>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

13. kolejka PKO Ekstraklasy (14.10 - 16.10.2022)

Status
Zamknięty.
kacper091097 198,2K

kacper091097

Użytkownik
Wisła P. - Legia
poniżej 1.5 gola w 1. połowie & poniżej 3.5 gola w meczu (BB)
@1.59
Betfan
Legia Warszawa i podejście Kosty Runjaicia przyzwyczaiło nas do meczów Legii z małą ilością bramek. Co prawda Legia zdarzy się, że zagra overowo, ale raczej nie w tym meczu. Będą to bowiem derby, w których zazwyczaj między tymi ekipami pada mało bramek (najczęściej 1-2 gole w ostatnich latach). Obecny styl obu ekip pozwala wierzyć w podobny scenariusz. Wisła od kilku ładnych kolejek przestała imponować średnią bramek na mecz w rozgrywkach ligowych. Być może jest to kwestia rozczytania przez inne drużyny, ale nie da się ukryć, że strzela mniej. Doszło do tego, że w meczu z Piastem, który powinna zamknąć dużo wcześniej męczyła się do samego końca. Legia w ofensywie również nie pokazuje nic wielkiego co pozwalałoby wierzyć w over w tym spotkaniu, a dużo bramek ostatnio strzeliła tylko outsiderowi, któremu dużo brakuje do Wisły Płock. W piątek spotkają się dwie drużyny o podobnym potencjale i spodziewam się underowego meczu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1115
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
17:30 Górnik Zabrze - Lech Poznań
Lech @ 2.25
Lech podwójna szansa 2-2 @ 1.84 (KE)
Lech pierwszy gol 1-27 @ 2.61

Fortuna

Myślałem, że mecz z Śląskiem dla Górnika będzie kolejnym spotkaniem na przełamanie, a stało się inaczej. ZA Górnikiem, że osiągnie dobry rezultat nie przemawia kompletnie nic. Bramkarz to jakieś nie porozumienie i co kolejkę puszcza babola. Obrona razem z pomocą i atakiem to kolejne nie porozumienie. Tu nie gra nic, a zawodnicy z meczu na mecz wyglądają coraz to gorzej. Wyglada to tak, że wszyscy mają ciężkie nogi po wpier*** treningowym w tygodniu, a potem wyglada to jak wyglada. Na dodatek nie zagra jeden z podstawowych graczy w pomocy Mvondo plus Janicki. Podolski swoją agresja i gestykulacją rąk nie pomaga drużynie.
Idę tu znacząco przeciwko Górnikowi.
Lech co prawda swój dodatkowy ważny mecz rozegra jutro, ale nie powinno to przeszkodzić w pokonaniu Górnika. Lech nie jest maszyna co rozjeżdża swoich rywali, ale starannie ich punktuje. Górnik w tym sezonie na dodatek u siebie zaledwie 5 punktów, a w ostatnich czterech spotkaniach stracił aż 11 goli!. Jeśli do tego zaliczymy sparing z Rakowem to będzie 17.
Na dodatek Górnik w ostatnich czterech spotkaniach regularnie traci gole w pierwszych 20. minutach, stad tez ten Typ na gola Lecha. Dodam na koniec, że tak stracone szybko gole przypominają mi sezon, gdzie Górnik spadał z ekstraklasy, tam wtedy też tak tracił szybko gole.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +785
chamberlain 445,9K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Korona Kielce - Stal Mielec
Said Hamulic trafi bramkę @ 2.75
Stal Mielec DNB @ 2.20
Stal Mielec @ 3.05
Stal Mielec over 1.5 bramki @ 2.55
STS

Kurs 2.30 na wygraną drużyny, która od 5 spotkań w Ekstraklasie nie potrafi wygrać, a do tej pory odniosła 3 zwycięstwa w 12 meczach to według mnie dosyć ryzykowne posunięcie, tym bardziej, że do Kielc przyjeżdża drużyna Stali Mielec, która oczywiście nie jest zaliczana do Polskiej czołówki, jednak ich gra w tym sezonie może się podobać, dlatego tym bardziej nie rozumiem. W mojej opinii warto pograć coś w stronę gości i ja proponuje kilka typów z wyższymi kursami. Pierwszy to bramka Saida Hamulicia, napastnika Stali, Said zaczynał sezon wchodząc z ławki, jednak już po 3 meczach, kiedy to w 31 minut zdobył bramkę z Radomiakiem i 24 minuty zaliczył asystę z Rakowem trener zaczął na niego stawiać, a on odwdzięczył się do tej pory 6 bramkami i 2 asystami. Patrząc na ostatnie mecze, kiedy Hamulic trafia to Stal wygrywa, kiedy nie trafia Stal przegrywa nawet nie trafiając bramki, Korona nie ma obrony na najwyższym poziomie, dlatego okazje strzelecki będą na pewno, a piłkarz w takiej formie może to wykorzystać. Dwa następne typy są na zwycięstwo Stali Mielec z DNB i czyste, forma zdecydowanie po ich stronie, aktualnie 6 miejsce w lidze w porównaniu do 15 miejsca Korony, są chwaleni za swoją grę, z mocniejszymi rywalami często nie mają szans, chociaż pokonali ostatnio Pogoń 4:2, ale już ze słabszymi sobie radzą, a taką drużyną jest niewątpliwie Korona. I ostatni typ to bramki, Stal nawet sporo strzela, a Korona traci, over 1.5 bramki zawodnicy z Mielca przekraczali 6 razy w 12 meczach, zaś korona w 6 meczach traciła 2 bramki lub więcej, a w 4 przypadkach tracili 1 bramkę, czyli tylko 2 razy zachowali czyste konto.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3169
R 621,3K

rjastrzab

Użytkownik
Lechia - Raków
Typ X2 i poniżej 3,5 gola
Kurs 1,69
Betfan Betbuilder

Łaczony kurs na mecz lidera z Lechią. Typuję dwudrogowo w kierunku Rakowa i dokładam do tego ze w meczu padnie mniej niz 3,5 gola.
Patrząc historycznie, to Raków wtym sezonie miał 4 mecze spośród 12 z ponad 3,5 gola, a Lechia 3 na 11. Oststnie mecze Rakowa to bardzo niskie wyniki na to liczę w najblizszym spotkaniu. W ramach H2H bywało różnie, ale nie sądzę, że Lechai z niska formą zdoła cos ustrzelić Rakowowi.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +785
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
17:30 Górnik Zabrze - Lech Poznań
Lech @ 2.25
Lech podwójna szansa 2-2 @ 1.84 (KE)
Lech pierwszy gol 1-27 @ 2.61

Fortuna
Wszystko pięknie, słabiutka forma Górnika na tle co raz lepszej gry Lecha, ale trzeba wspomnieć o grze na trzech frontach drużyny z Poznania. Dziś prawdopodobnie wracają do kraju , a już jutro będą się pakować na wyjazd do Zabrza. W tygodniu kolejny ważny mecz, bo trzeba odbębnić 1/16 Pucharu Polski, a tam Lech nie wylosował najlepiej, bo trafił na drużynę z Wrocławia - przynajmniej dobrze, że mecz w Poznaniu, ale dużo rotacji w składzie nie będzie , bo PP jest też ważny dla Poznaniaków. Ja myślę, że w niedziele nie będzie tak łatwo, a i też kluczowi zawodnicy mogą dostać wolne , bo w kolejnych tyg na rozkładzie Śląsk (PP) Cracovia, Austria Wiedeń (LK) i Raków Częstochowa. Można pisać o absencjach u gospodarzy, i tak dalej, ale to jest tylko Ekstraklasa i przełamanie na drużynie Mistrza Polski też jest możliwe i smakuje lepiej. Kursy na Lecha lecą w górę, mnie to zupełnie nie dziwi, dla mnie może to być nudne spotkanie i zakończone remisem.

Remis @3.55 Betclic
 
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Korona- Stal Mielec
Typ: korona powyzej 4.5 rzutów rożnych w meczu
kurs : 1.50
Superbet


Wchodzę dziś w rzuty rożne korony Kielce.
Gospodarzom bardzo potrzebne są punkty żeby oddalić się od strefy spadkowej .
Kiepsko w ostatnim czasie sobie radzili, ale w tym momencie mają już nóż na gardle i muszą zacząć wygrywać. Myślę, że zobaczymy ofensywna grę w ich wykonaniu z duża ilością akcji po skrzydłach co będzie skutkowało rzutami różnymi. Uważam też, że nie uda im się zdobyć bramki za szybko, co też będzie sprzyjało ilości rzutów rożnych wykonanych przez gospodarzy.
Grając u siebie nabijają tych różnych sporo. Myślę że to wejdzie na luzie

 
Otrzymane punkty reputacji: +785
J 5,5K

jasiu772

Użytkownik
Korona- Stal Mielec
Typ: 1
kurs : 2.32 fortuna


Ja jednak mysle, iż Korona nie ma jeszcze noza na gardle. Sytuacja kiepska i po początkowej euforii po awansie przyszedł czas okrzepnąć. Stal jest dobrym rywalem, aby się przełamać. Korzystna sytuacja w lidze, w przeciwieństwie do Kielczan. Dziś przed własną publicznością będą zdeterminowani by się zrehabilitować. Myślę że ta liga jest mega nieprzewidywalna i ten kurs biorę śmiało. Zakład bez remisu kurs 1,59 też polecam.
 
Ostatnia edycja:
Emdojot 279,7K

Emdojot

Użytkownik
Też spróbuję ugryźć mecz Górnik - Lech.
Jednak zbudowałem ciekawą opcję na bramkę Lecha i przynajmniej 2 żółte lub 1 czerwona Górnika.
Dużo zostało już powiedziane na temat defensywy i bramkarza Górnika i zdecydowanie podpisze się pod tymi słowami. Jest to druga najgorsza obrona z az 20 stracomymi golami. Ostatni raz zachowali czyste konto na początku sierpnia. Ofensywa Lecha jedynie w 3 meczach nie zdobyła bramki w lidze, a średnia to powyzej 1 bramki na spotkanie.
Druga część typu to kartki Górnika, nie da się ukryć że grają agresywnie i są w czołówce jeśli chodzi o przewinienia. Średnia prawie 3 zółtek na spotkanie i 2 czerwone kartoniki w 11 spotkaniach to sporo, jedynie Miedź otrzymała więcej wykluczen.
Celowo pomijam grę na którąś z stron, rotację Lecha mogą wpłynąć na wynik, a Ekstraklasa już wiele razy pokazywała nam zaskakujące rozstrzygnięcia.

Lech strzeli bramkę
Górnik over 19.5 pkt za kartki
@1.59
ForBet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +785
intelowiec 68,2K

intelowiec

Użytkownik
Mecz: Pogoń - Piast
Typ: 1
Kurs: 1,82
Buk: Betfan

Po udanym otwarciu nowego, pięknego obiektu przy ulicy Twardowskiego Portowcy bardzo chcieli kontynuować swoją dobrą passę na boisku w Mielcu, jednak zadanie to okazało się być na tamtą chwilę zbyt trudne. Solidnie grająca przez cały sezon Stal zagrała chyba mecz życia i czego się nie dotknęła, to zamieniała na bramkę. Skutecznie też ograniczyła poczynania Pogoni, której swoją drogą zabrakło skuteczności.

Jako że inne drużyny pretendujące do mistrzostwa grają co prawda słabo i nie zachwycają (Raków i Legia - Lech dopiero goni czołówkę), ale sumiennie i bez żadnych przeszkód gromadzą punkty, dystans do nich zaczyna się niebezpiecznie zwiększać. Pogoń zdaje więc sobie sprawę, że wkrótce może wtopić się w ligową szarzyznę, jeśli nie zacznie punktować na przyzwoitym poziomie.

Na swoim stadionie jak dotychczas szczecinianie nie zawodzą fanów i wydaje się na zdrowy rozsądek, że nie powinni mieć też najmniejszych problemów z pogrążonym w kryzysie zespołem Waldemara Fornalika. Piast nie wygrał w ciągu pięciu ostatnich kolejek, ponosząc trzy kolejne porażku z rzędu (z Widzewem i Rakowem na swoim stadionie, a także wcześniej z Wisłą Płock w gościach), i choć jego gra nie wygląda do końca źle, to wydaje się, że coś w tej maszynce się zacięło.

Pogoń z Piastem radzi sobie w kratkę - w ostatnim sezonie dwa razy zwyciężała, w 2021/22 był remis i porażka, a w 2020/21 również dwie wygrane Pogoni. W Piaście nadal niepewny jest występ Damiana Kądziora, w Pogoni nowych kontuzji brak. Jeśli szczecinianie marzą w dalszym ciągu o podboju Ekstraklasy, to muszą w takich spotkaniach, jak to sobotnie, zgarniać bez zawahania komplet punktów.

Terminarz dla szczecinian na pięć ostatnich kolejek wygląda korzystnie i daje nadzieję na dobre wyniki. Piast jednak również nie zamierza tanio sprzedać skóry i marzy o przełamaniu złej passy, dlatego w Szczecinie szykuje się ciekawe widowisko. A że kurs na jedynkę wygląda dość zachęcająco, a na dodatek stadion po sprzedaży tzw. "trójpaków" będzie znów wypełniony, myślę, że warto spróbować.
 
Ostatnia edycja:
elalma 119,5K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Korona Kielce - Stal Mielec
Powyżej 1 bramki & powyżej 8 rzutów rożnych
betfan 1.80

13 kolejka Ekstraklasy rozpocznie się w Kielcach, gdzie Korona zagra ze Stalą Mielec. Stawiam tutaj na powyżej 1 bramkę i powyżej 8 rzutów rożnych. Faworytem jest tutaj Stal, która jest wyżej w tabeli i przede wszystkim ostatnio prezentuje się z lepszej strony od dzisiejszego rywala. Mecze obu tych ekip są ostatnio dość overowe, więc nie powinno być tutaj inaczej. Jeśli chodzi o kornery,
to bardziej overowa jest Korona - średnia 5.75 na mecz przy Stali na poziomie 4.08. Liczę tutaj na to, że gospodarze będą chcieli przerwać swoją słabą serię a Stal zagra w ofensywie tak jak w ostatnich meczach i te rzuty rożne po prostu się pojawią.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +935
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Korona - Stal
Typ: over 2,5 + Korona over 5,5 rożnych
Kurs: 3,75 w Unibet
Wynik: 0:2 +
10 rożnych

Zgadzam się z O ogon_w44 w kwestii kornerów gospodarzy. Mają oni ich już 69 w 12 kolejkach, co daje średnią 5,75/mecz. Są w czołówce ligi pod tym względem. Gram jednak linię wyższą, niż kolega. Do tego dokładam bramki, bo wcale zwycięstwo Stali dla mnie nie jest oczywiste. Co prawda Koroniarze nie grają pięknie, mało punktują, ale nie można oczekiwać też po Stali, że każdy mecz będzie rozgrywać na takim poziomie, jak tydzień temu z Pogonią. Działają oni w ostatnim czasie w cyklu "zwycięstwo, dwa i potem wysoka przegrana". Teraz przychodzi kolej na porażkę. Jednak te kursy na Koronę są nieatrakcyjne, a myślę, że bramki pewniejsze w tym meczu, gdyby jednak Stal utrzymała dyspozycję z zeszłej kolejki, to będzie o over jeszcze łatwiej.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +150
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice Typ: Pogoń Szczecin powyżej 1,5 bramek @ 1,90 Betfan

Pogoń gra generalnie dobrze u siebie. W tym sezonie nie przegrali na własnym stadionie. Generalnie wygląda to w porządku, ale mam wrażenie Pogoń ma problem w meczach z mocnymi rywalami, np. Lech, Raków. Jutro zmierzy się ze słabym rywalem. Piast mocno rozczarowuje. Obecnie jest na 16. miejscu. Wygląda to słabo. Różnice w tabeli nie są jeszcze aż tak duże i Piast ma szansę na wyjście ze strefy spadkowej przed końcem rundy jesiennej. Jednak nie uważam, że teraz wywiozą jakiekolwiek punkty ze Szczecina. Pogoń jest zbyt mocna u siebie i nie pozwoli sobie na stratę punktów. Pod kątem statystyk, typ wygląda obiecująco. Tylko w jedynym na sześć domowych spotkań, Pogoń strzeliła mniej niż jedną bramkę. Nie przewiduję niespodzianki w tym meczu.
 
K 118,6K

kamila365

Typer Ligi Mistrzów
Mecz: Pogoń - Piast
Typ: podwójna szansą połowa/ mecz 1/1
Kurs: 1,60
Buk: Betfan

Pogoń w tym sezonie jest jednym z faworytów do wygrania ekstraklasy.Portowcy po otwarciu nowego stadionu , będą chcieli pograć w europejskich pucharach do czego są na dobrej drodze.Pogoń żadko ponosi porażki , po sierpniowej 0:1 z Rakowem dopiero w ostatniej kolejce polegli w Mielcu, przegrywając z będącą w rewelacyjnej formie Stalą 2:4.Podrażnieni porażką będą chcieli wrócić do ścisłej czołówki mając ku temu wielką okazję, ponieważ grają na własnym stadionie z Piastem z którym w 8 ostatnich meczach nie stracili nawet bramki.Piast na ten moment jest głównym faworytem do spadku,nie wygrał 5 ostatnich meczach do tego 3 ostatnie przegrał i już spadł na 16 pozycję.Nic nie przemawia za Piastem który nie dość że gra coraz słabiej to jeszcze ma problemy kadrowe kontuzje ma Mosór ,a wątpliwy jest występ Kędziora i Chrapka.Pogoń rozdrażniona porażką w Mielcu bez problemu poradzi sobie,że słabiutkim Piastem.Typuje asekuracyjnie podwójną szanse ponieważ jest mała różnica w kursie,ale dla mnie najpewniejszy mecz tej kolejki ekstraklasy.
 
Ostatnia edycja:
misiek_84 50,5K

misiek_84

Użytkownik
Lechia - Raków
Typ: Raków
Kurs: 2,0 @ BetFan (BOOST 15.10.2022 (Ekstraklasa, max. stawka 50 zł)


Lider tabeli z przedostatnim zespołem, jedna z najlepszych ofensyw przeciwko najgorszej defensywie i najlepsza defensywa przeciwko najgorszej ofensywie. Czyli Raków jedzie na mecz z Lechią do Gdańska. Goście 12 meczów bilans 8-2-2 bramki 20-9 natomiast gospodarze 11 spotkań bilans 2-2-7 i bramki 10-21. O ile Raków z przegranych pucharów kolejny rok wyszedł wzmocniony rozpędza się w lidze i dość pewnie prowadzi w ligowej tabeli mimo że jeszcze nie rozegrał meczu w tej kolejce a bezpośredni rywale za nim Wisła, Legia, Stal nawet Pogoń jak wygra swój mecz nie zagrozi Rakowowi. I jeśli to w końcu ma być ten rok gdzie Raków ma zdobyć mistrzostwo to musi takie mecze z końcówką tabeli na pewno wygrywać i nie gubić głupio punktów. Jedyna wątpliwość to gorsza postawa zespołu z Częstochowy na wyjazdach i tu Lechia może upatrywać swojej szansy. A że Lechia nie należy to liderów w tabeli meczów u siebie wręcz przeciwnie na 4 mecze u siebie 0 wygranych 2 remisy 2 porażki. Może się przełamie jak tydzień temu z Cracovią po serii porażek ale osobiście wątpię a do tego podwyższony kurs na Raków do 2,0 wydaje się mega promocja z której grzech nie skorzystać. Lechii cały czas odbija się czkawką pucharowa przygoda zresztą też nie udana i myślę że jeszcze długo będzie się odbijać bo kryzys zaszedł bardzo daleko a jedna jaskółka wiosny nie czyni i jedna wygrana przed tygodniem jeszcze nie zwiastuje tak dynamicznego trendu wzrostowego. Dlatego korzystam z promocji i gram na zBOOSTowany Raków w tym meczu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +785
adammj 273

adammj

Użytkownik
Jak ktoś gra na zwycięstwo Rakowa ,to trzeba zwrócić uwagę na ,to że Ivi Lopez ostatnio zszedł z kontuzją i jego występ jest niepewny.
 
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
Sobota 15:00
Lechia Gdańsk : Raków Częstochowa
Typ: Lechia powyżej 2.5 kartek
Kurs: 1.9 Betfan
Lider z Częstochowy zawita dziś do Gdańska gdzie rozegra mecz z Lechią. Gospodarze tragicznie w tym sezonie przedostanie miejsce i najwyższy czas odrabiać straty, płomyczek nadziei napewno dało ostanie zwycięstwo w Krakowie nad Craxa. Dziś Raków osłabiony między innymi brakiem w składzie Ivi.. Lechia powinna nawiązać walkę i pokusić się o punkty. Kolejka która właśnie trwa zaskakuje wysoką ilością kartek wczorajsze mecze jak i ten właśnie zakończony Radomiaka ze Śląskiem daje argumenty żeby pokusić się o typ w stronę kartek i w tym meczu. Co prawda pan Jarosław Przybył który będzie sędzia tego spotkania w tym sezonie w ekstraklasie nie bryluje pod tym względem inaczej to wygląda w 1 lidze tam już sytuacja wygląda całkiem optymistycznie. W pucharze też pokazał że kartki pokazywać potrafi. Atakuje tutaj na kartki Lechii gdyż są w ciężkiej sytuacji w tabeli .. a w dwóch ostatnich meczach oglądali po 4 żółte kartony. Dziś celuje w min 3 upomnienia po ich stronie. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
D 28,9K

deenis7

Ekstraklasa Expert
Górnik Zabrze - Lech Poznań

Bardzo ciekawy mecz na koniec niedzieli w Ekstraklasie. Górnik w tym sezonie Ekstraklasy spisuje się fatalnie. Dopiero 14. miejsce w tabeli, a ostatnio porażki ze Śląskiem czy Zagłębiem. Lech natomiast jest po pucharach i remisie w Izraelu. Van der Brom pokazuje, że Lech potrafi łączyć puchary z ligą. Kolejorz ostatnio bardzo dobrze punktuje i nie przegrywa spotkań. Tego meczu myślę, że też nie przegra. Dodatkowo dodaje tutaj 4 rogi Lecha, bo praktycznie w każdym meczu naszej ligi Kolejorz tą linie pokrywa, ma mocne skrzydła i w tym meczu Lech powinien atakować mocno bokami.

Lech lub remis i powyżej 3,5 rogów @1,77 forbet
 
Ostatnio zmieniony przez Waldi1979:
Otrzymane punkty reputacji: +785
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
Górnik Zabrze - Lech Poznań Lech under 54,5 % posiadania 1,83 Betfan

Ja tez idę w niedzielne zawody na górny slask przyjedzie MP i liczę ze Van der Brom znowu po rotuje składem co odbije sie troszkę na grze Kolejorza- konkretniej na jego płynności prowadzenie piłki co przełoży sie na mniejsze posiadanie . zresztą Zabrzanie i ich mecze cechują sporo ilość bramek emocji podopieczni Gaula lubią grać piłka może to jest jeszcze cecha poprzedniego trenera bo za Urbana ta gra wygodą podobnie a wynikowo na pewno ciut lepiej .Nie typuje zwycięscy bo może byc rożnie. Lech jednak będzie myślami przy pucharach po dość wyczerpującej podroży z Izraela gdzie zagrali dobrze a zostali dość boleśnie zweryfikowani przez sędziego. imo Górnik u siebie będzie szukał stałych fragmentów gry i myślę swoje szanse będzie miał a posiadanie w zależności od wyniku będzie zmienne ale tak maks 52 53 % dla Lecha mi sie widzi...powodzenia (L).
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom