>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Moja multiprogesja - prośba o opinie

T 18

techniacz

Użytkownik
Witam.
Na forum jestem nowy. Z bukmacherką generalnie mam do czynienia od jakiegoś czasu. Wielkich sukcesów póki co brak, ale głownie dlatego, że ograniczałem się do testowania różnych sposobów, które powstały głównie w mojej głowie ???? A że grałem małymi stawkami, dużo nie straciłem.
Od jakiegoś czasu przyglądam się multiprogresji i postanowiłem w to wejść. Proszę więc doświadczonych graczy o opinie czy sposób, który obrałem jest właściwy. Wiem, że nie ma 100-procentowego sposobu na wygrywanie, ale można wybrać taki, który będzie bezpieczniejszy. No więc:
Zaczął się nowy sezon, wybrałem sobie na początku 18 zespołów (obecnie już 19, a planuję jeszcze jeden) z lig mających w zeszłym sezonie najwięcej remisów (od 28% wzwyż). Wybierając drużyny również stosowałem kryterium remisu.
Do dnia dzisiejszego część zespołów rozegrała 2 mecze, część 3. Wybrałem stawkowanie ze stałym zyskiem, tak mniej więcej, między 3 a 5 zł. Stawkowanie na pierwszych trzech progach: 2, 3, 4,50. W chwili obecnej trafność remisów ze wszystkich meczów mam 32% z hakiem więc chyba nie jest źle. Oczywiście nie wszystkie progresje doszły ku końcowi, za mało etapów, ale niektóre zespoły remisowały po 2 mecze. Zysk ze wszystkich remisów wynosi w tej chwili 52 zł. Całość włożonej kasy to na razie 58 zł. Stan na koncie 42 zł, ale przed najbliższą kolejką będę musiał znów coś włożyć by mieć kasę na zespoły na czwartym progu.
Wydaje mi się, że jak na 10 dni gry zysk z remisów 52 zł jest wynikiem dobrym. Spora część kasy na razie jest &quot;na zamrożeniu&quot; i oczekuje na remis danej drużyny. W tym momencie nie pamiętam ile drużyn jeszcze nie zremisowało, ale będzie chyba ok. połowy. Oczywiście wszystko sobie skrupulatnie zapisuję ????
Czy tego typu progresja jest w porządku? W miarę bezpieczna i gwarantująca zysk na dłuższą metę? Sezon dopiero się zaczął, przed każdym z zespołów pewnie jeszcze ok 10-15 remisów (albo i więcej w przypadku 4 i 5 ligi angielskiej). W obu kolejkach weekendowych miałem trafność 33%, więc część wygranych zasiliła mi poczet na zespoły bez remisu.
Jeśli opisałem coś chaotycznie albo zapomniałem o jakiejś ważnej informacji to przepraszam ???? Chętnie dopiszę, jeśli będzie potrzeba.
 
T 18

techniacz

Użytkownik
No tak. Wychodzę z założenia (może błędnego, jeśli tak to mnie uświadomcie), że kasa z progresji wygranych zaspokoi potrzeby progresji nadal się toczących, przynajmniej w jakiejś większej części. W danej progresji nie stosuję podwojenia stawki, ale stawkowanie takie, by ogólnie być do przodu kilka złotych. A skoro wybrałem ligi najbardziej remisowe, to nie spodziewam się serii 15 meczów bez remisu jakiegoś zespołu, aczkolwiek nie jest to niemożliwe.
Podszedłem do tego, powiedzmy, jak do przedsiębiorstwa. Wydaje mi się, że liczba 20 zespołów sprawi, że pieniądze będą niejako same na siebie pracować.
Gdybym miał grać progresją tylko jedną drużyną to miałbym dwa wyjścia: albo stawkowanie podwójne, sporą wygraną ale też i duże ryzyko, albo stawkowanie na stały zysk, jednak byłby on niewielki.
Wychodzę z założenia, że na 20 spotkań w dany weekend co najmniej 5, a w przy dobrych wiatrach 7-8 musi zakończyć się remisami. W pierwszej kolejce tak było. Na 18 spotkań równo 6 zakończyło się remisem, co biorąc pod uwagę kursy na remis oscylujące w granicach 3.0-3.4, dało mi pełen zwrot z włożonej kasy. W następnych kolejkach oczywiście będę musiał dokładać, ale z kolei będę miał też zyski z innych progresji na 1, 2 czy 3 etapie. Pełen zysk nastąpi wtedy, gdy zakończy się ostatnia trwająca od początku progresja.
Założmy, że ostatnia progresja miała 10 etapów i doszła do niej jedna drużyna. Pozostałe 19 drużyn w tym czasie mogło kilkukrotnie ukończyć progresję. Załóżmy że 5 zespołów raz ukończyło progresję, 10 zespołów dwa razy, i 4 zespoły trzy razy; zysk na każdej dajmy na 4 zł, i mamy:
5x4 + 10x2x4 + 4x3x4 = 148 zł czystego zysku.
Aczkolwiek to tylko moja interpretacja, nie wiem czy słuszna, zważywszy na fakt, że raptem po niecałych 3 kolejkach czystego zysku mam 52 zł (nie licząc kasy wpakowanej na progresje które trwają)
 
S 45

sikorrrr

Użytkownik
No nie wiem. Jakie masz zabezpieczenie finansowe? Bo wiesz, że może być pechowy dzień i będzie np. tylko 3 remisy? Nikt nie powiedział, że zawsze będzie tak, że progresja z wygranych pokryje nast. obstawienia. Musisz do bardzo dokładnie przeanalizować, pod kątem zeszłego sezony
 
T 18

techniacz

Użytkownik
Trudno mówić o jakimś konkretnym zabezpieczeniu. Staram się grać w miarę możliwości niskimi stawkami, ale jeśli dojdzie do gardłowej sytuacji, na pewno nie będę uruchamiał oszczędności życia. Wiem, że może się zdarzyć tak, że będą tylko 3 remisy, albo 2, albo może nawet w ogóle (mało prawdopodobne, ale jednak). No ale stuprocentowego systemu nie ma. Wydaje mi się, że ten który obrałem jest w miarę bezpieczny.
Co do analizowania zeszłego sezonu - pod uwagę brałem % remisów w danej lidze i liczbę remisów przez daną drużynę. Wiem oczywiście, że to nie oznacza, że jeśli ekipa miała 15 remisów na 36 spotkań to w tym sezonie będzie podobnie. Tak samo nie oznacza to, że średnio co 2,4 spotkania padał remis, bo pierwszy remis mógł paść w dwunastym meczu a potem seria remisów jak z kałacha. To tylko statystyka, która daje jakieś podwaliny, ale przecież nie oznacza, że tak samo będzie w tym sezonie ????
Na razie, po tych 3 kolejkach jestem zadowolony. Za kilka dni znów weekend i zobaczymy, ile padnie remisów i co na tym zyskam.
 
D 77

dalik

Użytkownik
Dobrze kumam:
Masz wybrane 18 zespołów.
Stawiasz:
tydzień 1 - 2zł na 18 drużyn = 36zł - z tego 2 weszły = ✅ 12
tydzień 2 - 3zł na 16 drużyn = 48+36=84zł - 12 wygrane = 72zł i przyjmijmy, że wchodzi ci 1 mecz to masz ✅9 czyli twój bilans = ⛔63
tydzień 3 - 4zł na 15 drużyn = 120 ?
Albo gdzieś się pomyliłem albo może być ślisko
 
T 18

techniacz

Użytkownik
Dobrze kumasz, tyle że dodatkowo te zespoły co zremisowały zaczynają progresję od nowa, czyli 2 zł.
Podałeś przykład ekstremalny, gdzie na 34 mecze w 1 i 2 tygodniu padną tylko 3 remisy, co jest naprawdę bardzo mało prawdopodobne. Jednak nawet biorąc pod uwagę taki scenariusz, to wcześniej czy później władowana kasa się zwróci, a żeby nie było ślisko, po to są inne równoległe progresje.
Akurat mogę się odnieść bezpośrednio do przedstawionej przez Ciebie sytuacji, bo czekam na 3 kolejkę.
tydzień 1 - 2 zł na 18 drużyn = 36zł - z tego 6 weszło czyli wyszedłem na 0 ogólnie (ale z samych zwycięskich progresji mam 24 zł czystego zysku).
tydzień 2 - 2 zł na 6 drużyn, 3 zł na 12 drużyn = 48 zł (czyli dokładam 12 do stanu ogólnego) - z tego znów weszło 6 remisów, z tym że część była znów za obstawione 2 zł, a część za 3 zł, dokładnie nie pamiętam, przyjmijmy że pół na pół, czyli wygrywam 45 zł (a z samych zwycięskich progresji 30 zł czystego zysku). różnica między kasą władowaną ogólnie a wygraną ogólnie wynosi -3, ale w tej chwili to mało istotne bo na koncie jest 45 zł, a w &quot;eterze&quot; lata jeszcze kasa z progresji nieukończonych, do których będziemy dokładać (czy to z wygranych, czy to z kieszeni) aż padnie remis.
tydzień 3 - 2 zł na 3 drużyny, 3 zł na 9 drużyn, 4,50 zł na 6 drużyn = 60 zł (czyli dokładam 15)
Finalnie władowaliśmy 36 + 12 + 15 = 63 zł, ale już na etapie przed 3 kolejką mamy z zakończonych progresji, i tylko je biorąc pod uwagę, 54 zł czystego zysku. Oczywiście tego nie widać patrząc na stan konta, ale nie zapominajmy, że część funduszy czeka jeszcze na zakończenie progresji. Może się wydawać, że za każdym razem trzeba dokładać, ale ta kasa będzie do nas stale wracać z nadwyżką. To tak jakbym założył konta u 18 buków i na każdym grał jedną progresję. Każda progresja w końcu się skończy, już abstrahując od tego kiedy to będzie.
Nie wiem, może jest to trochę inne spojrzenie, rozumowanie, ale jak obstawiam kolejkę i potem sobie sumuję potencjalną wygraną to faktycznie wychodzi, że przy trafieniu wszystkich remisów byłbym dużo na plus. Oczywiście wszystkich remisów w jednej kolejce nie trafię, ale biorąc pod uwagę fakt, że na każdym poziomie mam czystego zysku z danej progresji ok. 3-5 zł, a każdy remis w końcu padnie, na finiszu będę sporo na plus.
Jeszcze taka mała uwaga - faktyczny czysty zysk z danego zespołu może być ciut większy niż wyszło z powyższych obliczeń, oto dlaczego:
stawiam 2 zł, w 1 kolejce wygrywam 6, czysty zysk 4 zł.
stawiam ponownie 2 zł, zespół znów remisuje, wygrana 6, zysk 4.
wydawać by się mogło, że na dwóch remisach mam zysku 8. tymczasem mam 10 zł zysku. 2 razy wygrałem po 6, czyli 12 zł, na które zapracowała tylko jedna 2-złotówka. W czasie gdy jakaś drużyna nie może zremisować przez 10 spotkań, trzy inne zremisują 3 razy dając mi realatywnie spory zysk. Gdybym miał na każdą ekipę grać tylko raz progresję, byłoby to faktycznie mało opłacalne. Stały zysk 4 zł, 18 ekip = 72 zł na przestrzeni pewnie ok. 2 miesięcy. W sytuacji gdy jedna ekipa czeka, trzy inne pracują remisami, na które zarabia często jedna 2-złotówka (serie 2 remisów z rzędu to wcale nie taka rzadkość).
 
S 45

sikorrrr

Użytkownik
Jak masz jakieś pieniądze których nie żal ci wydać. Na moje oko, z 500zł budżetem nawet nie ma co tego ruszać, to startuj. Chętnie będę oglądał ten temat. Ale jeśli nie masz kasy którą możesz tak sobie przegrać, to lepiej zrób test na sucho w exelu ????
 
T 18

techniacz

Użytkownik
ok, będę regularnie pisał jak się sprawy mają. jeśli faktycznie okaże się, że to droga donikąd, podkulę ogon i grzecznie przeproszę ????
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
twierdząc, że kasa z innych progresji pokryje ci wyższe stopnie jeszcze innych progresji jest po prostu naiwne.. prędzej, czy później tej kasy po prostu ci nie wystarczy. bez budżetu nie masz co się pchać w progresje. musisz mieć zabezpieczenie, bez tego ani rusz. no ale życzę powodzenia ????
 
T 18

techniacz

Użytkownik
edyyy, oczywiście że nie pokryje, wiem o tym. pokryje w części. mniejszej lub większej. zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie przy każdym kolejnym etapie będę musiał coś dokładać, ale liczę, że wyjdę na swoje. ku temu wybrałem najbardziej remisowe ligi i stawkowanie na stały zysk ????
 
D 77

dalik

Użytkownik
Dobrze kolega kombinuje ale cały czas to jest kurs ~3.00 i remisy.
Jakoś nie przekonują mnie te remisy.
W temacie obok gram podobnie ale z kursem 2.70 z tym, że gram równocześnie tyle progresji na ile wystarczy mi budżetu czyli gdy np gram 8 progresji, a na każdej mogę ugrać 5 progów za wkład 25zł to mam zabezpieczone 200zł
Jak dojdę którąś progresją do tego 5 progu to po prostu porzucę ten koszyk i będę w plecy 25zł i zostanie mi jeszcze 175 zł na 7 koszyków .
Tak samo tutaj. Musisz zabezpieczyć wszystkie koszyki czyli:
2 + 3 + 4 = 9
9*18 koszyków = 162zł
 
S 45

sikorrrr

Użytkownik
Nie do końca rozumiem. 3 kolejki już minęły. Nie potrzebowałem na nie 162 zł tylko 58.
Bo miałeś szczęście/dobre typy(interpretuj jak chcesz), że akurat siadały remisy. Zdarzy się, że przez miesiąc czyli u ciebie na 80 spotkań siądzie zaledwie 10-15 i jest po robocie- policz sobie ile będziesz potrzebował na to kasy ????
 
Do góry Bottom