>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Australian Open '13 - turniej główny mężczyzn

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Australian Open 2013​
Turniej główny mężczyzn​




Miejsce: Melbourne (Australia)
Data: 14.01.2013-27.01.2013
Nawierzchnia: Hard
Rozmiar drabinki: S-128 D-64
Oficjalna strona turnieju: http://www.australianopen.com/index.html
Drabinka turnieju singlowego: http://www.australianopen.com/en_AU/scores/draws/ms/index.html
Drabinka turnieju deblowego: http://www.australianopen.com/en_AU/scores/draws/md/index.html
Plan meczów na dany dzień: http://www.australianopen.com/en_AU/scores/schedule/index.html
Historia turnieju Australian Open: http://en.wikipedia.org/wiki/Australian_Open




Kursy na końcowe zwycięstwo w turnieju singlowym (Bet-at-home):






Zapraszam do dyskusji i pisania analiz​
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
acetate 474

acetate

Użytkownik
Player to win AO 2013?
Novak Djokovic @ 2.15 (Pinnacle)
Wiem, ze jest to zdecydowanie za wczesnie zeby moc stwierdzic wygrana Serba. Niemniej jednak jestem w duzym stopniu pewien, iz uda mu sie dotrzec do finalu. Pytanie tylko z kim go bedzie rozgrywal, oczywiscie licza sie w zasadzie 2 nazwiska, kazdy wie jakie. Ewentualnie jakis czarny kon moze wskoczyc na to miejsce. Teraz dopiero pojawia sie pytanie, czy Djokovicowi uda sie wygrac w finale? Tego nie wie na chwile obecna nikt. Niemniej jednak napewno kursy beda oscylowac w mniejszych granicach niz ponad 2 na czyste zwycięstwo, tego mozna byc pewnym. Jesli ktos chce miec juz zamrozony zaklad na final AO, polecam teraz zagrac, niz potem grac po mniejszym kursie.
Faktow za wygrana Serba przedstawiac wielu nie trzeba, po udanym roku 2012 napewno bedzie chcial sie utrzymac na szczycie i pokazac po raz kolejny swoja dominacje. Przypominam, ze rok temu zwyciezyl w finale AO z Nadalem, wiec napewno bedzie chcial powtorzyc ten wyczyn. Jak juz wspomnialem, glownie 2 nazwiska beda mu najbardziej przeszkadzac w osiagnieciu tego celu.
Wiem, ze ta analiza jest kiepska, wlasciwie tego nie mozna nazwac analiza. Ale tak naprawde to nie jest typ typowo pod zwyciestwo (chociaz i tak uwazam, ze Djoko ogra zarowno Federera, jak i Murray&#39;a) tylko typ, ktory wiele osob bedzie chcialo zagrac juz za 20 dni. A jak juz wspomnialem, warto miec wtedy zamrozony wiekszy kurs, bo o to chodzi w tej calej zabawie.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Novak Djokovic @ 2.15 ... Jesli ktos chce miec juz zamrozony zaklad na final AO, polecam teraz zagrac, niz potem grac po mniejszym kursie.
Taka jest prawda, że niezbyt opłaca się grać i mrozić gotówki na czyste zwycięstwo AO. Lepiej byś wyszedł bądź podobnie grając na Novaka od początku turnieju all in tej stawki co byś miał przeznaczone na zwycięstwo. W finale byś miał prawdopodobnie kurs 1,40-1,70. W półfinale 1,20-1,40 we wcześniejszych fazach mniejsze kursy (oczywiście wszystko w zależności kto będzie stał po drugiej stronie siatki), ale mniej więcej tak to będzie wyglądało, a skumulowane kursy od początku grania na Novaka dałoby Ci identyczny bądź nawet i większy zysk niż sam czysty win, do tego nie zapominajmy, że w razie kreczu podczas meczu miałbyś zwrot w niektórych bukmacherach. Też warto pamiętać o grze live, jakby Novak gdzieś zgubił 1 set, albo miał wyrównany pojedynek, można wtedy złapać znacznie wyższe kursy na jego win.
Nie wiem jak krecze mają się do typu na zwycięstwo, ale wątpię by był tu jakiś zwrot.
A co do typu to zgadzam się z nim, Nadala nie ma. Federer w Australii nie czuł się zbyt dobrze, a Murray jest nieobliczalny, wątpię by powtórzył sukces z US Open 2012.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Granie live faktycznie mialo by sens, ale nie zawsze jest taka mozliwosc. Przyznam tez, ze po prostu wygodniej mi jest zagrac jeden zaklad, niz grac all in wyjsciowej stawki na Djoko po kursach ~1,10.
Krecz to niby dobry argument, ale nie pamietam aby sie on zdarzyl Djoko. Nie powinien sie forsowac za mocno w drodze do finalu, chyba ze jakis wilk mu napsuje krwi ???? Jak bedzie, czas pokaze.
No i zawsze mozna zamrozic ten jeden zaklad i ladowac kase dalej w Djoko na pojedyncze mecze z ujemnym handi itp ;-)
Jeszcze co do ewentualnego dog&#39;a, licze po cichu, ze Del Potro zajdzie naprawde daleko.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Pisałem, pisałem i zamknąłem sobie przez przypadek nie tą kartę...
Proponuję zagrac ten zakład na przykład w Marathonbet po 2.20 (z opcją podzielenia kursu 2.20 przez 2 w wypadku przegranej Nole w finale) lub w Sportingbet (2.10 z opcją podzielenia kursu przez 3 w wypadku przegranej Nole w finale).
W przypadku przegranej Nole w finale (zakładamy zakład w Marathonbet) dostajemy zarobek w postaci 10% stawki. Dla mnie bardzo fajna opcja - ale poczekam chyba na losowanie i zebranie spokojnie większej kwoty na ten zakład.
 
mason9233 2

mason9233

Użytkownik
Taka jest prawda, że niezbyt opłaca się grać i mrozić gotówki na czyste zwycięstwo AO. Lepiej byś wyszedł bądź podobnie grając na Novaka od początku turnieju all in tej stawki co byś miał przeznaczone na zwycięstwo. W finale byś miał prawdopodobnie kurs 1,40-1,70. W półfinale 1,20-1,40 we wcześniejszych fazach mniejsze kursy (oczywiście wszystko w zależności kto będzie stał po drugiej stronie siatki), ale mniej więcej tak to będzie wyglądało, a skumulowane kursy od początku grania na Novaka dałoby Ci identyczny bądź nawet i większy zysk niż sam czysty win, do tego nie zapominajmy, że w razie kreczu podczas meczu miałbyś zwrot w niektórych bukmacherach. Też warto pamiętać o grze live, jakby Novak gdzieś zgubił 1 set, albo miał wyrównany pojedynek, można wtedy złapać znacznie wyższe kursy na jego win.
Nie wiem jak krecze mają się do typu na zwycięstwo, ale wątpię by był tu jakiś zwrot.

A co do typu to zgadzam się z nim, Nadala nie ma. Federer w Australii nie czuł się zbyt dobrze, a Murray jest nieobliczalny, wątpię by powtórzył sukces z US Open 2012.
Też myślałem o Djoko ns końcowy winner, ale kurs wgl mnie nie zadowala. Więc twoja opcja wydaję się być lepsza. Tak naprawdę, tylko Roger, Murray, JM Del Potro są w stanie zagrozić Nole&#39;emu. Wygrał, tu dwa razy z rzędu, dobrze mu się tutaj gra więc powinien tu wygrać i teraz. Dla mnie jest absolutnym faworytem.
 
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Jest już dostępna drabinka turnieju głównego. Co by nie mówić świetne losowanie dla Djoko. I runda może nie najłatwiejsza ( Mathieu), niemniej jednak najgroźniejsi konkurenci wydają się być w dolnej połówce. Nie sądzą aby Berdych lub Ferrer zagrozili Serbowi w awansie do finału. Na dole mamy za to Murray&#39;a, Del Potro, Rogera i Tsongę. Zwłaszcza Fed jak dla mnie ma ciężką drabinkę. Zaczyna z Paire, potem ewentualnie Davydenko i Tomic. Jak na pierwsze trzy rundy szlema to naprawdę ciężki zestaw. Tak na pierwszy rzut oka ładnie wygląda typ w Unibecie Del Potro 1-8, czyli awans Argentyńczyka do ćwierćfinału. Juan Martin jak tylko omijają go kontuzje jest dla mnie w Top 5 na świecie. Dobrze zakończył poprzedni sezon, teraz poodbija trochę na Kooyong Classic i w AO moim zdaniem może namieszać. 1/4 spokojnie do osiągnięcia, w tej części drabinki mamy Granollersa, Seppiego i Cilicia czyli tenisistów mimo wszystko niższej klasy. Potem ewentualnie może być Murray i to może być świetne spotkanie. Największym zagrożeniem wydaje się tutaj być Cilic, nie sądzę jednak żeby nierówny Chorwat w meczu best of 5 pokonał Delpo. A zatem na początek gramy:
Del Potro J.M miejsca 1-8 1.70 Unibet
 
M 2

maniak96

Użytkownik
Tenis, ATP Australian Open
Tommy Haas-Jarko Nieminen
typ: Nieminen
2,75
sts
Analiza
Uważam, że Fin tu ma większe szanse, ponieważ jest 3 lata młodszy, a trapiony w przeszłości kontuzjami niemiecki zawodnik nie jest kondycyjnie przygotowany. Ostatni mecz z Monfilsem pokazał możliwosci w tej własnie dziedzinie. Przegral ten mecz na własne życzenie. Fin prezentuje równy poziom, rok temu wygral turniej w Sydney, a w tegorocznej edycji tego turnieju napsuł wiele krwi rewelacyjnemu Tomicowi. Uważam, że może to byc 5 setówka,a w takim wypadku więcej szans ma Nieminen.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
I runda AO: Zemlja - Granollers: 1 @ 2,71 (Pinnacle) ⛔

Granollers bardzo nieprzekonująco zagrał w Sydney, pokazał fatalny tenis w meczu ze średnio dysponowanym Seppim w 1/4: obijał sędziów, w decydujących momentach uparcie testował wytrzymałość siatki, walił seryjnie baloniaste returny. Ponad 60% szans na Marcela to przesada, Grega zapewne powstanie jak feniks po przejściowych problemach zdrowotnych i pokaże Hiszpanowi Francuzowi gdzie ślimaki zimują.
 
P 160

peter42

Użytkownik
Millman-Ito 4-6,4-6,6-3,6-0 5-7
typ 1
kurs 1,5 Marathonbet


Końcowke roku Millman miał kiepską przegral miedzy innymi z Ito,ale na australijskiej ziemi to juz inny zawodnik. Fajnie walczył z Murrayem czy Seppim a to zawodnicy znacznie lepsi od Japonczyka. Licze ze jego niezly serwis da mu drugie zwyciestwo nad Ito,h2h 1-3 ten jedyny win odniósl jednak w tym roku co jeszcze bardziej przekonuje do postawienia na Johna.

Dimitrov to chińska podrobka Federera,topi sie na słoncu...
 
gamesetmatch 538

gamesetmatch

Użytkownik
I runda AO: Zemlja - Granollers: 1 @ 2,71 (Pinnacle)
Grega zapewne powstanie jak feniks po przejściowych problemach zdrowotnych i pokaże Francuzowi gdzie ślimaki zimują.
Hiszpanowi :zoltakartka: :razz:

Co do typu to zgadzam się w 100 procentach.

A oto moje takie zwyczajne przemyślenia :grin:

Tipsarevic - Hewwit 1 1,5

Australijczyk to już nie ten zawodnik co kiedyś i nawet gra przed własną publiką nie pomoże mu w zwycięstwie. Od czasów kiedy lał Tipsarevica sporo się zmieniło. Janko jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem, czego nie można powiedzieć o Lleytonie. Rok temu co prawda odpadł dopiero z Djokovicem ale wcześniej nie pokonał nikogo specjalnego. Roddick skreczował, a Raonic dał się ograć - mnie to nie dziwi.
Zdziwi mnie natomiast ewentualna porażka Serba i kurs 1,5 na Janko biorę z pocałowaniem ręki :p

Melzer - Kukushkin 2 3,75

Z Melzerem bywa różnie, kto na niego stawia to wie o czym mówię. Potrafi zagrać dobre spotkanie, ale potrafi też przejść jakby obok meczu i spartaczyć sprawę. Bynajmniej ja Melzera znam z tej strony.
Kukushkin to objawienie zeszłorocznego turnieju i powiem szczerze liczę na niego w tym spotkaniu. Mam nadzieję, że przygotował się do tego turnieju należycie, a Melzer nie odpali nagle fajerwerków... :cool:

Lacko - Muller 1 1,57

Lacko w dobrej formie i zdecydowanie więcej atutów po jego stronie. Muller udowodnił mi w zeszłym sezonie, że bez serwisu nie istnieje. Przegrany tb z Ouanna bodajże z 5**-1 czy 5-1** dobrej wizytówki mu nie daje. Racja, każdemu się może zdarzyć, ale to nie zmienia faktu, że Lacko w tym spotkaniu będzie rozdawał karty i awansuje do kolejnej rundy.

Robredo - Levine 2 1,83

Robredo cienuje, wtopa z Millmanem, a jego rywal wyraźnie na fali wznoszącej. Dodatkowo atut w postaci lewej ręki, a ich kariery zmierzają w przeciwnych kierunkach. Nie ma innej opcji niż zwycięstwo Jessego :cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
clemenza 230

clemenza

Użytkownik
Australian Open 2013 startujemy!
Znamy drabinkę, kursy większości spotkań. Pierwsza runda, szczególnie w Australii, po tenisowych wakacjach, ciężka do typowania. Jednak udało mi się wybrać trzy spotkania, które wyglądają bardzo interesująco i postaram się poukładać z nich jakieś sensowne kupony.
Jurgen Melzer - Mikhail Kukushkin
2 @ 3.75 Bet365
Pamiętacie grę Kukushkina przed rokiem? Wtedy był w super formie, ale co by nie mówić, nawierzchnia kortu bardzo mu odpowiada, jego umiarkowana ofensywa świetnie się sprawdza, na australijskich, stosunkowo wolnych kortach twardych. Co prawda w tym roku nie grał, w ogóle skończył ubiegły sezon w sierpniu (później jeszcze jeden mecz w DC). Mimo wszystko kurs przesadzony, tym bardziej, że gra z Melzerem (rozstawiony z nr. 27), który jest kompletnie bez formy. Z zawodnika z 2010r. zostało niewiele, kompletnie się posypał, nie potrafi dominować na korcie, popełnia dużo błędów, nawet serwis już tak bardzo nie pomaga. Biorąc to pod uwagę + formę zawodnika na początku sezonu, uważam, że Misza ma wielkie szanse na zwycięstwo, jeśli tylko jest w pełni zdrów a z tego co mi wiadomo to tak właśnie jest.
Jerzy Janowicz - Simone Bolelli
1 @ 1.40 Bet365
Zapewne będzie duża dyskusja na temat tego meczu, dlatego nie będę się rozpisywać. Uważam, że Jurek przewyższa Bolelliego w prawie każdym elemencie, posiada serwis, który będzie mu tu bardzo pomagał. Nawet jeśli zdarzy mu się słabszy moment to w końcu gra w Wielkim Szlemie i zawsze będzie miał dużo czasu na odrabianie strat. Oczywiste jest, że ciężko grać mecz na takim dystansie, z tak serwującym rywalem.
Grigor Dimitrov - Julian Benneteau ⛔
1 @ 1.57 Bet365
Dwa tenisowe pokolenia. Dimitrov 22, Benneteau 32 lata. H2H 2:0 dla Bułgara. Obaj grali w pierwszych turniejach sezonu. Dimitrov zagrał super zawody w Brisbane, imponował serwisem i dokładnością. Bezmyślnych ataków wciąż odrobinę za dużo, ale i tak widziałem w jego grze postęp w porównaniu do 2012 roku. W tym tygodniu ugrał 4 gemy, w meczu z... Fogninim! Jednak Grigor to tenisowe &quot;ziółko&quot;, zapewne w ostatnim momencie stwierdził, że nie warto grać drugiego eventu pod rząd i przeszedł obok meczu. Bo trudno mi uwierzyć w to, że walcząc na 100% przegrałby z Włochem... I to w takim stosunku! Benneteau w Sydney wygrał dwa mecze, ale rywale raczej kiepska półka (Harrison i Andujar). Wciąż stać go na dobry tenis, ale do lat świetności nie powróci i coraz częściej będzie brakowało mu atutów w meczach, ze świeżą krwią (Dimitrov, Tomic, Janowicz, Nishikori). Oni już potrafią wytrzymywać ciężkie wymiany, pilnować podania a dodatkowo mają ten błysk, którego Francuzowi zaczyna brakować.
Razem daje kurs: 8.24, to jeszcze przemyślę, Bułgara + Polaka zagram w dublu, chociaż jeszcze nie myślałem nad stawką.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Australian Open
Anderson K. - Lorenzi P. 3:1 ✅
Typ: Anderson K.
Kohlschreiber P. - Darcis S. 3:0 ✅
Typ: Kohlschreiber P.
Tomic B. - Mayer L. 3:0 ✅
Typ: Tomic B.
Malisse X. - Andujar P. 3:0 ✅
Typ: Malisse X.
Nishikori K. - Hanescu V. 3:1 ✅
Typ: Nishikori K.

Kurs: 1,75 bet-at-home
Ten kupon musi wejść!
Anderson w bardzo dobrej formie, Lorenzi to mączka. H2H 1:0 z 2012 roku.
Kohschreiber w bardzo dobrej formie, powinno być bez problemów.
Tomic u siebie z przeciętnym Mayerem. Już w Sydney pokazuje co potrafi.
Malisse w dobrej formie, jak zagra to co potrafi to Andujar nie będzie miał nic do powiedzenia. Na hardzie osiąga przeciętnei wyniki.
Nishikori z Hanescu, różnica klas zawodników po prostu. Rumun woli wolniejsze korty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
kasztanowy 1,2K

kasztanowy

Użytkownik
Dolgopolov - Monfils @2.10 - BAH 1:3 ✅
W I rundzie trafiają nam się dwa ciekawe mecze, mówię tu o spotkaniach Dolgo - Monfils i Dimitrov - Benneteau. W tym drugim faworyzowanie Bułgara mnie nie dziwi, jednak jeśli chodzi o mecz Ukraińca z Francuzem, kurs na Gaela to bardzo dobra okazja to zarobku. Jak już pisałem w tym roku, Dolgo to gracz niesamowicie chimeryczny, z dużymi umiejętnościami, potencjałem, z tym że ten potencjał ten jest niewykorzystywany przez Alexandra. Dolgo wprawdzie rozstawiony, ale nie widzę powodów, by miał nie odpaść z dobrze grającym ostatnio Monfilsem, nieźle grał w Doha, gdzie wyeliminował Kohliego, chociaż później przegrał z dobrze dysponowanym Brandsem. Dolgo w tym roku grał tylko w Brisbane, w I rundzie wygrał z Nieminenem, ale w następnej rundzie przegrał 0:2 z Nishikorim. Później jeszcze rozegrał trzy wprawdzie nieistotne mecze, ale wszystkie przegrał. Atutem Francuza jest niewątpliwie serwis, Gael serwuje bardzo solidnie i bardzo ciężko jest go przełamać przy dobrej dyspozycji serwisowej. Myślę, że po takim kursie warto spróbować pogrania Monfilsa.
 
midq 677

midq

Użytkownik
Popatrzyłem na drabinkę jak tam ustawili kwalifikantów i znalazłem ciekawą parę:
Klizan [27] - Brands
Niby wyżej rozstawiony jest Klizan ale Brands jest aktualnie w świetnej formie. Klizan w tym roku rozegrał tylko jeden mecz w którym przegrał 6-1 6-2 z Istominem. Wiadomo, nie można się sugerować jednym meczem, jednak Brands świetnie rozpoczął ten sezon, w Doha wygrał 6 meczów (razem z kwalifikacjami) w tym z Monfilsem i Chardym, a przegrał dopiero w półfinale po walce 5-7 5-7 z Gasquetem. Kwalifikacje AO przeszedł jak burza wygrywając 3 mecze, stracił seta tylko w 1 rundzie z Danceviciem. Kursy na ten mecz jeszcze nie wystawione, ale jeśli na Brandsa będą kursy 1,5+ to pewnie zagram. Możliwe, że dubelek z Dimitrovem lub Tipsareviciem.

Popieram typ na Monfilsa, też mi się wydaje, że może wygrać z Alexem.

#edit
2.48 na Brandsa w marathonbecie, imho duzy valuebet ✅ izzi
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
D 5

djibril

Użytkownik
A nie bierzecie pod uwagę dobrych występów Ukraińca w AO? Co prawda w zeszłym roku tylko 3 runda, ale 2 lata temu był ćwierćfinał. Oczywiście liczy się obecna sytuacja, ale dla mnie to no bet. Monfils od 2009 r. przynajmniej dochodził do trzeciej rundy, jednak jeśli musiałbym wybierać, to postawiłbym na Dolgopolova.
 
harvey 967

harvey

Użytkownik
Australian Open 2013
Dzień 1​


W końcu ruszamy, z całym nowym sezonem Wielkoszlemowym na całego. Australian Open to chyba najbardziej wyczekiwany turniej w całym sezonie, może dlatego, że to własnie te zawody są pierwszą prestiżową rywalizacją w całym cyklu. Z pewnością jak co roku czek nas duża dawka tenisa z najwyższej półki. Przez dwa tygodnie noc w noc, będziemy się emocjonować zarówno pojedynkami Pań jak i Panów. Duże nadzieje chyba każdy kibic czy fan tenisa, ma względem naszej najlepszej zawodniczki od lat, czyli Agnieszki Radwańskiej. Ja jednak skupiłem się na turnieju Panów. Novak Djokovic jeżeli wygra zawody trzeci raz z rzędu będzie pierwszym zawodnikiem od czasów Australijczyka Roya Emersona z lat 1963-1967, któremu sztuka triumfu trzy razy z rzędu się udała. Z pewnością największymi faworytami jest wielka trójka, czyli Djokovic, Murray oraz Federer. Czy ktoś im zagrozi ? Kandydatów jest cała masa, bo Ferrer, Del Potro czy Tsonga, apetyt na końcowe zwycięstwo z pewnością mają, a może ktoś z młodych Raonic, Dimitrov albo Tomic. Cóż wiele pytań i jak na razie żadnych odpowiedzi. Zapraszam do śledzenia tematu i zachęcam do pisania !

1#
Brugues-Davi A. - Lopez F.
typ: Brugues-Davi A.(+7.5 gema)
kurs: 2.00 # Marathonbet
W pierwszej rundzie mamy bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek dwóch hiszpańskich zawodników. Spotkają się mianowicie Feliciano Lopez oraz Arnau Brugues-Davi. Wg bukmacherów faworytem i to dość znacznym jest bardziej utytułowany Hiszpan, jednak ja bym młodszemu o cztery lata Bruguesie-Davi wszystkich szans nie odbierał.
Lopez startuje w Melbourne po raz 11 i jak dotychczas jego największym osiągnięciem była gra w czwartej rundzie w ubiegłym roku. Jak dotychczas w tegorocznym sezonie zagrał trzy pojedynki przeciwko Kubotowi i przegrał 4-6 2-6 po dość słabej, a nawet bardzo słabej grze, do tego pokonał Chardego i dość pewnie przegrał z Andersonem. Lopez to jak wiadomo serwis, a jak ta część gry nie jest na odpowiednim poziomie to reszta gry się sypie. Nie jest to zawodnik, który samymi wymianami jest gotów wygrać mecz. Fakt może i bez podania starczy to na rywala w tym wypadku, ale ja bym nie był taki pewien. W meczu przeciwko Polakowi, Lopez wygrywał po pierwszym trafionym 55%, a po drugim zaledwie 38%, co jak co ale te liczby są fatalnym wynikiem jak dla niego. Wiem, że nie powinno się sugerować jednym spotkaniem, ale jak na razie tylko jedno rozegrał i z pewnością jest to jakiś odnośnik do pierwszego meczu w turnieju Wielkiego Szlema.
Brugues-Davi to zawodnik, który po raz trzeci z rzędu próbował swoich szans w kwalifikacjach i w końcu się udało. Wygrał trzy kolejne mecze i awansował do turnieju głównego. Od pierwszej rundy kolejno z: Zhangiem, Yangiem oraz Struffem. Fakt, nie są to tuzy światowego tenisa i nie można tych nazwisk porównywać z Lopezem, jednak śmiem twierdzić, że te zwycięstw dodadzą Hiszpanowi pewności siebie i powalczy w tym pojedynku. W spotkaniu przeciwko Struffowi Hiszpan stracił w całym meczu przy swoim podaniu zaledwie 3 punkty! Widziałem tego zawodnika dwa razy w życiu i to było na poziomie challengerów. Grał tam całkiem nieźle, ma nawet dobry serwis i fh. Może to wyglądało całkiem dobrze, bo był to zaledwie taki poziom gier. Jednak twierdzę, że jak nie zje go stresik spowodowany grą w turnieju głównym to na trzech setach się nie skończy i handicap w postaci 7.5 gema jest na ten mecz dość dobrą opcją.
____________________
2#
Donskoy E. - Ungur A.
typ: Donskoy E. / Donskoy E.(-1.5 seta)
kurs: 1.40 # Pinnacle / 1.78 # Unibet
W tym meczu spotykają się zawodnicy, którzy raczej wciąż są na poziomie challenegerów, a dzięki dobrej grze właśnie w turniejach takiej rangi wyrobili sobie ranking do startu w turnieju głównym Australian Open. Dla obu zawodników, czyli Donskoya oraz Ungura będzie to pierwszy w historii start w turnieju głównym w Melbourne.
Donskoy to w mojej opinii wciąż zawodnik, który ma sporo do zaoferowania. Nie raz widziałem tego zawodnika w challengerach, gdzie grali na hardzie i zawsze mi się podobała jego gra. Dość dobry pewny serwis oraz nawet określę to agresywny styl gry daje mu sporo punktów. Posiada pewny kończący fh z którego często korzysta. Właśnie hard jest jego ulubioną nawierzchnią i to na niej w 2012 roku wygrywał Challengery w Tyumen, Loughborough (obydwa w hali), Segovia czy Astana. W tym roku nie zachwycił występem w Chennai, gdzie przegrał dość łatwo z Soedą. Jednak czuję, że bardziej skupił się własnie na turnieju Wielkiego Szlema i jestem pewien, że tutaj nie da takie plamy jak w Indiach.
Po drugiej stronie zawodnik, który na clayu na poziomie challengerów gra bardzo dobrze. Jednak podkreślam, że tylko na nawierzchni ziemnej. Na hardzie ma rozegranych zaledwie 23 spotkania z czego 15 porażek. Jak dla mnie jest to zawodnik, który na tej nawierzchni sobie totalnie nie radzi. Woli on wolniejszą grę gdzie czuje się lepiej. W tym roku jeszcze nie grał, więc ciężko się odnieść do czegoś. Jednak w mojej opinii posiada on o wiele mniej argumentów po swojej stronie w walce z zawodnikiem z Rosji. W ubiegłym roku mierzyli się raz i to własnie na clay&#39;u w finale turnieju w Maroko i wtedy Donskoy pewnie wygrał 6:1 6:3. Jeżeli na ziemi tak pewnie wygrał to jestem dość spokojny o ten pojedynek i pewną wygraną Evgenya.
____________________
3#
Millman J. - Ito T.
typ: Millman J.
kurs: 1.50 # Marathonbet
Spotkanie na które z pewnością kibice w Melborune będą niecierpliwie czekać, gdyż ich zawodnik, czyli John Millman w pierwszej rundzie spotkanie się z Japończykiem Tatsuma Ito. Faworyt ? W mojej ocenie Millman powinien to wygrać.
Australijczyk to wciąż nadzieja Australijskiego tenisa. Mimo, że ma już 23 lata to wciąż fani tenisa w Australii mają nadzieję, że urodzony zawodnik w Brisbane da im trochę powodów do radości. W końcu doczekał się dzikiej karty i będzie mógł zagrać w turnieju głównym otwartych mistrzostw Australii. Wylosował chyba najlepiej jak mógł, więc powinien zrobić wszystko by wygrać. Ostatnio grał w Brisbane i zaprezentował się bardzo dobrze. Przeszedł dzielnie kwalifikacje, w których wygrał między innymi z Saville, Bogomolovem, Youngiem. W turnieju głównym w pierwszej rundzie wygrał dość łatwo właśnie z Ito 6:4 6:1, by następnie przegrać po trzech setach z Murrayam. Millman to zawodnik, który może nie posiada jakiś bardzo dobrych uderzeń z fh czy bh i super serwisu, ale to zawodnik dość ułożony i solidny w wymianach powinien być lepszy, niż Ito.
Japończyk w ubiegłym roku wygrał w pierwszej rundzie ze Starace, by następnie przegrać z Mahutem. Ranking sobie wyrobił na różnych turniejach w Azji, gdzie ciągle startuje. Widziałem raz tego zawodnika i zapadła mi w pamięć jego nieregularność. Potrafi zagrać kilka solidnych akcji, by później złapać przestój i stracić kilka punktów z rzędu. W tym roku jak dotychczas rozegrany zaledwie jeden mecz właśnie z Millmanem o którym wspominałem wyżej, który był przegrany. Jak dla mnie Australijczyk wspierany przez swoja publiczność powinien sobie poradzić. z Japończykiem. Fakt mecz nie będzie należał do łatwych i szybkich, ale ostatnie zwycięstwo Millmana powinno dodać mu pewności siebie, raz wygrał to i drugi raz też powinien.
____________________
4#
Reister J. - Rufin G.
typ: Reister J.
kurs: 1.60 # Marathonbet
Mecz pomiędzy zawodnikami z Niemiec oraz Francji. Los chciał, że Resiter będzie się mierzył w pierwszej rundzie z Rufinem. Wg mnie dość pewnym faworytem w tym meczu jest Reister, który już raz wygrał z Rufinem.
Julian to zawodnik, który może super wyników nie osiąga jednak dla mnie to wciąż zawodnik, któremu jak się chce to potrafi grać całkiem dobrze. Przeszedł dzielnie kwalifikacje w których pokonał Kudlę, Reida oraz Warda i to wszystko bez straty seta. Widać, po statystykach, że dobrze się czuje tutaj Niemiec. Serwis siedzi, aż miło bo w tych trzech meczach zaledwie tylko dwa razy oddał swoje podanie. W Australii gra po raz trzeci, ale dopiero pierwszy raz w turnieju głównym.
Rufin to zawodnik, który preferuje grę na nawierzchni ziemnej i to właśnie tam zdobywał swoje triumfy w challengerach. W tym sezonie zaledwie jeden mecz w Chennai przeciwko Amritraj&#39;owi z którym przegrał w trzech setach. W AO gra po raz drugi w turnieju głównym. Rufin to grajek, który może i umiejętności ma trochę na wyższym poziomie, niż Reister jednak nie jest regularny. Na clay&#39;u potrafi grać i wygrywać z każdym na poziomie challengerów, jednak hard to już inna bajka. Zarówno jeden jak i drugi dużo nie grali na twardych kortach. Reister sobie dobrze radził w kwalifikacjach i liczę na podtrzymanie dobrej gry oraz passy wygranych. Z pewnością Rufin jest w jego zasięgu, pokonał go na clayu to i powinien na hardzie.

Na razie tyle z pewnością jeszcze ciekawie wygląda Dimitrov czy Phau. Jak będę miał trochę czasu to jeszcze coś opiszę. Powodzenia !
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
P 1

placzek

Użytkownik
1 runda
A ja proponuję jeszcze jeden mecz
Reister - Rufin 1 1.50.
Rufin przegrał na twardej w tym roku z.. Sousą i Armitrajem..Ostatni mecz w turnieju ATP na kortach twardych wygrał w 2010 roku.. A reister przeszedł kwalifikacje pokonując m.in. groźnego Kudlę.
Szkoda, że Stebe trafił na Wawrinkę. Po świetnych kwalifikacjach ograłby większość rywali kwalifikantów.
Proponuję jeszcze:
Kamke - Cippolla
Millman - Ito
Dimitrov - Benneteau
zastanawiają mnie też pary:
Stepanek - Troicki 1
oraz
Smyczek - Karlovic 1 (Smyczek przegrał ze Stebe i gra z Karlovicem, a ten z Wawrinką...)
 
green_hornet 36

green_hornet

Użytkownik
F. Fognini - R. Bautista - Agut 1 1,65 Bwin
Bardzo ciekawe spotkanie 1 Rundy pomiędzy Włochem Fogninim a niedawną rewelacją turnieju w Chennai Hiszpanem Bautistą Agutem, Moim faworytem tutaj jest Wloch ponieważ rozegrał dużo więcej ważnych pojedynków niż Hiszpan dodatkowo przemawiają za nim bezpośrednie pojedynki z Hiszpanem 2-0 na korzyść Włocha ( Ostatni raz wygrana w 2012 roku w St.Petersburgu ) co prawda przegrał niedawno z Granollersem ale wcześniej pokonał będącego ostatnio w świetnej formie Dimitrova i ostatnio Raonica na turnieju pokzowym. Hiszpan co prawda dotarl do finalu w Chennai ale jego gra jakoś mnie nie przekonuje wygrał z Berdychem ale co w tym meczu wyczyniał Berdych pozostanie jego tajemnicą potem równie dziwny mecz z Francuzem Paire gdzie po wygraniu pierwszego seta przez Francuza dość pewnie , dalej było widać ze Francuzowi zabrakło sil przez co przegrał. Dodając jeszcze problemy zdrowotne Aguta w finale z Tipsarevicem jak i ostatni krecz z Harrisonem jeszcze bardziej przekonują mnie do tego typu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom