>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

skoki narciarskie-Klinghental 13.02 + Oberstdorf [15-17 luty] - HS 213m

Status
Zamknięty.
G 277

geryx

Użytkownik
Stoch-Kranjec 2 @ 1,85 unibet
Słoweńcy ostatnio w najwyższej formie zarówno indywidualnie jak i w drużynie. Czego o Kamilu nie można powiedzieć ( słabe próby na treningu przed zawodami), niby skacze w granicach pierwszej ósemki ale sam przyznaje że czegoś jeszcze brakuje.
Dziś skaczemy na 140m skoczni co też wg mnie preferuje lubiącego duże obiekty i będącego w gazie Roberta, który niedawno wygrał 2 konkursy w Planicy.
 
oeb 257

oeb

Użytkownik
Anders Jacobsen vs Kamil Stoch
Typ:
2 @2.06 [Fortuna] ⛔
W tym roku kalendarzowym Kamil ani razu nie wypadł z pierwszej dziesiątki w konkursach na dużych skoczniach. U Norwega bywało z tym różnie. Oglądając zawody skoczków widzę u Stocha pewną regularność, czasem chwilowy błysk, który pozwala mu odlecieć naprawdę daleko. Jednak ciągle brakuje w jego dyspozycji jakiegoś elementu, który pozwoliłby mu nawiązać walkę na dłuższą metę z dominatorami pokroju Gregora. Ale jednocześnie Kamil wykazuje spokój (udzielając wywiadów po zawodach np.), jakby był przekonany, że ta wielka forma prędzej czy później przyjdzie. Mnie również się tak wydaje że w tym sezonie jeszcze będziemy cieszyć się z dobrych miejsc naszego reprezentanta. Dzisiaj zawody na Vogtland Arena w Klingenthal, skoczni która bardzo Polakowi pasuje. Wygrywał na niej już trzy razy w swojej karierze - raz w zimowym Pucharze Świata i dwa razy w zmaganiach letniej Grand Prix. Sam Stoch otwarcie mówi, że lubi skakać w Klingenthal, że leży mu profil tej skoczni. Ostatnie skoki w zawodach, podczas drużynówki w Willingen zdają się pokazywać, że Polak jest na dobrej drodze w budowaniu coraz to lepszej dyspozycji. A gdzie miałby odpalić, jak nie w Klingenthal? A forma Norwega niby jest potężna, ale zdarzają mu się wpadki... często widać gołym okiem błędy popełnione przy wyjściu z progu, nie ma też automatyzmy przy układaniu się w locie, często nie trafia dobrze w odpowiedni korytarz i musi korygować w locie ułożenie ciała. U Stocha wygląda to trochę lepiej moim zdaniem. Spojrzałem na prognozę pogody zapowiadaną nad Klingenthal - ma być pochmurnie i wietrzenie. Jeśli wiatr będzie kręcił to może być różnie. Jednak jeśli będzie wiało pod narty, akcje Jacobsena zdecydowanie rosną w tej parze. Jeśli z kolei wiatr będzie dmuchał w plecy to wydaje mi się, że Kamil poradzi sobie lepiej...
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Witam.
Zapowiada nam się loteryjny konkurs, ale myślę, że można spróbować za drobne. Bardzo fajne pary wystawiła fortuna, przedstawię je poniżej. Generalnie kieruję się zasadą (chyba jak większość) aby omijać chimerycznych skoczków....w tym sezonie do takich należą Jacobsen, Kranjec, Freund oraz Japończycy, których forma to istna sinusoida ;-).
Kot M.-Descombes Sevoie V. 1 1.5 ✅
Kot lekko obniża loty, stąd fortuna dorzuca mu do pary słabszych zawodników. Myślę jednak, że mimo obniżki formy Maciek powinien wejść do 2 serii, na co Francuz nie ma zbyt dużych szans, nawet uwzględniając loteryjność dzisiejszego konkursu. Kurs ciekawy, więc polecam.
Tepes J.-Colloredo S. 1 1.35 ⛔
Słoweńcom forma idzie mocno w górę, fortuna dorzuciła mu do pary Włocha, który ostatnio nieźle zapunktował, ale w parze z &quot;synalkiem tatusia&quot; nie ma większych szans
;-)
Hvala J.-Wellinger A. 1 1.35✅
Pojedynek juniorów - Jaka Hvala podobnie jak Tepes i pozostali Słoweńcy w gazie, natomiast Niemiec wyraźnie najlepszy okres sezonu ma za sobą. Dużo napunktował na początku sezonu, potem było już gorzej i z pewniaka do niemieckiej kadry na MŚ stał się zawodnikiem, musi patrzeć na Wanka, Schmidta czy Geigera, którzy z nim rywalizują o miejsce nr 4 w drużynie (Freund, Freitag, Neumayer to pewniacy).
Do tych par dorzucam 2 zawodników, którzy prezentują równy poziom, rzadko zdarzają się im wpadki, więc obstawiam miejsca aby podbić AKO.
Bardal 1-10 1.2 ⛔
Schlieri 1-6 1.15
✅
Wiem, że kursy minimalne, ale ze względu na pogodę zrezygnowałem z bardziej ryzykownych typów (normalnie chciałem dać Bardala 1-6, a Schlieriegio 1-3 co dałoby mi kursy odpowiednio 1.7 i 1.35).
Sumaryczne AKO = 3,77 ;-)
dramat - Bardai miał pecha z warunkami, Tepes w 1 serii też, ale nie zmienia to faktu, że Colloredo skoczył za dobrze ;-)
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Stoch-Kranjec 2 @ 1,85 unibet

Słoweńcy ostatnio w najwyższej formie zarówno indywidualnie jak i w drużynie. Czego o Kamilu nie można powiedzieć ( słabe próby na treningu przed zawodami), niby skacze w granicach pierwszej ósemki ale sam przyznaje że czegoś jeszcze brakuje.
Dziś skaczemy na 140m skoczni co też wg mnie preferuje lubiącego duże obiekty i będącego w gazie Roberta, który niedawno wygrał 2 konkursy w Planicy.
A ja tutaj polecam Kamila. W treningach to on nigdy nie błyszczał. W Willingen było to samo, słabiutkie skoki treningowe a w konkursie drużynowym odpalił i wygrał z Robim o blisko 18 pkt. Kranjec po ostatnich lotach już nie błyszczy. Kamil lubi tą skocznie i na dużych obiektach ma dużo większe możliwości niż Kranjec. Warunki loteryjne też moim zdaniem preferują Stocha, wiadomo jak Kranjec dostanie podmuch z tyłu to bula, nie raz się tak zdarzało.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Tom Hilde - Andreas Kofler 2 @ 1.93 expekt ⛔
W Willingen nie udało się przeprowadzić konkursu indywidualnego.W Kligenthal wczoraj udało się przeprowadzić jedną dwóch zaplanowanych serii treningowych i kwalifikacje. Miejmy nadzieję ,że wiatr dziś nie storpeduje ponownie zawodów.
Obaj zawodnicy nie zachwycają w tym sezonie. Kofler po dobrych konkursach w Soczi i Engelbergu obniżył loty i ostatnie konkursy na mamutach opuścił by szykować formę na MŚ.Hilde solidnie prezentował się na Turnieju Czterech Skoczni gdzie regularnie plasował się w czołowej dziesiątce i w Sapporo.Na treningach w Kligenthal lepiej prezentował się Kofler więc myślę, że warto spróbować po takim kursie.
 
G 277

geryx

Użytkownik
A ja tutaj polecam Kamila. W treningach to on nigdy nie błyszczał. W Willingen było to samo, słabiutkie skoki treningowe a w konkursie drużynowym odpalił i wygrał z Robim o blisko 18 pkt. Kranjec po ostatnich lotach już nie błyszczy. Kamil lubi tą skocznie i na dużych obiektach ma dużo większe możliwości niż Kranjec. Warunki loteryjne też moim zdaniem preferują Stocha, wiadomo jak Kranjec dostanie podmuch z tyłu to bula, nie raz się tak zdarzało.
Wygrał o 18 pkt bo w 2 serii Kranjec skakal jako ostatni i nie musiał leciec na 140 m, bo Słoweńcy mieli olbrzymią przewagę- skoczył bezpiecznie, na leniucha 132 m bo to zapewniało win więc to żaden argument
 
bartek1878 3

bartek1878

Użytkownik
Mam pytanie co do rozliczenia zakładów na unibecie.
Jakiś czas temu, postawiłem zakład h2h, zawodnik na którego postawiłem spokojnie wygrał z drugim skoczkiem, który wtedy nie załapał się nawet do drugiej serii. Zakład jednak został unieważniony. Rozmawiałem dosyć długo na czacie i okazało się, że w takich przypadkach regulamin mówi, że liczą się wyniki końcowe, (cokolwiek to znaczy) a nie wyniki pierwszej serii, szans na zmianę zakładu na wygrany jednak nie było.
Teraz jest sytuacja analogiczna, z tym, że zawodnik na którego stawiałem nie wszedł do drugiej serii i był gorszy od drugiego zawodnika, który w pierwszej serii się znalazł. Zakład ten został jednak uznany za przegrany.... W takim wypadku nie powinien jednak zostać anulowany, na mocy tego czego nie dawno dowiedziałem się od nich na livechacie?
Ewidentnie regulamin podciągnęli pod siebie, miał ktoś podobną sytuację w tym buku?
Teraz jeszcze widzę, że wg nich Loitzl (8) był niżej od Wellinger (28). Nie wiem kto się tam zajmuje rozliczaniem zakładów...
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Mam pytanie co do rozliczenia zakładów na unibecie.
Jakiś czas temu, postawiłem zakład h2h, zawodnik na którego postawiłem spokojnie wygrał z drugim skoczkiem, który wtedy nie załapał się nawet do drugiej serii. Zakład jednak został unieważniony. Rozmawiałem dosyć długo na czacie i okazało się, że w takich przypadkach regulamin mówi, że liczą się wyniki końcowe, (cokolwiek to znaczy) a nie wyniki pierwszej serii, szans na zmianę zakładu na wygrany jednak nie było.
Teraz jest sytuacja analogiczna, z tym, że zawodnik na którego stawiałem nie wszedł do drugiej serii i był gorszy od drugiego zawodnika, który w pierwszej serii się znalazł. Zakład ten został jednak uznany za przegrany.... W takim wypadku nie powinien jednak zostać anulowany, na mocy tego czego nie dawno dowiedziałem się od nich na livechacie?
Ewidentnie regulamin podciągnęli pod siebie, miał ktoś podobną sytuację w tym buku?
Teraz jeszcze widzę, że wg nich Loitzl (8) był niżej od Wellinger (28). Nie wiem kto się tam zajmuje rozliczaniem zakładów...
Współczuję - dlatego nie gram przez neta. Wedle wszelkich regulaminów zakład trafiłeś. Jeśli zawodnik nie wchodzi do 2 serii to miejsce po pierwszej serii jest dla niego wynikiem końcowym. Spróbuj może się powołać na oficjalną stronę FISu gdzie wyniki końcowe obejmują miejsca 1-50. Na tym właśnie polega sztuka obstawiania skoków, aby zawodnik, którego obstawiłeś wszedł do drugiej serii a jego przeciwnik nie, wtedy można skupić się już na przyjemności oglądania skoków w drugiej serii ;-)
 
bartek1878 3

bartek1878

Użytkownik
Współczuję - dlatego nie gram przez neta. Wedle wszelkich regulaminów zakład trafiłeś. Jeśli zawodnik nie wchodzi do 2 serii to miejsce po pierwszej serii jest dla niego wynikiem końcowym. Spróbuj może się powołać na oficjalną stronę FISu gdzie wyniki końcowe obejmują miejsca 1-50. Na tym właśnie polega sztuka obstawiania skoków, aby zawodnik, którego obstawiłeś wszedł do drugiej serii a jego przeciwnik nie, wtedy można skupić się już na przyjemności oglądania skoków w drugiej serii ;-)
Tłumaczyłem to Pani na czacie za pierwszy razem, gdy zakład powinien zostać wygrany a był anulowany, posyłałem wyniki z fisu, tłumaczyłem sto razy, że przecież wyniki końcowe obejmują 50 zawodników a nie 30... ale po pół godzinie wyjęła jakiś punkt z regulaminu, który ostatecznie niby miał mnie przekonać, że liczą się wyniki końcowe i generalnie ma być tak jak oni chcą. Wtedy zakład grałem za grosze, więc puściłem sytuację w niepamięć, a teraz...
Nie zdziwi mnie już nawet to, że tamten zakład grany jakiś miesiąc temu za grosze rozliczą poprawnie, a te na których stracić mogę dużo więcej rozliczą jako przegrane.
 
postrach 0

postrach

Użytkownik
Mam pytanie co do rozliczenia zakładów na unibecie.
Jakiś czas temu, postawiłem zakład h2h, zawodnik na którego postawiłem spokojnie wygrał z drugim skoczkiem, który wtedy nie załapał się nawet do drugiej serii. Zakład jednak został unieważniony. Rozmawiałem dosyć długo na czacie i okazało się, że w takich przypadkach regulamin mówi, że liczą się wyniki końcowe, (cokolwiek to znaczy) a nie wyniki pierwszej serii, szans na zmianę zakładu na wygrany jednak nie było.
Teraz jest sytuacja analogiczna, z tym, że zawodnik na którego stawiałem nie wszedł do drugiej serii i był gorszy od drugiego zawodnika, który w pierwszej serii się znalazł. Zakład ten został jednak uznany za przegrany.... W takim wypadku nie powinien jednak zostać anulowany, na mocy tego czego nie dawno dowiedziałem się od nich na livechacie?
Ewidentnie regulamin podciągnęli pod siebie, miał ktoś podobną sytuację w tym buku?
Teraz jeszcze widzę, że wg nich Loitzl (8) był niżej od Wellinger (28). Nie wiem kto się tam zajmuje rozliczaniem zakładów...
Miałem podobną sytuację na bwin tzn. zawodnik nie wszedł do drugiej serii, co było mi bardzo na rękę i zakład, co jest zgodne z logiką, miałem wygrany. Innym razem, gdy zawodnik nie wszedł do konkursu, otrzymałem zwrot (zawodnik musi wystartować w konkursie - taka jest u nich zasada, co też jest zupełnie zgodne z logiką).
Natomiast trochę mało logiczne jest dla mnie to, z czym spotkałem się ostatnio na pinnacle. Otóż obstawiłem w poprzednich zawodach H2H Stoch - Bardal no i po konkursie zakład rozliczyli mi jako wygrany. Niestety po dyskwalifikacji Stocha (dobry kawał czasu po konkursie) zakład zmieniono na przegrany. Rozumiem, że z zakładami na Bardala było odwrotnie? Czy w tym buku to normalne? Zakład za grosze, ale pytam na przyszłość, czy takie są tam procedury? Bardziej podoba mi się system, w którym pokonkursowe/pomeczowe zmiany wyników nie mają wpływu na zakład (tak jest w Bwin ???? ), wtedy buki nie mają możliwości do nieczystych zagrań.
Ogólnie:
✅ Bwin (za jasność)
⛔ Pinnacle (dawać i zabierać? zrozumiałbym zwrot, ale tak..)
Typy na dziś:
Koch - Loitzl @1.55 Bwin ⛔
Jacobsen - Hvala @1.658 Pinnacle ✅
 
dx2 210,4K

dx2

Użytkownik
Kranjec-Prevc 1 @1.47
Kranjec to jednak Kranjec. Widak, ze ze skoku na skok znowu jest coraz lepiej, a w konkursie Robert jest w stanie wyciagac zawsze wiecej. Prevc dobrze sie prezentuje, ale klasa Kranjeca na mamucie daje mu przewage i dzis tez spodziewam sie, ze Robert bedzie w scislej czolowce -odpukajac jakies upadki- w tym konkursie. Takze bez zbytnich ceregieli, licze jak zwykle na faworyta w tym zestawieniu.
 
anzelmo 132,1K

anzelmo

Użytkownik
1 Jaka Hvala-Wolfgang Loitzl 1 2,00 unibet ✅

Jak dla mnie taki kurs warty zaryzykowania.Młody Słoweniec skacze bardzo dobrze można powiedzieć równo na każdym obiekcie, rzadko notuje wpadki jest mocnym punktem drużyny. Dzisiaj mamy na przeciwko weterana Wolfgang nigdy nie skakał na mamutach dobrze w tym sezonie skacze przyzwoicie- mimo bardzo słabego sezonu jest w 10, która sie nie musi kwalifikować.Rzuciłem okiem na wczorajsze kwale no i skoki podobne. Obaj bez szalu tylko 1 metr różnicy na korzyść Austriaka 181-180m.Na takim obiekcie to nic obaj skoczyli bardzo luźno treningowo. Warunki ostatnio nas nie rozpieszczają jeśli beda na prawdę w miarę obiektywne- uważam ze w zawodach młody Jaka odpłynie Loizlowi bardzo daleko. W niczym nie ustępuję starszemu rywalowi, ma technikę a przede wszystkim jest w formie, mam nadzieje ze pogoda pozwoli na dobre równe zawody i w takim kursie widzę lekkie valu w takim kursie wystawionym przez unibet -do pogrania w stronę Hvali.
 
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
Kraniec wygra 3,0 (Unibet)
Kranjec to specjalista od mamucich skoczni. Dziś jego największym rywalem będzie Schlierenzauer, prawdopodobnie między tymi zawodnikami rozegra się walka o zwycięstwo w konkursie. Słoweniec jest w bardzo dobrej dyspozycji, o czym mogą świadczyć choćby 2 wygrane konkursy w Planicy. Zakład jest ryzykowny, ale widzę dużą szanse powodzenia.
Prevc - Neumayer 1 1,65
Oprócz tego, że skaczą w Niemczech nie widzę argumentów za Neumayerem. Młody Słoweniec w niezłej formię, myślę, że dziś zaliczy udany konkurs.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Severin Freund - Jaka Hvala 1 @1,72 tobet✅
Typ oparty głównie o bieżące skoki w Obersdorfie. Freund w treningach 183,5m (16m) i 196,5 (2m), Hvala natomiast 145m (42m) i 164m (28m) obaj z ten samej belki wiec dużo dalej w obu próbach Niemiec. W kwalifikacjach 202,5m - 180m z tym że Freund skakał z wyższej belki. Jeżeli chodzi o warunki to nie odgrywały większego znaczenia punkty dodawane i odejmowane naprawdę niewielkie. Hvala wygrał ostatni konkurs jednak jak już pokazał ten sezon nie zawsze potrafi sie wstrzelić w dwa skoki. Freund mimo że już nie skacze tak świetnie jak na początu to poniżej pewnego poziomu zejść nie powinien no i zawody w jego kraju także myślę że w parze z młodym Słoweńcem jest faworytem
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
M. Neumayer v A. Bardal 1 @1,65 Totomix ✅

Bardal bez błysku, bardzo średnie loty wczoraj. W treningach gorszy od Niemca o 7-8m w każdym skoku. W kwalach skoczył metr dalej ale miał znacznie lepszy wiatr, więc i tak przegrałby z Niemcem. Michael w tym sezonie dobra forma, zawsze bardzo groźny na mamutach. Wczoraj w każdym z 3 skoków miał wiatr w plecy(w kwalach najgorszy z całej stawki) a i tak wygrywał z Norwegiem który z kolei 3 razy miał lepsze warunki. To pokazuje siłę Michaela. Jak dostanie wiatr pod narty odleci bardzo daleko.

Vladimir Zografski - Rune Velta 1 @1,73 Expekt (Unibet tylko @1,55) ✅

Zografski w końcu debiut na mamucie :razz: Chodziły ploty, że panicznie bał się wielkich skoczni, w sumie coś w tym było bo w tym sezonie skartował wszedzie tylko odpuszczał Vikersund i Harrachov. No ale w końcu się przełamał i już w 1 skoku świetny wynik 197,5m. Velta zawodzi. Niby lotnik a osiąga słabiutkie rezultaty. Wczoraj 3 razy gorszy od młodego Bułgara. Trzeba także zaznaczyć, że Władek miał w każdym locie wiatr tylni, a jeśli on przy wietrze w plecy osiąga takie wyniki to naprawdę musiała mu przypaść do gustu ta skocznia i jest w formie. Warunki z przodu potrafi wykorzystać fenomenalnie. Rune się męczy, na miejscu trenera Stockla nie wysyłałbym go do Oberstdorfu tylko kazał spokojnie potrenować i odpocząć.
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Hvala - Loitzl 1 @ 2.0 Unibet o 0,1pkt ale ✅ to ✅ ????
Kurs jak najbardziej wart ryzyka. Wolfgang lotnikiem nigdy nie był i nie będzie, dlatego wyniki 172 i 181m to takie optymalne jak na niego. No moze będzie lepiej, ale raczej nie dużo. Hvala to oczywiscie bardzo młody skoczek, nie ma jeszcze nawet 20 lat, a na mamutach nie skacze się zbyt czesto wiec zbiera ciągle cenne doświadczenie. Pierwszy skok (treningowy) mu nie wyszedł - zaledwie 145 m. Jedna w kwalifikacjach, w których przecież warunki nie były najlepsze 180m, czyli bardzo przyzwoicie. A licze na to, że dziś będzie jeszcze lepiej. Chłopak jest przecież podbudowany zwycięstwem w niemieckim Klinghental, w którym udowodnił swoja bardzo dobrą dyspozycję. Na pewno nie zapomniał jak skakać.
Panowie mają bardzo zbliżone życiówki: 213,5 Austriak, 213 Słoweniec. Tutaj raczej na pewno nikt ich nie poprawi, ale to raczej Jaka w przyszłości pofrunie dużo, dużo dalej.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Mam pytanie co do rozliczenia zakładów na unibecie.

Jakiś czas temu, postawiłem zakład h2h, zawodnik na którego postawiłem spokojnie wygrał z drugim skoczkiem, który wtedy nie załapał się nawet do drugiej serii. Zakład jednak został unieważniony. Rozmawiałem dosyć długo na czacie i okazało się, że w takich przypadkach regulamin mówi, że liczą się wyniki końcowe, (cokolwiek to znaczy) a nie wyniki pierwszej serii, szans na zmianę zakładu na wygrany jednak nie było.

Teraz jest sytuacja analogiczna, z tym, że zawodnik na którego stawiałem nie wszedł do drugiej serii i był gorszy od drugiego zawodnika, który w pierwszej serii się znalazł. Zakład ten został jednak uznany za przegrany.... W takim wypadku nie powinien jednak zostać anulowany, na mocy tego czego nie dawno dowiedziałem się od nich na livechacie?

Ewidentnie regulamin podciągnęli pod siebie, miał ktoś podobną sytuację w tym buku?

Teraz jeszcze widzę, że wg nich Loitzl (8) był niżej od Wellinger (28). Nie wiem kto się tam zajmuje rozliczaniem zakładów...
O Unibet pisałem już przy okazji wcześniejszych konkursów tego sezonu.Też miałem taką sytuację,tzn zwrot bo 1 z zawodników nie awansował do 2 rundy.Na czacie zacytowano mi regulamin:
5.11.17 W przypadku zakładów „Head to head” pomiędzy dwoma lub trzema uczestnikami, aby zakład uznano za ważny, wszyscy wymienieni uczestnicy muszą wziąć udział w wydarzeniu lub rundzie objętych zakładem.
I oczywiście interpretację autorską pracownika Unibet,taką żebym czasem nie wygrał za dużo na tym zakładzie;) Przyjąłem to do wiadomości,choć dla mnie to jest nadinterpretacja bo skoro zawodnik nr 1 pokazuje swoją wyższość nad zawodnikiem nr 2 to oczywiste jest że wygrał H2H. Ale co jeszcze ciekawsze-gram u nich regularnie te skoki i ostatnio takie sytuacje miałem rozliczane normalnie-tzn mój zawodnik awansował,rywal nie. I miałem zakład wygrany.Więc to zależy chyba od widzi mi się rozliczającego kupon i zapewne od stawki jaką grałeś.Warto o tym pamiętać grając w Unibet i dzielić się tą wiedzą na forum.Bo regulaminu nie zmienimy ????
 
michaju 21

michaju

Użytkownik
Obserstdorf HS213 1 seria, Puchar Świata (M) - Sobota 16.02.2013
Geiger - Zografski 1 @ 3,80 STS ⛔
Debiut dla Bułgara na mamucie. Ma predyspozycje do dalekiego latania, jednak sądzę że dziś jeszcze nie pokaże pełni swoich możliwości. Dla mnie nie jest pewnym zawodnikiem i myślę, że może zawalić skok. W kwalifikacjach skoczyli podobnie. Niemiec skacze u siebie. Nie został powołany na mś, ale jest jeszcze miejsce rezerwowe, więc myślę że będzie chciał się pokazać. Szanse 50-50.
Biegun - Shimzu 1 @ 4,60 STS ⛔
Debiut dla naszego zawodnika zarówno w PŚ jak i na skoczni mamuciej. Po krótkich skokach na treningach, w kwalifikacjach skoczył całkiem przyzwoicie. Dla Japończyka również do debiut na mamutach. Co prawda w PŚ ma już trochę konkursów, ale z tego co pamiętam kilkukrotnie potrafił zawalić. Dla mnie szanse to 40-60.
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Niemcy - Austria 1 @ 1.9 Tobet ⛔
Wg oficjalnej strony FISu kadry obu zespółów na dzisiejszą drużynówkę prezentują się następująco:
Niemcy: Neumayer, Wank, Freitag, Freund
Austria: Kraft, Loitzl, Koch, Schlierenzauer
Po podliczeniu punktacji za dwa skoki każdego z wyżej wymienionych skoczków ogólna suma każdego zespołu wygląda tak:
Niemcy: 1564.6pkt
Austria: 1554.6pkt
Czyli jak widać 10 punktów różnicy na korzyść naszych zachodnich sąsiadów.
jeśli chodzi o wczorajsze wyczyny Austriaków, to Szliri na swoim bdb poziomie, Kraft bardzo dobrze, raczej ciężko oczekiwać by było dziś lepiej, raczej tylko gorzej jak coś. Lotzl i Koch bardzo przeciętnie.
O win Niemców w tej parze bym się nie obawiał, gdyby nie forma, a właściwie jej brak u jednego Pana - Andreas Wank. 23 pozycja wczoraj - 194 i 191metrów. Lepszy był od niego nawet Karl Geiger i to właśnie dziwna decyzja trenera Niemców, że to nie ten chłopak będzie reprezentował swój kraj. Mam nadzieję jednak, że Wank zmotywuje się i skocze co najmniej tak jak wczoraj, bo to chyba były i tak jego najlepsze skoki tutaj. Nawet jednak jeśli nie najlepiej skoczy on to już reszta jest bardzo solidna. Neumayer i Freund bardzo solidnie (10 i 9 pozycja), no a Freitag jak wiadomo wygrał wczorajszy konkurs.
Myślę, że Niemcy będą bardzo zmotywowani, by odnieść dziś sukces przed własnymi kibicami. O zwycięstwo będzie ciężko (właśnie przez Wanka), ale mam nadzieję, że Austriaków w takim składzie zdołają wyprzedzić.

Słowenia - Austria 1 @ 1.67 Betsson
⛔
O Austriakach już psiałem poza Szlirim i Kraftem, reszta drużyny (Loitzl i Koch) bardzo odstaje.
Słowenia jak wiadomo ma bardzo równy zespół, wygrała już dwie drużynówki i wydaje się, że ma szansę zwycięstwem zakończyć kolejną.
Jesli chodzi o wczorajsze sumy punktów zawdoników dziś startujących wyglądało to nastepująco:
Słowenia: 1560.9
Austria: 1554.6
Wynik Słowenii byłby jednak dużo bardziej okazały gdyby lepsza pierwsza próba Roberta Kranjca, na którą go z pewnością stać. Ten pierwszy skok był jednym z jego najgorszych tutaj. Formę jednak ma, w drugiej serii pofrunął już na 210metr. Hvala też powinien skoczyć dalej w pierwszej serii, widać było jak był niezadowolony. Super skakał Prevc, któy uplasował się na 4 miejscu. Myślę, że na lepsze skoki stać też Tepesa.
Gram drugi raz przeciwko Austrii i myśle, że się nie zawiodę. Słowenia ma naprawdę równą kadrę.
Dziś startują: Tepes, Hvala, Prevc i Kranjec.
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
najlepszy z Japończyków: Yuta Watase 3.80 etoto
nie startuje dziś z zawodach drużynowych najlepszy z Japończyków Daiki Ito. Faworytem oczywiście w takim razie jest Taku Takeuchi, ale w zawodach drużynowych tak wcale nie musi być. Wczoraj był lepszy od Watase o 10 punktów, jednak dziś wcale nie musi być podobnie. Jeśli choćby w trzeciej serii Freitag przeskoczy skocznię może być belka w ostatniej grupie niższa, nie wiadomo też czy warunki będą mieli wszyscy tak równe jak wczoraj, więc przy tak małej różnicy jaka dzieli obu przy kursach na poziomie 1.22 - 3.80 warto spróbować zagrać na tego teoretycznie słabszego, jego szansę nie są aż tak małe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom