>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Bieżące wydarzenia, newsy, komentarze

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Nie wiedzieć czemu dyskusja o Marszu Niepodległości przeniosła się do wątku o mediach. Aby zachować trochę porządku w dziale otwieram ten temat, w którym będziemy mogli rozmawiać na bieżąco, co tam dzieje się w kraju i poza nim.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Mam od razu ciekawy wywiad związany z wczorajszym dniem:

Gen. Polko dla Fronda.pl: Działania policji na MN nawiązywały raczej do taktyk ZOMO

- Policja powinna była działać zdecydowanie bardziej elastycznie, a nie nawiązywać do taktyk, które szczerze mówiąc przypominają raczej ZOMO. To przecież było działanie, które jeszcze bardziej zaogniało całą sytuację, aniżeli przyczyniło się do jej rozładowania - ocenia w rozmowie z Martą Brzezińską gen. Roman Polko.

Marta Brzezińska: Panie Generale, jak Pan ocenia działania policji podczas wczorajszego Marszu Niepodległości? Czy zrobiła wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom pochodu?


Gen. Roman Polko: Działanie policji, służb, urzędników nie dotyczy samego marszu. To pokłosie tego, co zostało, badź nie zostało zrobione wcześniej. Po pierwsze, cały czas byliśmy karmieni informacją, że będzie jeden słuszny marsz, który zjednoczy Polaków. Pozostałe wypadały na tym tle jako mniej słuszne, gorsze. To było dzielenie marszów na bardziej patriotyczne i te drugiej jakości. Już samo to mogło rodzić frustrację czy taką chęć „a my im pokażemy”.

A jak Pan ocenia, Panie Generale, samą technikę pracy policji?


Mając doświadczenia z ubiegłego roku, policja mogła łatwo przewidzieć, co się może stać. Wiadomo, że podczas przygotowań do tego typu wydarzyń, a w takich uczestniczyłem podczas pracy w Urzędzie Miasta Stołecznego, bardzo ważne jest rozpoznanie. Policja, służby mają informacje, kto może być potencjalnym sprawcą zamieszek. Nie jest tak, że nagle tłum się buntuje. Zwykle jest jakaś liczba prowokatorów, którzy potrafią skupić na sobie uwagę ludzi i prowokować różnego rodzaju zajścia. Tych prowokatorów można było wcześniej monitorować. Jeżeli to byli kibole – bo i takie infomacje się pojawiają – to tym bardziej policja dysponuje ich dokładnymi danymi. Z pewnością można było przewidzieć, co się wydarzy i przede wszystkim, nie dopuścić do tego, aby w tłum wmieszali się ludzie poubierani w kominiarki.

A jeżeli już do tego doszło?

Funkcjonariusze policji, także działający po cywilnemu, podczas samego zdarzenia powinni byli takich ludzi – prowokatorów - wyłuskać z tłumu, a nie doprowadzić do takiej sytuacji, w której legalna manifestacja zostaje zatrzymana przez kordon policji. Większość nie wiedziała co się dzieje, była zdezorientowana. Użyto środków, czy to gazu pieprzowego, czy to broni gładkolufowej. To rzeczywiście mogło eskalować. Słyszałem nawet takie opinie uczestników Marszu Niepodległości, którzy mówili, że znaleźli się w kotle. Nawet kiedy chcieli opuścić zgromadzenie, nie wiedzieli, w którą stronę pójść. Wziąwszy pod uwagę, że tam były kobiety i dzieci, sytuacja była bardzo trudna i mocno eskalowała. Myślę, że to był duży błąd. Takich rzeczy się nie robi. Trzeba działać wybiórczo na te osoby, które prowokują zajścia, a nie działać na całość. To mogło doprowadzić do regularnego zwarcia. Sytuacja mogła całkowicie wymknąć się spod kontroli.

Doszło do absurdalnej sytuacji, w której czoło pochodu zostało oddzielone od reszty uczestników. Na własne oczy widziałam, jak grupa ok. 150 osób stała przez blisko godzinę w okolicach pl. Konstytucji czekając na te kilkadziesiąt tysięcy, które na rondzie Dmowskiego zatrzymała policja. Dziś oglądam w sieci nagrania, na których widać, jak dwóch posłów zatrzymuje armatkę wodną i próbuje negocjować z policją umożliwienie marszu. Czy rozdzielanie marszu było nieodpowiedzialnym działaniem?

Zdecydowanie! Wiadomo, że na czele pochodu zwykle idą organizatorzy, którzy kierują manifestacją, komitety poparcia. Szczególnie jeśli to są parlamentarzyści, to myślę, że warto takich ludzi posłuchać, a nie działać w sposób standardowy, łatwy do przewidzenia, mało elastyczny. Nie chcę formułować zbyt daleko idących ocen, ale powinniśmy byli wyciągnąć wnioski z tego, co miało miejsce w ubiegłym roku. Policja powinna była działać zdecydowanie bardziej elastycznie, a nie nawiązywać do taktyk, które szczerze mówiąc przypominają raczej ZOMO. To przecież było działanie, które jeszcze bardziej zaogniało całą sytuację, aniżeli przyczyniło się do jej rozładowania. Na szczęście jakoś to się rozeszło po kościach, tym razem. Z pewnością opinie, które już w mediach słyszałem, że państwo znowu zdało egzamin, to absurd. Nie chciałbym, aby państwo w taki sposób po raz kolejny „zdawało egzamin”. Trzeba uderzyć się w piersi i powiedzieć, co zrobiliśmy źle i to poprawiać. A nie przechodzić w nastrój samozadowolenia – dziś słyszałem, jak pani prezydent Warszawy mówi, że wprawdzie były zamieszki, ale było lepiej niż w tamtym roku.

Rozmawiała Marta Brzezińska
http://www.fronda.pl/a/gen-polko-dla-frondapl-dzialania-policji-na-mn-nawiazywaly-raczej-do-taktyk-zomo,23557.html
 
alkoterror 1,4K

alkoterror

Użytkownik
Po niedzielnych zajściach w Warszawie podczas Marszu Niepodległości SLD chce w ciągu dwóch tygodni złożyć wniosek o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Argumentuje, że mają one charakter faszystowski i łamią konstytucję. &quot;SLD nie posiada moralnego prawa do jakiejkolwiek oceny organizowanych przez nas uroczystości&quot; - odpowiada Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,SLD-chce-delegalizacji-ONR-i-Mlodziezy-Wszechpolskiej,wid,15083849,wiadomosc.html


„Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej”.
Józef Stalin

+bonus

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;amp;v=rhE5qTjwMro
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Poniższe słowa chciałbym zadedykować uczestnikom akcji ogólnopolskiego samobiczowania „Pokłosie 2012”, jak również uczestnikom akcji samobiczowań z lat poprzednich i przyszłych. To zastrzeżenie jest o tyle ważne, że wiemy ze stuprocentową pewnością, iż takie akcje będą ogłaszane i nie zabraknie im entuzjastów.
Dedykowane słowa są odpowiedzią na pytanie: Czy powinniśmy przepraszać za Jedwabne?
„Nie. Nie odczuwam żadnej solidarności z tymi, którzy palili Żydów. Odczuwam solidarność z tymi, którzy byli paleni – jeśli oczywiście mam do tego prawo. Źli ludzie zamordowali swoje ofiary. Buntuje się we mnie wszystko przeciwko oprawcom z Jedwabnego i przeciw usytuowaniu mnie w grupie tych oprawców. Nie chcę i nie czuję się za nich odpowiedzialny tylko z tego powodu, że mówię tym samym językiem”.
Powyższe słowa wypowiedział w lipcu 2001 r., w apogeum sporu o Jedwabne, Donald Tusk w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”. Dziękuję, Panie Premierze, za te piękne i mądre słowa. Wszakże osoby nie odczuwające przyjemności z masochizmu też mają prawo żyć w Polsce.
http://blog.rp.pl/gursztyn/2012/11/13/milosnikom-filmu-%E2%80%9Epoklosie%E2%80%9D/
piekne ;)
 
aerts 78

aerts

Użytkownik

Sieć nie chce SLD

Ponad 12 tysięcy(już ponad 15) internautów jest za delegalizacją partii Leszka Millera
Na portalach społecznościowych ruszyła akcja przeciwko Sojuszowi Lewicy Demokratycznej. Wcześniej działacze SLD zapowiedzieli, że będą domagać się delegalizacji organizacji odwołujących się do tradycji dawnej endecji: Młodzieży Wszechpolskiej i ONR. Reakcja internautów była natychmiastowa. Na portalu społecznościowym Facebook zorganizowali akcję „Zdelegalizować SLD&quot;.
Partyjne wpadki
– Nie może być miejsca na scenie politycznej dla ugrupowania, którego liderzy historycznie, politycznie, jak i swoją retoryką nawiązują do zbrodniczego totalitaryzmu komunistycznego – mówi „Rz&quot; jeden ze współuczestników akcji.
Uczestnicy akcji propagują głównie wśród internautów grafiki, plakaty i piosenki szydzące z SLD, filmy przypominające wpadki polityków i osób związanych z tą partią. Wśród nich m.in. film pokazujący Aleksandra Kwaśniewskiego zataczającego się na grobach Polaków pomordowanych w Charkowie. I apelują: „W domu, w pracy, na uczelni, przy urnie – zwalczajmy SLD. Zdelegalizujmy tę partię w debacie publicznej!&quot;.
– To pokazuje jak groźny jest odradzający się ruch skrajnej prawicy. My bronimy demokracji i spotykamy się z agresją, wyzwiskami, próbami zastraszania w ten sposób – burzy się w rozmowie z „Rz&quot; Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. I przekonuje, że akcja w sieci nie zaszkodzi popularności SLD wśród młodych internautów. – Nasi sympatycy reagują, dzwonią, przybywa nam sympatyków, którzy dołączają do naszego profilu na Facebooku – zapewnia.
Sprawdziliśmy. Tylko w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia akcji „Zdelegalizować SLD&quot; dołączyło do niej na Face-booku ponad 12 800 internautów. Oficjalny profil SLD na tym portalu ma ponad dwa razy sympatyków mniej – nieco ponad 5,5 tys. Do społecznej akcji „Jestem za zdelegalizowaniem MW i ONR&quot; przyłączyło się ok 1,6 tys. osób. – Akcja, o którą „Rz&quot; pyta, to atak na SLD. Dziwię się, że władze państwowe nie reagują – denerwuje się poseł Dariusz Joński, rzecznik SLD.
Młodzi gniewni
Uczestnicy akcji „Zdelegalizować SLD&quot; to, jak wynika z ich profilów facebookowych, głównie ludzie młodzi. Czy powielając krytyczne dla SLD materiały wśród swoich rówieśników, mogą wpłynąć na obniżenie poparcia dla Sojuszu w tej grupie wyborców?
Zdaniem blogera Grzegorza Wszołka tak się stanie, jeśli akcja potrwa dłużej i wykroczy poza Facebook. – Leszek Miller próbuje przyswoić mikrobloga, skierować się na komunikację, za którą podąża młody elektorat. Tam bez przerwy kpi, np. z żołnierzy wyklętych. Tymczasem się okazuje, że równolegle kilka tysięcy ludzi na Facebooku widzi Millera wraz z jego ugrupowaniem poza sceną polityczną – mówi Wszołek.
– Na pewno propagandowo SLD szkodzi to, że organizatorzy akcji już mają więcej „lajków&quot; niż fanpage SLD – dodaje Paweł Rybicki, organizator wielu kampanii społecznościowych w sieci.
SLD nie rezygnuje ze złożenia wniosku o delegalizację MW i ONR. Jak powiedział nam Krzysztof Gawkowski, Sojusz przygotowuje też „pakiet antyfaszystowski&quot;. Ale z poparciem dla swojej akcji lewica ma problem, nie tylko wśród internautów.
https://www.facebook.com/Delegalizacja.SLD
http://www.rp.pl/artykul/10,951941-Siec-nie-chce-SLD.html
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Co do powyższego - delegalizacja ONR i MW jest ok, ale delegalizacja SLD to faszyzm ????.Wszędzie faszyzm.

Natomiast tutaj komentarza nie trzeba.

Mieszkańcy niewielkiego duńskiego miasteczka Kokkedal dowiedzieli się, że w tym roku na Boże Narodzenie nie będzie już miejskiej choinki. Miała kosztować od 5 do 7 tys. koron (ok. 4 tys. złotych). To za dużo – orzekli radni, którzy całkiem niedawno wydali dziesięć razy tyle (60 tys. koron) na miejskie obchody islamskiego święta ofiarowania. Rzecz w tym, że w radzie miejskiej miasteczka Kokkedal muzułmanie stanowią już większość i dlatego nie muszą się liczyć z chrześcijańskimi świętami.

Sprawa nabrała wielkiego rozgłosu i trafiła do parlamentu. Zainteresowała się nią również telewizja, która chciała nakręcić reportaż o muzułmańskiej dominacji w mieście. Bezskutecznie. Jej wóz transmisyjny został napadnięty przez zamaskowanych napastników, a dziennikarzy wyzwano od neonazistów.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Zdecydował/Zdecydowałaby się
To jest jeszcze bardziej zagmatwane.
To jest facet, zrobiony na kobietę, który jest biseksualny, ale preferujący kobiety, czyli pozornie lesbijka. Wyszło trochę dziwnie, ale tak w rzeczywistości jest.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Nigdy bym nie pomyślał, że taka paniusia (przynajmniej tak ją do dzisiaj postrzegałem, nie oglądam Polsat News) może tak kipić na twitterze mainstreamowością. Pełno tam takich postaci życia publicznego, z tego powodu śledzenie publicystów/redaktorów ograniczam do Hołdysa.
Nie znoszę głupoty
...
PS Fajny golf Romana Kurkiewicza :d
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ale jak ktoś &quot;śledzi&quot; Gozdyre na twitterze to wie jak wiele siana ma ona w głowie.
Ha, kolejny raz się spotykam z taką opinią, ostatnio też ją dodałem i takie banialuki jak wypisuje to głowa mała.Jak co to polecam też dodanie Kuźniara czy Piaseckiego, też można poczytać różne kwiatki.

Ponadto posiadacze fejsbuka spełniajcie swoją powinność - http://www.facebook.com/Delegalizacja.SLD ;). Od miecza wojujesz, od miecza giniesz ;).
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Jeszcze RAZ o rozmowie w PN i innych sprawach.
ta ekspiacja dotyczy rozmowy z redaktor Gozdyrą, która w &quot;Polsacie&quot; kazała mi odnieść się do wywiadu przewodniczącego ONR Przemysława Holochera dla &quot;Frondy&quot;, zawierającego stwierdzenie, że jego organizacja jest dziś tak samo antysemicka, jak była przed wojną. Oczywiście, po wyjściu ze studia dowiedziałem się, że wspomniany wywiad niczego podobnego nie zawiera - każdy może sam sprawdzić. Dałem się babie wkręcić, stary baran, i użyć do uwiarygadniania propagandowego kłamstwa, a przecież powinienem nabrać ostrożności, gdy w tej samej rozmowie powołała się na zapowiedź szefa Młodzieży Wszechpolskiej, że narodowcy &quot;obalą republikę&quot;.
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz-mysli_nowoczesnego-endeka/news/tusk-neonazista-czyli-powrot-tasm,1864337
 
Do góry Bottom