>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kontinental Hockey League KHL 2012-2013

Status
Zamknięty.
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
UHC Dynamo - Omsk

Już jutro inaugurujemy sezon KHL. Na początek przed nami jedno spotkanie gdzie Dynamo podejmie Omsk. Minimalnym faworytem tego meczu są gospodarze. Pomogą im na pewno własne ściany i kibice. Obie ekipy w sparingach dobrze się spisywaly. W tym meczu stawiam na UHC, ostatnie 3 mecze między tymi drużynami odbyły się na korzyść gospodarzy i sądzę, że jutro będzie podobnie. Mam nadzieję, że zaczniemy dobrze sezon.

Mój typ: UHC Dynamo @ 2,1 || Unibet


Sorry ale piszę z fona ;)
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Aktualni mistrzowie w &quot;openerze&quot; podejmują wicemistrzów, pięknie zaplanowany początek sezonu przez władze KHL. Jeśli dodać do tego obecność wielu hokejowych gwiazd włączając w to nawet Wayne&#39;a Gretzky&#39;ego to czapki z głów marketing w Rosji poszedł do przodu.
Co do samego spotkania to obie ekipy w porównaniu z poprzednim sezonem wydają się mieć dużo mniejsze szansę na końcowy sukces. Faza sparingowa ciut lepiej poszła Moskwiczanom, ale to też oni ponieśli w wymianach transferowych większy cios (odejście Leo Komarova). W Omsku po porażce jaką było zdobycie wicemistrzostwa zmienił się trener a także kilku zawodników (odszedł Cervenka przyszedł Zaborsky) i widać było że w sparingach próbuje wprowadzić filozofie dużo bardziej ofensywną, nie mniej nie sądzę żeby w tak istotnym i oczekiwanym spotkaniu zapomnieli przynajmniej przez pierwsze minuty o zabezpieczaniu tyłów.
Początki w hokejowych ligach zawsze bywają trudne ale z odpowiednią filozofią można zarabiać - na przywitanie lekki under 1,5 wynikający z rangi meczu i osłabień (zwłaszcza Dynamo).
Dynamow Moskwa - Avangard Omsk -&gt; under 1,5 gola w 1T [1.66][Bet365] ✅
stawka płaska 10j
przypomnienie dla osób nie znających mojej filozofii gry - wszystkie zakłady gram płaskim 10j. Jeżeli decyduje się na inne stawkowanie jest to zawsze oznakowane. Najczęściej występują u mnie stawki 10 j (płaska) oraz 20 j i 5 j.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Amur Khabarovsk - Atlant Moscow Oblast
Ligi się zaczynają, świetna informacja. Swoim pierwszym typem wybieram się do dalekiego, typowo przemysłowego miasta - Chabarowska. Amur w sparingach prezentował się przeciętnie by nie powiedzieć słabo, dużo porażek, jeśli już coś wygrywali to z słabą reprą Japonii. Generalnie za ciekawie to nie wyglądało. Trochę osłabień kadrowych, odeszli Vitali Shulakov, Alexei Kopeikin, Petr Vrana, Mikko Mäenpää, to jeśli chodzi o tych ważniejszych. Skład uzupełniono dwoma zawodnikami ściągniętymi z Skandynawii - Juha-Pekka Hytönen przyszedł z JYP i Mika Pyörälä z Frölundy. I to tyle jeśli chodzi o poważne wzmocnienia. Mało. Atlant w sparingach lepiej, co prawda też dużo porażek ale powalczyli czy to z Torpedo czy Dinamo Riga. Jeśli chodzi o osłabienia kadrowe no to na pewno odejście Branko Radivojevicia i Konstantina Barulina może być widoczne, ale przyszli Perttu Lindgren z Lukko, Stanislav Galimov, czy Alexei Mikhnov z Metallurga Magnitogorsk. Są Janne Niskala, Nikolai Zherdev czy Jonas Andersson więc wygląda to... zadowalająco. Chabarowsk wyjątkowo leży graczom Atlanta, którzy z ostatnich bodaj 10 spotkań wygrali tutaj 7 nie przegrywając żadnego.
Atlant Moscow Oblast 2,45 ⛔ 3:1
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
A ja spróbuje na wieczór ruszyć &quot;derby Moskwy&quot;. Zdecydowanie z zespołów ze stolicy Rosji najsłabszym ogniwem jest Spartak. Nie skazuje tej drużyny już na starcie, wszystko się może zdarzyć i sezon może być w ich wykonaniu całkiem udany ale mimo wszystko nie liczyłbym na play-off. Inaczej jeśli chodzi o bogatszego lokalnego rywala czyli CSKA. Tutaj duże transfery i duże oczekiwania, Radułow Denisow - to są nazwiska znaczące w Rosji dużo. Kadra tej drużyny została wyraźnie uzupełniona bardziej doświadczonymi graczami, co ma poskutkować zwłaszcza w fazie play-off tak aby nie powtórzyła się historia z poprzedniego roku.
Wczoraj na inauguracje mieliśmy dwie wyrównane drużyny i rzuty karne. Dziś ta różnica powinna być większa i bardziej widoczna na korzyść CSKA, w fazie sparingów oba kluby spotkały się i górą było CSKA tylko 1:0. W towarzyskich rzadko kto ma parcie na wysokie zwycięstwa jednak pierwszy mecz w sezonie to co innego stąd:

CSKA Moskwa - Spartak Moskwa -&gt; CSKA win -1 goal [2.00][Pinnacle] ✅

(W razie wygranej CSKA jednym golem stawka zwracana)
 
golkeepersuczi 52

golkeepersuczi

Użytkownik
Witam, jak ktoś ze znawców hokeja pojawi się tutaj proszę o pilną odpowiedź. W fortunie pojawił się ciekawy zakład a mianowicie na ilość widzów w jutrzejszym meczu po między Lev Praga a Dynamo Ryga. Zakłady prezentują się następująco :
0-6000 : 2.30
6001 - 8000 : 2.40
8001 + : 3.80
I teraz następująca sprawa. Z Wikipedii wyczytałem że Lev gra swoje mecze na ni jakiej Tipsport Arenie : http://pl.wikipedia.org/wiki/Tipsport_Arena . Jak widzimy, na trybunach może pojawić się 6995 osób. I tutaj moje pytanie... Jest to ważny mecz pod względem kibicowskim ? W ten czas, można było by próbować wariantu numer dwa : 6001-8000 widzów.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Mecz ważny, tak samo jak dyscyplina ważna w Czechach. Dodatkowo do tego dołóżmy, że to debiut w KHL tego klubu pod tym szyldem (wcześniej byli na Słowacji). Druga opcja wydaje się najbardziej prawdopodobna aczkolwiek to wie co tam organizatorzy szykują ? Wiem że na największe widowiska hale drastycznie zwiększają swoją pojemność dostawiane krzesełka itp. aż do granic bezpieczeństwa (kasa).
 
P 4

pepe8

Użytkownik
powiem CI szczerze ze nie znam sie na hokeju.ale z tego co widze oficjalna strona KHL informuje ze na lodowisku Lev Praga miesci sie 13.150!!!
takze mozna sprobowac zagrac najwyzszy kurs!! hokej w rosji to narodowy sport!! spokojnie zmieszcza ponad 8tys skoro hala miesci 13!!! ???? ))
 
S 13

spiskowiec

Użytkownik
Witam, jak ktoś ze znawców hokeja pojawi się tutaj proszę o pilną odpowiedź. W fortunie pojawił się ciekawy zakład a mianowicie na ilość widzów w jutrzejszym meczu po między Lev Praga a Dynamo Ryga. Zakłady prezentują się następująco :
0-6000 : 2.30
6001 - 8000 : 2.40
8001 + : 3.80
I teraz następująca sprawa. Z Wikipedii wyczytałem że Lev gra swoje mecze na ni jakiej Tipsport Arenie : http://pl.wikipedia.org/wiki/Tipsport_Arena . Jak widzimy, na trybunach może pojawić się 6995 osób. I tutaj moje pytanie... Jest to ważny mecz pod względem kibicowskim ? W ten czas, można było by próbować wariantu numer dwa : 6001-8000 widzów.
Na stronie Areny są dane techniczne
Hokej na lodzie 10.350 miejsc siedzenia (nie VIP area), 1300 miejsc parkingowych
Obszar stojący do 5000 (w zależności od miejsca, w którym platformy) Kącik wypoczynkowy 1600 (w zależności od położenia w etapie) Presidential Lodge 80 osób Exclusive VIP box 132 miejsc Premium VIP box 246 postów VIP fotele klubowe 240 miejsc VIP Sever box 46 miejsc VIP Lodge South 52 miejsc VIP trybun South Postów 534
Do tego trzeba dodać taką informacje

Sporą niewiadomą jest także frekwencja na meczach nowego klubu. Planuje się przeprowadzenie wielu akcji marketingowych, m. in. rozważa się rozdanie darmowych biletów do praskich szkół. Generalny menadżer klubu Normunds Sejejs cały czas twierdzi, że nie chciałby zabierać kibiców dwóm pozostałym stołecznym klubom, zaś na meczach widziałby 10 - 12 tys. ludzi. Jednocześnie mówi, że praski klub nie ma nic wspólnego z popradzkim klubem, jest to nowa organizacja, która powstała na wiosnę tego roku.

No i wydaje się, że te 8000 tys może paść

 
Otrzymane punkty reputacji: +10
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Bardzo ciekawy mecz zapowiada się pomiędzy Lev a Dynamo. Minimalnym faworytem są gospodarze, jest to ich debiut w KHL, lecz na sam start u siebie przygotowane wielkie widowisko i sądzę, że im to pomoże i postarają się wygrać na sam początek. Rywal do łatwych nie należy, dobre ostatnie mecze, troszkę gorzej wyglądo to u Lev. nie mniej jednak sądzę, że można zagrać na zwycięstwo gospodarzy, na pewno zobaczymy dobre widowisko.

HC Lev DNB @ 1,70
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Amur - Lokomotiv -&gt; Lokomotiv win (ML OT) 1.74 [Betsafe][1.74] ✅
Mecz pobija jakieś absurdy względem pory rozgrywania (8 rano ?) ale warty jest świeczki. Za późno na dogłębną analizę, ale mimo dwóch wygranych na starcie Amur nie jest ekipą która na trwałe mogła by wpisać się w top 3 KHL. Co innego Lokomotiv, który co prawda dopiero w trzeciej tercji, ale jednak ujawnił spory potencjał. Poza tym &quot;team spirit&quot; czyli coś czego na liczby przeliczyć się nie da i to w ekipie z Jarosławia będzie przez cały sezon. Dla mnie po prostu warto po tym kursie pograć na pierwszą przegraną Khabarowska.
 
warzyn 140K

warzyn

Użytkownik
Jakby ODI nie patrzeć z Warszawy do Charabovska wg wójka google to &quot;tylko&quot; 9500 km, więc jakby dzisiaj wsiąść do samochodu to za jakieś 5 dni ciągłej jazdy jesteśmy na miejscu. To także będzie ciekawe doświadczenie dla dla drużyn Slovana i Lev-a, wyjazd do Charabovska to prawie jak wycieczka na koniec świata dosłownie i w przenośni. Wracając do meczu rzeczywiście trudno się nie zgodzić z przedmówcą. Z mojej strony muszę powiedzieć, że Lokomotiv zwrócił moją uwagę już w okresie przygotowawczym, mocna ekipa radziła sobie z każdym rywalem aplikując po kilka bramek. Początek sezonu ciężko ocenić formę drużyn nie mniej jednak Yaroslav ma coś do udogodnienia w tym sezonie i po rocznej absencji wracają do elity... I wish them good luck
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Ekaterinburg - Magnitogorsk

W tym meczu faworytem wg mnie są goście. Magnitogorsk może nie zaczął najlepiej, bo przegrał 2-0 z Traktorem to już weszli w sezon i mają pierwszy mecz za sobą co może im pomóc, gdyż ekipa gospodarzy zaczyna dzisiaj sezon. Moim zdaniem lepszy skład personalny mają hokeiści Magnitogorska i wydaje mi się, że powinni ten mecz wygrać większych problemów. Patrząc na H2H tych drużyn to na przeciągu 10 lat, tylko raz udało się wygrać Ekaterinburgowi, więc nie ma sie czym chwalić.

Mój typ: Magnitogorsk @ 1,76 || Pinnacle
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Lev Praga - Spartak Moskwa

Lev Praga na dzień dobry pokonał Dinamo Ryga 2:1, ogólnie dość ciekawy zespół, w sparingach sprawili dużo problemów m. in. SKA St. Petersburg czy Sparcie Praga. Są w zespole Mikus, Mojzis, Nemec, Hossa, Surovy, Vrana, Sersen, Novotny, czy Popperle a więc łatwo zauważyć ogromną ilość etatowych reprezentantów Czech i Słowacji. Ciekawie budowany zespół, mocny skład, 6 tysięcy kibiców na pierwszym meczu, dużo atrakcji, ładnie to wygląda. Taka czesko-słowacka mieszanka może nie raz zaskoczyć w lidze. Po drugiej stronie Spartak, który w pierwszym meczu dość niespodziewanie pokonał CSKA. O Spartaku już kiedyś pisałem:

Spartaku mała duża rewolucja. Odeszło aż 10 zawodników, z tych ważniejszych to Ivan Baranka, André Benoît, Roman Lyuduchin, młody Alexander Komaristy czy Ivan Kasutin. Z ciekawszych zawodników którzy zasilili szeregi Spartaka warto nadmienić Branko Radivojevicia, Nikolaia Bushuyeva i Artyoma Gordeyeva. Skład przeciętny, ruchy kadrowe raczej na minus
Podpisuje się pod słowami Odiego, Spartak to raczej ligowy przeciętniak i nie liczyłbym na jakieś ich szałowe spotkania zwłaszcza na wyjazdach.

Lev Praga 2,10

Slovan Bratysława - Dinamo Riga

Dynamo w sparingach potrafiło ograć mocne Dynamo Moskwa, Torpedo Novgorod i to na wyjeździe czy odradzający się Lokomotiv Yaroslavl który kadrowo wygląda dobrze. Jest więc potencjał w zespole. Slovan zagrał oprócz sparingów w European Trophy no i te wyniki delikatnie mówiąc d... nie urywają. Zaledwie 1 zwycięstwo w regulaminowym czasie z beznadziejną Jyvaskylą, ciężko wywalczone pkt z Kalpą i Vienną. W pierwszym meczu miało być otwarte z pompą, dużo atrakcji i zwycięstwo w historycznym pierwszym meczu w KHL, skończyło się klapą i porażką z przeciętnym i będącym w zasięgu Donbassem Donieck. Chociaż w Doniecku ciekawe transfery porobili, Laco, Pettersson, Wirtanen, Obsut, Tuppurainen. Ale wracając do Slovana. Kontuzjowani są Datelinka i mlody Dano. Tutaj tez koncepcja była by zbudować zespół głównie o reprezentantów Słowacji i Czech, ale ten wyścig zbrojeń przegrany wyraźnie z Praską ekipą. Ryga przed sezonem straciła Redlihsa, Spruktsa i Hosse, czyli 2 najlepszych zawodników, ale Ryga to kolektyw i charakter, ściągnięto Schrempa i to on ma zdobywać gole, zobaczymy jak to będzie wyglądać. Slovan nigdy mnie nie przekonywał, mecz na styku. Wracają stare błędy Slovanu, słaba gra w osłabieniu i brak koncentracji w trudnych chwilach, jak nie idzie to nie idzie i oni nie potrafią się poderwać do walki, wystarczy spojrzeć na ostatni mecz, 2 gole w osłabieniu a do tego gol 2:4 - Kaspar objeżdża bramkę a Pettersson stojąc przed bramką nie ma przy sobie żadnego obrońcy (!)

Dinamo Ryga 2,30
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Co do ekipy z Jarosławia to trzeba przyznać że tam naprawdę ciekawą drużynę stworzyli, Hagman, Lepisto, Sanford czy też Flood wszystko to zawodnicy którzy w zeszłym sezonie występowali w NHL, oczywiście nie były to czołowe postacie, ale na pewno ci zawodnicy są gwarancją pewnego poziomu, o który w Jarosławiu mocno zadbano. Myślę że ten powrót może nam przynieść sporo dobrego i ciekawego w tej lidze ;)
Jeśli chodzi o dzisiejsze mecze to tak wpadł mi w oko pojedynek CSKA vs Donbass, gospodarze przed pierwszą kolejką dmuchali balon, a wyszło trochę nie po myśli, porażka w derbach ze Spartakiem musiała zaboleć, tym bardziej że CSKA stworzyło sobie kilka świetnych sytuacji, jednak te jak i pozostałe strzały to było za mało na perfekcyjnego Murphy&#39;ego. W CSKA jest spory potencjał i wydaje mi się że prędzej czy później ta drużyna wejdzie na właściwy tor, a dziś ma już okazję ku temu by się trochę rozstrzelać. Rywal z Ukrainy w moim mniemaniu sprawił niespodziankę wygrywając ze Slovanem na wyjeździe. Niewielu zawodników znam z tej ekipy, ale trzeba przyznać że w ofensywie jest bardzo dobrze, cztery bramki na otwarcie, dobra robota ze strony Tuppurainen&#39;a który zanotował bramkę i asystę. Buki po dobrym kursie wystawiają linię u/o na poziomie 5.0 także jest to w miarę bezpieczniejsza linia i myślę że śmiało można spróbować grania na over, ponieważ tak naprawdę spotkanie z rywalem takim jak jest CSKA będzie tu wyznacznikiem dla drużyny z Ukrainy.
over 5.0 / 1.95 Pinnacle (5:3)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Kazan - Dynamo Minsk

Kolejny mecz na dziś stawiany przeze mnie to pojedynek pomiędzy Kazaniem a Dynamem z Minska. Faworytem są oczywiście hokeiści gospodarzy, dobrze zaczęli sezon wygrywając 5:2 z Cheperovcem, natomiast zawodnicy Minska przegrali 0:3 z Niznekamskiem. Kazan u siebie na pewno pogra i wygrają dzis mecz. Według mnie można skusić nawet na handi, ale wolę nie ryzykować tak bardzo.

Mój typ: Kazan @ 1,78 || Pinnacle
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Amur Khabarovsk - Torpedo Nizhny Novgorod

Amur dobrze rozpoczął sezon, najpierw dwa razy ograli Atlant z którym ostatnimi czasy nie bardzo im szło, później powalczyli z Jarosławiem. Teraz 4ty z rzędu mecz u siebie. W ostatnim meczu co mi się rzuciło w oczy to dobra postawa w bramce Murygina, który był pewny, bronił w sytuacjach nawet 3 na 1 choć bramkę po strzale Averina trochę zawalił ale ogólnie zagrał dobre zawody. Widać po wynikach że w Jarosławiu mają ciekawy zespół. Zabrakło mi koncentracji w kluczowych chwilach, gol na 0:1 na 5 sekund przed końcem tercji gdzie Trunov spokojnie objechał bramkę gospodarzy, na 1:2 ledwie 2 minuty po wyrównaniu. Torpedo nigdy dobrze nie grało na wyjazdach, co potwierdził ostatni sezon. Teraz 2 mecze rozegrane na wyjazdach, w Nowokuznietsku i Novosibirsku, gdzie z Metalurgiem odrabiali stan 0:2 już z pierwszej tercji, a w Nowosibirsku chyba tylko Varlamov miał ochotę do gry, bo Koval wpuszczał niesamowite szmaty momentami, no ale obrona też spisuje się fatalnie, wszystkie bramki stracone w pełnym składzie. W Amurze jeszcze bez gola Petruzalek więc lada moment myślę coś ustrzeli, na premierowego gola w KHL czeka też Hytonen. Torpedo musi w końcu wygrać ale po tym co widziałem w ostatnim meczu ciężko mi uwierzyć by mogło to nastąpić w Chabarowsku. Z Novosibirsku do Chabarowska daleka podróż to też będzie mieć wpływ na postawę zawodników.

Amur Khabarovsk 2,30
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Slovan Bratislava - Spartak Moskwa -&gt; Slovan wygra (ML OT)[1.90][Bet365] ✅
Na dwóch przeciwległych biegunach po 2. kolejce KHL znajdują się ekipy Slovanu Bratysława i Spartaka Moskwa. Jest to sytuacja dosyć niespodziewana, zwłaszcza ze strony Spartaka nikt nie spodziewał się takiego dorobku punktowe. Mistrz Słowacji natomiast ma na swoim punkcie punkt bo ostatnio dopiero w karnych przegrali z Rygą. Oczekiwania mam wrażenia były większe zwłaszcza że grają cały czas u siebie i także dzisiaj okazja do pierwszej historycznej wygranej w nowej lidze.
Do trzech razy sztuka ? Dużo na to wskazuje, przede wszystkim potencjalnie Slovan w niczym Spartakowi nie ustępuje, mamy tutaj co prawda skład może nie głęboki ale pierwsze dwie piątki bardzo dobre na czele z Szatanem, Miklikiem,Tabackiem. W Spartaku mam wrażenie wszystko idzie dobrze &quot;do czasu&quot; pierwsza zaskakująca wygrana w derbach Moskwy dala im poczucie siły zwłaszcza w obronie i Borysow do tej pory puścił tylko jednego gola.
Jeśli mecz będzie overowy widzę tutaj pewne zwycięstwo Slovana, w niedawnym wywiadze Miroslav Szatan powiedział że ich siłą musi być kolektyw i ja się w tym w pełni zgadzam - kolektyw i własne lodowisko na którym w pierwszych trzech meczach po prostu trzeba minimum jedno zwycięstwo odnieść. Później seria wyjazdowa, a tam może być różnie.
HC Lew Praga - Donbass Donieck -&gt; Lew wygra (ML OT)[1.80][Betsafe] ✅
Postanowiłem dodać jeszcze jeden zakład, mniej opisany ale tak samo (lub bardziej) &quot;pewny&quot;. Lew połamał sobie ostatnio zęby na Spartaku, ale Donieck to zupełnie innego rodzaju drużyna. O ile w Spartaku idą w zaparte bazując na twardej obronie i dobrej formie Borysowa to w Doniecku postawili na ofensywę i sądzę że dostarczą kibicom sporo dobrych meczów w tym sezonie. Donbass tak bardzo potrafi zagalopować się do przodu, że ostatnio stracili bramkę grając w przewadze - a to nigdy nie oznacza niczego dobrego. Taki układ będzie jednak pasował dziś klubowi z Pragi, który formalnie gra drugi sezon w KHL (przenosiny z Popradu) i ciut lepiej prezentuje się na papierze. Czesko-Słowacki dzień w KHL ? Oby
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 13

spiskowiec

Użytkownik
Metallurg Magnitogorsk - UHC Dynamo 12.104.102.56
Typ 2 2,56 fortuna
Metallurg 2 rozegrane mecze oba przegrane 2012/2013
YekaterinburgMetallurg Magnit...3:1Tractor Chelyabi...Metallurg Magnit...2:0
jak widać zdobyli dopiero 1 bramkę
UHC Dynamo 3 mecze 2 wygrane jeden remis wygrana po dogrywce 2012/213
UHC DynamoHC Yugra5:3
UHC DynamoBarys Astana5:1
UHC DynamoAvangard Omsk3:2 pen
2011/2012 bilans spotkań to wygrana Dynama
UHC DynamoMetallurg Magnitogorsk4:1
Metallurg MagnitogorskUHC Dynamo5:6
2010/2011 bilans spotkań to wygrana Dynama
Metallurg MagnitogorskUHC Dynamo0:1
UHC DynamoMetallurg Magnitogorsk4:1
2009/2010 bilans spotkań to wygrana Dynama
UHC DynamoMetallurg Magnitogorsk2:1
Metallurg MagnitogorskUHC Dynamo2:5
wszytko wiec wskazuje ze tym razem też wygra Dynamo skoro w tym sezonie już 2 razy wygrali a ich przeciwnik 2 razy przegrał
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom