>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Typy długoterminowe w sezonie 2012/2013

Status
Zamknięty.
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Sezon 2012/2013 Premier League dwudziesta pierwsza edycja tych rozgrywek od czasu założenia w 1992 roku. W rywalizacji bierze udział 20 zespołów, w tym obrońca tytułu Manchester City oraz trzy zespoły, które awansowały z Championship: Reading, Southampton i West Ham United (zwycięzca baraży).


Tak prezentują się kursy na zwycięstwo w tegorocznej edycji Premier League:



Jako kibic Liverpoolu wierzę że po 22 latach od ostatniego mistrzostwa, to właśnie Liverpool wygra Premier League. Wiem jednak że Liverpool jest cały czas w przebudowie i po zatrudnieniu Rodgersa będą jakieś zmiany, czy na lepsze? To się okaże, ale jeśli Liverpool zmieni sposób gry, a &quot;nowi&quot; zawodnicy jak Adam, Henderson czy Downing wreszczie zaczną grać jak przed przyjściem do The Reds. Bo jeśli przykładowo Downing kosztował 20 mln funtów, grał świetnie w Aston Villi, można powiedzieć że był czołowym skrzydłowym w Premier League, a przez cały sezon w Liverpoolu, grając średnio przez cały sezon ponad godzinę zanotował 0 goli i asyst, a pod koniec sezonu potrafił nawet zmarnować rzut karny podyktowany z Chelsea gdy Liverpool grał u siebie i prowadził 3:0. Liverpool pod wodzą Kennego przez cały sezon grał po prostu słabo, i jedynie w niektórych momentach miał przebłyski. Ten zespół ma potencjał, zmienił się trener, a choćby na Euro największa gwiazda i serce tego zespołu czyli Gerrard pokazał że jego czas się nie skończył, a jeśli on dobrze gra to Liverpool też gra dobrze. Niestety w poprzednim sezonie ciągłe kontuzję, odnawiająca się po raz kolejny kontuzja pachwiny doprowadziły do tego że Gerrard mało ca grał i był bez formy, co mocno przyczyniło się do tak niskiego miejsca jakie zajął Liverpool w poprzednim sezonie. Patrząc jednak obiektywnie, zespół który zajął 8 miejsce, który zmienił trenera i ciągle jest w przebudowie nie zdobędzie nagle mistrzostwa, choć ja na pewno postawię na nich choćby parę złotych. Szansę na Top 4 na pewno są większe niż w poprzednim sezonie, zwłaszcza jeśli Rodgersowi uda się wprowadzić styl jaki prezentował jego poprzedni zespół czy Swansea, który nie bez powodu był nazywany &quot;angielską Barcą&quot; i przez wszystkich był skazywany to spadek, a jednak zajął z walijskim zespołem 11 miejsce co na pewno można nazwać dużym sukcesem.

Faworytem bukmacherów jest obecny mistrz czyli Manchester City. Prawda jest taka że mają oni tak mocny zespół że jeśli zdobędą mistrzostwo, LM i FA Cup to nie będzie to raczej zaskoczenie. Moim zdaniem jednak nie opłaca się na nich grać po takich kursach bo stawka w PL jest tak wyrównana że taki kurs jest trochę śmieszny. Jeśli chodzi o czerwoną stronę Manchesteru to na nich na pewno bym nie stawiał. Dla mnie Ferguson i jego myśl szkoleniowa to przeżytek, ściągnięcie za taką kasę Kagawy to chyba jedynie zabieg marketingowy który podyktowali właściciele. Prawda jest taka że dawanie ok. 40 mln funtów za zawodnika który zagrała dwa dobre sezony w o wiele słabszej Bundeslidze to nie jakieś super wzmocnienie, tylko podbijanie pozycji na azjatyckim rynku. De Gea to wizja przyszłość, popełnia tyle łatwych błędów a w połączeniu z niepewną obroną, w której nawet taki zawodnik jak Ferdinand grał dość słabo jak na niego. Słabość Manchesteru pokazało również to że został w połowie sezonu ponownie zatrudniony Scholes który był już na emeryturze. Giggs młodszy już nie będzie, a Carrick pokazał że środkowy pomocnik klasy światowej z niego nie będzie. Więc ja turaj widzę kolejny dziurę w postaci środka pola. Ferguson zamiast kupić jakiegoś śrdokowego pomocnika, wydaję prawie cały budżet na skrzydłowego, którego tak naprawdę nie potrzebuję, a z kasą która mu zostało to jedynie może kupić jakiegoś młodego, perspektywicznego zawodonika który na pierwszy skład będzie się nadawał za kilka lat, ale w tym sezonie.

Jeśli chodzi o Chelsea to w tutaj widzę zespół który może najbardzie zagrozić MC. Di Matteo
to trener który nic nie osiągnął, jedyny jego sukces to wygranie nie tak dawno z Chelsea Ligi Mistrzów. Chelsea grała na początku sezonu słabo i traciła łatwo punkty, powodem tego niewiątpliwie był Andre Villa Boas który nie dał sobie w kasze dmuchać i tak naprawdę piłkarze swoją słabą grą go zwolnili z funkcji menadżera zespołu. Abramovic na jego miejsce zatrudnił właśnie Di Matteo który tak naprawdę jest menadżerem Chelsea tylko na papierze, a zespołem tak naprawdę rządzi Terri i Lampard, ale widocznie Chelsea potrzebowała takiego psedo trenera który nie będzie się do niczego wtrącał co spodowało wygranie LM. W tym sezonie Chelsea będzie o wiele mocniejsza, nie powinno być żadnych powaznych osłabień, a już zakontraktowani są tacy zawodnicy jak Hulk i Hazard. Moim zdaniem obaj to naprawdę klasa światowa, Hazard w mocnej lidzę francuskiej w ubiegłym sezonie miał ponad 20 goli, i ponad 20 asyst. Hulk to bezwątpienia jeden z najlepszych napastników na świecie, który na pewno godnie zastąpi Drogbe. Jeśli Torres zaczął by grać w The Blues tak jak grał w Liverpool to byłby to chyba jeden z najmocniejszych duetów w Europie. Tak więc dla mnie Chelsea to główny faworyt do mistrzostwa, a kurs 5,50 jest naprawdę dobry.

Co do Arsenalu, jest to zespół który ma głównie zarabiać, a trofea albo będą albo nie, bo najważniejsze jest żeby kupić jakiegoś młodzika za groszę, a potem sprzedanie go za grubę miliony. Fabregas i Nasri to najlepsze przykłady tego co robi Arsenal. Bardzo możliwę że odejdzie van Persie, a Podolski już pokazał że w wielkim klubie ma problemy żeby się odnaleźć, a poza tym PL to o wiele mocniejsza liga niż niemiecka. Jest jeszcze Tottenham ale jak dla mnie nie jest to zespół na mistrzostwo, a jedynie na walkę o LM, zwłaszcza że z zespołu odszedł Redknapp, a przyszedł AVB który tak naprawdę po przyjściu do Anglii nie sprawdził się. Co do reszty, nie oszukujmy się nikt z nich nie ma szans na mistrzostwo, a granie w LE przez taki zespół jak Newcastle czy Sunderland to już duży suksces o który tak naprawdę będzie bardzo trudno patrząc na czołówkę.

Tak na spadek:


Tutaj to raczej nie ma co kombinować, Reading i Southampton są murowanymi faworytami do spadku, nie zdziwię się jeśli od średniaków PL będą przeygrywać 3-4 bramkami bo oba zespoły poziomem odstają i to mocno. Swansea mimo że była 11 w ubiegłym sezonie, i grali jak na beniaminka świetnie, to pozbyli się swojego najwiekszego skarbu czyli Brendana Rodgersa bez którego może być naprawdę cięzko w tym sezonie. Możliwe że Wigan wreszcie spadnie bo szczęście kiedyś się kończy, a jak na razie dzięki niemu nie spadli, personalnie zespół naprawdę słaby i sytuację ratuję jedynie Martinez któremu w tym sezonie może się nie udać ponownie utrzymać Wigan w PL. Norwich tak samo, bardzo słaby zespół który personalnie dorównuję zespołom z Championship. Można również po wyższych kursach grać na West Ham albo West Bromwich, jednak tutaj zostaję tak naprawdę jedno miejsce, bo dwa pierwsze są zarezerwowane dla Reading i Southampton.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Prawda jest taka że dawanie ok. 40 mln funtów za zawodnika który zagrała dwa dobre sezony w o wiele słabszej Bundeslidze to nie jakieś super wzmocnienie, tylko podbijanie pozycji na azjatyckim rynku. De Gea to wizja przyszłość, popełnia tyle łatwych błędów a w połączeniu z niepewną obroną, w której nawet taki zawodnik jak Ferdinand grał dość słabo jak na niego. Słabość Manchesteru pokazało również to że został w połowie sezonu ponownie zatrudniony Scholes który był już na emeryturze. Giggs młodszy już nie będzie, a Carrick pokazał że środkowy pomocnik klasy światowej z niego nie będzie. Więc ja turaj widzę kolejny dziurę w postaci środka pola. Ferguson zamiast kupić jakiegoś śrdokowego pomocnika, wydaję prawie cały budżet na skrzydłowego, którego tak naprawdę nie potrzebuję, a z kasą która mu zostało to jedynie może kupić jakiegoś młodego, perspektywicznego zawodonika który na pierwszy skład będzie się nadawał za kilka lat, ale w tym sezonie.
Kagawa nie kosztował 40mln funtów. Nie wiem skąd ta kwotę wynalazłeś. Kosztował zaledwie 12mln funtów -&gt; http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/18262878
Możliwe sa jakieś dodatki dla Dortmundu za liczbę występów albo gole.
Ponadto Kagawa nie jest skrzydłowym tyko gra w środku pola. I tu też mnie zastanawia czy Ferguson zamierza zrezygnować z systemu 4-4-2 i przejść na 4-2-3-1 i dla Kagawy znajdzie miejsce za plecami Rooneya czy też Japończyka ustawi obok dajmy na to Scholesa. Wątpie by sobie w schemacie 4-4-2. Raczej jego domeną jest gra tuż za napastnikiem, wtedy może zagrac mu prostopadłą piłkę czy na klepe rozegrać piłkę.
Osobiście też nie byłem zadowolony z tego transferu jeżeli miałbym do wyboru Hazarda i Kagawe, a mówiło się wiele przecież, że Eden zawita na Old Trafford i ostrzyłem sobie zęby na ten transfer. Ale mamy jednak Kagawe w MU. Trzeba więc się z tym pogodzić i dać szansę Japończykowi.
Który nie jest taki stary jak piszesz, bo ma 23 lata. więc jest perspektywiczny i może być siła zespołu od zaraz.
Zresztą Ferguson od kilku sezonów juz taki schemat stosuje podczas transferów, stawia na młodych perspektywicznych za co mu chwała.
A co do Davida De Gei jeszcze to miał bardzo słabe pierwsze 2-3miesiące w nowym otoczeniu, ale popatrz jak grał od stycznia do końca sezonu. Więc nie mów, że ciągle popełnia błędy bo czas działa na jego korzyść tylko.

W tym sezonie Chelsea będzie o wiele mocniejsza, nie powinno być żadnych powaznych osłabień, a już zakontraktowani są tacy zawodnicy jak Hulk i Hazard.
Hazard już przyszedł, ale Hulk ciągle jest graczem FC Porto.
Ale jeżeli by się okazało że zawita na Stamford Bridge to naprawdę Chelsea by miała świetną pake i poważnie trzeba ich brać pod uwagę w kontekście szans walki o tytuł. Pytanie tylko czy taktyka defensywna ma szansę powodzenia w Premiership ? Nie wydaje mi się by to co grała Chelsea w LM za Di Matteo było dobre na ligę.
No i właśnie trener to dla mnie spora zagadka.
W TOP4 w tym sezonie widzę Manchester United, Chelsea, Arsenal i City.(kolejność przypadkowa). Reszta zespołów odbiega nieco poziomem. Tottenham raczej nie zdoła się włączyć do wyścigu o tytuł, zabraknie też im do walki o LM. W Liverpool najzwyczajniej nie wierzę. Gerrard już nie gra tego co kiedyś, a reszta zawodników będących w kadrze może co najwyżej walczyć o 5-6msc nic więcej. Jedynie Suarez tam nadaje się do tego by mierzyć w rywalizację o cos więcej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Kagawa nie kosztował 40mln funtów. Nie wiem skąd ta kwotę wynalazłeś. Kosztował zaledwie 12mln funtów -&gt; http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/18262878
Możliwe sa jakieś dodatki dla Dortmundu za liczbę występów albo gole.
Ja czytałem o 40 mln funtów, próbowałem znaleźć jakieś potwierdzenie ile rzeczywiście kosztował ale nie udało mi się. Co nie zmienia faktu że Ferguson i tak wydał znaczną część swojego budżetu na to okienko transferowe.

Ponadto Kagawa nie jest skrzydłowym tyko gra w środku pola. I tu też mnie zastanawia czy Ferguson zamierza zrezygnować z systemu 4-4-2 i przejść na 4-2-3-1 i dla Kagawy znajdzie miejsce za plecami Rooneya czy też Japończyka ustawi obok dajmy na to Scholesa. Wątpie by sobie w schemacie 4-4-2. Raczej jego domeną jest gra tuż za napastnikiem, wtedy może zagrac mu prostopadłą piłkę czy na klepe rozegrać piłkę.
Osobiście też nie byłem zadowolony z tego transferu jeżeli miałbym do wyboru Hazarda i Kagawe, a mówiło się wiele przecież, że Eden zawita na Old Trafford i ostrzyłem sobie zęby na ten transfer. Ale mamy jednak Kagawe w MU. Trzeba więc się z tym pogodzić i dać szansę Japończykowi.
Który nie jest taki stary jak piszesz, bo ma 23 lata. więc jest perspektywiczny i może być siła zespołu od zaraz.
Zresztą Ferguson od kilku sezonów juz taki schemat stosuje podczas transferów, stawia na młodych perspektywicznych za co mu chwała.
Może i na papierze jest środkowym pomocnikiem i grał tak w BVB ale nominalnie jest to raczej skrzydłowy. Jak dla mnie to Kagawa nie jest graczem który sprawdzi się w PL, poza tym gdzie on będzie grał? Jeśli miałby grać na środku, jako ofensywny pomocnik, to Rooney będzie grzał ławe?

A co do Davida De Gei jeszcze to miał bardzo słabe pierwsze 2-3miesiące w nowym otoczeniu, ale popatrz jak grał od stycznia do końca sezonu. Więc nie mów, że ciągle popełnia błędy bo czas działa na jego korzyść tylko.
Nie napisałem że ciągle, ale przez cały sezon miał lepsze i słabsze sezony, a dobrego bramkarza charakteryzuję to że gra przez cały sezon równo.

Hazard już przyszedł, ale Hulk ciągle jest graczem FC Porto.
Ale jeżeli by się okazało że zawita na Stamford Bridge to naprawdę Chelsea by miała świetną pake i poważnie trzeba ich brać pod uwagę w kontekście szans walki o tytuł. Pytanie tylko czy taktyka defensywna ma szansę powodzenia w Premiership ? Nie wydaje mi się by to co grała Chelsea w LM za Di Matteo było dobre na ligę.
No i właśnie trener to dla mnie spora zagadka.
Wydawało się mi że Hulk już podpisał kontrakt, jednak nie zmienia to faktu że i tak przyjdzie do Chelsea. Jeśli będą mieli Hulka i Hazarda w składzie, do tego odrodzi się Torres to raczej już tak nie będą grali, myśle że Di Matteo z takim składem będzie po prostu musiał grać ofensywnie, bo po pierwsze Torres w formie nie będzie grzał ławy, Hulk tak samo, więc będą grali pewnie dwoma napastnikami, do tego na skrzydłach Mata i Hazard więc takim składem nie da się grać defensywnie. ????

W TOP4 w tym sezonie widzę Manchester United, Chelsea, Arsenal i City.(kolejność przypadkowa). Reszta zespołów odbiega nieco poziomem. Tottenham raczej nie zdoła się włączyć do wyścigu o tytuł, zabraknie też im do walki o LM. W Liverpool najzwyczajniej nie wierzę. Gerrard już nie gra tego co kiedyś, a reszta zawodników będących w kadrze może co najwyżej walczyć o 5-6msc nic więcej. Jedynie Suarez tam nadaje się do tego by mierzyć w rywalizację o cos więcej.
Gerrard był w ubiegłym sezonie trapiony kontuzjami, ale na Euro pokazał że ciągle potrafi grać na wysokim poziomie, Carroll w końcówce sezonu pokazał że może grać świetnie, poza tym jak grał w słabszym klubie, to w debiutanckim sezonie miał w połowie sezonu 12 goli, a król strzelców miał 20 goli (Tevez i Berbatow) więc jakby nie zmienił otoczenia to możliwe że byłby królem strzelców, ale odszedł i przez długi czas nie mógł się odblokować, ale każdy oczywiście piszę że jest słaby... Liverpool ma skład który może pozwolić na zdobycie mistrzostwa, może i nie w tym sezonie, ale prawda jest taka że na papierze Liverpool ma bardzo mocny skład. Para stoperów Agger i Skrtel to najlepsza para stoperów w PL. Boczni obrońcy też należą do czołówki PL. Liverpool grał przez ponad połowę sezonu bez Lucasa który jest jednym z najważniejszy graczy LFC. Przez to grał choćby Adam który nie pokazuję nawet 20% tego co grał w Mandarynkach. Skrzydła? No tu jest problem, Downing gra, no nie gra, nawet karnego w końcówce sezonu nie strzelił, a jak pisałem wyżej grał średnio ok. 65 minut w każdym meczu, a nie zanotował nawet asysty nie mówiąc o golu, ale zawsze jest szansa że sobie przypomni jak grał w AV i będzie grał na poziomie Hazarda. ???? Kuyt odszedł, Maxi jednak nie gra na takim poziomie żeby grać w pierwszym składzie, niby jest Cole który grał dobrze w Lille, Bellamy nawet jak nie odejdzie to i tak nie może grać w każdym meczu po 90 minut, są jeszcze tacy gracze jak choćby Sterling ale to nie są gracze na pierwszy skład, może za kilka lat. Wczoraj jednak otworzyło okienko transferowe, mówiło się już o Tello więc może będą jakieś wzmocnienia na skrzydłach, i wtedy moim zdaniem Liverpool będzie miał kompletny skład. Co do bramkarza to możliwe jest jeszcze że przyjdzie Lloris, więc to na pewno będzie wzmocnienie, bo jeśli Reina miałby grać jak w poprzednim sezonie to nawet na Top 4 nie będzie szans.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Di Matteo który tak naprawdę jest menadżerem Chelsea tylko na papierze, a zespołem tak naprawdę rządzi Terri i Lampard, ale widocznie Chelsea potrzebowała takiego psedo trenera który nie będzie się do niczego wtrącał co spodowało wygranie LM.
Takie stwierdzenia to są na poziomie gimnazjum, serio. W momencie, gdy zwalniany był AVB na rynku nie było żadnego godnego trenera i klub postanowił dać szansę Di Matteo, który w przeciwieństwie do AVB miał szacunek u graczy zarówno młodych jak i starych. On sam okazał więcej respektu chociażby takiemu Lampardowi, a ten odpłacił mu świetną grą i zdobyciem FA Cup i LM. CFC wygrywała puchary zarówno z trenerami szanowanymi/respektowanymi w szatni (Mou, Ancelotti, Hiddink) jak i z trenerami o mniej głośnych nazwiskach i osobowościach (Grant, Di Matteo). Wszystko zależy od podejścia managera do zawodników, tego zabrakło wcześniej Scolariemu, czy niedawno Boasowi.
Hazard już przyszedł, ale Hulk ciągle jest graczem FC Porto. Ale jeżeli by się okazało że zawita na Stamford Bridge to naprawdę Chelsea by miała świetną pake i poważnie trzeba ich brać pod uwagę w kontekście szans walki o tytuł. Pytanie tylko czy taktyka defensywna ma szansę powodzenia w Premiership ? Nie wydaje mi się by to co grała Chelsea w LM za Di Matteo było dobre na ligę. No i właśnie trener to dla mnie spora zagadka.
Szanse na Hulka maleją, choć może strony się dogadają. Naprawdę wierzysz, że Chelsea pojedzie powiedzmy na Stadium of Light, albo Brittania i postawi autobus tak jak z Barcą? I po to kupili De Bruyne, Marina, Hazarda, a za chwilę mogą ściągnąć Maicona? Teraz RDM będzie w zupełnie innej sytuacji i położeniu, bo kibice będą chcieli walki o mistrzostwo, a to jest bardzo trudne zadanie przy obecnym układzie sił. Ma jednak w rękawie coś, czego żaden inny coach nie miał trenując Chelsea - sezon po zdobyciu Ligi Mistrzów, czyli trofeum które najbardziej kręciło Romka od początku. Dużo mniejsza presja będzie związana w tym roku z LM, co tylko wyjdzie na dobre Robbiemu. Taktycznie mnie już przekonał dawno, bo gdy miał wygrać mecz to go wygrywał (4-1 Napoli, 1-0 Barca). Robił to w różnym stylu, zależnie od rywala i oczywiście z pomocą szczęścia.
Ja czytałem o 40 mln funtów, próbowałem znaleźć jakieś potwierdzenie ile rzeczywiście kosztował ale nie udało mi się. Co nie zmienia faktu że Ferguson i tak wydał znaczną część swojego budżetu na to okienko transferowe.
Nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale sprawdzenie ile w istocie kosztował to nie jest wysiłek większy niż 30 sekund na wpisanie jego nazwiska w transfermarkt chociażby. Kosztował około 13.5 miliona i zapewne kilka milionów 4-5 zostało zawartych w dodatkowych klauzulach.
Carroll w końcówce sezonu pokazał że może grać świetnie, poza tym jak grał w słabszym klubie, to w debiutanckim sezonie miał w połowie sezonu 12 goli, a król strzelców miał 20 goli (Tevez i Berbatow) więc jakby nie zmienił otoczenia to możliwe że byłby królem strzelców
Gdybanie, nic więcej. Carroll&#39;owi wyszły kilka spotkań pod koniec sezonu i chcesz, żeby ludzie od razu zapominali jaką padakę grał wcześniej? Grał tragicznie i kilkadziesiąt minut w finale FA Cup nagle tego nie odmieni.
Liverpool ma skład który może pozwolić na zdobycie mistrzostwa, może i nie w tym sezonie, ale prawda jest taka że na papierze Liverpool ma bardzo mocny skład.
Nie, Liverpool nie ma składu mocnego ani na papierze, ani wystarczająco mocnego w realu żeby wygrać mistrzostwo. Król Kenny obrał filozofię grania Brytyjczykami i nakupował piłkarzy wyróżniających się w przeciętnych ligowych zespołach. Jakim cudem przybycie Downinga, Adama, czy Hendersona miało nagle zrobić z Liverpoolu contendera do mistrza?
Para stoperów Agger i Skrtel to najlepsza para stoperów w PL.
Nie wiem na jakiej podstawie to stwierdzenie. W tabeli ligowej na przestrzeni sezonu to obrona decyduje jak wysoko skończysz, a mocny atak pozwala walczyć o najwyższe cele. Agger i Skrtel nie zasługują na miano najlepszych grając w lidze, gdzie występują stoperzy City, United, czy Chelsea. Lescott z Kompanym przychodzą pierwsi na myśl.
Uważasz, że taki Tello odmieni Liverpool na tyle, by miał kompletny skład w walce o co? O mistrza? Nagle z 8 miejsca mieliby się bić o mistrza? LFC będzie miał ogromny problem, żeby wywalczyć Ligę Mistrzów, a każdy kolejny sezon bez niej powiększa dystans finansowy pomiędzy uczestnikami, a obserwatorami tych rozgrywek. Suarez i zdrowy Gerrard sami tego wózka nie pociągną.
O mistrza będą się biły Manchestery, ewentualnie do wyścigu dołączy Chelsea, albo Arsenal. Ciekawe okienko przed nami, zobaczymy co się stanie z Hulkiem, Modricem, Van Persiem i resztą zawodników, do kilku wzmocnień już doszło, jeszcze więcej przed nami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Dawid czy Ty swoją wiedzę na temat Premier League czerpiesz z brukowców ? Fakt ? Super Express ? Połowa zapowiedzi to niestety stek bzdur na czele z 40 milionowym Kagawą , i Hulkiem w CFC.
Dałem Ci plusa tylko i wyłącznie za inicjatywę założenia tematu :|
Znam Twoją antypatię do MU więc nie będę komentował tej wzmianki.
Może słowo ode mnie. City , Chelsea , i MU. Te drużyny powinny powalczyć o mistrzostwo w nowym sezonie.
City - tu zbytnio nie trzeba się rozpisywać. Jeżeli Mancini będzie trzymał krótką ręką swoje gwiazdy to będą piekielnie mocni na wszystkich frontach. Jak dojdzie do kłopotów jakie były na 10 kolejek przed końcem poprzedniego sezonu , śmiało mogę powiedzieć że i z podium mogą wypaść. Skład City imponuje , zapewne po Euro grube miliony już są szykowane na nowe wzmocnienia. Ale tyle gwiazd to tykająca bomba zegarowa która upust już dała w tamtym sezonie. Ale jak pisałem wyżej , Mancini to nie Mourinho , jak będzie miał jaja , żeby to wszystko krótko trzymać to będą piekielnie mocni.
United mogą sobie sprzedać połowę składu a oni i tak zawsze będą w czołówce i do końca wliczani do walki o mistrzostwo. Odchodził Ronaldo , odchodził Beckham , odchodził Ruud a jakość była zachowana. Fergie w poprzednim okienku poszalał więc teraz pewnie będzie spokojniej. Kagawa za kilkanaście milionów i kilka za Powella. Japończyk to niewątpliwie także zabieg marketingowy , ale nie tylko. Dobre dwa sezony w Bundeslidze którą cenię wyżej niż Serie A czy La Ligę. Uniwersalny zawodnik , pewno się przyda. Na ile ? Nie wiem.
Chelsea - Romek po wygraniu LM sypie groszem. Zobaczymy co po Euro jeszcze zakontraktuje bo od tego głównie zależy moja opinia o The Blues ???? ambicje transferowe są wielkie , ale dużo nazwisk , mało konkretów ale walka pewnie będzie.
Arsenal - Giroud i Podolski to chyba dowody na to , że w końcu trzeba jakiś puchar wygrać. Dużo zależy jeszcze od RVP czy zostanie czy nie. Standardowo pewnie będzie okres gdzie Kanonierzy będą młócić wszystkich po kolei , ciekawe jak tylko długi będzie ten okres.
Liverpool - ? Najlepszy transfer z ostatnich kilkunastu to niewątpliwie Brendan Rodgers. Ciekawe czy podoła zadaniu. Przypomnę tylko , że jak Hodgson i Dlaglish przychodzili sytuacja była bliźniacza - czyli przychodzi świetny trener , który w końcu zrobi silną drużynę. Nie trzeba przypominać jak się to kończyło.
Póki co to tylko takie luźne wywody. Mamy półtora miesiąca do inauguracji , drużyny dopiero za kilka dni ruszą w przeróżne tournee , po igrzyskach będzie wiecej wiadomo ;)
 
L 51

legionista880

Użytkownik
Ten chlopak z liverpoolu wymiata moglbym tutaj prztyczoczyc ze 30 wypowiedzi tak glupich ze to sie w glowie nie miesci ale strace godzine zycia a on i tak nie zrozumie, Liverpool to nedzny klubik na 6-7 miejsce ze strata 30pkt do przyszlego mistrza

Dla mnie mistrzem Manu po 3,50 pogralem grubo, analiza jest prosta zdominowali lige w ostatnich latach raz przegrali po spalonym drogby a teraz w 93 minucie, mysle ze ogarna sie nie bedzie juz takiego szpitalu w postaci Vidicia Younga i Valencii. Postep zrobil Welbeck, piszecie ze Kagawa to niezly zakup, jest to znakomity zakup z osob dostepnych na rynku jak tak spojrze to jedynie Hazard jest lepszym ofensywnym pomocnikiem w calej lidze ale Chelsea nie moze wygrac ligi nie majac ani jednego klasowego napastnika.

Mysle bedzie walka z City do konca, Manu dla mnie ma lepsza &quot;11&quot; slabsza lawke wiec naprawde detale moga zadecydowac
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Dawid czy Ty swoją wiedzę na temat Premier League czerpiesz z brukowców ? Fakt ? Super Express ? Połowa zapowiedzi to niestety stek bzdur na czele z 40 milionowym Kagawą , i Hulkiem w CFC.
Z Kagawą się pomyliłem bo wydawało mi się że czytałem o takiej kwocie, Hulk w Chelsea jeszcze oficjalnie nie jest ale będzie, choć prawda jest taka że wydawało mi się że już podpisał kontrakt. Resztę możesz sprostować, tak żeby wiedział co jest bzdurą, a co nie.

Ten chlopak z liverpoolu wymiata moglbym tutaj prztyczoczyc ze 30 wypowiedzi tak glupich ze to sie w glowie nie miesci ale strace godzine zycia a on i tak nie zrozumie, Liverpool to nedzny klubik na 6-7 miejsce ze strata 30pkt do przyszlego mistrza
Tak, patrząc na to że w ostatnich dwóch latach było dwóch trenerów, teraz jest trzeci. Zmiania właścicieli którzy z kolejnymi długami ciągneli ten klub na dno. Więc trudno po takich wydarzeniach od razu wygrać mistrzostwo, ale przy odrobinie szczęścia jest to możliwe, a w ciągu najbliższych lat bardzo możliwe. Patrząc obiektywnie to Liverpool ma problemy tylko ze skrzydłami, ale zawsze na prawej stronie może grać Gerrard, a na lewą stronę można kogoś kupić bo Brendan ma ok. 30 mln funtów na trenasfery, tak więc jeśli kupi klasowego skrzydłowego to Liverpool ma kompletny skład i TOP 4 będzie bardzo prawdopodobne już w tym sezonie.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Nadal widzę bzdury w stylu &quot;jeśli&quot; &quot;można&quot; &quot;może&quot; &quot;przy odrobinie szczęście&quot; &quot;bardzo prawdopodobne&quot;. Przyjście jednego skrzydłowego, o ile będzie chciał przyjść bo i z tym Liverpool ma już problemy nagle zmieni resztę drwali w bajecznych techników ?
 
P 2

pixtr090

Użytkownik
Tak, patrząc na to że w ostatnich dwóch latach było dwóch trenerów, teraz jest trzeci. Zmiania właścicieli którzy z kolejnymi długami ciągneli ten klub na dno. Więc trudno po takich wydarzeniach od razu wygrać mistrzostwo, ale przy odrobinie szczęścia jest to możliwe, a w ciągu najbliższych lat bardzo możliwe. Patrząc obiektywnie to Liverpool ma problemy tylko ze skrzydłami, ale zawsze na prawej stronie może grać Gerrard, a na lewą stronę można kogoś kupić bo Brendan ma ok. 30 mln funtów na trenasfery, tak więc jeśli kupi klasowego skrzydłowego to Liverpool ma kompletny skład i TOP 4 będzie bardzo prawdopodobne już w tym sezonie.
W tym sezonie Live nic nie osiagnie, najwyżej miejsce gwarantujace awans do LE, trener choć podobno dobry to jest to zagadka jak AVB w CFC w poprzednim sezonie, mam nadzieje że Rodgers podniesie wkońcu tą drużyne z kolan bo aż się łezka w oku kręci gdy przypomne sobie jak oglądaliśmy ich w finale LM albo w zaciętych pojedynkach z Manu czy Chelsea, popatrz ile to już lat gdy Liverpool wypadł z &quot;TOP 4&quot; i tak jak napisał to legionista 6,7 miejsce w tym sezonie
 
poznaniak 128

poznaniak

Użytkownik
Na pewno walka będzie tylko między trzema zespołami: Manchester City, Manchester United i Chelsea.
Nie widzę innych, United na razie bez szaleństw na rynku, ale zatrudnienie Kagawy to duży +, a jeszcze dziś czytałem że Ferguson zainteresowany jest Joao Moutinho, co moim zdaniem będzie dużym posunięciem, bo brakuje mi w UTD takie play-makera z prawdziwego zdarzenia, w City Silva kreuję grę, w Chelsea Lampard, a w UTD...?
City jak City, kasa i tylko kasa, czy będą duże zmiany w zespole czy tylko małe wzmocnienia. Na papierze mocni, z niezwykle mocną siła ofensywną, gorzej z defensywną, na razie żadnych plotek nie widziałem na temat wzmocnień.
Chelsea, Hazard, Marin i jakiś Belg, ale nazwiska sobie nie przypomnę, ale zapewne będzie boczny obrońca(Maicon chyba najbliżej), i już ponoć zaklepany był Hulk, ale na razie ucichła sprawa, ale zapewne napastnika ściągną, muszą mieć konkurencję dla Torresa.
To na tyle z mojej strony ????
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Z pewnością zbliżający się sezon nie będzie tak fantastyczny jak poprzedni. Poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko i trudno będzie ją w najbliższych latach przeskoczyć. Obym się mylił. Z drugiej strony, co rok mamy w Premier League mnóstwo emocji, więc i nadchodzący na pewno sprosta oczekiwaniom.
Fajnie będzie powitać po wielu latach Southampton. Drużyna z charakterem, na pewno doda kolorytu rozgrywkom. Obok niej dobrze znany wszystkim West Ham i Reading. Szkoda jedynie, że sztuka ta nie udała się Cardiff City. Nie ma chyba drugiego zespołu, który tak bardzo dobija się do Premier League i co rok jest o włos od awansu.
Myślę, że w sezonie 2012/2013 z dobrej strony pokaże się Chelsea. Tak słabej dyspozycji w Premier League jak w ostatnich rozgrywkach na pewno nie powtórzą. Miejsce w Top 4 to absolutne minimum na jakie stać londyńczyków. Widzieliśmy co pod wodzą Di Matteo pokazali w Lidze Mistrzów. Villas-Boas to już historia, teraz niech Tottenham męczy się z tym trenerem ;) piszę pół-żartem, bo na pewno nie można odmówić Andre umiejętności. Właściciel sypie groszem, w składzie jest już Hazard, a więc i siła ofensywna nie ucierpi po odejściu Drogby. Dominacja Manchesterów nie powinna być już tak widoczna, a najpoważniejszym kandydatem, który podzieli City i United jest według mnie właśnie Chelsea.
Arsenal. Jak do tej pory najaktywniejszy na rynku transferowym. Niespotykane zjawisko jak do tej pory. Zwłaszcza, że do zakończenia okienka jeszcze mnóstwo czasu, a na celowniku są kolejni piłkarze. Doświadczony Podolski to strzał w dziesiątkę, on będzie pasował do gry &quot;Kanonierów&quot;. Dodatkowo został ściągnięty za niewielkie pieniądze. Porównując jego transfer do posunięcia Chelsea - Hazard, wniosek jest jeden - to Arsenal zrobił świetny interes. Jest jeszcze król strzelców Ligue1 - Giroud. Wenger raczej nie znajdzie dla nich wszystkich miejsca w składzie, jeśli zostanie van Persie, ale siła ofensywna londyńczyków wyglądać będzie, przynajmniej na papierze imponująco. Jeśli uda się Arsenalowi nie zawalić początku, końcówki sezonu, itp. może powalczyć o mistrzostwo do samego końca rozgrywek. Pożyjemy, zobaczymy.
Manchester United co rok jest wysoko i nie inaczej będzie tym razem. Nie sądzę żeby &quot;Czerwone Diabły&quot; po raz drugi dały się zaskoczyć Manchesterowi City, któremu swoją drogą życzę spadku z Top 4, nie będąc wcale złośliwym. Nikt mnie nie przekona do akceptacji polityki włodarzy &quot;The Citizens&quot;. Piękniejsza byłaby Premier League bez Manchesteru City w czołówce. Czy tak się stanie? Wątpię. Na pewno Mancini i spółka powalczą o obronę tytułu, ale na finiszu rozgrywek daję im co najmniej dziesięć punktów mniej, aniżeli uzbierali w sezonie 2011/2012.
Podsumowując, Top 4 dla Chelsea, Manchesterów i Arsenalu. O kolejne miejsca powalczy pewnie Tottenham, Liverpool (zgadzam się z większością poprzedników, &quot;The Reds&quot; raczej nie zagrają o mistrzostwo, przecież oni nie mają od dobrych paru lat, dłuższych momentów gry na zadowalającym poziomie, mnóstwo niesprawdzonych transferów i zupełnie nieskuteczna gra na Anfield, gdzie punkty zdobywa się łatwiej niż kiedykolwiek) Chociaż, może będzie jakaś niespodzianka w postaci przebłysku liverpoolczyków, fajnie by było. Mam nadzieję, że ponownie powalczy Newcastle, a może również Sunderland i Aston Villa, od której już na pewno trzeba oczekiwać zdecydowanej poprawy.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Doświadczony Podolski to strzał w dziesiątkę, on będzie pasował do gry &quot;Kanonierów&quot;. Dodatkowo został ściągnięty za niewielkie pieniądze. Porównując jego transfer do posunięcia Chelsea - Hazard, wniosek jest jeden - to Arsenal zrobił świetny interes..
Kanonier proszę Cię jesteś ogarnięty w temacie, a paplasz jakbyś nie znał kulisów obu transferów. Jestem fanem Chelsea, ale mam wątpliwości co do Hazarda, bo to gość młody i nie zawsze od początku każdemu wszystko wychodzi w CFC (przykład Mata versus Torres), ale jak możesz oceniać transfer Poldiego na strzał w 10 kiedy on jeszcze piłki na Emirates nie kopnął. Co więcej chcesz wmówić, że to Arsenal zrobił świetny interes na Poldim, a nie Chelsea na Edenie. Dobrze wiesz, że Wenger sam chciał mocno Hazarda - gdyby dołączył do Gunners piałbyś z zachwytu jaki to super deal i analogicznie wyśmiałbyś transfer Poldiego. O Hazarda biły się dwa Manchestery plus CFC. Biły się o 21-latka który ma przed sobą całą karierę, biły się o (już) dwukrotnego Najlepszego Piłkarza Ligue 1 - czołowy Europejski prospekt.
Arsenal zrobił dobry biznes wprowadzając klauzulę spadkową w umowie z Koln w środku sezonu. Cena Poldiego spadła o połowę o ile dobrze pamiętam, czy o jakiś znaczny procent. Przyszedł za 10 milionów funtów prawda? Na Euro nie błyszczał, w Kolonii był bez dwóch zdań gwiazdą, ale poza dwoma turniejami międzynarodowymi to on w klubowych rozgrywkach jeszcze nigdy w lidze, czy LM nie pokazał za wiele. Nie chcę żeby to zostało odebrane jako dyskredytacja tego transferu, bo pewnie będzie dobrym graczem dla AFC, ale ostrzegam przed szybkimi &quot;Strzałami w 10&quot; dwa dni po otwarciu okienka transferowego.
Z resztą się absolutnie zgadzam. City, ale i United mogą złapać dołki w trakcie sezonu, co Arsenal lub Chelsea zdecydowanie będą w stanie wykorzystać i rozbić to Manchesterowe towarzystwo ????
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
O strzale w dziesiątkę napisałem, bo już od dobrych paru lat obserwując grę Podolskiego, widziałem w nim piłkarza, który idealnie pasowałby do Arsenalu. Oby te przewidywania się sprawdziły, choć masz rację, trzeba zaczekać, żeby móc wyciągnąć wnioski. Przeszedł za 10 milionów funtów, prawda. Natomiast jeśli chodzi o transfer Hazarda do Arsenalu - niewielu wierzyło w taki scenariusz, bo Wenger po prostu nie wyłożyłby na stół takiej sumy jak Abramowicz czy szejk z Etihad.
 
brudny-harry 8

brudny-harry

Użytkownik
Przeczytałem cały temat i stwierdziłem że też przyłączę się do dyskusji. Z jednymi stwierdzeniami się zgadzam z innymi nie.
Zacznę od Manchesteru City. Na razie nie wykonali żadnego transferu ale nie ma się co dziwić skoro skład jest zapchany. Aby kogoś kupić trzeba kogoś sprzedać. Do odstrzału na pewno jest Adebayor który jedną nogą jest w Tottenhamie i Roque Santa Cruz. Mówi się że odejdzie też Dzeko. Moim zdaniem powinien odejść też Adam Johnson jednak nie dlatego że jest słaby ale dlatego że się tam marnuje. Dawid napisał że najlepszą parę w PL tworzą Skrtel i Agger jednak najlepszymi obrońcami są Lescott i Kompany. Mają wszystko co powinien mieć obrońca. Mancini ostatnio podpisał nowy kontrakt wiążący go do 2017 roku. Jak widać władzom pasuje sposób prowadzenia klubu. Mają duże szanse aby obronić tytuł chociaż jak kilka osób napisało to wyżej - taka plejada gwiazd w każdym momencie może przestać świecić mocnym światłem.
Ekipa Fergusona będzie chciała odebrać mistrzostwo drugiej stronie Manchesteru. Na razie kupił Kagawę który był raczej drugim wyborem co do wzmocnienia. Pierwszym był oczywiście Hazard jednak ten przeszedł do Chelsea i pozostało kupić słabszą wersję Belga. Kagawa miał mocną ekipę w BVB z którą tworzył wspaniałe akcję. W Manchesterze ekipa jest jeszcze silniejsza z Rooneyem i Nanim na czele. Moja pierwsza myśl na temat Kagawy w United jest taka że sobie nie poradzi. Raczej trzeba dać czas mu na wejście w zupełnie inną ligę. Bardzo rozwinął się Welbeck i w tym sezonie powinien przekroczyć barierę 10 bramek. Myślę że jest w stanie strzelić koło 15 goli. Anglik staje się coraz lepszym graczem od Hernandeza. Problem widzę w obronie. Para to Rio i Vidic to nie to samo co kiedyś... Było dużo kontuzji i to już chyba drugi taki sezon kiedy w obronie grał nawet Carrick czy Fletcher. Ogólnie Czerwone Diabły nic na razie nie straciły a i na prawdę porządnych wzmocnień nie widzę - Kagawa będzie potrzebował czasu na aklimatyzację.
Teraz Wenger. Hmmmm Wenger. Prowadzi klub bardzo długo chyba 16 lat a mistrzostwo zdobyli w sezonie 2003/2004 czyli 8 lat temu.
Co roku Arsenal pozbywa się jednego czy dwóch kluczowych zawodników. Patrząc na ostatnie lata - Fabregas, Nasri, Clichy. Tak będzie i w tym roku kiedy odejdzie van Persie a może i Walcott. Holender ma jeszcze rok kontraktu ale po indywidualnej decyzji o odejść z Arsenalu najlepsze co może zrobić Wenger to sprzedać go już w tym roku. Chrapkę na niego ma wiele klubów i można się targować o jak najwyższą cenę. Należy go jak najszybciej upchnąć i za te powiedzmy mln kupić KLASOWEGO napastnika, napastnika z najwyższej półki. Takim nie jest król strzelców Ligue 1 - Giroud ani Podolski. Żaden z nich nie zna tak na prawdę prawdziwego futbolu i żaden z nich nie powinien być podstawowym napastnikiem. W Arsenalu widziałbym np Dzeko który nie jest za bardzo chciany w City. Za beznadziejną sytuację Arsenalu należy obwiniać tylko i wyłącznie zarząd. Taka polityka transferowa NIGDY nie przyniesie pucharów. Nie da się wygrać mistrzostwa a tym bardziej LM bez dużego transferu czasem dwóch ewentualnie pięciu ???? Zazwyczaj cena idzie w parze z klasą zawodnika więc warto poświecić kilkadzisiąt milionów na Dzeko, Hazarda itd. W ostatnim sezonie Arsenal w ostatnich minutach okna transferowego kupiła wielu piłkarzy - Mertersakher, Andre Santos, Jenkinson, Arteta, Gervinho. Nie wszyscy byli kupowani w ostatnich dniach ale nie chce mi się sprawdzać kto gdzie i kiedy. Chcę tylko pokazać że pieniądze z transferu Fabregasa, Nasriego i Clichiego zostały rozmienione na drobne. W tym sezonie znowu nie spodziewam się spektakularnego transferu bo raczej zarząd nagle nie zmądrzeje. Zajmą pewnie 4 miejsce za Manchesterami i Chelsea.
I teraz na koniec zostawiłem sobie mój ukochany klub czyli Chelsea. Byłem optymistycznie nastawiany do przyjścia Boasa - trener młody, utalentowany, na długie lata. Jednak wyszło jak wyszło... Przyszedł a raczej przesiadł się ze stołka na stołek di Mateo i od razu widać było różnicę. Ktoś wyżej napisał że w klubie i tak rządzi Lampard i Terry. Ten ktoś musiał chyba upaść na głowę. Tak może było za Boasa gdzie atmosfera była kiepska ale teraz wszyscy szanują pracę di Mateo. Ktoś także napisał że Chelsea będzie grała defensywnie i di Mateo nie zmieni stylu Chelsea jaki był w drugiej połowie sezonu. Tu też ktoś był w błędzie. Di Mateo miał za zadanie dograć sezon i wyjść z twarzą po nieudanych dokonaniach Boasa. Jak się okazało tamten sezon był historyczny. Chelsea grała defensywnie i asekuracyjnie ale skutecznie. To co miała wygrać wysoko wygrała wysoko [4-1 z Napoli] to co miała po prostu wygrać bo był to ostatni mecz wygrała [2-1 z Liverpoolem w FA Cup]. Teraz będzie inaczej. Di Mateo ma cały sezon tylko i wyłącznie dla siebie razem z sezonem przygotowawczym i oczekuje że poustawia tak nowych i starych graczy że będą w stanie wygrać mistrzostwo Anglii a może i ponownie LM. Transfery wyborne - Hazard, perspektywiczny Marin który może mieć taki sam pierwszy sezon jak Mata i młody de Bruyne. Do tego pozostaje stary skład i żaden przydatny gracz nie chce odejść z klubu. W najbliższym czasie przyjdzie może Maicon czyli nowa dawka doświadczenia czyli równowaga dla młodych transferów. Maicon przyda się w perspektywie wałki o wygranie LM bo wie jak smakuje zwycięstwo w LM. Podsumowując, ekipę The Blues stawiam wyżej niż United w perspektywie odebrania City mistrzostwa.
Resztę drużyn opiszę tylko w kilku zdaniach. Tottenham ma Boasa. Nie udało mu się w Chelsea ale może na razie mniejszy angielski klub będzie dla niego dobry. Dobre transfery - Sigurdson, Verthongen i być może stary nowy Adebayor.
Newcastle powinien zatrzymać kluczowych zawodników i pewnie jeszcze się wzmocni. Znowu mogą namieszać ale mogą zająć maks 4 miejsce.
Liverpool - nowy bardzo dobry trener. Ten sezon powinien być sezonem przetarcia dla Rodgersa i dotarcia się zawodników z trenerem. W następnym sezonie mogą włączyć się o mistrzostwo jeśli ten sezon będzie solidny.
Uważam że drużyny podzielą się na te walczące o Mistrza - City, United, Chelsea i na to walczące o 4 miejsce Arsenal, Newcastle, Tottenham, Liverpool
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Przeczytałem cały temat i stwierdziłem że też przyłączę się do dyskusji. Z jednymi stwierdzeniami się zgadzam z innymi nie.
Zacznę od Manchesteru City. Na razie nie wykonali żadnego transferu ale nie ma się co dziwić skoro skład jest zapchany. Aby kogoś kupić trzeba kogoś sprzedać. Do odstrzału na pewno jest Adebayor który jedną nogą jest w Tottenhamie i Roque Santa Cruz. Mówi się że odejdzie też Dzeko. Moim zdaniem powinien odejść też Adam Johnson jednak nie dlatego że jest słaby ale dlatego że się tam marnuje. Dawid napisał że najlepszą parę w PL tworzą Skrtel i Agger jednak najlepszymi obrońcami są Lescott i Kompany. Mają wszystko co powinien mieć obrońca. Mancini ostatnio podpisał nowy kontrakt wiążący go do 2017 roku. Jak widać władzom pasuje sposób prowadzenia klubu. Mają duże szanse aby obronić tytuł chociaż jak kilka osób napisało to wyżej - taka plejada gwiazd w każdym momencie może przestać świecić mocnym światłem.
Ekipa Fergusona będzie chciała odebrać mistrzostwo drugiej stronie Manchesteru. Na razie kupił Kagawę który był raczej drugim wyborem co do wzmocnienia. Pierwszym był oczywiście Hazard jednak ten przeszedł do Chelsea i pozostało kupić słabszą wersję Belga. Kagawa miał mocną ekipę w BVB z którą tworzył wspaniałe akcję. W Manchesterze ekipa jest jeszcze silniejsza z Rooneyem i Nanim na czele. Moja pierwsza myśl na temat Kagawy w United jest taka że sobie nie poradzi. Raczej trzeba dać czas mu na wejście w zupełnie inną ligę. Bardzo rozwinął się Welbeck i w tym sezonie powinien przekroczyć barierę 10 bramek. Myślę że jest w stanie strzelić koło 15 goli. Anglik staje się coraz lepszym graczem od Hernandeza. Problem widzę w obronie. Para to Rio i Vidic to nie to samo co kiedyś... Było dużo kontuzji i to już chyba drugi taki sezon kiedy w obronie grał nawet Carrick czy Fletcher. Ogólnie Czerwone Diabły nic na razie nie straciły a i na prawdę porządnych wzmocnień nie widzę - Kagawa będzie potrzebował czasu na aklimatyzację.
Teraz Wenger. Hmmmm Wenger. Prowadzi klub bardzo długo chyba 16 lat a mistrzostwo zdobyli w sezonie 2003/2004 czyli 8 lat temu.
Co roku Arsenal pozbywa się jednego czy dwóch kluczowych zawodników. Patrząc na ostatnie lata - Fabregas, Nasri, Clichy. Tak będzie i w tym roku kiedy odejdzie van Persie a może i Walcott. Holender ma jeszcze rok kontraktu ale po indywidualnej decyzji o odejść z Arsenalu najlepsze co może zrobić Wenger to sprzedać go już w tym roku. Chrapkę na niego ma wiele klubów i można się targować o jak najwyższą cenę. Należy go jak najszybciej upchnąć i za te powiedzmy mln kupić KLASOWEGO napastnika, napastnika z najwyższej półki. Takim nie jest król strzelców Ligue 1 - Giroud ani Podolski. Żaden z nich nie zna tak na prawdę prawdziwego futbolu i żaden z nich nie powinien być podstawowym napastnikiem. W Arsenalu widziałbym np Dzeko który nie jest za bardzo chciany w City. Za beznadziejną sytuację Arsenalu należy obwiniać tylko i wyłącznie zarząd. Taka polityka transferowa NIGDY nie przyniesie pucharów. Nie da się wygrać mistrzostwa a tym bardziej LM bez dużego transferu czasem dwóch ewentualnie pięciu ???? Zazwyczaj cena idzie w parze z klasą zawodnika więc warto poświecić kilkadzisiąt milionów na Dzeko, Hazarda itd. W ostatnim sezonie Arsenal w ostatnich minutach okna transferowego kupiła wielu piłkarzy - Mertersakher, Andre Santos, Jenkinson, Arteta, Gervinho. Nie wszyscy byli kupowani w ostatnich dniach ale nie chce mi się sprawdzać kto gdzie i kiedy. Chcę tylko pokazać że pieniądze z transferu Fabregasa, Nasriego i Clichiego zostały rozmienione na drobne. W tym sezonie znowu nie spodziewam się spektakularnego transferu bo raczej zarząd nagle nie zmądrzeje. Zajmą pewnie 4 miejsce za Manchesterami i Chelsea.
I teraz na koniec zostawiłem sobie mój ukochany klub czyli Chelsea. Byłem optymistycznie nastawiany do przyjścia Boasa - trener młody, utalentowany, na długie lata. Jednak wyszło jak wyszło... Przyszedł a raczej przesiadł się ze stołka na stołek di Mateo i od razu widać było różnicę. Ktoś wyżej napisał że w klubie i tak rządzi Lampard i Terry. Ten ktoś musiał chyba upaść na głowę. Tak może było za Boasa gdzie atmosfera była kiepska ale teraz wszyscy szanują pracę di Mateo. Ktoś także napisał że Chelsea będzie grała defensywnie i di Mateo nie zmieni stylu Chelsea jaki był w drugiej połowie sezonu. Tu też ktoś był w błędzie. Di Mateo miał za zadanie dograć sezon i wyjść z twarzą po nieudanych dokonaniach Boasa. Jak się okazało tamten sezon był historyczny. Chelsea grała defensywnie i asekuracyjnie ale skutecznie. To co miała wygrać wysoko wygrała wysoko [4-1 z Napoli] to co miała po prostu wygrać bo był to ostatni mecz wygrała [2-1 z Liverpoolem w FA Cup]. Teraz będzie inaczej. Di Mateo ma cały sezon tylko i wyłącznie dla siebie razem z sezonem przygotowawczym i oczekuje że poustawia tak nowych i starych graczy że będą w stanie wygrać mistrzostwo Anglii a może i ponownie LM. Transfery wyborne - Hazard, perspektywiczny Marin który może mieć taki sam pierwszy sezon jak Mata i młody de Bruyne. Do tego pozostaje stary skład i żaden przydatny gracz nie chce odejść z klubu. W najbliższym czasie przyjdzie może Maicon czyli nowa dawka doświadczenia czyli równowaga dla młodych transferów. Maicon przyda się w perspektywie wałki o wygranie LM bo wie jak smakuje zwycięstwo w LM. Podsumowując, ekipę The Blues stawiam wyżej niż United w perspektywie odebrania City mistrzostwa.
Resztę drużyn opiszę tylko w kilku zdaniach. Tottenham ma Boasa. Nie udało mu się w Chelsea ale może na razie mniejszy angielski klub będzie dla niego dobry. Dobre transfery - Sigurdson, Verthongen i być może stary nowy Adebayor.
Newcastle powinien zatrzymać kluczowych zawodników i pewnie jeszcze się wzmocni. Znowu mogą namieszać ale mogą zająć maks 4 miejsce.
Liverpool - nowy bardzo dobry trener. Ten sezon powinien być sezonem przetarcia dla Rodgersa i dotarcia się zawodników z trenerem. W następnym sezonie mogą włączyć się o mistrzostwo jeśli ten sezon będzie solidny.
Uważam że drużyny podzielą się na te walczące o Mistrza - City, United, Chelsea i na to walczące o 4 miejsce Arsenal, Newcastle, Tottenham, Liverpool
eh ... tak a Rooney stał na bramce oglądasz czasami spotkania ? Chelsea narazie się wzmocniła tylko Hazardem dobrze że nie ma go w United z tym Ego raczej daleko by nie zajechał . Napastnika Chelsea nie posiada wątpie że Torres nagle zagra wspaniały sezon a jednego z lepszych napastników Drogby pozbyli się bez niczego . Jakby nie kontuzję to para Vidic - Rio grałaby i pokazała równy poziom a przy obecnej sytuacji reprezentacyjnej powinni zmniejszyć kontuzję do minimum . Kagawa będzie zapewne ofensywnym pomocnikiem więc będzie zmiana ustawienia zapewne na jednego Rooney`a w przodzie
Wielka czwórka powalczy do tego włączy się Newcastle o ile się znacząco nie osłabi i Totek reszta odpada w przedbiegach .
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
z tym Ego raczej daleko by nie zajechał .
No tak, przecież w United są same leszcze bez charakteru. Ego jest wszędzie, niektórzy potrafią to razem odstawić na bok. Nie gadaj takich bzdur, bo gdyby przyszedł do United to by były peany, &quot;że pewny siebie i ma charakter.&quot;
Jakby nie kontuzję
Primo - &quot;kontuzjE&quot; a po drugie, po co tu gdybasz co by było sezon temu. Dalej tak boli porażka z lokalnym rywalem ? Get over it i do przodu. Typy długoterminowe w sezonie 12/13 to nazwa tematu. Kagawa powinien idealnie się wpasować do United niezależnie gdzie zagra. Popieram Harry&#39;ego w jego zdaniu co do Welbecka, ten chłopak ma bardzo duży talent do strzelania bramek i z Rooneyem powinien stworzyć świetny duet.
Ty gwiazda się tak nie podpalaj bo koleś wyraził swoją opinię na temat 4 drużyn, a Ty jedziesz od razu z &quot;oglądaniem spotkań&quot;. Mniej gdybania i więcej analizy by się przydało, bo teksty &quot;Drogby pozbyli się bez niczego&quot; są żałosne...
 
brudny-harry 8

brudny-harry

Użytkownik
eh ... tak a Rooney stał na bramce oglądasz czasami spotkania ? Chelsea narazie się wzmocniła tylko Hazardem dobrze że nie ma go w United z tym Ego raczej daleko by nie zajechał . Napastnika Chelsea nie posiada wątpie że Torres nagle zagra wspaniały sezon a jednego z lepszych napastników Drogby pozbyli się bez niczego . Jakby nie kontuzję to para Vidic - Rio grałaby i pokazała równy poziom a przy obecnej sytuacji reprezentacyjnej powinni zmniejszyć kontuzję do minimum . Kagawa będzie zapewne ofensywnym pomocnikiem więc będzie zmiana ustawienia zapewne na jednego Rooney`a w przodzie
Wielka czwórka powalczy do tego włączy się Newcastle o ile się znacząco nie osłabi i Totek reszta odpada w przedbiegach .
Uwierz mi że oglądam bardzo dużo meczy Premier League. Nie wiem o co Ci chodzi. Może o to że stwierdziłem że Kagawa jest słabszy od Belga a Tobie jako kibicowi United nie podoba się taka teza. Ale taka jest prawda - wszystkie czołowe klubu biły się o Belga a jak wybrał Chelsea to United musiało zadowolić się Kagawą. Nie twierdzę że Kagawa to bardzo słaby transfer ale jest na pewno gorszy od Hazarda.
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Co do United to powiem tyle, przegraliśmy mistrzostwo zaledwie bilansem bramkowym... co do Kagawa, zobaczcie co wyczyniał w BVB, Hazard owszem może i lepszy ale co z tego jak zapewne nie będzie grał jakoś znaczącej postaci w Chelsea a United co?! Buduje zaś skład na lata, do składu wraca Serb a więc jak nowy transfer, w końcu cały tamten sezon graliśmy bez niego. Blisko United Baines ! I to bardzo cieszy w końcu Evra będzie mógł złapać oddech. Do tego cieszą mnie przemeblowania w MU - odejście Ji, Owena. Mówi sie o tym,że Gaitan może odejść a Benfica jest zainteresowana Andersonem, kto wie czy nie będzie jakiejś ciekawej wymiany.
City moim zdaniem nie udźwignie presji, jednego jestem pewny, namiesza Tottenham i skreślany przez wszystkich Arsenal, a o mistrzostwie nie zadecydują mecze na szczycie ale mecze gigantów z słabiakami, bo spójrzcie realnie... kto miał Mistrza gdyby United nie straciło punktów z Rovers czy Wigan ????
Pozdrowienia.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
ale co z tego jak zapewne nie będzie grał jakoś znaczącej postaci w Chelsea a United co?! Buduje zaś skład na lata
Ignorancja nie zna granic. Po to go wzięli za 28-32 miliony funów, żeby był nikim tak? Chelsea po wywaleniu Bosingwy, Drogby, Kalou, zatrudnieniu De Bruyne, Marina, Hazarda, w planie jest Oscar to buduje skład na 3 miesiące tak?
a o mistrzostwie nie zadecydują mecze na szczycie ale mecze gigantów z słabiakami, bo spójrzcie realnie... kto miał Mistrza gdyby United nie straciło punktów z Rovers czy Wigan
To jest czcza gadanina. Przykład United pokazuje, że więcej punktów to oni stracili z drużynami z górnej połówki tabeli. W przypadku identycznej liczby punktów wypada też spojrzeć na bezpośrednie starcie. Wątpliwości nie ma w tym aspekcie.
 
miki9971 1,9K

miki9971

Użytkownik
Kowboj @ Nie ma się co przegadywać z bo86bo. Z całym szacunkiem do Jego osoby, ale powinien mieć dział WIELKA BRYTANIA - zablokowany...
Zaślepienie drużyną z Manchesteru w jego wykonaniu jest niewyobrażalne...
Ale do rzeczy, krótko (póki co) bo krótko, ale co by nie było off topa ;)
Według bukmacherów - City - faworyt. Bzdura, według mnie. Inne zespoły, może nie wzmacniają się tak bardzo jak &quot;Szejki&quot; przez ostanie dwa/trzy lata, ale już w tamtym sezonie, mimo wielkich transferów pokazały City miejsce w szeregu. Fakt, faktem, że to drużyna z Etihad wygrała Mistrzostwo Kraju, jednak zdarzały im się porażki. A teraz, gdy każda z drużyn, stara się wzmacniać na ich podobieństwo może być jeszcze trudniej. Póki co Hazard, Marin, Podolski, Giroud, Kagawa, Sigurdsson czy Vertonghen- to nie są ogryzki, czy jakieś tam zapchaj dziury. Dzięki nim, drużyny staną się jeszcze silniejsze. A zawrót głowy, dotyczący transferów, będziemy mieli w ostatni dzień okienka. Mam wrażenie, że jeszcze przyjdzie parę ciekawych nazwisk do ekip z PL (niekoniecznie do City - oni już swoje wydali). Poza tym, jeżeli z City odejdzie Mancini - a są już takie słuchy, z drużyną z niebieskiej części Manchesteru może być cieniutko. ;)
Nie będę pisał póki co, o Arsenalu, Manchesterze United, Liverpoolu, Chelsea czy Tottenhamie. Poczekam na to co stanie się w najbliższym miesiącu, aby móc spojrzeć na to wszystko ze spokojem.
Bądź co bądź cieszę się z powrotu West Ham United do PL (mimo, że to ekipa z Londynu...)
W tym sezonie PL będzie wyglądać ciekawie 20 drużyn z czego w Londynie mamy, aż 6... Arsenal, Chelsea, Tottenham, Fulham, QPR, West Ham United.
PS. Dawid1892 @ Też chcesz dorównać bo86bo, w kwestii zaślepienia swoją drużyną? ;) Czytaj dalej The Sun&#39;y, Mirrory, Fakty, Onety i inne badziewia. Gdyby każdy z piłkarzy, które wymieniały te portale/brukowce miał przyjść do drużyn z PL w innych ligach zabrakłoby klasowych graczy -.- Od Hugo Llorisa, po już zaklepany transfer Robina, skończywszy na Ganso w Tottenhamie czy Neymarze w Realu -.-
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom