>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Co aktualnie czytacie ?

grzesio 38,5K

grzesio

Forum VIP
Jest temat o książkach , ale ni czesto ktoś pisze co czyta.
Więc zacznę.
Wojciech Cejrowski
Rio Anaconda.

Trudno coś napisac , bo dopiero zacząłem.
Ryszard Kapuściński
Lapidaria I-III

Mimo , że niektóre rzeczy mogą się wydawać nieaktualne to fajnie się czyta.
Książki Kapuścińskiego napisane są w dośc ciekawym stylu IMHO
A co do książki to jest to zbiór przemyśleń nt różnych spraw
Paulina Wilk
Lalki w ogniu

Indie opisane pod kazdym stopniem.
Jeszcze nie skończyłem , ale warta polecenia.
 
lipex 349

lipex

Użytkownik
&quot;Wszechświaty równoległe&quot; - Michio Kaku - Dla amatorów nauki i przedmiotów ścisłych (szczególnie fizyka) mogę polecić. Fajnym &quot;młodym&quot; językiem opisana historia, założenia i filozofia fizyki, astronomii. Newton, Einstein, Keppler i wiele, wiele innych gości, którzy zmienili poglądy na świat są opisani w fajnych historiach, a to połączone z naprawdę ogromną dawką wiedzy. Książka dla ucznia, studenta, dorosłego, dziadka.

&quot;Klucz zagłady&quot;
- James Rollins - fajna książka do pociągu, autobusu, w kolejce do lekarza. Wciągający thriller, którego nie tak łatwo zrozumieć.
&quot;Samsara&quot; - Tomek Michniewicz - świetna książka podróżnika, który zwiedza daleki wschód w poszukiwaniu joginów przechodzących przez ścianę, gości, którzy mają władzę nad najdzikszymi zwierzętami świata i pensjonatów na odludziu, gdzie za pobyt płaci się jak w luksusowych hotelach. Bardzo, bardzo polecam!
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
Jak zdobyć przyjaciól i zjednać sobie ludzi . Dale Carnegie
mało przeczytałem ksiązek , ale ta katowałem ze 4 razy .Kapitalny kawał wiedzy na temat kontaktów miedzy ludzkich
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Conrad &quot;Opowieści niepokojące&quot; i cały czas gdzieś obok dramaty Ibsena, teraz ponownie &quot;Upiory&quot;.
Poza tym, rośnie we mnie chęć ponownej lektury Władcy Pierścieni.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dobrzy żołnierze - relacja z amerykańskiej wojny w Iraku. David Finkel.
Dzisiaj właśnie skończyłem. Książka na faktach pisana przez dziennikarza, który towarzyszył jednemu z oddziałów. Mocna, bezpośrednia. Jedna z lepszych jakie czytałem o wojnie, a czytałem bardzo dużo.
 
swizz 22

swizz

Użytkownik
Ile osób przeczytało &quot; Spalony&quot; ? Jakie odczucia?
Ja przeczytałem.
Moim zdaniem świetna książka, świetna autobiografia. Na prawdę pokręcone życie było\jest Andrzej Iwana. Dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem o Reprezentacji Polski w tym okresie czasu a także rozgrywkach ligowych. Dużo wódy i ogólnie śmiesznych zdarzeń co w dzisiejszej rzeczywistości było by szokiem, no ale takie były te lata. Dowiedziałem się także jakim to cwaniakiem był m.in. Antoni Piechniczek czy Jacek Gmoch.
Ogólnie świetnie się czyta, polecam każdemu fanom piłki nożnej. Świetna historia Andrzej.
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
&quot;Duchy Askalonu&quot; autorstwa Matta Forbecka i Jeffa Grubba.
Książka napisana na podstawie gry GuildWars. Nie grałem w nią wcześniej, ale z tego co doczytałem póki co, jest to fajne wdrożenie w temat. Pisane lekko i ciekawie, do pochłonięcia na kilka posiedzeń.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Patrick Barclays - Anatomia Zwyciezcy
Biografia Jose Mourinho, tytul jak i nazwisko moglem pomylic ????
 
skeleton 729

skeleton

Użytkownik
Patrick Barclays - Anatomia Zwyciezcy

Biografia Jose Mourinho, tytul jak i nazwisko moglem pomylic ????
Też ostatnio przeczytałem tą pozycję, bardzo ciekawa lektura, aż chciałoby się dowiedzieć więcej na temat pracy Mourinho.
Poza tym: Bernard Minier - Bielszy odcień śmierci, uznany za najlepszy kryminał Francji 2011 roku oraz pozycje Kiyosaki&#39;ego na temat finansowej niezależności.
 
herbatnik 28

herbatnik

Użytkownik
Ja polecam Życie Pi

Powieść opowiada o losach rozbitka Piscine &quot;Pi&quot; Patela i tygrysa Richarda Parkera, ocalałych z katastrofy statku i dryfujących przez 227 dni po wodach Pacyfiku.

Pod koniec roku w kinach pojawi się ekranizacja filmowa w 3d
 
harvey 967

harvey

Użytkownik
Dziwny przypadek Rockefellera
Raz na jakiś czas sięgam po książkę, tym razem padło to biografię Rockefellera. Z początku trochę nudna, ale jak już akcją się rozkręciła to ciężko było się od niej oderwać. Dużo nie czytam, ale z czystym sumieniem polecam.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Czytał, czytał.
Wciągająca książka, bardzo ciekawe wątki Zlatana, z każdą kartką jest się ciekawszym tego co się wydarzy dalej.Polecam.
 
cien-27585 209

cien-27585

Użytkownik
dobry wątek;)

z klasyki wiadomo, że Władca Pierścieni, Ojciec Chrzestny,czy Gra o Tron;)z może mniej znanych szerszemu gronu:

Terror - Dan Simmons
Maj roku 1845. Kierowana przez sir Johna Franklina ekspedycja wyrusza na statkach Erebus i Terror ku północnym wybrzeżom Kanady na poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego. 129 oficerów i marynarzy wie, że czeka ich wiele miesięcy trudów, siarczystego mrozu, głodu, walki z lodem, śniegiem, huraganowymi wiatrami, zwątpieniem i chorobami. Nie mylą się. Spotyka ich to wszystko, a także coś jeszcze. Coś niewyobrażalnie gorszego. Coś, co czai się w arktycznej pustce, śledzi każdy ich ruch, karmi się lękiem i przerażeniem. Coś, przed czym uciec można tylko w objęcia śmierci.

Książka ma obłędny klimat, czytałem latem ale ciarki miałem parę razy naprawdę konkretne, co chyba nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło(moze poza obrzydzeniem przy jednym z opowiadań S.Kinga;))

TO - Stephen King

Najbardziej przerażająca powieść Kinga. Tytułowe To stanowi metaforę tkwiącego w ludziach zła. Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie –, klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią To dostrzec. I dlatego właśnie one stają do walki z potworem. Mija dwadzieścia kilka lat i To powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła


Arcydzieło. Świetny horror, a jednocześnie przejmująca opowieść o dzieciństwie i dorastaniu. Nie nudzi sie prawie w żadnym fragmencie,mimo, że ma ponad 1100 stron;)Generalnie, można polecić sporo Kinga , Misery, Lśnienie, Rękę mistrza , choć King im starszy tym mniej krwawy



Amerykańscy Bogowie - Neil Gaiman



o trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach - wszystko wskazuje na zdradę małżeńską.

Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Środę, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym Amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój... W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki

moje osobiste top 3, stąd tez mój nick;)

--------------------------------------------------------------------------


obecnie czytam Dziwną sprawę Skaczącego Jacka - Marka Hoddera i jak na pierwsze spotkanie ze steam punkiem jest naprawdę nieźle

z biografii sportowych polecam OPEN Agassiego , naprawdę nieźle się czyta
z krymianłów Henning Mankell , szczególnie &quot;O Krok&quot; , najlepszy kryminał spośród dziesiątek jakie czytałem, bija na głowę wszechobecna trylogię Millenium jak dla mnie; nasz Marek Krajewski niestety zjada własny ogon od jakiegoś czasu. Dla rozrywki Clarkson , najlepiej pierwszy tom,ew. Pilipiuk i przygody Jakub Wędrowycza , świetne na odmożdżanie;)

w miarę wolnego czasu będe dopisywał:]
 
Do góry Bottom