>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Europejska Mężczyzn 2012

Status
Zamknięty.
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Rumunia - Holandia (Grupa B, Rumunia)
Gospodarz pierwszego z pięciu zaplanowanych turniejów, Rumunia, podejmuje u siebie Holandię, która w mojej opinii, urasta do faworyta tych rozgrywek.
Trener Oranje, Edwin Benne, powołał wszystkich swoich czołowych zawodników do kadry na ten turniej. Szansę dostali nawet środkowi występujący w Pluslidze, Rob Bontje, kapitan zespołu oraz Wytze Kooistra, który cały sezon spędził na trybunach. To jednak pokazuje, że tutaj nie ma co wybrzydzać, bo &quot;materiał&quot; jest po prostu marny, choć kilku ciekawych zawodników by się znalazło. Cała kadra prezentuje się następująco:
Rozgrywający
Nimir Abdelaziz
Nico Freriks
Środkowi
Rob Bontje
Bas van Bemmelen
Wytze Kooistra
Thomas Koelewijn
Libero
Gijs Jorna
Robbert Andringa
Atakujący
Robin Overbeeke
Tony Krolis
Przyjmujący
Jeroen Rauwerdink
Thijs ter Horst
Floris van Rekom
Ewoud Gommans
Jelte Maan
I jak widać, kilku zawodników ma za sobą sezony w dobrych, europejskich klubach. Trzeba zwrócić uwagę na Jeroen Rauwerdinka z San Giustino. Pomimo że zespół było stać jedynie na utrzymanie, to trzeba powiedzieć, że był mocnym punktem swojego zespołu i absolutnie podstawowym zawodnikiem.
Rumuni natomiast to zespół absolutnie anonimowy. Choć trzeba nadmienić, że w ubiegłym roku zdołał awansować do Final Four, gdzie jednak żadnej znaczącej roli nie odegrali, bo dali się gładko ograć Słowakom i Słoweńcom do zera. Ich wyjście z grupy było jednak formalnością wtedy, gdyż obok Słowaków, mieli za rywali Turcję i Białoruś. Warto nadmienić, że do kadry powołany jest Mistrz Polski Adrian Gontariu, który jednak większą część sezonu spędził na ławce rezerwowych. Jest to zespół bardzo niebezpieczny, aczkolwiek mający swoje słabsze dni.
Spodziewam się cięzkiego meczu dla obu drużyn. Gospodarze na pewno będą chcieli dobrze zacząć rozgrywki u siebie, Holandia natomiast w tym sezonie będzie chciała od początku zbierać punkty i awansować do turnieju finałowego, by uniknąć rozczarowania, jak w poprzednim sezonie. Dlatego gram na Holandię.
Typy
Holandia
@1,50 Milenium ✅ 3:0
Holandia -1,5 seta @1,90 Milenium ✅ 3:0
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
Rob Bontje nie zagra w pierwszym turnieju z powodu kontuzji , ktorej nabawil sie w sparingu z Australia , wogole nie pojechal z zespolem do Rumunii ....
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
komandos5 już Ci moderator edytował post, ale nie pisz tak ostro w stosunku do innych użytkowników. Można się pomylić albo czegoś nie wiedzieć a takie posty, jak Twój zniechęcają do aktywności.
Podstawowe ustawienie Holandii na sparingowe mecze z Australią (wygrane 3:1 i 3:2)
Nimir Abdelaziz (spelverdeler), Tony Krolis (diagonaal), Jelte Maan en Jeroen Rauwerdink (passer/lopers), Wytze Kooistra en Thomas Koelewijn (middenblokkeerders) en Gijs Jorna (libero).
Skład Holendrów tutaj nie jest zbyt ważny. Dużo ważniejsze jakim ustawieniem wyjdą Rumuni.
Atmosfera:
http://www.magazinsalajean.ro/index.php?cmd=article&amp;amp;artid=32790
Skład Rumunów:
Marta, Moisa, Georgescu, Laza, Gheorghiţă, Mureşan, Matei, Tofan, Bălhăceanu, Şuşon, Borota, Mărieş
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
OK , moze i macie racje niepotrzebnie tak ostro naskoczylem ;) , aczkolwiek wydaje mi sie ze jak ktos cos pisze to powinien chociaz minimum o tym przeczytac sie dowiedziec , a nie pisac pod typ ;)
post do kasacji pzdr
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Słowacja - Hiszpania (Grupa A, Grecja)
Wczoraj miała miejsce inauguracja rozgrywek w grupie A. Słowacja bez straty seta ograła Izrael, Hiszpanie natomiast w podobnym stosunku odprawili gospodarzy pierwszego turnieju - Grecję. Dzisiaj więc zapowiada się starcie &quot;na szczycie&quot;, choć obie drużyny podchodzą różnie do tych rozgrywek, patrząc na powołane składy.
Słowacja w tym roku bronić będzie tytułu bez swoich największych gwiazd. Brakuje takich zawodników jak Martin Sopko, Martin Nemec, Roman Ondrušek, Lukáš Diviš, Michal Masny czy Tomáš Kmet. W tym roku trener Chrtianski chce bowiem ogrywać młodych zawodników. Jednak wczoraj ta odmłodzona kadra pokazała się na tle debiutującego Izraela w całkiem niezłym stylu. Dobrze grę prowadził Branislav Skladany, co wskazuje skuteczność ataku na poziomie 45% całego zespołu, ale wszystko zasługą jest dobrego przyjęcia, które zagwarantowali mu Chrtianski Junior, Matej Kubs grający na libero oraz Milan Hrinak. Inna sprawa, że Izrael miał swoje szanse na wygranie przynajmniej jednego seta, jednak niekonsekwencja i zbyt duża ilość zepsutych zagrywek (19) przy małych zdobyczach asowych (zaledwie 6) im w tym przeszkadzały. Na dodatek po dobrych okresach gry, gdzie udawało się odskoczyć na kilka punktów, Słowacy natychmiast odrabiali.
Na przeciw staje Hiszpania, która do rozgrywek przystąpiła w optymalnym składzie. Wczorajsze spotkanie z Grecją można nazwać typowym spotkaniem bez większej historii. Hiszpanie mieli je praktycznie cały czas pod kontrolą. Gdyby znowu nie duża ilość zagrywek zepsutych (17), to zwycięstwo mogło być okazalsze. Tutaj jednak ryzyko się opłaciło, bo jednak prócz 7 asów, udało się poruszyć Greckich przyjmujących i kilka razy ustawić dobry blok. Ogólnie trzeba powiedzieć, że Hiszpania była lepsza w każdym elemencie i na wiele Grecji nie pozwoliła. Żaden z nich bowiem nie ugrał nawet dwucyfrowej ilości punktów, co by wskazywało, że lidera brakowało. Guillermo Hernan natomiast za sprawą dobrego przyjęcia atak starał się rozkładać jak tylko mógł i nie musiał grać nazbyt często do Ibana Pereza. Do poprawy jednak jest gra środkiem, bowiem zaliczyli oni bardzo małą skuteczność w ataku.
Uważam, że to Hiszpania dzisiaj wygra to spotkanie. Słowacja na tle słabawego Izarela pokazała tylko solidność i nic więcej. Na Hiszpanię to może nie wystarczyć.
Typy
Under 161,5
@2,30 Bwin ⛔ 179
Under 183,5 @1,65 Bwin ✅ 179
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Czechy - Turcja

Pierwszy turniej w grupie B zostanie rozegrany w Rumunii. Już o 16:00 Czesi zagrają z Turkami. Dla Czechów to powrót do Ligi Europejskiej po 4 latach przerwy. Ostatni ich występ na tej imprezie to totalna porażka i teraz zapewne będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Jak wiadomo Czechy to bardzo solidna i coraz lepiej poukładana drużyna. Turniej w Rumunii będzie dla Czechów ostatnim generalnym sprawdzianem przed turniejem kwalifikacyjnym do Londynu. Zmierzą się w nim z Kubą, Niemcami oraz Pakistanem. Obsada tego turnieju jak widać bardzo mocna a Czesi nie składają broni i zapowiadają walkę o Olimpiadę. Na I turniej LE wybrali się w mocnym składzie jednak dał szansę i zaznaczył że to nie jest kadra na kwalifikacje, dlatego każdy z graczy będzie grał na 100% aby znaleźć się w kadrze na turniej w Niemczech. Kadra Turcji na całe rozgrywki to sama młodzież i gracze którzy debiutują w reprezentacji bądź też nie grali na takim poziomie. Sam trener Turków otwarcie mówi że Liga Europejska to tylko i wyłącznie przegląd zaplecza i szansa dla młodych utalentowanych zawodników.

Inny wynik niż wygrana Czechów którzy muszą budować formę przed kwalifikacjami, nie wchodzi w grę. Turcy w mocno osłabionym składzie nie będą w stanie sprostać podstawowym graczom Czeskim. Jak na razie w tych rozgrywkach bez niespodzianek, faworyci pewnie wygrywają swoje mecze.

Typy:
▶Czechy 1.377 Pinnacle✅
▶Czechy -1.5 1.641 Pinnacle
✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Jaki jest konkretnie skład Turków na ten turniej? Też czytałem, że młoda grupa, potrzebują czasu na poprawę zgranie, ale jakie są konkretne nazwiska?
Czechy:
Nahrávači:
Filip Habr (České Budějovice), Ondřej Boula (Maliye Milli Piyango/Tur.)
Univerzálové:
Jan Štokr (Trentino/It.), David Konečný (Tours/Fr.).
Smečaři:
Jiří Popelka (Kedzierzyn/Pol.), Karel Linz (Nantes/Fr.), Tomáš Hýský (Liberec), Aleš Správka (Ostrava)Blokaři: Aleš Holubec (Nantes/Fr.), Jiří Král (Piacenza/It.), Vladimír Sobotka (Ostrava).
Libero:
Václav Kopáček (Liberec)
Popelka po kontuzji kolana, Kral z kontuzja kciuka. Niektórzy lepsi siatkarze z kadry zamiast w LE to grają na plaży. Jeszcze może zagrać Hudecek, ale on też po kontuzji i może zamienić Popelkę.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Otrzymane punkty reputacji: +3
P 0

pawcioss

Użytkownik
Witam. Jak myślicie, czy jest taka możliwość, czy jest taka siła na tym świecie żeby Izreal ugrał seta z Hiszpanią? Do tej pory Izreal przegrał dwa razy po 3-0 - ze Słowacją i Grecją (tylko w dwóch setach miał okazję na zwycięstwo), które to natomiast zostały odprawione przez Hiszpanię 3-1 i 3-0 (poza tym jednym przegranym setem wygrywali dosyć wyraźnie). Chodzi mi oczywiście o postawienie zakładu na 3-0 dla Hiszpanii (1.71). Już dwa razy się dziś zawahałem w przypadku meczów kobiet: Tajlandia - Korea i Rosja - Japonia i obydwa oczywiście zakończyły się wynikami 3-0...
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Jak dla mnie Izrael jest naprawdę słąby,widziałem ich w akcji z Grekami wczoraj nie zrobili na mnie żadnego wrażenia,Hiszpania gra na tym turnieju swoje i powinno się odbyć bez straty seta ale do końca w sumie nie jestem przekonany,ja bym lekko zagrał ;)
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Drugi dzień turnieju w Rumunii. Dziś gospodarze zagrają z Czechami a Holendrzy z Turkami.
Holandia - Turcja

Holendrzy uważani są za faworytów całej Ligi Europejskiej w tym roku. Wczoraj jednak tego nie pokazali, zagrali &quot;słaby&quot; mecz. Głupie błędy, za duża pewność siebie i w najważniejszych momentach wychodziły braku techniczne (np. końcówka seta nr.2). Mimo tego wygrali 3:0 ale w pierwszych dwóch setach Rumunii bardzo dobrze radzili sobie z Holendrami. Reprezentacja Holandii to jeszcze słabo poskładany zespół, nieźli atakujący i dobry rozgrywający to dobre oznaki na następne lata. Ale tak jak już pisałem brak doświadczenia i słaba technika użytkowa poszczególnych zawodników powoduje słabsze wyniki tej ekipy. Minusem wdaje się być Libero, niby przyjęcie ma na poziomie 50/60 % ale nie czarujmy się Rumuni to nie światowa klasa na zagrywce, ale chodzi mi o jego błędy indywidualne i gra w polu która jest słabiutka. Turcy wczoraj zagrali najbardziej &quot; doświadczonym&quot; składem jakim dysponuje trener. O celach Turków na LE pisałem wcześniej, tzn. trening i sprawdzenie młodych &quot;talentów&quot;. Wczoraj szybkie 0:3 z Czechami którzy są lekko osłabieni na tym turnieju. Tylko w III secie podjęli walkę ale ostatecznie porażka do 21.



Ogólnie rzecz biorąc nie wyobrażam sobie porażki Oranje. ich celem jest wygrana w tej edycji i porażki z takimi drużynami jak Turcy nie wchodzą w grę. Owszem mogą stracić seta ale jak poczują oddech rywala na plecach nie powinni dać im żadnych szans.

Typy:
▶Holandia 1.21 Betsafe✅
▶Holandia -1.5 1.47 Betsafe
✅


Rumunia - Czechy
Mecz gospodarzy z Czechami powinien mieć podobny przebieg do meczu wcześniejszego. Czyli panowanie na boisku i szybkie 3 góra 4 sety, oczywiście na korzyść naszych sąsiadów. Czesi wczoraj tak jak przypuszczalem troszkę eksperymentowali tzn. Popelka usiadł na trybunach a min. Stokr w ogóle nie zagrał. W tym lekko eksperymentalnym składzie przejechali się po słabych Turkach, którzy mimo słabej gry grali ciągle tą samą 6/7 graczy. Jak wspomniałem zagrali trener Turcji na boisko wypuścił &quot;najbardziej&quot; doświadczonych graczy jakich ma w kadrze, strach pomyśleć co będzie jak wpuści gości z rocznika 94. Ostatecznie Czesi wygrali pewnie 3:0 oddając tylko na początku seta III inicjatywę rywalom. Rumunii grają u siebie ale jakoś tego nie widać, na trybunach może z 200 osób i atmosfera też nie najlepsza. Wczoraj przegrali z Holendrami mimo postawienia wysokiej poprzeczki w pierwszych 2 setach.

Obie drużyny opisałem już wcześniej i nie ma się co rozpisywać. Jeśli będzie potrzeba to wejdzie Stokr i pociągnie całą drużynę. Tutaj podobnie seta Czesi mogą stracić ale TB lub porażka nie wchodzi w grę. Nie zapominajmy że Czesi budują formę na kwalifikacje Olimpijskie.

Typy:
▶Czechy 1.26 betsafe✅
▶Czechy -1.5 1.51 betsafe
✅


Hiszpania - Izrael


Trzeci mecz na dziś to Hiszpania - Izrael. Kursy oczywiście bardzo słabe ale do dubla można dołożyć. Hiszpanie po zmiażdżeniu Greków pokonali Słowaków w IV setach. Na turnieju w Grecji grają w najmocniejszym składzie. Izrael jak na razie dwie porażki 0:3 z Grekami i Słowakami. Nie ma sie co rozpisywać inny wynik niż 3:0 dla faworytów tej grupy nie wchodzi w grę.

Typy:
▶Hiszpania -1.5 1.20 betsafe✅
▶Hiszpania -2.5 1.741 Pinnacle
✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Na pierwszy dzień oferta bardzo uboga, buki zorientowały się jednak w poziomie rozgrywek i dali straszne kursy na faworytów. Tym razem turnieje rozgrywane są w Hiszpani (grupa A) - tutaj pauzuje Izrael, oraz w Turcji (grupa B) - tutaj pauzuje reprezentacja Czech.
Grecja - Słowacja (Grupa A, Hiszpania)
Spotkanie, jak się okazało w zeszłym tygodniu, dwóch dość wyrównanych drużyn. I o ile postawa Greków nie była żadnym zaskoczeniem (w końcu grają w optymalnym ustawieniu), o tyle Słowacy w odmłodzonym składzie pokazali, że jednak zaplecze mają dość solidne, jak na swoje standardy.
W ekipie Słowacji dobrze trzymał atak nieco niedoceniany przeze mnie Milan Bencz, który zdobył aż 31 punktów. Nie jest to takie dziwne, bowiem przy tak słabym przyjęciu (raptem 46% pozytywnego), Skladany musiał grać do swojej armaty na prawym skrzydle. Cała ekipa zaś skończyła nieco ponad połowę piłek. Grecy wygrali ten mecz dzięki zagrywce - co prawda trzy asy tylko, jednak Słowacy od siatki zostali odrzuceni, o czym pisałem wcześniej. Sami też nieco lepiej przyjmowali. Bloki na remis. Dziś spodziewałbym się podobnego spotkania. Na szybkie 3-0 nie ma co liczyć, niezależnie której ekipy. Słowacy jeżeli przyjęcie poprawią, to mogą pokusić się o wygraną.
Typy
Over 3,5 seta
@1,43 Pinnacle ⛔ 0:3 Słowacy jednak koncertowo ;)
Hiszpania - Dania (grupa A, Hiszpania)
Jak na standardy tych rozgrywek, Hiszpania tutaj powinna być hegemonem i nim zaiste jest, co pokazał poprzedni turniej. Tylko Słowacy zdołali urwać seta. Hiszpania gra podstawowym składem - z Perezem, Hernanem, Sergio Nodą i tak dalej. Zawodnicy Dani są zupełnie anonimowi. To dla nich będzie pierwszy mecz i tak naprawdę nie wiadomo, jak się zaprezentują. Hiszpania jednak u siebie będzie chciał zgarnąć komplet punktów. Spodziewałbym się też trochę publiki, która tylko może pomóc.
Typy
Hiszpania -2,5 seta
@1,40 Pinnacle ⛔
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Na dzisiejsze mecze oferta niezbyt ciekawa. Po wczorajszej &quot; porażce&quot; Hiszpanów coraz bardziej trzeba uważać jak typuje się mecze z LE. Ale znalazłem jeden ciekawy typ po fajnym kursie.

Rumunia - Turcja

Rumuni na turniej w Turcji pojechali z jedną zmianą, lecz nie ma ona w ogóle wpływu na ich grę. Zwykła podmianka rezerwowy za rezerwowego. W pierwszym weekendzie rozgrywanym u siebie zdobyli 3pkt wygrywając 3:1 właśnie z Turkami. Oprócz tego dwie porażki 0:3 z Holandią i Czechami. O ile mecz z naszymi sąsiadami to całkowita dominacja Czechów o tyle mecz z Oranje mógł przebiegać całkowicie inaczej gdyby nie przegrane na styku dwie końcówki. Wiadomo Rumunii to siatkarska druga a nawet trzecia liga, mało kiedy o nich głośno. Ale oglądając ich mecz np. Holandią można było powiedzieć że coś z nich może będzie. Turcja- o ich składzie pisałem wcześniej czyli młodzież plus kilku starszych ale także nie doświadczonych zawodników. Na turniej u siebie zaszły trzy zmiany ale także na tej samej zasadzie co u Rumunów. We wspomnianym turnieju w Rumunii ugrali tylko seta z gospodarzami. Reszta setów przegrana bardzo gładko i bez walki ( tylko dwa razy przekroczyli 20pkt.) Wczoraj na początek mieli mecz z Austrią- zespołem skazywanym na pożarcie. Ale Austriacy wygrali to spotkanie 3:1 i sprawili małą niespodziankę.

Dziś mecz Rumunia - Turcja kurs na +1.5 na Rumunów bardzo zachęca. Tydzień temu Ci pierwsi wygrali 3:1 dość spokojnie prowadząc cały mecz. Wczoraj u Rumunów było widać przebłyski ale tylko na początku setów gdzie kilka razy prowadzili nawet 4 punktami. Turcy za to bardzo słaba forma ale wiadomo oni się uczą zdobywają doświadczenie i takie tam. Nie wyobrażam sobie aby Rumunii nie chcieli potwierdzić dominacji nad Turkami a już z ugraniem dwóch setów nie powinni mieć problemów.

Typy:
▶Rumunia +1.5 1.690 Pinnacle
▶Rumunia 2.430 Pinnacle



Resztę spotkań odpuszczam głupie linie handi i słabe kursy ale np. Dania +1.5 po 2.30 wygląda ciekawie.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Na dzisiejsze mecze oferta niezbyt ciekawa. Po wczorajszej &quot; porażce&quot; Hiszpanów coraz bardziej trzeba uważać jak typuje się mecze z LE. Ale znalazłem jeden ciekawy typ po fajnym kursie.
Rumunia - Turcja
Rumuni na turniej w Turcji pojechali z jedną zmianą, lecz nie ma ona w ogóle wpływu na ich grę. Zwykła podmianka rezerwowy za rezerwowego. W pierwszym weekendzie rozgrywanym u siebie zdobyli 3pkt wygrywając 3:1 właśnie z Turkami. Oprócz tego dwie porażki 0:3 z Holandią i Czechami. O ile mecz z naszymi sąsiadami to całkowita dominacja Czechów o tyle mecz z Oranje mógł przebiegać całkowicie inaczej gdyby nie przegrane na styku dwie końcówki. Wiadomo Rumunii to siatkarska druga a nawet trzecia liga, mało kiedy o nich głośno. Ale oglądając ich mecz np. Holandią można było powiedzieć że coś z nich może będzie. Turcja- o ich składzie pisałem wcześniej czyli młodzież plus kilku starszych ale także nie doświadczonych zawodników. Na turniej u siebie zaszły trzy zmiany ale także na tej samej zasadzie co u Rumunów. We wspomnianym turnieju w Rumunii ugrali tylko seta z gospodarzami. Reszta setów przegrana bardzo gładko i bez walki ( tylko dwa razy przekroczyli 20pkt.) Wczoraj na początek mieli mecz z Austrią- zespołem skazywanym na pożarcie. Ale Austriacy wygrali to spotkanie 3:1 i sprawili małą niespodziankę.
Dziś mecz Rumunia - Turcja kurs na +1.5 na Rumunów bardzo zachęca. Tydzień temu Ci pierwsi wygrali 3:1 dość spokojnie prowadząc cały mecz. Wczoraj u Rumunów było widać przebłyski ale tylko na początku setów gdzie kilka razy prowadzili nawet 4 punktami. Turcy za to bardzo słaba forma ale wiadomo oni się uczą zdobywają doświadczenie i takie tam. Nie wyobrażam sobie aby Rumunii nie chcieli potwierdzić dominacji nad Turkami a już z ugraniem dwóch setów nie powinni mieć problemów.
Typy:
▶Rumunia +1.5 1.690 Pinnacle
▶Rumunia 2.430 Pinnacle


Resztę spotkań odpuszczam głupie linie handi i słabe kursy ale np. Dania +1.5 po 2.30 wygląda ciekawie.
Czy kurs zachęca wg. mnie nie bardzo.
Rumuni u siebie co prawda wygrali z Turkami ale ledwo ledwo. Mogło być inaczej ale Turcy prowadząc 1-0 w setach i 24-22 w drugim przegrali 25-27 losy 4 seta też ważyły się do ostatniej piłki było 23-23 ostatecznie wygrała Rumunia 25-23. Dzisiaj Turcja gra u siebie więc będą mieli łatwiej aniżeli przed tygodniem. Wczoraj dali plamę dzisiaj za wszelką cenę będą chcieli ją zmazać.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
No i niestety Turcy wygrali 3:0. Oglądałem mecz i jakby się chcicało szukać tłumaczenia to kluczowy był pierwszy set przegrany w końcówce, prowadząc prawie cały set 2/3 pkt i mieć 2 piłki setowe i jeszcze przegrać to musi zdołować. W trzecim secie, fatalne błędy w przyjęciu i dramat w ataku dobiły Rumunów.
 
K 82

kupson141

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Międzynarodowe - European League
Spotkanie: Turcja - Holandia
Data: 03.06.2012 19:00
Typ: Holandia -1,5 seta
Kurs: 1,80
Bukmacher: Tobet
Analiza: Kolejne spotkanie w Grupie B Ligi Europejskiej siatkarzy. W ten weekend mecze rozgrywane są w Turcji, a dokładniej w Izmirze. Gospodarze podejmują dziś lidera grupy Holandię. Holendrzy w tegorocznej LE grają bardzo dobrze, mimo iż w składzie Oranje jest wielu młodych zawodników i nie grają najbardziej znane nazwiska tejże reprezentacji to wyniki osiągane przez tych siatkarzy są zadowalające. Podopieczni Edwina Benne w 5 dotychczasowych meczach zdobyli 11 punktów, 4 razy wygrywając i raz przegrywając z reprezentacją Czech. Turcy natomiast z 3 punktami zajmują przedostatnie miejsce. Zdołali wygrać tylko jedno spotkanie z reprezentacja Rumunii, która niema co się oszukiwać gra najsłabiej. Obie reprezentacje jak już wcześniej wspomniałem grają raczej kadrami B, chcą by Ci zawodnicy nabierali doświadczenia i powoli przyzwyczajali się do reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej. Obie drużyny w tegorocznej LE grały ze sobą. W ich pierwszym spotkaniu Holendrzy gładko ograli Turków 3-0 w setach do -19, -23, -16. Siatkarsko zdecydowanie lepsza jest ekipa Holenderska, zdecydowanie przewyższają swoich dzisiejszych rywali w niemalże każdym siatkarskim rzemiośle. Oglądałem spotkania tych drużyn i widziałem jaka jest ogromna różnica między obiema reprezentacjami. Holendrzy posiadają mocną zagrywkę, grają świetnie blokiem oraz mają bardzo perspektywicznego rozgrywającego, który bardzo często gubi blok, do tego mocnych i wysoko bijących zawodników na skrzydłach. Maan , Krolis , Kooistra oraz wspomniany Abdel-Aziz robią kawał dobrej roboty na boisku. Kursy są zdecydowanie zawyżone, ale spowodowane jest to tym iż Turcja gra u siebie, ale nie sądzę by zrobiło to większą różnicę na jakości gry obu zespołów. Kurs na handi jest bardzo fajny i myślę iż warto zagrać ten typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Hiszpania - Słowacja (Grupa A, Hiszpania)
Ostatni mecz w drugim turnieju Ligi Europejskiej. Hiszpania krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa podejmuje coraz śmielszą i nieobliczalną Słowację.
Po pierwszym znakomitym turnieju Hiszpanie wydaje się, że obniżyli nieco loty. Męczarnie z Duńczykami, którzy spisują się nad wyraz dobrze oraz dosyć zacięte spotkanie z Grekami tego dowodzą. Oczywiście dobrze dla nich, że to nie kończy się od razu przegranym spotkaniem, jednak w starciu ze Słowackim zespołem trzeba będzie zachowywać jeszcze większy poziom koncentracji. Jeżeli chodzi o aspekty czysto siatkarskie, to ich gra wcale nie wygląda źle na dystansie, problemem są właśnie te przestoje, podczas których tracą wypracowane wcześniej przewagi, a nawet całe sety. Dużą siłą jednak jest rozkład ataku, o który dba Hernan. Przeciw Grecji dobrze zaprezentował się nominalnie rezerwowy, Marc Altayo, notując przeszło 70% skuteczności w ataku. Nie wspominając już o Gustavo Delgado, którego wskaźniki w ataku w tym meczu były po prostu kosmiczne.
Słowacja coraz śmielej poczyna sobie w rezerwowym i nieco odmłodzonym składzie. Jak na potencjał tych graczy, to wyniki oceniłbym jako przyzwoite. Rzecz jasna zdarzają się wpadki, ale zdziwiłbym się, gdyby ich właśnie nie było. Drużyna ma jasno określone cele - głównie nauka, a co ugramy, to będzie nasze. I z takim nastawieniem wydaje się, że można niewiele, ale jednak. Liderem tej odmłodzonej drużyny jest Milan Bencz - masowo potrafiący zdobywać punkty. Dla Branislava Skladanego to duże ułatwienie, bowiem jego koledzy odpowiedzialni za przyjęcie zagrywki spisują się różnie - Milan Hrinak oraz Stefan Chrtansky Junior nie mają za najlepszych współczynników, nie wspominając o libero - Matejowi Kubsie. No ale skoro przyjęcie funkcjonuje słabo, to jak się udają takie wyniki? Odpowiedź jest prosta - zagrywka + blok + obrona. Kilku zawodników potrafi postraszyć zagrywką, a dobrze wymierzona wymusza na przeciwniku zagranie określoną strefą w ataku, a tam czeka blok.
Spodziewam się sporych wahań w grze obu zespołów. Hiszpania nieco rozregulowana, Słowacja także ma problemy z utrzymaniem jakości. Myślę, że zobaczymy więcej jak 3 sety.
Typy
Słowacja +2,5 seta
@1,73 Pinnacle ✅ 3:2
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Trzeci tydzień zmagań w Lidze Europejskiej już od jutra. Tym razem pauzują ekipy Hiszpanii i Holandii (odpowiednio grupy A i B).
Izrael - Dania (Grupa A, Izrael)
Ekipa Danii podejmuje gospodarza trzeciego turnieju - Izrael. Jednak za faworytów to oni nie uchodzą moim zdaniem.
Duńczycy (których początkowo zlekceważyłem, przyznaję się do tego bez bicia ;) ) mają za rok Euro, do spółki z nami. Wiadomym jest, że nie chcą tam pełnić roli jedynie dostarczyciela punktów, dlatego przygotowania idą pełną parą i po pierwszych meczach tej ekipy widać było efekty. Dwa zwycięstwa, a mało brakowało, by zgarnąć dwa punkty nawet z Hiszpanią. Uwagę przykuwa dwóch zawodników - przyjmujący Kristian Knudsen - wysoko klasyfikowany pod względem przyjęcia zagrywki oraz atakujący Mads Ditlevsen, który w tej ekipie jest najlepiej punktującym graczem.
Izrael to debiutant na arenie międzynarodowej. Przed dwoma tygodniami nie zdołali ugrać nawet seta. Tutaj uwagę przykuwa tylko jedno nazwisko - Alexander Shafranovich, przyjmujący grający na codzień w Generali Haching. Na nim opiera się praktycznie cała gra ofensywna. Dużo też przyjmuje, bowiem jest wyraźnie obiektem zagrywających i nie zawsze to przyjęcie jest u niego dobre.
Uważam, że Dania wygra to spotkanie. Izrael do tej pory niczym nie zachwycił, popełnia strasznie dużo błędów i mimo że wyrabia sobie nawet kilka punktów przewagi, nie potrafi tego dowieźć do końca seta. Dania natomiast z łatwością ogrywała ekipy, z którymi problemy miał Izrael. Kurs bardzo zachęcający.
Typy
Dania
@1,73 Sportingbet ⛔ 3:0
 
C 326

carambula88

Użytkownik
Słowacja - Dania (Grupa A, Słowacja)
Ostatni tydzień zmagań w fazie grupowej Ligi Europejskiej 2012.
Interesuje mnie grupa A. Słowacja zajmuje 2 miejsce za Hiszpanią i gra dzisiaj u siebie z Danią. Oba zespoły w mniej więcej normalnych zestawieniach. Zaciekawiła mnie bardzo oferta na Pinnacle. Handicap -2 sety, w przypadku zwycięstwa Słowacji 3-0 WYGRANA, przy 3-1 ZWROT

Typy
Słowacja -2 @1.73
Pinnacle
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom