>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Problem z NeoStradą

bdjoe 0

bdjoe

Użytkownik
Mam neostrade o predkosci 512 kb/s i jest problem ...
Otusz net dziala mi z taka predkoscia jak bym mial 64 kb/s ;/
Jaka moze byc przyczyna takiej wolnej predkosci... :?:
Czekam na Wasze sugestie, podpowiedzi.
Z góry dziekuje BdJoe
 
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
Pytanie pierwsze czy Ci działała z prędkością 512 kiedykolwiek jesli nie to możesz mieć tzw brak technicznych możliwości przyłącza - patrz dalej stara centralka telefoniczna i takiej prędkości nigdy nie uzyskasz.
Jeżeli masz taki problem okresowo tzn działało ci a przestało dzwoń po numer podany powyżej przez administartora i gnęb obsługę, prawdopodobnie coś zablokowano na Twojej lini , może być powodem również modem - konkretnie jego uszkodzenie ale to rzadki przypadek, chyba że masz tzw livebox - to urządzenie ma czasami dziwne zachowanie i jakbys miał od kogoś modem do neostrady aby zamienić i sprawdzić czy czasem to urzadzenie nie szwankuje to jest najlepiej bo inaczej mozesz reklamować a nikt długo Ci nie pomoże jak to w penej firmie ;-) ,
pytanie czy nie współuzytkujesz łącza tzn nie masz np. dwóch kompów na jednym łączu wtedy takie zmiany w transferze są możliwe.
powodzenia !
 
bdjoe 0

bdjoe

Użytkownik
No wlasnie wspouzytkuje juz dlugo, i kiedys nie bylo problemow z predkoscia.
Pojawily sie niedawno.
Myslalem, zrby moze inny router podstawic.... :idea: :?:
Np filmik na YouTube ktory trwa 50 sek ładuje sie u mnie 5 min... :-?
 
dark1976 22,3K

dark1976

Użytkownik
masz sieć w domu poprzez router(ale i switch ? - może ten drugi ma małą przepustowość -)chociaż jak kiedyś chodziło ? nie wiem ilu jest u ciebie uzytkowników ale na takim łaczu jak ktos ściaga co nieco, to juz dociąża tak że wydajność spada około 30-40 %
512 to nie jest dużo bo to są maxymalne prędkości jakie możesz mieć na łączu nawet nominalnie pisze Ci czasami więcej ale tak naprawdę są to prędkości mniejsze i w przypadku dzielenia łącza różnie to działa, u nas w pracy mamy takie przypadki np. że łacze 10 mb nie wydala jeżeli go używa okolo 20 osób żyłujac serwer na max, router może mieć znaczenie ale jak masz więcej osób na tym łaczu moze być dociążone, pytanie czy nie macie powałanczanych nadmiernie róznych aplikacji korzystajacych z neta scape, gg, i inne komunikatory jak się logują zabierają &quot;część&quot; łącza, dodatkowo wystarczy że ktos ma włączone parę stron z częstym odświeżaniem i może się przytykać , przy tej prędkości , posprawdzajcie sobie czy nie macie jakiś aplikacji dociążających neta i ograniczyć do minimum może coś pomoże, trudno powiedzieć w takim przypadku jest wiele rzeczy które mogą spowalniać neta,
 
Do góry Bottom