>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

jest spalony czy nie? jak interpretowac taka sytuacje?

T 9

tosterkm

Użytkownik
nurtuje mnie taka sytuacja:
w okolicy naroznika boiska walczy o pilke 2 obroncow i nastnik, jeden z obroncow doznaje kontuzji i lezy obok choragiewki naroznej (ale lezy na boisku), drugi natomiast chce szybko wyprowadzic pilke do przodu zeby zrobic kontratak, akcja trwa, linia obrony przesuwa sie na zalozmy 40 metr od bramki, druzyna wyprowadzajaca pilke traci ja, jest podanie do napastnika (nie musi byc ten sam co walczyl w rogu z obroncami, zalozmy ze jest to drugi napastnik) znajdujacego sie na wprost bramki, okolo 25 metrow przed bramka, w momencie padania do niego pilki ma przed soba tylko bramkarza, ale w rogu boiska lezy zwijajacy sie z bolu obronca, czy jest spalony? kontuzjowany obronca jest na boisku, ale ze wzgledu na kontuzje nie bierze udzialu w grze... jak to zinterpretowac??
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Praktycznie nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji, bo obecnie kazda druzyna by wybila pilke na aut grajac fair play.
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
Praktycznie nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji, bo obecnie kazda druzyna by wybila pilke na aut grajac fair play.
wiem, dlatego pewnie nigdy nie widzialem takiej sytuacji i nie wiem co zrobilby profesjonalny sedzia... dlatego tez mnie to dreczy...
teoretycznie taka sytuacja jest mozliwa i interesuje mnie jak maja sie do tego przepisy...
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Sędzia w takim przypadku przerwie mecz, bo zawodnik kontuzjowany leży na murawie...
Oczywiście. Nie ma innej możliwości. Jeśli zawodnicy nie zareagują na kontuzję zawodnika i nie wybiją piłki to uczyni to za nich sędzia.
 
bananeq 0

bananeq

Forum VIP
Dokałdnie, ale jeżeli akcja potoczy się szybko i drużyna będzie miała klarowną sytuację to napewno meczu nie przerwie, a spalonego napewno nie ma.
Poza tym najpierw drużyna zawodnika kontuzjowanego ma piłkę i ona jej nie wybija, później przeciwnik dostaje piłkę, to dlaczego on ma wybić na aut, jeżeli jego drużyna tego nie zrobiła?! Takich sytuacji było już sporo jak drużyna jest w posiadaniu piłki i ma kontuzjowanego zawodnika, jeżeli ona nie wybije piłki i ją później straci, przeciwnicy rzadko ją oddają...
 
gwizdu 0

gwizdu

Użytkownik
Jesli arbiter nie przerwie meczu [ ale raczej to uczyni ] to spalonego nie bedzie, poniewaz zawodnik kontuzjowany nie bedzie bral udziału w akacji.
Tottenham tak chyba strzelił drugą bramke, jeden z zawonikow stał tuz przy lini koncowej i byl na spalonym ale nie został on odgwizdany bo nie brał udziału w akcji a gracz z piłką trafił do siatki. Gol oczywiscie uznany
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
jeden z zawonikow stał tuz przy lini koncowej i byl na spalonym ale nie został on odgwizdany bo nie brał udziału w akcji a gracz z piłką trafił do siatki. Gol oczywiscie uznany
tu nie ma watpliwosci, jezeli jeden z zawodnikow druzyny atakujacej jest na pozycji spalonej, ale nie bierze udzialu w grze i nie absorbuje uwagi obroncow, to akcji sie nei przerywa, mamy tzn spalonego pasywnego

mi chodzi o sytuacje gdy to obronca jest na boisku (i jest blizej bramki niz napastnik), ale nei bierze udzialu w grze, czy wtedy jest sapalony czy nie

generalnie zgadzam sie z wami, akcja taka powinna zostac przerwana przez jednego z zawodnikow wybiciem pilki w aut lub tez przez sedziego (kontuzjowany zawodnik na boisku), nawet zakladajac ze zawonicy nie beda grali fair i akcja sie bedzie toczyc, sedzia powinien ja przerwac, jesli tego nie zrobi bedzie mial niezly orzech do zgryzienia ????
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
Praktycznie nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji, bo obecnie kazda druzyna by wybila pilke na aut grajac fair play.

żebyś się nie zdziwił... nie rzadko dochodzi do sytuacji kiedy drużyna gra dalej mimo iż zawodnik leży na boisku... choćby dzisiejszy półfinał Pucharu Anglii... Patrice Evra leżał około 2-3 minut zanim piłka nie została wybita bo sędzia nie raczył przerwać gry... przekre jest takie zachowanie ????
 
Do góry Bottom