>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

wirus, bateria i płyta główna

zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Witam, dziś podczas oglądania meczu wyskoczył mi biały ekran ze sławnym komunikatem, że policja mnie namierzyła i żebym zapłacił kasę jeśli nie chcę iść siedzieć. Wyłączyłem laptopa (dell studio 1535) i chciałem ponownie go uruchomić. A że znowu było to samo, to chciałem następnie uruchomić kompa w trybie awaryjnym, żeby ściągnąć program do usunięcia tego syfu. Jednak po wbiciu na pulpit komputer sam z siebie zaczął się ponownie uruchamiać. I znowu kilka razy to się powtórzyło. Tak więc pomyślałem że pozostaje tylko format. Więc po włożeniu płytki z windowsem (vista) próbuję włączyć komputer ale wyświetla mi się czarne tło i komunikat: TIME DAY OF CLOCK STOPPED. I teraz:z tego co przeczytałem na necie (a czytałem mało mo na telefonie jestem) to jest to wina albo płyty głównej albo baterii. A bateria mi już z dwa miesiące temu padła(nie pokazuje dobrze godziny daty). Czy ten komunikat może być powiązany z tym wirusem, ze wirus podszywa się pod windowsa i nie daje mi uruchomić trybu awaryjnego. Czy to przypadek, że akurat w tym samym czasie padła bateria/płyta glowna i wyskoczył wirus? A jeśli to rzeczywiście prawdziwy komunikat systemu i trzeba wymienić baterie (to nie problem, gorzej z wymianą płyty głównej) to właśnie czy myślicie czy konieczna jest wymiana płyty głównej? Z góry dzięki za pomoc i dodam że proszę o odpowiedzi w miarę prostym językiem bo w komputerach jestem laikiem ????
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Esiok wspaniała rada.
Radi77 ---&gt;też tak chciałem ale problem w tym że teraz w ogóle nie mogę nic działać na kompuerach bo przy włączeniu systemu od razu wyskakuje ten komunikat i nawet nie da rady wcisnąć f8
 
radi77 43

radi77

Użytkownik
Esiok wspaniała rada.
Radi77 ---&gt;też tak chciałem ale problem w tym że teraz w ogóle nie mogę nic działać na kompuerach bo przy włączeniu systemu od razu wyskakuje ten komunikat i nawet nie da rady wcisnąć f8
uuuu ja jakos wszedlem w tryb awaryjny i przywrociłem i bylo dobrze
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
uuuu ja jakos wszedlem w tryb awaryjny i przywrociłem i bylo dobrze
Właśnie problem w tym że jakby to był tylko ten wirus to spoko ale teraz nie mogę wejść nawet na tryb awaryjny. Dzięki za chęci jakbyś coś jeszcze wiedział to śmiało ;)
 
new_season 2

new_season

Użytkownik
Takie coś znalazłem:
Time-of-day clock stopped (Zatrzymanie zegara)
Zapasowy akumulator umożliwia odczytanie danych przechowywanych w pamięci NVRAM. Podłącz komputer do gniazda elektrycznego w celu naładowania akumulatora. Jeżeli problem nie został usunięty, zadzwoń do firmy Dell w celu otrzymania pomocy technicznej.
---
W skrócie, to na 100% nie jest płyta główna a akumulatorek.
Na angielskich forach piszą, co by rozkręcić laptopa, wyciągnąć ten akumulatorek i po 15 sekundach z powrotem wsadzić. Problem ma wtedy zniknąć.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Ok dzięki new season, dzięki również BSNT.
Ale problem do końca nie zniknął. Pozostaje sprawa wirusa. Gdy próbuję uruchomić tryb awaryjny to po wejściu na pulpit system sam z siebie ponownie się uruchamia do trybu normalnego a w normalnym trybie uruchamia się oczywiście policyjny wirus. Czyli w koło macieju. Może ktoś jeszcze raz pomoże ;)
Ps. Na prawdę nie znam się na kompach i proszę o wyrozumiałość
 
new_season 2

new_season

Użytkownik
Ok dzięki new season, dzięki również BSNT.
Ale problem do końca nie zniknął. Pozostaje sprawa wirusa. Gdy próbuję uruchomić tryb awaryjny to po wejściu na pulpit system sam z siebie ponownie się uruchamia do trybu normalnego a w normalnym trybie uruchamia się oczywiście policyjny wirus. Czyli w koło macieju. Może ktoś jeszcze raz pomoże ;)
Ps. Na prawdę nie znam się na kompach i proszę o wyrozumiałość
Spróbuj uruchomić system awaryjny z obsługą sieci lub wierszem poleceń.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
Spróbuj uruchomić system awaryjny z obsługą sieci lub wierszem poleceń.
Tylko w tym problem że gdy chce uruchomić tryb awaryjny z obsługa sieci to tak jak pisałem nie wiadomo czego system od razu się ponownie uruchamia w normalnym trybie. Nie mogę po prostu wejść w tryb awaryjny.
OK JUŻ PO SPRAWIE! Dzięki wszystkim za pomoc. Można zamknąć.
 
Do góry Bottom