>>> Odbierz prawdziwy ZAKŁAD BEZ RYZYKA! <<<<

Poradniki / Instrukcje 12 najczęstszych błędów w zakładach bukmacherskich, które popełniają początkujący typerzy

Gucci Mane 11,1K

Gucci Mane

ModTeam
Członek Załogi
Dołączył
03/2016
Posty
1331
Miasto
Poznań/Valetta


Każdy, kto zajmuje się obstawianiem zakładów kiedyś był żółtodziobem i zagubiony wchodził w świat bukmacherki. Początkujący typerzy często popełniają błędy, które można opisać jako "frycowe", które trzeba zapłacić. A właśnie, że nie zawsze trzeba. Poniżej prezentujemy listę największych błędów, jakie popełniają nowicjusze. Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się co zrobić, aby nie zaliczyć bolesnego upadku już na starcie.

 

Gorąca głowa sposobem na szybkie wyzerowanie konta

Próby natychmiastowego odrobienia strat. Wielki i bardzo często popełniany błąd nie tylko przez początkujących. Tak zwany tilt, czyli próba szybkiego odrobienia przegranych pieniędzy nie przyniesie nic dobrego. Po finansowym ciosie należy na spokojnie grać dalej według swojej taktyki i trzymać się wcześniej ustalonych stawek. Bywa tak, że żmudnie budowany kapitał, jest roztrwaniany w moment, tylko dlatego, że gracz szybko chciał wrócić do stanu konta sprzed serii przegranych kuponów. Początkujący muszą wiedzieć, że porażki są częścią bukmacherki. Tak jest i trzeba to po prostu zaakceptować. Nawet najlepszym przytrafiają się bolesne serie przegranych, ale w żadnym wypadku nie należy z gorącą głową, podejmować natychmiastowej próby odrobienia strat, gdyż w większości przypadków, przez stawianie na siłę, takie próby kończą się po prostu bankructwem.

 

Skuteczne obstawianie zakładów na żywo wymaga doświadczenia

Bezmyślna gra w zakładach na żywo. Dobrych kilka lat temu bukmacherzy wprowadzili do swojej oferty zakłady live. Od tej chwili można było obstawiać mecze w trakcie ich trwania. Dziś sekcja zakładów na żywo praktycznie wszędzie jest bardzo rozbudowaną strefą. Błędem początkujących jest swawolne korzystanie z tej usługi. Przed meczem, widząc kursy wystawione przez bukmachera, mamy większą szansę, aby go pokonać stawiając zakład przedmeczowy. Na live, gdy znany jest wynik, bukmacher dużo rzadziej się myli i mając wiedzę o aktualnym wyniku wystawia bezbłędne kursy. Początkujący powinni ostrożnie podchodzić do zakładów na żywo również z innego powodu - aby nie wpaść w szaleństwo obstawiania. Sport nigdy nie śpi i zawsze, gdzieś toczą się jakieś rozgrywki. Wstając rano i widząc dostępne zakłady na mongolską ligę piłki nożnej, niektórzy bezmyślnie "pakują" się w taki zakład, tylko po to, aby obstawić. Taki zakład może okazać się trafiony, jak najbardziej, jednak na dłuższą metę takie granie przyniesie tylko i wyłącznie straty.

 

Początkujący nie powinien grać o wysokie stawki

Chciwość i wizja wielkich wygranych. Bukmacherka to nie Totolotek, gdzie jednym małym zakładem stwarzamy sobie szansę (co prawda malutką, ale jednak) na ogromną wygraną. Zakłady bukmacherskie to nie sprint, a maraton. Często nie wiedzą o tym początkujący gracze i natychmiast po zasileniu konta decydują się na skok na wielką kasę, tworząc kupony z bardzo wysokim kursem. Oczywiście, takie kupony też się stawia, ale nie można bazować tylko na nich, gdyż to prosta droga do wyzerowania swojego konta. Innym błędem jest chciwość grającego. Jak mówi znane powiedzenie, lepiej jeść małą łyżką, niż czerpać chochlą. Co to oznacza? Mianowicie to, że na początku nie należy szarżować ze stawkami, gdyż jest to szybka droga do bankructwa. Lepiej wygrywać mniej, ale wygrywać, niż przegrywać. To oczywista oczywistość.

 

Typowanie w internecie wymaga stosowania zasady ograniczonego zaufania

Bezgraniczne zaufanie do typów innych osób. W internecie roi się od for, portali i serwisów oferujących typy bukmacherskie. Oczywiście są to przydatne narzędzia jak np. Forum Bukmacherskie. Większość tego typu serwisów tworzą społeczności, w innych swoimi propozycjami dzielą się tak zwani eksperci. To, że stawiający ma dobrą passę, nie oznacza, że po zobaczeniu najnowszego typu musisz od razu go postawić. Sprawdź sam, czy plan tej osoby ma szansę powodzenia. Zerknij na tabelę czy ostatnie wyniki. Być może rozmyślisz się, a być może postawisz zakład, ale w obu przypadkach będziesz pewny tego, że nie zagrałeś typu na ślepo. Przykładem dobrego źródła propozycji na typy są Typy Dnia prezentowane na forum.bukmacherskie.com. Tam swoimi kuponami dzielą się użytkownicy forum i naprawdę jest w czym wybierać. Oczywiście nie ma tam "wolnej amerykanki", gdyż temat jest moderowany, przez co zachowuje wysoki poziom i jest miejscem gdzie można natrafić na dobrze zapowiadający się typ. Wśród grupy wyżej wymienionego rodzaju serwisów, warto szczególnie zaglądać do Typów Dnia na Forum Bukmacherskie.com, gdyż jest ono miejscem wielu trafnych i zwycięskich kuponów.

 

Cashout opcja dla typerów o stalowych nerwach

Cashout, czyli kolejna broń bukmachera. Opcja zamknięcia zakładów pierwszy raz pojawiła się w Bet365. Następnie pomysł podchwyciły inne firmy i obecnie zamykanie kuponów przez czasem jest dostępne u znacznej większości bukmacherów. Polega to na tym, że w czasie meczu, znając aktualny wynik, możemy zamknąć swój kupon i od razu, jeszcze przed zakończeniem spotkania, zgarnąć pieniądze nie czekając na końcowy rezultat. Cashout czasem jest przydatny, jednak dla początkujących może być bardzo niekorzystny. Gdy nasza drużyna przegrywa i widzimy, że możemy odzyskać połowę stawki, nakładamy na siebie presję. Początkujący gracze często nie potrafią jej udźwignąć i decydują się na zamknięcie kuponu. Trzeba pamiętać, że mecz kończy się dopiero końcowym gwizdkiem, syreną lub gestem sędziego. I póki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Cashout może być niebezpieczny, bo wystawia cierpliwość graczy na próbę. Często bywa tak, że po zamknięciu kuponu przy niekorzystnym wyniku, okazuje się, że ostatecznie nasz typ okazał się poprawny. Lecz w tym momencie zamiast wygranej, mamy zaledwie połowę stawki, czyli tak naprawdę jesteśmy "w plecy" o jej drugą połowę. Innym faktem przemawiającym przeciwko nadużywaniu tej opcji są kwoty, jakie proponuje bukmacher za zamknięcie kuponu. Zwykle jest tak, że bardziej opłaci nam się "skontrować" zakład, czyli postawić przeciwny do naszego, niż go zamknąć. Różnicą między kursem zakładu kontrującego, a kursem dostępnym przy zamknięciu może wynosić kilka procent. A aby być graczem wygrywającym i zarabiającym, trzeba korzystać z każdego dodatkowego procentu zwiększającego nasz budżet.

 

Łatwowierność początkującego, a rzeczywistość

Sprzedaż "ustawek", czyli jawne złodziejstwo. Internet zalewają dziesiątki stron, które twierdzą, że mają dostęp do ustawionych spotkań. Za informację o typie pobierają od gracza pewną kwotę, jest ona różna, ale zazwyczaj jest to nie więcej niż 100 złotych. Oczywiście, jeśli nie będzie wyjątkowego szczęścia, typ nie wejdzie, bo nie jest żadną "ustawką". Oszuści wykorzystują między innymi początkujących graczy, obiecując szybki zarobek. Zadajmy sobie jednak pytanie - czy gdyby ktoś posiadał informację o pewnym, wysokim kursie, to czy sprzedawałby go za 100 złotych? Albo w ogóle dzielił się nim z innymi? Odpowiedź jest oczywista. Uważać należy także na osoby, które oferują pierwszy typ za darmo. Tutaj cały szwindel polega na tym, że oszust zbiera pokaźną liczbę chętnych na darmowy typ z wysokim kursem i każdemu z nich wysyła inny typ, na przykład dotyczący dokładnego wyniku, czyli sekcji, gdzie możemy znaleźć wysokie, dwucyfrowe kursy. Oczywiście któryś z wyników pada i oszust ma w garści osobę, która za kolejny typ będzie już gotowa zapłacić z góry. Często nie mało. Drugi typ rzecz jasna zazwyczaj jest nietrafiony i tak oszukany gracz odkrywa, co tak naprawdę się wydarzyło. Wcześniej nie mógł tego odkryć, gdyż wizja wielkich wygranych była jak klapki na oczach i nie pozwoliła dostrzec czegoś podejrzanego. Uważaj więc i nie wierz w sprzedawane informacje o ustawionych meczach.

 

Łamanie podstawowych zasad nie sprzyja wygranym

Stawianie na niskie kursy. To również bardzo zdradliwa metoda, która może doprowadzić do szybkiego wyzerowania się. To, że bukmacher określił szansę na wygraną jednej ze stron na kurs 1.05, nie znaczy, że jest to pewniak, bo pewniaki w bukmacherce nie istnieją. W internecie nie brakuje zdjęć czy skanów kuponów, gdzie możemy zobaczyć jak kursy 1.01 lub nawet 1.005 potrafiły niszczyć ciekawy zbiór innych zakładów. Często w przypadku grania u bukmacherów z podatkiem 12%, obstawiający dorzucają do swoich pieczołowicie wyselekcjonowanych wskazań losowo wybrany typ z niskim kursem, tylko po to aby pokryć podatek. Jakie może być uczucie, gdy wszystkie, całkiem pokaźne kursy "weszły", a na przykład Barcelona z kursem 1.10 przegrała swój mecz? Znamy wiele historii o wylatujących z balkonu telewizorów. Aby uniknąć takich sytuacji, nie dodawaj na siłę niskich kursów.

 

By wygrywać trzeba najpiew nauczyć się zarządzania kapitałem

Obstawianie zbyt dużej części kapitału. Zarządzanie kapitałem to zagadnienie, o którym można czytać w książkach, ale jego najważniejsze założenia można streścić w którszym tekście. Wielkim błędem początkującego gracza, będzie postawienie więcej niż 10% części swoich pieniędzy na grę. Podręcznikowo ten limit wynosi 1%, ale przy niższych wpłatach można zdecydować się na 10%. Wszystko to dlatego, aby mieć środki na kolejny zakład i szansę na ewentualne odrobienie straty (lecz absolutnie nie na siłę). Niektórzy gracze zaczynający swoją przygodę z bukmacherką, po dokonaniu wpłaty, obdzielają nią po połowie dwa zakłady. Bywa, że oba nie "wchodzą" i stan konta jest w tym momencie zerowy. Passa przegranych może być długa, dlatego potrzebujemy środków na to, aby ją przerwać. Stąd rada, aby grać za nie więcej niż 1/10 dostępnych środków. Bo jak wspomnieliśmy wyżej, bukmacherka to nie sprint, a maraton, gdzie cierpliwość jest jedną z wymaganych cech obstawiającego.

 

Taśmy nie nauczą prawidłowego typowania

Notoryczne obstawianie "taśm". Taśma to nic innego jak kupon z bardzo dużą ilością zdarzeń. Stąd nazwa, gdyż wydrukowany kupon przypomina wspomnianą taśmę. Oczywiście większość osób wchodzących w świat bukmacherki, zaczynało od kuponów za niską stawkę z wielkim kursem i nadzieją na wygórowaną wygraną. Jednak regularne granie taśm to błąd. Trzeba mieć wielkie szczęście, żeby trafić na przykład trzycyfrowy kurs. Przypomina to bardziej "lotka" niż zakłady. Taka gra zazwyczaj kończy się przegraniem wszystkich wysłanych kuponów, bo zawsze znajdzie się drużyna, która przegra mecz będąc faworytem z kursem typu 1.10. Lepszym pomysłem jest zagranie za większą stawkę, choć wciąż w granicach tego, co postawiliśmy na taśmy, i wybranie od 1 do 3 zdarzeń. Szansa na wygraną jest dużo większa. Zrezygnuj z ruletkowych taśm na rzecz sensownych kuponów.

 

Zarabianie na bukmacherce wymaga wiedzy

Brak wiedzy i znajomości zasad. To kolejny często popełniany błąd przez zaczynających grę typerów. Bywały przypadki, gdy gracz denerwował się i oskarżał bukmachera o oszustwo, gdy jego handicap azjatycki został rozliczony jako przegrana. Nie wiedział on, że jeden z rodzajów "azjanów" to zakład, który liczy się w rzeczywistym czasie gry. Jeśli więc w 60. minucie postawił handicap trzydrogowy -1, a wynik się nie zmienił, to rzecz jasna przegrał. By wygrać, od momentu postawienia zakładu, "jego" drużyna musiałaby odskoczyć od rywali na przynajmniej 2 bramki. Zanim postawisz zakład, rzuć okiem na zasady, jakie obowiązują u danego bukmachera. Dobrym przykładem jest tenis i krecz, czyli poddanie meczu na przykład z powodu kontuzji. Jedni bukmacherzy zwracają stawkę typerom, którzy obstawili wygraną kreczującego, inni zaś nie. Podobnie ma się sprawa w żużlu. U jednego z bukmacherów do końcowego wyniku punktowego danego zawodnika zaliczają się wszystkie biegi (a może ich być nawet 6), natomiast u innego liczą się zaledwie 4 starty. Zaczynający swoją przygodę z obstawianiem powinni przeczytać zasady, które zazwyczaj są krótkim tekstem, w żadnym wypadku nieprzypominającym długich, skomplikowanych regulaminów. Prostszym sposobem od wertowania regulaminów czy zasad, jest sprawdzenie odpowiedzi na dane pytanie na przykład na Forum Bukmacherskie.com. Przez kilkanaście lat użytkownicy tego serwisu zbudowali potężną bazę wiedzy o zakładach. Warto więc nie tylko wejść tam, aby znaleźć odpowiedź, ale również poczytać inne tematy przydatne początkującym. Znajduje się tam bowiem odrębny dział nazwany "Dział dla Początkujących". Zawiera on bardzo dużą ilość wiedzy przyswajalnej w prosty sposób. Przed rozpoczęciem bukmacherskiej kariery warto też poznać podstawowe pojęcia związane z zakładami, a te również znajdziesz na wyżej wymienionym forum.

 

Błąd nowicjusza - obstawianie występów ulubionych drużyn i sportowców

Zawieranie zakładów na ulubione drużyny lub sportowców. Plaga wśród początkujących, ale także zdarzający się wśród bardziej zaawansowanych graczy błąd. Gdy gra polska reprezentacja, grają Polacy, czy nasza ulubiona drużyna, fajnie jest obstawić "swoich" i emocjonować się podwójnie. Jest to jednak poważny błąd. W takich przypadkach często nie będziesz w stanie na chłodno określić szans drużyn czy zawodników. Zamiast analizy, serce bijące za "swoimi". I w taki sposób można szybko zaliczyć nietrafiony typ. Stawiając na bliskie swojemu swojemu sercu drużyny, pamiętaj o tym punkcie i zanim postawisz pieniądze, przeanalizuj szanse z chłodną głową.

 

Dodatkowe działania kluczem do sukcesu

Brak sprawdzenia najlepszego kursu. To kolejny z błędów, który może mieć wpływ na Twój kapitał w długim okresie. Nie możemy na pewno narzekać na małą ilość dostępnych bukmacherów. Każdy z nich posiada swoje kursy. Przed postawieniem zakładu warto sprawdzić, który z bukmacherów oferuje najkorzystniejszy współczynnik. Zobaczmy to na przykładzie. Stawiając na Legię po kursie 2.10 za 200 złotych, otrzymasz 220 czystej wygranej. Jeśli jednak postawisz tę samą stawkę na kurs 2.25, wtedy zgarniesz 250 złotych "na czysto". To aż 30 złotych różnicy, czyli 15% więcej. Warto więc grać największe oferowane kursy na naszego faworyta, a po dłuższym czasie gry, sam zdziwisz się, ile udało się zarobić grając najlepsze kursy w stosunku do tego, gdybyś grał tylko u jednego bukmachera.

Niekontrolowanie bilansu zysków i strat. Początkujący typerzy powinni często zaglądać do historii swoich typowań. Nie tylko, by podziwiać swoje wygrane. Bardziej należy skupić się na przegranych i zadać sobie pytanie co poszło nie tak i dlaczego ten kupon świeci się na czerwono. Wyciągnięcie odpowiednich wniosków to nauka i kolejny szczebel w drodze do stania się bukmacherskim wyjadaczem. Warto także prowadzić historię swoich typowań i podliczać, czy dany miesiąc był udany, czy wręcz przeciwnie, oraz sprawdzić jak finansowo wyglądał ostatni miesiąc. Jeśli dopiero zaczynasz, notuj te liczby, aby widzieć czy wraz w kolejnymi miesiącami robisz postęp, czy coś idzie nie tak. A jeśli, to co.

 

 

Jakiego bukmachera wybrać na początek?

Początkujący gracz swoją przygodę powinien rozpocząć lub kontynuować u bukmachera prostego w obsłudze. Takiego, w którym łatwo znaleźć w ofercie dane wydarzenie. Takiego, który zaproponuje wysoki bonus powitalny, dzięki czemu na starcie będziemy mieć większą kwotę na grę. Naszym zdaniem idealnym miejscem dla takich osób, będzie Forbet. Bukmacher, któremu zaufały już dziesiątki tysięcy graczy. Forbet jest znany między innymi ze sponsoringu sportu i trzeba przyznać, że robi to z wielkim rozmachem. Przyjrzyjmy się jednak ofercie na start. Bonus czeka na graczy przy trzech premierowych wpłatach. Dzięki temu, gdy nie uda nam się za pierwszym razem, możemy, doładowani w kolejny bonus, spróbować jeszcze raz. Pierwsza wpłata jest podwajana, a maksymalny bonus od niej to 400 złotych. Wpłacając zatem 400 złotych, na grę masz aż 800 złotych. Drugi bonus to 75% premii od wpłaty. Przy zasileniu konta za 540 złotych, otrzymasz kolejne 4 stówki w bonusie. Następne 400 złotych premii czeka przy okazji trzeciej wpłaty. Aby zgarnąć całą tę kwotę, należy wpłacić 800 złotych. Oczywiście mówimy o maksymalnych bonusach, ale jeśli dopiero zaczynasz, możesz oczywiście wpłacić mniej, a mimo to odebrać dodatkowe środki na grę. Przy pierwszej wpłacie bonusem jest 100% jej wartości, przy drugiej 75%, natomiast przy trzeciej - 50%.

 

Błędy popełnia każdy i są one nieodłącznym elementem życia każdego z nas. Ci mądrzejsi, ambitniejsi i zaradniejsi wyciągają jednak z błędów naukę, dzięki czemu w przyszłości starają się ich unikać. My pokazaliśmy Ci najpopularniejsze błędy popełniane przez graczy obstawiających zakłady bukmacherskie. Mamy nadzieję, że ten tekst sprawi, że nie będziesz musiał popełnić błędu, aby wyciągnąć z niego wnioski, bo po prostu go nie popełnisz. Powodzenia!
 
Otrzymane punkty reputacji: +71
adamo80 3,6K

adamo80

Użytkownik
Dołączył
12/2012
Posty
3296
Dobry poradnik ! Zgadzam się z nim w 100% ! Ja bym podstawowy błąd skrócił do jednego słowa: EMOCJE ! Emocje, dopamina - ta chwila szczęścia kiedy się wygrywa... Czy gramy aby na pewno dla kasy, a nie tej właśnie chwili ? Bez przerwy trzeba sobie zadawać to pytanie... Ludzie wtapiają kasę bo "odrabiają" straty... A dlaczego odrabiają ? Bo czują się strasznie źle, że zamiast kupić dziecku/mamie/babci/SOBIE coś fajnego przewalili na zakładzie... Nie chcą się tak czuć więc dalej ładują, a im więcej ładują tym więcej jest do odrabiania... dlatego za każdym razem kiedy coś gracie w momencie postawienia zakładu wyrzućcie z głowy tą kasę... Pomyślcie, że właśnie kupiliście piwko albo zjedliście obiad i już nikt nigdy wam nie zwróci tych pieniędzy... Z takim nastawieniem jak nawet przegracie to nie będzie problemu... Oczywiście też ten przykładowy "obiad" jednego może kosztować 20zł, innego 20 000zł, ale to ma być zawsze tylko obiad. Gramy tylko za tyle co byśmy wydali na inne przyjemności !
 
S 765

szeffb

Użytkownik
Dołączył
05/2019
Posty
121
Guzik prawda. Na Live i właśnie takich egozotykach jak mongolia itd. mozna najwiecej zarobic.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
adamo80 3,6K

adamo80

Użytkownik
Dołączył
12/2012
Posty
3296
cytat z dnia 3 lipca 2019 09:21 przez szeffbGuzik prawda. Na właśnie takich egozotykach jak mongolia itd. mozna najwiecej zarobic.
Ale pod warunkiem, że się dobrze to zna... A ja jeszcze w swoim bukmacherskim życiu nie spotkałem takiego typera... To coś jak fixy - każdy o nich wie, każdy słyszał, ale nikt nie widział na oczy... Hahahaha... ????

...może dlatego, że znając np. taką niszę jak Mongolia nie udzielają się bo:
A) sami by się zdemaskowali przed bukami
B) sami by sobie zaniżyli kursy podając je do wiadomości
C) są za dobrzy żeby się dzielić

A co do Live to chyba trzeba mieć nerwy ze stali... Sam wiem, że teoretycznie to wydaje się proste i ma naprawdę sens, ale w praktyce mnie osobiście nigdy Live nie wychodził, ale są osoby co to dobrze ogarniają - zgadzam się
 
P 1,1K

przestrzalninja

Użytkownik
Dołączył
01/2019
Posty
618
 

Skuteczne obstawianie zakładów na żywo wymaga doświadczenia

Bezmyślna gra w zakładach na żywo. Dobrych kilka lat temu bukmacherzy wprowadzili do swojej oferty zakłady live. Od tej chwili można było obstawiać mecze w trakcie ich trwania. Dziś sekcja zakładów na żywo praktycznie wszędzie jest bardzo rozbudowaną strefą. Błędem początkujących jest swawolne korzystanie z tej usługi. Przed meczem, widząc kursy wystawione przez bukmachera, mamy większą szansę, aby go pokonać stawiając zakład przedmeczowy. Na live, gdy znany jest wynik, bukmacher dużo rzadziej się myli i mając wiedzę o aktualnym wyniku wystawia bezbłędne kursy. Początkujący powinni ostrożnie podchodzić do zakładów na żywo również z innego powodu - aby nie wpaść w szaleństwo obstawiania. Sport nigdy nie śpi i zawsze, gdzieś toczą się jakieś rozgrywki. Wstając rano i widząc dostępne zakłady na mongolską ligę piłki nożnej, niektórzy bezmyślnie "pakują" się w taki zakład, tylko po to, aby obstawić. Taki zakład może okazać się trafiony, jak najbardziej, jednak na dłuższą metę takie granie przyniesie tylko i wyłącznie straty.

 

 

 

Zarabianie na bukmacherce wymaga wiedzy

Brak wiedzy i znajomości zasad. To kolejny często popełniany błąd przez zaczynających grę typerów. Bywały przypadki, gdy gracz denerwował się i oskarżał bukmachera o oszustwo, gdy jego handicap azjatycki został rozliczony jako przegrana. Nie wiedział on, że jeden z rodzajów "azjanów" to zakład, który liczy się w rzeczywistym czasie gry. Jeśli więc w 60. minucie postawił handicap trzydrogowy -1, a wynik się nie zmienił, to rzecz jasna przegrał. By wygrać, od momentu postawienia zakładu, "jego" drużyna musiałaby odskoczyć od rywali na przynajmniej 2 bramki. Zanim postawisz zakład, rzuć okiem na zasady, jakie obowiązują u danego bukmachera. Dobrym przykładem jest tenis i krecz, czyli poddanie meczu na przykład z powodu kontuzji. Jedni bukmacherzy zwracają stawkę typerom, którzy obstawili wygraną kreczującego, inni zaś nie. Podobnie ma się sprawa w żużlu. U jednego z bukmacherów do końcowego wyniku punktowego danego zawodnika zaliczają się wszystkie biegi (a może ich być nawet 6), natomiast u innego liczą się zaledwie 4 starty. Zaczynający swoją przygodę z obstawianiem powinni przeczytać zasady, które zazwyczaj są krótkim tekstem, w żadnym wypadku nieprzypominającym długich, skomplikowanych regulaminów. Prostszym sposobem od wertowania regulaminów czy zasad, jest sprawdzenie odpowiedzi na dane pytanie na przykład na Forum Bukmacherskie.com. Przez kilkanaście lat użytkownicy tego serwisu zbudowali potężną bazę wiedzy o zakładach. Warto więc nie tylko wejść tam, aby znaleźć odpowiedź, ale również poczytać inne tematy przydatne początkującym. Znajduje się tam bowiem odrębny dział nazwany "Dział dla Początkujących". Zawiera on bardzo dużą ilość wiedzy przyswajalnej w prosty sposób. Przed rozpoczęciem bukmacherskiej kariery warto też poznać podstawowe pojęcia związane z zakładami, a te również znajdziesz na wyżej wymienionym forum.

 
witam, wszystkie moje posty przecza tym zasada xd i nikt nie jest w stanie udowodnic, ze jest inaczej ;p nie trzeba nic wiedziec bukmacher wszystko wie  pokazuje to w kursie i zasadach jakimi sie kieruje. czlowiek jest z drugiej strony, ktory popelnia bledy wystarczy go obserwowac, zeby wiedziec co robic takie jest moje zdanie.
 
challenger1947 0

challenger1947

Użytkownik
Dołączył
08/2019
Posty
7
Chłodna głowa i zdrowy rozsądek to podstawa, przez kilkanaście lat uczyłem sie tego, teraz tworzę zespół z moimi znajomymi i mamy żelazne zasady ktorych sie trzymamy
 
J 0

jarmod

Użytkownik
Dołączył
09/2019
Posty
1
Nie raz wracam do obstawiania, lecz nie w postaci wzbogacenia się, a z czystej ciekawości. Super poradnik na pewno następnym razem będę miał na uwadze kilka poruszanych kwestii.
 
Y 0

yozora

Użytkownik
Dołączył
09/2019
Posty
19
Bardzo dobrze opisane, emocje i brak planu mogą dać opłakane wyniki, nie raz zapominałem o tym jak szło mi w tej grze dobrze i nie, prawie zawsze zawsze starałem się tym kierować,nie zawsze się to udawało, po latach wyciągnąłem wnioski.

Co do zarządzania kapitałem, kiedyś też zapominałem o tym, dopiero po paru latach zrozumiałem, że to jedna z najważniejszych rzeczy.

Podoba mi się to, że poradnik zwraca uwagę na rzeczy, o których można wciąż odruchowo zapomnieć, w tym na kursy.
 
 
S 0

smithclarkson1

Użytkownik
Dołączył
10/2019
Posty
1
Miasto
New Delhi
cytat z dnia 21 czerwca 2019 00:55 przez gucci-mane

Każdy, kto zajmuje się obstawianiem zakładów kiedyś był żółtodziobem i zagubiony wchodził w świat bukmacherki. Początkujący typerzy często popełniają błędy, które można opisać jako "frycowe", które trzeba zapłacić. A właśnie, że nie zawsze trzeba. Poniżej prezentujemy listę największych błędów, jakie popełniają nowicjusze. Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się co zrobić, aby nie zaliczyć bolesnego upadku już na starcie.

 

Gorąca głowa sposobem na szybkie wyzerowanie konta

Próby natychmiastowego odrobienia strat. Wielki i bardzo często popełniany błąd nie tylko przez początkujących. Tak zwany tilt, czyli próba szybkiego odrobienia przegranych pieniędzy nie przyniesie nic dobrego. Po finansowym ciosie należy na spokojnie grać dalej według swojej taktyki i trzymać się wcześniej ustalonych stawek. Bywa tak, że żmudnie budowany kapitał, jest roztrwaniany w moment, tylko dlatego, że gracz szybko chciał wrócić do stanu konta sprzed serii przegranych kuponów. Początkujący muszą wiedzieć, że porażki są częścią bukmacherki. Tak jest i trzeba to po prostu zaakceptować. Nawet najlepszym przytrafiają się bolesne serie przegranych, ale w żadnym wypadku nie należy z gorącą głową, podejmować natychmiastowej próby odrobienia strat, gdyż w większości przypadków, przez stawianie na siłę, takie próby kończą się po prostu bankructwem. 9Apps VidMateapp.vin VLC

 

Skuteczne obstawianie zakładów na żywo wymaga doświadczenia

Bezmyślna gra w zakładach na żywo. Dobrych kilka lat temu bukmacherzy wprowadzili do swojej oferty zakłady live. Od tej chwili można było obstawiać mecze w trakcie ich trwania. Dziś sekcja zakładów na żywo praktycznie wszędzie jest bardzo rozbudowaną strefą. Błędem początkujących jest swawolne korzystanie z tej usługi. Przed meczem, widząc kursy wystawione przez bukmachera, mamy większą szansę, aby go pokonać stawiając zakład przedmeczowy. Na live, gdy znany jest wynik, bukmacher dużo rzadziej się myli i mając wiedzę o aktualnym wyniku wystawia bezbłędne kursy. Początkujący powinni ostrożnie podchodzić do zakładów na żywo również z innego powodu - aby nie wpaść w szaleństwo obstawiania. Sport nigdy nie śpi i zawsze, gdzieś toczą się jakieś rozgrywki. Wstając rano i widząc dostępne zakłady na mongolską ligę piłki nożnej, niektórzy bezmyślnie "pakują" się w taki zakład, tylko po to, aby obstawić. Taki zakład może okazać się trafiony, jak najbardziej, jednak na dłuższą metę takie granie przyniesie tylko i wyłącznie straty.

 

Początkujący nie powinien grać o wysokie stawki

Chciwość i wizja wielkich wygranych. Bukmacherka to nie Totolotek, gdzie jednym małym zakładem stwarzamy sobie szansę (co prawda malutką, ale jednak) na ogromną wygraną. Zakłady bukmacherskie to nie sprint, a maraton. Często nie wiedzą o tym początkujący gracze i natychmiast po zasileniu konta decydują się na skok na wielką kasę, tworząc kupony z bardzo wysokim kursem. Oczywiście, takie kupony też się stawia, ale nie można bazować tylko na nich, gdyż to prosta droga do wyzerowania swojego konta. Innym błędem jest chciwość grającego. Jak mówi znane powiedzenie, lepiej jeść małą łyżką, niż czerpać chochlą. Co to oznacza? Mianowicie to, że na początku nie należy szarżować ze stawkami, gdyż jest to szybka droga do bankructwa. Lepiej wygrywać mniej, ale wygrywać, niż przegrywać. To oczywista oczywistość.

 

Typowanie w internecie wymaga stosowania zasady ograniczonego zaufania

Bezgraniczne zaufanie do typów innych osób. W internecie roi się od for, portali i serwisów oferujących typy bukmacherskie. Oczywiście są to przydatne narzędzia jak np. Forum Bukmacherskie. Większość tego typu serwisów tworzą społeczności, w innych swoimi propozycjami dzielą się tak zwani eksperci. To, że stawiający ma dobrą passę, nie oznacza, że po zobaczeniu najnowszego typu musisz od razu go postawić. Sprawdź sam, czy plan tej osoby ma szansę powodzenia. Zerknij na tabelę czy ostatnie wyniki. Być może rozmyślisz się, a być może postawisz zakład, ale w obu przypadkach będziesz pewny tego, że nie zagrałeś typu na ślepo. Przykładem dobrego źródła propozycji na typy są Typy Dnia prezentowane na forum.bukmacherskie.com. Tam swoimi kuponami dzielą się użytkownicy forum i naprawdę jest w czym wybierać. Oczywiście nie ma tam "wolnej amerykanki", gdyż temat jest moderowany, przez co zachowuje wysoki poziom i jest miejscem gdzie można natrafić na dobrze zapowiadający się typ. Wśród grupy wyżej wymienionego rodzaju serwisów, warto szczególnie zaglądać do Typów Dnia na Forum Bukmacherskie.com, gdyż jest ono miejscem wielu trafnych i zwycięskich kuponów.

 

Cashout opcja dla typerów o stalowych nerwach

Cashout, czyli kolejna broń bukmachera. Opcja zamknięcia zakładów pierwszy raz pojawiła się w Bet365. Następnie pomysł podchwyciły inne firmy i obecnie zamykanie kuponów przez czasem jest dostępne u znacznej większości bukmacherów. Polega to na tym, że w czasie meczu, znając aktualny wynik, możemy zamknąć swój kupon i od razu, jeszcze przed zakończeniem spotkania, zgarnąć pieniądze nie czekając na końcowy rezultat. Cashout czasem jest przydatny, jednak dla początkujących może być bardzo niekorzystny. Gdy nasza drużyna przegrywa i widzimy, że możemy odzyskać połowę stawki, nakładamy na siebie presję. Początkujący gracze często nie potrafią jej udźwignąć i decydują się na zamknięcie kuponu. Trzeba pamiętać, że mecz kończy się dopiero końcowym gwizdkiem, syreną lub gestem sędziego. I póki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Cashout może być niebezpieczny, bo wystawia cierpliwość graczy na próbę. Często bywa tak, że po zamknięciu kuponu przy niekorzystnym wyniku, okazuje się, że ostatecznie nasz typ okazał się poprawny. Lecz w tym momencie zamiast wygranej, mamy zaledwie połowę stawki, czyli tak naprawdę jesteśmy "w plecy" o jej drugą połowę. Innym faktem przemawiającym przeciwko nadużywaniu tej opcji są kwoty, jakie proponuje bukmacher za zamknięcie kuponu. Zwykle jest tak, że bardziej opłaci nam się "skontrować" zakład, czyli postawić przeciwny do naszego, niż go zamknąć. Różnicą między kursem zakładu kontrującego, a kursem dostępnym przy zamknięciu może wynosić kilka procent. A aby być graczem wygrywającym i zarabiającym, trzeba korzystać z każdego dodatkowego procentu zwiększającego nasz budżet.

 

Łatwowierność początkującego, a rzeczywistość

Sprzedaż "ustawek", czyli jawne złodziejstwo. Internet zalewają dziesiątki stron, które twierdzą, że mają dostęp do ustawionych spotkań. Za informację o typie pobierają od gracza pewną kwotę, jest ona różna, ale zazwyczaj jest to nie więcej niż 100 złotych. Oczywiście, jeśli nie będzie wyjątkowego szczęścia, typ nie wejdzie, bo nie jest żadną "ustawką". Oszuści wykorzystują między innymi początkujących graczy, obiecując szybki zarobek. Zadajmy sobie jednak pytanie - czy gdyby ktoś posiadał informację o pewnym, wysokim kursie, to czy sprzedawałby go za 100 złotych? Albo w ogóle dzielił się nim z innymi? Odpowiedź jest oczywista. Uważać należy także na osoby, które oferują pierwszy typ za darmo. Tutaj cały szwindel polega na tym, że oszust zbiera pokaźną liczbę chętnych na darmowy typ z wysokim kursem i każdemu z nich wysyła inny typ, na przykład dotyczący dokładnego wyniku, czyli sekcji, gdzie możemy znaleźć wysokie, dwucyfrowe kursy. Oczywiście któryś z wyników pada i oszust ma w garści osobę, która za kolejny typ będzie już gotowa zapłacić z góry. Często nie mało. Drugi typ rzecz jasna zazwyczaj jest nietrafiony i tak oszukany gracz odkrywa, co tak naprawdę się wydarzyło. Wcześniej nie mógł tego odkryć, gdyż wizja wielkich wygranych była jak klapki na oczach i nie pozwoliła dostrzec czegoś podejrzanego. Uważaj więc i nie wierz w sprzedawane informacje o ustawionych meczach.

 

Łamanie podstawowych zasad nie sprzyja wygranym

Stawianie na niskie kursy. To również bardzo zdradliwa metoda, która może doprowadzić do szybkiego wyzerowania się. To, że bukmacher określił szansę na wygraną jednej ze stron na kurs 1.05, nie znaczy, że jest to pewniak, bo pewniaki w bukmacherce nie istnieją. W internecie nie brakuje zdjęć czy skanów kuponów, gdzie możemy zobaczyć jak kursy 1.01 lub nawet 1.005 potrafiły niszczyć ciekawy zbiór innych zakładów. Często w przypadku grania u bukmacherów z podatkiem 12%, obstawiający dorzucają do swoich pieczołowicie wyselekcjonowanych wskazań losowo wybrany typ z niskim kursem, tylko po to aby pokryć podatek. Jakie może być uczucie, gdy wszystkie, całkiem pokaźne kursy "weszły", a na przykład Barcelona z kursem 1.10 przegrała swój mecz? Znamy wiele historii o wylatujących z balkonu telewizorów. Aby uniknąć takich sytuacji, nie dodawaj na siłę niskich kursów.

 

By wygrywać trzeba najpiew nauczyć się zarządzania kapitałem

Obstawianie zbyt dużej części kapitału. Zarządzanie kapitałem to zagadnienie, o którym można czytać w książkach, ale jego najważniejsze założenia można streścić w którszym tekście. Wielkim błędem początkującego gracza, będzie postawienie więcej niż 10% części swoich pieniędzy na grę. Podręcznikowo ten limit wynosi 1%, ale przy niższych wpłatach można zdecydować się na 10%. Wszystko to dlatego, aby mieć środki na kolejny zakład i szansę na ewentualne odrobienie straty (lecz absolutnie nie na siłę). Niektórzy gracze zaczynający swoją przygodę z bukmacherką, po dokonaniu wpłaty, obdzielają nią po połowie dwa zakłady. Bywa, że oba nie "wchodzą" i stan konta jest w tym momencie zerowy. Passa przegranych może być długa, dlatego potrzebujemy środków na to, aby ją przerwać. Stąd rada, aby grać za nie więcej niż 1/10 dostępnych środków. Bo jak wspomnieliśmy wyżej, bukmacherka to nie sprint, a maraton, gdzie cierpliwość jest jedną z wymaganych cech obstawiającego.

 

Taśmy nie nauczą prawidłowego typowania

Notoryczne obstawianie "taśm". Taśma to nic innego jak kupon z bardzo dużą ilością zdarzeń. Stąd nazwa, gdyż wydrukowany kupon przypomina wspomnianą taśmę. Oczywiście większość osób wchodzących w świat bukmacherki, zaczynało od kuponów za niską stawkę z wielkim kursem i nadzieją na wygórowaną wygraną. Jednak regularne granie taśm to błąd. Trzeba mieć wielkie szczęście, żeby trafić na przykład trzycyfrowy kurs. Przypomina to bardziej "lotka" niż zakłady. Taka gra zazwyczaj kończy się przegraniem wszystkich wysłanych kuponów, bo zawsze znajdzie się drużyna, która przegra mecz będąc faworytem z kursem typu 1.10. Lepszym pomysłem jest zagranie za większą stawkę, choć wciąż w granicach tego, co postawiliśmy na taśmy, i wybranie od 1 do 3 zdarzeń. Szansa na wygraną jest dużo większa. Zrezygnuj z ruletkowych taśm na rzecz sensownych kuponów.

 

Zarabianie na bukmacherce wymaga wiedzy

Brak wiedzy i znajomości zasad. To kolejny często popełniany błąd przez zaczynających grę typerów. Bywały przypadki, gdy gracz denerwował się i oskarżał bukmachera o oszustwo, gdy jego handicap azjatycki został rozliczony jako przegrana. Nie wiedział on, że jeden z rodzajów "azjanów" to zakład, który liczy się w rzeczywistym czasie gry. Jeśli więc w 60. minucie postawił handicap trzydrogowy -1, a wynik się nie zmienił, to rzecz jasna przegrał. By wygrać, od momentu postawienia zakładu, "jego" drużyna musiałaby odskoczyć od rywali na przynajmniej 2 bramki. Zanim postawisz zakład, rzuć okiem na zasady, jakie obowiązują u danego bukmachera. Dobrym przykładem jest tenis i krecz, czyli poddanie meczu na przykład z powodu kontuzji. Jedni bukmacherzy zwracają stawkę typerom, którzy obstawili wygraną kreczującego, inni zaś nie. Podobnie ma się sprawa w żużlu. U jednego z bukmacherów do końcowego wyniku punktowego danego zawodnika zaliczają się wszystkie biegi (a może ich być nawet 6), natomiast u innego liczą się zaledwie 4 starty. Zaczynający swoją przygodę z obstawianiem powinni przeczytać zasady, które zazwyczaj są krótkim tekstem, w żadnym wypadku nieprzypominającym długich, skomplikowanych regulaminów. Prostszym sposobem od wertowania regulaminów czy zasad, jest sprawdzenie odpowiedzi na dane pytanie na przykład na Forum Bukmacherskie.com. Przez kilkanaście lat użytkownicy tego serwisu zbudowali potężną bazę wiedzy o zakładach. Warto więc nie tylko wejść tam, aby znaleźć odpowiedź, ale również poczytać inne tematy przydatne początkującym. Znajduje się tam bowiem odrębny dział nazwany "Dział dla Początkujących". Zawiera on bardzo dużą ilość wiedzy przyswajalnej w prosty sposób. Przed rozpoczęciem bukmacherskiej kariery warto też poznać podstawowe pojęcia związane z zakładami, a te również znajdziesz na wyżej wymienionym forum.

 

Błąd nowicjusza - obstawianie występów ulubionych drużyn i sportowców

Zawieranie zakładów na ulubione drużyny lub sportowców. Plaga wśród początkujących, ale także zdarzający się wśród bardziej zaawansowanych graczy błąd. Gdy gra polska reprezentacja, grają Polacy, czy nasza ulubiona drużyna, fajnie jest obstawić "swoich" i emocjonować się podwójnie. Jest to jednak poważny błąd. W takich przypadkach często nie będziesz w stanie na chłodno określić szans drużyn czy zawodników. Zamiast analizy, serce bijące za "swoimi". I w taki sposób można szybko zaliczyć nietrafiony typ. Stawiając na bliskie swojemu swojemu sercu drużyny, pamiętaj o tym punkcie i zanim postawisz pieniądze, przeanalizuj szanse z chłodną głową.

 

Dodatkowe działania kluczem do sukcesu

Brak sprawdzenia najlepszego kursu. To kolejny z błędów, który może mieć wpływ na Twój kapitał w długim okresie. Nie możemy na pewno narzekać na małą ilość dostępnych bukmacherów. Każdy z nich posiada swoje kursy. Przed postawieniem zakładu warto sprawdzić, który z bukmacherów oferuje najkorzystniejszy współczynnik. Zobaczmy to na przykładzie. Stawiając na Legię po kursie 2.10 za 200 złotych, otrzymasz 220 czystej wygranej. Jeśli jednak postawisz tę samą stawkę na kurs 2.25, wtedy zgarniesz 250 złotych "na czysto". To aż 30 złotych różnicy, czyli 15% więcej. Warto więc grać największe oferowane kursy na naszego faworyta, a po dłuższym czasie gry, sam zdziwisz się, ile udało się zarobić grając najlepsze kursy w stosunku do tego, gdybyś grał tylko u jednego bukmachera.

Uncontrolled profit and loss balance. Beginner betters should often look into the history of their bets. Not only to admire your winnings. You should focus more on the losers and ask yourself what went wrong and why this coupon glows red. Drawing the right conclusions is learning and the next level on the way to becoming a bookmaker. It is also worth keeping a history of your bets and counting whether the given month was successful or on the contrary, and check how financially the last month looked. If you're just starting out, make a note of these numbers to see if you're making progress in the coming months, or if something goes wrong. And if so what.

 

 

Which bookmaker should you choose at the beginning?

A beginner player should start or continue his adventure with a bookmaker that is easy to use. One where you can easily find the event on offer. The one that offers a high welcome bonus, thanks to which we will have a larger amount to play at the start. In our opinion, Forbet will be an ideal place for such people. Bookmaker, trusted by tens of thousands of players. Forbet is known, among others, from sport sponsorship and it must be admitted that it does it with great momentum. Let's take a look at the start offer. The bonus is waiting for players with three premiere payments. Thanks to this, when we fail the first time, we can, topped up with another bonus, try again. The first deposit is doubled and the maximum bonus from it is 400 PLN. Therefore, by depositing 400 zlotys, you have 800 zlotys per game. The second bonus is a 75% deposit bonus. When you top up your account for PLN 540, you will receive another 4 stakes in the bonus. Another PLN 400 bonus is waiting for the third deposit. To get the whole amount, you must deposit 800 zlotys. Of course, we are talking about the maximum bonuses, but if you are just starting, you can of course deposit less and still receive additional funds for the game. The first deposit bonus is 100% of its value, the second 75%, while the third - 50%.

 

Everyone makes mistakes and they are an inseparable element of our lives. Those wiser, more ambitious and resourceful, however, learn from mistakes, and in the future try to avoid them. We showed you the most common mistakes made by players placing bets. We hope that this text will make you do not have to make a mistake to draw conclusions from it, because you simply will not make it. Good luck!
Thanks man ... it is really helpful ... I will keep in mind the points you shared ...! 
 
J 129

jozin28

Użytkownik
Dołączył
03/2013
Posty
201
W typach dnia rzadko jest coś ciekawego. Analizy typu i tak nie mam szans w konkursie to walne typp z kursem 5. Albo wydaje mi się bo statystyki mówią tak i siak. Albo wróżby typu czerwona kartka w meczu.  Oczywiście są też cenne typy ale je można na palcach jednej ręki policzyć. 
 
Gucci Mane 11,1K

Gucci Mane

ModTeam
Członek Załogi
Dołączył
03/2016
Posty
1331
Miasto
Poznań/Valetta
Przypominam tylko, że nie wolno kopiować tego poradnika na żadną inną stronę. Trochę się napracowałem i zrobiłem to dla FB. Jak gdzieś zauważymy to delikwent będzie mógł już szykować się do pierdelka ????
 
adamo80 3,6K

adamo80

Użytkownik
Dołączył
12/2012
Posty
3296
cytat z dnia 10 listopada 2019 18:09 przez gucci-manePrzypominam tylko, że nie wolno kopiować tego poradnika na żadną inną stronę. Trochę się napracowałem i zrobiłem to dla FB. Jak gdzieś zauważymy to delikwent będzie mógł już szykować się do pierdelka ????
Oczywiście nie popieram żeby ktoś Twoją ciężką pracę przedstawiał jak swoją lub powielał, ale niestety to co raz znajdzie się w necie można z góry założyć, że jak jest dobre będzie powielane i rozpowszechniane... W necie nic nigdy nie ginie o czym najboleśniej przekonują się dziewczyny wysyłające swoje nagie fotki aktualnym chłopakom... ????????????

A z tym pójściem do pierdla to waść pojechałeś po całości.... ????
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Dołączył
10/2013
Posty
817
Miasto
brac kase, gdy stary przestal sponsorowac?
cytat z dnia 10 listopada 2019 18:09 przez gucci-manePrzypominam tylko, że nie wolno kopiować tego poradnika na żadną inną stronę. Trochę się napracowałem...
Jeśli chodzi o kopiowanie to w pełni popieram... ale i powodzenia życzę

Poza tym te "Porady" to - z całym szacunkiem - tylko kupa frazesów.
Przeczytaj na chłodno, a przekonasz się, że nie chodzi mi o to, by Ciebie triggerować.
Dodam tylko od siebie, że typerom brakuje wyobraźni i odwagi - i to ich kładzie.
Skupiają się na januszowych typach, a oprócz tego grają u legalnych.
W obecnych czasach lepiej przerzucić się na giełdę, bo tam można:
1. Zarobić
2. Zainwestować każde pieniądze
Podatek płaci się od zysku, a nie haracz 12% od udziału w grze :)
 
successful 26,3K

successful

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
03/2016
Posty
2089
cytat z dnia 12 listopada 2019 11:20 przez bmw14.5

Jeśli chodzi o kopiowanie to w pełni popieram... ale i powodzenia życzę

(...)

Podatek płaci się od zysku, a nie haracz 12% od udziału w grze :)
W pewnym sensie tutaj jest analogicznie, bo nie zapłacisz podatku 12%, jeśli nie wygrasz :) Istotnie, jest 12 proc. od wkładu, ale tak naprawdę on pomniejsza rzeczywistą wygraną, bo ile wpłacasz, tyle wpłacasz. Przykładowo przeważnie nie stawia się kuponu za 8,80, tylko za równe 10 zł :)
 
Gucci Mane 11,1K

Gucci Mane

ModTeam
Członek Załogi
Dołączył
03/2016
Posty
1331
Miasto
Poznań/Valetta
cytat z dnia 12 listopada 2019 11:20 przez bmw14.5


Poza tym te "Porady" to - z całym szacunkiem - tylko kupa frazesów.
Przeczytaj na chłodno, a przekonasz się, że nie chodzi mi o to, by Ciebie triggerować.
Słuchaj, ale to nie jest poradnik "jak wygrywać na bukmacherce" albo "bukmacherka dla zaawansowanych". To jest poradnik dla początkujących jak mówi sam tytuł, jak nie dać się wciągnąć i nie zamienić zarabiania na wiedzy w hazard.  Jak nie popłynąć. Jak nie zapłacić tego frycowego. Może dla Ciebie to kupa frazesów, ale na forum są osoby, który pytają co znaczy zakład podwójny, co to azjany itd. Dla tych osób to się przyda, tak myślę. I spoko, konstruktywną krytykę zawsze biorę na klatę, a striggerować mnie nie jest tak łatwo... już... ????