>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Cover + Progresja na remisy

A 22

admek69

Użytkownik
Witam. Chciałbym zaprezentować Wam, mój nowy pomysł na gre.
Chcę sprawdzić czy taka gra ma sens.
Na papierze wygląda ciekawie, chcę to przetestować w rzeczywistości.
Polega na tym że wybieramy mecze z kursami, gdzie na każdy wynik 1|X|2 jest kurs ponad 2.
Wiem że kursy nie grają, ale mogą w jakiś sposób nam pomóc (tylko i wyłącznie przy takich meczach system jest realny.
Stawiamy taką samą stawkę na 1 oraz na 2. Przyjmujemy, że gramy za 1j.
Można tutaj stosować dutching, jednak u buka u którego gram, minimum trzeba postawić 2zł na kupon;/
Nie wiem czy czasem taki system nie był nazwany jako cover. Jednak ja do tego chcę dodać jeszcze progresję na remisy w tych meczach.
Otóż oprócz tych 2 wyników, obstawiamy 3 tyle że na osobnej linii. Gramy progresję na remisy z stałym zyskiem wynoszącym 4j.
Tak sobie przyjąłem, gdyż jeżeli będzie remis, zwróci mi się koszt progresji + stawka jaką włożyłem w mecz w którym padł remis, oraz będziemy jeszcze na +.
Może wszystko wyjaśni się w praniu.
Stawkowanie w progresji jest trochę niedopracowane, ponieważ gdy w pierwszym meczu padnie remis wygrywamy 3j. czyli zwraca nam się tylko stawka i będziemy na 0.

1 Mecz
Amazulu - Bloem Celtic (RPA: Pierwsza Liga) wynik: 1:0
Kursy: 2,25 | 3,20 | 3,00
Stawki: 1j | 1j | 1j [I poziom progresji]
✅ 0,25j oraz przejcie na 2 poziom
 
M 1

marasco

Użytkownik
Przyjmijmy, że kursy wynoszą 1=2, X=3, 2=2 a ty stawiasz 2 zł na wszytskie trzy możliwości. Jeśli padnie X to ci się zwraca postawione 6zł czyli jesteś na zero. Jeśli padnie 1 to wygrywasz 4zł, czyli jesteś w plecy 2zł (analogicznie jeśli padnie 2).
Stawiasz kolejny mecz i dzieje się to samo - to jesteś już w plecy 4 zł...
Czy ja coś źle zrozumiałem? :p
 
A 22

admek69

Użytkownik
tak trochę źle ????
Po 1 wybieram mecze w których kursy są powyżej 2. Czyli np. 2,5 | 3 | 2,7
Po 2 remisy gram na osobnej linii, nie wiem jak to wytłumaczyć postaram się tak po ludzku ????
Gram sobie normalnie na 1 i 2. Wiec jeśli padnie wygrana gości albo gospodarzy jestem na plus bo stawiałem 2j (1 na gosci 1 na gospodarzy) a wygrałem powiedzmy po kursie 2,5 czyli +0,5j.
Te same mecze gram progresją na remisy. Czyli stawkuje sobie normalnie progresje na stały zysk wynoszący 4j (tu nie ma zasady można stawkować tak aby tylko się zwracały remisy).
Przykład:
- stawiam 5 meczy, we wszystkich ktoś wygrywa nie pada X. Więc z pierwszej lini na wygrane zyskiwałem 5x po 0,5j. Więc +2,5j
- jednak 6 mecz z rzędu pada remis. Więc jestem obecnie -2j bo w 6 meczu postawiłem 2j na wygrane a niestety był inny wynik.
- Pamiętamy że od początku stawiałem remisy progresją. Stawiałem progresje dla kursu ok 3 (tyle wynoszą kursy na remisy). Stawkuje powiedzmy 1,2,3,5,8,12. VI próg wynosi 12j do tej pory zainwestowałem tu 31j.
A wygrałem 36j przy kursie 3. Więc jestem +5j, jednak pamiętamy o tym ze jesteśmy tu -2j z typowania na zwycięstwo.
Pomimo remisu w 6 meczu jesteśmy na +. A od samego początku zarobiliśmy +5,5j.

Pozdrawiam kolejne mecze jutro
 
M 1

marasco

Użytkownik
Ok, teraz przynajmniej wiem, gdzie ta progresja, ale... przedstawię ci nieco mniej optymistyczną wersję &quot;systemu&quot; :razz:
Grasz 6 meczy na 1 i 2. Załóżmy, że wchodzą same 1 - stawiając 2zł na dwie drużyny, stawiasz 4zł na każde spotkanie. Przyjmijmy, że jest taki kurs, który daje ci zysk 1zł na każdym spotkaniu. Reasumując: za 6 meczy masz 6zł zysku. ✅
Dodatkowo, na każdy mecz dajesz twoją wersję progresji na X więc jesteś 31zł na ⛔
31zł ⛔ + 6zł ✅ = 25zł ⛔
Jak widać, żeby się odkuć, musisz teraz wygrać progresję. Jeśli nadal będziesz trafiał 1 i 2, to cały czas będziesz na ⛔ A pamiętaj, że na progresję musisz mieć co raz większe pieniądze...
Reasumując: stawianie 1 i 2 jest w tym przypadku kompletnie BEZ SENSU. I tak wszystko zależy od wygranej progresji, która musi paść, żeby wyjść na✅ ????
 
M 1

marasco

Użytkownik
Witam. Chciałbym zaprezentować Wam, mój
1 Mecz
Amazulu - Bloem Celtic (RPA: Pierwsza Liga) wynik: 1:0
Kursy: 2,25 | 3,20 | 3,00
Stawki: 1j | 1j | 1j [I poziom progresji]
✅ 0,25j oraz przejcie na 2 poziom
I zapytam jak jesteś na plus? Wydałeś 6zł, a za 2zł przy kursie 2,25 wygrałeś 4,50zł. Więc jesteś na MINUSIE - 1,50zł. Czy ja coś źle licze czy o co tu chodzi? ????
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@marasco &gt;&gt; źle liczysz ????
Aktualny zysk pochodzi bowiem od wygranej z typu 1 lub 2 , stąd kurs musi być over @2 , natomiast segment remisów oddzielnie będzie grany w progresji.
Raz jeszcze zapoznaj się z tytułem wątku...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
M 1

marasco

Użytkownik
Na prawdę jestem bardzo słaby z matematyki. Ale chyba nie ma róźnicy, czy gram progresję osobno, czy nie, skoro pieniądze, które wykładam i tak pochodzą z jednej, mojej kieszeni? A na 3 zdarzenia grając 2zł trzeba wyłożyć 6 zł, nawet jeśli gramy 2 zdarzenia i 1 zdarzenie np. na osobnych kontach :p Trafienie jest, ale nie oznacza ono w tym przypadku żadnego zysku.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Faktycznie jesteś cienki z matematyki ???? skoro nie możesz zrozumieć pomysłu zawartego w tym wątku - łącznie z jego tytułem...
Gra na remis jest tu oddzielnym elementem i dopiero przy trafieniu remisu będą realizowane zyski z tego segmentu - czyli jest to klasyka gatunku pod nazwą progresja , polegająca na odłożonym w czasie osiągnięciu wygranej , przy założeniu i spełnieniu fundamentu , w postaci posiadania budżetu pozwalającego być w grze do tego finałowego momentu...
Czekając na wystąpienie remisu , po drodze będą wyniki 1 i 2 - a gdy ich kursy będą over @2 to każdorazowa gra stałą stawką po 1j. ( więc przy koszcie 2j. ) będzie przynosiła zysk np. gdy wejdzie typ na 2 z kursem @2.25 lub wejdzie typ 1 z kursem @ 2.25

Remis na I etapie gry przy kursie tylko @3 , to zwykły DNB bo koszt 3j. i wygrana 3j. i gra zaczyna się ponownie od I etapu.

Tak więc jeśli nie wystąpi remis na I etapie , to nie wprowadzaj dla analizy I etapu gry kosztu 6zł - a tylko 4zł , bo stawka 2zł*2.25=4.5zł daje tu przy koszcie 4zł zysk: 4.5-4=0.5zł , zaś gra na remis wchodzi na II etap i będzie rozliczana w momencie trafienia.

Przyjmij zatem do wiadomości , że gra na remis i jej stawkowanie jest tu fragmentem innej bajki.

.
 
M 1

marasco

Użytkownik
edi8, o czym ty mówisz?
Tak, gra na remis to oddzielny segment, ale pieniądze idące na gre na nią idą z tego samego budżetu. No chyba, że grając na 1 i 2 masz swoje pieniądze, a na stawianie progresji grasz pieniędzmi kolegi i nic nie tracisz, kiedy ci nie wchodzi i musisz podwyższać stawkę czekając na wygraną. ???? Stawiając 4 zł na segment &quot;1-2&quot; i stawiając 2zł na segment &quot;x&quot;, wygrywając ten pierwszy czyli przykładowo 4,50zł to owszem w tym segmencie jesteś na plusie 50 groszy, ale w OGÓLNYM rozrachunku wychodzi minus 1,5zł. Nie rozumiem dlaczego nie wliczasz kasy wykładanej na progresję i traktujesz ją jako coś niby &quot;z innej bajki&quot; skoro przecież nie bierze się z kosmosu tylko z tej samej kieszeni, która wyłożyła 4zł na segment &quot;1-2&quot;?
Póki nie przegrasz segmentu, gdzie stawiasz 1 i 2 co oznacza, że trafisz segment gdzie stawiasz x na progresję, nie będziesz na ✅ Owszem, będziesz WYGRYWAŁ grając w segmencie 1 i 2, ale nie ZYSKIWAŁ.
Ten &quot;system&quot; to nic innego jak oszukiwanie się, że się wygrywa połączone z normalną progresją na remisy! ????
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@marasco &gt;&gt;&gt; w bukmacherce tylko DEBIL może zakładać osiąganie każdorazowych zysków, zatem i rozliczanie gry z elementem progresji ( więc z samego swego charakteru nastawionej na długofalowość) bezpośrednio po niewielkim fragmencie - jako jej bilans - jest śmieszne...

Gracz podejmujący takie wyzwanie ma określony budżet , którego ułamek stanowią 2 jednostki do stałego obstawiania płaską stawką typów na 1 i na 2 , oraz całą resztę np. 98 jednostek do płynnego nimi dysponowania na stawki rosnące ( więc razem 100j. ) .

W takim modelu gry nikt rozsądny nie robi bilansu &quot;w biegu&quot; , a jedynie po ew. dojściu do finału: bądź remisu na który się poluje lub też wyczerpania środków bez trafienia tego remisu.

@Soldier31 &gt;&gt;&gt; gra na typy 1 i 2 - przy niewielkim nakładzie kasy bo 2j. na całą grę - może przy zrealizowaniu się czarnego scenariusza przynieść ograniczenie straty , dając jako odzysk to, co grający uzyska z tych wygranych....
Jeżeli jednak gracz trafi ten remis i po drodze zbierze np. 3j. netto za trafiane typy 1 lub 2 , to po prostu z 2j. przeznaczonych na ten odcinek gry - ma 150% zysku.
( stawka na progresji pokryje zaś koszt 2j. gdy ten remis już wystąpi a pudłami będą typy 1 i 2 ) .

.........

.
 
pagni 138

pagni

Użytkownik
Bo tytuł wątku powinien być odwrotny czyli progresja na remisy + cover
Bo &quot;kieszeń&quot; ( jak to określił marasco) zyskuje tylko wtedy kiedy wchodzi remis.
A więc jeżeli ktoś gra pogresją na remisy i ma wytypowane drużyny na taką grę a przy okazji zachodzi szansa na grę cover to można zastosować taką grę i moim zdaniem tylko taka kolejność ma szansę na powodzenie
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@Pagni&gt;&gt;&gt; nie oceniaj książki po tytule a po zawartości ????

Bo chyba jasnym jest i wynika to z analizy znaczenia obu tych segmentów tej gry na odcinku anagażowania środków na grę: stała płaska stawka dla covera i rosnące stawki dla progresji , co tu jest pierwszoplanowe a co drugoplanowe...
 
pagni 138

pagni

Użytkownik
@Pagni&gt;&gt;&gt; nie oceniaj książki po tytule a po zawartości ????

Bo chyba jasnym jest i wynika to z analizy znaczenia obu tych segmentów tej gry na odcinku anagażowania środków na grę: stała płaska stawka dla covera i rosnące stawki dla progresji , co tu jest pierwszoplanowe a co drugoplanowe...
Chodzi mi tylko o to by typy dobierać pod kontem remisów a nie największych coverów. bo wybierając największe covery możemy szybciutko wepchnąć się na czarną owcę która nie chce remisować.
Z kolei nasuwa się pytanie czy ktoś kto ma dobry typ na remis będzie chcaiało mu się bawić w tę &quot;drobnicę&quot; z coverów
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
M 1

marasco

Użytkownik
W takim modelu gry nikt rozsądny nie robi bilansu &quot;w biegu&quot; , a jedynie po ew. dojściu do finału: bądź remisu na który się poluje lub też wyczerpania środków bez trafienia tego remisu.
Nikt rozsądny nie będzie grał takiego modelu, bo on nie ma najmniejszego sensu. Mając określony budżet i stawiając płaską stawką 2 zł załóżmy 40 spotkań mamy na tym do wygrania ile? Maksymalnie 20zł, jeśli będą kursy 2,5? A ile musimy włożyć w progresję? Pomijając najgorszy system świata, jakim jest progresja, to granie płaską stawką jest totalnie niepotrzebne, bo wygrana po 40 meczach tych 20zł nie wiele nam da, jeśli gdzieś za 10 razem w tym modelu progresji na 3zł musimy już postawić taką kwotę...
Jeśli ktoś jest zwolennikiem progresji to niech sobie gra (życzę szczęścia i duuuużo pieniędzy na obstawianie ???? ), ale mieszać w to graie na 1 i 2 jest marnym wpsarciem budżetu...
Także do autora tematu: po pierwszym meczu jesteś na MINUS a nie na plus. Na plus będziesz dopiero, kiedy wejdzie Ci progresja.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@marasco &gt;&gt; pragnę Ci jedynie przypomnieć , iż po 1. nie istnieje coś takiego jak kurs @3zł a jedynie @3 oraz to, że jesteś jedynym który taki właśnie co do wysokości niski kurs jak @3 dla remisu tu podaje i uwzględnia w swoich rozważaniach...
A ten model gry można przecież stosować także w hokeju ( ale bez DNB ) , gdzie kursy na remisy to rząd choćby @4.2 czy @4.5

Przy tak niewielkim zangażowaniu kasy jak stała płaska stawka 1 jednostka/typ dla opcji 1 i 2 , więc 2 jednostki na całą grę i to niejako w tle głównego nurtu jakim jest tu pierszoplanowa gra progresją na remis , to wspomaganie nie budzi moich żadnych oporów.
Bowiem w bukmacherce jak i w życiu , trzeba szanować każdy grosz... i w skrajnej sytuacji czynnik w postaci wygranych na typach 1 i 2 może pomóc ograniczyć nieco stratę , gdyby główna gra zawiodła.

........

.
 
A 22

admek69

Użytkownik
Jestem zdziwiony zainteresowaniem ????
dzięki @edi8 --&gt;za pomoc w tłumaczeniu systemu

@marasco Widze że będzie Cie ciężko przekonać, jednak moze to i dobrze negatywni odbiorcy też są potrzebni. Już po 1 meczu od razu zarzucasz że jest błąd w rozliczeniu, przy czym napisałem, że gram cover + na osobnej linii progresję na remisy.
Obserwowałem parę tematów z coverami i dosyć często przydarzały się remisy więc postanowiłem to połączyć. Ten temat ma na celu przetestowanie tego, czy często będzie się zdarzała czarna seria (np. 10 spotkań bez remisu). Pożyjemy zobaczymy

@Pagni może masz racje co do tematu, może powinien bć odwrotnie zapisany w to nie wnikam.
Oraz słusznie zauważyłeś że należny dobierać pod kontem remisów, tak też dobrałem ostatnie spotkanie (staram się dobierać mniej więcej takie mecze gdzie w H2H były remisy lub mała różnica wygranych).

Nie wiem czy wkradł się gdzieś błąd w moim pierwszym poście, jednak zauważyłem że dla Was 1j = 2zł
Co prawda teraz widze to że coś tam wspomniałem, jednak tutaj jest tylko TEST i gram 1j=1zł coś takiego. Jezeli system wypali, pomyślimy o dokładnym doborze stawek. Pisze to żeby nie było problemu przy rozliczaniu.
Pozdrawiam

2 Mecz
FK Rostov - Terek (Rosja: Puchar) wynik: 0:0
3,00 | 3,20 | 2,40
1j | 1j | 2j (II poziom progresji)​

Jak widać już w drugim spotkaniu przytrafił się remis, grając tylko cover niestety bylibyśmy na ⛔.

Podliczenie po I udanym etapie:
Z 1 meczu +0,25j
Z 2 meczu -2j
Z progresji + 3,4j (łączny koszt był 3j, przy wygranej 2j*3,2 kurs daje nam czysty zysk 3,4)
Ogólny zysk: ✅1,65j

Wiem że grając samą progresją na remisy był bym na większym + bo wynosił by 3,4j. Jednak mój początkowy sens gry to było gra COVERÓW, oraz podpieranie się progresją na remisy. Więc ja ogólnie wybieram mecze tak jak do coverów, czyli typuje 1 lub 2. Jednak przy nieudanym typie ratuje mnie ta oto progresja.
Widzę że niektórzy mówią że to jest drobnica i wygrywa się małe stawki lub coś. Ja chcę sprawdzić tylko czy ten system jest skuteczny, a nie jakie zyski przynosi. Gdy okaże się że system idzie w dobrą stronę to wtedy trzeba będzie kombinować, aby polepszać profit.

Obecnie chciał bym się poradzić co do tej progresji na remisy. Moim założeniem było to aby przy trafieniu remisu wracały mi się koszty za typowanie 1 i 2. Więc dobrałem progresje na stały zysk (4j) dla kursu 3. Nie wiem czy to dobre jak uważacie?
 
A 22

admek69

Użytkownik
3 Mecz
Otelul - Petrolul (Rumunia: Puchar) wynik: 0:3
2,70 | 3,10 | 2,70
1j | 1j (I poziom progresji)| 1j
✅ 0,70j oraz II etap progresji​
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Rozważ też może takie stawkowanie progresji remisowej , aby w przypadku wejścia tego najrzadziej występującego rezultatu , dawała ona w odniesieniu do całej gry jedynie pełen zwrot jej kosztu ( jakby DNB ) a nie zysk , wtedy będzie wolniej rosła...
Czyli nie na 4j. a na 3j.
W ten sposób wrócisz do swojego pierwotnego założenia.

Choć symulacja gry covera progresjami jedynie w 2 oddzielnych liniach ( wyłącznie na typy 1 i 2 więc remis wprowadza obie te linie na wyższy próg ) na stały zysk przy minimalnych kursach over @2 , też może dać pole do przemyśleń...

..........

.
 
Do góry Bottom