>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Rugby - próba swoich sił :)

ekaga 238

ekaga

Użytkownik
Zakładam nowy temat, w którym będę się dzielił z Wami moimi typami z mało popularnej w Polsce dyscypliny jaką jest Rugby. W ciągu ostatnich 2-3 miesięcy dzięki pewnej osobie trochę na tym zarobiłem, a przy okazji sam się w to wciągnąłem oglądając ten sport i próbuję swoich sił.

Stawki nie są jakieś kosmiczne, a ja zaznaczam, że żadnym guru w tym nie jestem - wręcz przeciwnie, jestem amatorem i sam dopiero się uczę, więc każdy gra tutaj na swoją odpowiedzialność. Będą się pojawiały typy przed meczowe jak i jakieś propozycje live.

Dodam, że typy będą podawane głównie w weekendy bo wtedy jest najwięcej spotkań.


Teraz trochę o dyscyplinie. Co to jest Rugby to chyba każdy wie, jednak nie wiem czy wiecie, że istnieją różne odmiany tej gry. Tutaj skupimy się przede wszystkim na Rugby Union czyli odmianie, w której drużyny składają się z 15 graczy. Cytując Wikipedie:

Polega na podawaniu owalnej piłki ręką lub nogą, przy czym podania ręką do przodu są zabronione; punkty zdobywa się za przyłożenie piłki na polu punktowym przeciwnika (5 punktów), za celny strzał (tzw. drop, drop kick) na bramkę w kształcie litery H, z poprzeczką umieszczoną na wysokości 3 metrów, ponad którą piłka musi być przerzucona (3 punkty). Po przyłożeniu następuje tzw. podwyższenie (skuteczne jest warte 2 punkty); piłkę ustawia się na podstawce (kiedyś usypywano górkę z piasku) na linii prostopadłej do linii końcowej boiska i przebiegającej przez miejsce w którym wykonano przyłożenie, ale w dowolnej odległości od słupów – z tego miejsca kopacz musi trafić w bramkę ponad poprzeczką.

Dwie 40-minutowe części z przerwą nie dluższą jak 15 minut. Czas może być zatrzymany po sygnalizacji sędziego. W przypadku przekroczenia regulaminowego czasu gry akcja nie jest przerywana przez sędziego – mecz kończy się dopiero po przerwaniu akcji (np. po zdobyciu punktów lub wyjściu piłki za linię boczną boiska).
Więcej znajdziecie tutaj -&gt; Rugby Union na Wikipedii


Druga odmiana, z której też będą typy jednak w mniejszej ilości to Rugby League. Tam z kolei gra się po 13 osób. Zasady są podobne, lecz małe różnice są:

Jak rugby union, rugby league to gra polegająca na podawaniu owalnej piłki ręką lub nogą przy czym podania ręką do przodu są zabronione. Punkty zdobywa się za przyłożenie piłki na polu punktowym przeciwnika (try, 4 punkty), za celny strzał (tzw. field goal) na bramkę w kształcie litery H, z poprzeczką umieszczoną na wysokości 3 metrów, ponad którą piłka musi być przerzucona (1 punkt). Po przyłożeniu następuje tzw. podwyższenie (skuteczne jest warte 2 punkty); piłkę ustawia się na podstawce (kiedyś usypywano górkę z piasku) na linii prostopadłej do linii końcowej boiska i przebiegającej przez miejsce w którym wykonano przyłożenie, ale w dowolnej odległości od słupów – z tego miejsca kopacz musi trafić w bramkę ponad poprzeczką.

Dwie 40-minutowe części z przerwą. Czas może być zatrzymany po sygnalizacji sędziego. W przypadku przekroczenia regulaminowego czasu gry akcja nie jest przerywana przez sędziego – mecz kończy się dopiero po przerwaniu akcji (np. po szarży, wyjściu piłki za linię boczną boiska, zdobyciu punktów).
Więcej -&gt; Rugby League

Rugby to sport popularny przede wszystkim w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech czy RPA i z tych właśnie lig będę podawał typy stawkując je w skali 1-10.

Sensowne komentarze mile widziane.
 
ekaga 238

ekaga

Użytkownik
Llanelli Scarlets - Neath Swansea Ospreys
Llanelli Scarlets -6,5 @ 1,83 MarathonBet 3/10
⛔ 3

Toulon - Castres Olympique
Toulon - Castres Olympique +11,5 @ 1,96 Pinnacle 2/10
Munster - Newport Gwent Dragons
under 45,5 @ 1,96 2/10
Cardiff Blues - Treviso
Cardiff Blues -9,5 - Treviso @ 1,80 WilliamHill 3/10
Gloucester - London Wasps
over 40 @ 1,88 Pinnacle 4/10
 
ekaga 238

ekaga

Użytkownik
Toulon - Castres Olympique
Toulon - Castres Olympique +11,5 @ 1,96 Pinnacle 2/10

Munster - Newport Gwent Dragons
under 45,5 @ 1,96 2/10

Cardiff Blues - Treviso
Cardiff Blues -9,5 - Treviso @ 1,80 WilliamHill 3/10

Gloucester - London Wasps
over 40 @ 1,88 Pinnacle 4/10
⛔ ✅ ✅ ✅
 
Do góry Bottom