>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Urząd Kontroli Skarbowej - Bukmacherka

P 192

plusgsm

Użytkownik
Witam. Zarejestrowałem się na tym forum, oraz postanowiłem założyć nowy temat.
Zakładami interesuję się od kilku lat, tudzież taki okres czasu też zajmuję się obstawianiem różnych zdarzeń.
Przez te kilka lat, wpłaciłem łącznie dość spore sumy pieniężne do różnych bukmacherów i też spore środki wyjąłem.
Na początku tego roku, mój bank, na które wpływały środki, zawiadomił Urząd kontroli skarbowej o tym że na rachunek, cyklicznie wpływają środki niewiadomego źródła. Urząd kontroli skarbowej, podjął działania w zakresie sprawdzenia, w jakich bankach posiadam rachunki bankowe, i pozyskał wszystkie wyciągi za okres 3 lat z moich kont bankowych.
Na chwilę obecną jestem wezwany do wytłumaczenia się skąd uzyskiwałem wpływy, z jakiego są one tytułu itp. Oczywiście dotyczy to wpływów wyłącznie z gier hazardowych, oraz wpływów ze skrilla.
Mam na to przedstawić stosowne dowody a jeżeli ich nie posiadam to wyjaśnić pisemnie.
Przy okazji, chcą też abym wyjaśnił skąd posiadałem środki na wpłaty własne we wpłatomacie, kasie banku itp.
Nawet drobne pożyczki jakie niekiedy moi koledzy mi spłacili na konto, interesują UKS, i mam się z tego też wytłumaczyć.
Natomiast sporadycznie grałem, wpłacając kartą do bukmachera i wypłacałem tą samą metodą, to ich nie interesuje.
Na wyciągu jaki przysłał mi UKS, widnieje że jest to zwrot towaru POS, więc myślę że dlatego do tej operacji się nie przyczepili.
Mam teraz pytanie:
Czy ktokolwiek miał podobną sprawę/ sytuację??
 
P 267

pan-darek

Użytkownik
I jak z ta sprawa? Prawda to czy tez nie? Bo troche mnie to niepokoi, wyplaty do 10-12 tysiecy tak co 1-3 miesiace z MB na konto bankowe to robie regularnie od dluzszego czasu.
Mam sie martwic? ;)
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Gdzie było pisane ? masz jakieś wiarygodne źródło tych informacji, bo tak to sobie można pisać, ja już czytałem na forach różne brednie na temat od jakich kwot bank może zawiadomić US.
15 tysięcy euro z niewiadomych źródeł ?
Bo przecież ludzi którzy otrzymują takie kwoty na konto miesięcznie są tysiące, z legalnych źródeł ? jak bank to weryfikuje ? skąd kasa przyszła etc.

No chyba logiczne że w MB karty są po to żeby z nich korzystać, ale co to ma do rzeczy, MB wypuściło karty żeby na tym zarabiać, druga sprawa największy portfel elektroniczny w którym nie było by kart to trochę niepoważne.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Witam. Zarejestrowałem się na tym forum, oraz postanowiłem założyć nowy temat.
Zakładami interesuję się od kilku lat, tudzież taki okres czasu też zajmuję się obstawianiem różnych zdarzeń.
Przez te kilka lat, wpłaciłem łącznie dość spore sumy pieniężne do różnych bukmacherów i też spore środki wyjąłem.
Na początku tego roku, mój bank, na które wpływały środki, zawiadomił Urząd kontroli skarbowej o tym że na rachunek, cyklicznie wpływają środki niewiadomego źródła. Urząd kontroli skarbowej, podjął działania w zakresie sprawdzenia, w jakich bankach posiadam rachunki bankowe, i pozyskał wszystkie wyciągi za okres 3 lat z moich kont bankowych.
Na chwilę obecną jestem wezwany do wytłumaczenia się skąd uzyskiwałem wpływy, z jakiego są one tytułu itp. Oczywiście dotyczy to wpływów wyłącznie z gier hazardowych, oraz wpływów ze skrilla.
Mam na to przedstawić stosowne dowody a jeżeli ich nie posiadam to wyjaśnić pisemnie.
Przy okazji, chcą też abym wyjaśnił skąd posiadałem środki na wpłaty własne we wpłatomacie, kasie banku itp.
Nawet drobne pożyczki jakie niekiedy moi koledzy mi spłacili na konto, interesują UKS, i mam się z tego też wytłumaczyć.
Natomiast sporadycznie grałem, wpłacając kartą do bukmachera i wypłacałem tą samą metodą, to ich nie interesuje.
Na wyciągu jaki przysłał mi UKS, widnieje że jest to zwrot towaru POS, więc myślę że dlatego do tej operacji się nie przyczepili.
Mam teraz pytanie:
Czy ktokolwiek miał podobną sprawę/ sytuację??
PODAJ NAZWĘ TEGO BANKU ŻEBY WSZYSCY WIEDZIELI KTÓRY TO BANK NIE JEST LOJALNY WOBEC WŁASNYCH KLIENTÓW . Pozatym jeżeli jestes w posiadaniu jakiegoś kwitka który wysłał Ci UKS będziemy wdzięczni jeżeli wstawisz jakiś skan bo twoja historia wygląda strasznie dziwnie. Jeżeli twoja historia jest prawdziwa to ten bank zasługuje na największe potępienie bo jak dla mnie instutucja prywatna która zarabia na tym że trzymasz środki na rachunku w ich banku, dokonujesz, wpłat,przelewów, płacisz prowizje itd i jeszce Cie tak zaprzeproszeniem wyd... to zwykły krzak gdzie nie warto trzymać ani grosza.Jak bym spotkał prezesa tego banku osobiscie dał bym mu w pysk dał za takie traktowanie klientów. Dzięki takim ludzią jak ty banki funkcjonują, im większe obroty tym większe zyski..;)
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Oczywiście że mogę podesłać na Twojego prywatnego e-maila. Zakryję tylko swoje imię i nazwisko, tak dla swojej prywatności.
Bank który sprzedał moje dane to Credit Agricole
Podaj mi swojego e-maila, podeślę ci nie kwitek, lecz kilka stron wymaganych danych.
Załączniki z wpływami, pozostawie wyłącznie sobie bo 1. jest tego ok 30 stron, a 2. uważam że są to dość poufne dane.
Mnie poinformowano w Banku, że pracownik banku może zawiadomić GINB, gdy wpływy na rachunki są podejrzane, a wykonywane cyklicznie, niezależnie od kwoty transakcji. Kwota pow. 15 tyś euro, jest zawsze zgłaszana do GINB.
Myślę że wpływy na tak niskim poziomie jak 10-12 tyś na 1-3 miesiące to nie jest powód do zmartwień. Ja miałem wpływy przez ostatnie lata na poziomie 6 mln złotych z czego większość to bukmacherka, i część wpłaty własne gdy potrzebowałem przerzucić szybko środki z rachunku na inny rachunek aby móc wpłacić do bukmachera.
Kwota 6 mln z wpływów obejmuje tylko wpływy i może przerażać, ale 1. Ja grubo gram, 2. nie obejmuje wpłat własnych do buka, tzn. UKS nie bierze pod uwagę że na każdą moją wypłatę z buka, był wkład własny, niekiedy 1 dnia sam wkład obejmował 20 tyś, 3. zarobek z tego wszystkiego to może max ze 20%
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Oczywiście że mogę podesłać na Twojego prywatnego e-maila. Zakryję tylko swoje imię i nazwisko, tak dla swojej prywatności.
Bank który sprzedał moje dane to Credit Agricole
Podaj mi swojego e-maila, podeślę ci nie kwitek, lecz kilka stron wymaganych danych.
Załączniki z wpływami, pozostawie wyłącznie sobie bo 1. jest tego ok 30 stron, a 2. uważam że są to dość poufne dane.
Mnie poinformowano w Banku, że pracownik banku może zawiadomić GINB, gdy wpływy na rachunki są podejrzane, a wykonywane cyklicznie, niezależnie od kwoty transakcji. Kwota pow. 15 tyś euro, jest zawsze zgłaszana do GINB.
Myślę że wpływy na tak niskim poziomie jak 10-12 tyś na 1-3 miesiące to nie jest powód do zmartwień. Ja miałem wpływy przez ostatnie lata na poziomie 6 mln złotych z czego większość to bukmacherka, i część wpłaty własne gdy potrzebowałem przerzucić szybko środki z rachunku na inny rachunek aby móc wpłacić do bukmachera.
Kwota 6 mln z wpływów obejmuje tylko wpływy i może przerażać, ale 1. Ja grubo gram, 2. nie obejmuje wpłat własnych do buka, tzn. UKS nie bierze pod uwagę że na każdą moją wypłatę z buka, był wkład własny, niekiedy 1 dnia sam wkład obejmował 20 tyś, 3. zarobek z tego wszystkiego to może max ze 20%
:) To rzeczywscie mieli się do czego przyczepić, ale żeś nastraszył pewnie połowę ludzi z forum. Dobrze że napisałeś kwotę bo zapewne w nie krótkim czasie były by pytania typu czy jak wypłace 100PLN na konto coś mi gorozi. ;) Przy takiej kwocie to nie ma się co dziwić jeżeli na dodatek oficjalnie jesteś bezrobotnym to prędzej czy później musiał się ktoś doczepić. Ale co do banku to fakt faktem sprzedał Cie. Dzięki za info, nigdy moja noga tam nie postanie ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
A 861

amigo007

Użytkownik
No mnie też zszokowała kwota wpływów 6 mln złotych. Tylko pozazdrościć nawet jeśli kwota samych wygranych to powiedzmy ok. 2mln złotych. W sumie przy takich obrotach to myślę że każdy bank zgłosił by wg. niego &quot;podejrzane&quot; tranzakcję. Nie ma co robić antyreklamy credit agricole. Plusgsm gdzie grasz?
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Nie no 2 mln to przesada, nie odczułem tego aż tak!
Może w milion, ale żeby wygrać konkretnie to fakt, trzeba grubiej obstawiać żeby wygrać konkretne pieniądze. Fakt jestem bezrobotny, świeżo po studiach, i przez cały okres nauki utrzymywałem się z bukmacherki. Mój buk to Unibet, z uwagi na bardzo szybkie wypłaty i bezproblemowość z ich strony, czasami bet-at-home
 
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
Nie no 2 mln to przesada, nie odczułem tego aż tak!
Może w milion, ale żeby wygrać konkretnie to fakt, trzeba grubiej obstawiać żeby wygrać konkretne pieniądze. Fakt jestem bezrobotny, świeżo po studiach, i przez cały okres nauki utrzymywałem się z bukmacherki. Mój buk to Unibet, z uwagi na bardzo szybkie wypłaty i bezproblemowość z ich strony, czasami bet-at-home
Jasne 6mln wpływów buehehe rozbawiłeś mnie do łez, bajki to my tobie a nie Ty nam.
Chcesz komuś wcisnąć że w takim buku jak Unibet można grać za duże stawki ?
Limity przy takiej grze i co gorsza wygranych, miałbyś po miesiącu na kilka złotych.
Pisząc że grasz w Bet-at-home potwierdzasz tylko że jesteś zielony w tym temacie jak mało kto, wiesz dla kogo jest taki buk jak Bet-at-home ?
Dla kompletnych amatorów, którzy nie znają takiego pojęcia jak marża, a więc kolego BAH ma największą marże na rynku oraz bardzo uboga ofertę zakładów, dlatego żaden, absolutnie żaden profesjonalny wygrywający gracz nie grałby w takim bukmacherze, tak jak pisałem bukmacher dla hazardzistów, i osób zaczynających przygodę z bukmacherką .
Przy takiej graniu jak sobie wymyśliłeś pozwolił by Ci Betfair (giełda) Pinnacle( być może) + u azjatyckich bukmacherów można pograć za większe kwoty, ale na pewno nie u tych nastowionych na zysk komercyjnych bukmacherów co napisałeś.
Nie rozumiem po co to ściemnianie przez neta, ale widać gołym okiem że nie znasz podstawowych praw które rządzą tym biznesem, gracz wygrywający jest natychmiast limitowany i to w każdym z tym europejskich komercyjnych bukmacherów, nie ma nawet mowy o wygrywaniu większych kwot.
Tu oczywiście będą się jarać dzieci, wystarczy byle bajeczke wcisnąć.
 
K 66

kanarek

Użytkownik
Panowie, to chyba jasne, że naziemne buki mają swoich klakierów i prowadzą na forach bukmacherskich buzz marketing. Który tym razem nie jest nastawiony na wychwalanie zalet ziemniaków, a na dyskredytowaniu netowych, na wszelkie możliwe sposoby.
Na forum na którym ja działam, też jest taki pocieszny typ, który ma w nicku &quot;Fortuna&quot; i niby przypadkowo chwali się na quasi czacie co to on nie zagrał w w tym buku i jakie to aktracyjne kursy tam nie są. Proponuje to potraktować w ramach folkloru ludowego.
Nie ma też sensu banowac takich osobników. Oni za tę pracę biorą wynagrodzenie, a jak wiadomo w Tuskolandzie, lepsza taka praca niż żadna ????
 
N 50

nikt

Użytkownik
Poza powyższym, to przy takich dochodach (ale i przy mniejszych również), naprawdę wydać 100 czy 200 zł na poradę adwokata to nie powinien być problem ????
 
P 267

pan-darek

Użytkownik
Nie mam sie zatem czego obawiac? OK :cool:
Podeslij tutaj screeny Twoich zakladow, moze i my kiedys bedziemy mieli 6 mln. Bo na razie to tylko zapalki u nas w walucie.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Nie mam sie zatem czego obawiac? OK :cool:
Kogo pytasz ? Idź do prawnika, zapłacisz 50 pln i będziesz miał wiarygodną odpowiedź, wrazie czego powołasz się na jego nazwisko a tutaj ? Jak Cie wezwie skarbówka powiedz im że na FB użytkownik plusgsm powiedział że nic Ci nie grozi ;)
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Wszelkie dokumenty zostały przesłane do użytkownika Vader. Zdjęcia cyfrowe z tabelami przelewów niestety nie mogę udostępnić z uwagi na ochronę danych osobowych, osób nadających do mnie przelew. Dla niedowiarków że w Unibet czy Bet-at-home.com, można wygrać pokaźne sumy, Vader może poświadczyć, że są one prawdziwe
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Cóż mogę napisać...
Dostałem, przejrzałem, usunąłem i takie są moje wnioski:
- kolega jest wiarygodny po tym co widziałem na 99.9%,
- w kwestii wyjaśnienia to UKS pyta o wpływy z ok. 15 firm a nie tylko Unibet i bah,
- kolega miał bardzo duże i regularne obroty na kontach bankowych (kwoty liczne po kilkadziesiąt/kilkaset tys. miesięcznie),
- autor tematu już pewnie zdał sobie sprawę, że popełnił błąd (chyba wiadomo jaki...),
- każdy kolejny idiotyczny (czyt. nic nie wnoszący) komentarz będzie usuwany. Sam jestem zawsze sceptycznie nastawiony do &quot;rewelacji&quot; od nowych osób na forum ale nie tym razem - trafiła się osoba, która obracała można rzec milionami i dla sporej większości graczy to są marzenia aby dojść do takiego poziomu. Więc jak ktoś ma coś mądrego do napisania to proszę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
M 56

medjyk

Użytkownik
Takiego temamtu brakowało na forum, były podobne, ale wątpliwości wielu w tym moje nie zostały rozwiane. Od siebie mogę powiedzieć, że kiedyś szukałem informacji jak to działa z tymi wypłatami od buka i kiedy bank musi zgłosić podejrzenie tzw. nielegalnego źródła dochodów. I z tego co znalazłem na jakimś prawniczym forum to wygląda to tak:
- bank jest przedsiębiorstwem prywatnym, ale podlega zresztą jak inne firmy w Polsce regulacjom prawnym, ze względu na swój specyficzny charakter działalności podlega on dodatkowym przepisom
- w jakiejś ustawie, chyba o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, każdy bank w Polsce musi zgłosić jeżeli ktoś ma wpływy na konto w ciągu roku powyżej 15 tys. euro z jednego źródła i to niby obojętnie czy jest to jednorazowo czy w kilku wpłatach (liczy się łącznie), ale to też do końca nie jest jasne z tego co wyczytałem i każdy bank ma swoje własne wewnętrzne regulacje i kwoty mogą być mniejsze
- bank nie zgłasza takiej sprawy do US, tylko do innej instytucji określonej w ustawie (nie pamiętem nazwy), ale chyba jest to ten Urząd Kontroli Skarbowej
- niestety najgorsze jest to, że jak już jest zgłoszone to mogą 5 lat wstecz wszystko sprawdzić i z wszystkiego trzeba się tłumaczyć
Mam nadzieję, że to coś wnosi do dyskusji. Tak naprawdę mam prośbę do kogoś kto ma rozeznanie w teamcie albo posiada trochę więcej inforamcji np. pracuje w jakimś banku lub był u prawnika itp. żeby napisał jak to jest, bo w internecie mało jest inforamcji na ten temat i nawet te co znalazłem to jest tylko jakiś niedokońca potwierdzony zalążek tematu.
 
alvaros 256

alvaros

Użytkownik
Środki z tego co widzę masz, więc jedyna sensowna rada na ten moment to skorzystać z porady dobrego prawnika bo samodzielnie, &quot;na gębę&quot; z takich wpływów się raczej nie wytłumaczysz, zwłaszcza mając status bezrobotnego. Informuj na bieżąco o przebiegu całej sytuacji, myślę, że każdy jest ciekaw jak się ona zakończy.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Dziękuję za pomoc.
Jak tylko będzie jakikolwiek odzew ze strony UKS, napiszę o tym na forum, tak aby większość osób mogła wiedzieć jakie są procedury wobec osób które grają, oraz jak interpretowane są przepisy przez urzędników w sprawach z uczestnictwem w grach internetowych.
Natomiast dodam od siebie, że analizując zapisy ustawy w tym przede wszystkim:
Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. § 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie, grze na automacie o niskich wygranych lub zakładzie wzajemnym,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

Uznaję że, owszem UKS może mieć wątpliwości co do gry hazardowej w sieci internet.
Natomiast to, żeby udowodnić mi iż uczestniczyłem w grze na Terytorium RP, musieliby powziąć informację o moich logowaniach do buka, których oczywiście ja nie posiadam.
Biorąc pod uwagę to że grając poza granicami RP i tam przebywając, nie płaci się od tego podatku, a firmy bukmacherskie w każdym ze swoich regulaminów na jasno napisane:

że miejsce zawarcia kontraktu, i miejscem do wnoszenia zakładów jest np. Malta,
UKS może niekoniecznie być negatywnie nastawiony co do przelewów przychodzących z gier hazardowych.
 
Do góry Bottom