>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Trading - Blog - Handluj aktywnie, zyskownie z głową.

odzien 153

odzien

Użytkownik
Witam Was,

postanowiłem napisać pare zdań o swojej przygodzie z tradingiem. Rynki giełdy zakładów obserwuję od dawna, chociaż dla wielu jest to pojęcie względne dlatego powiedzmy, że trwa to od ponad 2-3 lat.
Przez ten okres wiele zmieniło się na giełdzie Betfair, wiele rynków straciło płynność, dużo betfair&#39;owych handlarzy nauczyło się to robić z większym bądź mniejszym zangażowaniem, wykorzystując swoją wiedzę na temat tradingu.
Mimo, że śmieszne to zabrzmi - gracze już wiedzą, że istotą tego handlu jest rzeczywistość w której jesteśmy w danej chwili - spotyka się dwóch do czasu niezależnych od siebie ludzi, którzy wchodzą na wspólny rynek. Są niezależni do czasu w którym postanowią zawrzeć ze sobą pewnego rodzaju umowę - jeden sprzedaje - drugi kupuje.

Dzisiaj na betfair znajdziemy sporo zaawansowanych graczy, którzy wiedzą jak wykorzystać BACK i LAY a skoro to wiedzą, czują na jakie kursy jest popyt, co za tym idzie - ciężko odnaleźć przeciwną stronę (np. w mniejszej płynności dużo ofert LAY - mało ofert BACK )

Ja skupiam się na futbolu, w nim czuje się najlepiej i w tym kierunku chciałbym przedstawiać wam tego forumowego bloga.


Założenia z których wychodzę są następujące:

1. Posiadaj założenia
2. Trzymaj się założeń lecz bądź elastyczny
3. Kurczowe trzymanie się założeń poprowadzi Cię w dłuższym/krótszym terminie do klęski
4. Nadmierna elastyczność, brak ustaleń będzie powodem Twoich nadużyć - zaczniesz grać na wszystkim co proponuje w danej chwili rynek.
5. Elastyczność powinna być wyśrodkowana na twoje mocne strony (jak ja to robię, przedstawie dalej)
6. Wybieraj swoje mocne strony, uważaj na słabe - staraj się określić rynki, które są dla Ciebie faworytem
7. W danej chwili masz do dyspozycji wiele możliwości handlu, wybieraj rynki w których czujesz się dobrze,
8. Jeżeli dany rynek wydaje Ci się niepewny - zostaw go bo stracisz
9. Ryzykuj ale z głową, nie ma rzeczy nie możliwych natomiast cuda zdarzają się rzadko



Moje założenia do gry:

- Gram głównie na rynkach piłki nożnej 90% moich zakładów to futbol
- Moimi faworytami są: Lay correct score, under/over, LTD oraz Lay 0-0
- Cel dzienny to uzyskanie &gt;1% kapitału (oczywiście nie jest to możliwe codziennie)
- Correct score gram od min. 65 minuty
- Maksymalny wkład na jedno zdarzenie to 50% banku
- Lay 0-0 to moja elastyczność (zdarzają się ładne smaczki np. Polska - San Marino, gdzie kurs na 0-0 po stronie LAY wynosił 160 - więc znalazł się ktoś po przeciwnej stronie, kto zaoferował taki wynik)
- Nie trzymać się kurczowo tego co wyżej - czasami zdarza się okazja, którą trzeba wykorzystać nawet odrobinę ryzykując



Na ten moment to wszystko. Postaram się dodawać rezultaty w miarę na bieżąco, natomiast nie zawsze mam na to czas tak samo jak nie zawsze jest czas na handel. Zapraszam do odwiedzania, komentowania, sugestii - każda konstruktywna opinia musi zostać wykorzystana w dalszym tradingu.



Wkład po wpłacie to 29,90 $ - i na takiej niedużej sumie postaram się prezentować swoje wyniki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
odzien 153

odzien

Użytkownik
Mimo bogatej oferty na dzień dzisiejszy z braku czasu wybrałem zaledwie 5 rynków w których udało mi się pohandlować

Wszystkie kursy opierały się o założenie : Lay Correct Score powyżej 70 minuty.

Fixtures 28 March Portimonense v Tondela / Correct Score / 3 - 2
Wynik: 4-0
✅ 0,10$

Fixtures 28 March Nuneaton v Woking / Correct Score / 0 - 2
Wynik 0-0
✅ 0,17$

Fixtures 28 March Gornik Zabrze v Widzew Lodz / Correct Score / 3 - 3
Wynik 3-1
✅ 0,14$

Fixtures 28 March Braunschweig v Dynamo Dresden / Correct Score / 2 - 3
Wynik 2-1
✅ 0,13$

Fixtures 28 March Stoke U21 v Bolton U21 / Correct Score / 3 - 2
Wynik 1-2
✅ 0,4$


Po odliczeniu prowizji stan konta: $30.79 ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 2,94% ✅
Wzrost procentowy dnia: 2,94% ✅


Cel zrealizowany &gt;1%

W miarę możliwości kolejne rynki, zobaczymy co przyniesie kolejny dzień ;)


Dodam na przykładzie LCS (Lay correct score) meczu Portimonense v Tondela, że kupiłem wynik LAY 3-2, po strzelonej bramce na 4-0 wiedziałem, że już wynik 3-2 nie jest możliwy, dlatego nie sprzedaje zakładu i czekam do końca meczu odbierając całą możliwą wygraną. Wygrana zostanie dopisana od razu wówczas gdy osiągnie wynik (tak jak w tym przypadku) Any Unquoted.
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
W meczu Polska – San Marino trafiła się niezła okazja. Jeden z traderów zaoferował wynik 0-0 po stronie BACK z kursem 160 co sprawiło, że po drugiej stronie czyli LAY pojawiła się tożsama oferta.
Według mnie nierealne byłoby uzyskanie correct score 0-0 w meczu z amatorską drużyną San Marino więc zdecydowałem się bez większego zastanowienia zagrać LAY z kursem 160 i po chwili cieszyłem się profitem. Lay w tym wypadku oznaczało nic innego jak NIE PADNIE wynik 0-0. Sam byłem zaskoczony, że ktoś taki wynik wytypował dzięki czemu mogłem zagrać lay.

Co do dzisiejszego dnia udało się wyrobić cel ! Skupiłem się na 2 rynkach LTD gdzie zagrałem pre-play. Obstawiłem przed meczem LAY the draw po kursach 3,8 oraz 4,5 z założeniem, że czekam na pierwsze bramki maksymalnie do 50 minuty spotkania. Bramki padły w okolicach 10-15 minuty więc od razu sprzedawałem zakład po przeciwnej stronie BACK z atrakcyjnym kursem.

Oto wyniki z dzisiejszego rynku:

Soccer / Colon v Tigre : Match Odds ✅ 0.93$
Soccer / Lobos de la BUAP v Irapuato : Match Odds ✅ 1.83$

Po odliczeniu prowizji stan konta: $33,7 ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 12,7% ✅
Wzrost procentowy dnia: 9,45% ✅


W dniu jutrzejszym postaram się rozpisać strategię portfela czyli w jaki sposób zarządzać bankiem tak aby tytułowe &quot;z głową&quot; miało sens :cool:
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 3.

Całonocna podróż, świąteczne przygotowania i kilka drobnych spraw formalnych spowodowało, że brakło czasu na aktywne granie w dniu dzisiejszym ale może to i lepiej patrząc na wyniki z rynków piłkarskich.

Dziś grałem Barcelonę. Cóż wynik to Celta Vigo 2:2 Barcelona. Wielu z Was od razu pomyśli - strata, faworyt nie osiągnął celu, zremisował spotkanie, które powinien wygrać. Nieprawda. Zagrałem na rynkach Over/ Under zgodnie z ustalonymi założeniami.

Pierwszy zakład Back - over 0,5 goals ✅ 0,3$
Po strzelonej bramce Back over 1,5 goals ✅ 0,37$
Po strzelonej bramce Back over 2,5 goals ✅ 0,33 $
Po strzelonej bramce Lay over 5,5 goals ✅ 0,22$


Cel wyrobiony, poniżej statystyki:

Po odliczeniu prowizji stan konta: $34,44 ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 15,18% ✅
Wzrost procentowy dnia: 2,18% ✅



PS.

Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych,

Zarządzaniem portfelem opiszę przy najbliższej okazji, brak czasu uniemożliwił mi to w dniu dzisiejszym ????
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 4.

Dziś bogata oferta i cel wyrobiony. Głównie na rynkach correct score i over/under.

Football / Aston Villa v Liverpool : Over/Under 5.5 Goals ✅ 0.71
Football / Nice v Marseille : Correct Score ✅ 0.05
Football / FC Koln v Jahn Regensburg : Correct Score ✅ 0.95
Football / SV Sandhausen v Kaiserslautern : Over/Under 3.5 Goals ✅ 0.44
Football / Universidad de Chile v Cobreloa : Over/Under 0.5 Goals ✅ 1.04



Po odliczeniu prowizji stan konta: $37,61 ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 25,78% ✅
Wzrost procentowy dnia: 9,20% ✅


Mamy za sobą 4 dni z tym blogiem. Na ten moment wychodzi wszystko rewelacyjnie natomiast chciałbym tutaj napisać kilka słów o ewentualnej stracie. Do dnia dzisiejszego udało się zyskać 1/4 wkładu - 25% na plusie lecz zwróćmy uwagę, że nie będzie tak kolorowo i różowo zawsze zielono przyjdzie kiedyś moment straty, która będzie procentowo wyższa niż zyski dzienne ponieważ zdarzały się momenty w karierze tradingu gdzie w kilka sekund rynek odwrócił się o 100% i cały kapitał którym w danej chwili handlowałem poszedł na straty. Jeżeli będziesz zasiadał do tradingu w piłce nożnej i opierał się o takie same rynki jak ja, zwróć uwagę na to, że w przypadku, w którym stawiasz na under/over 2,5 przy wyniku 0-0 nawet w końcówce spotkania padnie 1 lub 2 gole a Twój wkład w to spotkanie wynosił 15$ (max 50% banku tak jak w obranej strategii) kurs maksymalnie się zmieni i odzyskanie kapitału to będzie kwota w granicach 2-3$ a strata wyniesie 12$ - straisz grubo więcej niż 30%.
Dlatego zysk po 4 dniach i realizowanie założeń nie oznacza że będzie pięknie w skali całego tygodnia, miesiąca, roku. Nie da się handlować i unikać straty przez cały czas.
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 5.

Zarządzanie Bankiem.
Jak pisałem na wstępie mój wkład to 29,90 $ ale dla uproszczenia będę pisał 30$ i oznaczał jako WW. Zarządzanie portfelem jest na tyle ważnym elementem tradingu, gamblingu, inwestowania na giełdzie, że najwięksi tego biznesu poświęcają w swoich książkach dużą część rozdziałową na opisanie swojego portfela.
Zanim zaczniemy grać i ustalimy sobie wytyczne, powinniśmy również zastanowić się nad strategią finansową tradingu. Musimy ocenić swoje mocne strony, możliwości ryzyka, psychikę i to czy potrafimy przegrać i w jakim stopniu.
Doyle Brunson sławny pokerzysta mówi również w swojej książce o rodzaju blokady psychicznej, która uniemożliwa nam gre na wysokich stawkach. Jesteśmy świetnymi analitykami, traderami ale gdy wchodzą w gre duże pieniądze (duża kwota dla jednej osoby to 100 zł dla innej 10 tys. – niemiarodajny czynnik) i ryzyko związane ze stratą jest dużo większe, więcej razy tracimy, mamy barierę psychiczną która własnie wynika ze strachu przed utratą. Sam miałem ten problem gdy zaczynałem swoją przygodę z graniem. Wymyśliłem sobie jednak system, który pozwalał grać mi większymi stawkami mniej ryzykując poprzez zwykłe dzielenie puli na kilka części.
Zarządzanie portfelem ma na celu nie tylko zapobieganie przed utratą kapitału ponieważ żadna satysfakcja z tego nie wynika jeżeli myślimy wyłącznie o stracie środków. Zarządzanie portfelem i jego główny cel to również stały dochód, rozsądne wypłaty środków, zwiększanie WW.
Rozpoczynając swoją grę musimy ustalić WW – mój dla przypomnienia to 30$,
Istotne jest, aby stworzyć strategie z którą czujesz sie komfortowo. Nawet jeżeli liczby sugerują, abyś grał z mniejsza ilością zagrań, ale czujesz się niepewnie, nie omieszkaj dodać parę kolejnych wejść na rynek.

Dla przykładu rozpiszę jaką strategię ja obrałem.

Wkład własny 30$ - cel to 1% dziennie
Po uzyskaniu 40$ tworzę rezerwę przeznaczoną do wypłaty lub zbalansowania budżetu a wygląda to w ten sposób:

WW 30$ - STAN PORTFELA 40$ - 7 $ na rezerwę – 3$ powiększenie WW.
Po ugraniu 40 $
Moje środki operacyjne to 33$
Środki w rezerwie do wypłaty 7$
Kolejny etap to powiększenie o kolejne 10-12 $
WW 33$ - stan portfela 45$ - 10 $ na rezerwę – 2$ powiększenie WW
Po ugraniu 45$
Moje środki operacyjne to 35$
Środki w rezerwie do wypłaty 17$

Etapy powtarzają się do momentu uzyskania &gt;25$ które są wypłacane i w zależności od wielkości portfela po wypłacie tworzę kolejne kroki do zarządzania portfelem na podstawie powyższego schematu.
Jest to dość podstawowy schemat zarządzania portfelem w moim wypadku, ale jest on dla mnie czytelny i skuteczny. Przy graniu na wyższych kwotach można również skorzystać z tzw. poziomowania portfela i stopniowego zwiększania stawek, wypłat itd.

Mówiąc o balansowaniu budżetu mam na myśli moment kiedy nadejdzie strata - częśc rezerwy &quot;przelejemy&quot; do WW i uruchomimy system naprawczy.

Dzień dzisiejszego tradingu oraz statystyki:

Football / Ath Bilbao v Granada : Over/Under 2.5 Goals ✅ 0.38
Football / Barbarense v Sao Bernardo : Over/Under 2.5 Goals ✅ 0.31
Football / San Lorenzo v Newells : Over/Under 3.5 Goals ✅ 0.07
Football / San Lorenzo v Newells : Over/Under 2.5 Goals ✅ 0.29

Po odliczeniu prowizji stan konta: $38,66 ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 29,30% ✅
Wzrost procentowy dnia: 2,79% ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 6.


Dzisiaj wyłącznie statystyki nie mam czasu na pisanie żadnej refleksji ;)
Obyło się bez Ligi Mistrzów z powodu podróży.

Football / FC Nitra v Ruzomberok : Over/Under 2.5 Goals ✅ 0.17
Football / Hiroshima v Pohang Steelers : Correct Score ✅ 0.13
Football / Hiroshima v Pohang Steelers : Over/Under 3.5 Goals ✅ 0.15
Football / Braga v Sp Lisbon : Over/Under 5.5 Goals ✅ 0.33
Football / Braga v Sp Lisbon : Over/Under 6.5 Goals ✅ 0.17

Po odliczeniu prowizji stan konta: $39,61 ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 32,47% ✅
Wzrost procentowy dnia: 2,45% ✅
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 7.

Statystyki:

Football / Malaga v Dortmund : Over/Under 1.5 Goals ✅ 0.57
Football / Slavia Sofia v Minyor Pernik : Over/Under 1.5 Goals ✅ 0.36
Football / CSKA Sofia v Lokomotiv Sofia : Over/Under 0.5 Goals ✅ 0.28
Football / Huracan v Banfield : Over/Under 2.5 Goals ✅ 0.28

Po odliczeniu prowizji stan konta: $41,1 ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 37,45% ✅
Wzrost procentowy dnia: 3,76% ✅

Po dzisiejszym dniu tworzymy pierwszą rezerwę i sytuacja będzie wyglądała następująco:
Stan konta (środki operacyjne - kapitał którym postaram się wyrabiać dzienną normę) - 41,1 $ - 7$ = 34,1$
Rezerwa przeznaczona do wypłaty lub planu naprawczego (w przypadku straty) = 7$


Więcej o rezerwie i zarządzaniu bankiem przeczytacie w dniu 5.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
D 224

dboniem

Użytkownik
Bardzo fajnie czyta się twoje jakby &quot;opowiadania&quot;, ale jak na mnie to te twoje dzienne zyski są zbyt małe np. z dnia szóstego to zysk 0.95 nie lepiej byłoby powiększyć stawkę by mieć tak z około 10e dziennego przychodu ?
Oczywiście to twoja gra i życzę dalszego powodzenia.
 
cock 756

cock

Użytkownik
Odzien, o ile powalić nie powala zysk, bo mało, bo szkoda zachodu, bo rachunek za prąd nawet nie zostanie pokryty, to chwała Ci za to że ludzi uczysz szacunku do pieniądza.
Powodzenia, oby konto puchło.
 
mackso 10

mackso

Użytkownik
Panowie macie typowo &quot;hazardowe&quot; podejście do tematu. Liczy się dla Was szybki zysk, a nie o to tutaj chodzi. Autor tematu bardzo dobrze buduje swój bank. Jeżeli uda mu się utrzymać ok. 2% wzrost każdego dnia, to jest to bardzo dobry wynik.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 8.

Na wstępie - dzięki za Wasze posty ! ????
Jeżeli chodzi o kilka słów odniesienia, że zysk jest niewymierny co do poświęconego czasu itd. zauważcie że działa tutaj ekonomika skali - wystarczy zwiększyć kapitał, osiągać 2% zyski a będziecie mieli satysfakcję. To co tutaj przedstawiam to tylko ilustracja w jaki sposób można na dzienny procent zarabiać.

Załóżmy, że wkład nie wynosiłby 30$ a 3000$ i teraz zobaczcie że te same 40% zysku będzie wynosiło nie 12$ a 1200$ jak mawia klasyk - diabeł tkwi w szczegółach :cool:.

A po drugie - nie podaje wszystkich informacji od razu bo nie byłoby sensu prowadzenia tego &quot;bloga&quot;.

Na dzień dzisiejszy kilka słów:

Najlepsi traderzy wykorzystują w swoim handlu zaawansowane strategie w których celem jest osiągnięcie jak najmniejszego ryzyka.
Żeby zwiększyć zysk a nie ryzykując zbyt wiele gram na rynku correct score i typuję na LAY więcej niż jedno zdarzenie - otóż przy wyniku

Gospodarze 1 - 0 Goście, gdzie faworytem są gospodarze,

twierdzę, że nie padnie wynik 2-3 i gram bo po wysokim już obecnie kursie ok. 160 - żeby zwiększyć swój zysk a ryzyko nie koniecznie stawiam również lay 3-3, 2-2 lub any unquoted stosując wytyczne z mojej ustalonej strategii (np. gram od 65 minuty)
Oczywiście nie należy tutaj przeginać z logiką takiego grania ponieważ prędzej czy później trafimy wynik, którego chcieliśmy uniknąć a stawiając ich więcej przyspieszymy ten proces.

Fakt faktem, kursy correct score nie są płynne, nie ma tam typowego handlu w związku z niedużym ruchem na wysokich wynikach, ale są idealne do osiągania w długim terminie wymiernych zysków i dają pewność, że twoja forma nie będzie statyczna co pozwoli na uzyskanie dobrego doświadczenia.

Oczywiście strategię można wykorzystywać w różnorodny sposób na każde wydarzenie sportowe natomiast przed skorzystaniem z rynku powinienieś wiedzieć jakie są jego warunki, zrozumieć rynek oraz to w jaki sposób został ustalony kurs.

Podobnego zdania jest Petter Webb jeden z założycieli BetAngel - popularnego software do tradingu. Ja z niego nie korzystam ale miałem okazję zaznajomić się z nim przez okres trial.
Obecnie staram się grać na darmowych systemach i w tej chwili wykorzystuję bootBeetle.

Na dzień dzisiejszy opiszę jeszcze jeden z podstawowych błędów popełnianych przez początkujących traderów:

Zapamiętaj, że nie będziesz wiecznie zarabiał na 3 minutach gry tzn. klasyka błędu polega na graniu faworyta na krótki czas przed końcem spotkania lub przed jego rozpoczęciem. Nie jesteś wstanie przewidzieć jakie wydarzenia będą miały miejsce podczas całego spotkania. Jeżeli chcesz na początku typować faworyta i liczyć, że nie zawiedziesz się na rynku pograj sobie na bukmacherce w obstawianie, na tradingu tak się nie da. Dopasuj swój harmonogram do odpowiednich cen z rynku a nie na odwrót.

Statystyki dnia dzisiejszego i podsumowanie:

Football / Fenerbahce v Lazio : Over/Under 2.5 Goals ✅ 0.18
Football / Tottenham v Basel : Over/Under 5.5 Goals ✅ 0.15
Football / Gainsborough v Chester : Over/Under 4.5 Goals ✅ 0.09
Football / Southampton U21 v Arsenal U21 : Correct Score ✅ 0.21
Football / SK Sigma Olomouc U21 v SK Slavia Praha U21 : ✅ 0.52


Po odliczeniu prowizji stan konta: $42,51$ (w tym 7$ rezerwy) ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 42,17% ✅
Wzrost procentowy dnia: 3,43% ✅

Po 7 dniach efekt jest zadowalający - mamy stworzony pierwszy poziom rezerwy i kapitał rośnie. Bez rezerwy środki operacyjne to 42,51$ - 7$ = 35,51 $

Średni procent wzrostu przez 7 dni to: 4,53% - całkiem nieźle ✅
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 9

Na dziś wyłącznie statystyki:

Football / St Pauli II v Oberneuland : Over/Under 2.5 Goals ✅ 0.14
Football / Metalist (Res) v Volyn (Res) : Match Odds ✅ 2.39

Na meczu rezerw Metalistu kupiłem przy wyniku 1-0 back na gospodarza po kursie ok 1,2 z chęcią wyjścia z rynku po cenie około 1,15 natomiast w ciągu 5 minut padły 2 bramki i kurs spadł do 1.01 i chętnie zrobiłem green booka ????


Po odliczeniu prowizji stan konta: $45,04$ (w tym 7$ rezerwy) ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 50,63% ✅
Wzrost procentowy dnia: 5,95% ✅
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 10.

Statystyki:

Football / Real Madrid v Levante : Match Odds ✅ 0.97
Football / W Bremen v Schalke : Over/Under 3.5 Goals ✅ 0.15
Football / Leverkusen v Wolfsburg : Over/Under 3.5 Goals ✅ 0.45
Football / Jahn Regensburg v FSV Frankfurt : Over/Under 3.5 Goals ✅ 0.18
Football / Hearts v Ross Co : Over/Under 5.5 Goals ✅ 0.28
Football / Istanbul BB v Karabukspor : Over/Under 5.5 Goals ✅ 0.15
Football / Kashima v C-Osaka : Over/Under 3.5 Goals ✅ 0.13
Football / Kashima v C-Osaka : Over/Under 2.5 Goals ✅ 0.13
Football / Berserkir v IH Hafnarfjördur : Over/Under 6.5 Goals ✅ 0.35

Po odliczeniu prowizji stan konta: 47.83$ (w tym 7$ rezerwy) ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 58,98%
Wzrost procentowy dnia: 5,52% ✅
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 11.


Football / Hannover v Stuttgart : Over/Under 1.5 Goals✅0.17
Football / Wisla Krakow v Piast Gliwice : Over/Under 3.5 Goals✅0.19
Football / Osasuna v Espanyol : Over/Under 2.5 Goals✅0.18
Football / Chelsea v Sunderland : Match Odds✅0.15
Football / Chelsea v Sunderland : Over/Under 4.5 Goals✅0.25
Football / Newcastle v Fulham : Over/Under 2.5 Goals✅0.36
Football / Tottenham v Everton : Over/Under 4.5 Goals✅0.18
Football / Tottenham v Everton : Correct Score✅0.33
Football / Liverpool v West Ham : Correct Score✅0.09
Football / Liverpool v West Ham : Over/Under 2.5 Goals✅0.29
Football / Zenit St Petersburg v Kryliya Sovetov : Over/Under 4.5✅0.19
Football / Yokohama FC v Kumamoto : Over/Under 2.5 Goals✅0.19


Sporo zagrań jak na dzisiejszy dzień. Głównie under/over i correct score, natomiast w przypadku Chelsea zagrałem pre-play 2 dni temu licząc, że do momentu rozpoczęcia meczu kurs na The Blues spadnie - bezpieczenie z 1.35 dałem na Lay 1.32 a można było spokojnie zagrać parę tików niżej bo kurs spadł do około 1.28.

Zwiększam rezerwę do 10$ po dzisiejszym dniu licząc, że będzie ona stopniowo rosła i przyniesie pierwszą wypłatę lecz skupiam się na zbudowaniu większego banku dlatego też rezerwa poszła w ruch i 10$ przeznaczyłem na wtorkowe spotkanie Borussia - Malaga grając pre-play po 1.35 mam nadzieję, że powtórzy się przypadek z dzisiejszego spotkania i kurs powędruje w dół do około 1.3.
Uczę się tego systemu ponieważ dobrze przewidując kursy możemy zarobić sporo % do przodu nie ponosząc żadnej straty i minimalizując ryzyko de facto do zera.

Statystyki dnia dzisiejszego i podsumowanie:

Po odliczeniu prowizji stan konta: $50,40$ (w tym 10$ rezerwy) ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 68,56% ✅
Wzrost procentowy dnia: 5,37% ✅
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 12.

Soccer / Man Utd v Man City : Over/Under 0.5 Goals✅0.46
Soccer / Bursaspor v Besiktas : Over/Under 5.5 Goals✅0.54
Soccer / Shinnik v Khimki : Over/Under 1.5 Goals✅0.28
Soccer / Racing Club v River Plate : Over/Under 2.5 Goals✅0.44


Kolejny dzień z zyskiem. Jedyna bolączka to przegrane derby przez United, ale cóż to przecież sport, wygrywa lepszy.


Statystyki dnia dzisiejszego i podsumowanie:

Po odliczeniu prowizji stan konta: $52,23$ (w tym 10$ rezerwy) ✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 74,98% ✅
Wzrost procentowy dnia: 3,81% ✅


Małymi krokami zbliżam się do podwojenia kapitału, sam jestem ciekaw jak sytuacja będzie się klarowała w przyszłym miesiącu, na ten czas jestem zadowolony z wyniku ponieważ sięga on znacznie wyżej niż zaplanowany 1% dziennie.

W wolnej chwili wrzucę kilka zdań refleksji na temat tradingu być może opiszę kolejne błędy widoczne u początkujących.
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Dzień 13.

Mówcie co chcecie ja w numery wierzę :) natomiast nie oznacza to, że 13 jest pechowa.


Bład postrzegania software jako narzędzia do zarabiania.

Pewien artykuł odnoszący się do koncepcji tradingu słusznie zwraca uwagę na fakt, że wielu początkujących traderów przy okazji straty zuważa możliwość wsparcia się w użyciu oprogramowania. Wygląda to może dość zabawnie ale chyba warto napisać kilka zdań na ten temat, ponieważ wsparcie w tym wymiarze wygląda jak łapanie się brzytwy przez tonącego. Zyski nie wzrosną przez to, że używacie jakiegokolwiek softu, niema tam zwiększonego obrotu,jedynie częstotliwość odswieżania jest szybsza co znacznie ułatwia pracę lecz nie powoduje, że stajemy się lepszymi traderami.

Według mnie na wielu rynkach nie potrzebne jest użycie zewnętrznego software&#39;u ze względu na mniejszą częstotliwość zmniejszania się kursów, aczkolwiek używam go przy większych wahaniach ponieważ jest to moje narzędzie wsparcia.

Błędem takiego postrzegania stają się &quot;pomysłowe&quot; posty na różnorodnych forach gdzie autorzy zarzucają producentom oszustwa ponieważ program nie przynosi wymiernych zysków a często trzeba za niego płacić.

Bajeczne, czytelne, płatne programy nie powodują lepszej efektywności. Dobry pracownik nie powinien winić swojego narzędzia tylko samego siebie jeżeli źle je wykorzystuje.


I drugi błąd to z jednej strony zaprzeczenie mojej strategii ale nie do końca.

Zrób określony zysk dziennie.

Może się zawiedziesz ale nie da się tego osiągnąć. Każdy inwestor giełdowy chciałby zarabiać codziennie na swoich inwestycjach. To samo dotyczy przedsiębiorców, handlarzy itd. Powtórzę: Nie jest to możliwe. Codziennie spotykamy się w innej sytuacji, którą determinuje wiele czynników.
Tak, zgodze się sam ustaliłem sobie próg 1% dziennie ale też sam zdaję sobię sprawę z tego, że nie dam rady go wyrobić ze względu np. na mały wybór rynku, inne czynniki, które biorę pod uwagę w mojej strategii (np. gram głównie futbol). Podczas tradingu trzeba zwracać uwagę na możliwości oferowane przez rynek a nie na wartości które na nim widnieją. Jeżeli nie ma oferty w którą byłbym w stanie zainwestować swoje środki, nie będę szukał okazji na siłe ponieważ przyniesie mi to stratę jak nie za pierwszym razem to za kolejnym.

1% ustalony w mojej strategii odnośi się do skali. Podaję wyniki np. z tygodnia i przedstawiam czy udało się dany procent wyrobić, jeżeli nie wprowadzamy zmiany, szukamy rozwiązań, które nam to umożliwią.


Statystyki dnia dzisiejszego i podsumowanie:

Football / Wrexham v Cambridge Utd : Over/Under 2.5 Goals✅0.50
Football / Dortmund v Malaga : Match Odds✅0.49
Football / Dortmund v Malaga : Over/Under 5.5 Goals✅0.49
Football / Sevilla v Ath Bilbao : Over/Under 4.5 Goals✅0.59


Kolejny raz udało mi się przewidzieć rynek pre-play grając Dortmund (dzień 11 krótki opis) po ustaleniu składów i kilka minut przed rozpoczęciem spotkania kurs spadł odpowiednio co pozwoliło zrobić wcześniej ustalonego green booka. Pozostałe kwoty to rynki over/under.

Po odliczeniu prowizji stan konta: $54,19$ (w tym 10$ rezerwy)✅
Wzrost względem kapitału początkowego: 81,23% ✅
Wzrost procentowy dnia: 3,75%✅


Powoli zbliżamy się do 14 dnia razem z blogiem. Zapoznaliście się z moją strategią. Przez niespełna 2 tygodnie udało się wyrobić zysk 81% co wg. mnie jest rewelacyjnym osiągnięciem i sam się takiego nie spodziewałem. Liczyłem skromniej na ok. 18% :cool:

Może czas zwiększyć kapitał? Liczę na Wasz głos w tej sprawie ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
cock 756

cock

Użytkownik
Przez niespełna 2 tygodnie udało się wyrobić zysk 81% co wg. mnie jest rewelacyjnym osiągnięciem i sam się takiego nie spodziewałem. Liczyłem skromniej na ok. 18% Może czas zwiększyć kapitał? Liczę na Wasz głos w tej sprawie
Extra, ale... Wynik zawdzięczasz w głównej mierze swojej &quot;elastyczności&quot;. Skoro wystarczy elastyczność do osiągania wyników po kiego Ci wzrost ekspozycji wlasnych środków?
Sceptycznie odnoszę się do zwiększenia banku po 2 tygodniach gry. Podoba mi się jak z niczego robisz coś zyskując przy tym bezcenne doświadczenie i umacniasz swoją dyscyplinę. Nie ulegaj zbyt szybko przekonaniu o swoich umiejętnościach - idzie świetnie. Większy wkład może wywołać jakąś wewnętrzną presję... Mniejsze kwoty to zawsze komfort w podejmowaniu decyzji.
Powodzenia.
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Odnosząc się do tego co napisałeś dodam tylko, że nie są to moje 2 pierwsze tygodnie gry. Temat jest czysto pokazowy, a o swoim doświadczeniu napisałem w pierwszym poście ????
Co do bariery psychicznej i gry większymi kwotami, również o tym pisałem, znalazłem dla siebie wygodny sposób jak tą barierę zmniejszyć (dzień 5.)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Do góry Bottom