>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

ustawianie meczów - nowa afera

D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Taka afera a tu cisza ? Chyba, że nie znalazłem tego gdzie indziej...
Generalnie jak na forum pojawiają się głosy, że spotkania są ustawiane to jest to szybko wyśmiewane - tymczasem podejrzenia są nie co do pojedynczych spotkań, ale co do setek spotkań ustawionych...
http://www.sport.pl/pilka/1,64946,13344304.html
W poniedziałek rano Europejski Urząd Policji (Europol) przedstawił raport zawierający szokujące dane - śledczy twierdzą, że odkryli około 380 przypadków ustawiania meczów piłkarskich. Na liście są m.in. spotkania eliminacji do mistrzostw świata i Europy oraz dwa spotkania Ligi Mistrzów. - To dopiero wierzchołek góry lodowej - twierdzi Rob Wainwright.
Podczas zorganizowanej w Hadze konferencji prasowej szef Europolu Rob Wainwright stwierdził, że w dochodzeniu odkryto proces ustawiania wyników meczów piłkarskich na &#39;niespotykaną dotąd skalę&#39;.

- Według naszego śledztwa chodzi o azjatycką zorganizowaną przestępczość, która jest połączona z europejską siatką powiązań. To największe tego typu śledztwo w historii i ogromy problem dla integralności europejskiego futbolu. Obawiamy się, że jest to dopiero wierzchołek góry lodowej - oświadczył.
Ujawnione do tej pory zyski z zakładów bukmacherskich na ustawione spotkania to osiem milionów euro, a dwa miliony miały być przeznaczone na łapówki dla piłkarzy i sędziów. Aktem oskarżenia objęto już wiele osób.
Wainwright poinformował, że nielegalne zyski czerpała m.in. singapurska grupa przestępcza, która wydawała ok. 100 tys. euro na ustawienie jednego spotkania.
Wciąż niewiele wiemy
Więcej konkretów nie znamy. Wiadomo, że na razie zidentyfikowano około 425 skorumpowanych urzędników, zawodników i groźnych przestępców w 15 krajach.
Śledczy twierdzą, że ustawiane mogły być mecze eliminacji mistrzostw Europy i mistrzostw świata, dwa spotkania w Lidze Mistrzów (wiadomo, że jedno zostało rozegrane w Anglii w ostatnich trzech lub czterech latach) oraz spotkania ligowe w kilku krajach europejskich (nie wiadomo, czy Europol uwzględnił w raporcie ujawnione w ostatnich latach przypadku sprzedawania meczów ligowych w Niemczech i we Włoszech).
Wainwright nie ujawnił o który mecz Ligi Mistrzów chodzi zasłaniając się trwającym śledztwem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
W poniedziałek rano Europejski Urząd Policji (Europol) przedstawił raport zawierający szokujące dane - śledczy twierdzą, że odkryli około 380 przypadków ustawiania meczów piłkarskich.
Teraz tylko czekać na kolejne szokujące dane o odkryciu 273 przypadków dopingu w europejskiej piłce.
 
kangur-60259 72

kangur-60259

Użytkownik
Na weszlo macie tekst Krzysztofa Stanowskiego na temat ustawek, nic w sumię rewolucyjnego tam nie ma, ale fajnie się czyta. Nie wiem czy tu link mogę wrzucić bo już raz wrzucałem i został post skasowany.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Ja słyszałem, że Marcin-Odra z Vaderem ustawiają mecze, dlatego mają kasę na alkohol na zlotach i utrzymanie tego całego forum.
Jak ktoś nie pamięta, to przypomnę jako ciekawostka:

Kiedyś czytałem gdzieś o ustawianiu meczów w II Bundeslidze na dokładne wyniki 1:0, ale ile w tym prawdy to wiedzą pewnie sami wtajemniczeni.
 
B 1

bartas88888

Użytkownik
szkoda że my o tych ustawkach nic nie wiedzieliśmy :grin: to było oczywiste że były ustawki według mnie,przecież to czysta łapówka a u buka można wygrac zdecydowanie więcej niż sie wręczyło ???? pozatym kryzys finansowy jest,myśle że kluby prezesi sami nawet mogli brac w tym udział :razz: nie zdziwiłbym sie ????
 
P 0

pankuntakinte

Użytkownik
Ja bym bardziej zbadał przekręty u tenisistów. Tam znacznie łatwiej jest zrobić przekręt. Np ta afera we Francji, gdzie koleś obstawił u paru stacjonarnych buków dokładne wyniki z 5 rozgrywanych w tym czasie spotkań. Powinni zabrać się za tenis a nie za piłkę nożną, gdzie to trudniej udowodnić. W tenisie widać, że ktoś odpuszcza mecz
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
a nie za piłkę nożną, gdzie to trudniej udowodnić.
A kartki ? A karne ? Wg mnie banalnie takie coś ustawić w piłce nożnej.
Teraz tylko czekać na kolejne szokujące dane o odkryciu 273 przypadków dopingu w europejskiej piłce.
No, ale piszesz tak ironicznie jakby nic na rzeczy nie było...Mnie to np dobija takie coś jak się czyta o ustawianiu nawet LM czy eliminacji...
 
anapolon 88

anapolon

Użytkownik
nawet dobrze ze sa ustawiane te spotkania, zawsze ktos moze ograc bukow i wyrwac od nich troche kasy ???? szkoda ze na tym forum nie udzielaja informacji o takich ustwkach(oprocz tych pseudo ustawek ktore wrzucaja jakies gowniarze ).
 
cock 756

cock

Użytkownik
Piłka się kręci, jak cały sport wokół kasy. Afera? Odkryli to odkryli, nie raz odkryją, nie raz się jeszcze ustawią. Faktycznie.. Pierwszy włos na jajkach... Bardziej szokujące jest, że dali się złapać. ????
 
P 67

prz3m4s

Użytkownik
Polecam obejrzeć dokument: Sport, mafia i korupcja. To, że masa meczy jest ustawiana, wiadomo nie od dziś, kwestią czasu były tego typu wiadomości.
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
No, ale piszesz tak ironicznie jakby nic na rzeczy nie było...Mnie to np dobija takie coś jak się czyta o ustawianiu nawet LM czy eliminacji...
A jak mam napisać?
Co w tym jest szokującego ?
Jeśli interesujesz się piłką nożną i grywałeś kilka (8-10) lat temu w naziemnych* to z pewnością nie raz spotkałeś tam piłkarza lub kogoś z jego otoczenia.
*Mam na myśli miejscowość w której grał klub I lub II ligowy
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
P 0

pankuntakinte

Użytkownik
A kartki ? A karne ? Wg mnie banalnie takie coś ustawić w piłce nożnej.
Chodziło mi o to, że w piłce przeważnie musi się ugadać do tego większość zespołu, natomiast w tenisie wystarczą dwie osoby. Myślisz, że dlaczego np jakiś Meksykanin, który przyjeżdża dajmy na to do Polski i jest rozstawiony z numerem jeden, przegrywa z jakimś polskim, młodym kotem?
 
marfi 629

marfi

Użytkownik
Myślę, że wielce wymowna jest statystyka podana w filmie &quot;Sport, mafia i korupcja&quot;.
Wartość turnieju tenisowego (organizacja, wynajęcie kortów, opłacenie nagród dla zawodników): 4 mln $
Wartość zakładów przyjętych na ten turniej: 400 mln $.
Tenis to moim zdaniem sport nr 2 jeżeli chodzi o ustawianie meczów. To, że tenisiści mają kasy jak lodu to mit. Może tylko zawodnicy z TOP 50 są bezpieczni finansowo, a reszta cały czas musi szukać prywatnych sponsorów bo bardzo dużo kosztują wyjazdy, sprzęt, trening, opłacenie dobrego trenera, siłownia, dieta itp. A zdarza się, że jedziesz na turniej 1000 km i odpadasz w pierwszej rundzie. Z czegoś trzeba żyć.
I tak niekwestionowany nr.1 to piłka nożna. Widziałem kiedyś na youtube filmik ok.10 min pokazujący różne sytuacje na boiska polskiej ekstraklasy na przełomie XX i XXI w. Jaja niesamowite. 90 min, 0:0, zawodnik Widzewa bez piłki przewraca się w polu karnym i turla się po ziemi i oczywiście podyktowana jedenastka. Co innego jak zawodnik np. Barcelony bardzo dobrze umie symulować i potrafi tak nabrać sędziego, że ten daje czerwoną kartkę, a co innego kiedy wszyscy widzą, włącznie z sędzią, że faulu nie ma. Mam cichą nadzieję, że Europol trochę odkryje niejasnych sytuacji.
Kolejne ciekawe zjawisko to obstawianie przez anonimowych graczy meczu ligi amatorskiej np. singapurskiej lub bangledaszu. Stawia powiedzmy milion usd na outsidera przy kursie 10.0 i płaci zawodnikom faworytów powiedzmy po głupi 1000 dolarów i koniec. Podobną sytuację pokazali w tym filmie. To jednak obecnie jest mało prawdopodobne bo teraz na takie ligi są śmieciowe limity po kilka dolarów.
 
S 2K

szatan666

Użytkownik
Kolejne ciekawe zjawisko to obstawianie przez anonimowych graczy meczu ligi amatorskiej np. singapurskiej lub bangledaszu. Stawia powiedzmy milion usd na outsidera przy kursie 10.0 i płaci zawodnikom faworytów powiedzmy po głupi 1000 dolarów i koniec. Podobną sytuację pokazali w tym filmie. To jednak obecnie jest mało prawdopodobne bo teraz na takie ligi są śmieciowe limity po kilka dolarów.
Nie ma na takie ligi limitow paro dolarowych jak i nigdy nie mozna bylo grac milionow wiec troche nagiales fakty. W Sbobet limit na najslabsze ligi wynosi niecale 300 euro za click.
 
R 10

rwtwolves

Użytkownik
Chodziło mi o to, że w piłce przeważnie musi się ugadać do tego większość zespołu, natomiast w tenisie wystarczą dwie osoby. Myślisz, że dlaczego np jakiś Meksykanin, który przyjeżdża dajmy na to do Polski i jest rozstawiony z numerem jeden, przegrywa z jakimś polskim, młodym kotem?
W pilce wystarczy jedna osoba biorąca bezpośrednio udział w spotkaniu zeby sobie ustawić (może to być główny sędzia , albo ktorykolwiek z zawodników na placu gry ) - od czego buki mają zaklady : będzie karny, czy tez - będzie czerwona kartka, czy gol do 15 min (tu bramkarze mają pole do popisu ) . Paradoksalnie im wyższy poziom tym łatwiej o taki numer ... czytaj. - mnogość różnych zakładów pobocznych
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Ja słyszałem, że Marcin-Odra z Vaderem ustawiają mecze, dlatego mają kasę na alkohol na zlotach i utrzymanie tego całego forum.

Jak ktoś nie pamięta, to przypomnę jako ciekawostka:


Kiedyś czytałem gdzieś o ustawianiu meczów w II Bundeslidze na dokładne wyniki 1:0, ale ile w tym prawdy to wiedzą pewnie sami wtajemniczeni.
Być może chodzi Ci tu o to , co jakiś czas temu napisałem...
Ale te wyniki to było po 1-1 i dotyczyło to 3.Bundesligi w jednej z ostatnich kolejek , gdy wszystko było tam już posprzątane - zaś &quot;rozprowadzającymi&quot; byli liderzy tego biznesu z krajów b. Jugosławii.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Warto poczytać:

&quot;historia z ligi fińskiej, gdzie w 2005 roku drużyna AC Vantaan Allianssi przegrała mecz 0:8 - zagrało w nim aż dziewięciu niedawno sprowadzonych debiutantów, wystawił ich niedawno sprowadzony belgijski trener, niedawno klub kupił chiński biznesmen Ye Zheyun, a klienci azjatyckich bukmacherów akurat na to spotkanie postawili miliony...

Ye Zheyun nawiedził też wiele klubów nękanych kłopotami finansowymi. Zjawił się m.in. w Lierse, prowadzonym przez niejakiego Paula Puta. I ten ostatni wkrótce dwukrotnie posłał w ligowy bój rezerwy. A potem jako jedyny - co wywołało burzliwe protesty, afera rozlała się na mnóstwo podejrzanych meczów - został ukarany&quot;.

http://sport.wp.pl/kat,32272,title,Skandaliczny-mecz-w-finskiej-lidze,wid,7616734,wiadomosc.html

http://forum.bukmacherskie.com/f300/korupcja-w-sporcie-22812-8.html

http://www.sport.pl/pilka/2029020,64946,13380087.html

.
 
Do góry Bottom