>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2012 - Vuelta a Espana (18.08-09.09)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

I. Wstęp i trasa wyścigu
Ci co narzekali że na TdF było nudno mogą sobie pooglądać Vueltę, 3/4 etapów kończy się jakimś podjazdem, ścianką typu &quot;Purito Rodriguez&quot;. Śmiem twierdzić że będzie to najbardziej wymagający wyścig WT w tym roku, Giro było średnie, bo góry były ale kolarze nie potrafili przeprowadzić jakiegoś solidnego ataku. Tour de France było łatwe ze względu na IO. Vuelta będzie petardą 2012 r. Jazdy Indywidualnej na czas mamy jak na lekarstwo; i dobrze!! bo rywalizacja rozstrzygnie się w górach. Do tego 16 km drużynowa czasówka, kilka etapów dla sprinterów ale nie dużo bo co najwyżej 6 etapów do płaskich można zaliczyć, w górach mamy aż 13 etapów, jedne lżejsze takie w sam raz dla klasyków, inne cięższe dla wytrzymałych górali, jeszcze inne typu Purito. Nigdy nie mogłem nabrać przekonania do tego wyścigu, ale wydaje mi się że w tym roku da wiele satysfakcji i zaspokoi wygłodniałych koneserów kolarstwa :razz:

II. Faworyci
Co tu dużo pisać wraca król kolarstwa Alberto Contador i to on jest głównym faworytem do wygrania 67 edycji Hiszpańskiego Touru. Kto dalej? wiadomo jak na Hiszpanów przystało to oni będą wypruwać sobie żyły by pokazać się z najlepszej strony. Tytułu broni Juan Jose Cobo z Movistaru ale on w tym roku nie spisuje się najlepiej, na pewno go nie skreślam jednak uważam że nie powtórzy sukcesu sprzed roku. Na starcie w Pampelunie stanie &quot;najlepszy&quot; kolarz tegorocznej Wielkiej Pętli, Christopher Froome, ma super drużynę i to on wraz z Pistoletem dla mnie będą głównymi faworytami do najwyższego miejsca na pudle w Madrycie. Dalej wysoko widzę Antona, Purito, kogoś z Garminu bo oni muszą odbić sobie fatalny wyścig w Francji. Dalej Valverde, Mollema, Cataldo, De Gendt i może Monfort oraz dwa Kolumbijskie fortepiany ze Skya Uran&amp;Henao. To są dla mnie faworyci tegorocznej Vuelty, można się z tym zgodzić, można na ten temat polemizować co jest wskazane w tym temacie.
III. Składy drużyn

Nie będę wymieniał (jak to mam w zwyczaju) wszystkich zawodników występujących na tegorocznej Vuelcie, TUTAJ znajdziecie składy wszystkich drużyn, ja postaram się przedstawić swoją wizję na Hiszpański wyścig, ale to dopiero w kolejnym poście ;)

IV. Rozkład jazdy
Stage: 1 - 18 August: Pamplona TTT, 16.20 km
Stage: 2 - 19 August: Pamplona - Viana, 180.00 km
Stage: 3 - 20 August: Faustino V - Eibar, 153.00 km
Stage: 4 - 21 August: Barakaldo - Estación de Valdezcaray, 155.40 km
Stage: 5 - 22 August: Logrońo, 172.00 km
Stage: 6 - 23 August: Tarazona - Jaca, 174.80 km
Stage: 7 - 24 August: Huesca - Alcańiz. Motorland Aragón, 160.00 km
Stage: 8 - 25 August: Lleida - Andorra Collada de la Gallina, 175.00 km
Stage: 9 - 26 August: Andorra - Barcelona, 194.00 km
Stage: 10 - 28 August: Ponteareas - Sanxenxo, 166.40 km
Stage: 11 - 29 August: Cambados - Pontevedra ITT, 40.00 km
Stage: 12 - 30 August: Vilagarcía de Arousa - Dumbría. Mirador de Ézaro, 184.60 km
Stage: 13 - 31 August: Santiago de Compostela - Ferrol, 172.70 km
Stage: 14 - 1 September: Palas de Rei - Puerto de Ancares, 152.00 km
Stage: 15 - 2 September: La Robla - Lagos de Covadonga, 186.70 km
Stage: 16 - 3 September: Gijón - Valgrande-Pajares, 185.00 km
Stage: 17 - 5 September: Santander - Fuente Dé, 177.00 km
Stage: 18 - 6 September: Aguilar de Campoo - Valladolid, 186.40 km
Stage: 19 - 7 September: Peńafiel - La Lastrilla, 169.00 km
Stage: 20 - 8 September: La Faisanera Golf. Segovia - Bola del Mundo, 169.50 km
Stage: 21 - 9 September: Cercedilla - Madrid, 111.90 km

V. Transmisje TV



Hiszpańską Vueltę komentować będą Tomasz Jaroński i Adam Probosz, dla mnie super bo Adam ma ogromną wiedzę i szczerze mówiąc w duecie z TJ są lepsi niż TJ&amp;KW ale to może tylko moje zdanie, kto by nie komentował to trzeba oglądać bo będzie dobry wyścig.

VI. Potrzebne linki
http://www.lavuelta.com
http://cyclingfans.com/
http://www.cyclingfever.com/editie.html?detp=view&amp;amp;editie_idd=MjI5MTk=

VII. Oferta u bukmacherów (Unibet)



Zapraszam do dyskusji, podawania typów, ciekawostek o wyścigu i wszystkiego innego czego dusza zapragnie oczywiście zgodnie z ideą tego tematu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
5 dni do Vuelty szkoda że tu tak cicho, niestety konkursu na ten wyścig na forum nie będzie ale to nie zmienia faktu że tu nikt nie postuje :razz:
Na 3 dni rozbiłem sobie listę startową więc dzisiaj &quot;1 część Vuelty widziana moim okiem&quot;

AG2R LA MONDIALE
- Francuzka drużyna zabiera mocny skład jak na ich możliwości. Liderem będzie John Gadret który na Giro zajął 11 pozycję, jest to kolarz typowo na generalkę. Do pomocy ma Roche który za rok opuszcza ten team. Na sprinty ciekawym zawodnikiem będzie Mandory, na ciut trudniejsze takie klasyczne etapy widzę Nocentiniego. Kadri i Riblon może jakaś ucieczka, w porónaniu do najlepszych to wielkiego szału nie ma ale mogą być aktywni.
ANDALUCIA - Hiszpański zespół zabiera na Vueltę tylko swoich rodaków. Nie wskażę w tej drużynie nawet lidera bo nie wiem, nie znam tej drużyny na tyle by określić na kogo pojadą. Raczej drużyna harcowników, ogólne dość młody zespół, dzika karta na wyścig więc każdy będzie chciał się pokazać.
ASTANA PRO TEAM - Liderem będzie Paolo Tiralongo który na Giro pokazał się z dobrej strony. Doświadczony zawodnik dobry pod generalkę, myślę że najlepsza 10 jest w zasięgu. Dobry na góry będzie Kashechkin oraz Kesiakoff. Na płaskie Gasparotto ale on nie ma aż takiej szybkości by wygrywać.
BMC RACING TEAM - przed sezonem miał być Dream Team jest wielka kupa. Na Vueltę nie zabierają żadnego zawodnika na generalkę, no ale oprócz Evansa i TVG to oni takich nie mają. Ballan, Gilbert i Cummings to jakieś szanse są ale ja w nich w tym sezonie nie wierzę. Mam już typy odnośnie BMC i jak pojawi się oferta to wchodzę w to grubo jak będą kursy na odpowiednim poziomie ofkors.
CAJA RURAL - lepiej niż Andalucia ale też szału nie ma. Martins Cardoso i David De La Fuente to dwa kluczowe ogniwa tej drużyny. Mocno liczę na tego drugiego, może jakiś etap? czemu nie. Sezon niby słaby ale to to zawsze De La Fuente :wink:
COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE - Cel jest jasny David Moncoutie ma zgarnąć koszulkę najlepszego górala. Ogólnie zespół taki średni, o generalkę nie pojadą, na sprinty niby jest Kolumbijczyk Doque ale on jest za wolny na najlepszych. Etap dla Francuzów i koszulka najlepszego górala to będzie coś.
EQUIPE CYCLISTE FDJ-BIGMAT - ciekawy zespół. Może bez gwiazd ale może zaskoczyć. Arnold Jeannesson powinien być liderem zespołu na górskich etapach. Reszta zawodników chyba będzie skupiona na pomocny młodemu Francuzowi. Za to na te kilka etapów sprinterskich mają dobre alternatywy. Nacer Bauhanni młody kolarz zrobił ogromne postępy w tym roku. Drugą opcją będzie William Bonnet które może sezonu udanego nie ma ale potrafi znaleźć się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.
EUSKALTEL - EUSKADI - na koniec 1 części Tutorialu najlepsza Hiszpańska ekipa. Mam nadzieję że Igor Anton nie zawiedzie tak jak w ubiegłym roku. Mega mocny zespół w górach, będą nadawać tempo, ciekawy zawodnik Amets Txurruka na Giro wariował i woził się pierwszorzędnie w górach. Szkoda tylko że oni jeżdżą tragicznie na czas, takze w drużynówce sporo dostaną ale na szczęście ITT też nie ma za dużo więc w górach mogą spokojnie nadrobić. Anton jak nie będzie odcięcia prądu w najważniejszych momentach to może wylądować na pudle.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
&quot;2 część Vuelty widziana moim okiem&quot; dzisiaj tylko 4 zespoły, ale jutro za to dokończenie całej listy startowej :razz:
GARMIN - SHARP - po znakomitym Giro przyszedł fatalny występ na Tourze, to teraz wychodzi że będzie dobrze. Fajny zespół, kto liderem? mi się widzi Le Mevel dzisiaj w San Sebastian zajął 4 miejsce, na podjazdach nadawał tempo, gira przetarta i widać że jest forma. Ciekawy jestem co pokaże Talanski bo potencjał ten zawodnik ma. Do tego ciekawy Summeren. Na sprintach raczej nie będą się liczyli, ale za to w górach wyglądają całkiem nieźle.
KATUSHA TEAM - Mienszov, Rodriguez, Moreno ma ktoś mocniejszych w teorii liderów no ma Sky, a tak poza Brytolami? No nie ma. To trio na góry i wygląda to obiecująco nawet jak Denis zastosuje ostry difens. Losada i Ignatiev też ciekawi zawodnicy ale tylko do pomocy liderowi Purito. Vicioso i Florencio na sprinty ale cudów nie będzie na płaskich.
LAMPRE - ISD - liderem będzie Cunego, głównym pomocnikiem ma być Niemiec. Mam nadzieję że Przemek nie będzie szybko opuszczał swojego lidera i dzięki temu będzie wysoko w generalce. Ogólnie to dość przeciętny zespół ale Damiano jakiś etap urwie, no i w generalce na tap10 pewnie się sadzi.

LIQUIGAS - CANNONDALE
- jak liderem ma być Capecchi to lepiej niech tam nie jadą :razz: Rato dzisiaj fajnie w San Sebastian, jest też Paterski ale nie wiem czego się po nim spodziewać. Na płaskie Viviani na TdP nieźle spisywał się na płaskich finiszach więc tu może powalczyć o wysokie miejsca, wiadomo że nie o wygraną bo na to ma jeszcze czas i po prostu jest za wolny.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
&quot;3 część Vuelty widziana moim okiem&quot;

LOTTO - BELISOL TEAM
- liderem będzie Jutrgen van den Broeck, jednak zasadnicze pytanie czy da radę przejechać na dobrym poziomie dwa wielkie Toury z rzędu? Hesjedal pokazał że jest ciężko. JVDB to bardzo waleczny i aktywny kolarz, jak zdrowie mu pozwoli to ja go widzę w najlepszej 10. Ciekawy zawodnik też Meersman który wczoraj w San Sebastian zameldował się na podium.
MOVISTAR TEAM - ciekawy zespół z broniącym tytułu Cobo, ja jednak uważam że Hiszpan nie jest w tym roku w takiej formie by zbliżyć się do sukcesu sprzed roku. Na Tourze jechał słabo i nie ma żadnych rokować by dyspozycja uległa poprawie. Ja bym na ich miejscu pojechał na Valverde, ale on pewnie nie chce. Warto zwrócić uwagę na takiego zawodnika jak Benat Intxausti na Giro ten chłopak jechał bardzo aktywnie, zabierał się w ucieczki a w górach dyktował tempo. Na czasówki jest Castroviejo, na płaskie Rojas, także niezły skład, będą się liczyli.
OMEGA PHARMA - QUICKSTEP CYCLING TEAM - dwie opcje Cataldo i De Weert. Obaj dobrze wyglądają by jechać na generalkę także w górach powinni być mocni. Do tego czasówkę zgarnie Martin, na płaskie etapy jest Steegmans. Z ciekawych zawodników to Zdenek Stybar który jedzie pierwszy WT i Nicki Terpstra. Ciekawy zespół też będzie się liczyć w drużynowej czasówce.
ORICA GREENEDGE - szału nie ma, no ale to jest drużyna sprinterska. Zabierają nawet szybkich kolarzy takich jak Dean czy Davies. Na góry jest Pieter Weening jednak to nie jest kolarz na klasyfikację generalną, jakaś ucieczka czy skoki owszem, ale na 13 górskich etapach gdzieś się ujedzie. Do tego chyba główny faworyt do wygrania drużynowej czasówki.
RABOBANK CYCLING TEAM - oby tylko znowu nie było rozczarowania, o mi już jest żal tego zespołu, mają takich zawodników a nie potrafią doprowadzić chociaż jednego kolarza do najlepszej 10 w większym wyścigu. Ciągle prześladuje ich pech a głównie to Gesinka który chyba będzie liderem drużyny, oprócz niego jest Mollema i Garate. Szkoda że nie ma Lu Lu bo jest kilka etapów które mógłby wygrać. Na płaskie Breschel i Boom. Ten drugi też w czasówce powinien być dość wysoko.
RADIOSHACK - NISSAN - nie ma Andy Schlecka, a szkoda bo na pewno byłoby ciekawiej. Słabiutki skład, na klasyfikację generalną praktycznie bez jakiejś czołowej postaci bo Monfort to chyba jednak nie powinien powtórzyć 7 miejsca sprzed roku, bo jedzie drugi Tour z rzędu, a Machado to taki niby dobry góral ale czegoś mu brakuje. Na płaskie etapy jest Bennati ciężko jednak będzie mu o etap. Słaba drużyna.
SKY PROCYCLING - znowu jest petarda. Froome, Uran, Henao 3 fortepiany na górskie etapy do tego Porte, Zandio i Swift do nadawania tempa, na płaskie chyba spróbuje Flecha. Mocny zespół chyba najmocniejszy. Jak Froome będzie w takiej formie jak na TdF to ładnie powalczy o wygraną. A w odwodzie są przecież tacy zawodnicy jak Uran i Henao i oni też spokojnie mogą pojechać o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej.

TEAM ARGOS-SHIMANO
- cienko ich widzę na tej Vuelcie. Chyba liczą tylko na Degenkolba że ugra jakiś płaski etap. Na generalkę nie ma absolutnie żadnego zawodnika.
TEAM SAXO BANK - oczywiście wszystkie siły skierowane na lidera Alberto Contadora. Liczę że Księgowy wygra tegoroczną Vueltę. Skład? średni jest Sorensen i to będzie główny pomocnik w górach, jest też Majka który bardzo ambitnie jechał wczoraj w San Sebastian. JNa płaskie najlepszy wydaje się być Tosatto, no ale wiadomo priorytetem jest triumf w klasyfikacji generalnej.
VACANSOLEIL - DCM PRO CYCLING TEAM - coś zwolniła ta drużyna, na początku sezonu w ciemno można było mówić że wariaty z Vacansoleil będą aktywni na każdym etapie, od CdD tak jakby się posypali. Do Hiszpanii zabierają nawet przystępny skład bo De Gendt powinien być wysoko, Lagutin też potrafi fajnie jeździć. Jest w szeregach Holendrów Polak Tomek Marczyński jak będzie jeździł tak jak wczoraj to będzie gitara. Ciekawy jestem co zaprezentuje Rob Ruygh bo to ciekawy kolarz.

Dla podsumowania widzę to tak:

*****
Contador,
****
Froome, Rodriguez, Anton
***
Uran, Cobo, Gesink
**
Valverde, Van Den Broeck, De Gendt, Henao, Gadret
*
Mollema, Le Mevel, Quintana, Moreno, Mienszov, Cataldo
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Długoterminówki jakoś mi nie pasują.
Klasyfikacja drużynowa: SKY Froome, Uran i Montoya. Ostro. Ale czy będzie im na tej klasyfikacji zależeć? Purito, Moreno, Mieńszow czy Cobo, Valverde, Quintana też mają fajne składy.
Ale stawiałbym tu na Katiuszę. Ale lepiej się wstrzymać i zagrać coś w trakcie wyścigu, gdy będziemy więcej wiedzieć.
Punktowa to loteria, ale raczej dla Purito. Z górskiej bym zagrał, że nie wygra jej Moncoutie. Po kontuzji z TdF nie widzę go zbytnio. Może ktoś z walczących o generalkę wygrać ją z marszu.
Ciekawy typ: Contador under 2.5 etapu 2.0 sportingbet
hhe -&gt; Saxo Bank under 2.5 2.10 :cool:
Contador nie jest Merckxem. Dość często rozdaje zwycięstwa. Tu i konkurencja jest mocna, a i forma Alberto jest małą niewiadomą. Ale ja tego nie gram, tak sygnalizuję dla sceptyków Księgowego ;]
Ale inny under mi się bardzo podoba:
Valverde under 1.5 1.75 sportingbet
Piti według mnie nie myśli o generalce, on ma w głowie już MŚ. Movistar pojedzie na obrońcę tytułu Cobo. Etap może i Piti ugra, ale nie więcej, ale obecnie bym go przeliczał na 80% starego Valverde sprzed przerwy.
Widze, że w Astanie nie jedzie Romek, a takiego oczywistego lidera nie ma, może Tiralongo, ale cała ekipa powinna mieć luźniej. Z kolei patrząc na wyniki Navarro, gdy pracował dla Księgowego, to zwykle odpuszczał walkę o cokolwiek.
Dani Navarro - Seeldreyers 2 1.71 sb
no i bardzo przyjemnie wygląda:
de Gendt - Mollema 2 2.0 sb
Tomek po Giro jakoś się nie może odnaleźć. Podobnie całe Vacansoleil. Podczas Eneco był fatalny. Na mistrzostwach Belgii na czas też sporo stracił. Jakoś nie wydaje mi się by wystrzelił z formą jak na Giro.
Bauke podobnie jak w zeszłym roku, słabiutko podczas TdF, ale na Vueltę myślę, że się rozkręci i będzie liderowac Rabo. To dla mnie mocny kandydat do 10, 5.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
No to DW rozpoczął karuzelę z longtermami więc zaczynam i ja.
Joaquim Rodriguez wygra etap @ 1,50 Betsafe
Lokata? chyba tak, po takim kursie wchodzę w to grubo, dla porównania inne buki dają @1,20. Dasz wiarę że Purito nie wygra etapu, przecież to nie możliwe, jest co najmniej 6 ścianek na finiszu gdzie jest typowo pod niego. Gdzieś urwie etap nie ma lipy. Początkowo myślałem nawet o tym by grać over 1,5 etapu, ale kurs tylko niewiele wyższy a ryzyko o wiele wyższe. Tak jak mówię dla mnie lokata, chociaż w kolarstwie nie ma lokat to tu jest ;)
BMC Racing Team under 0,5 etapu @ 2,30 Sportingbet
Jest value. Bo niby kto ma wygrać etap na trudnej Vuelcie dla tej drużyny? Gilbert? on jest bez formy, po znakomitym zawodniku z zeszłego sezonu nie wiele pozostało, może i są etapy w których mógłby coś osiągnąć ale ja w niego nie wierzę. Kto dalej Ballan? no bez przesady to nie jest zawodnik który byłby pewniakiem do wygrania etapu. Cummings niby na płaskie ale on nie ma takiej szybkości by wygrać finisz z peletonu. Santambrogio aktywny kolarz ale też nie widzę go jako triumfatora któregoś z etapów. Reszta też nie powinna odegrać kluczowych ról. Szansę oni mają wtedy kiedy pójdzie jakaś ucieczka, ale z drugiej strony czy BMC zabiera się często w ucieczki? no niekoniecznie. Po takim kursie warte spróbowania bo jest wielu zawodników którzy mogą wygrywać etapy, ale w tym gronie ja nie widzę zawodników z BMC.
Sky Procycling Under 4,5 etapy @ 1,85 Sportingbet
Chyba trochę przesadzili. Niby na Tour de France wygrali aż 6 etapów ale tam mieli bardziej kompletny zespół, do tego dwa razy czasówkę wygrał Wiggins. Mieli też Cavendisha który zbierał skalpy na płaskich etapach. W Hiszpanii mają mocną drużynę ale 5 etapów? to zdecydowanie za dużo. W górach jest masa zawodników którzy pojadą o wygraną, do tego dochodzi fakt ucieczek. Są dwie czasówki, drużynowa i indywidualna i wydaje mi się ze żadnej nie wygrają. Do tego na sprinty nie mają Cavendisha ale Flechę który nie gwarantuje wygranych etapów. Linia za wysoka według mnie.
Gorka Verdugo - Christophe Le Mevel 2 @ 1,60 Sportingbet
Stawiam na Le Mevela, bo uważam że to on będzie najmocniejszym zawodnikiem Garminu ma Vuelcie. Wczoraj w San Sebastian był 4 i szczerze mówiąc podobała mi się jego jazda po górach. Nie wiem czy ten chłopak dorósł do 3 tygodniowej przeprawy bo pamiętam go rok temu na Giro gdzie w drugim tygodniu miał kryzys i zakończył wyścig na 15 miejscu. Prawda jest taka że potencjał ma, liderem drużyny jest i musi to wykorzystać. Verdugo to tylko pomocnik w drużynie Euskaltel. Szczerze mówiąc to chyba nawet nie jest to najistotniejszy gregario Antona. Troszkę mnie dziwi wystawienie takiej pary, możne dlatego że Gorka dobrze pojechał Vueltę a Brugos. Jeśli nie będzie żadnych przykrych okoliczności to Francuz w Madrycie powinien przyjechać przed Hiszpanem.
Joaquin Rodriguez - Juan Jose Cobo 1 @ 1,666 Sportingbet
Purito niewątpliwie jest kandydatem do podium, jest kilka etapów gdzie może spokojnie urwać, a na Giro pokazał że na wysokim tempie też potrafi wjeżdżać na wysokie wzniesienia. Na Cobo ja nie liczę, jakoś do mnie nie trafia ten kolarz, na pewno trochę faworyzowany bo przecież to obrońca tytułu sprzed roku. Na czas obaj panowie jeżdżą słabo, jednak chyba mimo wszystko tym elemencie jest Purito. Na drużynowej czasówce aż tyle nie stracą, a w górach wyżej oceniam szanse Hiszpana z Katiuszy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
B 0

barti1908

Użytkownik
Pisze mobile niemam Polskich znakow. Moje typy value Kessiakoff najlepszy goral kurs w b365 az 41 a w Sb &quot;tylko&quot; 17. Drugi typ to Rafal Majka top10 moglby 3mac sie Contadora kurs tym razem lepszy w sb-19 365-13 . Wiecie moze gdzie jest juz tak rozbudowana oferta jak u tych dwoch bukow co wymienilem wyzej?
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Jutro zaczyna się Vuelta Espana więc pora zacząć pisać w temacie. Sam wyścig zapowiada się bardzo interesująco. Stawka jest wyrównana, trasa też wygląda bardzo ciekawie. No i co ważne, wyścig zapewne rozstrzygnie się w górach, a nie na czasówkach.
Wczoraj pojawiła się oficjalna lista startowa wyścigu. Grupy fajnie opisał dawid.400 więc ja to sobie odpuszczę. Napisze o moich faworytach. Na pewno trzeba tu wymienić powracającego po przerwie Alberto Contadora. Hiszpan jest jednym z głównych faworytów do wygrania wyścigu. Przeszkodzić będzie mu chciała bardzo mocno w tym roku grupa Sky. Do Hiszpanii też przywieźli bardzo mocny skład. Liderem będzie Chris Froome, który ma coś do udowodnienia po TdF. Do tego dochodzi dwóch świetnych Kolumbijczyków: Sergio Henao i Rigoberto Uran Uran. Pojedzie też świetny pomocnik Richie Porte.
Mocno wygląda także Movistar. W składzie jest triumfator sprzed roku Juan Jose Cobo (jakoś nie widzę go w tym roku walczącego z najlepszymi) i kreowany na lidera grupy Alejandro Valverde. Wg mnie to właśnie ten drugi jest dużo mocniejszy. Valverde spokojnie stać na Top-10 + jakiś wygrany etap. W sładzie mają też znakomitego czasowca Jonathana Castroviejo.
W gronie moich faworytów są także: Joaquin Rodrigueza (mocny skład Katiuszy + bardzo dobra forma na Giro), Igor Anton (znów przygotowywał się specjalnie na Vueltę - oby tylko pojechał lepiej niż przed rokiem), Thomas De Gendt (znakomite Giro), Damiano Cunego (lider Lampre), Jurgen van den Broeck (ciekawe czy zregenerował się po Tour de France)i Maxime Monfort (dobrze spisał się na TdF). Na rehabilitację po słabym TdF liczy na pewno Rabobank. Ciekawi mnie dyspozycja liderów grupy Roberta Gesinka i Bauke Mollemy. Ich występ we Francji to spory zawód.
W hiszpańskim tourze zobaczymy pięciu Polaków. Przemysław Niemiec, który bardzo zawodzi mnie w tym sezonie ma być głównym pomocnikiem Cunego. Rafał Majka na pewno pokaże się na górskich etapach, do tego będzie pomagał Contadorowi. Grupa Liquigas wygląda w tym wyścigu słabo więc Bodnar i Paterski powinni mieć &quot;wolną rękę&quot;. Liczę na ich liczne ataki, szczególnie Paterskiego. Dobrym harcownikiem jest też Tomasz Marczyński. Z dobrej strony pokazał się na Giro. Mam nadzieję, że w Hiszpanii także uda mu się zakończyć któryś etap na wysokim miejscu. Dobrze , że znów mamy liczną grupę Polaków w wyścigu, na pewno będzie się lepiej oglądać.
Na koniec kilka zdań o sprinterach. Na liście startowej nie widzę ich zbyt wielu. Organizatorzy przygotowali tylko kilka końcówek specjalnie dla nich. Na takich końcówkach powinni walczyć: Jose Rojas Gil, John Dagenkolb, Elia Viviani, Allan Davis, Davide Benatti czy Ben Swift. Pewnie kogoś przeoczyłem, ale to nie sprinterzy w tym wyścigu są najważniejsi.
Na koniec pytanie: czemu nie ma konkursu?
Później napiszę jeszcze o moich długoterminowych typach.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Zgodnie z tym co pisałem wcześniej uważnie prześledziłem ofertę Sportingbet na Vuelta Espana. Znalazłem sporo ciekawych zdarzeń, kursów. Oto kilka moich propozycji na typy długoterminowe.
Joaquim Rodriguez - Juan Jose Cobo 1,45
Zdecydowanie stawiam na Purito. Bardzo dobra jazda na Giro, ma mocną grupę do pomocy, no i wyścig w jego kraju - to na pewno dodatkowo go zmobilizuję. Na jego korzyść przemawia także brak długich czasówek, które po prostu jeździ bardzo słabo. Kilka etapów kończy się podjazdami właśnie pod Rodrigueza. Natomiast Cobo zupełnie mnie nie przekonuję. Dla mnie jego wygrana w tamtym roku była trochę szczęśliwa, przypadkowa. W tym roku jeździ słabo, występ na TdF zupełnie bezbarwny. Wg mnie w tym roku Cobo będzie poza &quot;10&quot; w generalce.
+ można spróbować
Kto stanie na podium - Joaquim Rodriguez 2,00
Thomas De Gendt - Bauke Mollema 2,00
De Gendt bardzo podobał mi się na Giro. Wygrał tam etap i zajął znakomite trzecie miejsce w generalce. W tamtym roku wygrał etap na Paryż-Nicea oraz Tour de Suisse. Jego kariera idzie do przodu. Nie pojechał na TdF by przygotować się Vuelty. Belg jest liderem Vacansoleil i wg mnie powinien spokojnie skończyć wyścig w &quot;10&quot;. Liderem Rabobank jest Robert Gesink, więc to jemu grupa będzie pomagać w górach. Mollema strasznie zawiódł mnie na TdF podobnie jak cała jego grupa (poza Lu-Lu Sanchezem). W tej parze stawiam zdecydowanie na De Gendta.
Alejandro Valverde - Damiano Cunego 1,85
Hiszpan wygrał etap na TdF choć sam wyścig pojechał mocno średnio. Być może szczyt formy szykuję właśnie na Vueltę? Skład Movistar wygląda bardzo ciekawie więc w razie potrzeby będzie miał kolegów do pomocy w górach. Valverde dobrą formę zasygnalizował w San Sebastian. Jeśli chodzi o Cunego to dawno nie widziałem go w dobrej formie. Jeździ kolejne wyścigi, ale bez większych sukcesów. W tym sezonie dobrze pojechał tylko w Trentino. Na dodatek włoskie grupy rzadko szarpią w Hiszpanii.
Od razu typ: Damiano Cunego - nie wygra etapu 1,75
Wg mnie bardzo dobry kurs dla takiego zdarzenia.
Philipe Gilbert - nie wygra etapu 1,80
Tutaj tez stawiam, że Belg nie wygra etapu. To już nie ta forma co przed rokiem. Gilbert zdecydowanie zawodzi w tym roku, podobnie jak cała grupa BMC. Niby kilka końcówek gdzie Belg może powalczyć, ale to chyba nie ta forma.
Team Sky - wygrają powyżej 3,5 etapu 1,60
Ben Swift (sprinty), Chris Froome, Rigoberto Uran czy Sergio Henao powinni wygrać 4 etapy...
Na koniec trochę szalone typy:
Klasyfikacja górska:
Daniel Moreno - 21,00 albo Rigoberto Uran 34,00
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiaj 16,5 km drużynowa czasówka, plan startów poszczególnych ekip jest następujący:
19:03 : Caja Rural
19:07 : Orica-Greenedge
19:11 : Garmin-Sharp
19:15 : BMC
19:19 : Liquigas-Cannondale
19:23 : Lampre-ISD
19:27 : RadioShack-Nissan
19:31 : FDJ-BigMat
19:35 : Ag2R-La Mondiale
19:39 : Andalucia
19:43 : Rabobank
19:47 : Omega Pharma-Quick Step
19:51 : Vacansoleil-DCM
19:55 : Astana
19:59 : Euskaltel
20:03 : Lotto-Belisol
20:07 : Katusha
20:11 : Cofidis
20:15 : Argos-Shimano
20:19 : Team Sky
20:23 : Saxo Bank-Tinkoff
20:27 : Movistar
Kto faworytem? ciężko powiedzieć, na pewno Bukmacherzy zdecydowanie przesadzili z tym faworyzowaniem drużyny SKY. Ja rozumiem że mają dobrych czasowców ale na tak krótkiej, trudnej technicznie trasie jeden drobny błąd może kosztować przegranie etapu, no i czy SKY będzie chciał mieć od początku wyścigu koszulkę lidera w swojej garderobie? ja delikatnie w to wątpię. Jest kilka drużyn które powinni mieć zbliżone czasy są to Sky, Orica Greenedge, OmegaPharma, BMC i Radioshack.
Zwycięzca pierwszego etapu? Orica Greenedge @ 15,00 Tobet ⛔ 13 miejsce :zoltakartka:
To jest zdecydowanie grube przegięcie. Oczywiście nie zapieram się że to na pewno wejdzie ale po takim kursie to warto. Trasa jest bardzo trudna technicznie, jest wąsko zwycięska drużyna musi posiadać zawodników bardzo dynamicznych z bardzo dobrym odejściem. Orica takich ma bo w ich szeregach mamy praktycznie samych szybkich kolarzy, typowych sprinterów którzy mogą spokojnie wygrać dzisiejszy etap. Rywale tak jak pisałem wyżej, Sky jest mocny ale granie po takim kursie to tragedia no i przede wszystkim nie wiadomo jakie będzie podejście u Brytoli. Omega ma szybkich kolarzy z Martinem na czele ale m coś chyba brakuje. BMC, Radioshack i Garmin nieobliczalni, ale jednak to półeczka niżej niż te 3 zespoły. Po takim kursie ja to pobieram.
Astana - Team Saxo Bank Tinkoff Bank 2 @ 1,85 Sportingbet ✅ 10-7
Zdecydowanie pobieram też typ na Saxo Bank w H2H z Astaną, patrząc na skład Astany w tej Velcie to widzę że na czasówce szału nie będzie, praktycznie nie ma żadnego super czasowca, taka średnia drużyna na czas pewnie będą w granicach 10 miejsca, Saxo Bank ma w swoich szeregach Contadora który dobrze jeździ na czas, no ale patrząc na ich drużynę to widać że będą spokojnie w najlepszej 10. Jest dobry Paulinho. Z tego co mi się kojarzy to Tossato jeździ dobrze w TT chociaż mogę się mylić, jest Majka który będzie dawał mocne zmiany. Ja pobieram ten typ po takim kursie.
Movistar Team - Liquigas-Cannondale 1 @ 1,526 Sportingbet ✅ 1-14
Tu gram na Movistar który też powinien być wysoko. Raczej w drużynowych czasówkach ten zespół nie zawodzi, do tego chcą walczyć o generalkę więc straty już na pierwszym etapie nie mogą wchodzić w rachubę. Liquigas ma niezły skład, Bodnar pewnie ładnie pokręci, ale według mnie wyżej powinna być Hiszpańska drużyna.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Albo unibet coś wie, albo ja jestem ślepy, bo kursów takie jak oni bym w życiu nie wstawił na taką końcówkę.
Leciusieńńńko pod górę, ale to nie jest nic w stylu Gilbert/Valverde, by ich wstawiać jako protagonistów na jutro.

Bouhanni Wygrana kurs 30/ TOP3 9.0 ⛔⛔ :grin: było nie było mistrz Francji. Spora przesada taki kurs, szczególnie 2 opcja fajna.
12 na Swifta i Vivianiego też przesadzone, kursy według mnie dobrze oszacował b365, choć kursu poniżej 3.5 bym na nikogo nie wystawił. Obsada jest bardzo wyrównana.
Niemniej w b365 zagram na Degenkolba kurs 7 ✅, ten profil może być przekłamany, tradycyjnie jak na Vuelcie, a Niemiec dobrze sobie radzi i w trudniejszych końcówkach, choć i na łatwych finiszach John sobie świetnie radzi. Na Eneco Argos robili wrażenie dobrze zorganizowanych. To będzie główny pociąg peletonu, jeszcze Orica pewnie coś własnego zmontuje.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 2

Też jestem ciekawy co jest dokładnie na finiszu, bo jeśli jest taka górka jak na profilu to tam jest ok 2% przy końcówce nawet 2,5%. Dzisiaj w czasówce też na końcu było nachylenie 3% i niektórzy pękali. Na takiej hopce to ja sprinterów nie widzę. Jak mapka robi mnie w balona i tam jest płasko to 6-7 sprinterów rozstrzygnie etap między sobą. Ucieczka chyba nie wchodzi w rachubę bo ich nie puszczą, bo zawodnicy mają za małe straty.
Elia Viviani - Nacer Bouhanni 2 @ 2,10 Tobet ⛔ 4-16 jednak profil był bardzo łatwy

Sami młodzi sprinterzy na tym tourze więc będzie ciekawie. Gram tylko jeden typ bo profil jest sporą niewiadomą. Gram na mistrza Francji Nacera, czemu? bo jeśli będzie ciut trudniej na finiszu to on Vivianiego powinien ograć, jak będzie łatwo to może minimalnie szybszy jest Viviani. Ale kurs 2,1 to jest value więc wybieram w tej parze Francuza. Obaj są w niezłej dyspozycji, widać że cały cykl przygotowania był skonstruowany tak by na VaE była mega szybkość. Bauhanni ostatnio na Vuelta a Burgos potwierdził że w nielicznych etapach sprinterskich jakie mamy w tym roku w Hiszpanii będzie głównym z faworytów.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Może ktoś na cn znajdzie dokładny wygląd końcówki, bo znając Hiszpanów, to tam równie dobrze może być 100m po 20% i reszta płasko ;]
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Vuelta a Espana Stage 2 Head2head:
Jose Joaquin Rojas Gil - Daniele Bennati
Typ: Jose Joaquin Rojas Gil
Kurs: 1.70
Daniele Bennati daleki jest od formy jaką prezentował jeszcze w 2007 lub 2008 roku. Wydawało się, że Włoch powoli wracał do dobrej dyspozycji w 2011 kiedy wygrał siedem etapów w tym 2 na trasie Vuelta a Espana. Jednakże obecny sezon nie potwierdza tendencji zwyżkowej. Zaledwie jeden wygrany etap w Tirreno-Adriatico (a więc 5 miesięcy temu) i parę miejsc poza podium w słabiej obsadzonych wyścigach (w Tour de Pologne najlepsze miejsca Włocha to 4 i 6 i to w sytuacji, gdy cała sprinterska śmietanka wałczyła na trasie Tour de France). Z kolei Hiszpan Jose Joaquin Rojas Gil to dosyć obiecujący sprinter, a przy tym mistrz swojego kraju sprzed roku (w tym sezonie w wyścigu ze startu wspólnego zajął 4 miejsce i musiał oddać palmę pierwszeństwa na krajowym podwórku koledze z zespołu F. J. Ventoso). Hiszpan preferuje nieco pagórkowate końcówki. Dzisiejszy etap z metą w miejscowości Viana do takich można zaliczyć.
Co więcej jak zauważył Markel Irizar: &quot;I know this area well and it can be windy around. This should be one of the easiest stages but it depends where the finish is exactly. Often races finish on a short, 800m hill in Viana. It could complicate things for the sprinters.&quot;
Dlatego też spodziewam się, że Hiszpan powalczy dzisiaj co najmniej o podium i będzie lepszy od Bennatiego. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że w zwiazku z wczorajszym zwycięstwem drużyny Movistaru na czasówce oraz w przypadku powyższego scenariusza Jose Joaquin Rojas Gil może założyć czerwona koszulkę lidera.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Już jutro ciekawe ściganie. Choć te 2 km do mety po szczycie pewnie spowodują zjechanie się grupy. Contador jedzie czujnie, dziś zarobił bonifikatę, raczej nikogo groźnego nie odpuści, Movistar będzie pilnował czerwonej koszulki. Finisz z małej grupki bym tu widział.
Taki dubelek z unibetu:
Różnica zwycięstwa - sekunda lub mniej 1.85 ✅
JVDB - Monfort 1 1.60 ⛔ gdzieś zniknął całkiem
Co do Belgijskiego pojedynku, to Jorguś zrobił na mnie wrażenie na TTT, gdzie rwał swoich kolegów. Monfort to zawodnik dość solidny, ale nie walczy on o zwycięstwa na etapach, fajerwerków nie robi. Na takich krótkich górkach lepszy powinien być Jurgen.
Zobaczymy co przyszykuje nam super duet Katiuszy. Po cichu liczę na Antona na swojej ziemi.
Chciałem jeszcze dołożyć Garate - Niemiec 2, bo jednak po cichu liczę, że coś u Przemka ruszyło z formą, ale Garate wysoko w generalce i pewnie się będzie starał być wysoko.
chociaż 12 na Contadora korci, to pobieram leciutko ???? , bo profil tej górki też super dla Berto, a widać, że jest głodny

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151299267085312&amp;amp;set=a.10150748855500312.459726.300333175311&amp;amp;type=1&amp;amp;theater
zbiórka rowerów w najlepsze
Jeszcze sb:
Mieńszow - Cobo 1 2.33 ⛔
Nie zdziwie się, jeśli jutro Juanjo strzeli i przyjedzie gdzieś w 5 grupce. Przygotowania do Vuelty miał utrudnione przez infekcję w jamie ustnej - coś z zębem mądrości, ponoć kilka dni w ogóle nie trenował. Można spróbować zagrać przeciw niemu. (Anton - Cobo 1 1.45 mini perełka w tobet) ✅
Orzeł z Nawarry zwykle w Hiszpanii spisuje się najlepiej, może pomagać Purito, ale o swój interes też potrafi zadbać.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Etap 3
Pierwszy przesiew w klasyfikacji generalnej, ciężki etap krótko mówiąc.
Górskie premie:
Alto La Aldea (kat. 2; 32,3 km; 11 km; 3,8%)
Puerto de Vitoria (kat. 3; 66,6 km; 6,7 km; 3,2%)
Puerto de Campazar (kat. 3; 120,2 km; 5,7 km; 4,8%)
Finisz:
Alto de Arrate (kat. 1; meta; 5,5 km; 7,8%, max. 11%)
Na Alto de Arrate będzie niezła selekcja. Finisz pewnie będzie z 15-20 osobowej grupki, będzie sprawdzanie nogi przez najlepszych bo po jutrzejszym i wtorkowym etapie będzie ciut luźniej. Polacy? Liczę na Niemca bo skoro mówił że jedzie na generalkę to musi być w czołowej grupie. Na Pais Vasco finisz na tej górze wygrał Samu Sanchez, przed Purito i Hornerem. Wjeżdżamy do krajów Basków więc oni będą gryźć ziemię, asfalt, będą wypruwać sobie żyły by wygrać ten etap.
Igor Anton - Juan José Cobo 1 @ 1,45 Tobet ✅ 12-22
Zobaczymy co przygotował nam jeden z Basków Igor Anton, ja na niego liczę wiele razy wjeżdżał na tą górę i to z dobrym skutkiem na. Na wspomnianym wyżej wyścigu Basków był 25 ale to był innym moment inny tok przygotowania, no i robił podkładkę pod Sancheza a ten wygrał. Jutro ukuje na bank. Cobo jest słaby według mnie, jak on odpadał na czasówce gdzie na finiszu było ok 3% to coś jest nie halo, tu mamy 13% więc chyba nie trafił z przygotowaniami przez problemy zdrowotne. Kurs trochę mały ale powinno być spokojnie.
Alberto Contador - Christopher Froome 1 @ 1,65 Tobet ⛔ 4-3 Czuję się jak &quot;dziwka po gang bangu&quot;
Drugi typ na Albercika w przeszłości na Pais Vasco chyba w 2009 albo 2010 testował tam nóżkę i wygrał etap. Pistolet lubi takie ścianki i jak wyrwie to będzie super. Ciekawe czy chciałby już teraz zostać liderem bo wtedy musiałby Saxo Bank kontrolować wyścig. Froome jest w mega formie ale czy człowiek który jest nieskalany jak łza potrafi utrzymać formę, tak wysoką formę przez cały sezon? ciężko powiedzieć jeśli tak to jest fenomenem. Sky ma w składzie takich zawodników jak Uran i Henao więc może jutro to oni pokuszą się o coś więcej a Froome pojedzie by nic nie stracić ale bez szaleństw? zobaczymy.
Czyżby jutro Purito załatwił sobie wygraną i tym samym załatwił over 0,5 etapu, oby tak, chociaż ja jutro widzę w czołówce Moreno ;)
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
O dokładnie. Nawet nie kojarzyłem. W 2009 roku Velasco wygrał tu etap na VaPB:

http://www.youtube.com/watch?v=z8F2ycQvAkI

Z tegorocznych bohaterów wysoko byli: Cunego 4, Gesink 5, Kessiakoff 9,
tu wyniki http://cqranking.com/men/asp/gen/race.asp?raceid=10967

Hmm. Przeczuwam jutro drugie Verbier ;)

Ciekawy jestem postawy Frooma, bo szybki też jest skubaniec, jak w zeszłym roku atakował na Pena Cabarga to rwał asfalt. Co do generalki to według mnie nie da rady się wdrapać na pudło, za trudna ta Vuelta, ale zobaczymy, po jutrzejszym etapie pierwsza weryfikacja.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
co sądzicie o zakładzie Gilbert - Mollema 2 @ 2,25 STS, dla mnie bardzo zachęcający kursik, nie widzę jakoś Belga na tych podjazdach, nie jest w tym sezonie w najwyższej dyspozycji, co prawda Holender również, ale może tym razem Rabobank trafił z formą i Mollema i Gesink będą się liczyć w generalce. Po takim kursie gram na Holendra.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Pierwsze dwa etapy trochę dopuściłem. Przyznam, że oglądałem tylko urywki + prześledziłem wyniki. Nieoczekiwanie drużynowa czasówka dla Movistar, a wczoraj ładnie zafiniszował John Dagenkolb. W koszulce lidera jedzie Jonathan Castroviejo (Movistar), ale to chyba ostatni dzień jego przewodzenia w generalce.
Dziś tak jak wspomniano pierwsze selekcja. Etap krótki, kilka ciekawych podjazdów i na zakończenia Alto de Arrate. Mam nadzieję, że do walki ruszą faworyci wyścigu. Może niekoniecznie pójdą już dziś na całość, ale raczej dowiemy się kto jest w jakiej dyspozycji podczas Vuelty. Spodziewam się selekcji od tyłu, zostanie 20-30 osobowa grupy z której w końcówce pójdą ataki. Raczej dużych przewag nie będzie, ale w razie jakiegoś kryzysu można sporo stracić.
Jakieś większe granie odpuszczam na dziś, forma zawodników jest trochę niewiadomą. Myślę, że po dzisiejszym etapie będzie więcej wiadomo. W czołówce na pewno widzę Alejandro Valverde (ma szanse przejąć żółtą koszulkę), Purito Rodrigueza, Alberto Contadora czy Igora Antona. Ciekawi mnie też taktyka Sky oraz dyspozycja zawodników Rabobanku.
Na dzisiaj:
Miejsce na podium - Joaquim Rodriguez 1,55 sportingbet ✅ 2 miejsce
Purito jest jednym z głównych faworytów wyścigu. Dzisiejsza końcówka jest bardzo korzystna dla niego. Hiszpan to jeden z najszybszych górali. Na dodatek Rodriguez ma mocną grupę do pomocy więc powinni kontrolować sytuację na podjeździe. Na pewno opracują jakąś taktykę na ostatni podjazd. Jeśli uda im się ją zrealizować to Rodriguez ma szansę nawet na wygraną.
Igor Anton - Robert Gesink 1,52 sportingbet ⛔ 12 - 10
Dla Hiszpana to najważniejszy wyścig w tym roku. Powinien przyszykować dobra formę, a dzisiaj pierwszy test dla lidera Euskaltel. Gesink zawiódł strasznie na TdF. Kontuzje powinny wpłynąć na jego gorszą dyspozycję. Wg mnie Anton przyjedzie dzisiaj zdecydowanie wyżej od Gesinka.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom