>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

14. Grand Prix Belgii [26 - 28 lipca 2024]

Status
Zamknięty.
RBR1one 518,2K

RBR1one

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Belgii 2024
1721593515585.png

Piątek, 26 lipca:

#1 Trening ▶ 13:30
#2 Trening ▶ 17:00

Sobota, 27 lipca:
#3 Trening ▶ 12:30
#Kwalifikacje ▶ 16:00

Niedziela, 28 lipca:
#Wyścig ▶ 15:00

1721593748846.png

Informacje o torze:
Nazwa toru:
Circuit de Spa-Francorchamps
Lokalizacja: Stavelot, Belgia
Pierwsze Grand Prix: 1950
Długość toru: 7.004 km
Liczba okrążeń: 44
Całkowity dystans wyścigu: 308.052 km
Rekord okrążenia: Valtteri Bottas (2018) - 1:46.286

Zapraszam do dyskusji!
 
mkl 177,4K

mkl

Znawca - Formuła 1
Lando Norris wygra GP Belgii @2.10 betclic (bez podatku) tragiczny start, potem już nie było szans
Po pierwsze to ostatnie 3 wyścigi w wykonaniu Lando:

Austria - kolizja z Maxem. Tempo miał na P1.
Wielka Brytania - zła decyzja teamu co do momentu zjazdu przy zmiennych warunkach. Tempo miał na P1
Węgry - decyzja zespołu by oddał wygraną Piastriemu. Tempo miał na P1

McLaren stał się już pierwszą siłą w stawce. Mówią o tym kierowcy wszyscy, widać to na torach. Widzą to bukmacherzy - teraz McLaren jest już faworytem do MISTRZOSTWA KONSTRUKTORÓW.
Niestety Lando nie miał ostatnio szczęścia, lub przeszkadzał mu zespół. Wszystko opisane powyżej. Szkoda bo gdyby nie te incydenty byłby teraz baaaardzo blisko Maxa w klasyfikacji generalnie (chociaż Mistrzostwo nie jest oczywiście jeszcze przesądzone). Czuję, że Lando będzie bardzo zły (pozytywnie, zmotywowany) i chciał pokazać swoje możliwości. Do tego sporo mówi się i piszę, że Max weźmie w ten weekend karę 10 miejsc na starcie za wymianę części silnika.
https://www.formula1.com/en/latest/...elgium-as-he-admits-red.VtHND6trdqkHrCtCzUh8E
Jak dla mnie nie jest faworytem nawet "na czysto", a przy takiej karze powinien odpaść zdecydowanie z walki o wygraną, mimo dość sporej łatwości wyprzedzania na tym torze. Najtrudniejszym rywalem mogą być Mercedesy, ale jakoś ich nie widzę tu w tempie aż na wygraną. Piastri natomiast nie powinien być zagrożeniem bo a) jest ciągle jeszcze słabszym kierowcą i b) zespół po ostatnim weekendzie zrobi wszystko by strategia była pod Lando aby zadowolić swojego lidera zespołu


Hamilton na podium @2.35 betclic (bez podatku)
Rozkwitł nam ostatnio ponownie Lewis. Wygrana, podia, Mercedes zrobił krok naprzód. A Hamilton jeszcze bardziej się odpala i pokazuje gdy może walczyć o najwyższe cele zamiast miejsca 4-8. Mercedesy dobrze spisywały się na torach w Kanadzie i Wielkiej Brytanii gdzie trzeba było trochę więcej mocy, podobnie jak w Belgii. Trzymając się założenia, że Max dostanie karę (można poczekać jeszcze na jakieś info) to Lewis zdecydowanie powinien walczyć o podium :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +63
mkl 177,4K

mkl

Znawca - Formuła 1
Dokładam jeszcze na wyścig Ricciardo przed Tsunodą @2.0 STS
W normalnych warunkach bardziej skłaniałbym się w kierunku Tsunody. Japończyk jednak wystartuje z końca stawki, również przez kary za wymiany silnikowe.


Jak jutro na kwali będzie gdzieś oferta, że nie wejdzie do Q2/Q3 (fortuna często to wystawia) to będzie można pograć, bo pewnie nie będą się tam za bardzo angażować w kwalifikacjach.

EDIT:

KWALIFIKACJE!
Ricciardo przed Tsunodą 2.07 BETFAN
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1487
S 7,2K

smowky

Użytkownik
GP Belgii kwalifikacje - zakwalifikuje się do q3
Sergio Perez - Nie 3.74
Buk: fortuna

Według wszelkich prognoz w trakcie kwalifikacji spodziewane są opady deszczu. Zapewne spowoduje to pewne przetasowania jeżeli chodzi o zawodników,którzy awansują do ostatniej części czasówki. Ja idę tej sytuacji w stronę braku awansu drugiego kierowcy Red Bulla. Wszyscy wiemy jaką ostatnio formę prezentuje Perez. W ostatnich 6 GP, tylko 2 razy awansował do q3. Meksykanin jest pod ogromną presją, zwłaszcza w kwestii dowiezienia bolidu w całości biorąc pod uwagę,że w Kanadzie i Węgrzech rozbijał bolidy właśnie w trakcie kwalifikacji. Trudne warunki mogą sprawić,że nie będzie bardzo ryzykował tylko zachowawczo przejedzie kwalifikacje i będzie próbował na suchym torze w niedzielę odrobić kilka pozycji, jak w ostatni weekend. Kurs jest wart ryzyka za drobną stawkę.
 
Ostatnia edycja:
RBR1one 518,2K

RBR1one

ModTeam
Członek Załogi
GP Belgii - kwalifikacje, sobota 16:00
Sargeant - Zhou
Kurs: 2.80
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Pojedynek dwoch totalnych cieniasow z ktorych jeden jest z niewiadomego powodu wyraznie faworyzowany. W kwalifikacjach ma padac a wiec o tym kto bedzie wyzej w duzej mierze zadecyduje fart bo umiejetnosci maja podobne moze z lekkim wskazaniem na Zhou. Nie widze zadnego powodu zeby kierowca Williamsa byl az tak mocnym faworytem w tej parze. Za drobne bez szalenstw mozna sobie cos rzucic na Zhou.
 
Ostatnia edycja:
mkl 177,4K

mkl

Znawca - Formuła 1
Dwa typy ode mnie:

1) Norris wygra wyścig @3.40 betclic (bez podatku)
Nadal w zaparte idę w Norrisa. Dziś wyglądał słabo, nie czuł się dobrze, tempa brakowało. Jutro ma być sucho, McLaren pokazał w drugim treningu co potrafi. W ostatnich wyścigach również tempo wyścigowe było BARDZO dobre. Lando niby z P4 ale kto startuje przed nim? P3 Hamilton, groźny ale bez przesady, P3 to Perez jeżdżący fatalnie w tym sezonie. Dziś też prawie nie wszedł do Q3, w nim wyszło mu akurat jedno kółko. No i na koniec P1 ma Leclerc, który wyczarował coś z niczego. Jak dla mnie nikt z tej trójki nie będzie na SUCHYM zagrożeniem dla Norrisa. Zostaje kwestia szalonej pogoni Maxa z P11. Czy dziś dominował? Wyraźnie, ale jutro bez deszczu ta przewaga nie powinna być tak duża. Do tego nikt mu sprawy nie będzie ułatwiał a sam Max w ostatnich wyścigach NIE TRZYMA ciśnienia przy walkach koło w koło.

2) Zwycięzca 1. okrążenia - Leclerc NIE @2.19 fortuna tragedia... za bardzo Lewis i Perez walczyli ze sobą o 2miejsce
Dla mnie to prezent. Rok temu właśnie przegrał start z Perezem na P2.
To jest bardzo dobry tort do wyprzedzenia lidera, chyba jeden z lepszych w kalendarzu. W głowie mam jeszcze Sochi i Meksyk. Bardzo długi fragment prostej, jak nie zaśpi się na starcie to śmiało można się zabrać za rywalem. Do tego fakt, że z P1 startuje wcale nie najmocniejsze auto. Można powiedzieć więcej, obecnie chyba nawet nie TOP (RedBull, Mclaren, Mercedes). Leclerc ma też w mojej głowię łatkę, kierowcy co wygrywa kwalifikacje i startuje z PP a potem w wyścigu jest kupa - w tym na starcie. Jak dla mnie ktoś jutro wyprzedzi go już na 1. okrążeniu,
 
Ostatnia edycja:
krol-julian 6,2K

krol-julian

Użytkownik
Ale kuuuusi pograć win Maxa dziś. Wydaje mi się, że tempo będzie dużo ponad wszystkimi - jedyna kwestia to Norris. Na moje to brak tempa w kwalifikacjach mocno sugeruje ustawienie bolidu pod suchy wyścig i może dziś mieć moc Norris. Tor gdzie Max będzie latał i kwestia co się wydarzy na starcie bo jak Norris utknie to Max będzie coraz bliżej i wtedy będzie się działo. Trzeba też przyznać, że start to chyba najgorsza część wyścigu Norrisa w tym sezonie ale zobaczymy co dziś.

Idę bezpiecznie w Max 1-2 miejsce po 1.60 Betclic.
 
mkl 177,4K

mkl

Znawca - Formuła 1
BETFAN właśnie mi przysłał smsa z promo na wyścig. Limit 100 zł ale warto, ja pograłem. Dwóch głównych faworytów do wygranej i do podium dziś 🔥

Zakłady specjalne F1 BOOST: M. Verstappen i L. Norris obaj w TOP 3 (1.76 -> 2.3)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +153
louisarmstrong 1,3M

louisarmstrong

Użytkownik
Max Verstapen wygra kurs 2.77 Livescorebet
- Max startuje z 11 pozycji stąd dosyć spory kurs na jego zwycięstwo , myślę że wciąż jest w stanie odrabiać blisko sekundę na okrązeniu więc prubuję.
Sergio Perez ukończy na podium kurs 2.77 Livrscorebet
Piastri nie radzi sobie moim zdaniem na tym torze nie dowierzam Mclarenom moim zdaniem Perez ze sporymi szansami na podium dzisiaj.
Max Verstappen Win The Race / Sergio Perez Finish On The Podium - kurs 7.50 williamhill
W williamhil po kursie 7.50 jest połączenie moich dwóch typów więc też prubuję . typuję kolejnośc Verstapen , Perez . Hamilton

No niestety znowu mercedesy zaskoczyły
 
Ostatnia edycja:
RBR1one 518,2K

RBR1one

ModTeam
Członek Załogi
GP Belgii - wyścig, niedziela 15:00
Leclerc - Perez
Kurs: 1.80
ostatni wyscig tego cieniasa
Bukmacher: ETOTO
Analiza:

Red Bull powinien miec tu bardzo dobre tempo. Ich realnym rywalem bedzie McLaren, ktory wydaje sie, ze jest bardziej ustawiony pod suchy tor. Ferrari w walce o najwyzsze pozycje nie widze. Wydaje mi sie, ze Leclerc sukcesywnie bedzie osuwal sie w stawce. Perez tempo wyscigowe powinien miec dobre a jego najwiekszym problemem sa kwalifikacje w ktorych o dziwo bardzo dobrze sobie poradzil. Jak dobrze pojdzie to kierowca Red Bulla bedzie przed Leclerciem juz po pierwszym okrazeniu. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
krol-julian 6,2K

krol-julian

Użytkownik
Co za dziwny wyścig ... kompletnie niezrozumiałe tempo , Red Bull widać, że poszli w mocniejszy docisk i to jednak nie jechało. Niby kozak tempo Mclarena no ale tego widać nie było. Nijaki Mercedes trzyma tempo a już ten 1 pit stop ... pokombinowane te ustawienia były i wszystko się zrównało. Wyścig nudny jak flaki, praktycznie podobne tempa i jechanie non stop w drs a efektów brak.
 
krol-julian 6,2K

krol-julian

Użytkownik
Oficjalnie: Russell zdyskwalifikowany z GP Belgii! Hamilton nowym zwycięzcą wyścigu!
Formalności stało się zadość. Sędziowie wykluczyli zawodnika z King's Lynn z wyników belgijskiej rundy. Jej nowym zwycięzcą został Lewis Hamilton, a miejsce na podium zyskał Charles Leclerc.
 
Otrzymane punkty reputacji: +432
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom