>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Motosport BTCC/WTCC

gmark 765

gmark

Użytkownik
Temat w którym będzie można umieszczać analizy z serii mniej popularnych w stosunku do królowej motosportu która ma osobny dział, mam tu na myśli serie takie jak: WTCC, BTCC, DTM, V8 Supercars itd.
BTCC - Donington Park
Po sukcesie kiedy udało mi się wytypować poprawnie zwycięzców każdego z trzech wyścigów na Brands Hatch podczas pierwszej rundy BTCC a nawet ustrzelić kurs 11,00 na Matt Neal&#39;a zdecydowałem się napisać analizę do następnego rozgrywanego wyścigu.
Już wtedy wiedziałem na kogo będę grać, a dokładnie miał być to reprezentant zespołu Honda Racing - Gordon Shedden. Dlaczego? Ponieważ jako jedyny nie ma balastu wagowego z zawodników liczących się w walce o mistrzostwo, ponieważ jest aktualnym mistrzem serii, ponieważ dysponuje najszybszym samochodem, ponieważ zadziwił całą Wielką Brytanie (kraj w którym najbardziej rozwinięty jest sport motorowy na całym globie - można powiedzieć kraj w którym się narodził) a zadziwił jak to podczas trzeciego wyścigu na Brands Hatch startując z ostatniego pola (bodajże 25) zameldował się na mecie na drugiej pozycji przegrywając z Matt Nealem o długość przedniego zderzaka, no i ostatni argument: ponieważ w dwóch pierwszych wyścigach miał ogromnego pecha. Tak, miałem posłać pieniądze na jego zwycięstwo ale tak się nie stało gdyż bet365 wystawił ofertę dopiero po kwalifikacjach które Gordon Shedden wygrał, a aktualny kurs na niego wynosi 1.66. ✅✅ Moim zdaniem biorąc pod uwagę charakterystykę tej serii i specyfikę samych wyścigów ten kurs jest nie do zaakceptowania dlatego zaprzeczę sam sobie i poszukam innego typu.
Wiele nie trzeba szukać bo kurs na Franka Wrathalla który w tej chwili wynosi 8,00 ⛔ to istna przesada (podobna do tej z kursem na Matt Neal&#39;a). Nie wiem czy Frank wygra ten wyścig ale w kwalifikacjach zanotował drugi rezultat (prowadząc przez znaczną część kwalifikacji) a rezultat ten był gorszy od Sheddena tylko o 0,049 sek. Toyota Avensis którą startuje Wrathall to pierwszy samochód jaki powstał w specyfikacji NGTC więc można uznać, że to auto z czołówki - do wygrywania. Na Brands Hatch sam Frank też miał dużo pecha. Do pierwszego wyścigu wystartował z 25 pozycji kończąc go na 6 miejscu, nieźle. W drugim wyścigu jechał świetny wyścig ale odpadł po walce z Rob Austin&#39;em - a walczył w tym momencie o 2 pozycję. Trzeci wyścig to start z 16 pola i ukończenie go na 8 pozycji. Sam Frank to świeża krew w BTCC, nie dawno bo podczas ostatniej rundy ubiegłego sezonu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo. W tym sezonie typowany na czarnego konia, a więc valuebet na dziś:
Zwycięzca - Donington Park - Wyścig 1
Frank Wrathall @9,00 Bet365

Start do Race 1 o godz 12.37, jeżeli ktoś jest zainteresowany to link do transmisji podaje na pw.
Ustawienie do startu wyścigu.

Balast podczas pierwszego wyścigu na Donington Park:
J.Plato - 45 kg
A.Jordan - 36 kg
S.Tordoff - 27 kg
J.Smith- 18kg
M.Neal- 9kg

Edit: Shedden zwycięstwo. Frank po słabiutkim starcie stara sie szybko odrobic straty i ostatecznie popełnia błąd eliminujacy go z gry o zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
gmark 765

gmark

Użytkownik
Po pierwszym wyścigu i zagraniu Sheddena i Wrathalla jestem na zero więc wciąż kontynuuje walkę i zaatakuje Race 2.
Wyniki R1:
1. Shedden 0kg
2. Jordan +0,4 sek 36kg
3. Neal +5,1 sek 9 kg
4. Plato +6,5 sek 45kg
5. Morgan +8,7 sek 0kg
Wyścig bez historii, Jordan cały czas siedział na zderzaku Sheddena ale nie mógł zaatakować gdyż na prostej tracił dystans przez cięższy dociążony balastem samochód, ukończył tym sposobem po raz trzeci w sezonie na drugim stopniu podium. Podobnie sytuacja rozwijała się miedzy Neal&#39;em i Plato, gdzie bardziej dociążonym był Plato.
Ustawienie na Starcie do Race 2 z aktualną karą wagową.
1. Shedden 45kg
2. Jordan 36kg
3. Neal 27kg
4. Plato 18kg
5. Morgan 9kg

Króciutka analiza. Obaj kierowcy Honda Racing dociążają swoje auta (średnio 10kg to strata około 0,1 sek na okrążeniu) a ich rywale tracą wagę (Plato zjazd z maxa do 18kg) a Jordan zostaje z tą samą wagą (36kg). Można powiedzieć, że w najlepszej sytuacji jest Jordan który cały weekend jeździ z tym samym balastem i można powiedzieć, że auto jest ustawione pod daną liczbę, nie wiadomo jak Honda Racing zareaguje na tak duży balast - nie jeździli w tym sezonie z takim. Andrew Jordan jest w tym sezonie jest &quot;On Fire&quot; cztery wyścigi rozegrane - trzy razy kończy na drugim stopniu podium. Moim zdaniem walka o zwycięstwo rozegra się między Jordanem a Plato.
Andrew Jordan Win Race 2 @3,00 Bet365 ✅
Jeżeli ktoś lubi pooglądać sobie prawdziwe lokalne ściganie w dobrej jakości bez problematycznych zawieszek polecam ściągnąć
ten program ważący zaledwie kilka KB który sprawi, że zamienimy się w Brytyjczyków. Po ściągnięciu i uruchomieniu go polecam wejść na tą stronę http://www.itv.com/btcc/live/. Start około 15:20.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
gmark 765

gmark

Użytkownik
Wyniki R2:
1.Jordan
2.Plato
3.Shedden
Odwracamy pola startowe od 10 miejsca. Z PP pojedzie Tom Onslow-Cole. Tak przedstawia się ustawianie na starcie.
Kary wagowe na wyścig trzeci:
1. Jordan 45kg
2. Plato 36kg
3. Shedden 27kg
4. Neal 18kg
5. Morgan 9kg

Z początku miałem obstawiać Sama Tordoff&#39;a który jeździ w zespole z Jasonem Plato i jego rezultaty są bardzo obiecujące jak na debiutanta, w końcu w trzecim wyścigu w tej nowej dla niego serii zanotował podium. Miałem typować jego zwycięstwo bo liczyłem, że na starcie może zostanie odwrócona pierwsza 7, może 8, ale jest odwrócona pierwsza 10tka co plasuje Tordoff&#39;a na 5 polu startowym a rodzi nowego faworyta. Moim zdaniem jest nim Colin Turkington były mistrz serii w który w tym sezonie powrócił do ścigania na domowym podwórku. Jest to świetny kierowca dysponujący świeżą konstrukcją BMW 125i w bardzo doświadczonym zespole. Warto go pograć bo moim zdaniem po pierwszym zakręcie to on będzie prowadził - na starcie tylnonapędowe BMW ma ogromną przewagę i potem kwestia jest tylko jedna - jak szybko Tordoff, Shedden, Plato przebiją się z końca 10tki i na jak daleko Turkington zdąży im odjechać, w końcu w tym sezonie każdy wyścig w jego wykonaniu był pechowy, wiec może w końcu się poszczęści?

Colin Turkington Win Race 3 @6,00 Bet365 ✅
Delikatnie można dołożyć:
Sam Tordoffa&#39;a po kursie @10,00 Bet365 ⛔

Kursy bardzo szybko się zmieniają więc łapać.
Turkington bezpieczne zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
gmark 765

gmark

Użytkownik
Muszę przyznać, iż idzie mi lepiej typowanie mojej ulubionej serii niż sam się tego spodziewałem. Oto jak przedstawiają się aktualne statystyki.
R1: Plato 4,50 ✅
R2: Plato 3,50 ✅
R3: Neal 11,00 ✅
R4: Shedden 1,66✅/ Wrathall 8,00 ⛔
R5: Jordan 3,00 ✅
R6: Turkington 6,00 ✅/ Tordorff 10,00 ⛔

Wprawdzie z podpórkami ale w każdym wyścigu udało się mi wytypować zwycięzce. Oby ta przyjazna seria nie zakończyła się na jednym z najszybszych torów w kalendarzu Thruxton.

Jesteśmy już po kwalifikacjach w których pole position zdobył Andrew Jordan, zawodnik Pirtek Racing ścigający się Hondą Civic. Za nim uplasowali się dwaj fabryczni kierowcy zespołu Honda Racing, aktualny Mistrz serii Gordon Shedden i jeden z dwóch najbardziej utytułowanych a zarazem najstarszych zawodników w serii Matt Neal. Jako czwarty na polach startowych ustawi się właśnie ten drugi, najbardziej utytułowany zawodnik w serii Jason Plato ścigający się dla MG KX Momentum Racing.
Oferta wciąż jest bardzo uboga, nie zastaniemy żadnych zakładów h2h więc znowu trzeba myśleć nad zwycięstwami w poszczególnych wyścigach. Spoglądając na kursy od razu rzucił się mi w oczy aktualny mistrz serii, Gordon Shedden. Bet365 za jego zwycięstwo proponuje 4,00. Trochę przesadzone jak na kogoś kto jest aktualnym mistrzem serii, jeździ w fabrycznym zespole i z całej czołowej wielkiej czwórki ma najmniejszy balast (Plato 45kg, Jordan 36kg, Neal 27kg, Tordoff 18kg, Shedden 9kg)i startuje z drugiego pola startowego. Warto wspomnieć, że Jordan wywalczył najlepszy czas okrążenia a tym samym pole position w ostatniej minucie kwalifikacji, zawodnicy Honda Racing nie zdążyli więc na taką kolej rzeczy odpowiedzieć wyjazdem na tor a z pewnością było ich stać na pobicie tego czasu. Tor Thruxton jest torem bardzo szybkim, nie znam się na dokładnych liczbach ale śmiem stwierdzić, że 90% toru jedzie się z otwartą przepustnicą do końca. Ten tor to prosta z dwoma wolniejszymi szykanami, reszta zakrętów to głównie łuki które jeździ się z delikatnym odjęciem gazu bez dohamowania. Stąd też bardzo ważne będzie zużycie opon a te szybciej zużywają się w autach bardziej dociążonych, auta też te osiągają zdecydowanie mniejsze prędkości, wiec dla mnie spory handicap podczas tego wyścigu będzie posiadał właśnie Shedden. W zeszłym sezonie mieliśmy wyścigi rozgrywane przy typowo brytyjskiej pogodzie. Andrew Jordan także startował z pole position i na nic się mu to zdało, bo wyeliminował się już po pierwszym zakręcie. Ostatecznie wyścig pierwszy wygrał (w tym sezonie będący w słabej formie) zawodnik Airwaves Racing Mat Jackson, dwa pozostałe wyścigi padły łupem właśnie typowanego przez moją osobę, Gordona Sheddena. Jutrzejszy wyścig pierwszy rozpoczyna się o 13:02 i rozgrywany będzie na dystansie 16 okrążeń. Wyścig drugi zaplanowany jest na godzinę 15:32, a finałowe starcie rozpocznie się o godzinie 18:45.
Gordon Shedden Win Race 1 @4,00 Bet365 ⛔

 
Otrzymane punkty reputacji: +8
gmark 765

gmark

Użytkownik
Zwycięska seria się zakończyła. Typ było można uznać za valuebeta, zanotowaliśmy spadek z 4,00 do 2,20. Wyścig rozpoczął się znakomicie bo Gordon Shedden objął prowadzenie. Niestety już na drugim zakręcie tamtejszy Killer, Jason Plato wyrzucił go z toru. Pozostaje mi liczyć, że Shedden przebije się w drugim wyścigu do 10tki i pograć go w wyścigu trzecim.
Ten tor to prosta z dwoma wolniejszymi szykanami, reszta zakrętów to głównie łuki które jeździ się z delikatnym odjęciem gazu bez dohamowania. Stąd też bardzo ważne będzie zużycie opon a te szybciej zużywają się w autach bardziej dociążonych, auta też te osiągają zdecydowanie mniejsze prędkości, wiec dla mnie spory handicap podczas tego wyścigu będzie posiadał właśnie Shedden.
Ciekawe jaki kurs ustrzeliłem, Andrew Jordan liderując w wyścigu złapał kapcia na ostatnim okrążeniu i ostatecznie ukończył na 11 pozycji. #Giovanardii wannabe (2:20)
http://www.youtube.com/watch?v=g6WuSQkKdfI
Typowa sprawa na tym torze. Ostre tarki i kwestia tego, ile dać camberu, żeby opony przeżyły a samochód był szybki.

Na wyścig drugi trudno kogoś wytypować. Na pewno wygra ktoś z dwójki Neal - Plato. W wyścigu pierwszym kręcili podobne czasy z tym, że Plato był cięższy od Neal&#39;a o 18kg i jechał autem przestawionym po kontakcie z Sheddenem. Teraz Jason będzie lżejszy o 9kg, startuje z drugiego pola i... dawno nie wygrał. Szanse uznałbym 50/50, za to Neal w tym sezonie taki jakiś bezbarwny jeżdżący z ogromnym szczęściem, a na Jasona jest wyższy kurs i po za pozycją na starcie to przewaga szybkościowa.

Jason Plato Win Race 2 @2,75 Bet365 ⛔

Szybko spadło, zanim zdążyłem zagrać było 3,00.
 
gmark 765

gmark

Użytkownik
Czerwony weekend. Wyścig podobnie jak pierwszy rozpoczął się bardzo dobrze, ale ostatecznie typ nie wszedł, Jason Plato - zjadł opony już w polowe wyścigu, i mimo tego że w początkowej części wyścigu bił się o zwycięstwo to ostatecznie skończył na pozycji nr 5. Za to pokaz swoich możliwości pokazał Gordon Shedden, wystartował z 25 pozycji na starcie a ukończył na pozycji 3, jest szybkość. Odwracają się pola startowe i na prawdę nie wiem co myśleć. Jordan(18kg) albo Shedden (27kg). Obaj są niesamowicie szybcy w tym sezonie ale obaj mają także ogromnego pecha.
Ustawienie na starcie.
1. Goff
2. Morgan
3. Tordoff
4. Smith
5. Plato (9kg)
6. Jordan (18kg)
7. Shedden (27kg)
8. Onslow-Cole (36kg)
9. Neal (45kg)
10...

Gordon Shedden Win Race 3 @6,00 Bet365 ✅
lub
Andrew Jordan Win Race 3 @4,50
Bet365 ⛔
Obu kierowcom MG KX starcza opon na połowe wyścigu - później dają się objeżdżać jak dzieci. Hondy Civic były za to najszybsze pod sam koniec wyścigu i niszczyli konkurencje. Neal startuje z 9 pola i jest najcięższy, startuje także za Sheddenem i Jordanem. Cała reszta konkurencji traci około sekundę na okrążeniu. Nic innego mi nie wychodzi jak zwycięstwo jak któregoś z tych dwóch najszybszych aktualnie kierowców.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
gmark 765

gmark

Użytkownik
Tak jak się spodziewałem kierowcy MG KX zabili opony. Jason Plato przebił oponę na 2 okrążenia przed metą gdy liderował w wyścigu, a jego team-mate Tordoff w końcówce jechał o 4 sekundy wolniej od konkurencji. Pozostali zawodnicy startujący z przodu podczas wyścigu trzeciego pojechali zgodnie z przewidywaniami jak dzieci we mgle. Startujący z pole position Goff w Insigni wykluczył się z walki o zwycięstwo już na drugim zakręcie, Morgan który przejął prowadzenie wytrzymał tylko kilka zakrętów więcej. Wyścigowy weekend ratuje więc zwycięstwo Gordon Shedden&#39;a i dzień kończymy plusem. Drugi ukończył Matt Neal, a trzeci Andrew Jordan. Następny weekend wyścigowy za miesiąc.

R1: Plato 4,50 ✅
R2: Plato 3,50 ✅
R3: Neal 11,00 ✅

R4: Shedden 1,66✅/ Wrathall 8,00 ⛔
R5: Jordan 3,00 ✅
R6: Turkington 6,00 ✅/ Tordorff 10,00 ⛔
R7: Shedden 4,00 ⛔
R8: Plato 2,75 ⛔
R9: Shedden 6,00 ✅ / Jordan 4,50 ⛔
 
gmark 765

gmark

Użytkownik
BTCC - Oulton Park
Jason Plato Win Race 1 @1,57
Bet365 ✅
Najbardziej utytułowany zawodnik w serii BTCC Jason Plato startuje z pole position jutro do wyścigu na Oulton Park. Za sobą ma bufor w postaci bardzo szybkiego młodego kolegi z zespołu KX Momentum. Nie spodziewałbym się zagrożenia z strony Sam&#39;a gdyż pozycja Plato jest po prostu za mocna aby mógłby on tu przegrać z Tordoff&#39;em. Sam Plato po ostatnich niepowodzeniach bardzo potrzebuje punktów do klasyfikacji generalnej. Warto wspomnieć, że Jason nie wygrał od siedmiu wyścigów (zwycięstwa w dwóch pierwszych rundach) co jak na niego jest dosyć długą i niezbyt chwalebną serią. Podczas ostatniego weekendu wyścigowego torowy bandyta miał szansę na zwycięstwo podczas trzeciego wyścigu na Thruxton ale niestety na dwa okrążenia przed końcem gdy liderował złapał przysłowiowego kapcia i wyeliminowało go to z walki o zwycięstwo. Na torze Oulton Park spodziewam się podobnego przebiegu tylko z pozytywnym zakończeniem. Nie jest to tor który aż tak swoją specyfiką pożera opony a z tym mają problem kierowcy zespołu MG KX Momentum.W kwalifikacjach Plato znokautował rywali, więc szybkość jest tylko teraz trzeba ją dowieźć do końca wyścigu.
Jedynym realnym zagrożeniem dla Plato jest mój ulubieniec Gordon Shedden i kurs na jego zwycięstwo (6,00)
jest sporym value. To właśnie tego kierowcę typowałem do zwycięstwa przed weekendem wyścigowym, ale treningi i kwalifikacje dowiodły tylko jednego, że nastał czas odrabiania punktów przez Jasona. W jego posiadaniu są dwa najlepsze czasy weekendu i jak na razie nikt się do nich nie zbliżył.
Kary wagowe na wyścig pierwszy:
1. Neal (Honda Yuasa Racing) 45kg
2. Jordan (Pirtek Racing) 36kg
3. Plato (MG KX Momentum Racing) 27kg
4. Shedden (Honda Yuasa Racing) 18kg
5. Tordoff (MG KX Momentum Racing) 9kg

Ustawienie na starcie:
1. Jason Plato (MG KX Momentum Racing): 1:26.130
2. Sam Tordoff (MG KX Momentum Racing): +0.431
3. Gordon Shedden (Honda Yuasa Racing): +0.500
4. Dave Newsham (Speedworks Motorsport): +0.576
5. Andrew Jordan (Pirtek Racing): +0.598
Start około godziny 13:25.



Polecam także zagranie na zwycięstwo Yvan Muller&#39;a w serii WTCC.
Najbardziej utytułowany zawodnik w historii wyścigów samochodów turystycznych nie zwykł przegrywać gdy startuje z PP.
Yvan Muller Win Race 1 @1,53 (WTCC Russia) Bet365 ✅

Start 11:20.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
gmark 765

gmark

Użytkownik
Wyścig pierwszy zakończył się zgodnie z przewidywaniami. Plato nokautował i jako jedyny zszedł poniżej 1:27 podczas wyścigu.
Do następnego wyścigu zawodnicy startują wg. pozycji osiągniętych na mecie po pierwszym wyścigu, czyli:
1. Plato
2. Tordoff
3. Shedden
4. Jordan
5. Turkington
Kary wagowe zostają przyznane na podstawie wyników wyścigu pierwszego czyli:
1. Plato 45kg
2. Tordoff 36kg
3. Shedden 27kg
4. Jordan 18kg
5. Turkington 9kg
Muszę przyznać, że jestem bardzo zdziwiony kursami jakie wystawił bet365.
Są one identyczne jak w wyścigu pierwszym. Kurs 1.57 na zwycięstwo Plato? Gdy ten otrzymuje dodatkowy 45kg worek ziemniaków nie jest juz takie pewne. Plato będzie cięższy o 18kg, Tordoff o 27kg a Shedden tylko o 9kg. I właśnie Gordona bym typował do zwycięstwa wyścigu nr dwa tym bardziej gdy kurs na niego wystawiony przez bet365 wynosi 5,00. Value.
Najlepsze okrążenie podczas wyścigu przez Sheddena było wolniejsze o 0,2 sek od rekordu Jason&#39;a. Na ogół mówi się, że każde 10kg balastu to około 0,1-0,2 sek strat na okrążeniu. Gordon będzie miał teraz auto lżejsze o 18 kg w stosunku do Plato więc czysto matematycznie stratę w szybkości powinien odrobić. Zresztą pod koniec wyścigu Shedden kręcił najlepsze czasy więc zapas w oponach jest. Myślę, że Shedden będzie trzymał tempo Jason&#39;a Plato w tym wyścigu, pozostaje tylko kwestia czy znajdzie miejsce aby go wyprzedzić?
Gordon Shedden Win Race 2 @5,00 Bet365 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
gmark 765

gmark

Użytkownik
Jestem bardzo zły gdyż zaliczyłem poważny błąd w poprzedniej analizie, straszne niedopatrzenie. Oglądałem się tylko przed Sheddena, a nie obejrzałem się za Sheddena gdzie na starcie stało tylnonapędowe BMW Turkingtona - można było się spodziewać, że Colin przeskoczy Sheddena na starcie gdyż po prostu tylny napęd ma wtedy ogromną przewagę. Przeoczyłem ten fakt, a okazał się bardzo ważny. Shedden ukończył ostatecznie na 2 miejscu wyprzedzając podczas wyścigu Turkington&#39;a i Tordoff&#39;a niestety stracił za wymienioną dwójka za dużo czasu i opon aby ugryźć Jasona Plato.

Ustawienie na starcie wraz z karami wagowymi.
Smith - Honda
Welch - Proton
Austin - Audi
Morgan - Toyota
Newsham - Toyota
Jordan (9kg) - Honda
Neal (18kg) - Honda
Turkington (27kg) - BMW
Shedden (36kg) - Honda
Plato (45kg) - MG
Jeff Smith Win Race 3 @9,00 Bet365 ⛔

Postawię na zawodnika startującego z PP - Jeff&#39;a Smitha.
Jest to starszy zawodnik jeżdżący bardzo równo zazwyczaj w środku stawki i bez większego błysku. Jeff ani razu nie wygrał w serii BTCC a startuje w niej od 2010 roku, zanotował już 72 wyścigi, raz osiągając najszybsze okrążenie i dwa razy notując podium w zeszłym sezonie. Stawiam na niego ponieważ pośród oponentów startujacych z przodu po odwróceniu pól startowych dysponuje on najlepszym samochodem - Hondą Civic z zespołu Pirtek Racing (tej samej w której Andrew Jordan bije się o tytuł Mistrza). Więc Smith ma przewagę konstrukcyjną nad rywalami startującymi z pozycji 2-5. Po za tym w tym sezonie Smith jest takim zawodnikiem &quot;the best of the rest&quot; co widać nawet w klasyfikacji generalnej. Oczywiście wyprzedzają go Jordan (team-mate) i oba auta fabryczne MG KX i Honda Racing.
Trochę o rywalach startujących obok Smitha.
Daniel Welch - startującym Protonem - własną konstrukcją. Wiele o nim nie mogę powiedzieć, ogólnie to nigdy nie ukończył na podium a nawet się do niego nie zbliżył. Konstrukcja jest szybka ale awaryjna.
Rob Austin - Playboy startujący tylnonapędowym Audi - jedyne czego się boję, że dobrze wystartuje i obejmie prowadzenie. Z drugiej strony gdy obejmie prowadzenie - albo gdy jedzie w czołówce wyścigu ma tendencję do robienia głupich rzeczy. Czasem zespinuje, czasem przywali w bandę a najczęściej jego Audi wyzionie ducha.
Morgan i Newsham - bardzo lubiani i szybcy kierowcy startujący niezbyt udaną konstrukcją Toyoty. Szybcy ale nie widzę ich tutaj jako zwycięzców. O konstrukcji Toyoty wiele mówią wydarzenia z zeszłego sezonu. Newsham leciwą Vectrą która została zbudowana w 2006 roku potrafił zanotować kilka wyników na podium a nawet wygrać wyścig. W tym sezonie przesiadł się do nowej konstrukcji i zazwyczaj jeździ w środku stawki.

Właśnie zatwierdziłem post bo kurs to istna przesada 9.00!
I uwaga uwaga kontynuuje analizę, bo Bet365 właśnie wystawił kurs na Smitha co spowodowało, że z całego podniecenia oderwało mi mowę. Smith startuje z PP a zagrożenie ma dopiero od pozycji nr 6 - 10, gdzie każdy zawodnik jest od niego zdecydowanie cięższy a na Oulton Park ciężko się wyprzedza, oj ciężko.
Pierwszym z tych poważniejszych zagrożeń jest Andrew Jordan którego miałem typować do zwycięstwa gdyby pola startowe zostały odwrócone bardziej pomyślnie, tak około 7 pola. Brałbym w ciemno. Ale przy takim kursie spróbuje delikatnie
Andrew Jordan Win Race 3 @21,00 Bet365 ✅
(na początku było 201 ale to chyba pomyłka)
Nawet jeżeli startuje z 6. pola startowego. On zawsze jest bardzo szybki - w końcu jest wice-liderem klasyfikacji generalnej i jeździ w zespole spieranym przez Hondę. Kurs to spore value bo moim zdaniem to on tu powinien być &quot;delikatnym&quot; faworytem - dziwne jest to, że jest nim Plato startujący z 10 pola na gridzie z maksymalnym balastem 45kg.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
gmark 765

gmark

Użytkownik
Ostatni wyścig na torze w Oulton Park miał fantastyczny przebieg. Obfitował on w liczne ataki zawodników czy też bardzo widowiskowe kontakty miedzy zawodnikami. Wyścig rozpoczął się zgodnie z moimi przewidywaniami których się obawiałem. Start wygrał w tylnonapędowym Audi - Rob Austin. Na szczęście żółte Audi okazało się zbyt wolne i szybko dogonił go jeden z dwóch typowanych przeze mnie zawodników niebieskich Hond - J.Smith. Podążając jak cień i wściekle atakując w końcu wyprzedził Austina w niezbyt chwalebny sposób - uderzając w jego tył o mało nie powodując jego spina. W tym czasie Andrew Jordan z wieloma problemami ale zdołał przebić się na trzecią pozycję a chwile później wyprzedził także Austina (który swoją powolną jazdą podczas liderowania spowodował, że wszyscy liczący się zawodnicy jechali w bardzo małych odstępach czasowych) i mieliśmy dwójkę Pirtek Racing na prowadzeniu. Czyli idealny układ w grze bo zarówno kurs 9,00 jak i 21,00 był w grze. Naciskany Smith nie poradził sobie jednak z widmem pierwszego zwycięstwa i popełnił dwa kolosalne błędy które ostatecznie wykluczyły go z osiągnięcia mety w wyścigu. Zwycięstwo przypadło więc Andrew Jordanowi. Kolejne runda odbędzie się już za dwa tygodnie na torze Croft i na pewno nie zabraknie podczas niej emocji bo w klasyfikacji generalnej bardzo ciasno.
1. J.Plato 173pkt (45kg)
2. M.Neal 169pkt (36kg)
3. A.Jordan 163pkt (27kg)
4. G.Shedden 144pkt (18kg)
5. S.Tordoff 129pkt (9kg)

A tak przedstawiają się wszystkie typy z tego sezonu w BTCC #megalomania
R1: Plato 4,50
✅ (hp)
R2: Plato 3,50 ✅ (hp)
R3: Neal 11,00 ✅ (hp)

R4: Shedden 1,66✅/ Wrathall 8,00 ⛔
R5: Jordan 3,00 ✅
R6: Turkington 6,00 ✅/ Tordorff 10,00 ⛔

R7: Shedden 4,00 ⛔
R8: Plato 2,75 ⛔
R9: Shedden 6,00 ✅ / Jordan 4,50 ⛔
R10: Plato 1,57 ✅
R11: Shedden 5,00 ⛔
R12: Smith 9,00 ⛔/ Jordan 21,00 ✅
WTCC 2013 WTCC - Race of Austria
R1: J. Nash 6,00 ⛔ (hp)
R2: J. Nash 3.50 ✅ (hp)
WTCC- Race of Russia
R1: Y.Muller 1,53 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
kempazzo 131

kempazzo

Użytkownik
Swietny temat, super wyniki, zajebiste opisy i argumenty!

nie ma tematu na pochwały na tym forum zdaje się, ale GMark - szacunek.. naprawdę kapitalna robota
 
gmark 765

gmark

Użytkownik
Colin Turkington Win Race 1 @5,50 bet365 ✅
Jako, że ten weekend spędzam na rodzimym podwórku Torze Poznań i mój czas absorbować będą poznańskie wyścigi to jutro nie zdołam podać typów na R2 i R3.
Zwycięstwo Turkington&#39;a. Ten typ to po prostu ogromne value. Colin wygrał kwalifikacje i startuje z pole position, to raz. Dwa, na pewno wygra start gdyż jego tylnonapędowe BMW ma na starcie ogromną przewagę. Trzy, jest to jeden z tych genialnych kierowców którzy powinni walczyć o tytuł Mistrzowski, jednak świeża konstrukcja BMW już wykluczyła Colin&#39;a na początku sezonu. Mimo słabego początku sezonu forma Colina rośnie, zaliczył on podczas ostatniego weekendu dwa razy podium. Warto dodać, że najgroźniejszych rywali ma za sobą obciążonych balastem.
1 Colin Turkington (eBay Motors) 1:24.465 0kg
2 Jason Plato (MG KX Momentum Racing) +0.148 45kg
3 Matt Neal (Honda Yuasa Racing) +0.165 36kg
4 Gordon Shedden (Honda Yuasa Racing) +0.241 18kg
5 Andrew Jordan (Pirtek Racing) +0.291 9kg

Turkington ma na tym torze 6 zwycięstw - najwięcej pośród wszystkich kierowców w BTCC.
Ten tor leży BMW - o czym świadczy wysoka pozycja Collard&#39;a (6) i Foster&#39;a(12).

Jeżeli wyniki w znacznym stopniu się utrzymają to typuje do zwycięstwa R2 Plato a w R3 myślałbym o Tordoffie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
gmark 765

gmark

Użytkownik
WTCC - Race of Portugal

Yvan Muller Win Race 1 @1,61 Bet365
✅
Tor w Porto nie słynie z zakrętów i zbytniego miejsca gdzie można by wyprzedzać a Yvan Muller ponownie znokautował rywali w kwalifikacjach. Muller to taki Sebastian Loeb wyścigów samochodów turystycznych nie zwykł przegrywać gdy posiada wszystko aby wygrać(trzy tytuły Mistrzowskie i czwarty w drodze to dobry wpis do CV), czyli PP (najlepszy czas osiągnął już w pierwszym wyjeździe na tor, chilll) szybkość, i tor na którym bardzo trudno wyprzedzać. Jedynym zagrożeniem jest bardzo lubiany przez moją osobę zawodnik odnoszący przed laty wiele sukcesów w BTCC - Tom Chilton. Przy tych samych samochodach i bez team orders to Muller moim zdaniem(i nie tylko) jest zdecydowanie lepszym kierowcą, ale zmierzam do czegoś innego. Głównym sponsorem zespołu RML jest firma AON której właścicielem jest tata Tom Chiltona a skoro Yvan Muller ma już swój czwarty tytuł Mistrzowski &quot;prawie&quot; zapewniony to może Tom dostanie zwycięstwo od zespołu w prezencie? Ale to tylko moje domysły i moim zdaniem jedyny fakt który może dziś przeszkodzić w zwycięstwie Mullera, akurat dziś &quot;team orders&quot; nie będzie miało miejsca. W zeszłym sezonie pierwszy wyścig padł łupem Yvan Mullera.

Start po godzinie 12:00.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
gmark 765

gmark

Użytkownik
WTCC - Race of Portugal


Rob Huff Win Race 2 @3,75 Bet365
⛔
Po prostu przeczucie. Grałbym Nasha startującego z PP ale kręci on podczas wyścigu niskie 9tki, Huff startuje z trzeciej pozycji i kręci wysokie 7ki - ponad 1 sekunda przewagi na okrążeniu to sporo. Oczywiście są i szybsi zawodnicy taki młodziutki Pepe Oriola wykręcił podczas wyścigu pierwszego czas 2:07,2 i do drugiego wyścigu startuje z pozycji nr 5 i to by był mój drugi typ, a kurs 7.50 - bardzo miły. Wierzę jednak w wciąż urzędującego Mistrza Świata Rob Huffa który mam nadzieje doprowadzi swojego leciwego Seata Leona do drugiego zwycięstwa w sezonie. Startuje po wewnętrznej co może mu ułatwić wyprzedzenie już na starcie Bassenga a za sobą ma zaporę w postaci największego &quot;zmarnowanego&quot; talentu w postaci Jamesa Thompsona, który moim zdaniem wytrzyma kilka okrążeń i wstrzyma czołówkę w postaci koalicji Chevroletów Cruze.

EDIT: Jednak pierwsza myśl najlepsza bo nie da się na tym torze wyprzedzać, Nash pierwszy, Huff drugi.
 
gmark 765

gmark

Użytkownik
Związku z tym, że mamy miesięczną przerwę w seriach BTCC i WTCC, a także jesteśmy dokładnie w połowie kalendarza obu serii dokonałem małego podsumowania. Drugie takie podsumowanie zrobię pod koniec sezonu obu serii.
W podsumowaniu pozwoliłem sobie policzyć także pierwsze analizy które wpisałem po prostu do Dyskusji Bukmacherskich gdyż było to przed założeniem tematu danych serii.

Statystyki BTCC:
R1: Plato 4,50 ✅ (hp)
R2: Plato 3,50 ✅ (hp)
R3: Neal 11,00 ✅ (hp)

R4: Shedden 1,66✅/ Wrathall 8,00 ⛔
R5: Jordan 3,00 ✅
R6: Turkington 6,00 ✅/ Tordorff 10,00 ⛔

R7: Shedden 4,00 ⛔
R8: Plato 2,75 ⛔
R9: Shedden 6,00 ✅ / Jordan 4,50 ⛔

R10: Plato 1,57 ✅
R11: Shedden 5,00 ⛔
R12: Smith 9,00 ⛔/ Jordan 21,00 ✅
R13: Tukrington 5,50 ✅
R14: -
R15: -

Ilość podanych typów: 17
Ilość trafionych typów: 10
Skuteczność: 60%
Średnia trafionych kursów: 6,373
Zysk przy stawce 100 zł dla każdego typu w moim przypadku:
Zainwestowane: 1700zł
Przegrane: 700zł
Zwrócone: 6373zł
Zysk: ✅ 4673zł
Yield: ✅ 275%

Statystyki WTCC:
WTCC - Race of Austria
R1: J. Nash 6,00 ⛔ (hp)
R2: J. Nash 3.50 ✅ (hp)

WTCC- Race of Russia
R1: Y.Muller 1,53 ✅
WTCC- Race of Portugal
R1: Y.Muller 1,61 ✅
R2: R.Huff 3,50 ⛔
Ilość podanych typów: 5
Ilość trafionych typów: 3
Skuteczność: 60%
Średnia trafionych kursów: 2,21
Zysk przy stawce 100 zł dla każdego typu w moim przypadku:
Zainwestowane: 500 zł
Przegrane: 200zł
Zwrócone: 664zł
Zysk: ✅ 164zł
Yield: ✅ 32,8 %


O ile z BTCC jestem bardzo zadowolony to już z WTCC nie bardzo. Seria rozgrywana pod szyldem Mistrzostw Świata jest o wiele bardziej przewidywalna i na prawdę ciężko wyłapać potężne kursy, do dziś mnie boli ostatni wyścig w którym to doszukałem się drugiego dna i wytypowałem Huff&#39;a zamiast startującego z PP Nash&#39;a który był moim pierwszym pomysłem i to z większym kursem.
Kolejne wyścigi:
BTCC - Snetterton 4 sierpień
WTCC - Curitiba 27 lipiec
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
gmark 765

gmark

Użytkownik
W ten weekend wracają serie BTCC i WTCC po przerwie wakacyjnej. Oczywiście bardziej zainteresowany jestem serią BTCC - zawodnicy startują na torze Snetterton na którym odbyły się testy w połowie Lipca które padły łupem kierowców KX MG. Warto wspomnieć, że na testy nie wstawił się zespół Honda Racing. Wyniki. Zdecydowanie tego weekendu jakiś wyścig padnie łupem Jasona Plato - ma on na Snetterton aż 11 zwycięstw i kilka bardzo brudnych zagrań które z pewnością przeszły do historii BTCC.
Oto kilka z nich.

http://www.youtube.com/watch?v=t8VUS-DEAV8

http://www.youtube.com/watch?v=WqNtQsIa2Nw

http://www.youtube.com/watch?v=QGIDianPBBw


Polecam oglądać wyścigi w nadchodzącą niedzielę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
gmark 765

gmark

Użytkownik
BTCC - Snetterton
Jason Plato Win Race 1 @2,50
Bet365

Dziś bardzo szybko bo zaraz wyruszam na Tor Poznań. Wyniki kwalifikacji
Balast poszczególnych zawodników.
1. Neal 45kg
2. Jordan 36kg
3. Plato 27kg
4. Shedden 18kg
5. Turkington 9kg


A więc tak typ w stronę Plato gdyż miał on na Croft fatalny weekend wyścigowy - mimo całkiem dobrej prędkości MG, po drugie bardzo potrzebuje punktów które stracił na Croft, no i po trzecie 11 zwycięstw na Snetterton mówi samo za siebie. Z PP jedzie Sam Tordoff - partner z zespołu Plato, a jak wiemy MG celuje w mistrza więc myślę znając specyfikę tej serii, że Tordoff pojedzie pod Plato. Warto przyjrzeć się też faktowi iż Sam może i jest czasem szybszy od Plato na pojedynczym kółku (kwalifikacje) ale kosztem agresywnego setupu - który nie raz okazał się zbyt agresywny i pod koniec wyścigu brakowało opon lub też te pękały (Thruxton, Ddnington Park).
Honda Racing bez błysku, Neal po za top 10 - więc jest spora szansa na duże punkty MG. Osobiście nie widzę value w kursie na Sam&#39;a (2,75), za to widzę w kursie na Plato dlatego też gram w jego stronę. Oczywiście najlepsze value i błąd bukmacherów to kurs na Colina Turkingtona który udowodnił, że wraca do formy z przed lat, czyli do wygrywania - mamy na niego kurs 19,00 - a startuje on z 5 pozycji z dosyć niskim balastem a z tylnym napędem na pewno po pierwszym zakręcie będzie zdecydowanie wyżej, ale coś przeczucie mi mówi że Colin nie wyga, podium w zasięgu jak najbardziej.
 
Do góry Bottom