>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Narciarstwo alpejskie 2013/2014

Status
Zamknięty.
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Sezon 2013/2014 Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rozpocznie się 26 października 2013 tradycyjnie już w austriackim Sölden, a następne starty będą miały miejsce 16 i 17 listopada w Levi. Ostatnie zawody z tego cyklu zostaną rozegrane między 12 a 16 marca 2014 ponownie w Szwajcarskim Lenzerheide. Zostanie rozegranych 34 konkurencje dla kobiet i 33 konkurencje dla mężczyzn.
W sezonie tym zostaną rozegrane 22 Zimowe igrzyska olimpijskie które odbędą się w Rosyjskim Soczi..
Opis Dyscypliny
Narciarstwo alpejskie to dyscyplina polegająca na jak najszybszym zjeżdzie po stoku na długich szerokich nartach, na trasie wyznaczonej przez specjalne tyczki.
W Pucharze Świata rozgrywane są 4 główne konkurencje, przy czym dwie z nich należą do szybkościowych: zjazd i super gigant a pozostałe dwie do technicznych: slalom gigant i slalom. Rozgrywana jest także kombinacja (slalom + zjazd) oraz od niedawna w programie narciarstwa alpejskiego super kombinacja i konkurencja drużynowa.
Kalendarz Pucharu Świata 2013/2014


Bukmacherzy wystawili ofertę na zakłady długoterminowe. U pań wielką faworytką jest Maze,lecz wszyscy są ciekawi występu po długiej przerwie Vonn.

U panów nie ma zdecydowanego faworyta i zapewne będzie to bardzo ciekawa rywalizacja.


Wszystkie zjazdy transmitowane będą na kanale Eurosport.

Przydatne linki:
http://www.fis-ski.com/

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PISANIA ANALIZ
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik

Sezon 2013/2014
W najbliższy weekend (26-27 października) w austriackim Soelden rusza kolejny sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.
Slalom gigant - Na trasie ustawionych jest więcej bramek niż w konkurencjach szybkich. Szerokość bramki to 4-8 m. Liczba bramek wynosi 56-70 dla mężczyzn i 46-58 dla kobiet. Różnica poziomów między startem a metą wynosi 250-450 m dla mężczyzn i 300-400 m dla kobiet. Rozgrywane są dwa przejazdy - na tej samej trasie, każdy przejazd przy różnym ustawieniu tyczek. Do drugiego przejazdu zawodnicy startują w kolejności odwrotnej do miejsc zajętych podczas pierwszego przejazdu. Do klasyfikacji liczy siê łączny czas z obu przejazdów. Pierwsza &#39;15&#39; startuje z początkowymi numerami.
Wyniki Pań z lat ubiegłych.

Trasa.
Rettenbach glacier

zaczyna się na wysokości 3048 metrów i będzie trzeba pokonać 368 metrów.
Nachylenie ma średni gradient około 35%.


Lindell Vikarby TOP 10 ( kurs 1,80) Fortuna. ✅ 8 miejsce.
Pierwsze zawody,więc delikatnie.
Fanchini N..-Kirchgasser M. typ 2 ( kurs 1,80) Milenium ⛔14-DNF
Brignone F.-Karbon D. typ 1 ( kurs 1,70) Milenium ⛔ 25-16
Nadia Fanchini, nonostante non si ritenga al momento al top della forma
Le prestazioni delle Azzurre allenate da Livio Magoni rappresentano in verità un&#39;incogmita, con ben cinque atlete su nove al rientro agonistico dopo infortuni più o meno gravi (Brignone, Sabrina Fanchini, Gianesini, Karbon, Moelgg).
Ekipa Włoska wydaje mi się totalnie z rozsypce,Irena Curtoni zrezygnowała totalnie z zawodów,Nadia jest niby bez formy,więc wybrałem taki dubelek z Milenium.
Miki będzie chciała przed własną publicznością się pokazać natomiast Brignione będzie miała przewagę ponad 10 numerów czyli jak wiemy lepsza trasa bo wystartuje z numerem 9 a Karbon 21.
Fenninger wygra ( kurs 5,00) ⛔ 4 miejsce.
Moim zdaniem rywalizacja będzie toczyła się między Rebensburg oraz Worley,nie widzę tutaj Maze.
Zobaczymy tak jak pisałem to pierwsze zawody.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Zgadzam się z Pawackim, na początek delikatnie, potrzeba rozeznania kto jest w jakiej formie. Postanowiłem coś wybrać na podstawie wyników z zeszłego roku i numerów startowych:
Maze - Worley 1 @ 1,40 STS - Słowenka , główna faworytka Pucharu Świata, wygrała tu w zeszłym roku, pewnie ponownie mocno rozpocznie sezon.
Zettel - Brignone 1 @ 1,35 STS - Austriaczka 2 w Solden w poprzednim sezonie, Włoszka bardzo często nie kończy swoich przejazdów, gorszy numer startowy, wszystko przemawia za Kathrin.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
P 402

plastelina

Użytkownik
Giant Slalom (Sölden/AUT)
Who will finish in the Top 3? (Antepost betting - Others on request)
Pick: Anna Fenninger (AUT) 1.90
bwin


początek 2012 taki sobie ale ogarniała nowe narty, później już poszło na 6 osatnich GS 5 podiów + startuje jako pierwsza
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
majestro 3K

majestro

Użytkownik
REBENSBURG Viktoria - WORLEY Tessa @ 1.54 ✅
Kurs przeciętny, ale spróbujemy. Regensbur 3 gigancistka ubiegłego sezonu, w poprzednich 2 sezonach byłą najlepsza. Worley też jest od 3 sezonów w czołówce, ale zawsze gdzieś za Niemką. Minimalnie wyżej cenię umiejętności Niemki. W Soelden Victoria 2 lata temu druga a wcześniej wygrała. Francuzka ani razu nie była tutaj na podium. Na plus Niemki też to, że wyrusza na trasę 2, a rywalka 7, choć to też minimalna przewaga.

LINDELL-VIKARBY Jessica - MANCUSO Julia @ 2.00
⛔
Szwedki mają mocną ekipę, ale Lindell się do niej nie zalicza. Jest to praktycznie anonimowa zawodnika bez żadnych sukcesów. Specjalizuje się w gigancie. Mancuso to konkurencje szybkościowe, ale czy jest aż tak słaba w technicznych, że nie poradzi sobie ze średnią Szwedką. Mancuso potrafi solidnie przejechać gigant i jak nie będzie na początek sezonu zbytnio szarżować to ma szansę wyjść zwycięsko z tej konfrontacji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
majestro 3K

majestro

Użytkownik
Alexis Pinturault - Felix Neureuther @ 1.50 ✅

Jak dla mnie easy. Pinturault to typowy gigancista. 2-krotny mistrz świata juniorów w tej konkurencji. 3 gigancista ubiegłego sezonu i 4 poprzedniego. 3 miejsca na podium w ubiegłym sezonie w tym 1 zwycięstwo. 2 lata temu w Soelden drugi. Neureuther swoje największe sukcesy odnosi w slalomie. M.in. 2 miejsce w klasyfikacji slalomowej w ubiegłym roku i srebro na mistrzostwach świata też w slalomie. W gigancie spisuje się bardzo przeciętnie. Zeszły rok miał wyjątkowo udany i nawet zaliczył jedno podium i pewnie stąd taki wysoki kurs na Francuza, bo w poprzednich latach Niemiec nie był nawet w Top30 klasyfikacji gigantowej. Bardzo często w ogóle nie kończąc zawodów w tej konkurencji. W Soelden nigdy nie udało mu się zakończyć w czołowej 30. Także Pinturault powinien tutaj bez najmniejszego problemu zakończyć zawody przed Niemcem, jest dużo lepszym gigancistą, z dużo większym potencjałem. Startują z numerami 1 i 2 więc na trasie nie będzie różnicy. Mocno polecam
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Alexis Pinturault top 3 ( kurs 2,40) Betsafe.✅
Świr pojedzie z numerem 1 to dziś pokazało że to duzy handicap,jest ciepło i snieg robi się miękki to bardzo dziwne jak na lodowca.
Moelgg-Svindal typ 2 ( kurs 1,43) TonyBet ✅
Manfred skraży się na ból pleców nie wiadomo czy wystąpi w jutrzejszym gigancie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Krótko bo brak czasu.
M.Riesch Hoefl-Kirchgasser typ 1 ( kurs 1,50) Fortuna ✅
Höfl-Riesch has so far won three World Cup slaloms in Levi and been on the podium six times, both of which are records for skiers of either gender. Should she clock the fastest time this year again, she would become the first skier to win back-to-back editions of this race.
Riesch notuje tu dobre wyniki więc powinno być dobrze.
Poutiainen T.-Eklund N. typ 2 ( kurs 2,70) Fortuna ✅
“When I got injured I kept wondering if Levi might come too soon for me, if I would have enough time to rehab and come back. But I am feeling good, I have trained well and it just feels right to race again in front of my home crowd,” Poutiainen said smiling before her first race back.
Powroty po kontuzji zawsze są cieżkie więc myślę że Tanja nie zrobi jakiegoś rewelacyjnego wyniku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Dziś, 10:00
Slalom, kobiety
Jaka będzie suma numerów startowych zawodników, którzy znajdą się na podium (top 3)?
under 16.5 1.85 ⛔
Bwin
2/10
Dla mnie podium dziś to Shiffrin bankowo i ktoś z grupy Poutiainen, Holdener, Maze, Handsdotter, Pietilae. Nie widzę Zettel zbyt wysoko.

Jaki będzie najwyższy numer startowy zawodnika z top 10?
under 26.5 1.85 ⛔
Bwin
3/10
No tutaj to już wgl ciężko mi kogokolwiek znaleźć, bo do 26 numeru jest sporo solidnych slalomistek.

Shiffrin to win 2.65 ✅
Unibet
2/10
Wg mnie tutaj główna faworytka do wygrania całej klasyfikacji slalomu. A tu powinna sobie poradzić, bo np Maze, najpoważniejsza rywalka zwykle zaczyna sezon dość leniwie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
Tutaj Olo:spokodfhgfh: namazał mi troszkę wizję tymi numerami i pobieram coś takiego.
What will be the sum of the competition numbers of all skiers on the podium?
under 18,5 ( kurs 1,85) bwin ⛔ KRISTOFFERSEN Henrik zaskoczył (20) 3 miejsce. a za plecami Kostelic numer 3
Myhrer,Hirscher = 6 i pozostaje nam handi max do 12 numeru czyli Pinturault.
Jeśli chodzi o typ w &quot;10&quot; i linie 27,5 to bym uważał grać over ale nie proponuje tego tylko podam kilka nazwisk. SOLEVAAG(55) 9 miejsce numer ✅
Nolan (29),Feller(31), Sasaki (32) ,Luitz(52).
Dziś Panie pokazały że można atakować.
Ligety T.-Valencic M. typ 1 ( kurs 1,50) Fortuna ✅izzy

Ted pokazał w gigancie że forma jest a ten slalom jest dosyc łatwy.
Wiem że bóle pleców doskwierają Moelggowi oraz po operacji kostki jest Neureuther więc na nich bym nie wstawiał w żadnych h2h.
Moelgg nie ukończył
Nereuther błąd i 27 miejsce
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
olo 2,2K

olo

Użytkownik
17.11, 10:00
Slalom, Levi
Myhrer Top 3 2.00
Bet365
2/10
Myhrer ma mocne początki sezonów zawsze, do tego lubi Levi. Wg mnie jest tu obok Hirschera i Neureuthera głównym faworytem do podium. W zeszłym roku wysoko, na 4 pozycji w klasyfikacji slalomu, rok wcześniej ją wygrał. Także slalom umie jeździć.

No i ponawiam 2 bety z kobiet:
Jaka będzie suma numerów startowych zawodników, którzy znajdą się na podium (top 3)?
Mniej niż 18,5 1.85
Bwin
2/10
Jaki będzie najwyższy numer startowy zawodnika z top 10?
Mniej niż 27,5 1.85
Bwin
2/10
Jak pisałem wyżej, wg mnie główni kandydaci do podium to Hirscher, Myhrer i Neureuther, czyli numery 5, 1 i 4. Poza tym wg mnie mocni będą Moelgg (6), Matt (7), Kostelic (3). Oni powinni się bić o podium. Dopfera nie widzę wysoko. A z innych kandydatów do 10 to Pinturault, Grange, Hargin, Pranger. No naprawdę 28 i wyżej nie widzę kandydatów do Top 10. Wiem, że u Pań nie widziałem podobnie, ale cóż, to sport tylko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Bet na ostatnią chwilę, bo dopiero co znalazłem w ofercie. W związku z tym co Pawacki o Moelggu pisze i ja o Myhrerze to wygląda bardzo fajnie:
Slalom, Levi
Myhrer - Moelgg 1.45
Unibet
4/10
 
P 402

plastelina

Użytkownik
unibet
Alpine Skiing 2013/14 - Womens World Cup Winner
Lara Gut @7.5
czemu nie ?
wygrała giganta na otwarcie sezonu, teraz szaleje na trasie zjazdu w Beaver Creek, nieobecna Vonn póki co, MAze ? kto wie kiedy zaskoczy z formą
 
majestro 3K

majestro

Użytkownik
unibet
Alpine Skiing 2013/14 - Womens World Cup Winner
Lara Gut @7.5
czemu nie ?
wygrała giganta na otwarcie sezonu, teraz szaleje na trasie zjazdu w Beaver Creek, nieobecna Vonn póki co, MAze ? kto wie kiedy zaskoczy z formą
To co podałeś to jest kurs na klasyfikację generalną całego sezonu :p (chyba, że o to ci chodziło, to sorry) Na dzisiejsze zwycięstwo Gut jest kurs 1.90 i jest ona faworytką. Co dziwić nie może. Vonn wraca dopiero za tydzień w Lake Louise. Maze jeszcze nie w formie, a Gut na początku sezonu prezentuje się znakomicie. Wygrała Gigant na rozpoczęcie sezonu w Soelden, po dwóch znakomitych przejazdach, oczywiście zjazd to zupełnie inna bajka. 1 przejazd, totalnie szybkościowa konkurencja, ale właśnie w tym Gut czuje się znakomicie i potwierdza to w na treningach. 2 wygrane treningi z ogromną przewagą. Pierwszy o 0,5s, drugi o ponad 1s. Raz była 3, przegrywając o 0.09s. Także pokazuje dużą siłę i powinna potwierdzić swoją klasę w zawodach.
Lara Gut to win @ 1.90 ✅
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Za nami trzy treningi przed dzisiejszym zjazdem kobiet w Beaver Creek, na ich podstawie można już stwierdzić jak zawodniczki czują się na tej trasie. Ode mnie trzy typy:

Pierwszy , według mnie najbardziej pewny:
Fenninger A. - Maze T. 1 @ 1,60 Milenium- wyniki treningów mówią wszystko, która narciarka jest na początku sezonu w lepszej formie, Austriaczka równo, 2,4,5 miejsce , Słowenka widać, że jeszcze to nie jest to, 14,15,8 to każe upatrywać Fenninger jako faworytkę tej pary. 5-16 ✅ ????

I bez analizy polecam:
Mancuso J. - Smith L. 2 @ 1,80 20 - DNF ⛔
Stuhec I. - Gisin D. 1 @ 1,75
16 - 12 ⛔
Także kursy z Milenium
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
▶ Zjazd Pań
Beaver Creek (USA)
Maria Hoefl-Riesch - Tina Maze typ 1 ( kurs 1,76) betsafe ✅
Maria lepsza na treningu w dodatku może ten czas jeszcze poprawić jeśli skoryguje błędy.

Wiem, gdzie popełniłam błędy i wiem, gdzie mogę je poprawić, ale dwie sekundy są zbyt ciężkie do odrobienia . Powiedziała Maze kończąć
Maybe not, but I’m feeling day by day better here, so never say never.
Tymczasem Maria Hoefl - Riesch , która bawiła się w środę sprzętem poprzez rózny dobór nart oraz mniej agresywne buty w 2 treningu, wróciła do pierwotnej konfiguracji które, było dla niej lepsze i poprawiła swój wynik w 3 treningu. Zajęła szóste miejsce.
Dziś miałam dużo lepsze wrażenie z mojego sprzętu. Jutro , mam nadzieję, że zoptymalizuje idealnie skręty ponieważ dziś straciłem trochę szybkości oraz czasu. Powiedziała Maria.
1 trening,
2 trening,
3 trening.
.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
majestro 3K

majestro

Użytkownik
WEIRATHER Tina - COOK Stacey @ 1.40 bet365 ✅
Powinno być bez problemu. Tina dobry start sezonu w Soelden, gdzie była 5 i to jej najlepszy wynik w gigancie w karierze. Teraz zjazd, czyli jest ulubiona konkurencja. Może być jedną z czołowych zawodniczek z zjeździe przez najbliższe lata. Na treningach nie schodziła z podium. 3,2,2 miejsce. Równa, perfekcyjna jazda. Cook to już jest wiekowa zawodniczka, praktycznie bez żadnych sukcesów na koncie. Przynajmniej o klasę słabsza od rywalki. Co prawda wygrała tutaj 1 trening, ale na pozostałych była 21 i 14, także limit szczęścia już wykorzystała i nie pojedzie drugiego takiego perfekcyjnego przejazdu w ciągu kilku dni, a tylko to dawałoby jej jakąkolwiek szansę na rywalizację z Weirather. Polecam
SUTER Fabienne - MARSAGLIA Francesca @ 1.85 unibet ✅
Walka o dalsze pozycje i dla mnie faworytką jest tutaj Suter. Doświadczona Szwajcarka z kilkoma zwycięstwami i miejscami na koncie. Specjalizuje się w konkurencjach szybkościowych. Co prawda lepiej czuje się w SuperG gdzie ciągle z powodzeniem walczy o miejsca w pierwszej 10 i lepsze, w zjeździe też ma kilka podiów, choć po ostatniej kontuzji kolana w tej konkurencji nie radzi już sobie jakoś wybitnie, ale trzyma równy poziom. Marsaglia najmłodsza już nie jest, bo zaraz kończy 25 lat a można o niej powiedzieć tyle co nic. Żadnych osiągnięć, żadnych sukcesów. Dobrym wynikiem dla niej jest jak załapie się do drugiej 10. Także jak Suter pojedzie na swoim poziomie, bez błędów to spokojnie pokona Włoszkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
P 402

plastelina

Użytkownik
bwin

  • Downhill (Beaver Creek/USA)
    Head-to-Head Cook/Stuhec
    Pick: Ilka Stuhec (SLO) 2.60
  • Downhill (Beaver Creek/USA)
    Head-to-Head Aufdenblatten/Sejersted
    Pick: Lotte Smiseth Sejersted (NOR) 2.05


+
ako 5.33
2 zawodniczki, które sygnalizują formę a są jeszcze bez nazwiska wiec i kursy niezłe,co ciekawe unibet wycenia te parki zupełnie inaczej odpowiednio 1.95 i 1.7

Norweżka na podium maybe
bwin
Downhill (Beaver Creek/USA)
Who will finish in the Top 3? (Antepost betting - Others on request)
Pick: Lotte Smiseth Sejersted (NOR) 21.00
 
P 402

plastelina

Użytkownik
Paris/Innerhofer
Dominik Paris (ITA) 30-November-2013 11:00 AM PST
Money Line for Matchups 1.55
pinnacle

dla Innera jest tu zdecydowanie za łatwo, trzecia dziesiątka w ostatnich latach
unibet
Super G Beaver Creek 5085 - Women, Alpine Skiing Lara Gut (SUI) @2.25
proste jak konstrukcja cepa GS+DH=SG
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom