>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 - Reprezentacja Polski

dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Temat ten będzie służył do dyskusji o Reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.
Od czego by tu zacząć może jak zwykle od historii, przed 4 laty w Pekinie Polacy zdobyli 10 medali, 3 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy. Amerykanie jak to Amerykanie obliczyli że w tym roku Polacy zdobędą łącznie 15 medali. Mamy zdobyć dwa złote, pięć srebrnych i osiem brązowych. Gdyby się to sprawdziło to byłby bardzo dobry wynik. Po raz pierwszy w historii startów w IO Polacy przystąpią do wszystkich indywidualnych dyscyplin. Honoru Polskich drużynówek będzie broniła Siatkówka mężczyzn.

▶ Lista Polaków którzy wystąpią na IO:

Badminton - Kamila Augustyn, Przemysław Wacha, Adam Cwalina i Michał Łogosz, Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak
Boks - Karolina Michalczuk
Gimnastyka - Joanna Mitrosz, Marta Pihan-Kulesza, Roman Kulesza
Jeździectwo - Beata Stremler, Katarzyna Milczarek, Michał Rapcewicz , Paweł Spisak
Judo - Katarzyna Kłys, Daria Pogorzelec, Urszula Sadkowska, Paweł Zagrodnik, Tomasz Adamiec, Janusz Wojnarowicz
Kajakarstwo - Marta Walczykiewicz, Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, Piotr Siemionowski, Piotr Kuleta, Tomasz Kaczor i Marcin Grzybowski, Natalia Pacierpnik, Mateusz Polaczyk, Grzegorz Kiljanek, Marcin Pochwała i Piotr Szczepański
Kolarstwo - Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Małgorzata Wojtyra, Małgorzata Wojtyra, Damian Zieliński, Maciej Bielecki i Adrian Tekliński, Kamil Kuczyński, Aleksandra Dawidowicz, Maja Włoszczowska, Piotr Brzózka, Marek Konwa
Lekkoatletyka - Marta Jeschke, Anna Kiełbasińska, Renata Pliś, Karolina Jarzyńska, Katarzyna Kowalska, Matylda Szlęzak, Anna Jesień, Monika Pyrek, Anna Rogowska, Żaneta Glanc
Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Karolina Tymińska, Paulina Buziak, Agnieszka Dygacz, Agnieszka Szwarnóg, Daria Korczyńska, Marika Popowicz,Ewelina Ptak, Iga Baumgart, Agata Bednarek, Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz, Dariusz Kuć, Marcin Marciniszyn, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Marcin Chabowski, Henryk Szost, Łukasz Parszczyński, Artur Noga, Łukasz Michalski, Paweł Wojciechowski, Tomasz Majewski, Przemysław Czajkowski, Piotr Małachowski, Robert Urbanek, Paweł Fajdek, Szymon Ziółkowski, Igor Janik, Bartosz Osewski, Paweł Rakoczy, Rafał Augustyn, Grzegorz Sudoł, Dawid Tomala, Rafał Fedaczyński, Łukasz Nowak, Rafał Sikora, Jakub Adamski , Kamil Kryński , Robert Kubaczyk , Artur Zaczek, Kacper Kozłowski, Piotr Wiaderek
Łucznictwo - Natalia Leśniak, Rafał Dobrowolski
Pięciobój nowoczesny - Sylwia Gawlikowska, Katarzyna Wójcik, Łukasz Klekot, Szymon Staśkiewicz
Pływanie - Anna Dowgiert, Katarzyna Wilk, Alicja Tchórz, Otylia Jędrzejczak, Karolina Szczepaniak, Aleksandra Putra, Diana Sokołowska, Natalia Charłos, Kacper Majchrzak, Konrad Czerniak, Mateusz Sawrymowicz, Marcin Tarczyński, Radosław Kawęcki, Marcin Cieślak, Paweł Korzeniowski, Dawid Szulich, Sławomir Kuczko, Oskar Krupecki
Podnoszenie ciężarów - Aleksandra Klejnowska-Krzywańska, Joanna Łochowska, Ewa Mizdal, Krzysztof Zwarycz, Adrian Zieliński, Arsen Kasabijew, Tomasz Zieliński, Bartłomiej Bonk, Marcin Dołęga
Siatkówka - Zbigniew Bartman, Krzysztof Ignaczak, Jakub Jarosz, Grzegorz Kosok, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Michał Ruciak, Michał Winiarski , Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło
Siatkówka plażowa - Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel
Strzelectwo - Beata Bartków-Kwiatkowska, Paula Wrońska, Sylwia Bogacka, Agnieszka Nagay
Szermierka - Sylwia Gruchała, Martyna Synoradzka, Małgorzata Wojtkowiak, Karolina Chlewińska, Magdalena Piekarska, Aleksandra Socha, Radosław Zawrotniak, Adam Skrodzki
Taekwondo - Michał Łoniewski
Tenis - Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Klaudia Jans-Ignacik, Alicja Rosolska, Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski
Tenis stołowy - Qian Li, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Kinga Stefańska, Wang Zheng Yi
Triathlon - Maria Cześnik, Agnieszka Jerzyk, Marek Jaskółka
Wioślarstwo - Magdalena Fularczyk, Julia Michalska, Joanna Leszczyńska , Sylwia Lewandowska , Natalia Madaj, Kamila Soćko, Michał Słoma, Jarosław Godek, Wojciech Gutorski, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Adam Korol, Konrad Wasielewski, Krystian Aranowski, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Rafał Hejmej, Piotr Hojka, Piotr Juszczak, Zbigniew Schodowski, Michał Szpakowski, Daniel Trojanowski (sternik), Miłosz Bernatajtys, Łukasz Pawłowski, Paweł Rańda, Łukasz Siemion
Zapasy - Iwona Matkowska, Monika Michalik, Damian Janikowski, Łukasz Banak
Żeglarstwo - Zofia Noceti-Klepacka, Anna Weinzieher, Jolanta Ogar, Agnieszka Skrzypulec, Przemysław Miarczyński, Kacper Ziemiński, Piotr Kula, Paweł Kołodziński, Łukasz Przybytek, Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki
▶ Szanse medalowe
Według &quot;USA Today&quot;
Złote:
Marta Walczykiewicz (kajakarstwo, kajaki jedynki 200 m)
Zofia Noceti-Klepacka (żeglarstwo, klasa RS:X)
Srebrne:
Maja Włoszczowska (kolarstwo, wyścig cross country)
Piotr Siemionowski (kajakarstwo, kajaki jedynki 200 m)
Konrad Czerniak (pływanie, 100 m st. motylkowym)
Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów, kategoria 85 kg)
Damian Janikowski (zapasy, styl klasyczny - kategoria 84 kg)
Brązowe:
Karolina Michalczuk (boks, waga musza)
Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna (kajakarstwo, kajaki dwójki 500 m)
Julia Michalska, Magdalena Fularczyk (wioślarstwo, dwójka podwójna)
Piotr Małachowski (lekkoatletyka, rzut dyskiem)
Marcin Dołęga (podnoszenie ciężarów, kategoria 105 kg)
Drużyna mężczyzn (siatkówka)
Cóż trzeba się z tą listą poniekąd zgodzić, ja natomiast widzę Włoszczowska na pierwszym miejscu, Piotr Małachowski też ma szanse na lepszy medal. Tak samo jak nasi Siatkarze którzy rozbudzili nadzieje po wspaniałym występie w LŚ.

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI NA TEMAT REPREZENTACJI POLSKI NA IO.
 
Z 582K
Niesadze zeby naszym udalo sie zdobyc wiecej niz dwanascie medali.nasze najwieksze atuty to podnoszenie ciezarow i kajakarstwo.Moze cos dorzucom lekoatleci i w sportach wodnych.jednak w lekiej atletyce bedzie niezmiernie ciezko bo konkurencja jest przeogromna.o czasach kiedy zdobywalismy po dwadziescia medali i osiem zlotych trzeba sobie zapomniec.Swiatposzedl mocno do przodu a my niestety cofnelismy sie.Licze ze siatkarze jako jedyny przedstawiciel gier zespolowych dadza nam duzo radosci i powalcza o medal.
 
J 4

jajens88

Użytkownik
Każdy lepszy wynik niż w Atenach i Pekinie będzie sukcesem. Jednakże przed tymi igrzyskami w MŚ poprzedzających olimpiadę zawsze osiągaliśmy znaczne lepsze wyniki niż na igrzyskach. W zeszłorocznym zestawieniu zdobyliśmy ledwo 11 medali. Może w tym roku koło się odwróci i lepiej wypadniemy w Londynie ;)
Co do naszych głównych szans medalowych :cool:zaliczył bym:
- Tomka Majewskiego,
- Piotra Małachowskiego - który znowu narzeka na kontuzje przed imprezą - przed berlinem i barceloną też go coś bolało a wyniki były więc jestem dobrej myśli
- Majkę Włoszczowską,
- 2x Kobiet (Michalska, Fularczyk),
- Martę Walczykiewicz,
- Piotra Siemionowskiego,
- Marcin Dołęga,
- Adrian Zieliński (choć Irańczycy na mistrzostwach kraju osiągnęli lepsze wyniki niż aktualny rekord świata)
- Zofię Nocite - Klepacką,
- Konrada Czerniaka,
- Drużynę siatkarzy.
Prócz wyżej przedstawionych niespodzianką nie były by :razz:medale zdobyte przez:
- Pawła Fajdka,
- Anitę Włodarczyk,
- drużynę florecistek (choć mają najgorsze losowanie - ćw z francją ew w półfinale włoszki),
- Karolinę Michalczuk
- Mikołajczyk, Naja
- Przemka Miarczyńskiego (osobiście według mnie lepszy jest Piotr Myszka ale związek ustala zasady kwalifikacji i trzeba się z tym pogodzić).
Jako &quot;czarne konie&quot; mogą wystrzelić:
- 8x mężczyzn (mój czarny koń:grin::grin ???? ,
- 4x &quot;dominatorzy&quot; - o złoto ciężko ale koło brązu mogą się zakręcić
- Iwona Matkowska,
- Łukasz Michalski,
- Katarzyna Kłyś,
- Mateusz Polaczyk w K1,
- Grzegorz Kiljanek C1.
- K4 500m kobiet
Każdy inny medal będzie miłą niespodzianką choć wiadomo, że będzie o nie trudniej niż 4 lata temu w Pekinie. Moje oczekiwania medalowe wiążą się z liczbą 10 - 12 w wersji realnej 15 optymistycznej oraz 7 pesymistycznej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
king_roger 12

king_roger

Użytkownik
No to nasz Maja niestety nie pojedzie, wielka szkoda, nie wiem, kto ponosi winę za coś takiego, mam tutaj na myśli błędne decyzje w przygotowaniu, 4 lata, taka impreza i w taki głupi sposób zaprzepaścić swoją życiową szanse...
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
No to nasz Maja niestety nie pojedzie, wielka szkoda, nie wiem, kto ponosi winę za coś takiego, mam tutaj na myśli błędne decyzje w przygotowaniu, 4 lata, taka impreza i w taki głupi sposób zaprzepaścić swoją życiową szanse...
Nie wiem czy mozna tu mówić o błędzie w przygotowaniu, bo Maja sama powiedziała na konferencji, że to był trening jak każdy inny, w miejscu, które bardzo dobrze znała, po prostu najzwyczajniej w świecie się wywaliła.
 
king_roger 12

king_roger

Użytkownik
Nie wiem czy mozna tu mówić o błędzie w przygotowaniu, bo Maja sama powiedziała na konferencji, że to był trening jak każdy inny, w miejscu, które bardzo dobrze znała, po prostu najzwyczajniej w świecie się wywaliła.
No dobrze, ale po co tak ryzykować, właśnie takim &quot;wywaleniem się&quot;, na tydzień przed IO, tego nie mogę zrozumieć. Przecież w takim krótkim czasie formy się już nie zbuduje, choć akurat na kolarstwie górskim to się nie znam.
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
No dobrze, ale po co tak ryzykować, właśnie takim &quot;wywaleniem się&quot;, na tydzień przed IO, tego nie mogę zrozumieć. Przecież w takim krótkim czasie formy się już nie zbuduje, choć akurat na kolarstwie górskim to się nie znam.
No ale chyba musiała trenować normalnie. Przecież nie leżała przed TV kilka tygodni wyczekując Olimpiady. Miała ogromnego pecha, nie można nikogo winić.
 
king_roger 12

king_roger

Użytkownik
No ale chyba musiała trenować normalnie. Przecież nie leżała przed TV kilka tygodni wyczekując Olimpiady. Miała ogromnego pecha, nie można nikogo winić.
Ja nikogo nie winię, co najwyżej tego &quot;pecha&quot;, ale jest mi wielka szkoda, bo ogromnie jej kibicowałem i liczyłem na jej walkę o medal.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Finał w strzelaniu z karabinka pneumatycznego z udziałem Sylwii Bogackiej.

SREBRNY MEDAL SYLWII BOGACKIEJ!!!!!! Polka wyprzedza Chinkę po ostatnim, znakomitym strzale!! Wynik naszej zawodniczki w ostatniej próbie to 10.8 i łącznie zgromadziła na swoim koncie 502.2.
 
M 0

marco5811

Użytkownik
Zaczęło się całkiem sympatycznie. Ciekawe jak się zakończy. Szkoda florecistek. Co do Włoszczowskiej. Z tego co zytałem miał to być całkowicie luźny i nie meczacy trening. Takie cos w rodzaju rozruchu. No cóż . szkoda .pech. A wyobraźcie sobie jak ona to musi przeżywac. Więc nie szydźcie sobie z niej.
 
king_roger 12

king_roger

Użytkownik
Co do Włoszczowskiej. Z tego co zytałem miał to być całkowicie luźny i nie meczacy trening. Takie cos w rodzaju rozruchu. No cóż . szkoda .pech. A wyobraźcie sobie jak ona to musi przeżywac. Więc nie szydźcie sobie z niej.
Ależ nikt sobie nie szydzi z Mai!
Szkoda polskiego debla, jak niektórzy nazywają &quot;eksportowego debla&quot;, bo hiszpańską parę Ferrer/Lopez powinni ograć. Nie wiem, czy na końcowy rezultat miało ostatnio lekkie rozluźnienie, ślub Matki, jakoś dwa tygodnie temu, no ale porażka jest porażką, a szkoda, bo liczyłem na dobry, by nie mówiąc bardzo dobry występ naszej pary (nie byłoby przecież groźnych par deblowych, które w cyklu występują razem, no może poza amerykańskimi braćmi).
 
Do góry Bottom