>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1/2 finału Ligi Mistrzów [18.08- 19.08.2020]

Status
Zamknięty.
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Lyon - Bayern
Typ: Lyon strzeli gola w obu połowach
Kurs: 11,00 Szkoda tych okazji z początku meczu
Bukmacher: Fortuna

Bayern powinien awansować, ale ofensywa Lyonu jest niedoceniana, a Bayern z Barceloną błędy w obronie popełniał. Lyon jest teraz w takiej euforii, ma taką motywację, że ten kurs mi się podoba i podejrzewam, że niebawem spadnie.
 
Ostatnia edycja:
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Lyon - Bayern
obie strzelą @1.75
iforbet


Zdecydowanym faworytem są Bawarczycy, którzy rozgromili Barcelonę. Lyon, który wyeliminował Manchester City i zameldował się w 1/2 finału Ligi Mistrzów na pewno ich obecność tutaj jest sporą niespodzianką.
Należy pamiętać, że jest to tylko jeden mecz. Nie ma spotkań rewanżowych. Także pełne skupienie przez 90' i gryzienie trawy.
Bayern ma znakomitych piłkarzy. Ich najmocniejszą stroną jest zdecydowanie atak z obecnie najlepszą "9" na świecie.
W defensywie popełniają głupie błędy, co często kosztuje ich stratę bramki.
Lyon po zwycięstwie nad City, na pewno będzie chciał udowodnić, że nie był to przypadek. Stawką tego spotkania jest awans do finału, więc obie drużyny wiedzą o co grają.
 
ranczo0123 464,6K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Mistrzów
Godzina: 21:00
Spotkanie: RB Lipsk - PSG
Typ: Neymar over 3.5 strzałów
Kurs: 1.86 3 strzaly do przerwy i tak zostalo. co za osiol...
Bukmacher: Betsson/Bet365/ETOTO

Analiza:
Neymar laduje na bramke niemal z kazdej pozycji. Dodatkowo ma monopol na wykonywanie rzutow wolnych i karnych. Do zakladu liczymy wszystkie strzaly nie wazne czy celne, niecelne czy zablokowane. W ostatnim meczu z Atalanta probowal 7 razy uderzac na bramke. Z Lipskiem szykuje sie fajny ofensywny futbol z obu stron wiec sytuacji nie powinno brakowac. Probuje!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +77
gats 12,9K

gats

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Mistrzów
Godzina: 21:00 (TVP1)
Spotkanie: RB Lipsk - PSG
Typ: Czerwona kartka (TAK) ❌ (RB było bezradne)
Kurs: 4.70
Bukmacher: Fortuna

Analiza:
Mam przeczucie że będzie gorąco na boisku dzisiaj. RB gra ostro, nie odstawiają nogi a obrona
wycina wszyskich równo z trawą. Jak znam Neymara to będzie im dzisiaj grał na nerwach bo lubi prowokacje.
Mbappe czy DiMaria swoimi szybkimi wejściami też będą psuć dużo krwi ekipie z Lipska.
Z drugiej strony Veratti (jednak nie zagra) czy Kimpembe także potrafią zgubić rozum na boisku i zbierają głupie faule
szczególnie jak wynik nie jest korzystny dla PSG. Trzeci atut to sędzia Kuipers z Holandii.



Ten "miętki" zawodnik lubi rozdawać kartki na lewo i prawo, najchętniej jak zawodnicy pyskują na boisku
a w obydwu ekipach są aktorzy którzy lubią kwestionować decyzje sędziego.
Dlatego widzę dzisiaj czerwo na boisku, oby nie było krwi.
 
Ostatnia edycja:
dx2 221,9K

dx2

Użytkownik
RB Lipsk-Paris Saint Germain powyżej 9,5 roznych @1.85
powyżej 8,5 roznych @1.55


Bundesliga pokazala sile i moze to byc ciekawy mecz. Lipsk przed zyciowa szansa bo zagrac w finale Champions league niezaleznie od formatu rozgrywek to niewatpliwe wydarzenie, a PSG tez w koncu chcialoby by zasobnosc portfela przelozylo sie na koncowa mecz o najcenniejsze trofeum klubowych rozgrywek. Sadze, ze tutaj sa szanse na dobry mecz. Lipsk potrafi grac w pilke, a PSG ma wielu nietuzinkowych graczy o wysokich umiejetnosciach z przodu. Co prawda nie jestem fanem grania rzeczy typu rozne, kartki lub ilosci sprzedanych hot-dogow na trybunach, bo albo ktos sie zna na pilce i typuje zwyciezce, ale w tym przypadku mam wrazenie, ze to dobre rozwiazanie.

Olympique Lyon-Bayern Munich 2 (handicap 1:0) 2 @1.6
Lyon-Bayern hc 2:0 2 @2.50


Tutaj bez niespodzianki i sen Kopciuszka dobiegnie konca. Mozna smialo rzec, ze liga francuska jest rownie duzym wygranym jak Bundesliga, ale Bayern to zbyt duza przeszkoda. Lyon juz limit szczescia wyczerpal. Szacunek dla tej druzyny za wyelimowanie takich firm jak Juventus i Manchester City, ale granie z kontry trzeci raz takiego efektu najprawdopodobniej nie da.

Oczywiscie mozna powtarzac, ze w pilce gra sie na bramki, ale tak czasem bywa, ze druzyna ktora gra pilka dostaje te kontry. Wtedy jednak zamiast na suchy wynik warto zerknac na posiadanie pilki w meczu druzyn, bo to jednak wiele mowi o jakosci gry. Zreszta liczby mowia same za siebie. Lyon z Juventusem posiadanie pilki 40%, z Manc City ledwo 33%. Bayern to jednak nie Juventus, ktory po dojsciu do 16 metra razil nieporadnoscia, ani Sterling pudlujacy do psutej bramki. Te liczy powyzej mowia praktycznie wszystko jak bedzie wygladac ten mecz na boisku, a ze Bayern problemow ze zdobywaniem goli nie ma to w mojej opini Bayern pewnie wjedzie do finalu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +98
kamasutra10 570,4K

kamasutra10

Typer
Tuchel v Nagelsmann



Ja dzisiaj do tego spotkania podejdę zupełnie inaczej i spróbuję przybliżyć postacie obu szkoleniowców w związku z tym że doszło w tym roku do sytuacji wyjątkowej. Jak wiadomo w dwóch półfinałach wystąpi trzech niemieckich trenerów ( RB Lipsk, PSG, Bayern) więc śmiało można uknuć tezę o " niemieckiej szkole trenerskiej" a jeśli dołożymy do tego to co w ostatnich latach robił i robi Jurgen Klopp w Borussi Dortmund i Liverpoolu to takie stwierdzenie wydaje się jak najbardziej zasadne.


Obydwu Panów oczywiście prócz narodowości łączy sporo innych rzeczy. Jak to często bywa w świecie sportu a piłki szczególnie ich losy splotły się bardzo dawno temu. Julian Nagelsmann w roku 2008 jako 20 letni piłkarz rezerw Augsburga występujących w szóstej klasie rozgrywkowej nie miał niestety szczęścia do zdrowia i z powodu przewlekłej kontuzji kolana zmuszony był zakończyć piłkarską przygodę. Na szczęście jego ówczesny trener Thomas Tuchel dobrze rozumiał młodego środkowego pomocnika swojej drużyny gdyż sam kilka lat wcześniej z tego samego powodu musiał zakończyć grę w wieku 24 lat. Namówił swojego podopiecznego do trenerki i tak zawiązała się relacja typu mentor - uczeń co jak później się okazało była ważniejsza od wielu staży w wielkich klubach czy też dyplomów słynnych szkół trenerskich . Na pewno ważną rzeczą był fakt że Tuchel traktował Negelsmanna wyjątkowo . "
Ja i moja żona zawsze dobrze się z nim dogadywaliśmy, mieliśmy super relacje. Często rozmawiał z moją przyszłą żoną oraz moimi rodzicami. Był zawsze bardzo uprzejmy. Rzucało się w oczy, że chcę zbudować jakąś relację, to było coś szczególnego. Nigdy nie miałem z nim po ludzku żadnych problemów, choć kilka razy trochę się posprzeczaliśmy – wspominał Nagelsmann.
".
Jako że kontuzjowanego Nagelsmanna nadal obowiązywał ważny kontrakt w rezerwach Augsburga Tuchel wysłał go, by przeanalizował grę najbliższego przeciwnika TSV Gersthofen . Okazało się że ten wywiązał się wyśmienicie z tego zadania i jego spostrzeżenia pokryły się z tym o czym i tak wiedział szkoleniowiec. Od tego czasu miał nowe zadanie. Już do końca sezonu będzie obserwował wszystkich rywali.To początki jego pracy trenerskiej na razie w formie analityka. Choć Nagelsmann nie myślał wcześniej poważnie o pracy szkoleniowca stało się inaczej Gdy umowa Nagelsmanna z Augsburgiem wygasła, Tuchel podpowiedział mu, że trener drużyny do lat siedemnastu w TSV 1860 Monachium poszukuje asystenta. Tak zaczęła się ta najbardziej niezwykła trenerska kariera w światowej piłce

Kilka lat później Nagelsmann już jako trener juniorskiej drużyny U19 Hoffenheim z którą wygrał mistrzostwo Niemiec wybrał się na staż do Moguncji u boku Tuchela. Młody szkoleniowiec nie był pewny jak zostanie przyjęty gdyż drogi obu trenerów rozeszły się klika lat wcześniej i nie mieli kontaktu ale po raz kolejny okazało się że został potraktowany bardzo dobrze i ciepło.
Potem kariera potoczyła się błyskawicznie. Dobra praca z młodzieżą zaowocowała posadą pierwszego trenera w drużynie Hoffenheim ( 2015 /2019). W ciągu tych czterech lat poprowadził drużynę " Wieśniaków" 136 razy. Dobra postawa zespołu i praca trenera została dostrzeżona przez włodarzy RB Lipsk którzy zdecydowali się sięgnąć po Nagelsmanna w lipcu 2019r.
Dzisiaj ten młody szkoleniowiec staje przed życiową szansą zagrania w finale Champions League. Jest jednak jeden malutki problem. W drodze do tego musi pokonać i ograć swojego odkrywcę i mentora.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Thomas Tuchel miał 24 lata, gdy wszedł do stuttgarckiego lokalu „Radio Bar”. Spytał, czy kogoś nie potrzebują. Powiedzieli, że przydałby się im kelner. Dobrze zapowiadający się piłkarz, którego zawodową karierę przerwały kontuzje kolan, nie miał o tej pracy pojęcia. Ale zgodził się. W ten sposób wszedł na drogę, która doprowadziła go do posady w Paris Saint-Germain.
Jako młody chłopak był wielce utalentowany . Brał udział w zgrupowaniach młodzieżowej reprezentacji .Grał u boku Dietmara Hamanna , podpisał zawodowy kontrakt z 2 ligowym Stuttgarter Kickers. Wspomniane wcześniej problemy z kolanami spowodowały ze musiał zrezygnować z kariery zawodniczej a poprzez koneksje ze swoim byłym trenerem w FC Ulm Ralfem Rangnickiem poszedł do młodzieżowej drużyny Stuttgartu. Następnym etapem jego przygody była drużyna młodzieżowa i rezerwy Augsburga gdzie spotkał Nagelsmanna o czym pisałem wyżej.

W roku 2008 Tuchel trafił do akademii 2 ligowego FSV Mainz , gdzie wygrał z juniorami mistrzostwo Niemiec a gdy pierwsza drużyna awansowała do Bundesligi objął stery w sezonie 2009/10. Poprowadził tę drużynę 183 razy w ciągu 1741 dni.
Jego praca została doceniona przez czołową ekipę na niemieckim rynku czyli Borussię Dortmund. W sezonie 2016 /17 poprowadził ekipę z Dortmundu do wygrania Pucharu Niemiec. To zostało zauważone nie tylko Niemczech. Po następnym roku spędzonym w Dortmundzie po młodego , ambitnego trenera sięga bogaty aczkolwiek nie spełniony w Europie PSG.
Wygranie mistrzostwa Francji i zdobycie Pucharu na rodzimym podwórku to kolejne trofea które może w swoim trenerskim CV wpisać niemiecki szkoleniowiec . To jednak za mało jak na oczekiwania włodarzy i kibiców w Paryżu. Czy zatem zdoła sięgnąć po więcej?


Choć to dopiero lub aż półfinał los ponownie łączy dwóch wybitnych choć młodych szkoleniowców w drodze do tego samego celu. Obydwaj Panowie zawdzięczają sobie coś i więcej zapewne Nagelsmann powinien dziękować Tuchelowi jednak jestem przekonany że ten drugi też wyciągał korzyści i doświadczenie z tej współpracy. Dzisiaj spinają wspólną klamrą to o czym wspomniałem na wstępie czyli projekt pod tytułem " niemiecka myśl szkoleniowa" oczywiście możliwy dzięki działaniom systemowym jakich podjęła się niemiecka federacja piłkarska. Jednak bez ludzi wybitnych , utalentowanych , wierzących w swoje możliwości i oddanych pracy nawet najlepsze rozwiązania nic nie znaczą. Na pewno obydwaj trenerzy którym poświęciłem tę analizę zaliczają się do takich i szkoda że jeden z nich zejdzie dzisiaj z boiska pokonany ale takie są realia sportu. Uważam że na chwilę obecną obaj mogą czuć się wygranymi w swojej dotychczasowej pracy.




newonce.sport/2020/08/tuchel-i-nagelsmann-czyli-potega-relacji-mentor-uczen-w-szkoleniu-trenerow

.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne/ligue-1/thomas-tuchel-zostal-trenerem-p
 
Otrzymane punkty reputacji: +171
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Zestaw typów na dzisiaj (Lipsk vs PSG, ETOTO)

AWANS PSG @1.44
Obie strzelą @1.54
Neymar +3.5 strzały ogólnie @1.52

PSG dysponuje lepszą na papierze kadrą i będzie zdeterminowane do tego, by przełamać lata posuchy na europejskich boiskach. Lipsk awansował z Atletico, ale nie był to jakiś fenomenalny mecz z ich strony, bardziej Atleti zagrało poniżej oczekiwań. Myślę, że maksem, który wyciśnie ekipa Lipska będzie gol, z golem PSG w teorii nie powinno byc problemu czy Mbappe, Neymarze czy Di Marii.

Strzały ogólne Neymara to powinien być efekt tego, że wraz z Mbappe odpowiadają za ofensywne PSG. Neymar często uderza rzuty wolne, dodatkowo ma średnio 3/4 strzały na mecz.
 
Ostatnia edycja:
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Lipsk - PSG 0:3
powyżej 2,5 gola, @1,58 Fortuna


Dzisiaj podobnie jak wczoraj spróbuję po najniższej linii oporu bez kombinowania, pierwszy półfinał Ligi Mistrzów, jedni i drudzy przed historyczną szansą zagrania w finale tych tych rozgrywek, dodatkowo Nagelsann może zostać najmłodszym trenerem, który to osiągnie. Faworytem w tym starciu są paryżanie, którzy dość szczęśliwie się tu znaleźli, Lipsk nie był też faworytem w meczu z Atletico, a każdy widział jak się skończyło, dlatego postanowiłem nie grać tu w kierunku mżadnej z ekip, a spróbować najzwyczajniej pograć ilość bramek, podstawowy over na 2,5 gola uważam, że jest dość bezpieczną linią, zarówno jedni jak i drudzy mają kim straszyć w przodzie, szczególnie PSG, gdzie oprócz Neymara, ktory szalał w meczu z Atalantą, ale brakowało mu skutecznosci, wraca Di maria po pauzie za kartki, możliwe, że zagra w podstawowym składzie Mbappe, po którego wejściu na boisku gra PSG wyglądała całkiem inaczej, jest jeszcze Icardi, w Lipsku na pewno wielka strata po odejściu Wernera, ale jest jeszcze Poulsen czy Olmo, który zdobył jednego z goli w starciu z Madrytem. w 1/4 zarówno jedni jak i drudzy wygrali swoje mecze po 2:1. Dzisiaj liczę, że bramek również nie powinno zabraknąć, szczególnie, gdy któraś z drużyn wyjdzie na prowadzenie, jedni i drudzy jak napisałem na wstępie przed historyczną szansą zagrania w finale Ligi Mistrzów, zapowiada się niesamowite starcie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +99
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Lyon powyżej 2.5 żółtych kartek 1.80 forbet forbet✅✅✅


Na fortunie 1.68, na ewinnerze 1.75, wiec biore na forbecie. Sedzia to Pan Lahoz, a wiec jeden z najbardziej overowych w całej Europie, tutaj Lyon bedzie nastawiał sie na defensywe, a skrzydła Bayern ma kapitalne, Gnabry czy Davies to demony szybkości. Do tego w tym „turnieju” 2 mecze Bayernu i x2 boczni obroncy łapali kartke z przeciwnego zespołu. Lyon 2 mecze i 9 kartek, tutaj te 3 kartki to powinny być spokojnie. Do tego poszukam kartki na
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +155
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
RB Lipsk vs PSG typ:Obie drużyny strzelą w obu połowach(tak),Kurs:10,50 :Fortuna:

Nie będę kombinował w bramki,kartki itp siądzie lub nie siądzie nie zagrałem za cały majątek tylko za grosze .Powiem tak oba zespoły potrafią grać w ataku,i popełniać będy w obronie.Po jednej brameczce w każdej połowie dla obu ekip może paść czemu nie,kurs fajny wart ryzyka być może zagram za wyższą stawkę zobaczę pograłem ostatnio Barca vs Bayern ,tutaj też widzę potęciał.
 
Ostatnia edycja:
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Lipsk vs PSG - PSG AH: -2,5 kurs: 5,50 ✅ ✅ ✅ ✅ ✅
Lipsk vs PSG - PSG AH: -3,5 kurs: 12 ❌❌❌❌ (było blisko !)

W tym dziwnym roku covidowym i Adamo daje dziwne typy... :D W ramach szukania wysokich kursów dzisiaj takie bety... W sumie to wolę przegrać, żeby mi jak w przypadku Lyonu po kursie 10 nie dał ktoś punktów reputacji i jednocześnie napisał" pokaż kupon cwaniaczku" a jak pokazałem - zero "przepraszam"... tylko kolejna aluzja za ile to zagrałem... Tak - kolego - piszę do ciebie z postu wyżej... Smutne jest to, że tu się nawet nie można ucieszyć z wygranej bo zaraz się oberwie od kogoś kto się wyżywa za swoje porażki... Więc liczę, że się uda dzisiaj nie wygrać...

A teraz poważnie, bez użalania się nad sobą bo na forum, wierzę w to, większość osób jest miła i sympatyczna... Do gry od początku ma wrócić Mbape... Ten duet z Neymarem to jest po prostu... 🔥🔥🔥🔥 - Na pewno PSG pamięta jak się musiało męczyć z Atalantą i na pewno będzie chciało szybko objąć prowadzenie... Myślę, że już do przerwy może być nieźle ✅, a 2 połowie rozniosą Lipsk... Pewnym problemem może być Rico w bramce, ale to też niezły bramkarz, który często dokonywał cudów w Sevilli... Atletico zagrało słabo jak ostatnio wszystkie drużyny hiszpańskie... Na tym tle Lipsk wydaje się jakimś super zespołem, a to po prostu średniak z Bundesligi. Oczywiście, że typy po takich kursach mogą nie wejść... PSG do awansu wystarczy nawet remis i wygrana w dogrywce... Ale grać to po kursie 1,30 na DNB czy 1,40 na awans ? Bez sensu... Z kolei na czystą 2 - owszem można, ale kurs 1,80, a awans nie musi być w czasie regulaminowym... Więc pomyślałem - po co się ograniczać i grać PSG -1 po 2,28 czy nawet -2... Jak szaleć to szaleć... 👯‍♀️👯‍♀️👯‍♀️🤸‍♂️🤸‍♂️🤸‍♂️... I liczę, że poszaleją dzisiaj i Mbape i Neymar...

edit// mecz wyglądał tak jak przewidywałem... Miałem pograć handi -1,25 na PSG do przerwy i szkoda, że tego nie zrobiłem
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +281
paga 28,2K

paga

Użytkownik
Ten pseudo trener Simeone niech się przygląda jak się wychodzi na taki zespół jak Lipsk. Nie stoi się w dziesiątkę na 16 metrze, tylko mimo wyniku ciągły pressing.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Jeszcze podoba mi się taki typ:

Lyon - Bayern
Typ: Robert Lewandowski strzeli bramkę zza pola karnego
Kurs: 12,00
Bukmacher: Fortuna

W meczu Lyonu z Manchesterem City Lyon często faulował przed polem karnym. Kevin De Bruyne miał kilka okazji z rzutu wolnego i w sumie niewiele brakowało, by strzelił gola z wolnego. Podejrzewam, że napór Bayernu będzie bardzo duży, a Lyon skupi się na kontratakach co wychodzi im bardzo dobrze, lepszego planu gry raczej nie wymyślą, a nawet jeśli, to i tak Bayern będzie czestym gościem w okolicach pola karnego Lyonu. Bayern obecnie jest w takim gazie, że co chwilę powinny iść groźne ataki i Lyon jakoś będzie musiał sobie z nimi radzić, a jednym ze sposobów będą faule przed polem karnym jeśli w danej sytuacji nie będzie lepszej możliwości. Uważam, że Bayern Monachium powinien mieć kilka groźnych rzutów wolnych, z których to będzie szansa na bezpośrednie trafienie do bramki Lyonu i możliwe, że Robertowi któryś strzał wyjdzie i zdobędzie piękną bramkę.
Gol zza pola karnego nie oznacza tylko strzału z rzutu wolnego. Jeśli Lyon będzie mocno cofnięty, to dobrym pomysłem na przełamanie ich obrony mogą być strzały z dystansu.
Moim zdaniem Robert Lewandowski odda kilka prób zza pola karnego. Kurs 12,00 jest na tyle dobry, że według mnie można spróbować takiego typu.
 
Ostatnia edycja:
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Dyscyplina: Piłka Nożna - Liga Mistrzów
Godzina: 21:00
Spotkanie: Bayern - Lyon
Typ: Bayern +6.5 strzałów celnych
Kurs: 2.00
Bukmacher: Betclic
Analiza: Bayern to główny faworyt do sięgnięcia tytułu LM w tym sezonie. Do zrealizowania tego celu potrzebne będą dwa zwycięstwa z francuskimi zespołami - najpierw Lyon, a potem w finale PSG. Lyon skupia się na defensywie, co pokazały mecze z Juventusem i Manchesterem City, gdzie kluczowa była defensywa oraz świetna gra z kontry. Bayern będzie miał po swojej stronie posiadanie i zapewne przewage w strzałach. Zgodnie z proponowanym typem, ekipa z Monachium musi mieć minimum 7 strzałów celnych. Myślę, że przy takim potencjale ofensywnym i taktyce Lyonu, taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +98
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Bayern - Lyon 0:3 (0:2)
Bayern i powyżej 2,5 gola, @1,54 Fortuna / @1,55 Unibet
Bayern/Bayern, @1,67 Fortuna / @1,66 Unibet


Po meczach ćwierćfinałowych obu ekip kursy na bramki zbite na maxa, ale tego można się było spodziewać jak Lyon pokonał Man City 3:1, a Bayern rozgromił Barcelonę 8:2! Zresztą overy na wszystko wyżyłowane na maxa, kartki, rożne... dlatego kolejny raz próbuję bez większego kombinowania, dwa ostatnie dni sprawdziły się pod tym względem, wiadomo, że kursy odpowiednio niższe, ale i ryzyko mniejsze. Nie wyobrażam sobie, żeby Bayern mógł nie wejść do finału, są w tak niesamowitym gazie i myślę, że w tym roku to oni wygrają Ligę Mistrzów, we wspomnianym meczu z Barcą było widać jak są nakręceni, czy to przy wyniku 5:2 czy 8:2 nadal atakowali, ciągle im było mało, większość drużyn by się wycofała i kontrolowała spotkanie, żeby jak najmniejszym nakładem sił dowieźć zwycięstwo, a Bayern wciąż napierał. Niczego nie ujmując Lyonowi, bo wiadomo, że wyeliminowanie Juventusu oraz Manchesteru City robi ogromne wrażenie, jednak uważam, że dzisiaj piękny sen francuzów się skończy i wygra doświadczenie i niesamowita perfekcja, podobnie jak było we wczorajszym spotkaniu PSG z Lipskiem. Wiem, że w piłce nie ma pewniaków i największy faworyt może zawieźć, że jest tylko jeden mecz, ale tak grający Bayern nie wypuści takiej szansy na wejście do finału i od początku ruszy na Lyon, dlatego też ciekawym typem wydaje się, że Bayern będzie wygrywał już do przerwy i wygra spotkanie, kurs na to @1,67, ja jednak próbuję bezpieczniejszej opcji.

Liczba fauli na zawodniku, Lewandowski powyżej 2,5, @2,75 Unibet 3 faule

Wydaje mi się, ze dosyć ciekawy zakład, wiem, że według statystyk Lewy w tej edycji jest faulowany tylko 1,1 razy na mecz, ale jest to mecz o wejście do wielkiego finału, wszyscy będą niesamowicie zmotywowani, Robert oprócz wykańczania akcji, gra również tyłem do bramki, próbuje rozgrywać, słowem jest narażony na faule ze strony przeciwnika. Sprawdziłem ile piłkarze Lyonu faulowali napastników przeciwnika w tych ostatnich meczach i tak Ronaldo (2x), Higuain (3x), Jesus (5x), Sterlin (3x). Tak więc linia taka na styku, ale liczę, ze Bayern będzie przez większą część spotkania atakował, obrońcy Lyonu będą musieli uciekać się do fauli, zeby zatrzymać niemiecką maszynę i liczę, że lewy kilka razy padnie ofiarą tych przewinień.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +11
kamasutra10 570,4K

kamasutra10

Typer
Bayern - Lyon
T. Muller - asysta @ 2.30 Fortuna




Nie napisze nic odkrywczego jeśli stwierdzę że mecz ma jednego faworyta do zwycięstwa i to w regulaminowym czasie gry. Mając na uwadze dotychczasowy przebieg spotkań na tym turnieju obu ekip sądzę że Francuzi wykorzystali limit szczęścia w spotkaniu z Man. City i choć zagrali ambitnie i skutecznie to w dużej mierze pomocną dłoń wyciągnął do nich nie tylko zespół z Manchesteru ale głównie Guardiola który zaczął kombinować taktycznie i ustawił zespół z trójką obrońców czego nie robił prawie w ogóle wcześniej. Chcąc zagęścić środek pola osłabił defensywę a efekty widzieliśmy. Dzisiaj szkoleniowiec Lyonu zapewne nie pójdzie na wymianę ciosów bo byłby samobójcą i zdecyduje się na wariant mocno defensywny. Jedynie próba uważnej gry w obronie z czwórką zawodników w środku może przynieść nadzieję na jakiś kontratak , w innej sytuacji nie widzę możliwości nawiązania jakiejkolwiek walki ze strony francuskiej.
Szczerze mówiąc nie widzę w ogóle szansy na awans natomiast kwestią pozostają jedynie rozmiary zwycięstwa ekipy z Bawarii.


Siła Bayernu objawiła się nie tylko w ostatnim spotkaniu przeciw Barcelonie. Dużo wcześniej praktycznie przez cały ligowy sezon jak i ten w LM Niemcy systematycznie krok po kroku przekonywali obserwatorów do tego że rosną w siłę. W meczu przeciwko hiszpańskiej ekipie nad wyraz uwidoczniła się natomiast wizja gry nie tylko na Lewandowskiego. Szalenie mocni obrońcy ( Kimmich , Davies) będący uzupełnieniem ofensywnej czwórki ( Perisic , Muller, Gnabry ,Lewandowski) sprawiają że zagrożenie dla bramki przeciwnika może przyjść zewsząd. Dlatego szalenie trudno ustawić taktycznie zespół przeciwko tak ogromnej sile ofensywnej. W związku z tym wymienność funkcji i łatwość w kreowaniu i dochodzeniu do sytuacji strzeleckich Bawarczyków poraża przeciwnika i sprawia że staje się on często bezbronny. Liczba zawodników mogących wykończyć akcje strzałem i bramką widoczna była w meczu z Barceloną ( 8 goli - 6 strzelców) a jeszcze bardziej imponująca jest statystyka względem asyst. Analizując to spotkanie pod tym względem jeszcze bardziej imponująca różnorodność. Na 8 bramek - 7 asystujących co praktycznie uniemożliwia pod względem taktycznym upilnowanie kogokolwiek .


Patrząc na ofensywną grę Bayernu można zauważyć jednak pewna prawidłowość. Mam na myśli współpracę dwóch głównych napastników czyli Lewandowskiego i Mullera. Gołym okiem widać że rozumieją sie na murawie bez słów i często szukają rozwiązań w duecie nie są jednak w tej grze samolubni i dobro drużyny przekładają nad indywidualne popisy strzeleckie. Oczywiście głównym żądłem zespołu pozostaje nadal Lewandowski który bardzo chetnie jest obsługiwany przez partnera z ataku. Mimo tej mnogości rozwiązań jaką dysponuje w tej chwili Bayern sądzę że to właśnie T. Muller będzie jednym z tych którzy dzisiaj zaliczą asystę. Być może nastąpi to przy bramce Lewego , może obsłuży innego partnera ale liczę na jego aktywność dzisiaj pod tym względem.




 
kamasutra10 570,4K

kamasutra10

Typer
Bayern - Lyon
Bayern over 1.5 gola w 1 poł. @ 2.64 Fortuna




Nawiązując do tego co napisałem wyżej ten typ wydaje się być logiczny. Oczywiście w meczu tym chodzi głównie o zwycięstwo odniesione choćby w 90 min gry , ale jakoś nie wyobrażam sobie by mimo defensywnej gry Lyonu na jaką musi się zdecydować trener losy tej rozgrywki decydowały się w końcówce meczu. Po prostu siła ofensywna Bayernu i kreatywność graczy jak najbardziej pozwala wierzyć że już w pierwszych 45 minutach gry znajdą oni drogę do bramki rywala i to dwukrotnie. Nie sugeruje się bynajmniej jedynie ostatnim spotkaniem Bawarczyków przeciwko Barcelonie gdzie jak wiadomo 4 razy trafiali w obu połowach. Wystarczy spojrzeć że zdołali tego dokonać w czterech wcześniejszych meczach o stawkę ( Chelsea Champions League 2:1 ht, Leverkusen finał DFB Pokal 2:0 ht, Wolfsburg Bundesliga 2:0 ht, Freiburg Bundesliga 3:1 ht ).


Bayern ma swój super ofensywny styl gry i mimo zapewnień ze strony Flicka o poszanowaniu dla rywala i respekcie wynikającym z tego co Lyon pokazał w spotkaniach choćby z Juve czy City na pewno trener Bayernu nie zmieni stylu gry bo nie musi. Wręcz przeciwnie mając świadomość siły jaką dysponuje praktycznie w każdej formacji, będzie grał po prostu swoje czyli do przodu. Przynosiło to skutek do tej pory , sądzę ze przyniesie i dzisiaj a efektem bedą minimum dwie bramki zdobyte już w pierwszej części spotkania które ustawią mecz po myśli mistrza Niemiec.
 
Ostatnio zmieniony przez karciarz:
Otrzymane punkty reputacji: +188
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom