>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

16. Grand Prix Sakhir [04 - 06 grudnia 2020]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Sakhir 2020
unnamed.png

Piątek, 04 grudnia:

#1 Trening ▶ 14:30
#2 Trening ▶ 18:30

Sobota, 05 grudnia:
#3 Trening ▶ 15:00
#Kwalifikacje ▶ 18:00

Niedziela, 06 grudnia:
#Wyścig ▶ 18:10


1606765453733.png

Informacje o torze:
Nazwa toru:
Bahrain International Circuit – tor zewnętrzny
Lokalizacja: Manama, Bahrajn
Pierwsze Grand Prix: 2020
Długość toru: 3.543 km
Liczba okrążeń: 87
Całkowity dystans wyścigu: 307.995 km

Zapraszam do dyskusji!
 
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
I teraz wyobrazmy sobie co by sie dzialo gdyby Hamilton byl na styk z punktami w mistrzostwach i walka toczylaby sie do ostatniego wyscigu... Z obecnymi restrykcjami w Abu Zabi wygląda na to, że tam tez Lewis nie pojedzie.
Byłoby ciekawie, chociaż dla takiego Bottasa jakby miał wygrać mistrzostwo przez taki przypadek to nie wiem czy to byłoby dobre, pełno wywiadów i spekulacji, gdyby nie wirus nie wygrałbyś mistrzostwa.
Z drugiej strony przez to, że Hamilton teraz odpada presja rośnie na Bottasie, niższe zajmowane pozycje nie były jakoś bardzo komentowane, bo i tak Mercedes wygrywał wyścig. Teraz oczekiwania wobec Valtteriego urosną, żeby jednak stanął na najwyższym stopniu gdy brakuje Hamiltona.
Ciekawi mnie na kogo zdecyduję się Wolff, widząc przypuszczenia to Vandoorne, Hulk i Russell. W George nie chce mi się wierzyć, że pójdą na taki układ. Sam bym chciał żeby to był Hulk, fajnie jakby stanął na podium czy nawet wygrał wyścig. Jeżeli osoba która pojedzie w tym bolidzie i wygra przy tym wyścig, to już widzę pojawiające się komentarze, że każdy może wygrać mając taki sprzęt do dyspozycji. Bottasowi będzie bardzo zależało żeby wygrać z taką osobą.
 
J 316

jarekrk

Użytkownik
Wyobrażacie sobie jaką presje ma teraz Bottas?
Przecież jakby w obu wyścigach Russel był lepszy to po Finie. Russel też jak się nie pokaże z dobrej strony to nie wiadomo kiedy kolejna szansa się trafi.
Czyżby to wszystko Max wykorzystał po prostu?
Ciekawie się zapowiada bez Lewisa:)
 
Ostatnia edycja:
tenjenko 2,9K

tenjenko

Użytkownik
Jak dla mnie Russel nie zdobędzie swojego pierwszego punktu w karierze. Bolid bolidowi nierówny :) Zanim połapie się w samej obsłudze kierownicy to minie dużo czasu, nie mówię już o prowadzeniu się bolidu. Tu trzeba grać że nie dojedzie do mety bo szanse są ogromne ;)
 
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
To nie jest tak, że Russel nie siedział nigdy w tym bolidzie. Na testach w Bahrajnie przejechał 101 okrążeń i uzyskał najlepszy czas. Druga sprawa tor nie będzie wymagający kilka zakrętów na całej trasie. Jego największym problemem będzie na pewno start, zawsze na tym traci.
 
5xharoldx5 1,3M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Mnie zastanawia co z zakładami jak ktoś wcześniej postawił na zwycięstwo Russella. Kurs na jego wygraną przed tą informacją był zapewne ponad 1000. Czy w takiej sytuacji bukmacherzy dają zwrot czy zakład się liczy?
 
rangizz 2,7K

rangizz

Użytkownik
1. trening
Perez vs Verstappen @4.5 STS

Kurs chyba pod Januszy. Ok, nie mówię, że Perez wygra na 100% ale tutaj nie ma podstaw do takiego faworyzowania Holendra. Jak wiemy, w tym tyodniu GP odbywa się na zewnętrznej nitce toru, która składa się praktycznie tylko z 4 prawdziwych zakrętów. Reszta to proste. Tor najbardziej silnikowy w całym tegorocznym cyklu.

Mercedes ma najmocniejszy silnik w stawce (inna sprawa, czy Perez w swoim Racing Point ma taką samą moc jak Mercedesy w autach fabrycznych). Tak czy inaczej, silnik po stronie Pereza jest plusem, aczkolwiek trzeba pamiętac, że Honda za plecami Verstappena nie odstaje az tak bardzo od maszyn mercedesa. W dodatku wydaje mi się, że Perez na to gp dostanie nowy silnik, po wielkiej awarii sprzed tygodnia. Chyba nie będą zmuszeni oszczędzać go, skoro zostało już tylko 2 GP do końca sezonu.

W poprzednim tygodniu Perez brylował na torze. ok, w kwalifikacjach przegrał i to dość wyraźnie z redbullami ,ale to był zupełnie inny tor, a raczej jego konfiguracja. Lepszym porównaniem formy obu bolidów na tego typu torach byłoby gp Monzy, gdzie co prawda Perez przegrał z Verstappenem w kazej sesji treningowej, ale jednak nieznacznie wygrał w kwalifikacjach. To było jednak jakiś czas temu.

Podsumowując, kurs nieadekwatny do sytuacji, możliwości bolidów, kierowców, specyficznej konfiguracji toru, no faktu ze to tylko pierwszy trening, gdzie kazdy kierowca moze miec jakis swoj plan treningu, ktory nie uwzglednia nawet cwiczenia tempa kółka kwalifikacyjnego. Dlatego też proszę mieć to na uwadze przy ewentualnym wyborze tego typu - to tylko trening.

EDIT: Spadło już na 3.27 podczas pisania mojego posta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Sakhir - kwalifikacje, sobota 18:00
Oba bolidy Ferrari nie wejdą do Q3 - TAK
Kurs: 2.00
Bukmacher: Betsson
Analiza:

Tor wybitnie silnikowy wiec Ferrari beda tutaj mocno cierpiec. Do tego Leclerc od razu na poczatku FP2 z awaria samochodu i stracil przez to caly trening co na pewno nie pomoze. Wg mnie ciezko bedzie chocby jednemu wbic sie do Q3. Policzmy sobie pewniakow. Mercedes, Red Bull, Renault powinni wprowadzic oba bolidy do Q3. Perez i Gasly tez pewni. Juz w tym momencie mamy zelaznych 8 zawodnikow. O dwa pozostale miejsca powalcza Kvyat, Stroll i oba McLareny. Ferrari tutaj nie widze. Na minus to fakt, ze tor jest krotki przez co roznice beda bardzo niewielkie i latwo bedzie o blad przekreslajacy cale okrazenie. Tak czy siak po takim kursie warto sprobowac.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +138
siepaldo 388

siepaldo

Użytkownik
Jak dla mnie Russel nie zdobędzie swojego pierwszego punktu w karierze. Bolid bolidowi nierówny :) Zanim połapie się w samej obsłudze kierownicy to minie dużo czasu, nie mówię już o prowadzeniu się bolidu. Tu trzeba grać że nie dojedzie do mety bo szanse są ogromne ;)
Błagam! Co za kompletne bzdury! "połapie się w samej obsłudze kierownicy". Chłopie co Ty piszesz? :ROFLMAO:
 
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
Nowe pary i nie wiadomo jak kursy wystawić
Fittipaldi P. - Aitken J. Możemy znaleźć 1,45 - 2,47 | 1,70 - 2,05 | 2.00 - 1.72 |
 
mark1973 754,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Witajcie. Znów kwalifikacje przespałem a szkoda, obejrzałem i poczytałem trochę zobaczymy.
Mnie od końca Q2 chodzi po głowie jeden typ. Pierwsza linia Mercedesy na pośredniej mieszace opon, za nimi Max na miękkiej oponie. Ale ani Bottas ani Russell nie są wybitnymi startowcamu, Bottas na pośredniej często słabo startuje a Russella na momencie startu często ogrywał nasz Robert i myślę że nie jest to jego najlepsza strona, Brytyjczyk po raz pierwszy ruszy do wyścigu w Mercedesie i czy wszystko zagra nie jestem pewny czy dodatkowo Rus rusza z brudnej strony, więc też będzie gorzej. Myślę że Max jest w stanie wykorzystać na starcie miękką mieszankę i ograć Merca, co więcej myślę że Mercedesy zostaną wyprzedzone jeszcze przez jednego, dwóch kierowców i stąd typ że po pierwszym kółku liderem będzie holender.

Lider po pierwszym okrążeniu : Verstappen kurs 3,5 STS ⛔

Z innych typów na ten wyścig to wygrana Maxa, jest tu szybki cały weekend, to że ma inną strategie wcale nie musi oznaczać gorszą, mam też wrażenie że Mercedesy będą zajęte sobą bo Bottas zrobi wszystko by tylko Rus nie był przed nim i mam wrażenie że reszta nie jest najważniejsza

Verstappen win kurs 3 STS⛔

EDIT: Szkoda , że tor nie jest chociaz 2 metry szerszy bo Max objechałby Merce na starcie a jesli nie to wygrałby wczoraj nawet z ostatniej pozycji

dalej Gasly, szybki cały weekend, Alpha ma tu szybkie auto co pokazał Kviat stając na P6, Gaslemu nie wyszło w Q3 bo w Q1 uszkodził podłogę, stąd taki wynik, myślę że w wyścigu stać go ma miejsce w pierwszej szóstce

Gasly miejsca 1-6 kurs 3 STS⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +66
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Tak jak kolega wyżej wspomniał, Gasly świetnie sobie radzi przez ten weekend. Kvyat też nawet okej, ale jak dla mnie Francuz może dzisiaj serio zaskoczyć. Kvyat kręci się przez weekend w okolicach 6-12 miejsca. Gasly natomiast zajął nawet 3 miejsce na treningu. Podczas pierwszej części kwalifikacji był 5. Potem przez uszkodzenia jechał troszkę wolniej. Tak czy siak, jest on zwyczajnie szybszy od Rosjanina i myślę, że po naprawieniu uszkodzeń z kwalifikacji pokaże na co go stać
Gasly - Kvyat - 1 @2.00 Sts
 
Otrzymane punkty reputacji: +51
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom