>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Premier League - podsumowanie sezonu 2011/2012

Status
Zamknięty.
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Za nami bardzo ciekawy sezon, z końcówką, jakiej nie powstydziłby się sam Hitchcock. Myślę więc, że warto podyskutować o bohaterach minionego sezonu, zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym aspekcie.

Chciałbym, żeby każdy postarał się ustosunkować do takich punktów jak:

* Drużyna sezonu
* Piłkarz sezonu
* Największa niespodzianka (drużyna/piłkarz)
* Największe rozczarowanie (drużyna/piłkarz)
* Najlepszy/najgorszy transfer sezonu
* Jedenastka sezonu
* Manager sezonu


Oczywiście jest to SUBIEKTYWNE podsumowanie, proszę więc o KULTURALNĄ i w miarę możliwości MERYTORYCZNĄ dyskusję.

Wieczorem postaram się coś napisać ;)

Zapraszam do dyskusji :!:
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
* Drużyna sezonu
Wiadomo. Nowi mistrzowie. W poprzednim sezonie City dawali jasne sygnały swojej siły , ale w tym sezonie odpalili już na całego. Efektowna i efektywna gra dała w sumie mistrzostwo z ładnymi cyferkami w tabeli. Na plusik dodatkowo Swansea za ładną grę nawiązującą wg wielu ekspertów do Barcy i spokojne utrzymanie.
* Piłkarz sezonu
Vincent Kompany. Błędy Belgowi zdarzają się rzadziej niż zaćmienie słońca , kręgosłup drużyny Obywateli i dodatkowo w kluczowym momencie sezonu wziął większe &quot;roboty&quot; na swoje plecy.
* Największa niespodzianka (drużyna/piłkarz)
Z drużyn tak jak pisałem wyżej Swansea. A piłkarz? hmm. Ciężko to wskazać tu tego jednego ale chyba jednak Robin Van Persie. Gdzie by był Arsenal bez Robina ? średnia bramek wszyła niesamowita , a dlaczego niespodzianka dla mnie ? Prawie cały sezon bez kontuzji i efekt było widać.
* Największe rozczarowanie (drużyna/piłkarz)
Liverpool/Aston Villa/Bolton. Odpowiednio co roku wielkie ambicje/co roku górna połówka tabeli/w tym walka o utrzymanie do ost kolejki , i spadkowicz z Owenem Coylem. Nie wiem kogo wybrać. Piłkarz ? Jednak Torres. 50mln F jednak robi swoje , o ile po transferze można było zrozumieć jego niemoc , o tyle w tym sezonie wymagano od niego znacznie wiecej.
* Najlepszy/najgorszy transfer sezonu
Najlepszy: Papis Cisse. Z pełną świadomością pół roku wystarczyło Senegalczykowi aby wygrać w tej konkurencji. To co robił w II części sezonu to było coś. Piękne gole , co strzał to bramka... Transfer na minus ? Andres Villas Boas. Wykupiony z Porto , to też transfer. Nie poradził sobie w CFC , przyszedł w chwale odchodzi jako ? No właśnie kto.
* Jedenastka sezonu
Ceh , Walker , Ferdinand , Kompany , Baines , Valencia , Toure , Silva , Bale , Rooney , Van Persie.
(Bale głównie ten z I połowy sezonu)
* Manager sezonu
Alan Pardew. Tchnął w zespół Srok takiego ducha , że oni uwierzyli że mogą walczyć z najlepszymi.
Póki co tyle , jak się dyskusja rozwinie to z chęcią się przyłączę ;)
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Drużyna sezonu
Manchester City - ekipa, która zrobiła to co powinien zrobić klub marzący o mistrzostwie, zrobili z Etihad twierdzę i pokazali,że tytuł wygrywa się nie tracąc tak zwanych łatwych punktów. Grali efektowna i efektywną piłkę.
Piłkarz sezonu
Robin van Persie - myślisz Arsenal, mówisz Robin. Sam w pojedynkę zapewnił LM Kanonierom, piłkarz kompletny strzela z wolnych, karnych jak i w sposób nie konwencjonalny.
Największa niespodzianka
drużyna -
Everton, ekipa bardzo fajnie budowana... niski budżet ale genialny menadżer. Pozytywna niespodzianka bo zakończyli sezon wyżej od The Reds i za to mega plus ode mnie.
Bolton, ekipa która myślałem,że będzie walczyła o wyższe cele a tutaj spadek do Championship. Równie wielką niespodzianką był fakt,że dali sobie rywać zwycięstwo w meczu ostatniej szansy
piłkarz - Kun Aguero, mega sezon... jeden z głównych napędów City, aż dziw bierze,że w debiutanckim sezonie na Wyspach ustrzelił we wszystkich rozgrywkach 30 bramek.
Największe rozczarowanie
drużyna -
Manchester United, a czemu?! Mieli 8 punktów przewagi potem porażka z Wigan, remis z Everton czy porażka u siebie z Rovers odebrała United szansę na obronienie tytułu mistrzowskiego
piłkarz - N&#39;Zogbia piłkarz, który opuścił Wigan aby się rozwijać. Przeszedł za spore pieniądze ale zawodził cały sezon, jak i cała jego ekipa. Zaledwie 2 bramki, mało kreatywny dla drużyny.
Najlepszy transfer - David de Gea, może wielu zaskoczę ale Hiszpan udowodnił,że ma papiery na wielkie bronienie, przez bardzo długie lata... owszem początek trudny ale potem jak załapał o co chodzi na Wyspach to sprostał wyzwaniu, gdyby nie jego interwencje to zapewne nie mielibyśmy tak emocjonującej końcówki sezonu.
Najgorszy transfer - jakoś nikt nie rzuca mi się specjalnie na myśl, dlatego pozwolę sobie ściągnąć od Konrada osobę Boasa, który przeszedł za 15mln, zaczął robić zadymę w szatni Chelsea i bardzo dobrze,że został zwolniony bo Roberto uratował im sezon, jeżeli Roman nie da mu prowadzić drużyny to będzie dla mnie istnym koniem trojańskim londyńskiej ekipy.
Drużyna sezonu:
Hart
Walker-Evans-Kompany -Evra
Valencia-Scholes-Toure-Silva
Rooney-van Persie
Menadżer sezonu
Martinez - co sezon kogoś wartościowego mu odbierają, odszedł Valencia, odszedł N&#39;Zogbia a on grając najmniej wyspiarski futbol na Wyspach zachwyca... dla mnie czystej klasy talent trenerski. Pozwolę sobie dodać,że myślałem także o O&#39;Neilu, który przemienił Sunderland, czy o Moyes, który mimo wielu przeciwności po raz kolejny wyciska więcej z drużyny jak ta jest w stanie dać.
 
dutchman-robin 2,6K

dutchman-robin

Użytkownik
Drużyna sezonu
Newcastle - Świetna robota Pardewa w klubie z Północno-wschodniej Anglii.Znakomite transfery za rozsądne pieniążki i walka o LM do ostatniej kolejki.W połowie sezonu wydawało się,że ten dobry początek był przypadkiem,ale po chwilowej zadyszce znów włączyli się do walki o Top 4.Cieszę się,że takich graczy jak Cisse,Ba czy Cabaye mogę oglądać na angielskich boiskach.Także pochwalić trzeba nie tylko te świetne transfery za małą gotówkę,ale również b.dobrą grę z najlepszymi ekipami w lidze i stawianie trudnego oporu min Man Utd gdzie na ST James Park potrafili ich nie boję się użyc tego słowa,zniszczyć 3-0.
Arsenal - Drugą drużyną którą chcę wyróżnić to Arsenal.Mój ukochany zespół podniósł się w tym sezonie jak słynny feniks z popiołów.Każdy &quot;ekspert&quot;twierdzi tak mniej więcej od 5-6 sezonów,że ten klub będzie za Top 4 a tu proszę..Top 4 od 16 lat jest..Każdy wie,jaki był początek tego sezonu.Sprzedaż tydzień przed końcem okienka dwóch czołowych postaci klubu + wiele kontuzji stworzyło taką sytuację,że we wrześniu było 17 miejsce i 1 pkt nad spadkiem..Sam w to nie wierzyłem..Nie wierzyłem również w 3 miejsce w tamtym czasie..Wierzyłem tylko o włączeniu się do walki może o tą ostatnią pozycje dającą LM,jak się skończyło każdy wie a po odbudowaniu zespołu było kilkanaście znakomitych meczów jak z Chelsea na SB z Milanem na ES z Tott na ES czy nawet z City gdzie aktualny mistrz kraju wyszedł w całym meczu max 2 razy za własną połowę..
Piłkarz sezonu
Robin Van Persie - Tu nie ma żadnych wątpliwości kto był najlepszy.Wiadomo,że z moim nickiem i uwielbieniem tego piłkarza tak jak do Henry&#39;ego moge być nie obiektywny..Ale nie tym razem ;) Wiadomo,liczby i stała forma mówią za siebie.Piłkarz kompletny w którego wierzyłem od dawien dawna,bo widziałem w nim ogromny potencjał.Musiały się &quot;tylko&quot; te kontuzje skończyć..Tak tez i było i efekt widoczny.
Największa niespodzianka
Beniaminki - Ogromna niespodzianka.Oczywiście trzeba najbardziej docenić drużynę z Swansea i Norwich,bo QPR to jednak pism fuksem sie uratowało.Ale dzięki temu,że Ci ostatni też się uratowali to Beniaminków uznałem za niespodziankę sezonu..Dawno już nie było sezonu gdzie wszystkie beniaminki się utrzymały.
cały sezon bez kontuzji Van persiego - Dla mnie to mega niespodzianka ????
Największe rozczarowanie
Drużyna - Liverpool i AV - Liverpool jak Liverpool..Niby majstra zdobyli ostatni raz kiedy Ja przyszedłem na świat..(czyli dawno temu ????) Ale to od zawsze jednak była i jest renomowana firma..Może teraz troche podupadła,ale nie spodziewałem się,że w tym sezonie będą prezentowali takie dno.Jednak te wielomilionowe transfery nic nie dały a Dalglish nie wiem co myślał sciągając praktycznie samych Angolów do ekipy.8 miejsce(lepsze bramki od Fulham..) to jednak kompromitacja dla tego klubu mimo,że kibice już się powoli przyzwyczajali do podobnych miejsc od 2 sezonów..Co do AV.Potencjał od zawsze mieli,ale Ja się nie dziwię,że z McLeishem tak nisko wylądowali.Ten trener to by i Arsenal i Man utd spuścił na 15 miejsce.Gorzej przez najbliższe lata już w tym klubie chyba nie będzie.
Piłkarz - Downing - Miał być Torres..Jednak trzeba u niego docenić to,że nawet jak mu nie szło to zawsze się starał na ile tylko mógł.Ale wróćmy do Downinga..inaczej niż jedno wielkie drewno tego kolesia nie mogę nazwać.Bez ostrzeżeń mi tu ;) Innego słowa na jego słabą grę od lat to znaleźć nie mogę ????
Najlepszy transfer
Cisse &amp; Jelavic - Obaj panowie dołączyli do swoich klubów w styczniu i nieźle namieszali w końcówce sezonu.Cisse przepiękne i ważne bramki,Jelavic natomiast znakomity instynkt i też piękne bramki.Wprowadzili do tej ligi nowej swieżości.Oby w przyszłym sezonie też tak pykali jak w tym zakończonym.
Najgorszy transfer
Stewart Downing - Zaraz znów będzie tylko krytyka tego piłkarza z mojej strony.To drewno(znowu celowo,ale inaczej go nazwać nie potrafię) trafiło do Liverpoolu za kilka mln więcej niż A.Young do Man Utd : O Oczywiście oprócz kilku nurków to jednak Young statystyki ma wszechmocne.A jeśli mamy przyrównywać do Downinga to..każdy piłkarz praktycznie ma lepszy od Stewarta ???? 0 goli i 0 asyst jak na SKRZYDŁOWEGO za 20 mln to wynik absolutnie niewiarygodny ????
Jedenastka Sezonu :
Hart
Walker - Kościelny - Kompany - Ekotto

Dempsey - Song - Y.Toure
Aguero - Van persie - Rooney
Manager sezonu
Alan Pardew - Znakomicie poukładał ten zespół srok.Więcej wyjasnienia na samej górze.
Brendan Rogers - Kapitalny styl prezentowany przez jakiegokolwiek beniaminka musi budzić szacunek.Większość takich ekip liczy tylko na utrzymanie kosztem brzydkiej gry.Natomiast piłka Swansea jest efektowna,manager nie bał się tak grać nawet przeciwko największym rywalom.Oby więcej takich drużyn i managerów w tej lidze.
Dodałbym jeszcze kategorię : Frajerzy sezonu/Przegrani sezonu.Mam dwie takie ekipy na myśli hehe ;) Gdzie potracili wiele pkt przewagi które zadecydowały,że jedni i drudzy stracili szansę &quot;na coś&quot;.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
* Drużyna sezonu NEWCASTLE
Zrobiła na mnie kolosalne wrażenie niestety zabrakło im doświadczenia w końcówce sezonu aby ugrać coś więcej od pucharu pocieszenia
* Piłkarz sezonu Van Persie
Klasa klasa klasa !! Faworyt do zdobycia korony króla strzelców na Euro fantastyczny sezon
* Największa niespodzianka NEWCASTLE
w/w
* Największe rozczarowanie CHELSEA
Niestety od tej drużyny wymaga się zdobycia minimum TOP4 tylko jak tu zdobyć takie miejsce grając Torresem który był bez formy 3/4 sezonu ?
* Najlepszy/najgorszy transfer sezonu CISSE/TORRES ????
Torres w/w
Cisse przyszedł znikąd pokazał klasę nie wiadomo czy przy ugraniu tylko LE zostanie w klubie
* Jedenastka sezonu Cech - Walker Rio Kompany Baines - Valencia Nasri Silva - Rooney Aguero Persie
* Manager sezonu Pardew
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Drużyna sezonu: Newcastle

Świetny sezon &quot;Srok&quot;. Do samego końca walka o Ligę Mistrzów, co rok temu wydawało się dość niemożliwe. Poza końcówką 2011r. gdzie wyraźnie uszło z nich powietrze, prezentowali się bardzo solidnie. Mecze z ich udziałem mogły się podobać, głównie dzięki waleczności jaką wykazywali. 3:0 z Manchesterem United, 2:0 z Chelsea, dobra współpraca piłkarzy ze środka pola z Dembą Ba i Cisse, według mnie, lepsza postawa niż Tottenhamu, który zajął wyższe miejsce. Taki sezon na pewno trudno im będzie powtórzyć.
Piłkarz sezonu: Robin van Persie

Wielokrotnie zapewniał Arsenalowi cenne punkty, strzelał piękne bramki, m.in. dwie zdobyte w podobnym stylu - z Evertonem na Emirates i Liverpoolem na Anfield. Holender o mały włos nie pobił rekordu Thierry&#39;ego Henry&#39;ego, zabrakło jednego gola. Notował też sporo asyst. Wszystkie czołowe ekipy z Europy chciałyby mieć go w swoich szeregach.
Największa niespodzianka: Swansea City / Papiss Cisse

Beniaminek spokojnie uplasował się w środku tabeli. Gdyby nie ten kwiecień, byłoby jeszcze lepiej. Do pewnego momentu, wyłącznie Manchester United był w stanie wygrać na Liberty Stadium. Ciekawy, pełen zaangażowania futbol, na pewno wpadł w oko wielu kibicom Premier League.
Cisse? Przyszedł z Freiburga i zawładnął Premier League. W Bundeslidze też sporo strzelał, ale to co zrobił w Newcastle zasługuje na ogromne brawa. Piękne bramki, z golem sezonu na czele, niesamowita średnia.
Największe rozczarowanie: Chelsea Londyn / Fernando Torres

Mimo wszystko, myślę, że to właśnie Chelsea najbardziej rozczarowała. Szóste miejsce? Dawno nie skończyli tak nisko. Na palcach jednej ręki można policzyć mecze, w których pokazali pazur i zasłużyli na słowa uznania. Zdobycie co najmniej punktu na Stamford Bridge było niezbyt skomplikowanym i trudnym zadaniem.
Trudny wybór piłkarza, który bardziej rozczarował. Downing w tej niechlubnej kategorii na pewno zająłby wysokie miejsce, ale postawiłem na Torresa. Cóż ten piłkarz pokazał oprócz hat-tricka z QPR? Nic. Oprócz tego, że nie trafia z czterech metrów do pustej bramki. Za takie pieniądze trzeba liczyć na coś więcej.
Najlepszy / najgorszy transfer: Cisse / Downing

Nie umieściłem Downinga wyżej, tutaj już musi się znaleźć. Argumentacja zbędna.
Jedenastka sezonu:

Hart - Baines, Kościelny, Kompany, Walker - Yaya Toure, Arteta, Cabaye - van Persie, Cisse, Aguero
Manager sezonu: Alan Pardew

To jak uporządkował Newcastle zasługuje na szacunek. Jego duży wpływ na świetne występy drużyny jest niepodważalny.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
* Drużyna sezonu:
Newcastle - 5 miejsce, 5 punktów do LM, wyprzedzenie m.in. Chelsea i Liverpoolu, z zespołem który do niedawna grał na zapleczu PL, a raczej sprzedawał niż przeprowadzał jakieś spektakularne transfery.
* Piłkarz sezonu:
David Silva - w dużej mierze dzięki niemu właśnie City wygrało PL.
* Największa niespodzianka:
Swansea - zespół który był uważany przed sezonem za najsłabszy, który był pierwszy do tego żeby spaść, a jednak walijski zespół zajął 11 miejsce.
* Największe rozczarowanie:
Liverpool - grą LFC można było się w tym sezonie załamać, grali mega słabo, a z twierdzy pt. Anfield zrobiło się miejsce do zdobywania punktów. Mimo że Liverpool wygrał Carling Cup i doszedł do finału Pucharu Anglii nie zmienia tego że Liverpool grał w tym sezonie fatalnie, a 8 miejsce i prawie 40 punktów do mistrza to po prostu kompromitacja.
* Najgorszy transfer sezonu
Stewart Downing - grał praktycznie w każdym meczu The Reds, nie strzelił gola, miał jedną asystę, nie potrafił nawet wykorzystać w końcówce sezonu karnego z Chelsea, grał słabo, a raczej bardzo słabo, kosztował Liverpool 20 mln funtów.
* Jedenastka sezonu:
Hart
Enrique - Skrtel - Agger - Walker
Bale - Toure - Parker - Silva
Aguero - Van Persie
* Manager sezonu:
Alan Pardew - to co zrobił z tak przeciętnym zespołem to naprawdę coś, zwłaszcza że włodarze Newcastle nie przejmowali się tym że sprzedają najlepsztch zawodników.
 
kieran 2,8K

kieran

Użytkownik
Drużyna sezonu - Newcastle.
Niesamowity sezon w wykonaniu Srok. Mało brakowało, a graliby w LM, ale piąte miejsce jest dla nich wielkim sukcesem. Największy szacunek należy się chyba trenerowi Newcastle - Alanowi Pardew, który stworzył świetną drużynę na miarę jednej z najlepszej w Anglii.
Piłkarz sezonu - Robin van Persie
Nie kto inny jak van Persie. W znacznej mierze Arsenal może dziękować Robinowi za trzecie miejsce w lidze, bo gdyby zabrakło jego bramek, ich sytuacja byłaby zupełnie inna. Nie wiadomo czy wystąpi jeszcze w barwach Kanonierów, jednak mam nadzieję, że utrzyma tak świetną dyspozycję do Euro.
Największa niespodzianka - Newcastle oraz Tomas Rosicky
Napisałem już trochę o Newcastle, lecz zrobili na mnie największe wrażenie w trakcie całego sezonu. Wydaję mi się, że należała się im Liga Mistrzów chociażby bardziej od Chelsea czy Arsenalu, który w rok w rok zamiast się wzmacniać, sprzedaje swoich najlepszych graczy i można powiedzieć stoi w miejscu. Sroki pozyskały kilku świetnych zawodników, którzy wnieśli wiele świeżości do gry i co najważniejsze - wygrywali mecze.
Tomas Rosicky - obok van Persiego najlepszy gracz Arsenalu. Nie spodziewałem, że aż tak rozkręci się nam Czech i wiele razy przypominał tego Rosicky&#39;ego, którego pamiętamy jeszcze z Dortmundu. W poprzednich sezonach nie miał tylu okazji, by się wykazać, bo wiadomo grał Fabregas, ale teraz gdy jego zabrakło świetnie wywiązał się ze wszystkich obowiązków i wg mnie jak najbardziej zasłużył na wielkie uznanie.
Największe rozczarowanie - Arsenal
Może i dla wielu będzie to zaskoczeniem, ale uważam, że Arsenal kolejny raz pokazał, że jest jedynie akademią piłkarską dla młodych zawodników, a nie zespołem walczącym o Mistrzostwo. Współczuje kibicom Arsenalu za kolejny rok bez trofeów i jestem naprawdę zdziwiony, że część fanów z Emirates uważa miniony sezon za udany. Osobiście Wenger nie potrafi poukładać w pełni tego zespołu o czym świadczy chociażby wielokrotne wystawianie tragicznego Ramseya w podstawowej jedenastce. Liczyłem na coś więcej ze strony Kanonierów, trochę większych nazwisk podczas okienka transferowego, bo nie oszukujmy się - Arteta to nie Fabregas, ani nie Nasri w formie za czasów Arsenalu. Generalnie nie mam nic do Hiszpana, który zaliczył dość udany sezon szczególnie końcówkę. Można powiedzieć, że gdyby nie frajerstwo Tottenhamu, Kanonierzy byliby teraz w Lidze Europy, a Wenger nadal by sobie wierzył w zwycięstwo w Premier League. Myślę, że jeżeli francuski trener nie zmieni swojego postępowania w stosunku do transferów, to Arsenal może pomarzyć o zatrzymaniu van Persiego, któremu zależy w głównej mierze na dobrych wzmocnieniach, a nie na kasie. Podobnie było w przypadku Nasriego, który jest &quot;sprzedawczykiem&quot;, ale postawcie się w jego sytuacji i potem oceniajcie jego decyzje.
Najgorszy transfer - Stewart Downing
Wszyscy już dokładnie opisali wyczyny tego zawodnika, więc nie ma sensu tego jeszcze raz komentować.
Jedenastka sezonu - Hart - Walker, Coloccini, Kompany, Baines - Toure, Rosicky, Silva - van Persie, Rooney, Aguero
Trener sezonu - Alan Pardew
Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Pardew udowodnił, że jest świetnym coachem, który potrafił stworzyć okazały zespół z wieloma dobrym piłkarzami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom