>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Elitserien i Allsvenskan 2013

Status
Zamknięty.
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
R ozpoczynamy rozgrywki w Szwecji

SKŁADY W ELITSERIEN:
GO

SKŁADY W ALLSVENSKAN:
GO

TERMINARZ ELITSERIEN:
GO

TERMINARZ ALLSVENSKAN :
G O

Oferta bet365.com na mistrzostwo Elitserien:



Tak przedstawiają się pary I kolejki:

Elitserien w Orange sport:
1. runda: Västervik - Indianerna, wtorek 7.05, godz. 19:15
2. runda: Ikaros Smederna - Elit Vetlanda, wtorek 14.05, godz. 19:15
3. runda: Hammarby - Vargarna, wtorek 21.05, godz. 19:15
4. runda: Piraterna - Elit Vetlanda, wtorek 28.05, godz. 19:15​
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
No to zaczynamy jazdę w Szwecji. W tym roku pewnie znów niespodzianek nie zabraknie, bo stawki w tej lidze są ciągle obniżane i wielu zawodników tratuje ją jako poligon doświadczalny do testowania sprzętu ale spodobał mi się jeden typ na pierwszą kolejkę:

Unibet: Västervik Speedway - Indianerna Kumla 1 @ 2,10 ✅ ✅ 53-37

Gospodarze zawsze solidna drużyna na STENA Arenie. W zeszłym roku co prawda bilans 4 W-3L ale w tym roku w mojej ocenie do konali powa żnych wz mocnień . Watta, Maxa i Kinga zastąpiono Andersenem, Nermarkiem i Batchelorem. Na ten mecz awizowano następujące składy:
1. Peter Ljung
2. Tomasz Jedrzejak
3. Chris Harris
4. Daniel Nermark R/R
5. Hans Andersen (K)
6. Troy Batchelor
7. Ludvig Lindgren
1. Antonio Lindbäck
2. Rune Holta
3. Piotr Protasiewicz (K)
4. Joonas Kylmäkorpi
5. Niels Kristian Iversen
6. Mathias Thörnblom
7. Damian Balinski
Według mnie na papierze lepiej wygląda skład Vasterviku. Jest bardziej kompletny. Dużą wartością powinien być Batch spod &quot;6&quot;. Młodszy Lingren to też już w miarę solidny zawodnik.
Goście mają lepszych liderów w postaci przede wszystkim niesamowitego Iversena który rok temu zrobił tutaj duży komplet 17+1 pkt. ale postawa Protasiewicza czy Lindbaecka to spora niewiadoma. Obaj nie błyszczą w tym sezonie. Zwłaszcza Protas, który sam przyznaje że sprzęt jest ok ale on się pogubił i popełnia dużo błędów . A rok temu obaj nie bł yszczeli na tym torze. T en pierwszy zrobił tutaj 8 pkt w 6 startach, a Anton 4 pkt w 4 startach (w 2011 zdobył ... 1 pkt). Holta dołożył 2 pkt w 3 startach i Vastervik pokonało gości z Kumli 48-42. Po dobnie zresztą było w 2011. Zresztą nawet Iver sen nie musi być pewniakiem do zrobien ia kompletu, bo jazdy to on miał ostatnio b. dużo. Najpierw An glia w środę , potem GP w sobotę, Ekstralig a w niedzielę i BEL wczoraj.
Wracając do gospodarzy to do bardzo solidnego na tym torze trio Harris, Jędrzejak, Ljung dodali Andersena, który poza wczorajszą wpadką w Lesznie prezentuje się bardzo dobrze i w Vastervik liczą że będzie liderował tej ekipie oraz wspomniana dwójka Batchelor-Lindgren.Według mnie lekkim faworytem powinni być tutaj gospodarze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
M 71,2K

mazinho87

Użytkownik
7044
Vetlanda-Vargarna
1.12 15 5 7.5. 19:00
7045
Hammarby-Dackarna
1.4 14 2.8 7.5. 19:00
7046
Vastervik-Indianerna
live Orange Sport
1.9 10 1.9 7.5. 19:00
7047
Piraterna-Smederna
1.35 14 2.9 7.5. 19:00
info handicap 1 2 data
7048
Vetlanda(-13.5)-Vargarna
1.8 1.8 7.5. 19:00
7049
Hammarby(-5.5)-Dackarna
1.8 1.8 7.5. 19:00
7051
Piraterna(-6.5)-Smederna
1.8 1.8 7.5. 19:00
Fortuna i sts wystawily kursy na dzisiejszą kolejkę Elitserien. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, ze mozna grać wysokie zwycięstwo Vetlandy. Vargarna nie ma kompletnie kim straszyć. Drugim typem wydaje mi się grać na handicap dodatki na Dackarnę. Dudek, Fredka Libgren, Michael Jepsen Jensen - fajna młoda drużyna. Wydaje mi się, że mogą nawet tam zrobic niespodziankę a kursy chodzą w okolicach 3 ????
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Liczę dziś na dobry mecz gospodarzy. Para Ljung-Jędrzejak w miarę dobrze prezentują się w Ekstralidze. Trzeci Spartanin - Troy Batchelor, który pojedzie z pozycji rezerwowego również nie zawodzi. W formie jest kapitan - Hans Andersen, choć co prawda zawalił ostatni mecz. Oprócz tej wpadki jeździ bardzo dobrze zarówno w Polsce, jak i Anglii. Skład uzupełniają Chris Harris, który moim zdaniem nie zapunktuje na wysokim poziomie, ale 4-5 oczek od niego wymagam, gdyż spokojnie go na to stać; Ludvig Lindgren, który u siebie powinien wozić Thornbloma - juniora przyjezdnych i 2-3 razy pokonać któregoś z seniorów Indianerny, gdyż jak zaraz napiszę, nie są oni nie do ugryzienia. Młodszy z braci Lindgrenów prezentuje dobrą formę na Wyspach. Ostatnie miejsce w składzie to Daniel Nermark, za którego będzie stosowane zastępstwo zawodnika więc 4 solidnych jeźdźców będzie miało po 6 startów. Moim zdaniem to plus. Skład gości w ogóle mnie nie przekonuje. Lindback jest cieniem samego siebie w rozgrywkach w Polsce i nigdy nie jeździł tu dobrze. Holta zaczął odzyskiwać nieco formę, ale to jeszcze nie jest to i dwucyfrówki nie należy się tu spodziewać. Zdecydowanie pod formą jest kapitan Indianerny - Piotr Protasiewicz. Pepe sam mówi, że sprzęt ma ok, ale sam się jakoś pogubił. Kylmaekorpi również jest słaby. W pierwszoligowych rozgrywkach w barwach Lokomotivu Daugavpils robił jak dotąd 8, 1, 7 punktów na mecz. To szczebel niżej od Ekstraligi, a tutaj nazwisko są na poziomie tej klasy rozgrywek. Tak więc Fin za dużo tutaj nie zdziała w obecnej formie. Kolejne ogniwo to lider Niels Kristian Iversen i to zapewne on będzie największym zagrożeniem ze strony przyjezdnych. Puk ma w tym roku dużo jazdy, wczoraj jechał w lidze angielskiej, gdzie już spuścił nieco z tonu. Być może jest już nieco zmęczony i dziś odpuści ten mecz, jak to zawodnicy zwykli robić w lidze szwedzkiej (słabo płacą). Rezerwa to wspomniany Thornblom i Damian Baliński - również ligowa średniawka. Reasumując zawodnicy gospodarzy są w lepszej formie. Dodając do tego atut własnego toru faworyt jest tu dla mnie tylko jeden.
Vastervik - Indianerna 1 @1.80 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
Ja dziś proponuje delikatnie Holder - JONSSON w stronę A.J w unibecie po pięknym kursie 4,5 ✅✅✅:smile: Możliwe 6 startów dziś i z tego co pamiętam w Szwecji zawsze dobrze jeździ. Czas na przebudzenie panie A.J !
 
r_gonzo 7,3K

r_gonzo

Użytkownik
Nermark jedzie? Czy jest jakieś Z/Z. Jeżeli tak to kto za niego może jechać?

Informacje o ZZ miałeś w #2. Mogą wszyscy
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jarosław Hampel-Adrian Miedziński: Miedziński @6,00 Unibet 1/10⛔⛔11-9 blisko

Zacznę z wysokiego &quot;C&quot; jeśli idzie o kurs. Wiadomo,że Hampel to czołowy zawodnik świata a Adrian to jedynie szeroka czołówka polska,król własnego toru w Toruniu przede wszystkim.Ale nie oznacza to,że jest chłopcem do bicia i nie jest w stanie zrobić dziś więcej punktów od Jarka. Hampel 3-krotnie jedzie w parze z Ruudem,później młodego Jensena.Na papierze to lider Vetlandy punkty może stracić przede wszystkim ze swoimi kolegami z pary.Z Miedzińskim spotyka się raz.Adrian jedzie spod &quot;5&quot; więc trzy starty ma z rezerwowymi,w czwartym dostaje Kildemanda. Vetlanda powinna dziś wysoko prowadzić,co pozwoli na rezerwy taktyczne gości.I tu pojawia się szansa na dodatkowy start Miedzińskiego.Z kolei przy wyraźnym prowadzeniu gospodarzy nie jest powiedziane,że Hampel musi jechać w ostatnim biegu.Dużo w tym typie &quot;pobożnych życzeń&quot;,ale koło takiego kursu nie umiem przejść bez zagrania;)
-------------------
Chris Harris over 11@2,45 Bet365 2/10⛔⛔10 oczywiście z dwoma bonusami:;/: kurs skoczył,więc ja dokładam jeszcze;)

Bomber dziś zapewne 6 razy.On ten tor zna bardzo dobrze,bo jedzie tu ósmy sezon! W poprzednim roku średnia u siebie 2,00 na bieg.Dziś jedynie PUK wydaje mi się być poza jego zasięgiem.
-----------------
Troy Batchelor-Rune Holta: Batchelor -4,5 @2,10 SB 1/10⛔⛔10-6,Troy oczywiście z bonusem w 4 startach a Holta w 5 biegach zrobił te punkty głównie dzięki sędziemu i Lindbaeckowi

Australijczyk jedzie spod 14,czyli ma 2 łatwe biegi z urzędu.Może pojechać jako z/z.Może też zastąpić w każdym momencie innego kolegę jako rezerwa zwykła(chyba się nie mylę?).Rune spod 2,trzy razy z Antonio,później Protas.I może się skończyć na tych 4,bo w 15 raczej na pewno PUK,a o drugie miejsce będzie zażarta walka;) Handi wysokie,ale ja próbuję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Hammarby - Dackarna H(0 - 6.5) 2 1,90 Tobet 38-52 izzi ✅

Hammarby mocno zmieniony skład dlatego atut własnego specyficznego toru trochę odchodzi w bok. Dodatkowo Dennis Andersson jeździł tam w tamtym roku więc liczę na Jego ważne pkt. Fredka Libdgren i Jepsen Jensen w gazie do tego Dudek powinni dać radę. Rezerwy bardzo podobny poziom więc taka linia bardzo dobra.
Orientuje się ktoś, czy Madsen dzisiaj jedzie?
Wychodzi na to że Łoktajew bo w bet365 jest na Niego zakład.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Aleksandr Loktaev over 6 @ 1,83 Bet365⛔6 - 6 startów i tylko 6pkt, to jest dramat...
Trzeba przyznać, że bardzo nisko cenią w Bet365 umiejętności Ukraińca, nawet po mimo jego dobrych wyników osiąganych w tym sezonie. W Polsce naprawdę fajnie jeździ w barwach Polonii Bydgoszcz i osiąga dobre rezultaty, czego dowodem chociażby ostatnia zdobycz w Lesznie. Dzisiaj nie łatwy mecz przeciwko Dackarnie ale to właśnie na nim będzie ciążyła będzie odpowiedzialność za wynik. 3x jedzie w parze z Maxem czyli na dobrą sprawę, to może na nim punktów nie tracić. Z takimi zawodnikami jak Andersson, Larsson czy Hougaard powinien wygrywać, do tego jest nie bez szans w pojedynkach z Dudkiem, Fredem czy MJJ więc moim zdaniem 7pkt w czterech startach jest jak najbardziej do zrobienia tutaj.
Adrian Miedziński over 9 @ 2,50 Bet365⛔9...
Tak jak Levy wyżej napisał, to Miedziak dzisiaj może, a nawet powinien pojechać 6 razy. Właściwie, to w ekipie z Norrkopoeing poza nim, Kildemandem i Zengotą, to nie ma zawodników, którzy byliby w stanie zapunktować na porządnym poziomie. Również te 3x z rezerwowymi, to jego atut, a jeśli miałby być jakiś taktyk, to zapewne do pary Gapa-Nilsson. Wiadomo, że Vetlanda mocna ale przecież Miedziak jest w stanie robić co najmniej te dwójki, a przy sześciu startach, to jednak dycha powinna zostać przekroczona więc value w mojej ocenie jest.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Ljung-Tonio 1,85 unibet ✅ lokata
Ljung u siebie, dodatkowy start. Tonio ostatnio na tym torze 4 w 4 biegach wiec mizernie. Nie wykluczam ze Ljung pojedzie nawet 6 razy (zz + nominowany).
Tobet daje po rowno Ljunga z Ogorem, bet Ogora-3 z Tonio.. to o czyms swiadczy i widze mega value.
Fredka-Artem 1,75 unibet ⛔ ojj Artem Artem...
Wszystko fajnie ze Artiom w mega formie ale.. Fredka to Fredka i w Szwecji jezdzic potrafi. Do tego start albo 2 wiecej wiec rowniez mega value... Dorzucajac do tego ze Rusek moze tracic na Walasku a Fredka na Anderssonie raczej nie, nie rozumiem kursow.
MJJ-Dudek 1,85 tobet ✅
MJJ z 5 numerem, zdecydowanie latwiejsze biegi od Dudka..
Miedziak-2,5 - Gapa 1,70 tobet ✅
Polecane widze jest over 9,5 Miedziaka albo jego wygrana z Hampelem to ja gram bezpiecznie z Gapinskim...
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Popieram typy na Ljunga i Lindgrena, które sam chwilę wcześniej pograłem ale wobec tych dodatkowych startów, to jeszcze dołożyłem kilka złotych. Tak samo pograłem jeszcze Miedziaka w parze z Gapińskim, bo ten wygląda żałośnie na początku sezonu. I jeszcze ode mnie taka propozycja:
Piraterna Motala(-2)-Ikaros Smederna 1 @ 1,72 Bet365✅51-39
Dziwnie niski ten handicap na Piratów z Motali ale wobec tego z chęcią gram. Ich atutem jest wyrównany skład, bo tacy zawodnicy jak Holder, Linus Sundstroem, Pawlicki, Janowski czy Davidsson są w stanie tutaj pociągnąć ten zespół do przodu. Do tego na rezerwie Anton Rosen, który szczególnie u siebie powinien nieźle punktować, na co bardzo liczę. Goście to beniaminek i mają całkiem ciekawy skład ale sam nie wiem jak wypadnie Zorro czy Pikej, bo jednak oparcie zespołu na dwóch tak starych zawodnikach, to nie jest super pomysł. Wiadomo Grisza, AJ czy Buczkowski też swoje zrobią, a na rezerwie groźny może być Larsen. To jednak mimo wszystko widzę, że Piraci swoje zrobią, bo od kilku lat jadą praktycznie tym samym składem, a więc wszyscy dobrze znają obiekt i wszystkie ścieżki, a to jest ich atut. Pogromu nie będzie ale mimo wszystko uważam, że 4pkt przewagi Piratów na koniec powinno być bez większych problemów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
M 126

mj_bull

Użytkownik
Piraterna - Smederna +5,5 @1,85 Expect

Wiem, wiem, że gospodarze to młoda i ambitna ekipa, ale dziś mam przeczucie, że to będzie bardzo zacięty mecz. Skład gości jest po prostu bardzo solidny i nie sądzę aby Piraci odskoczyli na większą ilość punktów. W razie 6 punktów jest taktyczna. Jonsson, Zorro, Grisza, Buczkowski i P.Karlsson to pożądny skład seniorski. Larsen na rezerwie to też duży atut. U Gospodarzy często bywało, że któryś z młodych zawodził i mecze były na styku. Jak jechał Pawlicki to zawodził Janowski, jak dobrze pojechał Linus to znowu gorzej Przemek.

Do tego na szybko:

Dackarna +6,5 @ 1,8 Expect
Vastervik 1,74 Sportingbet

Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Unibet: VARGARNA – VÄSTERVIK 1 @ 2,20 ⛔ 44-45
Na pierwszy rzut oka aż chciałoby się przyłożyć na gości.Fantastyczny pierwszy mecz przeciwko gwiazdom z Kumli. Do tego na papierze wyglądają zdecydowanie bardziej korzystnie.Po dłuższej analizie skłoniłbym się jednak ku gospodarzom? Dlaczego? Z kilku powodów.
Po pierwsze goście jadą z ZZ za Nermaka co zawsze jest ryzykowne. Wystarczy, że jeden z liderów będzie miał gorszy mecz i wynik się sypie. O ile Ljung jest pewniakiem do dużych punktów to już reszta nie za bardzo. No może jeszcze Harris wydaje się być w niezłej formie, ale dziś ma IM Wielkiej Brytanii i może tam zostawić sporo energii. Hans jak Hans. Po niezłym początku ostatnio żenujący występ w lidze polskiej w Lesznie oraz słabsze występy w Elite League. Pierwszy mecz w Elitserien też fatalny i punkty chyba nawet nie oddawały jego mizernej postawy. Jędrzejak cały sezon bardzo przeciętnie. Wyraźnie gorzej niż rok temu, a on zawsze na wyjazdach sporo traci.Teoretycznie atutem powinni być rezerwowi.
A gospodarze? Zespół bez żadnych gwiazd ani nawet solidnych liderów. Ciężko tutaj znaleźć zawodników, którzy byliby chociaż prowadzącymi parę u innych drużyn. Ale właśnie ta wyrównana kadra jest ich siłą. W pierwszym meczu w Vetlandzie zaszokowali i byli bardzo bliscy ogrania Elit. Ostatecznie zdobyli aż 43 punkty. A przecież to bardzo ciężki teren.
Ogólnie - poza wczorajszą wpadką - bardzo dobrze w tym sezonie prezentuje się Zengota. Miedziński Elitserien nigdy nie olewał i zwłaszcza na swoim torze potrafi pojechać na poziomie dwucyfrówki. Zresztą po roku jazdy w stolicy wrócił on do Norrkoeping gdzie czuł się bardzo dobrze w sezonach 2009-2011. Do tego trzeci Polak - Gapiński. Nie jest to może &quot;duże nazwisko&quot; ale Elitserien też nie olewa i w Szwecji jest solidnym wyrobnikiem. Rok temu miał 16 średnią w lidze na poziomie 1,721 pkt/bieg. Do tego na tym torze zdobył 19(1,3,3,3,3,3,3).
Poza trójką Polaków w składzie jest człowiek Pająk, o którego talencie chyba nikogo przekonywać nie trzeba i spokojnie stać go na nawiązanie walki z gośćmi, którzy przecież też nie są zawodnikami z GP. Do tego trójka Szwedów: Nilsson, Mellgren i Aspgren. Cała trójka też nie ma głośnych nazwisk ale punktuje solidnie. Taki Nilsson miał wyższą średnią niż Batchelor, a rezerwowi mają średnią domową około 1 pkt/bieg więc też jakieś punkty powinni przywieźć. W Vetlandzie zdobyli razem 11 punktów. Jeśli to powtórzą, to Vargarna powinna wygrać.
Ja bym tutaj widział kursy zbliżone bardziej do 50/50 niż do faworyzowania gości.Składy oraz więcej informacji o meczu #tutaj#
Edit: Jedyne co mi poprawiło humor po tym meczu to zakład Zengota - Jędrzejak. Wynik: 1-0 ...
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Fredrik Lindgren-Chris Holder 1 @ 2,30 Unibet

Jak dla mnie świetny kurs na Freda, który w Szwecji nie zawodzi i świetnie rozpoczął sezon, a dzisiaj rywalizacja przenosi się na G&amp;B Arena czyli domowy tor Gwiazd. Jedzie 3x w parze z Simonem Gustaffsonem, a potem dostaje Denisa Anderssona czyli ogólnie pofarciło mu się z układem biegów. Myślę, że powinien pojechać 5 razy, bo jednak MJJ czy Dudek nie będą mieli we dwóch więcej punktów od niego. Crispy w formie ale z tego co pamiętam, to tor ligowy w Malilli mu nie leży. Dzisiaj wprawdzie jedzie 3x z rezerwowymi na których punktów nie będzie tracił ale potem dostaje Przemka do pary i trudny bieg 14. Ogólnie też nie jest pewniakiem do biegu 15, bo jest tam kilku kandydatów. Jak dla mnie value po stronie Szweda i można pograć.

Antonio Lindbaeck-Artiom Laguta 2 @ 1,75 Unibet

Młody Laguta w formie i obecnie to lata kapitalnie. Przed tygodniem świetny występ ale polegli z Dackarną na własnym torze. Dzisiaj czuje, że czeka go aż 6 biegów, bo przy takiej formie, to bieg 15 raczej pojedzie, a też liczyłbym na przewagę Indian 6-cioma punktami i wtedy powinien pojechać. Toninho jedzie z Emilem i będzie na nim tracił ale ma łatwiejszy bieg 5 i dlatego mamy taką parę zapewne. Jednak Toninho bez formy i jeździ słabo od początku sezonu. Szans na bieg 15 nie widzę, bo Emil, Pepe czy Puk to rozegrają między sobą. Tak więc ewentualne dwa starty na korzyść Rosjanina będa tutaj kluczowe.
 
R 67

route66

Użytkownik
Andreas Jonsson +1.5 - Hampel ✅✅
Jonsson 1.80
Dodatnie handi w Szwecji na AJ dobre sobie wiaodmo ze Szwecja to miejsce do tesotwania sprzetu i jazdy na mniejszy procent możliwości

Patryk Dudek Davidsson -0.5 ✅✅
Dudek 1.60
Na szybko bo nie wiele mam czasu Duzers jeden bieg więcej za z/z dodatkow przeciw Jonasowi które jedzie w kratke
All Tobet
sorry za nieład i skład
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
cinek7731 232

cinek7731

Użytkownik
Andriej Karpow pojedzie za Leona Madsena w ekipie Hammarby w meczu z Indianerna.
Źródło
Na stronie Piratow jest podane ze Janowski bedzie jechal za Grega Hancocka
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom