>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

18. kolejka Enea Speedway Ekstraligi - 26 sierpnia 2012

Status
Zamknięty.
vader 2,8K

vader

Forum VIP

Rozkład par na najbliższą niedzielę - ostatnią 18. kolejkę fazy zasadniczej:
Betard Sparta Wrocław - Azoty Tauron Tarnów 17:00
Dospel Włókniarz Częstochowa - Unia Leszno 17:00
PGE Marma Rzeszów - Lotos Wybrzeże Gdańsk 18:00
Unibax Toruń - Stal Gorzów 19:30
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz 20:00

za sportowefakty.pl
Temat zakładamy tym razem wcześniej bo powinno być sporo dyskusji przed tą kolejką.
Bardzo ciekawie zapowiada się ostatnia 18. kolejka Enea Ekstraligi. Toruń i Leszno wciąż walczą o PO i obie drużyny będą zmotywowane do wygrania swoich spotkań. Po poprzedniej kolejce nic zostało rozstrzygnięte w tej kwestii. Torunianie podejmą u siebie Gorzowian i potrzebują co najmniej dwa punkty za wygraną, szanse na punkt bonusowy są chyba jednak poza zasięgiem - Stal wygrała u siebie pierwszy mecz 57:33.
Leszno aby zapewnić sobie awans do Playoff musi wygrać spotkanie w Częstochowie i wtedy nie musi się interesować się wynikiem na MotoArenie. Chociaż remis także może może dać awans Unii Leszno.
Natomiast Włókniarz jeszcze wciąż walczy o uniknięcie baraży więc Częstochowianie powinni powalczyć bo chyba trudno wyobrazić sobie, że Betard Wrocław będzie w stanie zdobyć punkty w meczu z Tarnowem.
Mniej ciekawie zapowiada się spotkanie Falubazu Zielona Góra z Polonią Bydgoszcz. Obie ekipy mają miejsce w tabeli, które wiele nie może się zmienić po tym meczu. Gospodarze powinni sobie poradzić z Bydgoszczanami zwłaszcza w kontekście problemów jakie pojawiły się ostatnio wokół drużyny ze Sportowej.
Najmniej ciekawy wydaje się mecz Marmy Rzeszów z Lotosem Gdańsk. To spotkanie o przysłowiową pietruszkę. Żadna z drużyn nie może zmienić swojego miejsca w tabeli. Dodatkowo niedobre wieści docierają z Gdańska o tym, iż główny sponsor klubu koncern naftowy Lotos wycofa się po tym sezonie z klubu.
TVP Sport będzie tym razem transmitować dwa najważniejsze spotkania i hity tej kolejki więc będzie co oglądać. Zapowiada się dobra niedziela z żużlem.

Zapraszamy do merytorycznej dyskusji i podawania typów z analizami.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
I pierwsza bardzo ważna informacja na temat meczu w Częstochowie to kontuzja Duńczyka Bjerre - złamana noga w gonitwie numer jeden w spotkaniu Peterborough z King&#39;s Lynn..
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Może być dziś spory problem z rozegraniem kolejki.W Częstochowie i Wrocławiu całą noc padało i pada do teraz niestety.Mecz w Toruniu może okazać się jedynym rozegranym dziś.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Zgadza się, Częstochowa póki co deszczowa, a jak dla mnie był to jedyny mecz, który można było zagrać z rana. Późniejszych spotkań grać od razu zdecydowanie odradzam, bo i Gorzów i ZG przyznały, że będą się oglądać na wyniki z innych torów.
 
siepaldo 388

siepaldo

Użytkownik
Betard Sparta Wrocław - Azoty Tauron Tarnów (29:61)
Tarnów wygrywając lub remisując zapewni sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
Wrocław ma punkt przewagi nad strefą barażową i chcąc uniknąć baraży najlepiej było by wygrać bo Częstochowa wygrywając mecz z Lesznem może ich wyprzedzić i rzutem na taśmę uniknąć baraży!
Tarnów pojedzie bez L.Madsen.W jego miejsce najprawdopodobniej D.Lampart.
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz (38:52)
Tutaj sprawa jest jasna.Polonia nie walczy już o nic.Zielona Góra musi wygrać bo przy jednoczesnym zwycięstwie Leszna w Częstochowie i Torunia u siebie z Gorzowem za 3 pkt może nie awansować do najlepszej czwórki! W Zielonej nikt takiego rozstrzygnięcia nie bierze pod uwagę a biorąc pod uwagę sytuację bydgoszczan scenariusz mało prawdopodobny.
PGE Marma Rzeszów - Lotos Wybrzeże Gdańsk (39:51)
Mecz praktycznie o nic! Rzeszów pewny utrzymania w Ekstralidze podobnie jak pewny baraż o pozostanie w lidze gdańskiego Lotosu.W drużynie gospodarzy nie pojedzie Jason Crump. Jest to na pewno spore osłabienie ale bez żadnych konsekwencji w przypadku porażki.Tego meczu nie tykam gdyż wszystko może się zdarzyć biorąc pod uwagę stawkę spotkania.
Dospel CKM Włókniarz Częstochowa - Unia Leszno (41:49)

Jeden z dwóch najważniejszych meczy dzisiejszego dnia! Obie ekipy walczą o jasny cel. Częstochowianie mogą po ostatnim &quot;świetnym&quot; występie w Bydgoszczy uniknąć baraży.Muszą wygrać swoje spotkanie i liczyć na chociażby najskromniejsze zwycięstwo lidera rozgrywek we Wrocławiu.Zadanie niezwykle ciężkie gdyż na przeciw staje drużyna z Leszna która walczy o awans do najlepszej czwórki i walki o medale DMP.Leszczynianie by być spokojnym o play off muszą swoje spotkanie najlepiej wygrać.Wtedy na ich awans nie będzie miał wpływ wynik spotkania w Toruniu.W przypadku porażki Leszna potrzebna do awansu będzie porażka Torunia u siebie z Gorzowem! Transmitująca rozgrywki żużlowe w naszym kraju stacja TVP Sport staje na wysokości zadania i pokaże oba najważniejsze pojedynki dzisiejszego dnia! Mecz o 17:00 w TVP Sport! Drużyna gospodarzy osłabiona brakiem K.Bjerre który złamał nogę.
Unibax Toruń - Stal Gorzów (33:57)
Drugi najważniejszy pojedynek dzisiejszego dnia.Gorzowianie mogą być raczej spokojni o punkt bonusowy.Udział w walce o medale też mają pewny.Toruń pojedzie najważniejszy mecz w sezonie! Bezsprzecznie potrzebują zwycięstwa,najlepiej za 3 pkt.Przy zwycięstwie za 2 pkt potrzebna jest porażka Leszna w Częstochowie ale i tak nie wszystko w ich rękach bo jak wiemy Leszno wygrywając będzie pewny awansu.Uważam,że i tak drużyna Unibaxu nie wywalczy sobie awansu do najlepszej czwórki.
Transmisja spotkania o godz.19.30 w TVP Sport.
Jak widać rozwiązań jest wiele.Ja myślę że ligowa tabela nie ulegnie zmianie.O medale będą walczyć Tarnów,Gorzów,Zielona Góra i Leszno o w barażu o pozostanie w Ekstralidze pojadą Gdańsk i Częstochowa ale jak pokazała ostatnia ligowa kolejka zdarzyć się może wszystko! Super dzień z żużlem i mam nadzieję mnóstwo emocji.Jak pojawią się kursy coś pewnie wrzucę,ale po zeszłotygodniowej rundzie mówiłem sobie,że nic nie ruszam ale tak się chyba nie da... pzdr!
 
D 8

dyniek89

Użytkownik
Może być dziś spory problem z rozegraniem kolejki.W Częstochowie i Wrocławiu całą noc padało i pada do teraz niestety.Mecz w Toruniu może okazać się jedynym rozegranym dziś.
We Wrocławiu padało tylko nad ranem, teraz już nie pada i ma nie padać przez cały dzień, mecz moim zdaniem niezagrożony.
 
S 6,1K

smowky

Użytkownik
Betard Sparta Wrocław - Azoty Tauron Tarnów (29:61)
Tarnów wygrywając lub remisując zapewni sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
Wrocław ma punkt przewagi nad strefą barażową i chcąc uniknąć baraży najlepiej było by wygrać bo Częstochowa wygrywając mecz z Lesznem może ich wyprzedzić i rzutem na taśmę uniknąć baraży!
Tarnów pojedzie bez L.Madsen.W jego miejsce najprawdopodobniej D.Lampart.
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz (38:52)
Tutaj sprawa jest jasna.Polonia nie walczy już o nic.Zielona Góra musi wygrać bo przy jednoczesnym zwycięstwie Leszna w Częstochowie i Torunia u siebie z Gorzowem za 3 pkt może nie awansować do najlepszej czwórki! W Zielonej nikt takiego rozstrzygnięcia nie bierze pod uwagę a biorąc pod uwagę sytuację bydgoszczan scenariusz mało prawdopodobny.
Jeżeli Madsen nie pojedzie w meczu przeciwko Sparcie, to można pokusić się o jakieś handi w stronę Wrocławia. Tarnów mimo braku 1 z liderów nadal jest mocną ekipą,ale na wyjeździe ze zmotywowanym Wrocławiem będzie im ciężko. Nie wiem jakie kursy wystawią buki, ale jeżeli będzie +6 na Wrocław to można zagrać spokojnie, jeżeli mniejsze handi także można za mniejsza stawkę. Wrocław ma szanse na minimalną wygrana więc jakiekolwiek sensowne handi biorę. Jeżeli Malitowski zdobędzie kilka punkcików, a choćby trzech spośród grupy Lindgren, Woffinden, Jędrzejak i Ułamek pojadą na ok. 9-11 pkt to powinno być dobrze. Dodatkowo ostatnio dobrze Anderson pojechał (9+1) na wyjeździe z Gorzowem co robi wrażenie. Wrocłąw u siebie potrafi pojechać po zwycięstwo, zawdonicy w całkiem przyzwoitej formie, choć obawiam sie o juniorów. Ale nie ma tez co przesadzać, juniorzy tarnowa na wyjezdzie to też nie są jakieś asy. Czekam na kursy, jesli będzie +6 na Wrocław to wezmę.
A co do Zielonki, to rozjadą Bydgoszcz ok 20 punktami, kwestia tylko jakie handi buki wystawią.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Fajna linia wystawiona przez Tobet na lidera Włókniarza. Co tu dużo mówić, Grzesiek ustabilizował formę, nie ma dziś szczególnych przeciwników i jeśli Włókniarz ma to spotkanie wygrać to spokojnie linia do przeskoczenia przez Łagutę. W przypadku słabej jazdy Częstochowian to on będzie jako nr 1 do taktycznej także czy tak, czy tak spokojnie ponad 11 powinien zrobić.
Łaguta over 11 @ 1.65
Tobet
 
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
Mam pytanie do dobrze zorientowanych osób z Częstochowy. Kto jedzie dzisiaj za Bjerre: Harris czy Jabłoński ?

A co do Zielonki, to rozjadą Bydgoszcz ok 20 punktami, kwestia tylko jakie handi buki wystawią.
Z tym meczem bym uważał. Ostatnio Dobrucki wypowiadał się na konferencji, że będą chcieli nieco zbić ksm (nawet tego nie ukrywał). Nie spodziewałbym się więc dzisiaj pogromu w Zielonej. Z drugiej strony hc na Bydgoszcz też ciężko stawiać biorąc pod uwagę ostatnie cyrki w klubie i długi. IMO mecz nie do grania.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Ciekawe rzeczy w Fortunie ;)
@6 na Wrocek - juz pograne ale ciekawe ile minut jeszcze bedzie wisiec ten kurs ????
Mysle ze Tarnow wygra to spotkanie ale przy takim kursie grzechem byloby nie zagrac, inni jak Tobet @2.10
 
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
tobet wystawił oferte
mój pierwszy typ to Wrocek +2 kurs 1,9
Uwazam ze Tarnów zadowoli sie tylko bonusem,skoro punkt bonusowy im wystarczy do zajęcia 1 miejsca po rundzie zasadniczej to pojada bez presji i motywacji.Wrocek za to maksymalnie skoncentrowany.Nie ma pewnosci czy jedzie Madsen ,ale jesli nie pojedzie to +2 dla mnie okazja
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Mam pytanie do dobrze zorientowanych osób z Częstochowy. Kto jedzie dzisiaj za Bjerre: Harris czy Jabłoński ?
Jabłoński, byłaby pewnie z/z, ale za Bjerre nie można, bo nie jechał z Tarnowie. Wczoraj chłopaki trenowali 3 godziny i podobno wyglądało to ok w wypadku Mirka.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Ciekawe rzeczy w Fortunie ;)

@6 na Wrocek - juz pograne ale ciekawe ile minut jeszcze bedzie wisiec ten kurs ????

Mysle ze Tarnow wygra to spotkanie ale przy takim kursie grzechem byloby nie zagrac, inni jak Tobet @2.10
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
jesli ktos jest z czestochowy to bardzo prosze w iminiu wszystkich o podawanie na bieżąco pogody
przestało padać około 11tej, przejaśniło się nawet troszkę teraz. Szarobure chmury po niebie pomykają, ale obecnie na deszcz się nie zanosi.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Moja propozycja na dziś to dubel:

Wrocław @2,60
Leszno @1,65

ako:4,29⛔⛔


Oba mecze o tej samej porze co prawda,ale jak Wrocław wygra to Włókniarz już będzie bez jakichkolwiek szans na uniknięcie baraży.Tarnów z Wrocławiem się nie kochają,ale ta absencja Madsena to już delikatny sygnał że nie jadą dziś na maksa.Do tego Maciek Janowski w składzie gości;)
Argumentacja dziś krótka,a w sumie to jej brak.Ale ten dubel wydaje mi się najbardziej logicznym!
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Dzisiaj raczej nie ma co szaleć z typami, bo pewnie będą cuda na kiju. Ja zatem odpuszczam chyba typowanie zwycięzców spotkań ale wrzucam dwie pary H2H, które pograłem w dublu:

Martin Vaculik-Tai Woffinden 1 @ 1,65 Tobet✅


Całkiem przyjemny kurs na Słowaka oferuje nam Tobet w mojej ocenie. Dzisiaj Vaculik nie będzie miał w parze Madsena, tak więc łatwiej będzie o punkty, bo pewnie pojedzie z Lampartem, jeśli ten zostanie wystawiony pod 4, a potem dostanie zawodnika jadącego z numerem 2, czyli też nikogo mocnego. Oczywiście może z nim Janowski pojechać ale i tak uważam, że dzisiaj dopiero w nominowanych straci punkty na kolegach z pary ale też nie musi. Z kolei Tajski jedzie znowu z Fredem w parze, a więc punkty jak najbardziej tracić może, do tego potem ma Ogóra do pary i kolejna strata się szykuję, a dodając do tego rywalizację z takimi zawodnikami jak Kołodziej, Hancock, Vaculik czy Janowski, który ten tor zna świetnie, to widzi mi się jakoś nie zbyt duża ilość punktów uzbierana przez Tajskiego i w mojej ocenie nie powinien tutaj Vaculowi zagrozić.

Krzysztof Buczkowski-Tomasz Gapiński 1 @ 1,70 Tobet✅

A tutaj, to już mnie porządnie Tobet zadziwił z taką parą i kursami. Buczek nie dawno zdobył w ZG medal IMP, a za sobą pozostawił chociażby Pepe i Duzersa, a więc zawodników, którzy w ZG rzadko przegrywają. Buczek to obok Emila jedyny zawodnik Polonii, któremu wszystko jedno, czy jedzie w Bydzi, czy na wyjeździ, bo tak czy siak osiąga bardzo dobre wyniki. Dzisiaj jedzie w parze z Lagutą i potem pewnie dostanie Emila, który pojedzie jako ZZ za Kościeche. Z kolei Gapa jedzie z juniorami i na nich na wyjeździe raczej punktów tracić nie powinien ale cholera wie, bo jednak Gapa na wyjazdach sporo traci ze swojej dyspozycji w Bydzi, tak więc ja po nim cudów się nie spodziewam. Moim zdaniem Buczek jak pojedzie na swoim poziomie czyli w okolicach 10pkt, to nie powinien mieć problemów z Gapą.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom