>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2012/13 10 luty 2013 - Willingen

Status
Zamknięty.
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Puchar Świata w skokach narciarskich
Willingen

Parametry skoczni

  • Punkt konstrukcyjny: 130 m
  • Wielkość skoczni (HS): 145 m
  • Długość rozbiegu: 107 m
  • Nachylenie progu: 11°
  • Wysokość progu: 3,25 m
  • Nachylenie zeskoku: 35°

Program niedzielnych zawodów:
13:00 seria próbna
14:00 pierwsza seria konkursowa
Zachęcam do pisania analiz i podawania własnych przemyśleń nt. jak zarobić pieniądze na tym konkursie.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Takeuchi – Koch 1 @ 1.45 Unibet

Austriak według mnie w tym sezonie prezentuje bardzo przeciętną formę. Często odbudowywał się na mamutach, ale w tym sezonie nawet w Vikersund nic szczególnego nie pokazał. Takeuchi fajnie zaczął sezon, potem spadek formy, przerwa na spokojny trening i teraz wraca. Wydaje się, że udało mu się z budować dość ciekawą formę.
Piątek
prędkość - odległość - belka - punkty za wiatr
89.8 126.0 16 -8.1 Q
89.7 127.0 14 -0.6 T1
89.9 139.5 15 -14.7 T2
Sobota
140 -7.0
134 -1.2


Martin w piątek spisywał się następująco:

90.6 122.5 16 -11.6 Q
90.0 125.5 14 -6.4 T1
91.1 149.5 16 -21.2 T2

Trzeci skok genialny, zobaczmy jednak ile punktów minusowych otrzymał Austriak. Sobota zresztą pokazała w jakiej tak naprawdę jest formie.

133.5m przy -6.2 pkt za wiatr
134m +1.5 pkt za wiatr


Warunki mieli więc zbliżone, a skoki Japończyka jednak dużo dłuższe. Do typowania na Taku skłania mnie też fakt, iż Koch często otrzymuje nisko noty za styl, w przeciwieństwie do Japończyka.
Dziś Koch miał: 52.5(I skok) i 54(II skok) punktów za styl
Takeuchi: 56 i 54.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Takeuchi - Koch 1 @ 1,45 Unibet
Dzisiejsze wszystkie trzy próby na korzyść Japończyka, który w Willingen czuje się bardzo dobrze. W serii próbnej Takeuchi 2, Koch 13. W konkursie w klasyfikacji indywidualnej Takeuchi wyprzedził Kocha o ponad 10 punktów. Austriacy (bez Schlierenzauera) zgodnie lekko w kryzysie formy, Koch przez cały ten sezon spisuje się przeciętnie. Dla Martina max to okolice 15 miejsca, Takeuchi powalczy o dziesiątkę. Niby Koch świetnie skoczył w piątkowej serii treningowej (149.5), ale była ona bardzo loteryjna.

Bardal - Freund 1 @ 1,55 Unibet

Od piątku zawodnicy oddali po 6 skoków na obiekcie w Willingen. Bardal regularnie odskakiwał Freundowi na 3-4 metry, jedynie w drugiej próbie drużynówki Niemiec był lepszy. W pozostałych pięciu rywalizacja na korzyść Norwega.
Jacobsen - Stoch 1 @ 1,65 unibet
Niezwykle mocny jest Norweg na tym obiekcie. Dwa razy w treningach osiągał najdłuższą odległość dość znacznie odskakując swoim rywalom. W drużynówce przegrał ze Stochem o 4.1 pkt. Polak nie ma chyba jednak formy na walkę o podium, jeśli Jacobsen pokaże to co ma najlepsze, czyli piątkową dyspozycję to odskoczy Polakowi o kilka metrów.
Warto jeszcze:
Ito - Kraft 1 @ 1,60 unibet
Powoli wraca do formy Daiki Ito. W Willingen dalej od Krafta w KAŻDEJ próbie począwszy od pierwszego skoku piątkowego.
Prevc - Stoch 1 @ 1,65 unibet
Prevc wygrał klasyfikację indywidualną drużynówki ze Stochem o 13 punktów. Na treningach też latał dalej. Dla Stocha max to 140, Prevc odlatuje ponad tą granicę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Tepes, Jurij - Kubacki, D 1 @1,65 unibet

Wczoraj Słoweńcy pewnie wygrali konkurs drużynowy i poza Prevcem który wyraźnie się wybił i indywidualnie był najlepszy reszta na równym, dobrym poziomie byłaby na miejscach 14,15, i 16. Kubacki również zaprezentował się pozytywnie, po Stochu drugi z Polaków w sumie za dwa skoki był minimalnie lepszy od Tepesa o 2,3 ptk. Forma Dawida wydaje sie być coraz lepsza jednak myślę nie stać go jeszcze na dwa równe dobre skoki, w kwalifikacjach przykładowo był ostatnim zawodnikiem który sie załapał do konkursu. Tepes podobnie jak inni Słoweńcy w tym sezonie pokazują wysoką równą forme, dlatego też typuje przeciwko naszemu.
 
edyp 186

edyp

Użytkownik
Prevc - Stoch 1 @ 1,65 Unibet

Kolega wyżej już opisał o ile lepszy od Stocha był Prevs w konkursie drużynowym. 13 pkt różnicy to moim zdaniem sporo. Ta różnica nie wzięła się z przypadku. Do tego dla Polaków od 8 lat Willingen nie jest zbyt szczęśliwe. Najlepsza miejsca Polskich skoczków na tym Niemieckim obiekcie to odpowiednio: 19, 9, 7, 11, 18, 20, 6, 5. Osiągali je 4 razy Adam Małysz, po 1 razie Śliż i Miętus, a ostatnie 2 lata Kamil Stoch. Kamil niby najlepiej z całego tego zestawienia, ale moim zdaniem to za mało. 5-6 miejsce to właśnie max o co jutro Kamil będzie w stanie powalczyć. A Prevc może być czarnym koniem i typuję go do podium. ???? Typ moim zdaniem bardzo prawdopodobny.
 
anzelmo 132,1K

anzelmo

Użytkownik
Prevc - Stoch - 1 1.65 UNIBET
Słoweńcy skaczą rewelacyjnie, a Peter wygląda najlepiej z nich. Wydaje mi sie najrówniejszy,Willingen to potężny obiekt(porównywany do mamutów) na którym można bardzo daleko latać. Można wiec sporo zyskać -stracić.Bardzo ciekawa para, myślę ze można spokojnie pograć Prevca bo skacze o tych parę metrów dalej od Kamila. Jest wstanie powalczyć dzisiaj popołudniu o podium podczas zawodów indywidualnych .Po sukcesach w drużynówce Słoweńcy będą skakać na dużym luzie- bez obciążenia na pewno takie wyniki mobilizują i pokazują ze warto dalej pracować.Goran Janus dysponuje niesamowitym potencjałem, obiekt idealnie pasuje do Prevca ,Hvalii i Kranieca, każdy z nich skacze praktycznie bardzo równo, daleko. Ciężko porównywać kwalifikacje i drużynówkę bo wydaje mi sie ze jest to inna mobilizacja gdy zespól jest bardzo mocny pewny i zna swoja wartość walczy do końca o zwycięstwo. Nasi skakali bardzo przyzwoicie. 13 pkt taka różnica po skokach w drużynówce pomiędzy Prevcem a Stochem - przy równych warunkach to dość dużo, nie wydaje mi sie ze Stoch byłby wstanie w 2 skokach przeskoczyć Słoweńca o ok.10 metrów. Prevc będzie dzisiaj skakał bardzo daleko, myślę ze spokojnie pod 140m.
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Schlierenzauer Top 2 @ 1.72 Bwin

Gregor nie skakał w piątek, jedyne skoki jakie tu oddał miały miejsce w sobotę. I po tych skokach bez zastanowienia wchodzę w ten typ. W zasadzie wydaje się, że dla niego rywalami są tu Jacobsen i Prevc. Ten pierwszy szalał w piątek, drugi w sobotę. Jak widać żaden jednak dobrej dyspozycji nie potrafi zatrzymać na dwa dni. Sądzę, że obaj nie strzelą się jutro, najwyżej jeden. A nawet jeśli się wstrzelą to Gregor jak najbardziej jest w stanie z nimi walczyć. Znając także zagrywki z belkami, i czekanie na dobry wiatr trudno mi sobie wyobrazić, by nie zajął co najmniej drugiego miejsca. Ba, jest faworytem do zwycięstwa.
W serii treningowej przed zawodami druzynowymi skoczył słabo, ale podobnie skakali inni więc pewnie musiało być do spowodowane warunkami. W konkursie jednak w pierwszej serii 140 metrów i widać było jaki był niezadowolony. W drugiej serii już 142 metry i to z obniżonej belki. Patrząc na ten skok wydawało się, że tą odległość osiągnął z ogromną łatwością.

Kranjec – Kofler 1 @ 1.35 STS

Wydaje się, że Kofler w dalszym ciągu nie osiągnął dobrej formy. W treningach ani razu nie osiągnął 130 metrów, w kwalifikacjach kompletnie zepsuty skok, i gdyby nie to, ze ejst w top 10 nie wszedłby do konkursu głównego. Kranjec z kolei w treningach i kwalach nie szalał, ale w drużynówce pokazał już, ze cały czas utrzymuje dobrą dyspozycję. Nawet drugi skok, przy którym wydaje mi się popełnił jakiś błąd potrafił wyciągnąć na 132,5m. W pierwszej serii miał 139,5. Ciężko mi sobie wyobrazić, by Kofler dziś osiągał takie odległości.

Matura – Wellinger 1 @ 1.27 STS

Wielu skoczków omija Saporro szerokim łukiem. Matura chyba zawsze będzie tam wracał. Od konkursów w Japonii osiągnął świetną dyspozycję i utrzymuje ją do dziś. W treningach i kwalach bardzo przyzwoite skoki. W konkursie drużynowym pokazał formę 138,5m i 137,5m naprawdę dobrze. Wellinger wygląda na to, że zatracił formę z początku sezonu. W drużynówce zdecydowanie najsłabszy z Niemców – jedynie 128,5 i 130m. Ogromnym faworytem tej pary jest więc Czech.

Matura – Kofler 1.37 Fortuna
Opisywałem już obu zawodników, a jak dla mnie Kofler jest w podobnej formie do Wellinger a może nawet słabszej. Kolejna para, które faworyt może być tylko jeden.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Bardal – Freund 1 1.50 Unibet
O tym typie już trochę napisano. Bardala cechuje niezwykła regularność dzięki której w poprzednim sezonie sięgnął po kryształową kulę. W tym sezonie musi uznać wyższość Gregora Schlierenzauera, ale mimo to Norweg plasuje się na drugim miejscu w generalce. Niemiec z kolei w ostatnich tygodniach obniżył loty i skacze nieregularnie i nie przypomina zawodnika z poprzedniego sezonu. Na treningach i we wczorajszym konkursie drużynowym lepiej spisywał się Anders i to on jest zdecydowanym faworytem w tej parze.
Ito – Kraft 1 1.55 Unibet
Japończyk w tym sezonie występuje rzadko i ogranicza się do występów w Niemczech i Japonii. Mimo to na treningach prezentuje się przyzwoicie nie schodząc poniżej pewnego poziomu. Kraft pokazał się z dobrej strony na Turnieju Czterech Skoczni i pod nieobecność Thomasa Morgensterna dostał szanse w drużynówce w której Austriacy okazali się lepsi od Japończyków. Jednak w bezpośredniej konfrontacji to Ito za każdym razem uzyskuje lepsze wyniki punktowe i powinien uplasować się wyżej od Austriaka w dzisiejszym konkursie.
 
S 0

street0010

Użytkownik
Schlierenzauer Top 2 @ 1.72 Bwin
To chyba bez wątpienia, że Schrilenzauer ma dobrą formę nie tylko podczas ostatnich konkursów, ale i podczas ostatniego sezonu. Wciąż jest głodny zwycięstw i na pewno nie odpuści tak łatwo.
Prevc - Stoch 1 @ 1,65 Unibet
Ja tam zawsze wierzę w naszego Kamila, skacze w tym sezonie dosyć równo, nie ma zachwiań formy. Jego przeciwnik Prevc nie należy do elity skoków, dlatego polegnie.
Chciałbym także dodać, iż reszta naszej kadry w tym sezonie prezentuję się w miarę. Wielu naszych jak np. Żyła czy Kot często znajdują się w czołowej 30 konkursu. Liczę, że i tym razem nas nie zawiodą. Nawet w konkursie drużynowym potrafią stawić czoła najlepszym za co zaczynam ich doceniać. Może nasze Polskie skoki zaczną się rozwijać i znów odkryjemy swoich mistrzów pokroju Małysza.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom