>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2012/2013 - Sapporo

Status
Zamknięty.
michaju 21

michaju

Użytkownik
PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 18.01.2013
06:30 oficjalny trening
08:30 kwalifikacje

Sobota, 19.01.2013
07:30 seria próbna
08:30 pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 20.01.2013
01:00 kwalifikacje
02:00 pierwsza seria konkursowa​

kilka moich luźnych typów

Freund wygra @ 20 STS ⛔

Nie wiadomo czego spodziewać się po Niemcu. Dobry początek sezonu. Później nieco zawiódł na TCS. Nie startował w Wiśle. W Zakopanem nic wielkiego nie pokazał. Może było jeszcze za wcześnie na dojście do optymalnej formy. Kurs w innych bukach 9-10, i taki powinien mniej więcej być wystawiony. Dla mnie lekkie value.

Sapporo HS134 1 seria
Deschwanden - Janda 2 @ 2,90 STS ⛔

Co prawda Szwajcarowi w tym sezonie już kilka skoków wyszło, jednak nie jest na tyle regularnym zawodnikiem, aby być tak wyraźnym faworytem w tej parze. Skoki na treningach miał niezłe. Janda oczywiście skacze bez jakiegokolwiek błysku. Dlatego szanse oceniam 50-50.

Sapporo HS134
Kasai - Ito 2 @ 2,75 Millenium ✅

Ito bez formy. Kasai również. W zeszłym roku Ito podwójne zwycięstwo. Na treningach skakali porównywalnie. Szanse 50-50.

I jeszcze STS wystawił kilka par słabych zawodników na pierwszą serie. Wg mnie te kursy są trochę przeszacowane. Wystawione są głównie na podstawie wyników z treningów. Dla mnie szanse w tych typach to 50-50, a kursy są bardzo zachęcające. Każdy z nich jest w stanie popsuć skok. Posegregowałem wg najbardziej prawdopodobnych wg mnie.

Elverum - Naglic 2 @ 4,60 STS ⛔
Grigoli - Korek 2 @ 7,00 STS ⛔
Johnson - Kang Ch 2 @ 5,00 STS ⛔
 
G 277

geryx

Użytkownik
✅Kasai-Haybock 1 @ 1,6 unibet
Według mnie Kasai w tej parze wygra, a przemawia za tym kilka faktów. Po pierwsze Kasai zrezygnował z ostatnich startów żeby odpocząć i przygotować się do japońskich konkursów, które gospodarze zawsze traktują poważnie i zawsze wypadają tam lepiej niż zazwyczaj w innych konkursach. Po drugie dla Haybocka zmiana stref czasowych itp.
Na koniec trochę statystyki. W zeszłym roku w Saporro Kasai 15 miejsce (126 i 122,5m) i 33 (110m) i a Haybock 31 (116,5) i 40 ( 107m).
Czyli pan z Austrii dwukrotnie nie wszedł do 30 finałowej.
2 lata temu Kasai odpowiednio 11 i 14 miejsce a przeciwnik 26 i 41.
W generalce tegorocznej Japoniec o 4 miejsca wyżej.
 
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
Taku Takeuchi – Jan Matura 1 1,8 (Unibet)
Puchar Świata w Japonii rządzi się swoimi prawami. Wpływ na to mają specyficzne warunki i inna strefa czasowa. Niewątpliwie jest to korzystne dla zawodników gospodarzy, którzy w Sapporo czują się najlepiej. W przeciągu ostatnich 3 lat rozegrano tam 6 konkursów i pięciokrotnie na podium stawał któryś z Japończyków. Akurat Takeuchi nie jest w tym gronie, ale ma sporą szanse na dobry wynik w tym sezonie, kto wie może nawet na podium.
Takeuchi skakał tylko w pierwszej sesji treningowej, gdzie oddał bardzo dobry skok na odległość 127 metrów, co dało mu 2 lokatę. Niespodziewanie ten trening wygrał Jan Matura skacząc 132 metry. Czech skakał jeszcze w kwalifikacjach, które ostatecznie ogłoszono drugim treningiem. Oddał słaby skok na odległość 113,5m.
Na polskich skoczniach obaj skakali przyzwoicie, choć trzeba przyznać, że lepsze wyniki osiągał Matura. Nie ma się co dziwić, bo Japończycy w przeciwieństwie do Czechów nie przepadają za konkursami rozgrywanymi w naszym kraju. Dodam tylko, że Takeuchi w tym sezonie zadebiutował na polskich skoczniach.
Ze względu na okoliczności uważam, że wyraźnym faworytem tego pojedynku jest Japończyk. Gdyby skakali na neutralnym terenie to kursy byłby wystawione niemal idealnie, ale w Sapporo na Taku powinno być max. 1,6.
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Ze względu na okoliczności uważam, że wyraźnym faworytem tego pojedynku jest Japończyk. Gdyby skakali na neutralnym terenie to kursy byłby wystawione niemal idealnie, ale w Sapporo na Taku powinno być max. 1,6.
W tym sezonie H2H: 8-5 dla Taku Takeuchi. Z tym że od pięciu konkursów regularnie skacze gorzej od Matury.
Czy takim handicapem jest to że skaczą w Japonii? Śmiem wątpić w ten argument.
Takeuchi poza domem, był od 2-3 miesięcy, stąd podważę ten handicap - jeśli chodzi o aklimatyzacje.
Japończycy w przeciwieństwie do Czechów nie przepadają za konkursami rozgrywanymi w naszym kraju.
Skąd teza że Matura przepada za skoczniami w Polsce? Jego miejsca w konkursach: 39; 35; 37; 26; 41; 27; 33; 19; 46; 45.
Dopiero w tym sezonie kiedy forma jest przyzwoita skakał dobrze.Jak dla mnie w tym konkursie w tej parze nie ma faworyta.
Dla mnie no bet. Szczególnie że według synoptyków wiatr może kręcić, a dodatkowo przeszkadzać ma padający śnieg.
PS: Proszę, nie lejmy wody, tylko po to by analiza była dłuższa. ;) Pozdrawiam.
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Kamil Stoch vs. Anders Bardal 2 @ 1.72 (Unibet). ✅ ✅
Słyszysz Bardal, myślisz - regularność.
Dla mnie Anders Bardal jest synonimem regularności i braku zepsutych skoków.
Regularny, regularny i jeszcze raz regularny. Czego nie można powiedzieć o Kamilu.
W zawodach w Polsce - raz wygrał Bardal, raz zajął drugie miejsce. O jego formę jestem spokojny, widać że jest w wysokiej dyspozycji. W treningu, w porównywalnych warunkach lepszy Norweg od Stocha o 10 metrów.
Patrząc na H2H z tego sezonu: 7-3 na korzyść Bardala.
✅ Bardal ma HC jeśli chodzi o noty za styl. W dwóch skokach ok 2-4 pkt. ;)
 
D 39

domuji

Użytkownik
W Saporro zdecydowanie stawiam na Taku Takeuchi w zakładach H2H. Ostatnio w Polsce skakał bardzo dobrze, w Saporro w próbnej oddał także bardzo dobry skok, tymbardziej jest u siebie ( Matura bez szału, wyszedł mu skok w próbnej stąd niezły kurs, Kranjec stabilnie ale nie najlepiej, Taku jest w gazie), więc:
Taku Takeuchi v Matura 1,76 ⛔
Taku Takeuchi v Kranjec 1,50 (1 runda) ⛔
Oraz:
Hilde v Loitzl 1,62 (1 runda) ✅
Hilde w tym sezonie bardzo dobrze. Praktycznie w każdym konkursie lepiej od Loitzla, jak dla mnie pewka. Musiałoby mu bardzo powiać plecy żeby wygrał z baardzo przeciętnym Austriakiem, polecam.
Hilde v Kofler 1,62 ✅
Znowu stawiam na Hilde. Tak jak wyżej pisałem, jest powtarzalny, równy a przy tym prezentuje wysoki poziom. Kofler w zdecydowanym dole, także polecam.
Wszystko Bet365.
EDIT: Cholera, ale się przejechałem na Takeuchim. Ale niestety nie było do przewidzenia, że będzie skakał praktycznie w ciszy gdzie wszyscy mieli huragan pod narty. Przepraszam jeśli ktoś pobrał Taku ode mnie. Szoda, że przed konkursem na koncie u buka 0 bo Matura był pewniakiem na podium a mógł być niezły kurs. Do następnego.
 
noname007x 3,3K

noname007x

Użytkownik
Rzadko wdaje się w tego typu dyskusje, ale zrobię dla Ciebie wyjątek ;)
Czy takim handicapem jest to że skaczą w Japonii? Śmiem wątpić w ten argument.
Takeuchi poza domem, był od 2-3 miesięcy, stąd podważę ten handicap - jeśli chodzi o aklimatyzacje.
Handicap zawsze jest w Sapporo dla Japończyków. Nie chodzi tylko o aklimatyzację, choć nawet jeśli chodzi o nią to także na pewno szybciej zaaklimatyzuje się Takeuchi. W końcu to jego ojczyzna.
Skąd teza że Matura przepada za skoczniami w Polsce? Jego miejsca w konkursach: 39; 35; 37; 26; 41; 27; 33; 19; 46; 45.
Teza stąd, że Matura regularnie przyjeżdża do Zakopanego skakać, a Takeuchi był w tym roku po raz pierwszy. Nie chodziło mi o wyniki... A nawet jeśli to w Zakopanym przeważnie jest wysoki poziom i zawodnik typu Matura ma tutaj ciężko zrobić dobry wynik.
------------------------
Słyszysz Bardal, myślisz - regularność.
Dla mnie Anders Bardal jest synonimem regularności i braku zepsutych skoków.
Regularny, regularny i jeszcze raz regularny. Czego nie można powiedzieć o Kamilu.
W zawodach w Polsce - raz wygrał Bardal, raz zajął drugie miejsce. O jego formę jestem spokojny, widać że jest w wysokiej dyspozycji.
Po 2 słabych skokach w drużynówce nie byłbym taki pewien, czy on jest mega regularny.
W treningu, w porównywalnych warunkach lepszy Norweg od Stocha o 10 metrów.
Dokładnie to o 9,5 metra, ale to szczegół. Nie napisałeś, że w 3 sesji treningowej to Polak lepiej skoczył o 3 metry - zawsze coś ????
P.S. Proszę bądź bardziej obiektywny przy analizie, a nie pisz tylko o zaletach typu ????
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Po 2 słabych skokach w drużynówce nie byłbym taki pewien, czy on jest mega regularny.
A powód tego? Warunki, które niesamowicie kręciły.
Druga sprawa, że drugi skok miał o nic. Dzień później pokazał co potrafi.
Nie napisałeś, że w 3 sesji treningowej to Polak lepiej skoczył o 3 metry - zawsze coś.
Oficjalnie odbyła się jedynie tylko jedna sesja.
PS: Sprowokowana dyskusja, cieszy odpowiedź. Pozdrawiam i trzymam kciuki za typ.
 
D 39

domuji

Użytkownik
Jak ktoś zdąży jeszcze do totomixu to grać ????

Bardal-Vassiliev KL ✅ Bardal cały sezon równo, cały sezon dobrze. Vassiliev też nie skacze źle, lecz zazwyczaj ma problemu z notami poprzez słabe lądowanie oraz zazwyczaj ciężko oddać mu dwa równe, długie i dobrze ocenione skoki. Jeśli jeszcze w jednej serii miałby jeszcze jakąś szansę to w końcowym wyniku widze go za Bardalem.

1.40
2.30

Hilde-Vassiliev KL ✅ Dokładnie ta sama sytuacja co z Bardalem i Vasillievem.
1.55
2.10

M.Kot-Żyła (1 seria) ✅ KL Kot generalnie radzi sobie dużo lepiej w całym sezonie, w Sapporo jest pomiędzy nimi przepaść. Wybrałem pierwszą serię bo jest wyższy kurs a przewiduje, że Piotrek może w 2 nawet nie zagościć.
1.40
2.40
Bardal-Matura ✅ KL Matura w niesamowitym gazie, skocznia zrobiona chyba dla niego. Jest pewne ryzyko, bo p rzy Bardalu wystarczy jeden słabszy skok i może to przegrać jednak stawiam na Czecha, dobry kurs, warto pograć.
1.55
2.10

Bardal-Freund KL ✅ Freund ostatnio w dołku, Bardal jak już wyżej pisałem. W Saporro dodatkowo nie skacze najlepiej, w konkursie oddał najlepsze skoki, w treningach słabo.
1.45
2.30
Hilde-Freund KL ✅ To samo co Bardal - Freund.
1.55
2.10

Stoch-Kot KL ✅ Stoch równiej od Maćka w całym sezonie no i raczej lepiej. Jutro przewiduje lepszy konkurs dla Kamila niż dzisiaj. Brakowało mu błysku mimo to przed Maćkiem, gramy.
1.45
2.30


Matura TOP3 1,75 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
galek7 0

galek7

Użytkownik
Wszystkie typy na jutrzejszy konkurs, propozycje z UNIBET:

M.Haybock - G. Deschwanden 2 - 1.90 ✅
Pojedynek dwóch młodych zawdoników.
W dzisiejszym wieczornym(w Japoni) o jedną pozycję lepszy był Szwajcar,
który po pierwszym skoku plasował się w 1wszej 10tce, drugi skok nie był już tak dobry,
ale i tak zanotował najlepszy wynik w swojej karierze.
Podejrzewam, że jutro Szwajcar odda dwa równe skoki i zajmie miejsce lepsze niż dzisiaj.
Jest on w wysokiej formie, co pokazał w ostatnip turnieju PK, gdzie wygrał jeden konkurs.
Haybock skacze bardzo przeciętnie, więc jeżeli wiatr nie będzie płatał figli to Deschwanden będzie wyżej.

Vassiliev - Neumayer 1 - 1.75 ✅
Stawiam na zawodnika z Rosji, który co raz lepiej się prezentuje.
Niemiec wyjątkowo dobrze zaprezentował się dzisiaj, ale jutro myślę że będzie troszkę gorzej.
Vassiliev zazwyczaj traci punkty za styl, ale w tej parze jego konkurent stylowo skacze jeszcze gorzej.
Vassiliev jest coraz mocniejszy psychicznie, co raz rzadiej przydarzają mu sie całkowite klapy,
a w obecniej formie ma szanse nawet na podium.

Loitzl - Hlava 1 - 1.85 ✅
Austriak powoli wraca do dobrej dyspozycji, może nie jest jeszcze ta forma co w poprzednich sezonach,
ale skoki zaczynają być co raz dalsze, a pamietając o jego nienagannym stylu gwarantuje mu bardzo wysokie noty za styl.
Hlava skacze porównywalnie do Austriaka, ale właśnie styl moim zdaniem przechyla szalę na stronę Loitzla
i to on jutro będzie troszkę wyżej.
Jacobsen-Prevc - 1 - 1.55 ⛔
W dzisiejszym konkursie Prevc był bardzo wysoko po pierwszej serii, ale zawdzięczał to głównie bardzo dobrym warunko.
W drugim skoku przy w miarę wyrównanych warunkach skoczył już dużo bliżej i w konsekwencji spadł tuż za Norwega,
któremu nie wyszedł żaden skok. W pierwszym wyszedł nierówno, zachwiało nim w powietrzu i nie potrafił już odlecieć.
Drugi skok był lepszy, ale Norweg ma bardzo duże
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Daiki Ito - Taku Takeuchi 1 @1,60 tobet
W pierwszym konkursie mieliśmy dosyć losowe warunki w Sapporo i wcale nie chodziło o to że jedni mieli wiatr pod narty a inni w plecy tylko że wszyscy mieli dobre warunki lecz ten uśredniony pomiar wychodził czasem tak na plus dla skocza że miał odejmowane i po prawie 30 punktów. W parze Japończyków faworyta widze w Ito. Nie skakał na początku sezonu, potem forma słaba, więc jeśli ma sie gdzieś odbudować to właśnie u siebie a jak wiadomo możliwości ma bardzo duże. W dzisiejszych zawodach zrobił 6 miejsce z tym że za drugi skok miał najwyższą łączną ocenę w calej serii. Poza tym jeśli będą podobne warunki jak w pierwszym konkursie to również widze tutaj plus dla Ito bo ten zaliczany jest do grona &quot;lotników&quot; którzy szczególnie potrafią takie warunki wykorzystać. Takeuchi początek sezonu miał niezły jednak z czasem wyniki coraz słabsze. W Saporro spisuje się dobrze, w pierwszym konkursie 16 miejsce i myślę że stać go na zrobienie jeszcze lepszego wyniku, jednak starszego kolegi przeskoczyć nie powinien.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Ito - Kot 1 1.85 unibet⛔Brawo Daiki:grin:

W tym sezonie Japończyk występował rzadko i prezentował się dosyć słabo.Zapewne szykuje formę na mistrzostwa świata, ale w Sapporo na swoim terenie skacze solidnie meldując się regularnie w pierwszej dziesiątce.Z kolei Polak w ostatnim czasie ustabilizował swoją formę i regularnie plasuje się w pierwszej dziesiątce konkursów PŚ.Jeżeli warunki na skoczni będą podobne do tych wczorajszych faworytem powinien być Ito.
Matura-Hilde 1 1.75 unibet✅
Czech to wczorajszy sensacyjny zwycięzca, znakomicie prezentuje się w Sapporo zarówno na treningach jak i w oficjalnych seriach regularnie lądując powyżej 130 metrów.Z kolei Norweg na treningach nie prezentował się rewelacyjnie, ale we wczorajszym konkursie uplasował się tuż za Maturą .Mimo wszystko liczę na podtrzymanie dobrej passy pepika.
Kasai-Wank 1 1.55 Unibet ⛔
Dziadek Kasai najlepsze lata rzeczywiście ma już za sobą, ale u siebie podobnie jak Ito skacze solidnie i patrząc na to jak radził sobie na treningach powinien zakręcić się w okolicach pierwszej dziesiątki.Niemiec w tym sezonie ma spore wahania formy jak większość jego kolegów z kadry i w Sapporo również nie zachwyca.W pierwszym konkursie dwie lokaty za Japończykiem w niedzielę powinno być podobnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Vassiliev - Kasai 1.37
Millenium
Dla mnie bardzo fajny bet na dokładkę do czegoś.
Rosjanin sobie fajnie radzi w tym sezonie. Jak jeszcze za czasów Wojtka Skupienia oglądałem skoki to pamiętam go, że sobie z presją średnio radził. Widać teraz wzmocnił się psychicznie i naprawdę nieźle to wygląda. Dość często gości w dziesiątce. Gdyby jeszcze tak stylowo latał lepiej to by bankowo miał lepsze miejsca. Ale moc w nogach jest skoro z jego stylem nierzadko plasuje się na wysokich miejscach.
Kasai to już odcina kupony głównie. Ten sezon nie jest zdecydowanie jego czołowym. Nawet u siebie dzisiaj rano szału nie było. Ok, 11 miejsce to nie jest źle, ale chciałoby się więcej.
No i nawet stylowo z Rosjaninem przegrał, tego już nie komentuję.
Jak dla mnie moc jest z Vassilievem i powinien spokojnie łyknąć Kasaia.
 
zikos 14,7K

zikos

Użytkownik
Kot - Tepes 2.25
Fortuna

Kot dziś w drugiej serii poleciał daleko, jeden z dalszych skoków, ale wiatr był to poleciał. Tepes z kolei przeciwnie, mimo kiepskich warunków, poleciał nie tak źle. W pierwszej serii było odwrotnie, ale różnica mniejsza. W sumie Tepes prawie tyle samo punktów, więc nieźle.

Jak wiemy w Sapporo pogoda bywa różna, wieje, pada śnieg często. Nawet po wynikach dzisiejszych widać, że wiart równy dla wszystkich to nie był. Także jutro sytuacja może być odwrotna, to Tepes może dostać wiatr, a Kot nie. Skoro Tepes poradził sobie przy słabym wietrze i nie był daleko za Kotem to w przypadku dobrego będzie spokojnie z przodu. Oczywiście to tylko przewidywania, wróżką nie jestem, nie wiem co będzie, ale wiadomo, że może być różnie. Dla mnie kursy jednak bardziej wyrównane powinny być.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Anders Bardal - Tom Hilde 1 @ 1,60 Tobet ⛔
Bardal jest w tej chwili w bardzo stabilnej formie, cały czas utrzymuje się w czołówce, gdzieś koło podium. Z Hilde jest różnie, bo te skoki czasem są słabsze, zdarzają się próby bardzo dobre (w końcu w pierwszym konkursie w Sapporo był na drugim miejscu, Bardal był czwarty). Dużo jednak Hildemu pomógł wiatr, który miał świetne warunki pod narty, a takowe ten zawodnik potrafi znakomicie wykorzystać. Na treningach z Bardalem jednak już przegrywał. Sapporo to kapryśna i loteryjna skocznia, ale drugi raz Hildemu tak mocno raczej nie podwieje. Oczywiście, będzie w ścisłej czołówce, ale moim zdaniem najlepszym z Norwegów tym razem będzie Bardal. Można grać ten Bardal TOP 3, bo przy takiej stawce w Japonii co najmniej raz na pudle powinien się znaleźć będąc w takiej dyspozycji.
Deschwanden - Ingvaldsen 1 @ 1,50 Bet365 ✅
Norweg latał daleko tylko jak mu silnie podwiało. To zawodnik niedoświadczony w PŚ, raczej stały uczestnik Pucharu Kontynentalnego. Szwajcar od TCS złapał naprawdę fajną formę i w każdym konkursie ma realne szanse by wejść do 30. Jeżeli warunki pogodowe bardzo nie wypaczą tego H2H to Deschwanden powinien być wyżej, podobnie jak w pierwszym konkursie (19-30).
Kornilov - Zografski 1 @ 1,76 Bet365 ⛔
Obaj nie mogą odnaleźć się na tej skoczni, ale Rosjanin skacze te sto kilkanaście metrów w miarę regularnie w przeciwieństwie do Bułgara, który ma problemy z przekroczeniem 110 metra. Kornilov raczej bez problemu, chyba, że spadnie na bulę, a to w Sapporo u zawodników w słabej lub przeciętnej formie jest możliwe.
Dawid Kubacki - Piotr Żyła 1 @ 1,57 Bet365 (po I serii) ✅
Łukasz Kruczek po pierwszym konkursie w Japonii: &quot;Skoki Dawida zaczynają powoli przypominać te z grudnia, jak np. z Engelbergu, gdzie walczył o wysokie lokaty. Jeszcze nie są w 100% takie, ale już jest blisko. Można sądzić, że ta lekka obniżka dyspozycji już jest za nim. Piotrek nie może tutaj ustawić takiej pozycji najazdowej, jaką miał w Wiśle i w Zakopanem. To jest jeden z podstawowych elementów, które decydują o jakości tego co się dzieje później. Dziś już i tak te skoki były lepsze od tych z dnia wczorajszego. Jak zwalczy problem to będzie znów w porządku&quot;.
Rzeczywiście Żyła miał tu na treningach próby, gdzie lądował na buli. To jest technicznie chaotyczny zawodnik i jak się rozreguluje, co przychodzi mu dość łatwo, to próby nie wyglądają zbyt dobrze, a i do odpowiedniej pozycji na rozbiegu i progu trudno mu wrócić. U Kubackiego według Kruczka idzie stabilizacja formy, a jego potencjał jest na drugą dziesiątkę PŚ. Widać to zresztą w solidnych próbach Dawida w Sapporo.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Noriaki Kasai - Andreas Wank 1 1.55 unibet
Co prawda konkursy w Japonii to w moim odczuciu nierówne warunki dla poszczególnych zawodników, jednak zdecydowałem się zagrać jeden bardzo ciekawy zakład. Noriaki Kasia został zestawiony w parze z Andreasem Wankiem, co prawda w Pucharze Świata nieco wyżej jest Niemiec, jednak zdecydowanym faworytem w tej parze jest reprezentant gospodarzy. Japońskie weteran zna tą skocznie świetnie i nawet w słabszych warunkach widać ze potrafi sobie radzić, dziś pomimo gorszych warunków był wyżej w klasyfikacji konkursu od Wanka. Jeśli do tego dodamy że podczas wcześniejszych treningów i kwalifikacji ciągle dużo lepiej wypadał Kasai wychodzi że pomimo nierównych warunków jakie mogą panować na skoczni to reprezentant gospodarzy jest zdecydowanym faworytem w tej parze.
 
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
Daiki Ito-Maciej Kot 2 1,85 unibet

Konkursy w Japonii zawsze rządzą sie swoimi prawami. Głównym czynnikiem jest wiatr i bardzo nierówne warunki dla zawodników.Bardzo ciekawa para z bardzo wyrównanymi kursami, ja osobiście uważam ze po prostu Maciek skacze lepiej niz Daiki w tym sezonie. Jest w lepszej formie. Japończyk po kontuzji jest cieniem zawodnika z poprzedniego sezonu,Kot wygląda pewniej pod względem psychicznym nawet jeśli nie będzie odpowiednich warunków- jest wstanie oddać niezły skok. Jak wiadomo Ito woli wiatr pod narty z tylnym często sobie nie radzi jako ze sezon jest długi wyczerpujący, myślę ze nie jest tez w najwyżej formie fizycznej. Za drobne można zaryzykować na polaka.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Miałem Ito na podium zagrane @8,00..I po raz kolejny organizatorzy dowodzą,że są równi i równiejsi w PŚ.Pamiętamy Loitzla w Zakopanem? Sytuacja identyczna.Tyle że Austriakowi pozwolono skoczyć 2.raz.Podobno dyskwalifikacja Ito dotyczy tego,że oddał skok przy czerwonym świetle.Ok jeśli tak to spoko.Loitzl wtedy wystartował przy zielonym,czyli oddał skok.A że nie wybił się z progu to już inna historia i dlaczego nie policzyli mu po prostu że osiągnął 0 metrów?
Wiem,że znów snuję teorie spiskowe.Ale po raz kolejny Hofer i spółka dają mi do tego podstawy.
http://www.youtube.com/watch?v=i0-pP1ND6wM
E: przeczytałem cały regulamin na stronie FIS-u i jedyne co znalazłem na temat takiej sytuacji to j:
During the competition, the chief of the inrun observes and controls the entire
length of the inrun. In the case of a fall or an obstruction on the inrun, the
Jury uses information from the chief of the inrun to determine whether to
allow the competitor a re-jump.
A competitor hindered or interfered with during the jump by an error on the
part of an official, an animal, spectators or any other «force majeure» may
appeal to the Jury. After considering the facts reported, the Jury shall either
allow or reject a repeat of the jump. In case of one of the above mentioned
reasons, the Jury is entitled to allow repetition of the jump from their own
point of view.

Czyli jakby chcieli to by mu dali powtórzyć skok ze względu na &quot;siłę zewnętrzną&quot; w tym wypadku padający śnieg,który sprawił że ręka Ito ześlizgnęła się po belce..
 
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
Daiki Ito-Maciej Kot 2 1,85 unibet✅

Konkursy w Japonii zawsze rządzą sie swoimi prawami. Głównym czynnikiem jest wiatr i bardzo nierówne warunki dla zawodników.Bardzo ciekawa para z bardzo wyrównanymi kursami, ja osobiście uważam ze po prostu Maciek skacze lepiej niz Daiki w tym sezonie. Jest w lepszej formie. Japończyk po kontuzji jest cieniem zawodnika z poprzedniego sezonu,Kot wygląda pewniej pod względem psychicznym nawet jeśli nie będzie odpowiednich warunków- jest wstanie oddać niezły skok. Jak wiadomo Ito woli wiatr pod narty z tylnym często sobie nie radzi jako ze sezon jest długi wyczerpujący, myślę ze nie jest tez w najwyżej formie fizycznej. Za drobne można zaryzykować na polaka.
jak zawsze loteryjne warunki, nie lubię typować Japońskich konkursów. Kot szczęśliwie, znowu Tepes minimalnie lepszy od mojego Japońskiego faworyta. Młody szwajcar wykorzysta dobre warunki w 1 serii mniej odjętych pkt no ale jak skacze sie przy takich warunkach ze odejmują 25pkt to trzeba sie chyba zabić żeby byc wysoko....
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom