>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PGNiG Superliga 2013/2014

adqs 3,5K

adqs

Forum VIP

Zaczynamy kolejny sezon pod znakiem ligowego handballu w Polsce. Sezon zapowiada się na najciekawszy od lat. Skazywana - przeze mnie samego - na stagnację płocka Wisła jednak chyba się odrodzi, dysponować będzie niezłą siódemką i może - raz na jakiś czas - powalczyć z Kielcami. W Zabrzu zbudowano niezłą paczkę, ale na ile będzie to zespół mogący coś osiągnąć - przekonamy się w trakcie sezonu. Kolejne ekipy aspirujące - jak co roku - do medali to Azoty, Mielec i być może Kwidzyn. Niżej w mojej mini hierarchii znajdują się Zagłębie, Pogoń i Chrobry a ogonem ligowej tabeli zapewne będą Piotrkowianin, Gwardia Opole oraz KPR Legionowo. Jak będzie przekonamy się niebawem, póki co zapraszam do Waszego oceniania szans i dyskusji o lidze, a w momencie pojawienia się kursów rozmawiać będziemy pod kątem bukmacherskim.

Zapraszam do dyskusji i podawania typów
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Fortuna wychyliła się już z kursami dzisiaj rano:



Uploaded with ImageShack.us

handicapy i granice mają z ograniczeniem min. 3 zdarzenia

wziąłem stal(-4.5) + zagłębie(-4,5) stawką 2/10, przede wszystkim dlatego, że beniaminkom powinno być ciężko na początek ????
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Bardzo ładny kurs na Pogoń, po ubiegłorocznych wzmocnieniach okrzepli i w tym sezonie będą napewno silniejsi, szczególnie u siebie. Kwidzyn jak to kwidzyn umie zrobić coś z niczego i zaskakuje na plus mimo osłabień składu. W tym sezonie też pewnie będą groźni ale w tym meczu gram na gospodarzy tym bardziej że kurs jeszcze b.apetyczny -2,35

Powinny wygrać Azoty 1,45 ale doszły mnie słuchy że Tarabochia i Sobol kontuzjowania a to troche komplikuje sytuację

Tomczak w Zabrzu, zbroją się, zbroją. Pytanie kiedy trybiki zaskoczą ????
 
nbd 485

nbd

Użytkownik
Rusza granie na naszym podwórku, więc poszukamy szczęścia ;)


Piotrkowianin Piotrków Trybunalski v KS Azoty Puławy

Według mnie najpewniejsze spotkanie w dniu dzisiejszym. Azoty po raz kolejny będą próbowały walczyć o medal, a Piotrkowianin po raz kolejny będzie chciał uniknąć spadku. Nie zamierzam porównywać wyników sparingów przedsezonowych, jakie grały obie ekipy. Oczywiste jest, że będą to w tym sezonie zespoły z dwóch przeciwnych rejonów tabeli. Puławy utrzymały skład (który jest silną paczką, jak na realia naszej ligi), w Piotrkowie natomiast część zawodników (np. najlepszy według mnie Titow) odeszła, a na ich miejsce nie sprowadzono nikogo wyróżniającego się (ostatnio na przeszkodzie w zakontraktowaniu zawodnika stanął brak pieniędzy w kasie klubu). Puławy będą chciały mocno zacząć sezon, Piotrkowianin będzie chciał się postawić, ale jednak mocniejsza kadrowo jest drużyna Azotów i to oni powinni spokojnie dzisiaj ten mecz wygrać.
KS Azoty Puławy -4.5 @1.85 bet365 ▶ 28:34



Zagłębie Lubin v Gwardia Opole

Pojedynek dwóch ekip, które uważam za outsiderów ligi. Gwardia będzie miała pod górę jako beniaminek, a Zagłębie... to Zagłębie. Każdego roku snują plany o podboju ligi, a później kończy się to grą o utrzymanie. Również każdego roku z Zagłębia odpadają kolejni rozpoznawalni zawodnicy. W tym roku drużynę opuścił Adam Malcher, który grać będzie właśnie w Opolu. Do Gwardii dołączył również Remigiusz Lasoń, któremu może wreszcie dane będzie odbudować swoją dawną formę, kiedy to bombardował bramkę rywala z drugiej linii. Uważam, że tak naprawdę te ekipy mało dzieli i wcale nie brałbym Lubina za takiego pewniaka do zwycięstwa. Co prawda to dopiero pierwszy mecz sezonu, ale Zagłębie spisuje się różnie. Dodatkowo gospodarze mają małe problemy z bramkarzami (nie zagra Kubiszewski) i jakoś tak czuję w kościach grę na styku. Potencjały obu ekip są według mnie zbliżone, więc skłaniam się ku Gwardii.
Gwardia Opole +4.5 @1.85 WilliamHill ▶ 29:28
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
nbd 485

nbd

Użytkownik
Vive Targi Kielce v Górnik Zabrze

Mecz gwiazd tego sezonu. Vive przedstawiać nie trzeba. Wzmocnieni przyjściem Aguinagalde będą znów chcieli zdominować ligę i powtórzyć ubiegłoroczny sukces na arenie międzynarodowej. Z drugiej strony Zabrze - wzmocnione konkretnymi nazwiskami. Kubisztal, Tomczak, Orzechowski, Suchowicz, Twardo - te nazwiska robią w naszej lidze wrażenie. Pytanie tylko, czy nie skończy się to podobnie do Pogoni z zeszłego sezonu. Na pewno trener nie będzie miał łatwo, próbując zrobić z tej drużyny kolektyw, a nie tylko zbitek indywidualności. A dzisiaj? Nie ma możliwości, żeby Vive ten mecz przegrało, bo to drużyna kompletna. Górnik dopiero się zgrywa i ciężko przewidzieć na jakim etapie to teraz jest, bo sparingi nie są wyjątkowo miarodajne. Mimo tego linia na ten mecz jest wystawiona chyba nieco za wysoko - nie spodziewam się aż takiego pogromu. W Zabrzu są jednak zawodnicy, którzy w piłkę grać potrafią i nawet jeśli jeszcze nie dogadują się na boisku jak ich rywale, to jakiś poziom powinni trzymać. Ze stawką nie ma co szaleć, ale typ wygląda nieźle.
Górnik Zabrze +13.5 @1.85 Sportingbet ▶ 30:23
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
-11.5 początkowo wystawione fajnie mi się spodobało, ale fortunowe 1.8 czyli 1.584 to średnio mi podeszło. Tymczasem znalazłem 2.00 w b365 i zdecydowanie wchodzę.
Kielce u siebie zaczynają z reguły dość widowiskowo, pewnie koło 40 dziś rzucą. Bardzo przeciętne w sparach Zabrze, -12 w Płocku, -8 w Puławach. OK, możemy się oszukiwać, że to całkiem inny mecz, ale pamiętajmy, że spore zmiany zaszły w ekipie z Zabrza i od razu to nie zaskoczy. Nie zaskoczył przed rokiem Szczecin, nie zaskakiwał Olsztyn. Na początek mocne Kielce, z debiutującym Aginagalde. Nie wiem, czy Chrapkowski będzie grał dziś, coś mi świta, że miał jakąś kontię - info na tyle nieistotne, że nawet nie patrzę, ale nawet on nie powinien zepsuć tego meczu Kielcom.
Zabrze w obronie będzie baaaaaaardzo słabe, naprawdę defensywy nie można w miesiąc &quot;zrobić&quot;, a Kielce maja zagrożenie z każdej strony, fantastycznie kontrująca I linię i ścianę w defensywie. Po słowach &quot;możemy zagrozić każdemu&quot; czy &quot;VTK są w naszym zasięgu&quot; nie spodziewam się taryfy ulgowej, zwłaszcza, że do spotkań LM jeszcze dłuższy kawałek czasu. Over bramkowy, bo same Kielce powinny spokojnie 40 przekroczyć, Zabrze pewnie będzie miewało momenty niezłej gry, Suchowicz z Płockiem miewał dobre mecze, przeciwko Kielcom rzadziej. Więc ~42:~26 bym typował.
Vive -11.5 @ 2 b365
Over 65.5 @ 1.88 marathon
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
czy Chrapkowski będzie grał dziś, coś mi świta, że miał jakąś kontię
Kuku w paluszka było podczas Kielce Cup. Cały okres przygotowawczy nie grał w sparingach. Podczas ostatniego meczu w Legionowie dostał parę minut gry. Dziś jeden zawodnik nie dostanie szansy gry. Nie wyobrażam sobie, aby był to ktoś inny niż chrapek
 
nbd 485

nbd

Użytkownik
Orlen Wisła Płock v SPR Chrobry Głogów

Ostatni pojedynek 1. kolejki ligi. Tak jak wczoraj, kandydat do zwycięstwa jest tylko jeden. Wisła pięknie poradziła sobie z Montpellier i wywalczyła awans do Ligi Mistrzów. Transfery Lijewskiego i Jurkiewicza to strzał w dziesiątkę, obaj wnoszą sporo do drużyny już od samego początku. Chrobry też się wzmacniał, tyle że naprawdę ciężko jest ocenić, na ile poprawi to ich grę. Głogów zawsze był outsiderem i w tym sezonie chcą to zmienić. Drużyna zapowiada walkę z Płockiem, a żeby powalczyć - trzeba się otworzyć. Wisła ma spory potencjał w ataku, więc swoje rzuci. Chrobry nie ma jakoś wybitnie mocnej bramki, więc sporo powinno wpadać. Nawet jeśli ekipa z Głogowa nie powalczy długo, to swoje parę bramek też dorzucą. Linia jakoś nisko ustawiona na ten mecz, więc warto spróbować. Stawka oczywiście nie za duża - w końcu to dopiero pierwsza kolejka ligi.
Over 62.5 @1.98 Betclic ▶ 33:27 [60]
Blisko było - szkoda niewykorzystanych pięciu karnych...
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Kwidzyn-Mielec 2 2 fortuna
Głogów-Szczecin 2 1,80

Najciekawiej zapowiadające się mecze 2 kolejki i w obu kuszą dwójeczki.Kwidzyn po rozbiorach dodatkowo absencja Pereta,Mielec personalnie lepiej wygląda. Na pewno goście mają duże aby Kwidzyn zdobyć.
Problemem Pogoni w poprzednim sezonie były głównie mecze wyjazdowe, wiadomo skład sie docierał, nie wszystko trybiło itp.. Ten sezon powinien być lepszy.Wysoka wygrana z kwidzynem w pierwszej kolejce to dobry prognostyk. Teraz trzeba potwierdzić swoje aspiracje do wysokich miejsc wygraną w Głogowie. Chrobry mnie nie przekonuje, od paru lat błąkają na granicy play off-play out. Teraz pewnie będzie podobnie

Z innych meczów chodzi po głowie:
Legionowo+6,5
Dla azotów takie niby proste, łatwe mecze bywają bardzo kłopotliwe. Np skromne wygrane z czuwajem czy też wstydliwe wtopy z jurandem czy miedzią.
Gwardia+10,5
Płock bez jednego skrzydła(nikcevic kontuzja,wiśniewski jeszcze nie wyleczony). Nafciarze muszą uważać aby ktoś z kluczowych jeszcze nie wypadł bo w perspektywie LM będzie krucho. A beniaminek na pewno tanio skóry nie sprzeda
 
B 0

breloczek

Użytkownik
Nie byłbym pewien kursu na Kwidzyn. Kwidzyn gra na własnym boisku, co jest dużym plusem. W każdej dyscyplinie pierwsze kolejki są kolejkami na rozegranie i wątpie ażeby Kwidzyn kolejny raz przegrał. Fakt, że nie ma Pereta, ale jest publiczność, która daje bardzo dużo. Oglądając dziś mecz Niemek, a wczoraj mecz Słowenii coraz bardziej się przekonuje do &quot;gry kibiców&quot;. Pozdrawiam ;)

Kwidzyn-Mielec 2 2 fortuna
Głogów-Szczecin 2 1,80
Najciekawiej zapowiadające się mecze 2 kolejki i w obu kuszą dwójeczki.Kwidzyn po rozbiorach dodatkowo absencja Pereta,Mielec personalnie lepiej wygląda. Na pewno goście mają duże aby Kwidzyn zdobyć.
Problemem Pogoni w poprzednim sezonie były głównie mecze wyjazdowe, wiadomo skład sie docierał, nie wszystko trybiło itp.. Ten sezon powinien być lepszy.Wysoka wygrana z kwidzynem w pierwszej kolejce to dobry prognostyk. Teraz trzeba potwierdzić swoje aspiracje do wysokich miejsc wygraną w Głogowie. Chrobry mnie nie przekonuje, od paru lat błąkają na granicy play off-play out. Teraz pewnie będzie podobnie
Z innych meczów chodzi po głowie:
Legionowo+6,5
Dla azotów takie niby proste, łatwe mecze bywają bardzo kłopotliwe. Np skromne wygrane z czuwajem czy też wstydliwe wtopy z jurandem czy miedzią.
Gwardia+10,5
Płock bez jednego skrzydła(nikcevic kontuzja,wiśniewski jeszcze nie wyleczony). Nafciarze muszą uważać aby ktoś z kluczowych jeszcze nie wypadł bo w perspektywie LM będzie krucho. A beniaminek na pewno tanio skóry nie sprzeda
 
nbd 485

nbd

Użytkownik
Górnik Zabrze v Zagłębie Lubin

Kto był zainteresowany, mógł ostatnio obejrzeć w TV mecz Zabrza z Vive. Górnik pokazał bardzo poukładaną grę, walczył długo jak równy z równym i generalnie nie było zbyt wielu rzeczy, do których można się było przyczepić. A Zagłębie męczyło się u siebie z Gwardią Opole, ostatecznie wygrywając jedną bramką. Jak już pisałem wcześniej, Lubin to kandydat do spadku, co udowodnił ostatnio. Różnica między tymi klubami jest według mnie olbrzymia i Zabrze powinno dzisiaj roznieść rywala. Nie ma co dużo na ten temat pisać, tu trzeba po prostu polecać.
Górnik Zabrze -4.5 @1.85 Betclic ▶ 34:26

e: Już -5.5 @1.80, ale i tak uważam, że warto brać, zanim bardziej poleci.
 
nbd 485

nbd

Użytkownik
SPR Chrobry Głogów v Gaz-System Pogoń Szczecin
W tym meczu powinno być podobnie do wczorajszego pojedynku Górnika z Zagłębiem. Pogoń chyba wreszcie wchodzi na poziom gry, jakiego się od nich oczekuje. Powinni w tym sezonie być wysoko, bo ich skład na pewno wystarcza na walkę o brąz w lidze. Mimo, że zgranie Głogowa po ich ostatnich transferach jest w dalszym ciągu niewiadomą, to jednak widzę ich bardziej jako drużynę dolnej części tabeli. Wiadomo, mecz z Płockiem nie był wyznacznikiem niczego, ale z Pogonią wcale nie będą mieli łatwiej. W dalszym ciągu są to początki ligi i dyspozycja drużyn nie jest całkowicie znana, jednak goście powinni sobie dzisiaj poradzić.
Gaz-System Pogoń Szczecin @1.85 bet365 ▶ 25:38
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
nbd 485

nbd

Użytkownik
Gaz-System Pogoń Szczecin v Gwardia Opole
Czyżby kolejny jednostronny pojedynek? Na to się zanosi. Pogoń (co już pisałem i nie ma sensu tego powtarzać) gra póki co świetnie. Do tej pory bez żadnych problemów ograli Kwidzyn i Głogów. A Opole akurat jest rywalem słabszym od tych drużyn. I to dużo słabszym. Sam Malcher nie zapewni im poziomu, jaki jest wymagany do ogrania tak poukładanych drużyn, jak Szczecin. Gwardia regularnie będzie przegrywała swoje mecze, niespodzianek szukałbym z innymi drużynami i jeszcze nie na tym etapie. Nie wiem, kto ustawiał te linie, ale dla mnie między tymi ekipami jest przepaść i nie ma innej opcji, jak spokojne zwycięstwo gospodarzy w tym meczu. Bet365 ma linię o jeden punkt większą, ale i tak uważam, że warto korzystać.
Gaz -System Pogoń Szczecin -3.5 @1.75 William Hill ▶ 35:27
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
czerwonatruskawka 349

czerwonatruskawka

Użytkownik
Zaglebie Lubin - Piotrków Tryb.
Piotrków Tryb. 2.40⛔
Dzisiaj dojdzie do bardzo ciekawego spotkania, Miedziowi zmierzą się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Obydwie drużyny typowane są do walki o utrzymanie w PGNiG Superlidze. W pierwszym meczu rundy lubinianie minimalnie pokonali na własnym parkiecie słabą Gwardię Opole a tydzień później nie dali już rady Górnikowi Zabrze z którym przegrali bardzo wysoko 26-34. W tym meczu było widać zdecydowana różnice klasową drużyn. Piotrkowianin jest bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej, ich przegraną skończyły się mecze z Puławami i Vive Targami Kielce. Ale trzeba powiedzieć że w tych meczach zaprezentowali się bardzo dobrze tocząc momentami wyrównany bój z tak klasowymi przeciwnikami. Dlatego ja dzisiaj stawiam po bardzo dobrym kursie na przyjezdnych.
 
M 0

maryp1459

Użytkownik
MKS PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI vs ORLEN WISŁA PŁOCK​


W dzisiejszym meczu spotkają się drużyny o zupełnie odmiennych celach na sezon. Piotrkowianin walczy o utrzymanie w lidze, natomiast Wisła o wygranie ligi. Piotrkowianin w tym sezonie u siebie jeszcze nie wygrał, choć grał dosyć dobrze przeciwko Vive Kielce, więc myślę że dzisiaj też mogą stawić opór zawodnikom z Płocka. Inna sprawa iż Piotrkowianin grał 2 dni temu mecz z Zagłębiem Lubin, w którym zdobył swoje pierwsze punkty. Wisła Płock jak narazie wygrała wszystkie spotkania w lidze, z THW Kiel rozegrała bardzo dobre zawody, przegrywając ledwie 1 bramką. Faworyta tego spotkania można wskazać bez zająknięcia. Choć wierzę, że Piotrkowianin powalczy i nie da sobie strzelić dużej ilości bramek, a na swoim poziomie mecz rozegra bramkarz piotrkowskiej drużyny Piotr Ner. Jego vis-a-vis w płockiej bramke Marin Sego zapewne będzie bronił na dosyć wysokim procencie. Jednak liczę że obrona Piotrkowskiej drużyny będzie dzielnie stawiała opór zawodnikom płockim a i w ataku coś się strzeli.

Mój typ:
MKS PIOTRKOWIANIN +10 @1.88 MarathonBet
MKS PIOTRKOWIANIN +9.5 @1.85 bet365

UNDER 62.5 @1.88 MarathonBet @1.85 bet365

Wynik: MKS PIOTRKOWIANIN 28:35 ORLEN WISŁA PŁOCK
 
D 686

damianjuve

Użytkownik
MKS PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI vs ORLEN WISŁA PŁOCK​


W dzisiejszym meczu spotkają się drużyny o zupełnie odmiennych celach na sezon. Piotrkowianin walczy o utrzymanie w lidze, natomiast Wisła o wygranie ligi. Piotrkowianin w tym sezonie u siebie jeszcze nie wygrał, choć grał dosyć dobrze przeciwko Vive Kielce, więc myślę że dzisiaj też mogą stawić opór zawodnikom z Płocka. Inna sprawa iż Piotrkowianin grał 2 dni temu mecz z Zagłębiem Lubin, w którym zdobył swoje pierwsze punkty. Wisła Płock jak narazie wygrała wszystkie spotkania w lidze, z THW Kiel rozegrała bardzo dobre zawody, przegrywając ledwie 1 bramką. Faworyta tego spotkania można wskazać bez zająknięcia. Choć wierzę, że Piotrkowianin powalczy i nie da sobie strzelić dużej ilości bramek, a na swoim poziomie mecz rozegra bramkarz piotrkowskiej drużyny Piotr Ner. Jego vis-a-vis w płockiej bramke Marin Sego zapewne będzie bronił na dosyć wysokim procencie. Jednak liczę że obrona Piotrkowskiej drużyny będzie dzielnie stawiała opór zawodnikom płockim a i w ataku coś się strzeli.

Mój typ:
MKS PIOTRKOWIANIN +10 @1.88 MarathonBet
MKS PIOTRKOWIANIN +9.5 @1.85 bet365
UNDER 62.5 @1.88 MarathonBet @1.85 bet365

podobnie co do handi lecz tutaj obstawiam na overa Pozdrawiam
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Odważne typy z tymi handi na Piotrków. Pamiętajcie o aferze z zeszłego sezonu, kiedy to Piotrków odmówił gry w Płocku z powodu spóźnienia ekipy medycznej. Po tym skandalu Płocku może dzisiaj nie odpuszczać, więc jak będą chcieli to handi mogą pokryć..
 
betlej 184

betlej

Użytkownik
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin - 1 - kurs 1,5 - 7/10⛔
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin - 1 - handi (-2)- kurs 1,89 - 5/10 ⛔kursy
marathonbet.com

Generalnie dziwi mnie tak wysoki kurs na Górnik Zabrze. W moim odczucie jest to 3 siła tej Ligi.
Ekipa z Zabrza na 3 rozegrane mecze w tym z 2 najgroźniejszymi rywalami za sobą. Na inaugurację Górnik po bardzo dobrej grze przegrał z Vive Kielce 30:23 (11:13). Gra załamała się po czerwonych kartkach otrzymanych przez Kubisztala i Twardo(nowe nabytki z Płocka). Do 45 minuty Górnik na tle Mistrza Polski wyglądał wyśmienicie.
W drugiej kolejce na własnym parkiecie rozprawili się sprawnie z Zagłębiem 34:26 (19:13). Mecz raczej bez historii, ekipa z Zabrza kontrolowała całe spotkanie a świetne zawody zagrał wtedy Orzechowski.
W ostatniej kolejce Górnik zagrał już słabsze zawody i przegrał z Wisłą Płock 30:22 (16:11).
Ekipa ze Szczecina zajmuję na obecną chwilę 3 miejsce w PGNiG Superlidze. Rozprawili się z Kwidzyniem u siebie 39:28 (18:12), Głogowem na wyjeździe 25:38 (11:19) oraz Gwardią Opole u siebie 35:27 (20:9). Trzy mecze, trzy zwycięstwa, ale nie oszukujmy się zespoły z którymi mierzyła się Pogoń to raczej czerwone latarnie (no może poza Kwidzyniem). Prawdziwy test zawodników trenera Białego czeka ich w sobotę w Zabrzu.
Nie oszukujmy się Jurasik, Kubisztal, Twardo, Orzechowski, Kuchczyński to nie są anonimowe nazwiska. Zabrze gra u siebie i gra na prawdę bardzo dobrze. Dodatkową pozytywną informacją dla fanów z Zabrza jest fakt iż do po kontuzjach wracają Kamil Mokrzki oraz Łukasz Kandora. Szczególnie ten drugi jest bardzo potrzebny gdyż gra bez podstawowego obrotowego wyglądała tragicznie (w meczu z Wisłą Płock).
Spodziewam się dobrego widowiska i szybkiego meczu. Wynik moim zdaniem może być tylko jeden. Polecam

EDIT. 30:30, do przerwy miazga ze strony Pogoni. Po przerwie troszkę się wyrównało. Czytałem analizę pomeczową i z tego co tam było napisane to na 25 sek przed końcem Górnik przy 30:30 grał z przewagą 2 zawodników i nie potrafił rzucić. Troszkę słabo. Świetny mecz Kubisztala.
 
Do góry Bottom