>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1. Grand Prix Bahrajnu [18 - 20 marca 2022]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 465,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Bahrajnu 2022
1646601402640.png

Piątek, 18 marca:

#1 Trening ▶ 13:00
#2 Trening ▶ 16:00

Sobota, 19 marca:
#3 Trening ▶ 13:00
#Kwalifikacje ▶ 16:00

Niedziela, 20 marca:
#Wyścig ▶ 16:00

1646601557346.png


Informacje o torze:
Nazwa toru:
Bahrain International Circuit
Lokalizacja: Manama, Bahrajn
Pierwsze Grand Prix: 2004
Długość toru: 5.412 km
Liczba okrążeń: 57
Całkowity dystans wyścigu: 308.238 km
Rekord okrążenia: Pedro de la Rosa (2005) - 1:31.447

Zapraszam do dyskusji!
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Witam wszystkich w nowym sezonie F1:)

Wreszcie zaczynamy. I na dzień dobry Bahrajn
Jak wielu z Was wie niedawno były tu testy i jak to zwykle bywa na poczatku sezonu można by rzec ogólnikowo wiemy, ze nic nie wiemy.
Jesli ktos śledzi F1 to moze dopatrzec sie juz kilku istotnych elementow majacych wplyw na zachowanie sie bolidów ( a jak wiemy sa one zupelnie inne niz te z lat ubiegłych) . Potrzeba zgrania dobrego tempa, niskiej masy i zgodnosci z przepisami. Jezeli to sie uda danm ekipom wowczas beda oni na czele stawki
Póki co wg mnie najlepszy bolid na ten moment posiada RedBull. pod koniec testów w tempie kwalifikacyjnym Max fruwał po torze Shakir i mysle ze nie inaczej bedzie w pierwszych sesjach treningowych a moze i przez cały weekend
Bardzo szybkie jest Ferrari , jednak nie odbyli prób symulacji kwalifikacyji i mysle, ze oni troche albo ukrywaja rzeczywiste tempo albo po prostu jeszcze specjalnie sie nie spinali do uzywania mieszanek C5. W testach nie mieli specjalnych problemów i roziąwiazali ponoc problem z podskakujacym bolidem .
Merc ma problem z podskakiwanie bolidu na prostych i jest to temat , którego nie mogli przeskoczyc przez całe testy i probowali wszystkiego . Oni zawsze lubuja sie na poczatku w ukrywaniu swojego tempa ale mysle ze tym razem tego nie robili
Po testach w Barcelonie podobał mi sie McLaren bo mozna powiedziec ze fruwali po torze, co mnie bardzo ucieszyło. Ale na Shair nie było juz tak dobrze. Pojawil sie problem z przegrzewajacymi sie hamulcami, bo zrobiło sie ciepło i problem ten nekał zespół przez całe testy i co przełozylo sie na przejechajnie najmniejszej ilosci okrazen ze szystkich ekip w stawce. Jezeli usuna ten problem to Redbull moze zaczac sie martwic.
Na poczatek nie odmowie sobie obstawienia za srednia stawke 1 treningu. Wobec powyzszych przemyslen stawiam tak

Verstappen wygra pierwszy trening
kurs 2,5 STS

Perez miejsca 1-3 w pierwszym treningu
kurs 3,75 STS

I uwazam ze mimo klopotow McLarena moga oni czasem odpalic jesli uporali sie z problemem hamulcówa ( a tak myslą) kursy na nich swietne i warte ryzyka

Norris miejsca 1-3 w pierwszym treningu
kurs 7,5 TS

Pamietajcie, ze to tylko treningi i kazdy zespoł bedzie szukał optimum na jutro i niedziele, wiec nie stawiajcie za duzo :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1005
ranczo0123 465,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Bahrajnu - kwalifikacje, sobota 16:00
Hamilton - Russel
Typ: Russel
Kurs: 2.00
Bukmacher: Betfan
Analiza:

Oj w tym sezonie Hamilton nie bedzie miec latwego zycia z Russelem oj nie bedzie miec. O ile w wyscigach przewiduje, ze Lewis bedzie lepiej objezdzony i uwazam, ze na tym polu poradzi sobie lepiej od mlodego tak w kwalifkacjach cos mi sie wydaje, ze to George bedzie generalnie wyzej. Pierwszy weekend przed nami i juz wiadomo, ze Mercedes na poczatku sezonu bedzie mial sporo problemow z falowaniem bolidow. Do tego samochod jest bardzo niestabilny i nerwowy w prowadzeniu. Do takiej sytuacji przywykl juz przez ostatnie lata Russel jezdzac w zlomie od Williamsa i dla niego nie jest to nic nowego. Hamilton za to od 2014 roku zawsze mial bolid ktory jedzie rowniutko jak po szynach. Teraz jest diametralnie inna sytuacja i to Russel bedzie lepiej do niej przyzwyczajony. Do tego George to mega mocny kwalifikant Mr Saturday. W obu treningach byl wyzej od rywala. Hamilton do tego caly czas mial problemy z hamulcami i brakowac bedzie mu tej pewnosci siebie. Ide w strone mlodego, wyglodnialego Russela, ktory cos tak czuje bedzie lepszy w sobotniej czasowce od siedmiokrotnego mistrza swiata.

GP Bahrajnu - kwalifikacje, sobota 16:00
Sainz - Hamilton
Typ: Sainz
Kurs: 1.80
Bukmacher: forbet
Analiza:

Nie sadze zeby ogromne problemy Mercedesa byly zaslona dymna dlatego Sainz powinien byc przed Hamiltonem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1798
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Dlaczego Bottas był nie klasyfikowany w 1 treningu ? Chciałem pograć, że coś powalczy w kwalach, bo na drugim treningu dobrze pojechał, ale czy tam nie ma jakiś problemów z bolidem ? Bo wkoncu Bottas to pechowiec
 
ranczo0123 465,5K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Dlaczego Bottas był nie klasyfikowany w 1 treningu ? Chciałem pograć, że coś powalczy w kwalach, bo na drugim treningu dobrze pojechał, ale czy tam nie ma jakiś problemów z bolidem ? Bo wkoncu Bottas to pechowiec
Byly problemy z przerywajacym silnikiem
 
Otrzymane punkty reputacji: +131
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Poczatek narazie do Redbulla i Ferarri . Jednak zespoly maiły cala noc i jeszcze dzis trening i pewnie sa miejsca na poprawe. Wiele wskazuje , że P1 moze zdobyc Max, jednak Ferrari jest bardzo blisko i dzis zaryzykuje i pojde w strone czerwonych. Oba zespoly powinny sie jeszcze poprawic , pytanie kto zrobi to lepiej. Ferrari dopiero od wczoraj cwiczyło z symulacje kwalifikacji i moga tu jeszcze sporo dopracowac.

Leclerc wygra kwalifikacje kurs 3,15 STS ( rano był 4 )💚

TAk na marginerie bardzo ciekawie wyglada kurs na wygrana Sainza w kwalifikacjach, Ferrari jest tu szybkie i jak tylko Carlos dogada sie z bilidem ja Charles to beda tu rownorzednymi rywalami dla Maxa a kurs 8 ,no no , byc moze sie skusze

I taki dubel

Alonso - Ocon 1
Hamilton - Sainz 2
kurs ako 2,48 fortuna✅

Z dwójki kierowców francuskiej stajni lepiej wyglada Alo, widac ze dogadał sie z bolidem lepiej i zaskakuje na Shakir lepsze teamy
Podobnie jak kolega ranczo0123 ranczo0123 uwazam ze Merc ma na ten moment klopoty, ktorych w ten weekend nie ogarna a Sainz jeszcze tez sie poprawi
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1635
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Tak ogladałem ten trzeci trening zwracajac uwage jak to wyglada w Mercedesie. Lewis swoje najlepsze kółko pokonał nie uzywajac DRS , ciekawe czy to nie zasłona dymna przed kwalifikacjami. Bolid moze nie prowadzi sie dobrze ale potencjał jest. Sądzę, że Lewis cos ukrywa, chyba nie pokazuje wszystkiego, choc wczesniej myslałem inaczej. Moze do Maxa i Charlesa mu bedzie brakowało ale mam wrazenie , że Russelowi moze pokazac , kto bedzie rządził w Mercu. Mimo , że RUS zajmowal lepsze miejsca w treningach to nie skreślałbym starego wygi bo Lewis potrafi jak rzadko który kierowca podręcić tempo.

Hamilton - Russell 1✅
kurs 1,9 STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1991
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
Nie podoba mi się ta nowa grafika, chyba jeszcze nie działa do końca, albo nie rozumiem do końca tych fioletowych sektorów u każdego.
 
mkl 128,1K

mkl

Znawca - Formuła 1
Russell - Perez @2,14 fortuna ostatnie kółko..
Checo klasycznie wolniej od Maxa ale to i tak lepsze tempo niż Mercedes na starcie sezonu. Red Bulle powinny jeszcze lepiej wypadać w tempie wyścigowym. Russell'a oczywiście stać na więcej niż P9 ale już same 5 pozycji różnicy na starcie i konieczność przebijania się robi spora różnice. Jeżeli nie będzie niespodziewanych zdarzeń to powinno wejść pięknie 😃

Hamilton - Sainz @1,57 fortuna
To już bardziej typ z niskim kursem do dubelka jakiegoś. Ferrari jest po prostu o wiele szybsze na ten moment, to jest ponad 0,5 sekundy na okrążeniu, nie widzę możliwości lepszej pozycji Lewisa w czystym wyścigu

Trzeba czekać na więcej par bo na ten moment oferta biedna. Warto będzie przeciwko Lando coś postawić bo McLaren wygląda tragicznie a @1,52 na jego TOP10 komiczne. Dodatkowo ale to za symboliczne kwoty uważam, że Max wygra - @2,25 w fortunie oraz będzie pierwszy po 1.okrążeniu - 3,0 w STS. Charles kojarzy mi się z różnymi błędami przy możliwości dobrego wyniku, może stracić już na samym starcie 🤓
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +922
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja jutro stawiam na wygraną Maxa. Z pewnoscia nie bedzie łatwo ale tempo Maxa na długich przejazdach było najlepsze. Owszem bardzo wazny bedzie start i dobór strategii ale mysle ze ostatecznie jutro wygra ten który bedzie miał równe i mocne tempo i tu skłanam sie ku Holendrowi.

Verstappen win kurs 2,25 fortuna⛔

Hamilton - Perez 2
kurs 2,42 fortuna⛔

Troche jestem zaskoczony tym kursem bo spodziewałem sie ze w tej parze faworytem nie bedzie Checo. Redbull na dystansie wyglada lepiej od Merca, który ma jeszcze kłopot z falowaniem auta na prostych choc juz sporo poprawil. Jezeli Checo złapie swój rytm to dojedzie przez Lewisem .
Niemniej jednak to pierwszy wyscig sezonu i tak naprawde mozna spodziewac sie niespodzianek bo sami kierowcy nie widza do konca gdzie są. Zobaczymy na ile nowe konstrukcje pozwola jechac w strudze powietrza bolidu jadacego przed nim i jak to wplynie na wyprzedzanie. Z pewnoscia bedzie jakaś niespodzianka.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Myślę też, że w parze kierowców Ferrari kurs na Sainza jest zawyżony. W przekroju całego wyscigu moze okazac sie ze to Carlos przyjedzie przed Charlesem bo nie widze az takiej roznicy w czasach miedzy nimi jak wkazywał by kurs. Widac tez ze z Sainz , który poczatkowo odstawał od Leclerca coraz bardziej naciska i dogaduje sie z bolidem. Z mniejsza stawke próbuje w tej parze tak:

Leclerc - Sainz 2⛔
kurs 3 STS
 
Ostatnia edycja:
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
Pierwszy wyścig i idziemy przeciwko Mercedesom. Dla mnie na tą chwilę Ferrari i Redbull poza zasięgiem Merca w tempie wyścigowym. Jeżeli nie będzie awarii czy jakiś wypadków na starcie to top 4 bez szans ruszenia i będą tam dwa Ferrari i dwa Redbulle.

Sainz- Hamilton 1 1.6 sts
Perez - Russell 1 1.4 sts
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom