>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2013 - Mistrzostwa Świata Florencja 2013 (22.09-29.09)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Już jutro zaczynamy Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym. W malowniczej Toskanii we Florencji najlepsi kolarze staną w szranki o koszulkę MŚ. Koszulka która staje ciężarem aniżeli zaszczytem. Obecny MŚ, Phillipe Gilbert dopiero na 12 etapie Vuelty a Espania wygrał swój pierwszy etap w tej koszulce. Czyli klątwa na przesympatycznym Belgu wisiała aż 11 miesięcy. Czy aby warto ją wygrać :?: Kolarze powiedzą: pewnie że tak no i ja się z tym zgadzam MŚ nie zostaje się ot tak. Tegoroczna trasa jest wymagająca a na dodatek będzie co oglądać, bo widoki są przepiękne. Niestety transmisji nie ujrzymy na Polskim Eurosporcie także zostają inne stacje ale będzie równie dobrze. O faworytach za chwilę a tymczasem psim swędem wkrada się maskotka MŚ, czyli Pinokio w koszulce MŚ, wygląda niczym Horner i Froome mówiący że nie stosują dopingu a nos mim rośnie i rośnie...


Rozkład jazdy:

22.09 - Drużynowa czasówka, kobiety (36,6 km)
22.09 - Drużynowa czasówka, mężczyźni (50,3 km)
23.09 - Czasówka, juniorki (14,6 km)
23.09 - Czasówka, młodzieżowcy (41,8 km)
24.09 - Czasówka, juniorzy (21,75 km)
24.09 - Czasówka, kobiety (26,20 km)
25.09 - Czasówka, mężczyźni (55,5 km)
27.09 - Start wspólny, juniorzy (134,7 km w tym 5 rund)
27.09 - Start wspólny, kobiety (134,7 km w tym 5 rund)
28.09 - Start wspólny, juniorki (66,6 km - 4 rundy bez dojazdu)
28.09 - Start wspólny, młodzieżowcy (184,5 km w tym 8 rund)
29.09 - Start wspólny, mężczyźni (279,6 km w tym 10 rund)

Nas ze względu na ofertę u bukmacherów i potoczne zainteresowanie wyścigami interesują 3 starty. Czyli TTT, ITT i Men Road Race.
Team Time Trial:
Czyli drużynowa jazda na czas. Faworytem jest Omega Pharma która ma w składzie aż 5 Mistrzów swojego kraju w jeździe na czas. Na pewno Sky, Garmin, Radioshack, Movistar, Belkin i Orica będą walczyły o medale. Trasa łatwa i dla drużyn które potrafią osiągnąć wysoką prędkość maksymalną. Np Lampre bardzo dużo ćwiczyło na torze F1 na Monzie. Czyli doskonały wachlarz, jeden lub dwa motory napędowe i sukces gotowy. Moje podium wygląda tak:
1. Omega
2. Sky
3. Orica

Tak prezentuje się profil tego etapu:

Individual Time Trial: Czyli indywidualna jazda na czas. Tutaj mamy dwóch a może i trzech faworytów, tak zwanych papierowych tygrysów. Do tego zaszczytnego grona możemy zaliczyć, Bardleya Wigginsa Mistrza Olimpijskiego z Londynu w jeździe Indywidualnej na czas. Tonego Martina, zwycięzcy Mistrzostw Świata w jeździe indywidualnej na czas z roku 2012 i 2011. Będącego w znakomitej dyspozycji którą potwierdzał na VaE. Tony inaczej Pancer czyli czołg i mam nadzieję że pojedzie jak czołg po 3 z rzędu zwycięstwo na MŚ. Trzecim w tym gronie jest Fabian Cancellara, Szwajcar który wygrywał MŚ ITT w latach 2006, 2007, 2009, 2010 czyli czterokrotny zwycięzca w tej kategorii, jednak czy plany Fabiana nie są aby inne:?: tak są Fabian celuje w MŚ ale w wyścigu ze startu wspólnego a tutaj tylko przy okazji może zdobyć medal, bo jak włączy silniczek to tyle go widzieli. Moja 3:
1. Tony Martin
2. Bradley Wiggins
3. Fabian Cancellara



Road Race:
Czyli jazda ze startu wspólnego. Tutaj bardzo ciężko wskazać faworyta, ja jednak mam ich kilku. Tutaj potrzebny jest fajter który potrafi się znaleźć w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu. Ucieczek będzie co nie miara i najważniejsze aby znaleźć się w tej najważniejszej czyli ucieczce dnia. Mimo wszystko w czołówce stawiam Phillipe Gilberta obrońca tytułu, forma rośnie, jest szybki wie gdzie się znaleźć może nie faworyt do wygrania ale na pewno mocny kandydat do ucieczki dnia. Fabian Cancellara czyżby nr 1 czemu nie Spartakus zasługuje na to swoją jazdą w tym roku. Włosi mają jako gospodarze spore oczekiwania, ale czy takie podjazdy nie są za małe dla Nibalego i na pierwszy fortepian nie powinien grać Visconti :?: moim zdaniem tak właśnie powinni pojechać. Hiszpanie mają Valverde mocnego kandydata, Holendrzy Weeninga i Molleme. Polacy mają Kwiatkowskiego, co ja bym dał żeby Michał był w ucieczce dnia bo z małej grupy może nawet wygrać MŚ. Czas pokaże kto ale na ten moment Ci których wymieniłem są dla mnie faworytami. Sprinterów tutaj nie mamy prawa widzieć na mecie finiszujących o złoto MŚ. Moja 3:
1. Fabian Cancellara
2. Alejandro Valverde
3. Michał Kwiatkowski


Profil podjazdów:


ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PODAWANIA TYPÓW :!:
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
TTT
Zwycięska drużyna? Team Sky @ 7,50 Bet365
Nie no taki kurs na Sky :?: i taki niski bo @1,57 na Omegę :?: nie róbmy sobie jaj. Omega już na TdF też takim składem nie potrafiła wygrać i dzisiaj wcale nie będzie niespodzianki jak wylecą nawet poza TOP3. Bo Sky, Orica, Radio i BMC mają Omegę w zasięgu. Ale wracając do typu Sky ma bardzo mocny skład, brakuje tylko Wigginsa ale temu koliduje termin z Tour of Britain i nie może dzisiaj wystąpić. Ale są Porte, Froome, Kirienka, Siwcow, Hagen i Thomas. Wszyscy specjaliści od ITT, do tego pamiętajmy najlepsze koksy są w Sky i myślę że będą bardzo mocno zmotywowani by wywalczyć złoto MŚ w TTT.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
MŚ Florencja 2013: Michał Kwiatkowski nie wystartuje w środowej czasówce?

Michał Kwiatkowski nie wyklucza rezygnacji ze startu w jeździe indywidualnej na czas w kolarskich mistrzostwach świata we Florencji. W niedzielę Polak zdobył złoty medal drużynowo razem z belgijską grupą Omega Pharma-Quick Step.


Drużynowa jazda na czas była niezwykle dramatyczna. Decydowały ostatnie metry, na których pańskim kolegom udało się wydrzeć zwycięstwo australijskiej Orice.

- To był rewanż za Tour de France, gdzie przegraliśmy z Oricą o niecałą sekundę. Dziś to my wygraliśmy o 0,8 sekundy. Ten sukces smakuje szczególnie, bo został odniesiony po tak zaciętej walce. Mieliśmy tę przewagę, że startowaliśmy – jako obrońcy tytułu – ostatni i znaliśmy międzyczasy.

Pan nie dojechał z kolegami do mety.

- Zaczęliśmy mocno i po każdym kilometrze, każdej zmianie dało się odczuć utratę sił. Ja i Kristof Vandewalle jeszcze przed wjazdem do centrum Florencji mieliśmy już dość. Wcześniej daliśmy kilka ostatnich bardzo mocnych zmian. Tak naprawdę wiedzieliśmy, że nie możemy przyjechać do mety w sześciu, bo w ten sposób można przegrać złoty medal. Trzeba było odłożyć swoje ambicje na bok, dać z siebie wszystko i zjechać. Koledzy świetnie wykończyli naszą pracę.

W tej konkurencji liczy się czas na mecie czwartego zawodnika. Czy to tak miało wyglądać, że właśnie wy dwaj zjedziecie z trasy?

- Nie, decydowało samopoczucie w danym momencie. Tony Martin był świetnie dysponowany, podobnie jak Peter Velits i Niki Terpstra, może trochę gorzej Sylvain Chavanel. To nie zmienia faktu, że zdobyliśmy złoty medal razem i tylko to się liczy.

Czy ten dzisiejszy wysiłek nie kosztował pana zbyt wiele sił w perspektywie środowej jazdy indywidualnej na czas?

- Jazda indywidualna z Montecatini Terme do Florencji to nie są przelewki. Trzeba będzie pędzić 55-60 km/godz. od szczytu pierwszego podjazdu praktycznie do mety i to przez taki dystans (łącznie 57,9 km), że nie wiem, czy powinienem stanąć na starcie.

Czy to oznacza, że zrezygnuje pan z tego występu?

- Wolałbym się skupić na niedzielnym wyścigu i nie bawić się wcześniej w jazdę indywidualną na czas, nie wierząc w sukces. Bo to będzie walka między Tonym Martinem, Fabianem Cancellarą i Bradleyem Wigginsem. Oni czują się świetnie na takich trasach. Nikt mi nie nakaże startu, gdy sam tego nie będę chciał. Oczywiście muszę to przedyskutować ze wszystkimi i pomyśleć, co będzie najlepsze w perspektywie startu w niedzielnym wyścigu.

Może to trochę niezręczne pytanie, ale co pan czuje, gdy wchodząc na podium grają panu hymn Belgii, kraju sponsora grupy?

- Nie wiem. Nie zastanawiałem się i nie brałem tego do siebie. Wiadomo, że byłoby milej posłuchać Mazurka Dąbrowskiego, ale na to trzeba sobie zasłużyć. Oczywiście czuję różnicę, porównując dzisiejszą sytuację z tą, gdy grano mi hymn Polski jako mistrzowi świata juniorów (w jeździe indywidualnej na czas w 2008 roku). Ale jednocześnie czuję się częścią Omegi Pharmy. Jesteśmy jak rodzina, ale to nie znaczy, że zapominam o kraju, o swoich korzeniach.
Źródło
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Faworytem czasówki Martin i chyba nie ma dyskusji przy takim profilu.
Martin 2.0 ✅
Wiggo po 2 miejsce, a potem już ciężej wytypować. Po cichu liczę na Maloriego.
Grabsh - Gruzdev 1 1.7 b365 ⛔
Dwóch panów pod formą w tym sezonie, ale doświadczenie po stronie Niemca. Przed rokiem Kazach to był taki dziwny wystrzał... Zaufam starej niemieckiej szkole TT.
A z drugiej strony dobry kurs na Tufta, który notował znacznie lepsze wyniki od Niemca w tym sezonie.
Tuft-Grabsch 1 2.10 betsafe
Bodnar - Vandevalle 1 2.0 b365 ⛔ ale głupi typ
Może trochę naiwnie, ale może tym razem Bodnar obejdzie się bez 5 defektów czy niesprawnej kierownicy...
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Kwiatkowski - Westra | 2 - 1,82 (Betsafe)⛔

Przeciwko Kwiatkowi warto grać bo wydaje się, że jest bez formy mimo, że to dobry czasowiec.Na TTT odpadł bo nie wytrzymał tempa kolegów, i w wywiadzie, który tutaj wrzucił Sumada sam nie podchodzi do jutrzejszego startu pozytywnie także sam nie liczę na jego dobry wynik.W parze z Westrą, który ma bardzo przeciętny, żeby nie powiedzieć że słaby sezon za sobą jak całe Vacanse nie mniej jest to przyzwoity kolarz na czas jakby przygotował dobrą formę na jutrzejszą jazdę to może pokonać mocno osłabionego Kwiatka.

Ponadto też Tufta pobiorę i chyba Maloriego z Pinottim,ale jeszcze o tym pomyślę.
 
psotnick 825,8K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
MŚ 2013, mężczyźni - Jazda indywidualna na czas
Head-to-Head F. Cancellara/T. Phinney
Typ: Taylor Phinney (USA) @ 2.40 bwin ⛔ 3-5 :;/: to po prostu nie był dzień Jankesa..

Według buków medale w czasówce już są rozdane, nawet w odpowiedniej kolejności. W tym rozrachunku Cancellarze przypada brąz, a ja jakoś nie do końca widzę w tym pewniaka. Szwajcar oczywiście jest solidnym faworytem do najniższego stopnia podium (jeśli założyć, że dwa wyższe są już zajęte przez wiadomo kogo), ale spore szanse medalowe widzę również w Phinneyu. Przed rokiem w Holandii Amerykanin pojechał życiową czasówkę przegrywając złoto z Martinem o włos (6 s ). Teraz mist rz ostwa ma właściwie u siebie, bo mieszka niedaleko trasy jazdy indywidualnej i przynajmniej na jej części trenuje na co dzień, więc wątpię, by ktokolwiek w stawce znał ją lepiej. W niedzielę BMC miało duże ambicje w drużynówce, ale skończyli za podium i Phinney nie krył swojego rozczarowania. Dzisiaj młody Amerykanin ma kolejną szansę, by udowodnić swój potencjał i moim zdaniem ma sporą szansę wdrapać się na podium, a przynajmniej wyprzedzić Szwajcara, który nie ukrywa przecież, że jego głównym celem jest wyścig ze startu wspólnego. Żaden z pozostałych faworytów nie jedzie wszystkich trzech konkurencji i jeśli Cancellara chce się liczyć w niedzielę, to chyba nie najlepszym pomysłem będzie żyłowanie do granic w dzisiejszej czasówce i ryzykować na złudnych zakrętasach bez żadnych szans na złoto, a umówmy się, cokolwiek innego nie będzie dla niego żadną podnietą. Dodatkowo wyraźnie poprawił jazdę w górach, co widzieliśmy na Vuelcie, ale w kolarstwie nie ma nic za darmo. Jesteś szybszy pod górę, to nie ma siły, żeby nie umknęło ci trochę szybkości na płaskim i ten szwajcarski jednoosobowy pociąg nie może mknąć tak szybko jak zwykle. Fabian ciągle jest wśród najlepszych w tej specjalności, ale na zwycięstwo nie ma żadnych szans, a sądzę, że i o medal może być trudno. Ja przynajmniej w takim kursie na Amerykańca widzę value.

Czy Tony Martin (GER) będzie w Top 2?
Typ: Tak @ 1.25 bwin ✅ 1

Dodatkowo typem o sporej dozie prawdopodobieństwa, mówiąc eufemistycznie, jest Tony Martin w pierwszej dwójce. Wiem, że w kolarstwie nie ma lokat, b o na trasie zdarzyć może się wszystko, ale chyba ten typ jest temu bardzo bliski. Do jakiegoś faj nego dubla jak znalazł.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
SIR Bradley zawodzi na całej linii, Fabian jednak jest znakomity, o Martinie już nie wspominając !!!
Edit: Jednak końcówka znakomita w wykonaniu Brytyjczyka, uratował mi kupony, minimalnie lepszy od Szwajcara.
 
A 0

axe

Użytkownik
Hmmm a jakieś informacje o F.Kessiakoff? Postawiłem Porte - Kessiakoff 1 i nie mogę się doszukać informacji w tej klasyfikacji
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Różnica zwycięstwa 1 sekunda lub mniej 3.5 unibet - chyba za wysoki ten kurs.
Jutro wyścig U23 da nam odpowiedź po trosze jakie ta końcówka daje możliwości.
Podium Rui Costy chodzi mi po głowie, może też Voeckler na przełamanie sezonu ;]
EBH - Pozzato 1 1.65
Za trudna ta trasa dla Pippo według mnie, by myśleć o liderowaniu. Wśród Włochów jeden z pierwszych do DNFu. Edek bardziej wytrzymały na trudności na trasie.
Roche- TVG 1 1.94 maraton
Roche w życiowej formie, mogą namieszać tu z Martinem, stawiałbym go do 10, ale nie ma za bardzo jak
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Czy ktoś ma jakieś typy na dzisiejszy wyścig ze startu wspólnego kobiet ???
Krótko mówiąc. Kto wygra? i dlaczego będzie to Marianne Vos?
Ale czy opłaca się grać na nią po takim kursie? moim zdaniem nie. Ja wysoko widzę Emme Johansson no i wysoko będzie pewnie Giorgia Bronzini która już 2 krotnie była Mistrzynią Świata.
Pary dupy nie urywają także nie ma sensu grać cokolwiek.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Filippo Pozzato - Edvald Boasson Hagen 2 @ 1,70 Expekt ⛔
Już Dejwi pisał o tym typie, dzisiaj oglądając wyścig kobiet wiem jedno, Pozzato nie da rady jutro na tych rundach. Hagen też formą nie grzeszy ale mimo wszystko w tym roku ciągnął na takich podjazdach w Sky. Raczej nie powinno nic się wydarzyć co by spowodowało że to nie wejdzie.

Filippo Pozzato - Lu Lu Sanchez 2 @ 2,65 Unibet
⛔
Jak wyżej za słaby Pozzato na te górki, Lu Lu może coś urwać u Hiszpanów. Coś to miejsce ok 20, a Pozzato pewnie dziabnie DNF na 4 rundzie bo będzie miał dosyć. U Włochów to Visconti, Ulissi i Nibali także na nich będą grali.

Filippo Pozzato - Daniel Moreno 2 @ 2,40 Betsson
✅
Kolejne value bo nie można porównywać górala ze sprinterem na 10 górskich podjazdach. Ludzie ***** jak żyć?
no i złote strzały:

Rui Costa wygra @ 35,00 Betsson ✅✅✅ :cool:
Vincenzo Nibali wygra @ 17,00 Unibet ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Vincenzo Nibali - Thomas Voeckler 1,50 Unibet ✅
Włoch wygrał Giro, drugi we Vuelcie ostatnio więc forma jako taka powinna się utrzymać. Tym bardziej dla niego mistrzostwa, że jadą w jego kraju. Voeckler w tym roku z tego co widziałem to słabiutko. Na TdF kaszana, chociaż sie nastawiał na jakiś etap. Nie przewiduje, żeby dzisiaj wyrwał do przodu, chociaż takie akcje to zawsze była jego specjalnosć.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Czy gdziekolwiek mozna zobaczyc dzisiejszy wyscig ???
To jest jakas paranoja ktorej nie moge zrozumiec ???? tak fajny sklad , tylu Polakow po raz 1 w historii a nie ma szans nigdzie tego obejrzec mimo iz Polsta Sport sie mocno reklamowal ze beda transmitowac kazdy wyscig
29.09.2013 (niedziela)
godzina 10:00 – Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – POLSAT SPORT / POLSAT SPORT HD - na żywo

prosze zobaczyc jak ten program transmisji sie sprawdza ... ech //
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom