraca po zawieszeniu Borysiuk, który prawdopodobnie i tak miałby miejsce w wyjściowym składzie. Hubnik z miejsca stał się nową gwiazdą Legii i dzisiaj może poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Co prawda może niezbyt skuteczny, ale bardzo aktywny jest Kucharczyk - oddaje dużo strzałów na bramkę rywala, angażuje się w grę zespołu. Rzeźniczak po zimowej przerwie wygląda bardzo dobrze. Vrdoljak w meczu z Polonią grał świetne zawody i jeśli tylko na odpowiedni poziom wskoczą Radović i Manu to Legia będzie bardzo trudna do zatrzymania.
Śląsk prezentował się solidnie, ale tylko remisował. Ogólnie już 10 spotkań bez porażki. Śląsk z solidną pomocą, ale bez klasowego napastnika - przynajmniej w mojej ocenie.
Stawiam na zdeterminowana Legię. Są w stanie grać na dobrym poziomie i jeśli znów zagrają z takim &#39;zębem&#39; jak z Polonią to 3pkt powinny zostać przy Łazienkowskiej.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia @ X do przerwy - 2,12 w Betsafe ✅ 1:1 HT
Górnik efektownie wygrał z Zagłębiem 5:1, ale tak na dobrą sprawę w pierwszej połowie poza efektownym strzałem Kwieka gospodarzom zbyt wiele nie wychodziło. Spodziewam się podobnego przebiegu pierwszej połowy w meczu z Arką. Drużyna z Gdyni nie strzeliła w tym sezonie gola na naturalnej murawie, ale z drugiej strony ogromu bramek nie traci. W Zabrzu zagrają tak jak potrafią czyli będą wybijali z rytmu faworyzowanego Górnika. Górnik grając w roli faworyta nie zawsze spełnia oczekiwania.
Spodziewam się niezbyt ciekawego widowiska, zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania. Warto wspomnieć o absencjach Pazdana i Kwieka, którzy się rozchorowali. X do przerwy wydaje się ciekawą opcją.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Legia Warszawa -Śląsk Wrocław --&gt; over 2,5 - 2,10 ✅✅✅ (Unibet)
Faworytem dzisiejszego spotkania jest gospodarz - Legia. Ale Śląsk jest nieobliczalny i różnie może się zakończyć to spotkanie. Wrocław na wyjazdach znany jest z tego, że gra defensywnie, choć w Białymstoku zagrali całkiem poprawnie. Ale mimo braku napastników ( choć do gry powraca Diaz ) wydaje mi się, że będzie to szybki i otwarty mecz - szczególnie ze strony Legii, która podbudowana zwycięstwem w derbach będzie chciała dziś odnieść kolejne zwycięstwo. Legia powinna strzelić 2-3 bramki i wygrać spotkanie, ale nie wydaje mi się, żeby zachowała czyste konto. Śląsk powinien coś strzelić.
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Gornik Zabrze-Arka Gdynia
typ; 1
Canbet
1.93
Analiza
Dziś juz w trzeciej kolejce po przerwie zimowej Gornik Zabrze podejmie na wlasnym stadionie Arkę Gdynia. Arka początku tej rundy nie moze zaliczyc do udanych. Bramki w ostatnich minutach zarowno z Wisla Krakow jak i Lechem Poznan i dwie porazki. Gornik Zabrze wrecz przeciwnie. Zremisowal z Polonia w Warszawie oraz pokonal pewnie, bo 5-1 Zaglebie Lubin na wlasnym stadionie. Widac zwyzke formy Zabrzan po ostatnim spotkaniu, w ktorym zagrali naprawde dobrze. Ku temu typowi sklania mnie rowniez to, ze Arce nie udalo sie wygrac w tym sezonie w spotkaniu wyjazdowym. Z osmiu spotkan zaledwie 2 zremisowala i 6 przegrala. Gornik natomiast bardzo dobrze spisuje sie w spotkaniach u siebie. 6 wygranych spotkan, 2 remisy i zaledwie 1 porazka. 15 miejsce aktualnie Arki i 5 Gornika, to robi roznice. Sadze rowniez ze Zabrzanie to ekipa lepsza od Gdynian. Niewidze tu innego wyniku niz pewne zwyciestwo Gornika.
 
J 18

jarcow

Użytkownik
Mecz: Legia - Śląsk. Typ: X.
Śląsk dobrze zaprezentował się w Białymstoku. Ponadto nie przegrał od ładnych kilku spotkań, zatem przeprawa Legii będzie na pewno ciężka. Dla mnie remis to wielce prawdopodobny wynik tego spotkania.
 
M 0

mazine

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska Ekstraklasa
Spotkanie: Legia Warszawa - Slask Wroclaw
Typ: X/1
Kurs: 4.15
Bukmacher: Expekt

Analiza:

Już o godzinie 20.00 na Łazienkoweskiej odbędzie się myslę najciekawszy mecz tej kolejki. Legia zajmuje obecne 3 miejsce w tabeli ze stratą 2 puntków do lidera, natomiast goście z Wrocławia są na 8 pozycji. Śląsk we wtorek grał ciężki wyjazdowy mecz i pokazał się ze świetnej strony niesprawiedliwie remisując z mistrzem jesieni, Jagiellonia. Poprzedni mecz z Cracovią także nie był zły w ich wykonaniu, jednak brakło skuteczności. We wtorkowym meczu obrona Śląska grała bardzo dobrze i nie pozwoliła stworzyć Jadze wielu okazji, myślę, że dzisiaj także nie pozwolą Legii na strzelenie więcej niż 2 bramek. Legia ostatnio zagrała dobry mecz derbowy ogrywając Polonię, a wcześniej zremisowała z Cracovią 3:3. Sądzę, że nie padnie żadna bramka w pierwszej połowie, ale mimo wszystko Legia powinna dzisiaj wygrać to spotkanie. W tym sezonie Legia dwa razy grała ze Śląskiem, oba mecze były rozgrywane we Wrocławiu i w obu Legia była lepsza. W ligowym padł wynik 0:1 a w meczu Pucharu Polski było 1:2. Warto dodać, że w obu tych meczach bramki padały w drugich połowach :smile:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom