>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

21 kolejka T-Mobile Ekstraklasy 09.03-12.03.2012

Status
Zamknięty.
lewandowski 127

lewandowski

Użytkownik
Dzisiejszy mecz Lech vs Górnik odwołany więc można utworzyć nowy temat bo przed nami bardzo ciekawa kolejka w T-Mobile Ekstraklasie ...




Kursy bwin

Już w piątek mecz o tzw 6 punktów bo zmierzą się ze sobą ŁKS i Cracovia kto wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko ? Ja się bardziej skłaniam ku gospodarzom. No i jak by nie patrzeć HIT T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków - Lech w obydwóch ekipach zmiana na stanowisku trenera co już zaowocowało w Wiśle która pod wodzą Probierza wygrała z Lechią , trener Lecha nie miał przyjemności pokazania na co go stać . W sobotę też ciekawe mecze czy Legia udowodni że to właśnie ona powinna być liderem (a nie inna ekipa taka jak Śląsk czy Ruch dla tych którzy nie zrozumieją tego zdania) ? bo właśnie takimi meczami zdobywa się Mistrzostwo i do tego ogólnie w całej kolejce bardzo przyjemne kursy do wyłapania przez nas . W niedzielę derby woj.łódzkiego no i mecz Śląska z Koroną czy Korona wygra kolejny mecz? Czy może Śląsk się w końcu przebudzi ? I na koniec pojedynek Polonii z Jagą w obydwóch ekipach miało być lepiej w tej rundzie jak na razie zawodzą swoich kibiców , właścicieli itd .

Jak Wy to widzicie ? Serdecznie zapraszam do dyskusji .
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
To ja sobie coś skrobnę o ostatnim meczu 21.kolejki, czyli tym na Konwiktorskiej, w którym Polonia podejmować będzie Jagiellonię.
&quot;Czarne Koszule&quot; (10-4-6 bramki 23:19, u siebie 6-3-1 bramki 13:7) fatalnie rozpoczęły rundę wiosenną.
Najpierw co prawda pokonały w Łodzi ŁKS 2:0, ale następnie uległy u siebie Widzewowi 1:2 i w Bełchatowie GKS w takim samym rozmiarze...
A skoro prezesem jest Józef Wojciechowski, to 3.mecz bez zwycięstwa może oznaczać albo zmianę trenera, albo Młodą Ekstraklasę dla kilku zawodników...
Mało tego są już nawet kandydaci na nowego trenera oraz do zesłania do ME, o czym można poczytać poniżej ;)
&quot;Jeszcze w sobotę, po porażce w Bełchatowie, prezes Polonii Warszawa - Józef Wojciechowski był niemal zdecydowany, by odwołać ze stanowiska pierwszego trenera Jacka Zielińskiego.
Właściciel klubu miał już nawet zastępcę Zielińskiego - był nim Czesław Michniewicz Był, bo po kilku rozmowach z trenerem Wojciechowski zmienił decyzję i na razie Jacek Zieliński może spać spokojnie, choć prezes chciał mu postawić ultimatum - dwie wygrane w dwóch najbliższych meczach, a więc z Jagiellonią i Legią.
- Po wszystkich przemyśleniach uznałem, że sprowadzenie nowego trenera jest potężnym ryzykiem. Większym niż zostawienie Zielińskiego na swoim stanowisku. Jeśli zawodnicy zawalą ten sezon, to po prostu przestanę ten klub sponsorować. Mnie krzywdy nie zrobią. Jeśli nie będę wydawał na nich więcej pieniędzy, to i tak wygram. Ale oni wszyscy przegrają - powiedział Józef Wojciechowski na łamach Przeglądu Sportowego.

&quot;Zawodnicy zagraniczni grający w Polonii Warszawa zarzucają trenerowi, że nie traktuje ich na równi z Polakami. Na czele grupy niezadowolonych piłkarzy stoi Bruno Coutinho. Trener J.Zieliński zaprzecza, jakoby gorzej traktował obcokrajowców. - To bzdura. Ktoś znowu chce stworzyć złą atmosferę wokół tej drużyny - mówi szkoleniowiec Polonii Warszawa.
Otwarcie o konflikcie na linii obcokrajowcy - trener mówi jednak właściciel klubu. Jego zdaniem głównym winowajcą jest Bruno Coutinho Martins. Brazylijczyk był bardzo niezadowolony, kiedy w meczu z ŁKS Łódź został zdjęty z boiska w drugiej połowie spotkania. Swoim zachowaniem dał do zrozumienia, że nie akceptuje decyzji trenera Zielińskiego. Prezes Wojciechowski zaznacza, że nie będzie miał skrupułów przed odesłaniem buntowników do zespołu Młodej Ekstraklasy.&quot;

http://www.sportowefakty.pl

Widać więc, że jeśli Polonia nie zdobędzie 3 pktów w meczu z Jagiellonią, to w klubie przejdzie tsunami o nazwisku Wojciechowski i kogoś pochłonie (trener out ? zamrożone premie ? ME ?)...

No to jeszcze słowo o Jadze... 6-5-9 bramki 20:30, wyjazdy 1-3-6 bramki 8:19. Na wiosnę słabiutko... 0:2 w Kielcach, 0:0 w Krakowie z Cracovia, 0:1 z Ruchem u siebie.

Jeśli dodamy do tego H2H, gdzie od 3 sezonów wygrywają gospodarze http://www.livesports.pl/mecz/SIoM0Bqg/#h2h ,to nie pozostaje nic innego niż :

Polonia @ 1.65 Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
ckkuman 21

ckkuman

Użytkownik
ŁKS-Cracovia
Dla obu drużyn jest to chyba najważniejszy mecz w sezonie. Zarówno dla ŁKSu jaki i Cracovii przegrana w tym spotkaniu znacznie przybliży ich do spadku. Drużyny znajdują się na dnie ligowej tabeli. W ostatniej kolejce ŁKS przegrał z Legią w Warszawie po trzeba przyznać całkiem przyzwoitej grze. Cracovia przegrała u siebie arcyważne spotkanie z Zagłębiem Lubin, nie pokazała w tym meczu kompletnie nic i słusznie 3 pkt. pojechały do Lubina. Priorytetem dla obu drużyn powinna być defensywa, dodatkowo świadomi stawki meczu piłkarze nie odpuszczą żadnej piłki. W meczu stawiam na remis. Obie drużyny prezentują podobny poziom, a głównym założeniem powinno być &#39;&#39;nie przegrać&#39;&#39;
ŁKS-Cracovia
Typ: X
Kurs 3.20 Betsson
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Jak dla mnie
ŁKS - CRACOVIA under 2,5
Oby dwa zespoły powiedzmy sobie szczerze nie mają napastników obecnie gra cracovii wygląda fatalnie u Łks skuteczność również nie imponująca .
Górnik - Lechia under 2,5
Lechia wiadomo tragedia goli tyle strzelają co nic więc z ich strony nie ma szans na jakiegokolwiek gola . Górnik liczy głównie na grę Nakoulmy wszystko będzie zależeć od niego .
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Zagłębie - Ruch
1X ✅✅✅
1.50
Bet365

W sobotę zmierzy się ze sobą Zagłębie Lubin i Ruch Chorzów. Stawiam w tym meczu na to, że gospodarze nie przegrają.
Po pierwsze Zagłębie na swoim terenie poniosło tylko trzy porażki w dziesięciu meczach ligowych. Trzy razy zwyciężali i cztery razy remisowali. Jak na zespół broniący się przed spadkiem jest to dobry bilans. Po drugie Ruch w meczach wyjazdowych gubił punkty w sześciu meczach (na dziesięć rozegranych). W czterech spotkaniach wyjazdowych zgarnęli komplet punktów. Po trzecie bilans spotkań między tymi drużynami to 8:8:9. Jak widać obie ekipy toczą zawsze ze sobą wyrównane boje i nikt w tej statystyce nie przeważa. Po czwarte Ruch gra drugi mecz pod rząd na wyjeździe. W zeszły weekend grali w Białymstoku (około 500km w jedną stronę, w obie strony około 1000km), a teraz czeka ich podróż do Lubina (około 250km). Moim zdaniem może to mieć wpływ na formę piłkarzy. Kolejnym argumentem przemawiającym za typem 1X może być to, że Zagłębie wygrało bardzo ważny mecz z Cracovią i nastroje w zespole są zapewne bardzo dobre co pozytywnie wpłynie na dyspozycję piłkarzy w pojedynku z Ruchem.
Moim zdaniem Zagłębie tego meczu nie przegra. Mój typ to 1:1.✅
 
rafi_widzew 335

rafi_widzew

Użytkownik
VS

Niedziela, godz. 14:30
Łódź, al. Piłsudskiego 138

21. kolejka Ekstraklasy, więc biorę się za swój Widzew, który zagra na własnym stadionie z GKS Bełchatów. Dla Widzewa mecz jak każdy innych, a dla GKS-u jedno z ważnych, jak nie najważniejsze spotkanie rundy, bo z lokalnym rywalem, z punktu widzenia kibicowskiego podobno derby, ale to punkt widzenia GKS-u. Badając czysto sportowe aspekty, jestem pełen obaw, że możemy być świadkami powtórki meczu z Podbeskidziem. Widzew z gorszymi od siebie drużynami, a patrząc w tabelę tak właśnie jest, gdyż GKS plasuje się na miejscu 12, spisuje się słabo i nieważne, że gra u siebie. Po dobrym meczu Widzewa na Konwiktorskiej w Warszawie (wygrana z Polonią 2:1) i szczęśliwym remisie ze Śląskiem Wrocław (2:2, bramka w 95 minucie dająca remis) podejmować będzie rywala, który ostatnimi laty mówiąc kolokwialnie &quot;nie leży&quot; Widzewiakom. Od 2007 roku Widzew nie umie wygrać z GKS, a najczęściej spotykanym wynikiem zestawiając H2H jest właśnie remis. GKS w ostatniej kolejce u siebie wygrał z Polonia Warszawa 2:1. 17.02.2012 r. GKS potrafił wygrać z Lechem w Poznaniu, korzystając z faktu, iż Lech znajdował się w totalnym dołku ze swoją formą meczową. Mam na uwadze to, że GKS walczy jednak o utrzymanie, także każdy punkt jest dla nich szansą na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Widzew już się utrzymał, nie gra zatem o nic, wiadomo piłkarze jakieś tam ambicje mają, ale nic w tabeli wielkiego nie są w stanie namieszać. Skłaniałbym się na zagrania typu na zdobyte bramki, a dokładnie, że każda z drużyn strzeli, na betsafe fajny kursik 1,90, można byłoby się pokusić.
Widzew Łódź - GKS Bełchatów @ czy obie drużyny strzelą bramki? Typ: TAK (1,90)

Dla odważniejszych zapraszam na stawianie na remis, obie drużyny punktują w ostatnich meczach. GKS walczy o utrzymanie, a Widzew chciałby się jak najlepiej zaprezentować swoim kibicom, także remis pokroju 1:1, 2:2 całkiem możliwy.
Widzew Łódź - GKS Bełchatów @ typ: X (3,20)

Rozważałem również opcję DNB na Widzew, według mnie najbezpieczniejszy typ i można tutaj poszaleć ze stawką.Widzew Łódź - GKS Bełchatów DNB @ typ: 1 (1,57)
 
bukszpanns 68

bukszpanns

Użytkownik
Śląsk - Korona
Typ: Obie strzelą gola @ 1.79
7/10 j
Betsson
Analiza:
W 21 kolejce czekają Nas 2( lub 3 licząc Podbeskidzie - Legia) arcyciekawe spotkania: Śląsk Wrocław - Korona Kielce oraz Wisła Kraków - Lech Poznań. W opisywanym przeze mnie spotkaniu zmierzą się ze sobą drużyny, które miały całkiem odmienny start tego roku. Kielecka Korona rozpoczęła fantastycznie od 3 zwycięstw(u siebie 2:0 odprawiając tym wynikiem Jagę oraz Podbeskidzie oraz wyjazdowe zwycięstwo 1:0 z Wisłą Kraków). Gracze Śląska natomiast pomimo świetnego roku 2011, i usadzeniu się na fotelu lidera to w roku 2012 szybko ten fotel stracili na rzecz Warszawskiej Legii, przyczyniły się do tego dwie rzeczy. Pierwsza to zdobycz 6 punktów Legii w 3 spotkaniach(w tym wygrana 4:0 we Wrocławiu ze Śląskiem), ale również zaledwie 2 punkty w 3 meczach Śląska( 1:1 z Ruchem, 0:4 z Legią, 2:2 z Widzewem). WKS zdobył w tych spotkaniach zaledwie 3 gole tracąc 7, Legia przegrała w tym roku tylko z Górnikiem na wyjeździe 0:2, natomiast w 2 kolejnych meczach ze Śląskiem i ŁKSem strzelili 6 goli nie tracąc żadnego. Legia jest teraz głównym pretendentem do tytułu i wydaje mi się że Śląsk nie stanie im na drodze do mistrzostwa. Wracając do tego spotkania to Śląsk będzie chciał w końcu zdobyć 3 punkty u siebie (w tym roku na własnym stadionie 1:1 z Ruchem , 0:4 z Legią) a do tego potrzebna będzie jakaś zdobycz bramkowa. Jednak Koroniarze nie są chłopcami do bicia , 9 punktów w 3 spotkaniach, 5:0 stosunek bramkowy robią wrażenie, łącznie z pokonaniem Mistrza Polski 10/11 na wyjeździe. Obie drużyny powalczą o zwycięstwo, jednak może dojść do podziału punktów. Do tego jednak musi być spełniony warunek iż Korona podtrzyma dobrą grę, a Śląsk w końcu zacznie grać konsekwentniej, w innym wypadku raczej Scyzory zaliczą kolejne 3 oczka. W tym sezonie Korona strzeliła 23 gole w 20 spotkaniach, natomiast Śląsk 34. Daje to średnią ponad gol na mecz obu drużyn. W tym spotkaniu ta średnia może być podtrzymana mniej więcej i liczę na zdobycz z obu stron, 1:1 będzie dobrym wynikiem dla Korony, natomiast Śląsk musi walczyć o zwycięstwo, takiej walki nie będzie też można odmówić Koronie. Tak czy inaczej obie strony powinny coś &quot;ustrzelić&quot;.
 
lewandowski 127

lewandowski

Użytkownik


Widzew Łódź vs GKS Bełchatów

Ja natomiast pokuszę się o przełamanie złej passy Widzew-a w starcia miedzy tymi ekipa tj Widzew na 9 rozegranych meczy w tym stuleciu uwaga nie wygrał ŻADNEGO ! w tym 6 porażek i 3 remisy ostatnie dwa mecze pomiędzy wyżej wymienionymi ekipami kończyły się remisami a same mecze był tak nudne że lepiej było zamiast meczu obejrzeć nie wiem Klan czy inny mocny serial :cool: Dla kibiców z Bełchatowa to nie ma co ukrywać najważniejszy mecz w sezonie spinają się na te mecze nie miłosiernie dla kibiców Widzewa to zwykły mecz ,ale ile można przegrywać z takim rywalem ?? Obie ekipy zaczęły bardzo dobrze tą rundę Widzew (1-1-1) w tym porażka z Podbeskidziem 0:1 choć w tym meczu nie grało kilku zawodników lub jak grało to z chorobą , potem przyszedł wygrany mecz z Polonią Warszawa 2:1 no i w miniony weekend remis z starciu ze Śląskiem natomiast Bełchatów (2-1-0) wygrana z Lechem , ale jak gra Lech każdy widzi , potem remis z Górnikiem 1:1 choć kto wie jak by się potoczył mecz gdyby Nokamula strzelił karnego w 45 minucie meczu no i miniony weekend wygrana z Polonią 2:1 . No dobra ale co mnie składnia do zagrania na Widzew ? ano to że Bełchatów fatalnie gra na wyjazdach drugi od końca wynik w Ekstraklasie takie tuzy są lepsze na wyjazdach jak ŁKS , Cracovia :grin: i liczę ze to się nie zmieni w starciu z Widzewem który mam nadzieje że zagra na 0 z tyłu co już wielokrotnie miało miejsce w poprzedniej rundzie jeśli tak się stanie to pewnie w przodzie Widzew coś strzeli i wygra 1 mecz w sezonie na własnych śmieciach trzecie spotkanie z rzędu bez wygranej na własnym stadionie będzie kompromitacją i oby ten mecz nie stał na takimi samym poziomie jak dwa ostatnie mecz tych ekip i trzy punkty zostaną w Łodzi . Mój typ na ten mecz to 2:1 dla Widzewa

Podsumowując : Widzew Łódź @ 2.25 | Stawka 2/10 | unibet

To tak na dzień dobry pozostałe mecz opiszę na dniach bo jest z czego wybierać ...
 
K 6

kursa

Użytkownik
Żadko obstawiam polski futbol ale na tą kolejke się skuszę.Staram się oglądać wszystkie mecze tmobile ekstraklasy.
To może pokolei

ŁKS vs Cracovia
Dziś trenerem Cracovi został Tomasz Kafarski.To dobra decyzja solidny trener.Oglądałem mecz z Zagłębiem no troche padaka i błędy w obronie.Licze jednak,że &quot;nowa miotła&quot;może zamieść 3 pkt do Krakowa.ŁKS na dzień dzisiejszy to dno i 100 m mułu.Z Legią coś tam może pokazali ale to bardziej Legia im dała niż oni sobie to wypracowali.

Wisła vs Lech
Pewnie wszyscy się rzucą na wisłe.A ja odwrotnie w tym meczu powinien i wygra Lech.To jest ten mecz kiedy oni się przełamią.

2 sobotnie mecze omijam choć na Legie można zagrać aczkolwiek Podbeskidzie to rywal nie wygodny.

Natomiast w meczu Zagłębie vs Ruch stawiam na gości.Są w gazie licze,że powalczą nawet o europejskie puchary.W tym meczu muszą potwierdzić swoją wartość.

Widzew vs Bełchatów
Zaskoczenie.Mój typ 2.Widzew gra dobrze 2-2 ze śląskiem(jak dla mnie byli lepszą drużyną)wszyscy liczą na ich wspaniałą gre i 3 pkt.Nie będzie łatwo.Bełchatów to solidna drużyna pojechali z KSP niesamowicie.Stawiam tutaj na gości.

Śląsk vs Korona no bet
Polonia vs Jaga no bet
 
S 0

savis

Użytkownik
Mecze piątkowe i sobotnie są według mnie bardzo przyjemne do obstawiania. Dużo gorzej jest już na koniec weekendu/początek tygodnia.

ŁKS - Cracovia 1X
Mecz na dnie ???? Dopiero rodząca się w bólach drużyna ŁKS-u i całkowicie rozsypana Craxa. Gospodarze dotychczas z meczu na mecz prezentowali się coraz lepiej. Jeśli chcą w tym sezonie z kimś jeszcze zdobyć jakieś punkty, to lepszej okazji już nie będzie ???? Kafarski na pewno zrobi coś fajnego z tą drużyną, ale nie w tak krótkim okresie czasu. Niespodzianek wypatrywałbym dopiero za 2-3 kolejki.
Wisła - Lech 1
Probierz ruszy w końcu tą drużyną. Skończyło się kolesiostwo z &quot;Kaziem&quot; za sterami, zaczęła się teraz profesjonalna gra z &quot;Panem trenerem&quot;. Efekt miotły oraz prestiż spotkania na własnym gruncie spowodują, że Wiślacy zapierniczać będą na boisku za trzech. A po przeciwnej stronie stoi... niejaki Pan Rumak, specjalista wybitny, ale od młodzików. No ja Was błagam :mrgreen:
Górnik - Lechia 1
Lechia ostatnio na wyjazdach nie potrafiła sobie zapewnić kompletu punktów z, prezentującymi obecnie oszałamiającą wręcz formę, ŁKSem i Cracovią. 2 punkty z takimi tuzami nie robią raczej furory, natomiast Górnik jest zbyt dobrze ułożonym zespołem by stracić jakiekolwiek punkty z drużyną pokroju Lechii. Jedyną szansę Gdańszczan wypatruję w tym, że Górnik nie grał w tej kolejce i może być delikatnie wybity z rytmu. Chociaż dla mnie to i tak za mało, żeby myśleć o jakiejkolwiek podpórce.
Podbeskidzie - Legia 2
Legia wskoczyła na fotel lidera i na pewno nie będzie go chciała teraz oddać. Poprzedni wyjazd Legii zakończył się pogromem 4:0 ówczesnego lidera. Trzeba przyznać, że potencjał ofensywny tej drużyny jest jak na polską ligę niesamowity. A Novo i Blanco nawet jeszcze porządnie nie wypalili. Sądzę, że limit wpadek takich jak ta w Zabrzu został już przez Warszawiaków na ten sezon wyczerpany. Przynajmniej na razie wszystko na to wskazuje.
Zagłębie - Ruch X2
Ruch ostatnio w niezłej formie, myślę, że stać ich na zwycięstwo w tym meczu. Zdecydowałem się na podpórkę, ponieważ Niebiescy nie zawsze przekonywali o swojej realnej sile przy okazji wyjazdów. Bilans 3-3-3 sugeruje, że może być różnie. Choć 3. miejsce które obecnie zajmują z pewnością zadziała na nich mobilizująco, jak to się mówi &quot;dobra presja nie jest zła&quot;. Zagłębie trochę podbudowane ostatnim zwycięstwem nad Cracovią, jednak wątpię, by dali radę wyszarpać przyjezdnym komplet. Ruch na pewno nie będzie chciał wracać do domu z pustymi rękami i sam już o to zadba, żeby tak nie było ;)
 
bukszpanns 68

bukszpanns

Użytkownik
Już w piątek mecz o tzw 6 punktów bo zmierzą się ze sobą ŁKS i Cracovia kto wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko ? Ja się bardziej skłaniam ku gospodarzą No i jak by nie patrzeć HIT T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków - Lech w oby dwóch ekipach zmiana na stanowisku trenera co już zaowocowało w Wiśle która pod wodzą Probierza wygrała z Lechią , trener Lecha nie miał przyjemności pokazania na co go stać . W sobotę też ciekawe mecz czy Legia udowodni że to właśnie ona powinna być liderem? bo właśnie takimi meczami zdobywa się Mistrzostwo i do tego ogólnie w całej kolejce bardzo przyjemne kursy do wyłapania przez nas . W niedzielę derby woj.łódzkiego no i mecz Śląska z Koroną czy Korona wygra kolejny mecz? Czy może Śląsk się w końcu przebudzi ? I na koniec pojedynek Polonii z Jagą w oby dwóch ekipach miało być lepiej w tej rundzie jak narazie zawodzą swoich kibiców , właścicieli itd .
Jak Wy to widzicie ? Serdecznie zapraszam do dyskusji .
Przy okazji jak już zakładasz temat z kolejką, piszesz coś, to warto byłoby jednak zważać na błędy ortograficzne...
Legia udowodni że to właśnie ona powinna być liderem ?
- Legia jest liderem.
Trochę estetyki by nie zaszkodziło jak już się temat zakłada...

A żeby nie robić bezczelnego OT to wyprodukuję się z kolejną analizą ????

Podbeskidzie - Legia

Typ: Legia over 0.5 gola do przerwy @ 2.15 ✅
9/10j
Sportingbet

Analiza:
W sobotę czeka Nas pojedynek czarnego konia rozgrywek? Bo chyba tak należy opisywać dotychczasowe poczynania drużyny z Bielska-Białej. Podbeskidzie fantastycznie kończyło rok 2011 (od 2 zwycięstw) i podobnie zaczęło rok 2012(2 zwycięstwa). Zostało dopiero przyćmione przez Koronę na wyjeździe ulegając 0:2. Początek sezonu jednak nie rysował im tak optymistycznego scenariusza, Podbeskidzie znajduje się po 20 kolejkach na bezpiecznym 8 miejscu z 13 punktami przewagi nad strefą spadkową. Chyba najwięksi optymiści z B-B nie zakładali takiego przebiegu spraw po pierwszych kolejkach TME. Bielszczanie w sobotę gościć będą przy ulicy Rychlińskiego 21 aktualnego lidera naszej rodzimej najwyższej klasy rozgrywkowej - Legię Warszawa. Legia wydawałoby się po osłabieniach spowodowanych sprzedażą Borysiuka,Rybusa,Komorowskiego idzie na dno, jednak... Nic bardziej mylnego! Polityka transferowa Legii jest chyba na tyle dojrzała (jak na nasze warunki?) iż sprowadzili graczy, którzy radzą sobie świetnie jako &quot;świeża krew&quot;, a przecież ze szkółki bardziej wykorzystywani będą już także Wolski, czy Żyro. Po kontuzji powrócił Radović. Wzmocnienia transferowe typu Blanco czy Nacho Novo wzmocniły siłę ofensywną wojskowych. Po wpadce noworocznej w Zabrzu (porażka 0:2) i niemrawej grze przyszły 2 mecze, które jakościowo wyglądały na bdb+ ze strony Warszawiaków. Jeszcze nie wszystko jest na najwyższym poziomie, ale jednak jest bardzo dobrze! 4:0 we Wrocławiu ze Śląskiem czy 2:0 z ŁKSem u siebie robią wrażenie(choć ten drugi wynik nie dziwi). Legia po odpadnięciu(moim zdaniem niezasłużonym) z LE po dwumeczu ze Sportingiem może śmiało skupić się na zdobyciu Mistrzostwa Polski(Puchar będzie sprawą bardzo drugorzędną). Aby to sprawić muszą zdobywać jak najwięcej goli, a tracąc jak najmniej. Co do zdobyczy bramkowej mając takich zawodników jak: Ljuboja,Radovic,Żyro,Wolski,Nacho Novo, Blanco chyba mogą być spokojni. Taka siła rażenia zapewne będzie ogromną przewagą w meczu z beniaminkiem z B-B. Tym bardziej iż w 1 spotkaniu w Warszawie, Podbeskidzie ugrało 3 punkty wygrywając 2:1! Zapewne Warszawiacy będą chcieli się zrewanżowac. Mają oni trudniejszą drogę do przeprawy od Śląska Wrocław, jednak z taką kadrą nie powinno im to sprawić dużych problemów. Jest to drużyna, w której upatruję na prawdę wielkie szanse do gry w fazie grupowej LM. Co do składów nie mogę za dużo powiedzieć bo mecz w sobotę, ale jednak co do szans meczowych to 10% Podbeskidzie, 90% Legia.
Pozostałe moje typy na to spotkanie:
Typ: 2 @ 1.95 8/10j ✅
Typ: Legia powyżej 1.5 gola @ 2.4 7/10j ⛔
Typ: P/K Legia/Legia @ 3.0 7/10j ✅
Sportingbet
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Wisła Kraków - Lech Poznań
Typ:
Wisła Kraków
Kurs: 2,1
Bukmacher: bet365
Stawka: 4/10
Analiza:
Wiedział, że ten mecz będzie hitem najbliższej kolejki.
Do końca sezonu 10 kolejek i mogło się jeszcze wiele wydarzyć, Wisła do Legii oraz Śląska traciła aż/tylko 8 punktów.
W zeszłej kolejce Wisła wygrała w Gdańsku z Lechią, niby każdy przewidywał/grał wygraną &quot;Białej Gwiazdy&quot;,
ale On obawiał się trochę tego, że nie strzeli tam bramki, Lechia przed tym meczem straciła tylko 6 bramek u siebie na 9 spotkań.
Wcześniej Wisła przegrała na Reymonta z Koroną, dla większości była to niespodzianka, a dla Niego ?
Taka opcja była całkiem realna, ciężki mecz Wisły w Liege, Korona jak się później okazało na początku tej rundy w świetnej formie 3 mecze 3 wygrane 34 punkty i nikt nie wykluczał walki o puchary ... czy nawet o mistrzostwo.
W Lubinie brakło trochę szczęścia i jak zazwyczaj skuteczności, tylko remis 2-2.
U siebie Wisła z bilansem 5-0-5, ale ostatni mecz w LE w osłabieniu pokazał, że Wisła potrafi grać u siebie,
zastanawiał się jakby wyglądało to w grze 11 na 11 tamtego dnia.
Lech zakończył przygodę z Bakero i jego &quot;cyrkiem&quot;. Z powodu żałoby Lech nie grał ostatnio z Górnikiem u siebie.
Wcześniej pokonany został u siebie przez GKS Bełchatów, który w drugiej połowie meczu był strony przeważającą, grającą lepszy futbol.
W Chorzowie Lech został rozbity przez &quot;Niebieskich&quot; prowadzonych przez Fornalika,
dla którego od dawna był pewien podziwu i szacunku.
Zastanawiał się co zmieni Rumak w grze Lecha, a co Probierz w grze Wisły ?
Wisła potrafiła wygrać w Poznaniu w tym sezonie, zazwyczaj w Krakowie padało mało bramek,
ale jakoś na przekór on w piątek twierdził, że może być ich sporo.
Był przekonany o tym, że jeśli Czekaj znowu nie dostanie czerwonej kartki mimo ciężkiego meczu 3 punkty powinny zostać w Krakowie.
dośc nietypowo ????
 
lou1221 127

lou1221

Użytkownik
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Meczem Górnika z Lechią rozpoczniemy piłkarską sobotę w Ekstraklasie. Według mnie gospodarze powinni zwyciężyć w tym meczu i to może nawet dwiema bramkami.
Lechia od początku rundy nie pokazała jeszcze nic ciekawego. Remisy z najsłabszymi w lidze ŁKSem i Cracovią to z pewnością nie jest powód do dumy. W ostatniej kolejce przegrana z Mistrzem Polski i to w słabym stylu. W poprzednich meczach Gdańszczanie także nie pokazali nic wielkiego.
Górnik z kolei jest to drużyna, która mi się nawet podoba. W poniedziałek nie rozegrali swojego spotkania z Lechem, w zamian za to zagrali sparing z Zagłębiem Sosnowiec (3:3). Sparing jak to sparing - czas na sprawdzenie różnych wariantów gry oraz młodszych/rezerwowych zawodników. Górnik to drużyna, która jest w miarę równa, pomimo tego, że przez kłopoty finansowe wciąż musi sprzedawać najlepszych zawodników. Aktualnie jest to ekipa, która powinna wygrywać ze średniakami takimi jak Lechia i potrafiąca podjąć walkę z drużynami z czołówki, czego najlepszym przykładem jest wygrana na własnym stadionie z Legią 2:0.
Z suchych statystyk:
Bilans Górnika w meczach u siebie (5-1-3)
Bilans Lechii na wyjazdach (2-2-6).
Jeśli chodzi o formę, to Górnik w 2 meczach zdobył 4 punkty (wygrana z Legią, aktualnym liderem Ekstraklasy oraz remis z GKSem Bełchatów, który w tej rundzie jak na razie nieźle sobie radzi). Lechia tak jak pisałem wyżej - 2 punkty w 3 meczach. Remisy z marnym ŁKSem i Cracovią oraz przegrana z Wisłą Kraków.
Podsumowując całą wypowiedź - Górnik na ten czas wygląda bardzo solidnie i o wiele lepiej niż Lechia. Stawiam na gładką wygraną Zabrzan 2:0.
Powodzenia.
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1 @ 2,05
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1 H(0:1) @ 4,1

Bwin
P.S.
- Legia jest liderem.
Jak jesteś taki inteligentny, to powinieneś się domyślić, że chodzi o to, aby pokazała, czy zasługuje na to, żeby być liderem, a nie to, że ma wygrać, żeby nim zostać. Ech...
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Po wpadce noworocznej w Zabrzu (porażka 0:2) i niemrawej grze przyszły 2 mecze, które jakościowo wyglądały na bdb+ ze strony Warszawiaków. Jeszcze nie wszystko jest na najwyższym poziomie, ale jednak jest bardzo dobrze! 4:0 we Wrocławiu ze Śląskiem czy 2:0 z ŁKSem u siebie robią wrażenie(choć ten drugi wynik nie dziwi)
Legia powinna się cieszyć że wygrała z ŁKS-em a samo 2-0 mało tu mówi.Legia cały mecz grała średnio jak nie słabo, nie potrafili narzucić swojego stylu, tempo mieli słabe a ŁKS nie siedział na własnej połowie tylko starał się konstruować akcje które momentami całkiem zgrabnie wychodziły.Eks Legionista Iwański mógł już w pierwszej połowie objąć prowadzenie, mieli tam jeszcze ze 2 bardzo poważne sytuacje gdzie finalnie zamiast strzału wyszedł kapeć, w drugiej połowie poprzeczka Sagana chyba z 6 metrów.
Legia optycznie robiła wrażenie lepszej drużyny, ale z gry wcale taka nie była, mieli swoje sytuacje byli 2x skuteczni no i wygrali.Bardziej w tym meczu to goście zasługiwali na remis, niż Legia na 3pkt.
W Zabrzu zagrali piach, jak na nich z Łódzkimi słabo, i tylko teren w Warszawie ich wyleczył, no i nie da się ukryć że rywal.
Na pewno należy uznać zwycięstwo we Wrocławiu 0-4, ale trzeba podkreślić postawę rywala, no sorry ale jak stoper potyka się o własne nogi i wykłada gałę rywalowi na pojedynek z bramkarzem to nie da się w takim meczu nic zrobić.
Dla mnie ten mecz to NO BET, jak Legia nie zagra z jajami to punktu z Bielska nie wywiezie, bo można być pewnym że gospodarze zmobilizuje się na to spotkanie.
 
U 35

uszol71

Użytkownik
dla mnie dość pewnym typem na tą kolejkę ekstraklasy wydaje się być mecz Polonii Warszawy z cieniutką Jagielonią, Jagielonia niestrzeliła jeszcze bramki w tym sezonie, do tego Polonia ma u siebie imponujące statystyki, a jaga na wyjazdach gra dno, do tego pokusiłbym się 02 na korone kielce, śląsk bez formy, korona na fali, nieprzegrała jesczze żadnego meczu w rundzie wiosennej, mało tego bo 3 na 3 wygrała, do tego Korona w historii meczów nigdy jeszcze nie przegrała ze śląskiem, pachnie mi tu podziałem punktów czyli remis. śmiało 02 na korone kurs w granicach 1,75 także miodzio i do tego polonia za 1,65, życze powodzenia
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
ŁKS Łódź - Cracovia Kraków

Obie drużyny jeszcze nie wygrały w rundzie wiosennej, obie okupują ostatnie miejsca w lidze, obie ekipy maja tyle samo punktów. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się ten mecz będzie mało ciekawy i skończy się 0:0, ja jednak uważam że mecz zakończy się może i jakimś niskim wynikiem jednak ze zwycięstwem ŁKS-u. Pasy po raz pierwszy poprowadzi Tomasz Kafarski który jest chyba najgorszym trenerem w Ekstraklasie i bardzo możliwe że uda mu się w tym sezonie nie lada wyczyn czyli &quot;spuści&quot; do pierwszej ligi dwie drużyny. ŁKS to nie jest może drużyna która może walczyć o mistrzostwo, ale jednak z takim składem powinni się utrzymać, ale nie dokonają tego gdy nie będą wygrywali z tak słabym drużynami jak Cracovia u siebie. Cracovia w tej rundzie zanotowała dwa remisy i jedną porażkę, ale po pierwsze grali wszystkie mecze u siebie i to z ekipami z samego dołu tabeli. ŁKS za to przegrał dwa mecze i jeden zremisował, ale ŁKS grał z Polonią i Legią, oba mecze przegrali 2:0 ale szczerze mówiąc zwłaszcza z Legią nie grali źle, a patrząc na to że Legia kolejkę wcześniej wygrała 4:0 z jeszcze wtedy obecnym liderem na wyjeździe to można nawet stwierdzić że to ich mały sukces. Podsumowując, ŁKS ma większy potencjał, a Cracovia to zespół który już dwa sezony temu powinien spaść z ligi, ale wiadomo że to przecież Polska jest...
Moje propozycję:
ŁKS @ 2,50 Betsson

Under 2.5 @ 1,50 Unibet
Podbeskidzie B-B - Legia Warszawa

Szczerzę mówiąc buki chyba trochę przesadziły z kursami na Legię. Zgodzę się Podbeskidzie dobrze zaczęło tą rundę, ale nie oszukujmy się, Legia to zespół o dwie klasy lepszy który potrafił toczyć walkę jak równy z równym z takim zespołem jak choćby ostatnio ze Sportingiem. Kontuzję wyleczył już Radovic i w tym meczu będzie grał, a jak pokazała jesień jest to jeden z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy, a razem z Ljuboją tworzą najlepszy duet w Ekstraklasie więc ten powrót to naprawdę dużo wzmocnienie Legii. Patrząc na tabele pod kątem meczy u siebie, Podbeskidzie zajmuję dopiero 11 miejsce z 4 wygranymi, Legia patrząc na wyjazdy zajmuję 2 miejsce. Legia ostatnio na wyjeździe rozgromiła Śląsk aż 0:4, czyli drużynę który po rundzie jesiennej była liderem Ekstraklasy. Nie widzę innej możliwości żeby Legia nie wygrała tego meczu bo dzięki takim meczą mogą wygrać mistrzostwo, w lidze angielskiej Liverpool praktycznie w każdym sezonie wygrywa z MU, Arsenalem czy Chelsea, ale traci punkty ze średniakami i wynika z tego to że ostatnio mistrzostwo zdobył w 1990r.
Moje propozycję:
Legia @ 2,10 Unibet
Legia DNB @ 1,50 Unibet


Widzew Łódź - GKS Bełchatów

Oglądałem ostatnio obie ekipy i szczerze mówiąc gra GKS może się podobać w przeciwieństwie do gry Widzewa. GKS w ostatnim meczu wygrał 2:1 z Polonią, ale tak naprawdę miał tyle okazji na zdobycie kilku bramek że spokojnie mógł strzelić jeszcze z 3 bramki, nie wykorzystali ich ale tak naprawdę była to zasługa Gliwy który w tym meczu bronił naprawdę dobrze i był to chyba najlepszy gracz Polonii w tym meczu. Widzew grał w poprzedniej kolejce ze Śląskiem i zremisował ten mecz, mogłoby się wydawać że remis z taką drużyną jak Śląsk to sukces, ale tak naprawdę Śląsk nic w tym meczu nie grał tak samo jak w ostatnich meczach (może wyłączając pierwszą połowę z Ruchem). Widzew w obecnej rundzie wygrał, przegrał i zremisował, wygraną z Polonią to tak naprawdę zasługa wcześniej wymienionego Gliwy który w tym meczu grał bardzo źle, dodatkowo przegrana z Podbeskidziem też raczej nie jest oznaką formy. W drużynie z Bełchatowa grają tacy piłkarze jak choćby Kosowski i Żewłakow którzy mimo wieku prezentują się naprawdę dobrze, dodatkowo GKS dokoła naprawdę mądry transferów jak choćby Mak który w poprzednim meczu tak naprawdę debiutował i po kilku minutach spędzonych na boisku strzelił gola. GKS w tej rundzie nie przegrał jeszcze meczu i myślę że po tym spotkaniu się to nie zmieni. Od 2006 roku te drużyn grały ze sobą 7 razy i Widzew ani razu nie wygrał.
Moja propozycja:
GKS lub remis @ 1,57 Bet365

Wisła Kraków - Lech Poznań

W obu ekipach doszło ostatnio do zmian trenerów, Bakero zastąpił jego dotychczasowy asystent, a w Wiśle nie słusznie został zwolniony Moskal, ale trudno się dziwić bo właścicielem Wisły jest pan Ciupał czyli polski Abramovich. Wisła w ostatnich meczach przegrał jedynie z naprawdę dobra i ambitną Koroną która jest na pewno objawieniem w tym sezonie. Lech to drużyna która zajmuję obecnie 9 miejsce ale jest to jedynie zasługa tak naprawdę Rudnieva który strzelił ponad połowę goli Lecha w tym sezonie. Rudnev jest teraz bez formy więc Lech nic nie gra, i traci punkty bo jest to drużyna oparta na jednym zawodniku. Z całym szacunkiem dla Bakero ale jest to po prostu słaby trener i szczerze mówiąc ta drużyna po odejściu Zielińskiego powinna zmienić nazwę na Lech Rudniev. Lech to obecnie drużyna która jest tak naprawdę na dnie, a ktoś taki Mariusz Rumak jest na pewno nie poskłada tak żeby mogła wygrać w Krakowie z Wisła zwłaszcza że nowym trenerem Wisły jest Probierz, który moim zdaniem jest obecnie najlepszym polskim szkoleniowcem i potrafi zdziałać cuda co pokazał w ŁKS-ie. Wspomniany już przeze mnie Mariusz Rumiak zapowiedział że chcę stworzyć drużynę, a nie zlepek indywidualności, koncepcja może i dobra i może uda mu się ją przeprowadzić ale na pewno nie w kilka dni zwłaszcza że ta drużyna opierała się przez tak długi czas na Rudnievie i Stiliciu.​
Moja propozycja:
Wisła @ 2,20 Betclic
 
cavior 85

cavior

Użytkownik
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 2 @2.10 (Unibet)

Po bardzo przeciętnym, aczkolwiek zasłużenie wygranym (wynik mógł być dużo wyższy, wiele setek zmarnowanych) meczu z ŁKSem przychodzisz czas na wyjazdowy mecz z Podbeskidziem. Druzyna z Bielska-Białej spisuje sie jak do tej pory bardzo dobrze, rzeklbym jednak ze az przesadnie dobrze (jak na potencjał). W pierwszym meczu niespodziewanie wygrali przy Łazienkowskiej 2-1. Wiadomo, ze duzo wiekszym potencjalem ludzkim dysponuje aktualny lider z Warszawy, wielu zastanawia sie nad przygotowaniem mentalnym, nad tym czy przypadkiem nie zlekcewaza swoich rywali. Przytocze wypowiedz Skorży:

&quot;Podbeskidzie to dla nas w tej chwili kluczowy rywal. Już jutro tam wyjedziemy. Chcę żebyśmy dłużej niż to mamy w zwyczaju skupili się nad tym meczem. Rozpracowali przeciwnika i wyszli odpowiednio skoncentrowani. Wiemy, że w Bielsku jest bardzo ciężko wygrać. Potrzebujemy pełnej mobilizacji. Tabela jest spłaszczona. Każda strata punktów może drogo kosztować&quot;

Jak widzimy, pilkarze wyjechali na mecz juz dzis, by w spokoju na miejscu przygotowywac sie do spotkania, zatem wydaje sie ze o determinacje i zaangazowanie powinnismy byc spokojni.

Skorza ma w tym momencie problem bogactwa. Do pełnej dyspozycji ma praktycznie wszystkich zawodnikow, sam ostatnio powiedzial ze teraz ciezko bedzie dostac sie do meczowej osiemnastki, nie mowiac o wyjsciowym skladzie. W tym meczu bedzie mogl juz skorzystac z kapitana Ivicy Vrdoljaka, ktory ostatnio pauzowal z powodu lekkiej kontuzji lydki (dobrze zastepowal go Rzezniczak). Powoli do formy wraca Radovic, ktory bardzo slabo zaprezentowal sie w poprzednim meczu, jednak nie jest to problem, poniewaz jest wielu, ktorzy moga go zastapic, a Serb ewentualnie moze pojawic sie w drugiej polowie spotkania. Mozliwe, ze w koncu na szpicy (gdzie jak sam mowi, czuje sie najlepiej) wystapi nowy nabytek Ismael Blanco, ktory wczoraj w sparingu zdobyl 3 bramki. W swietnej dyspozycji jest Rafal Wolski, oprocz tego w formacjach ofensywnych jest jeszcze Nacho Novo, Hubnik i oczywiscie Ljuboja. Zatem mozliwosci jest wiele.

Uwazam, ze po takim kursie warto zagrac w tym meczu na zwyciestwo Legii.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
lou1221 127

lou1221

Użytkownik
ŁKS Łódź - Cracovia Kraków

Wszystkie znaki jak dla mnie wskazują na ŁKS. W Łodzi spotkają się 2 drużyny, które zajmują dwie ostatnie pozycje w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. I jak tu się takim meczem zainteresować i cokolwiek tu wytypować ? Już spieszę z wyjaśnieniami.
Mój typ opieram głównie na tym, co widziałem w zeszły weekend w Warszawie, kiedy to Legia podejmowała u siebie piątkowych gospodarzy. Łodzianie wcale nie zagrali źle - przeciwnie, momentami sprawiali lepsze wrażenie niż Legia. Problemem piłkarzy z środkowej Polski jest słaba skuteczność oraz niemałe dziury w obronie (w zasadzie to cała drużyna ma problem), ale z taką paką myślę, że śmiało mogą walczyć o utrzymanie. A z kim zdobywać punkty jak nie z marną Cracovią?
No właśnie, marna Cracovia... limit szczęścia wyczerpany. CRACOVIA W TYM SEZONIE LECI DO 1 LIGI. Nie ma innej opcji. W tym zespole zdecydowanie nie zadziała efekt &quot;nowej miotły&quot;, tam się nic nie stanie, zero progresu, zero ciekawej gry. W rundzie wiosennej dwa przypadkowe remisy z marną Lechią i jeszcze słabszą Jagiellonią i gdzie tu się doszukiwać jakichś pozytywnych aspektów ? Ja nawet nie próbuje. ŁKS chociaż próbuje grać w piłkę, momentami nawet im to ładnie wychodzi, a Krakowianie? Dno i metr mułu, nic więcej.
Reasumując powyższe przemyślenia, na piątkowy wieczór odpowiadam krótko - ŁKS ! Uważam, że na Alei Unii Lubelskiej padnie wynik 1:0 dla gospodarzy. Skromne, bo skromne, ale to zawsze zwycięstwo i kolejne 3 oczka dopisane do ligowych punktów, a co za tym idzie - prowadzących do utrzymania w Ekstraklasie.
Powodzenia.
ŁKS Łódź - Cracovia Kraków 1 @ 2,5
ŁKS Łódź - Cracovia Kraków under 2,5 @ 1,45
Dla odważnych:
ŁKS Łódź - Cracovia Kraków under 1,5 @ 2,55
Sportingbet
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna, T-Mobile Ekstraklasa
Spotkanie: ŁKS Łódź - Cracovia Kraków
Typ: 1
Kurs: 2.5
Bukmacher: Betsafe
Analiza: Nie trzeba być znawcą by wiedzieć że obie drużyny są kandydatami do spadku. Mecz bezpośredni pomiędzy dwiema ostatnimi drużynami zawsze jest &quot;grą o sześć punktów&quot;. Jeśli ŁKS marzy o utrzymaniu się to nie ma innej opcji jak wygranie tego meczu. Oglądałem mecz z Legią i byłem pod wrażeniem gry eŁKaeSiaków. Nie wyglądali na klub mający tarapaty finansowe. Co prawda przegrali ale chyba jednak zachowali twarz. Cracovia zaś moim zdaniem nie zasługuje na utrzymanie. To już któryś z kolei sezon gdy pod koniec sezonu Pasy ratują honor i się utrzymują. Przyznaje, kibicuje ŁKSowi więc moja analiza nie jest zbytnio obiektywna, jednak i tak ŁKS jest faworytem tego spotkania, tak sądzę. Drużyna zaczyna się zgrywać, niedawno dostała bazę treningową o czym poinformował menedżer Świerczewski w programie Cafe Futbol. W ŁKSie nie brakuje dobrych zawodników którzy chcą coś udowodnić. Maciej Iwański, Marek Saganowski, Wojciech Łobodziński - to są znane nazwiska w polskim futbolu. W Cracovii zaś pojawił się nowy trener - Tomasz Kafarski. Czy zdąży wpoić zawodnikom swoją filozofię gry? Śmiem wątpić.
Co do absencji - w ŁKSie nie zagra Robert Szczot (4/0) a także dwóch Marcinów: Adamski (5/0)oraz Smoliński (13/0), Cracovii w tym meczu nie pomogą Aleksiejs Visnakovs (15/1), Aleksandru Suworow (12/2) i Arkadiusz Radomski (15/0). Zadebiutuje natomiast Sebastian Szałachowski, ex-zawodnik ŁKSu, jednak wątpliwe by przez tak krótki okres czasu zdążył się zgrać z zespołem. W pierwszym meczu między tymi drużynami, ŁKS pokonał Cracovię na stadionie przy ulicy Kałuży - 1:0 po bramce Antoniego Łukasiewicza. Jestem przekonany że zawodnicy wiedzą że to jest najważniejszy mecz w tym sezonie i zaangażowaniem nie będą ustępowali pilkarzom Arsenalu we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów. Typuję wynik 2:0 dla ŁKSu, kurs ciekawy i myślę że wart ryzyka.
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Liga polska to jak by nie patrzyć liga underowa. Daleko polskiej ekstraklasie do ligi holenderskiej czy do hitowych meczy Ligue1 pod względem ilości goli. W piątek zobaczymy najciekawiej zapowiadający się mecz T-Mobile Ekstraklasy - na Reymonta przyjeżdża Lech. W Polsce mecze &quot;na szczycie&quot;, mowa o spotkaniach pomiędzy Wisłą, Legią i Lechem, nie obfitują w dużą ilość goli. W obu zespołach na ławkach zasiądą nowi trenerzy. W Wiśle udany debiut zaliczył Michał Probierz, w zespole z Poznania jako trener zadebiutuje Mariusz Rumak. Nie liczyłbym w Lechu na efekt &quot;nowej miotły&quot;, wątpię, że piłkarze zagrali przeciwko Bakero w ostatnich meczach, myślę, że Hiszpan źle przygotował ich w zimie, nie umiał ustawić w meczach wiosennych i nie dogadywał się z nimi (przez tłumacza oczywiście). Rumak, jak zresztą żaden trener, nie zmieni zespołu w tydzień czy dwa. Może podjąć kilka decyzji personalnych, ale złego przygotowania i braku motoryki nie zaćmi. W drużynie spod Wawelu w ostatnim meczu wiele rzeczy wyglądała w miarę dobrze, choć nie wiadomo jak potoczyłby się mecz, gdyby niesłuszny karny. Wisła zgarnęła trzy punkty, Probierz zgarnął pochwały i wszyscy są zadowoleni. Teraz mecz u siebie, przed własną publicznością, a dodatkowa motywacja będzie na pewno, bo przyjeżdża Lech. Obrona Kolejorza nie prezentuje się korzystnie na początku tej rundy. Stoperzy są tragiczni (i Arboleda i Kamiński), boki też nie najlepsze. Henriquez nie ma motywacji do dobrej gry, bo brak mu konkurenta na jego pozycję. Rundnevs wydaje się utrzymywać wysoką formę, ale sam meczu nie wygra. W Wiśle &quot;dziadki nie grali ostatnio źle, Kew strzelił nawet bramkę. Zagrali na zero z tyłu więc jest ok. Jovanović to typowy walczak, który nie odpuszcza żadnej piłki i nieźle radzi sobie z grą do przodu. Diaz zresztą również. Jedynie Michał Czerwony, Czekaj oczywiście, zalicza coraz to gorsze mecze. Oczywiście nie tylko ze swojej winy, bo w Liege to Nunez wpakował go w bagno, ale z Koroną mógł zachować się lepiej. Ofensywa Białej Gwiazdy wygląda dobrze do czasu odkrycia ostatniej karty w talii - Genkova. Nieskuteczny. To jego wada, którą ciężko będzie już wyeliminować. Iliev ma fajny drybling, ale na tym się kończy, Nunez dobre, ale lekkie uderzenie z dystansu, Kirm jest nieskuteczny do potęgi, a Małecki został odsunięty od składu. Jednynie Biton sprawia dobre wrażenie. Na szczęście Probierz będzie chyba zmuszony do wystawienia Dudu, bo Genkov ma gorączkę i raczej nie zagra. Za to na boisku zobaczymy prawdopodobnie Maora Meliksona, który będzie gotów do gry. Wszystkie czynniki wskazują na to, że mecz skończy skromnym wynikiem. Goli nie powinno paść dużo, a jeśli już padną to raczej powinna strzelać je Wisła.
Wisła Kraków - Lech Poznań / 1 - 2,00 ⛔ 0:0
Wisła Kraków - Lech Poznań / poniżej 2,5 gola - 1,47 ✅ 0:0
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom