>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Piłka Nożna Mężczyzn - Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Turniej piłkarski zainauguruję zmagania na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdyż zacznie się 25 lipca czyli 2 dni przed oficjalnym otwarciem IO. Turniej potrwa do 11 sierpnia, kiedy to zostanie rozegrany finał. W rozgrywkach będzie uczestniczyć 16 drużyn, które zakwalifikowały się w swoich strefach kontynentalnych. Poniżej areny zmagań turnieju:
Londyn - Wembley Stadium(90,000)

Cardiff - Millennium Stadium(74,500)

Glasgow - Hampden Park(52,103)

Manchester - Old Trafford(76,212)

Newcastle - St.James&#39; Park(52,387)


Coventry - City of Coventry Stadium(32,500)

Warto zobaczyć kursy na zwycięstwo w tych rozgrywkach, które przygotował Bwin:
Tak więc turniej zostanie rozegrany aż na 6 stadionach, w 3 krajach(Anglia, Szkocja, Walia). Jeśli chodzi o faworytów to tych mamy kilku, a mianowicie głównym faworytem jest reprezentacja Brazylii. W tej ekipie mamy wielu zawodników, którzy i bez limitów wiekowych by się znaleźli w kadrze. Głównymi gwiazdami powinni być Neymar i Hulk w ofensywie, a w obronie powinien to wszystko w ryzach trzymać Thiago Silva. Druga drużyna, którą widzę wysoko jest Hiszpania, która ma w swoich szeregach mnóstwo utalentowanych zawodników, wzmocnionych jeszcze trójką, która dopiero co wygrała Euro 2012(Alba, Martinez i Mata). Oczywiście nie można zapomnieć o gospodarzach czyli o Wielkiej Brytanii, która po raz pierwszy ma swoją reprezentację na IO więc pewnie cel to medal. Niestety wielu gwiazd zabrakło ale i tak tacy zawodnicy jak Micah Richards, Ryan Giggs, Craig Bellamy czy Daniel Sturridge powinni tutaj być najważniejszymi osobami, które będą przewodzić tej reprezentacji. Moim zdaniem również drużyny takie jak Urugwaj wsparty Luisem Suarezem i Edinsonem Cavanim czy Meksyk z wieloma młodzianami oraz wsparty Carlosem Salcido czy Giovannim dos Santosem, obie te drużyny moim zdaniem mogą solidnie namieszać i liczę na to, gdyż chce oglądać ofensywny futbol, a obie te drużyny są z tego raczej znane. Również nie należy zapominać o Szwajcarach, który ja bym tutaj widział w roli &quot;czarnego konia&quot;. Co prawda zbyt wielu zawodników, to ja tutaj dobrze nie znam ale spece od Bundesligi, w której wielu Helwetów gra pewnie nam powiedzą na, których grajków należy zwrócić największą uwagę. Ciekawe też jak się spiszą ekipy z Azji czyli Korea Południowa i Japonia. Jak wiemy rok w rok praktycznie wypływa jakiś większy talent z tamtej strony świata więc może i IO będzie doskonałą okazją by ujawnili się następny Park-Ji Sunga czy Shinjiego Kawagy. Dużą nie wiadomą są ekipy z Afryki czyli Senegal, Maroko, Gabon czy Egipt. O ile dwie pierwsze ekipy dysponują wieloma zawodnikami grającymi w niezłych europejskich klubach, o tyle Gabon czy Egipt, który nie dawno co przeżył kolejną kompromitację w postaci braku awansu na PNA to już drużyny oparte na zawodnikach krajowych, o których raczej za dużo nie wiemy. Poza tym mamy jeszcze ekipy Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Nowej Zelandii, na które jakoś bym specjalnie nie liczył. Nie wiadomą także są Białorusini...

Grupa A(Wielka Brytania, Senegal, ZEA i Urugwaj)
Faworytem tej grupy są gospodarze oraz Urugwaj i to najprawdopodobniej te dwie ekipy powinny znaleźć się w 1/4 finału, jednakże ja myślę, że taki Senegal może napsuć krwi faworyzowanym ekipom, natomiast ZEA spodziewam się, że będzie tutaj dostarczycielem punktów oraz na nich będzie sobie można podreperować bilans bramkowy...
Grupa B(Meksyk, Korea Południowa, Gabon, Szwacjaria)
Chyba najbardziej wyrównana grupa, w której o awans na dobrą sprawę nie można przekreślać nikogo. Ja ekip z Afryki raczej nie lekceważę ale jednak Gabon chyba najsłabiej wygląda, a poza tym to ciężko wskazać dwie drużyny, które wyjdą z tej grupy, chociaż ja bym chciał, żeby tam się znalazł Meksyk.
Grupa C(Brazylia, Egipt, Białoruś, Nowa Zelandia)
Ta grupa to Brazylia oraz reszta walcząca o drugie miejsce. Faworytem do awansu oprócz oczywiście Canarinhos będą w mojej ocenie Egipcjanie ale ostatnio robią różne cyrki więc i brak awansu z ich strony mnie nie zdziwi.
Grupa D(Hiszpania, Japonia, Honduras, Maroko)
Tutaj też jeden zdecydowany faworyt, którym jest rzecz jasna Hiszpania, a dalej kto? Ja liczę na Azjatów ale pewnie dwie pozostałe ekipy też będą chciały sprawić jakąś niespodziankę więc nie należy ich od razu przekreślać.
Po fazie grupowej przychodzi faza pucharowa, której drabinkę wklejam poniżej:
Jeszcze dorzucić warto link do nie zawodnej wikipedii, gdzie znajdziecie:
Terminarz i cała rozpiska turnieju
Składy

Zapraszam do dyskusji
 
expekt-betclic 293

expekt-betclic

Użytkownik


Za równe 10 dni pierwsze mecze na IO. Pozwoliłem sobie umieścić pełną ofertę oraz kursy z Expekt.
Moim zdaniem dobry kurs na tą chwilę to 1.44 Urugwaj. Zdaniem większości ekspertów rola ZEA będzie dostarczanie punktów. Pierwszy mecz jest ważny dla Urugwaju, bo w grupie mają jeszcze Wielką Brytanie i Senegal, a oni są zdecydowanie mocniejsi niż ZEA.
Dodatkowo można dodać do tripla Hiszpanie 1.38 oraz Brazylię 1.25 w Expekt i mamy sympatyczne AKO - 2,48

Jakie są Wasze zdania na temat spotkań pierwszej kolejki?
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Moim zdaniem kurs 3.25 na zwycięstwo Hiszpanów w IO jak najbardziej opłacalne.
Hiszpanie mają bardzo zdolną młodzież co udowodnili wczoraj wygrywając po raz 2 z rzędu ME U-19.
Ofensywa Hiszpanów na ten turniej wygląda imponująco
Koke,Muniain,Adrian oraz Tello mogą rozbić każdą defensywę.
Skład Brazylii też wygląda imponująco ale ja wierzę w zwycięstwo Hiszpanów.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Moim zdaniem kurs 3.25 na zwycięstwo Hiszpanów w IO jak najbardziej opłacalne.
Hiszpanie mają bardzo zdolną młodzież co udowodnili wczoraj wygrywając po raz 2 z rzędu ME U-19.
Ofensywa Hiszpanów na ten turniej wygląda imponująco
Koke,Muniain,Adrian oraz Tello mogą rozbić każdą defensywę.
Skład Brazylii też wygląda imponująco ale ja wierzę w zwycięstwo Hiszpanów.
Wszystko fajnie z tym jest jest jedno ale za to wielkie ale - BRAZYLIA. Hiszpania będzie miała bardzo młodą ekipę z tego względu, że większość młodych gwiazd zagrała w mistrzostwach europy. Z kolei Brazylia nie grała żadnego turnieju dlatego mogła sobie pozwolić na wzięcie absolutnie najmocniejszej ekipy z możliwych, która według mnie jest zdecydowanym faworytem do końcowego zwycięstwa. Skład Brazylii jaki pojedzie na IO prezentuje się następująco :

Bramkarze: Neto (Fiorentina), Rafael Cabral (Santos)

Obrońcy: Marcelo (Real Madryt), Rafael da Silva (Manchester United), Danilo (FC Porto), Alex Sandro (FC Porto), Thiago Silva (AC Milan), Juan (Inter Mediolan), Bruno Uvini (Sao Paulo)

Pomocnicy: Romulo (Vasco da Gama), Ganso (Santos), Oscar (Internacional), Sandro (Tottenham Hotspur), Lucas Moura (Sao Paulo)

Napastnicy: Neymar (Santos), Alexandre Pato (AC Milan), Leandro Damiao (Internacional), Hulk (FC Porto)

Rezerwowi: Marquinhos (Corinthians), Giuliano (Dniepr), Cassemiro (Sao Paulo), Gabriel (AC Milan).

Marcelo, Thiago Silva, Ganso, Neymar, Pato czy Hulk to gwiazdy europejskiej piłki lub jak w przypadku Ganso czy Neymara świetnie zapowiadające się perełki. Do tego młode wilki głodne sukcesu, dla których taki turniej jak ten jest świetną okazją do wypromowania własnej marki co w przyszłości może zaprocentować transferem do czołowego europejskiego klubu. Mam tu na myśli głównie Leandro Damiao, Oscar czy Luas Moura którzy uważani są za wielkie talenty. Oczywiście największym oponentem do końcowego triumfu będą w/w Hiszpanie, którzy w składzie również posiadają świetnych zawodników takich jak De Gea, Alba, Ander Herrera, Mata, Munian czy Adrian. Dodatkowo będą oni podwójnie zmotywowani do tego aby wygrać ponieważ reprezentacji La Roja już dwukrotnie w niedalekiej przeszłości udawało się wygrać wielkie imprezy - najpierw ME zdobyła dorosła reprezentacja, a kilka dni temu wyczyn ten powtórzyła ekipa U19. Nie wiem jak układa się drabinka ale byłoby super jak by te drużyny spotkały się w finale. Myślę, że byłby to fantastyczny spektakl. Jeśli jednak miałbym wskazać faworyta do końcowego zwycięstwa to pokusiłbym się o wskazanie Brazylii po kursie 2,70 w bet-at-home
 
9adrian2 37

9adrian2

Użytkownik
Czyżby Hiszpania zmierzała po potrójną koronę? Narazie mamy totalną dominację hiszpańskich drużyn młodzieżowych w Europie. Brazylia jest niby faworytem, jednak przypomnę, że Reprezentacja Canarinhos nigdy nie zdobyła złotego medalu na IO. W Pekinie byli bardzo blisko historycznego sukcesu, jednak ulegli Amerykanom 0:1 po dogrywce. Z takimi świetnymi piłkarzami jakich zabiera Mano Menezes należaloby się spodziewac gładkiego złota, na papierze nawet Hiszpanie nie powinni miec nic do powiedzenia w starciu z Brazylią na tym turnieju. Jednak jak już wspomniałem wcześniej, Canarinhos nigdy nie zdobyli złota, i kto wie, chłopaki mogą za bardzo chciec i będzie klapa - oczywiście może to zadziałac także w drugą stronę ????

A tutaj ciekawa wypowiedź Romario na temat kadry na IO:

Były znakomity niegdyś napastnik reprezentacji Brazylii Romario w ostrych słowach skrytykował drużynę powołaną na Igrzyska Olimpijskie 2012 przez Manolo Menezesa.

Trener &quot;Canarinhos&quot; mając trzy miejsca pozwalające mu powołać zawodników powyżej 23-lat do 18-osobowej kadry zdecydował się na Marcelo, Thiago Silve i Hulka, którzy zdaniem Romario powinni zostać zastąpieni przez graczy z bardziej międzynarodowym doświadczeniem.

- To jest gó**o. Nie mam nic do tych piłkarzy, ale powinni to być zawodnicy, którzy są bardziej doświadczeni - wyjaśnił dziennikarzom były napastnik Barcelony.
- Nie jestem trenerem, ale nie zgadzam się z tą selekcją. Na miejscu trenera Menezesa wziąłbym trzech obrońców powyżej 23-lat. Hulk to znakomity piłkarz z wielką przyszłością, ale jest to zawodnik na Mistrzostwa Świata w 2014 a nie na Olimpiadę. Mamy za dużo zawodników powyżej 23 lat.


Źródło: transfery.info

Mam jeszcze jedno pytanko do ludzi znających nieco bardziej regulamin Olimpijskiego turnieju w piłce nożnej (chodzi o hiszpańską kadrę).
Otóż tak - wiem, iż kadra olimpijska powinna składac się z piłkarzy mających maksymalnie 23 lata plus trzech dodatkowych zawodników, mogących miec więcej lat. Wszelkie oficjalne źródła podają, żę tymi trzema wybrańcami w reprezentacji Hiszpanii są Jordi Alba (23l), Javi Martinez (24l) i Juan Mata (24l). Wszystko fajnie pięknie, tyle, że do Wielkiej Brytanii jedzie także Adrian Lopez, który ma 24 lata!. Mógłby mi ktoś wytłumaczyc, dlaczego tak jest ? Przecież Alba mieści się w przedziale 23 lat, więc po jaką cholerę jest on wliczany do tej złotej trójki? Zamiast jego tym dodatkowym powinien byc właśnie Lopez.
Może czepiam się o pie*doły, ale lubię, gdy regulamin jest jasno określony. Byłby wdzięczny za odpowiedź na te nurtujące mnie pytanie ????


Oczywiście nie można zapomnieć o gospodarzach czyli o Wielkiej Brytanii, która po raz pierwszy ma swoją reprezentację na IO więc pewnie cel to medal.
To akurat nie jest prawdą, ponieważ Wielka Brytania miał swoją piłkarską reprezentację, na Igrzyskach występowali wielkokrotnie (1900,1908,1912,1920,1936,1948- w Londynie, 1956, 1960), zdobywając przy tym sporo medali, w tym 3 złote.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Mam jeszcze jedno pytanko do ludzi znających nieco bardziej regulamin Olimpijskiego turnieju w piłce nożnej (chodzi o hiszpańską kadrę).
Otóż tak - wiem, iż kadra olimpijska powinna składac się z piłkarzy mających maksymalnie 23 lata plus trzech dodatkowych zawodników, mogących miec więcej lat. Wszelkie oficjalne źródła podają, żę tymi trzema wybrańcami w reprezentacji Hiszpanii są Jordi Alba (23l), Javi Martinez (24l) i Juan Mata (24l). Wszystko fajnie pięknie, tyle, że do Wielkiej Brytanii jedzie także Adrian Lopez, który ma 24 lata!. Mógłby mi ktoś wytłumaczyc, dlaczego tak jest ? Przecież Alba mieści się w przedziale 23 lat, więc po jaką cholerę jest on wliczany do tej złotej trójki? Zamiast jego tym dodatkowym powinien byc właśnie Lopez. Może czepiam się o pie*doły, ale lubię, gdy regulamin jest jasno określony. Byłby wdzięczny za odpowiedź na te nurtujące mnie pytanie
Jako tych trzech zawodników jadą Javi Martinez, Juan Mata i właśnie Adrian Lopez. Alba jedzie jako normalny zawodnik bo on jest rocznik 1989.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Romario niestety bzdety wygaduje kogo niby miał wziąć i do tego trener klubowy by puścił ? Teraz nie mają tam gwiazd na poziomie Ronaldo chyba że iść śladem WLK to R.Carlos ????
Co do samych typów
dwa single
Hiszpania WIN lub Brazylia WIN
bądź Hiszpania - Brazylia Finał inny wynik jest tutaj prawie niemożliwy
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
A tutaj ciekawa wypowiedź Romario na temat kadry na IO:

Były znakomity niegdyś napastnik reprezentacji Brazylii Romario w ostrych słowach skrytykował drużynę powołaną na Igrzyska Olimpijskie 2012 przez Manolo Menezesa.

Trener &quot;Canarinhos&quot; mając trzy miejsca pozwalające mu powołać zawodników powyżej 23-lat do 18-osobowej kadry zdecydował się na Marcelo, Thiago Silve i Hulka, którzy zdaniem Romario powinni zostać zastąpieni przez graczy z bardziej międzynarodowym doświadczeniem.

- To jest gó**o. Nie mam nic do tych piłkarzy, ale powinni to być zawodnicy, którzy są bardziej doświadczeni - wyjaśnił dziennikarzom były napastnik Barcelony.
- Nie jestem trenerem, ale nie zgadzam się z tą selekcją. Na miejscu trenera Menezesa wziąłbym trzech obrońców powyżej 23-lat. Hulk to znakomity piłkarz z wielką przyszłością, ale jest to zawodnik na Mistrzostwa Świata w 2014 a nie na Olimpiadę. Mamy za dużo zawodników powyżej 23 lat.

Źródło: transfery.info
Z całym szacunkiem dla Romario ale kompletnie nie zgadam się z tym co powiedział. Co to znaczy, że Hulk to jest zawodnik na MŚ 2014 ? Że nie jest gotowy grać w tym roku na IO ? Przecież od kilku lat gra na najwyższym europejskim poziomie. Przed rokiem zdobył z Porto potrójną koronę (mistrzostwo i puchar kraju, a także wygrał ligę europejską), a Hulk w samej lidze strzelił 23 gole zostając tym samym królem strzelców. Ten sezon miał troszeczkę słabszy ale i tak wygrali ligę, a sam zainteresowany zdobył spokojnie ze 20 goli (nie mogę znaleźć nigdzie statystyki).Tak samo Romario przesadza z tym, że w kadrze powinno się znaleźć trochę więcej doświadczonych obrońców, że Menezes powinien wziąć trzech zawodników na tę pozycję, a wział przecież dwóch i to z najwyższej półki. Poza tym to jest turniej głównie właśnie dla małolatów takich jak Bruno Uvini, Oscar, Ganso, Lucas Moura czy Leandro Damiao. Do tego dochodzą doświadczeni zawodnicy tacy jak Thiago Silva, Marcelo czy Hulk, którzy od lat grają w mocnych jak nie jednych z najmocniejszych klubach w Europie i to jest moim zdaniem kwintesencja IO - młodzi i głodni sukcesu + doświadczeni wyjadacze.

Osobiście jak narazie zagrałem za 50 zł długoterminowy zakład, ze Brazylia zdobędzie złoty medal po kursie 2,50 w bet-at-home
Dodatkowo mam zamiar zagrać jeszcze dwa kupony - jeden to zwycięstwo w pierwszym meczu Brazylii (1,25) oraz Hiszpanii (1,35), a na drugim oprócz wcześniej wspomnianych ekip dorzucić jeszcze Urugwaj (1,30), który wspomagany jest przez dwie gwiazdy - Edinsona Cavaniego oraz Luisa Suareza. Ich rywalem w pierwszym meczu będą Zjednoczone Emiraty Arabskie, które nie powinni postawić większego oporu ostatnim zwycięzcom Copa America.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Napiszę swoje przemyślenia na temat Brazylii i Meksyku.


Meksyk
Kadra składa się w niemal całości z graczy grający w lidze meksykańskiej ,skład przemieszany między młodzież i tych starszych fajnie się to uzupełnia.Defensywa widać ,że nie jest z pierwszej łapanki bramkarz na poziomie ,doświadczony ,dalej obrona jest Salcido który można rzec że już zjadł zęby na graniu w piłkę nie którzy mogą go kojarzyć z gry w PSV w przeszłości ,a ostatnio w Fulham bardzo doświadczony grajek 103 mecze w reprezentacji Meksyku mówi samo za siebie,dalej mamy perełki w postaci Hirama Miera młody zawodnik ,który zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie Meksyku ,potencjał spory ostatni sezon bardzo dobry podstawa w Monterrey silny ,warunki dobre ciekawy zawodnik który według mnie nie długo zagości gdzieś w Europie.Mamy także kolejnych młodych graczy jak Jimenez i Darvin Chavez niby zawodnicy po 23-22 lata a mają już na swoim koncie 85 meczy Jimenez i około 20 w rep Meksyku,Chavez 90 meczy w lidze i 27 w rep Mesyku (młodzieżówki itp) więc chłopaki nie są jakimiś leszczami bo już nie raz były zapytania z Europy o nich .Naprawdę spory progres jest w piłce Meksykańskiej ,masa perełek i to nie ,że na jednej pozycji Meksyk U23 szedł jak burza w Olimpijskich Kwalacha CONCACAF co Ci chłopacy grali to bania mała a było to w marcu-kwietniu.Pomoc : Cortez szybki ,bajeczna technika i przegląd pola ma 23 lata a już na swoim koncie około 80 meczy w pierwszym zespole UNAM gdzie talentów na jego miejsce nie brakuje ,w tym roku zdołał zadebiutować w kadrze Meksyku ,następny w kolejce jest magik Marco Fabian nawet jak ktoś mało się interesuje piłką latino to pewnie tego zawodnika kojarzy 23 latek ,niebywale uzdolniony fizycznie i technicznie na swoim koncie już mam 125 występów ligowych oraz w 2012 roku został uznany za najlepszego zawodnika Meksyku U23 i zarazem najlepszego strzelca w tych kwalifikacjach o których wspomniałem 12 meczy 13 bramek.Ale jest jeszcze Javier Aquino 22 latek którego można było oglądnąć na Copa America 2011 i z tego turnieju http://en.wikipedia.org/wiki/2012_Toulon_Tournament gdzie najlepszym grajkiem został Herrera a najlepszym strzelcem Fabian to samo mówi za siebie że Ci chłopacy nie są z pierwszej łapanki .Na ataku weteran ligi meksykańskiej niezniszczalny Oribe Peralta świetny grajek trzeba to przyznać , no i jest jeszcze Dos Santos którego większość zna .Ale żeby tylko nie słodzić to napiszę,że daliby radę zebrać jeszcze lepszą kadrę bo nie ma takich zawodników choćby jak De Nigris ,Pulido ,Fierro czyli nie jest to najmocniejszy zespół jaki zagra na IO .Ogólnie rzecz mówiąc potencjał przedni ,tylko go wykorzystać bo jest co.
Czarny konik;)

A Brazylię opiszę krótko bo widzę ,że jaranie się nią jest straszne co dla mnie jest nie zdrowe.Podobny do tego skład mogliśmy ujrzeć na Copa America jak to się skończyło każdy wie ,dla mnie na tą chwilę nie są jakimś mocny zespołem tam jeszcze dużo pracy przed nimi ,dla mnie nie są jeszcze drużyną tyle mogę napisać ,kursy strasznie zaniżone.

Bardzo ciekawą ekipę ma Urugwaj który może sporo namieszać ,naprawdę nie zdziwi mnie sytuacji z Copa America bardzo duży progres tej rep w ostatnich latach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Liczyłem na większych ruch w tym temacie ale cóż jest jak jest. Tak więc ja coś od siebie zarzucę, żeby nie było, że założyłem temat i już nic więcej nie robię.
Jak dla mnie to kwestia mistrzostwa olimpijskiego powinna się rozstrzygnąć pomiędzy Hiszpanią, a Brazylią(kolejność przypadkowa). Faworytem jak dla mnie jest Brazylia, która jak na skład olimpijski stworzyła naprawdę mocną drużynę, która będzie na pewno zalążkiem do budowania drużyny na Mundial 2014. Jednak w przypadku słabszej postawy w Londynie, to pewnie Mano poleci ze stanowiska... Brazylia ma tą przewagę, że większość zawodników jest w sezonie więc nie musieli się specjalnie przygotowywać. Do tego ten zespół grał ze sobą już wiele razy, a pamiętajmy, że w czerwcu grali aż 4 spotkania towarzyskie właśnie w składzie olimpijskim więc znają się dobrze i u nich ze zgraniem powinno być lepiej, aniżeli u innych ekip. W każdej formacji mamy naprawdę dobrych grajków. Na bramce jest młody Rafael ale on już trochę broni jako podstawowy golkiper Santosu i spisuję się bez zarzutu więc o niego jestem spokojny. W obronie wszystkim kierować będzie Thiago Silva, a obok niego ktoś z dwójki Juan - Bruno Uvini. Na bokach Marcelo oraz zapewne Rafael czyli zawodnicy z najmocniejszych europejskich klubów. Jak ten defensywny pomocnik zapewne grać będzie Sandro, który już pograł trochę w Anglii, a jeśli nie on to Romulo, który naprawdę się nieźle rozwija. Natomiast ofensywa wygląda bardzo bardzo fajnie. Na rozegraniu są Lucas czy Oscar, bo to ja bym na nich liczył, gdyż Ganso od jakiegoś czasu moim zdaniem jedzie w dół ale media i tak piszą jaki to on wielki... W ataku mamy Neymara, Hulka, Pato czy Leandro Damiao. Jedyny problem to te ciągłe kontuzje Pato. I tutaj Mano zapewne na środku ataku postawi na Leandro Damiao, gdyż on się przyda do gry w powietrzu, a wtedy też Neymar i Hulk będą mogli atakować z głębi pola, czy ze skrzydła tak jak obaj uwielbiają robić. Słowem ekipa naprawdę mocna ale już z ograniem, może nie w Europie ale w Brazylii na pewno, a to przecież coś znaczy.
Jeśli chodzi o Hiszpanię, to również mają mocną ekipę ale podobnie jak rok temu na Mundialu U20 mają tego pecha, a raczej szczęście, że była w danym roku ważniejsza impreza. Rok temu było to Euro U21, a teraz było seniorskie Euro. Jednak mamy wielu świetnych zawodników i to też w każdej formacji. Na bramce David de Gea ma nie podważalną pozycję i widzimy paradoks, że nominalnie 4 bramkarz reprezentacji jest podstawowym zawodnikiem Manchesteru United. W obronie wszystkim kierować powinien Javi Martinez, chociaż nie wiem czy Luis Milla nie zdecyduję się wystawić go na jego nominalnej pozycji czyli defensywnym pomocniku. Ale poza tym są przecież Azpilicueta, Alba czy Alvaro Dominguez. W pomocy kolejne perełki pokroju Ikera Muniaina, Koke, Andrea Herrery, Maty, Isco czy Oriola Romeu. Naprawdę ma w czym wybierać trener i tutaj kto nie zagra, to powinno być dobrze. W ataku trochę gorzej to wygląda niż np. Brazylia ale też Adrian Lopez to jeden z najlepszych zawodników Atletico Madryt w ubiegłym sezonie, Rodrigo kapitalnie wpasował się do Benficy, a Tello przebojem wdarł się do składu Barcelony. Ciekawe jak to się będzie prezentowało na boisku, bo jednak oni tyle ze sobą nie grali co Brazylia i to będzie przewaga Canarinhos.
Tak jak Track pisał bardzo fajną ekipę zbudował Urugwaj. Na czele tego zespołu będą przede wszystkim Luis Suarez czy Edinson Cavani czyli napastnicy światowej klasy. Do tego w ofensywie mają przecież Abela Hernandeza czy nieźle niegdyś zapowiadającego się, chociaż dalej rozwijającego się Urrete(Jonathan Urretaviscaya). W pomocy zawodnicy odpowiedzialni za rozbijanie ataków czyli Arevalo Rios czy Nicolas Lodeiro. Do tego wschodzące gwiazdy Gaston Ramirez czy Tabare Viudez, który z niezłej strony pokazał się podczas Libertadores. W obronie najwięcej uwagi trzeba skupić na Sebastianie Coatesie, o którego swego czasu biło się pół Ameryki Południowej, a ostatecznie poszedł do Liverpoolu i trzeba sobie powiedzieć, że był to wybór fatalny, gdyż nie pograł tam zbytnio póki co. Ciekawe też jak spiszą się Matias Aguirregaray i Diego Polenta, którzy już w młodym wieku zdecydowali się na wyjazd do Włoch ale też póki co, to jeszcze nie są super znane nazwiska. Ogółem rzecz biorąc to moim zdaniem jeśli Urugwaj będzie dobrze grał w defensywie, to mają sporą szansę na dobry wynik, gdyż w ofensywie jest urodzaj i tam ma kto strzelać i powinno być dobrze.
O Meksyku napisał Track i ja też tam kilku grajków kojarzę z ubiegłorocznego Copa America czy ogólnie obiło mi się o uszy. Ja tam myślę, że chłopaki z tego kraju mogą być czarnym koniem tego turnieju i szczerze powiedziawszy nawet na to liczę, gdyż lubię tą reprezentację, bo wielu ciekawych zawodników wydała na świata ale niestety nie może nic wielkiego osiągnąć w dorosłej piłce. Jeśli chodzi o Brytoli to moim zdaniem przegapili swoją szansę na dobry wynik przede wszystkim powołaniami. Zamiast zebrać porządną ekipę to zebrali kilku niezłych grajków, a reszta to jakaś zbieranina, która jedynie swoją ambicją może coś zawalczyć... Jak dla mnie medal dla Wielkiej Brytanii to będzie tutaj niespodzianka, gdyż po prostu nie mają zbytnio kim straszyć i tyle w temacie. Jakich oni mają piłkarzy na wysokim poziomie? Giggs, Richards, Ramsey, Sturridge, Bellamy to ich bym wiedział, a kilku jeszcze jako porządnych ale nie jakichś super. Dla mnie nie wygląda oni na zbyt mocnych i tyle w temacie. Osobiście również liczę na dobrą postawę Szwajcarów, którzy od lat dobijają się na salony piłkarskie i może to wreszcie ten czas by coś zaistnieć na IO w Londynie?
Reszty ekip bym nie brał na poważnie, co do tego turnieju. A od siebie póki co pobieram 3 typy długoterminowe, które moim zdaniem są całkiem fajne i warto je pograć, a może nie wysoką stawkę ale lekko spróbować można, gdyż kursy fajne, a prawdopodobieństwo spore:
Urugwaj wygra grupę A @ 2,10 Tobet
Meksyk wygra grupę B @ 2,30 Tobet
Meksyk TOP3 @ 5,00 Tobet
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
A Brazylię opiszę krótko bo widzę ,że jaranie się nią jest straszne co dla mnie jest nie zdrowe.Podobny do tego skład mogliśmy ujrzeć na Copa America jak to się skończyło każdy wie ,dla mnie na tą chwilę nie są jakimś mocny zespołem tam jeszcze dużo pracy przed nimi ,dla mnie nie są jeszcze drużyną tyle mogę napisać ,kursy strasznie zaniżone

Co rozumiesz pod pojęciem jaranie się bo nie bardzo rozumiem ? Każdy ma prawo do swojego zdania, każdy ma prawo do typowania swojego faworyta. Nie wymieniam Brazylii jako faworyta tylko dlatego, że to Brazylia tylko dlatego, że są ku temu przesłanki.
Podobny skład do Copa America ? Przecież w drużynie, która zagra na IO jest tylko 5 zawodników, którzy grali rok temu w CA i jest to Thiago Silva, Ganso, Sandro, Neymar oraz Pato. Poza tym idąc Twoim tokiem rozumowania śmiało można powiedzieć, że skoro Urugwaj wygrał CA to wygra IO etc co jest dla mnie kompletną bzdurą - zarówno mecz meczowi jak i turniej turniejowi nierówny. Rok temu Urugwaj miał o wiele lepszych grajków zaczynając od świetnie dysponowanego Muslere, poprzez solidną obronę którą tworzyli Lugano, Godin, Coates a także pomoc - Gargano, Eguren. No i w końcu trzech światowej klasy napastników - Suarez, Cavani i Forlan. To była ekipa, która faktycznie mogła się mierzyć i wygrywać z najlepszymi. A kogo oni mają teraz w składzie prócz Suareza i Cavaniego ? Jedynie Coates (Liverpool), Gaston Ramirez (Bologna) i Abel Hernandez (Palermo) grają w średnich lub mocnych europejskich klubach przy czym tylko ten ostatni regularnie gra w pierwszym składzie. Reszta to młodziki grające głównie klubach z Ameryki Południowej i nic więcej.
Tak więc pisanie, że nie ma co upatrywać w Brazylii faworyta ze względu na porażkę rok temu mija się z celem. Poza tym Brazylia jaką ma drogę przed sobą ? Przecież to nie jest drużyna, która będzie grała ze sobą po tym turnieju. Thiago Silva, Marcelo, Rafael, Sandro, Ganso, Pato, Neymar czy Hulk to pełnoprawni zawodnicy dorosłej reprezentacji, a Oscar, Lucas Moura czy Leandro Damiao już pukają do drzwi pierwszej drużyny. Oczywiście każdy turniej rządzi się swoimi prawami ale wolałbym żeby takie wnioski byłyby poparte jakimiś argumentami bo napisać to co Ty może każdy.
Oczywiście w każdym turnieju jest jakiś czarny koń i w tym wypadku najbardziej stawiałabym w tej roli właśnie Urugwaj ale czy są w stanie wygrać całe IO ? Na pewno tak aczkolwiek mimo wszystko faworytów upatrywałbym w Brazylii i Hiszpanii.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
No to kurde czołowi piłkarze z CA grają z nimi na IO nie łapiesz,nie jest podobny ? przecież to jest podstawa Brazylii? a kto napisał że ze względu na porażkę rok temu Brazylia nie jest faworytem?widzę że sobie za dużo dopowiadasz a taki Leandro Damiao to śmiało nie puka do drzwi pierwszej reprezentacji tylko powoli wygania z niej Pato...
a Ty jakie masz argumenty ? bo dla mnie głównym jest to że to nie jest jeszcze zespół który się w 100% rozumie a jak tego nie łapiesz to Ci nie będę tłumaczył ,piszę to co widzę i widzę tych grajków np w lidze brazylijskiej ;) to ostatnio śmiało można rzec że Neymar jest bez formy i co nie prawda?Jak chcesz dyskutować to zaskocz mnie czymś bo na razie nic ciekawego
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
No to kurde czołowi piłkarze z CA grają z nimi na IO nie łapiesz,nie jest podobny ? przecież to jest podstawa Brazylii? a kto napisał że ze względu na porażkę rok temu Brazylia nie jest faworytem?widzę że sobie za dużo dopowiadasz a taki Leandro Damiao to śmiało nie puka do drzwi pierwszej reprezentacji tylko powoli wygania z niej Pato...
a Ty jakie masz argumenty ? bo dla mnie głównym jest to że to nie jest jeszcze zespół który się w 100% rozumie a jak tego nie łapiesz to Ci nie będę tłumaczył ,piszę to co widzę i widzę tych grajków np w lidze brazylijskiej ;) to ostatnio śmiało można rzec że Neymar jest bez formy i co nie prawda?
Pięciu tych samych zawodników i to jest dla Ciebie podobny skład ? Ok jest to podstawa Brazylii ale nie moge sie zgodzic, ze ten sklad jest az tak podobny. Jak by połowa składu pokrywała się z CA to mozna by rzec, że jest podobny ale nie jak można ich policzyć na palcach jednej ręki. Nic sobie nie dopowiadam tylko kontrargumentuje to co Ty napisałeś. &quot;Każdy pamięta jak się skonczyło CA&quot; - Twoje słowa które mogą wskazywać na to, że tu też polegną. Oczywiście, że Leandro Damiao powoli wygania Pato ale niech zagra chociaż jeden duży turniej, strzeli kilka goli i wtedy będzie mozna o tym mowic. Bo narazie to Pato sam się z tej reprezentacji wygania poprzez swoje kontuzje.
Dla Ciebie glownym argumentem jest to, ze nie sa zgrani w 100% ? Hahahahahaha zajebiste naprawdę! A który zespół tak na dobra sprawę rozumie się w 100% ? Bo z tego co wiem to te ekipy zagrały ze sobą po jednym albo dwa mecze towarzyskie ktore de facto nie moga byc wyznacznikiem formy. Brazylia ograła ostatnio 2:0 Wielka Brytanie ale to wcale nie oznacza, ze wynik ten powtorzy sie na IO.
Co do samej gry to ciezko wyciagnac daleko idace wnioski. Mozna powiedziec kto najmocniej wyglada na papierze ale kazdy doskonale wie, ze boisko wszystko weryfikuje wiec taki argument mozesz sobie wsadzic miedzy bajki ????
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
no nie jest podobny ale na 11 graczy podstawowych 5 jest z tamtego????
&quot;Każdy pamięta jak się skonczyło CA&quot; ale dalej nie rozumiesz przypomnieć Ci co ludzie pisali przed tym CA to jest przestroga a nie twój wymysł który mówi że ,ja mówię (miazga) że Brazylia nie jest faworytem .
no ja mogę śmiało napisać że Meksyk i Urugwaj się rozumie bardziej niż Brazylijczycy ,czego dowodem np w Meksyku są ich ostatnie sukcesy młodzieżowe
Ej powtarzam nie napisałem że Brazylia nie jest faworytem ,czytać ze zrozumieniem .
no Ciebie to śmieszy ale jak obrona popełnia takie błędy to jest to mój argument ,ośmieszył ich Meksyk ( grali podobnym składem????) a jak dalej nie rozumiesz co to znaczy że się nie rozumieją to już Ci mówię ten zespół jest budowany na MŚ2014 ,nawet w Brazylii mówi się że jeszcze nie jest to gotowe ,sporo pracy przed nimi
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
To i wtrącę kilka przemyśleń.

Na uwagę zasługuje zespół Japonii, mają w składzie pięciu piłkarzy z Bundesligi. Oczywiście faktem jest, że do Niemiec przyjeżdżają trochę z marketingowych względów. Usami były piłkarz Bayernu, sprowadzony do Bawarii z myślą by zastąpić regularnie kontuzjowanego Robbena ale ten miał sezon bez kontuzji, wiec Usami grał ogony, teraz przeniósł się do Hoffenheim gdzie ma już znaczyć o sile zespołu. Ostatnio w niemieckich mediach mówi się o Hiroshi Kiyotake nowy nabytek Nurembergi, zwykle umieszczany jest jako następca Kagawy, w gronie najlepiej zapowiadających się piłkarzy przyszłego sezonu BL, już same filmiki z nim na youtube robią wrażanie. Ogólnie, w Japonii jest bum na piłkę, a piłkarze z tego kraju poczynili duży progres.

Hiszpania faworytem, nie lubię ich ale muszę przyznać, że są faworytem. W zespole ciekawe nazwiska: Tello, de Gea, Domínguez, Alba, nawet jeśli Hiszpanie są przesyceni, to nadal mają mocną drużynę i trzeba o nich myśleć w kategorii głównych faworytów.

Brazylia zabrała na ten turniej: Neymara, Pato, Hulka, Ganso, Thiago Silve. Chcą nawiązać do najlepszych lat ale ja w nich nie wierzę, zapewne zagrają w półfinale i tam odpadną.

Na pewni mocni będą Szwajcarzy, oni od jakiegoś czasu stawiają na młodzież i też nieźle im to wychodzi. Jak spojrzeć na skład mają jeden z mocniejszych. Atutem może być wszechstronność, bo to chyba jedyna reprezentacja której zawodnicy grają po całej europie.
 
M 12

mejor

Użytkownik
Jak dla mnie o wygraną powalczą drużyny z Ameryki Południowej. Po doborze zawodników przekraczających limit wiekowy widać traktują ten turniej poważnie (u Brazylijczyków: Hulk, Thiago Silva, Marcelo, natomiast u Urugwajczyków: Suarez, Cavani oraz Arevalo). Ponadto niespodziankę w postaci czołowej czwórki mogą sprawić Meksykanie.
Jakoś nie widzę w tym turnieju drużyn z Europy. Hiszpanie mają kilku ciekawych zawodników, ale nie ma co się oszukiwać - od drużyny która miesiąc temu mistrzostwo Europy dzieli ich przepaść. Na pewno plusem jest De Gea- na papierze najbardziej pewny bramkarz na olimpijskim turnieju, ale jakoś nie wierzę aby koledzy z pola zdominowali Brazylię czy Urugwaj. Wielka Brytania jednak nie wygląda najlepiej kadrowo - pewnie powalczą, ale medalu raczej nie zdobędą.
Podsumowując proponuję:
Urugwaj Top 3 kurs 3.5 Betsson (u innych bukmacherów kurs o wiele niższy)
Wygra drużyna z Ameryki Płd kurs 2.1 Betsson
 
9adrian2 37

9adrian2

Użytkownik
Uwaga, ważna informacja dotycząca reprezentacji Brazylii:

Podstawowy bramkarz olimpijskiej reprezentacji Brazylii Rafael Cabral z powodu kontuzji nie wystąpi w igrzyskach. 22-letni zawodnik Santosu doznał podczas treningu urazu prawego łokcia. (...)
Jak poinformowali lekarze brazylijskiej reprezentacji, kontuzja wyeliminuje Rafaela Cabrala z gry na trzy tygodnie.

Selekcjoner Mano Menezes powołał awaryjnie do kadry Renana Ribeirę, drugiego bramkarza Atletiku Mineiro – lidera brazylijskiej ekstraklasy. – Obudził mnie dziś telefon z wiadomością o powołaniu. Skakałem z radości, bo udział w igrzyskach był moim marzeniem – powiedział 22-letni piłkarz.

Oprócz niego, szkoleniowiec ma do dyspozycji także o dwa lata młodszego golkipera Fiorentiny – Neto. (...)

źródło: londyn2012.tvp.pl


W pierwszej jedenastce wyjdzie zapewne Neto (tak myślę ???? ) - dobry bramkarz, powinien sobie poradzić, chociaż nie wiem jak stoi z formą.
 
9adrian2 37

9adrian2

Użytkownik
Hehe, na grę w Igrzyskach Olimpijskich trzeba zasłużyć. A nasza zdolna młodzież od lat nawet nie potrafi zakwalifikować się do Mistrzostw Europy do lat U-21, które dopireo pozwalają marzyć o zagraniu na Igrzyskach, ponieważ tak jak napisał mój poprzednik, trzeba zająć co najmniej 3 miejsce na tym tyrnieju aby pojechać na imprezę czterolecia. Młodzi Białorusini dokonali tego i w pełni zasłużenie pojechali do Londynu, podobnie jak Szwajcarzy i Hiszpanie (Wielka Brytania gra dlatego, że jest gospodarzem).
W Polsce nawet się nie marzy o tym, aby nasza piłkarska reprezentacja grała na Igrzyskach, bo na ten turniej, niestety najtrudniej się zakwalifikować - najbardziej ostra selekcja - na turniej jedzie tylko po trzy, maksymalnie cztery reprezentacje z każdego kontynentu. My niestety nie mamy prawa marzyć o grze w tym turnieju, ponieważ nawet nie zawsze udaje nam się zagrać na mundialu, do którego dużo, dużo łatwiej się zakwalifikować.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Hiszpania - Japonia
Jestem pewien że podopieczni Luisa Milla będą chcieli kontynuować znakomity rok Hiszpanów najpierw udany występ dorosłej kadry, potem młodzieżowej a teraz być może Olimpijskiej to byłby cudowny rok dla Hiszpanii. Jednak na to trzeba zapracować w kadrze jest niesamowity potencjał i gracze którzy robią różnice jak De Gea, Azpillicueta, Javi Martinez, Jordi Alba , Mata ,Muniain, Romeu można tak jeszcze wymienić spokojnie cała kadrę a tutaj nie oto chodzi. Jutro zmierzą się z Japonią która raczej niema zbyt wielu atutów. Olimpiada jest na pewno bardzo ważna dla jednych i drugich jednak większe szansę są po stronie Hiszpańskiej drużyny tam praca zaczyna się już od najmłodszych lat. Wszyscy liczą na złoto i jestem zdania że jest to w zasięgu tej drużyny.
Win Hiszpania @@ 1,42
0:1 Handicap @@ 1,85

INNE TYPY :
Brazylia - Egipt 1 @@ 1,29
Brazylia - Egipt 0:1 Handiacpa @@ 1,64
 
Do góry Bottom