>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

26 Kolejka Premier League 25.02-26.02.2012

Status
Zamknięty.
kha1 40

kha1

Użytkownik



(screen z Betsson.com)
26. kolejka przed nami, a w niej moim zdaniem co najmniej kilka spotkań o których warto podyskutować w sensie piłkarskim. Z jednej bowiem strony jest mecz, który wybiorę do analizy - Newcastle kontra Wolves, z drugiej natomiast chociażby rywalizacja słabego ostatnio Arsenalu z Tottenhamem.

Inna sprawa, że nie licząc kursu za City, wszystkie wydają się dosyć wysokie, warto więc chyba spróbować.

Zachęcam do dyskusji ;)
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Mecz: Newcastle United vs Wolverhampton
Bukmacher: Betsson
Kurs: 2,33 (zwycięstwo gospodarzy, dwiema bramkami, lub więcej)
Analiza: Newcastle ma w tym sezonie &quot;to coś&quot;. Zakupy się sprawdziły, żeby nie powiedzieć, że w ogóle wystrzeliły umiejętnościami i zaangażowaniem. Rezultaty, które osiągają podopieczni Pardewa są tak dobre, że klub zajmuje wysokie, szóste miejsce. Jego droga do top four też wydaje się ciągle otwarta. Mają jednak w całej tej machinie jedną wadę - pewną nieprzewidywalność. Potrafią bowiem pięknie wygrać, ale potrafią też dostać solidny omłot (0:5 z Tottenhamem i 2:5 z Fulham w ostatnich tygodniach). Ogólnie jednak - warto pochwalić. Mają na koncie 36 strzelonych bramek, ale zważywszy na fakt sprowadzenia Papissa Cisse, wydaje się, że będzie ich w krótkim czasie sporo więcej.
Innym aspektem jest tu oczywiście totalny brak formy piłkarzy z Wolves. Nie dość, że przegrali 3 z 4 ostatnich spotkań, to do tego stracili w nich aż 12 bramek! Doprowadziło to zresztą do zwolnienia ich szkoleniowca...
W całej lidze tylko trzy kluby straciły więcej goli, niż team z Molineux Stadium. Dla mnie więc niemal oczywiste jest, że NUFC to wygra, i to nie mniej niż dwiema bramkami, szczególnie, że pewnie zobaczymy w ataku duo Ba-Cisse.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Inna sprawa, że nie licząc kursu za City, wszystkie wydają się dosyć wysokie, warto więc chyba spróbować.
I wg mnie na Chelsea zupełnie nieopłacalny do ryzykowania. Chelsea mają teraz ważny dwumecz z wymagającym Napoli w LM. LM to już chyba tylko co pozostało The Blues w tym sezonie. W lidze nie ma szans , FA Cup nie potrafili wygrać u siebie z Birmingham i teraz jadą na powtórzony mecz ( ciężko będzie awansować) do tego kiepska dyspozycja. Bolton trudna do rozgryzienia drużyna , kurs do ryzyka zupełnie nie adekwatny ;)
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
VS

Newcastle

Od razu z grubej rury bo to sie rzuca w oczy najbardziej - na ostatnie 5 spotkan 3 zwyciestwa i 2 porazki. Bilans trzeba przyznac calkiem dobry tylko czy ktos tak wlasciwie przyjrzal sie tym zwyciestwom Srok ? Osobiscie ogladalem mecz Castle z QPR (stawialem zreszta na gosci 2 dnb). Ogladalem rowniez wieksza czesc potyczki przeciwko AV. I wnioski sa proste - oba te zwyciestwa sa niezasluzone dla ekipy Srok ! Ba, wygrana z Blackburn 0-2 na Ewood Park rowniez jest mocno naciagana dzieki samobojowi Danna w 12 minucie oraz juz w doliczonym czasie gry (kiedy to de facto Rovers od dobrych 10 min cisneli pole karne Srok i mus nie mus musieli sie otworzyc) bramce Obertana. Przyjrzyjmy sie dokladnie swietnym statystykom z tych 3 spotkan (dane ze strony Guardian):

- Newcastle 1-0 QPR

Strzaly na bramke 11 - 15
Celne strzaly w swiatlo bramki 1 - 6

- Blackburn 0-2 Newcastle

Strzaly na bramke 26 - 9 !!!
Celne strzaly w swiatlo bramki 5 - 3

- Newcastle 2-1 Aston Villa

Strzaly na bramke 18 - 14
Celne strzaly w swiatlo bramki 3 - 7

Ani razu Sroki nie oddaly wiecej strzalow w swiatlo niz rywal, a jednak za kazdym razem 3 pkty wpadaly na ich konto. Mnostwo szczescia, po prostu kumulacja. Dodac tylko jeszcze, kto widzial debiutancka bramke P.D.Cisse przeciwko Aston Villi na 2-1 - takie gole nie padaja codziennie.

Forma gospodarzy ktora rysuje sie z pozycji tabeli i ostatnich spotkan, jest falszywa. Najlepiej chyba uwidaczniaja to mecze na Craven Cottage (5-2) oraz White Hart Lane (5-0).

Wolves

Ostatnio znowu Wilki mnie rozczarowaly... Srogi lomot od West Bromu (2-5) ale i tak nie zniecheca mnie do siebie tak latwo. Za dobrze znam mozliwosci i potencjal tej ekipy, ktora w momentach najmniej oczekiwanych (patrz wysokie kursy) potrafi zrobic taka niespodzianke, o ktorej nikt nawet nie pomarzy.

Przede wszystkim ma byc nowy manago - i to jest dla mnie swietna wiadomosc. W gre wchodzi juz prawdopodobnie tylko Steve Bruce co jest jeszcze lepsza nowina. Wilki co prawda u siebie graja dno - porazki z AV 2-3, 0-3 z Poolem czy 1-5 z WBA - wiec zadaje sobie w myslach jedno pytanie ? Czy mozna spasc jeszcze nizej ? Czy dno nie zostalo juz wlasnie osiagniete ?

Mecz na Sports Direct Arena

Nie raz, nie dwa, a bardzo czesto jestesmy swiadkami sytuacji, w ktorej do kompletnie rozbitego zespolu wchodzi nowy, swiezy umysl i 1 mecz jest dalej kleska. Ale nie raz i nie dwa mamy sytuacje, ze nowa postac w kilka dni potrafi zmienic oblicze zespolu o 180 stopni. I to jest moja mysl przewodnia. Wilki upadly juz bardzo nisko wiec przyjscie nowego coacha moze jedynie podbudowac ten zespol. A sa to walczaki jakich naprawde malo w EPL.

Pierwsze spotkanie na Molineux i 1-2 dla gosci. Niby normalny wynik, nic w tym podejrzanego akurat nie widze (nie to co 0-3 z QPR bo to byla przesada). Ale znowu przywolam statystyki i co ?

Strzaly na bramke 28 - 13
Celne strzaly w swiatlo bramki 7 - 5

Przewagi w groznych strzalach moze miazdzacej nie ma, ale Wilki stworzyly sobie 2 razy wiecej sytuacji strzeleckich. I przegraly 1-2...

Ten typ to tak polowicznie uklad-polowicznie czysto sportowa zagrywka. Moje oczy nie wierza w te wyniki ktore ostatnio osiagaja Sroki bo sa po prostu zbyt szczesliwe. Kurs na gospodarzy (ok. 1,55) w tym obliczu to jakas kleska i katastrofa ;) Goscie beda natchnieni nowa postacia na lawce (wkoncu po 5,5 roku McCarthy pozegnal sie z Wilkami) dlatego jestem przekonany, ze Sroki tego meczu nie wygraja. I na koniec takie male, spiskowe pytanie : czy oplaca sie wogole Srokom wygrywac ten mecz po tak zalosnym kursie ? Wedlug mnie nie oplaca sie ???? W opcji dnb bo remisu nie wykluczam, a handicap na gosci jak zwykle dla satysfakcji za czastkowa czesc kapitalu.

Newcastle - Wolves 2 dnb @ 4,90 Nordicbet

Newcastle +1 - Wolves 2 @ 13.50 Betsafe
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
I wg mnie na Chelsea zupełnie nieopłacalny do ryzykowania.;)
Obstawianie na Chelsea jest teraz w ogóle straszliwie ryzykowne. Co prawda nie oglądam ich spotkań, ale z wypowiedzi piłkarzy i trenera jasno widać, że tam ciągle trwa ten proces odmładzania kadry, wprowadzanych jest wiele zmian na raz i w tej chwili nie wychodzi im to najlepiej. Moga urwać punkty każdemu, ale równie dobrze mogą je głupio stracić.
Chelsea być może jest jedynym klubem w PL na który nie stawiałbym w ogóle.
 
bo86bo 6,3K

bo86bo

Użytkownik
Jak mowa o Chelsea moim zdaniem warto pograć jakieś handi na Bolton, ten kurs to nie porozumienie i owszem Chelsea wygrać może ale nie więcej jak 2-0. Do tego moim zdaniem Bolton będzie chciał pokazać pazur, w końcu to Bolton opuścił Cahill na rzecz Chelsea. Do tego jest niepisana zasada, nie gra się na drużyny,które grały na wyjeździe w Europie. Chelsea moim zdaniem skupi się na FA CUP i LM, bo w lidze już nic nie zwojuje wielkiego a &quot;czwórkę&quot; pewnie osiągną bo znając życie Arsenal sam siebie wyeliminuje z walki o wyższe cele.
 
kieran 2,8K

kieran

Użytkownik
bo znając życie Arsenal sam siebie wyeliminuje z walki o wyższe cele.
Oni już to zrobili.

Polecam brać kurs na Tottenham. Arsenal gra tragicznie, żadnego pomysłu na grę, na dodatek obrona Kanonierów jest zdziesiątkowana. Koguty pomimo słabego spotkania w Pucharze Anglii zawsze dają 100 % w derbach i tym razem na pewno nie odpuszczą. Bardzo lubię Arsenal, ale po prostu nie widzę tutaj innego rezultatu niż zwycięstwo gości. Na Koguty jest już 2,80, ja miałem okazję pobrać za 3,05. Potem postaram się coś więcej napisać o tym meczu, jednak tak jak powiedziałem - Wenger nie potrafi ułożyć tego składu, urazów nabawiło się kilku graczy (Ramsey i Squillaci to raczej wzmocnienia), lecz przykład wystawiania w każdym meczu tragicznego Walijczyka wykazuje kompletną bezradność francuskiego trenera.
 
17nani 6

17nani

Użytkownik
Bardzo ciekawa kolejka biorąc pod uwagę kursy na dane zespoły. Ja na tapetę biorę trzy mecze które wg mnie są naprawdę bardzo interesujące.

Newcastle - Wolverhampton
Newcastle?? Jak dla mnie czarny koń sezonu 2011/12. Naprawdę jestem pod wrażeniem ich gry no i samego trenera Pardewa. Transfery super!! Chyba nawet sam nie liczył na to że nowi jak wystrzelą z formą. Tutaj Kylu88 coś wspomniał że zwycięstwo niezasłużone, jakiś gol samobójczy, ja wiem że to trochę kuje w oczy ale zwycięzców się nie sądzi. Jak dla mnie naprawdę grają fajną piłkę lecz nie prezentują stałej i równej formy( potrafią wygrać 3:0 z ManUtd, a dwa mecze później dostał łomot od Fulham). NUFC na 12 meczy u siebie wygrała 7, zremisowała 3 i przegrała tylko 2 mecze( z Chelsea i West Bromwich)
Wolverhampton?? No cóż ja od początku skreślałem tą ekipę w tym sezonie i jako pierwszą typowałem właśnie ją do spadku. Obecnie 18 miejsce. Na 25 meczy wygrała 5( co jak dla mnie to i tak niezły wynik) zanotowała 6 remisów i aż 14 porażek. Ostatnie pięć meczy to 1 zwycięstwo, 1 remis i 3 porażki. Grają na wyjeździe co raczej kompletnie przekreśla ich szanse nawet na 1 punkt. Na obcych boiskach wygrali tylko 2 razy i zremisowali 4 na 12 spotkań.
Jak dla mnie faworytem i to bardzo zdecydowanym jest Newcastle.
Mój typ : 1 Kurs 1,55

Norwich - Manchester United

Norwich?? Solidna drużyna, czego najlepszym przykładem jest ich bardzo dobre 8 miejsce w lidze. Na Carrow Road gra się naprawdę ciężko, na 12 spotkań u siebie wygrali 5 razy, zremisowali 4 i przegrali 3 mecze, co daje mi dobry wynik 19 pkt zdobytych u siebie.
Manchester United?? No cóż, oni po prostu muszą wygrać, nie mają innego wyjścia. Teraz muszą wygrywać z każdą drużyną jeśli chcą wyprzedzić CITY. Mecz w Lidze Europejskiej napewno Ferguson potraktuje troszkę ulgowo( według mnie skład będzie bardzo eksperymentalny, da zagrać młodym, a tych najlepszych będzie szykował na poniedziałek). Red Devil z meczu na mecz grają coraz lepiej a po tym małym kryzysie już śladu nie widać, co pokazuje ostatnie 5 meczy w lidze, 4 zwycięstwa i remis, a mecze naprawdę bardzo cięzkie:
MU - Bolton 2:0
Arsenal - MU 1:2
MU - Stoke 2:0
Chelsea - MU 3:3
MU - Liverpool 2:1
Chodź na pierwszy rzut oka ManUtd powinno wygrać gładko, to jednak nie będzie to spacerek dla chłopców z OT ale Ferguson nie pozwoli na to żeby rywal zza miedzy cieszył się z mistrzostwa i zrobi wszystko żeby wygrać każdy mecz.
Mój typ: 2 kurs - 1,53
Chelsea - Bolton
The Blues kompletnie rozsypani. Pan Andre Villas-Boas chyba troszkę się przeliczył. Miał być drugi The special One a co jest??? KLAPA. On nie ma pomysłu na grę a to 5 miejsce to zasługa tylko i wyłącznie piłkarzy. Ostatnie 5 meczy:
Chelsea - Sunderland 1:0
Norwich - Chelsea 0:0
Swansea - Chelsea 1:1
Chelsea - ManUtd 3:3
Everton - Chelsea 2:0
Bolton?? Ten sezon napewno nie będzie udany. Jak narazie 19 miejsce w tabeli. Muszą się bronić jeśli chcą się utrzymać. Ostatnie 5 meczy pokazuje że są w stanie osiągać dobre rezultaty:
MU - Bolton 3:0
Bolton - Liverpool 3:1
Bolton - Arsenal 0:0
Norwich - Bolton 2:1
Bolton - Wigan 1:2
Może to nie są wymarzone rezultaty ale wygrana z Liverpoolem i remis z Arsenalem dają nadzieję na utrzymanie się w lidze.
Mecz Będzie napewno bardzo ciekawy, no i kursy kuszą żeby zagrać ale ten mecz jest bardzo ryzykowny. Jak dla mnie Bolton ma szanse i to duże na wywiezienie przynajmniej 1 pkt. Ja zaryzykuje i zagram ten mecz.
Mój typ: x2 Kurs 3,59( kurs z bet-at-home )
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Oni już to zrobili.
Polecam brać kurs na Tottenham. Arsenal gra tragicznie, żadnego pomysłu na grę, na dodatek obrona Kanonierów jest zdziesiątkowana. Koguty pomimo słabego spotkania w Pucharze Anglii zawsze dają 100 % w derbach i tym razem na pewno nie odpuszczą.
Popieram kolegę. Oglądałem ostatnie dwa mecze Kanonierów i muszę z przykrością przyznać, że nie grali tak słabo jeszcze nigdy odkąd interesuje się PL. Na to się przykro patrzy, więc o ile nie zbiorą się nagle, co byłoby cudem, to Spurs powinno sobie poradzić bez większego trudu.
 
K 7

krem_do_stop-

Użytkownik
Czekam na więcej waszych wypowiedzi na temat meczu Newcastle z Wolverhamptonem. Biorę pod uwagę każdą waszą wypowiedź co przeważnie prowadzi do utraty dobrego kursu ???? Osobiście zastanawiam się nad zakładem NUFC (-1) - X kurs fajny. Sroki grają ładnie tracąc mało punktów u siebie z drużynami słabszymi co owocuje ich miejscem w tabeli. Wolves do takich należy. Niektórzy będą szukać value w tym spotakniu argumentując to, że NUFC zdobywa bramki fartem i nie powinni wygrywać(pozwolę sobie nie komentować). Sam Demba Ba zdobył 16 bramek więc widać, że jest w formie. Kontuzjowany jest Leon Best, ale zastąpi go Shola Ambeobi, który lubi grać w duecie z Dembą (sporo mu asystuje). Do drużyny gospodarzy wraca zawieszony Cabaye oraz kontuzjowany Ryan Taylor. Wg mnie Sroki powinny wygrać, lecz nieznacznie
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
Czekam na więcej waszych wypowiedzi na temat meczu Newcastle z Wolverhamptonem. Biorę pod uwagę każdą waszą wypowiedź co przeważnie prowadzi do utraty dobrego kursu ???? Osobiście zastanawiam się nad zakładem NUFC (-1) - X kurs fajny. Sroki grają ładnie tracąc mało punktów u siebie z drużynami słabszymi co owocuje ich miejscem w tabeli. Wolves do takich należy. Niektórzy będą szukać value w tym spotakniu argumentując to, że NUFC zdobywa bramki fartem i nie powinni wygrywać(pozwolę sobie nie komentować). Sam Demba Ba zdobył 16 bramek więc widać, że jest w formie. Kontuzjowany jest Leon Best, ale zastąpi go Shola Ambeobi, który lubi grać w duecie z Dembą (sporo mu asystuje). Do drużyny gospodarzy wraca zawieszony Cabaye oraz kontuzjowany Ryan Taylor. Wg mnie Sroki powinny wygrać, lecz nieznacznie
A ja sobie pozwole skomentowac ???? Grajac na Sroki po takim kursie (dla mnie osobiscie zenujacym) pokazujecie, ze nie macie nawet zielonego pojecia o podstawach statystyki ;) Castle wygralo juz 3 mecze domowe z rzedu co na tego pokroju ekipe jest wyczynem godnym pozazdroszczenia a kurs powinien byc w okolicach 2,00 tak na oko.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
A ja sobie pozwole skomentowac ???? Grajac na Sroki po takim kursie (dla mnie osobiscie zenujacym) pokazujecie, ze nie macie nawet zielonego pojecia o podstawach statystyki ;) Castle wygralo juz 3 mecze domowe z rzedu co na tego pokroju ekipe jest wyczynem godnym pozazdroszczenia a kurs powinien byc w okolicach 2,00 tak na oko.
A dlaczego od razu uważasz, że osoby które grają w tej kolejce na Newcastle nie mają pojęcia o podstawach statystyki ? To, że wygrali u siebie 3 mecze pod rząd świadczy tylko o tym, że są w bardzo dobrej formie. Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie mecze Premier League rozegrane na własnym stadionie to Sroki są w tej klasyfikacji na 5 miejscu. Jeśli wzięlibyśmy natomiast pod uwagę mecze rozegrane na wyjeździe to Wolverhampton plasuje się na odległej 17 pozycji - kolejny argument przemawiający za ekipą z Newcastle. Oczywiście prędzej czy później każda seria dobiegnie końca ale jeśli mielibyśmy iść Twoim tokiem myślenia to nie powinniśmy obstawiać żadnego meczu z drużyną, która ma dobrą passę ponieważ kiedyś ona się musi skończyć. Jedziemy dalej - uważasz, że kurs 1,55 na taką drużynę jest żenujący ? A po czym wnosisz ? Według mnie kursy są ustawione prawidłowo. Z jakiej paki kurs miałby być w granicach 2,00 na ekipę gospodarzy ? Przecież widać, że ewidentnym faworytem w tym spotkaniu jest Newcastle więc nie wiem skąd pomysł na kurs 2,00. Jeśli chodzi o H2H na podstawię pięciu ostatnich meczy między tymi drużynami to są to 2 zwycięstwa Newcastle i 3 remisy przy czym 2 z tych 3 remisów miały miejsce kolejno w 2003 i 2004 r. W ubiegłym sezonie w pierwszym meczu na stadionie Wolverhampton padł remis 1:1, natomiast w rundzie wiosennej to ekipa z St. James&#39; Park była zdecydowanie lepsza rozbijając rywali 4:1. W obecnym sezonie ponownie Newcastle było górą wygrywając na wyjeździe 2:1 tak więc nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy nie upatrywać zdecydowanego faworyta właśnie w nich. No ale Ty zapewne odbijesz zaraz piłeczkę w drugą stronę i napiszesz, że &quot;kiedyś musi się skończyć ta passa&quot;. Oczywiście masz racje, że kiedyś musi ale pamiętaj, że kto nie gra ten nie wygrywa. I ja w tym przypadku biorąc pod uwagę wszystkie argumenty, a także to, że Sroki mają w składzie świetnie dysponowanego Dembe Ba, który strzela jak na zawołanie zdecydowanie stawiam na drużynę prowadzoną przez Alana Pardew.

Spotkanie : Newcastle United - Wolverhampton Wanderers 2:2 ⛔
Typ : Newcastle United
Kurs : 1,55
Bukmacher : bet-at-home
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
A dlaczego od razu uważasz, że osoby które grają w tej kolejce na Newcastle nie mają pojęcia o podstawach statystyki ? To, że wygrali u siebie 3 mecze pod rząd świadczy tylko o tym, że są w bardzo dobrej formie. Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie mecze Premier League rozegrane na własnym stadionie to Sroki są w tej klasyfikacji na 5 miejscu. Jeśli wzięlibyśmy natomiast pod uwagę mecze rozegrane na wyjeździe to Wolverhampton plasuje się na odległej 17 pozycji - kolejny argument przemawiający za ekipą z Newcastle. Oczywiście prędzej czy później każda seria dobiegnie końca ale jeśli mielibyśmy iść Twoim tokiem myślenia to nie powinniśmy obstawiać żadnego meczu z drużyną, która ma dobrą passę ponieważ kiedyś ona się musi skończyć. Jedziemy dalej - uważasz, że kurs 1,55 na taką drużynę jest żenujący ? A po czym wnosisz ? Według mnie kursy są ustawione prawidłowo. Z jakiej paki kurs miałby być w granicach 2,00 na ekipę gospodarzy ? Przecież widać, że ewidentnym faworytem w tym spotkaniu jest Newcastle więc nie wiem skąd pomysł na kurs 2,00. Jeśli chodzi o H2H na podstawię pięciu ostatnich meczy między tymi drużynami to są to 2 zwycięstwa Newcastle i 3 remisy przy czym 2 z tych 3 remisów miały miejsce kolejno w 2003 i 2004 r. W ubiegłym sezonie w pierwszym meczu na stadionie Wolverhampton padł remis 1:1, natomiast w rundzie wiosennej to ekipa z St. James&#39; Park była zdecydowanie lepsza rozbijając rywali 4:1. W obecnym sezonie ponownie Newcastle było górą wygrywając na wyjeździe 2:1 tak więc nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy nie upatrywać zdecydowanego faworyta właśnie w nich. No ale Ty zapewne odbijesz zaraz piłeczkę w drugą stronę i napiszesz, że &quot;kiedyś musi się skończyć ta passa&quot;. Oczywiście masz racje, że kiedyś musi ale pamiętaj, że kto nie gra ten nie wygrywa. I ja w tym przypadku biorąc pod uwagę wszystkie argumenty, a także to, że Sroki mają w składzie świetnie dysponowanego Dembe Ba, który strzela jak na zawołanie zdecydowanie stawiam na drużynę prowadzoną przez Alana Pardew.

Spotkanie : Newcastle United - Wolverhampton Wanderers
Typ : Newcastle United
Kurs : 1,55
Bukmacher : bet-at-home
No widzisz, wlasnie to co przywolales to czyste liczby i nic wiecej ;) A ogladales chociaz ostatnie mecze Srok ? Jak oni sie prezentuja ? Wedlug mnie prezentuja sie beznadziejnie i wygrywali - i nie osadzam ich za to - bardzo szczesliwie. A idac dalej to tak - czym dluzsza seria wygranych i kurs na ekipe mniejszy - tym bardziej trzeba grac przeciwko, to jest chyba logiczne ;)

Masz racje, kto nie gra ten nie wygrywa - ja po prostu wole wierzyc w Wilki i prawie 4xkrotnie pomnozyc kase, niz liczyc juz z gory na &quot;swietne&quot; Sroki po 1,55. A jak bedzie, w sobote o 18 sie dowiemy ????
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
No widzisz, wlasnie to co przywolales to czyste liczby i nic wiecej ;) A ogladales chociaz ostatnie mecze Srok ? Jak oni sie prezentuja ? Wedlug mnie prezentuja sie beznadziejnie i wygrywali - i nie osadzam ich za to - bardzo szczesliwie. A idac dalej to tak - czym dluzsza seria wygranych i kurs na ekipe mniejszy - tym bardziej trzeba grac przeciwko, to jest chyba logiczne ;)

Masz racje, kto nie gra ten nie wygrywa - ja po prostu wole wierzyc w Wilki i prawie 4xkrotnie pomnozyc kase, niz liczyc juz z gory na &quot;swietne&quot; Sroki po 1,55. A jak bedzie, w sobote o 18 sie dowiemy ????
Oglądałem - w przeciwnym wypadku nie prowadziłbym z Tobą dyskusji ponieważ nie lubię się wypowiadać na temat o którym nie mam pojęcia. Może nie prezentują się jakoś wybitnie ale na pewno nie powiedziałbym, że beznadziejnie. Bo gdyby tak było to nie zajmowaliby wysokiego 6 miejsca z trzema punktami przewagi nad Liverpoolem, a tracąc tylko jeden punkt do Chelsea i Arsenalu. Faktem jest, że te trzy drużyny prezentują się w tym sezonie wyjątkowo słabo (zwłaszcza The Blues) ale nie możemy też ujmować Newcastle, które gra naprawdę solidnie.
Owszem, logiczne jest to, że im dłuższa seria wygranych tym kurs na daną drużynę jest mniejszy ale akurat ten argument nie przemawia do mnie na tyle żeby postawić na zwycięstwo Wilków, nawet X2.
Każdy ma własny pogląd na ten mecz i tak jak mówisz - jak będzie zobaczymy jutro ????
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
A ja sobie pozwole skomentowac ???? Grajac na Sroki po takim kursie (dla mnie osobiscie zenujacym) pokazujecie, ze nie macie nawet zielonego pojecia o podstawach statystyki ;) Castle wygralo juz 3 mecze domowe z rzedu co na tego pokroju ekipe jest wyczynem godnym pozazdroszczenia a kurs powinien byc w okolicach 2,00 tak na oko.
Chłopcze jedyną osobą która pokazuje że nie ma pojęcia o statystyce jesteś niestety ty. Mamy tutaj do czynienia ze zdarzeniami niezależnymi i to że ktoś wygrał 3 mecze z rzędu nie zmniejsza jego szansy na zwycięstwo w kolejnym. To tak jak ci wszyscy &quot;geniusze&quot; którym się wydaje że znaleźli super-sposób-na-ruletkę bo jak wypadnie 5 razy pod rząd RED to jest większa szansa że w kolejnym będzie BLACK* (a w rzeczywistości jest dokładnie taka sama czyli 18/37).[albo geniusze którzy płyną na peffnej_progresji_na_x) Kurs jest wystawiony prawidłowo , Sroki grają u siebie a w dodatku są w dużo lepszej formie niż Wilki.
ja po prostu wole wierzyc w Wilki i prawie 4xkrotnie pomnozyc kase, niz liczyc juz z gory na &quot;swietne&quot; Sroki po 1,55. A jak bedzie, w sobote o 18 sie dowiemy
Ja tam wolę wygrać po 1,20 niż przegrać po 20,00. Jakoś mówienie &quot;prawie wygrałem XXX&quot; mnie nie podnieca.
*w psychologii doczekało się to nawet nazwy &quot;złudzenie gracza&quot;(gambler&#39;s fallacy) :cool:
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
Chłopcze jedyną osobą która pokazuje że nie ma pojęcia o statystyce jesteś niestety ty. Mamy tutaj do czynienia ze zdarzeniami niezależnymi i to że ktoś wygrał 3 mecze z rzędu nie zmniejsza jego szansy na zwycięstwo w kolejnym. To tak jak ci wszyscy &quot;geniusze&quot; którym się wydaje że znaleźli super-sposób-na-ruletkę bo jak wypadnie 5 razy pod rząd RED to jest większa szansa że w kolejnym będzie BLACK* (a w rzeczywistości jest dokładnie taka sama czyli 18/37).[albo geniusze którzy płyną na peffnej_progresji_na_x) Kurs jest wystawiony prawidłowo , Sroki grają u siebie a w dodatku są w dużo lepszej formie niż Wilki.



Ja tam wolę wygrać po 1,20 niż przegrać po 20,00. Jakoś mówienie &quot;prawie wygrałem XXX&quot; mnie nie podnieca.

*w psychologii doczekało się to nawet nazwy &quot;złudzenie gracza&quot;(gambler&#39;s fallacy) :cool:


Tak kolego ;) A teraz pewne fakty :

- ruletka, karty, kosci, i tak dalej to przedmioty, ktore nie posiadaja umyslu, duszy, miesni. To odroznia nas ludzi od przedmiotow. Dlatego piszac o zdarzeniach niezaleznych w kartach czy ruletce gdzie mamy do czynienia z przedmiotami masz racje. Ale tutaj na boisku graja ludzie ;) I kazdy kolejny mecz to wieksze zmeczenie psychiczne, wypalenie materialu badz po prostu znudzenie. I to tez nalezy uwzglednic przynajmniej mi sie tak wydaje...

Przejrzyj sobie z 5-7 kolejek wstecz moje typy, to zobaczymy kto ma &quot;zludzenie gracza&quot; ;]
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 0

krisis90

Użytkownik
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
Osobiście stawiam na remis.
Uzasadnienie: bo to jest premier ligue ;)
My nie będziemy płakać jak nam nie wpadnie, bo i tak dorobimy to innymi betami.

Co do stawiania kursów poniżej 1.7 przy zdarzeniach 3-drogowych to jak dla mnie pójście na łatfizne i ogólna żenuaa...
I to jest jedyna recepta na kase w EPL ! Jak nie wpadna mi dzis Wilki po 4,90 czy bede plakal ? Absolutnie bo to bylo totalne ryzyko. Ale nastepnym razem bede gral tez tak przeciwko smiesznym kursom 1,5-1,7 i to predzej czy pozniej da mi kase. Taki jest system bukmacherski ;)

VS


West Bromwich

Ekipa ktora na wyjazdach w zeszlym sezonie miala bilans 4-5-10 a wiec zaden rewelacyjny. Ktorej manager Hodgson ma przypisana metke, ze nie potrafi grac spotkan na wyjezdzie (za jego kandecji w Fulham czy nawet pozniej w chwilowym epizodzie w Liverpoolu bylo to doskonale widac). A jednak to co wyprawiaja gracze Torebeczek w tym sezonie to jakas &quot;magia&quot;. Juz na chwile obecna bilans 6-3-4 z dala od domu to naprawde przyzwoity wynik. Niestety wszystko to kosztem spotkan domowych, w ktorych tylko 2 zwyciestwa i 2 remisy.
Ostatnie spotkanie i pogrom miejscowe rywala 1-5. Myslalem i obstawialem zreszta, ze inaczej zakonczy sie ten pojedynek no ale coz, Premier League zweryfikowala moje poglady w sposob dosyc brutalny ;) Wynik napewno zasluzony aczkolwiek przy stanie 1-3 Wilki juz totalnie stanely i czekaly na gwizdek, co widac po niecheci i bezradnosci obrony przy 2 kolejnych golach. Przegrac 1-3 czy 1-5 - widocznie nie robilo to az tak wielkiej roznicy w glowach pilkarzy McCarthiego...

Sunderland

Pod wodza Oneilla Czarne Koty graja pilke maksymalna tzn. osiagneli poziom najwyzszy na jakim moga grac. Na ostatnie 11 spotkan tylko 3 porazki i to z najsilniejszymi (Spurs 1-0, CFC 1-0, AFC 2-1). W miedzyczasie swietna sensacja na Stadium of Light i 1-0 dla gospodarzy tym razem przeciwko Citizens. Sporo wygranych ma juz na swoim koncie Oneill z Kotami ale zastanawiaja mnie troche te wygrane pod katem rywala. Martin to &quot;stary wyga&quot; w EPL i naprawde inteligentny manager. Z tych wszystkich wygranych dotychczas byly to 3 pkty m.in. przeciwko az 3 beniaminkom (QPR, Norwich, Swansea). Dla takiego eksperta to nie jest trudna sprawa rozszyfrowac nowicjuszy w tak ciezkiej lidze. Oprocz tego dochodzi 4-1 z Wigan (czyli uklad 3za3 bo wczesniej Sunder oddal 1-2 mecz u siebie).

Mecz na The Hawthorns

Na przeciwko siebie stana 2 bardzo doswiadczeni managerowie - Hodgson i Oneill. Sunderland przyjedzie podbudowany ostatnimi wynikami, jednak nie inaczej czuc sie beda gospodarze po pogromie 5-1 nad Wilkami. Zastanawia mnie, jak dlugo moze trwac swietna passa Czarnych Kotow, tzn. ostatnio przegrali z Arsenalem ale jednak dalej widac, ze sa w formie. Bardzo dlugo utrzymuja wysoki poziom pilkarze ze Stadium of Light i zastanawiam sie czy aby czasem nie pora troche spuscic z tonu ? Hodgson to nie w ciemie bity manager i napewno potrafi podtrzymac swietne nastroje po pogromie 5-1 z ostatniej kolejki. Oczekuje tutaj bardzo wyrownanego spotkania i nie az tak ofensywnego gdyz Sunderland napewno nie pozwoli na rozwiniecie skrzydel gospodarzom. Ale tylko 9 goli zdobytych przez WBA na wlasnym obiekcie zmusza po prostu do jakiegos dzialania po tak okazalej wygranej nad lokalnym rywalem. Mysle jednak, ze skromne 3 pkty zadowola kazdego pilkarza, dzialacza i kibica.

West Brom - Sunder +1,0 X @ 3.95 Betsafe


VS

QPR

Oddali zgodnie z planem mecz z Wilkami 2 kolejki temu co przyczynilo sie do bardzo duzego usmiechu na mojej twarzy - nie bede tego ukrywal. Tym razem nie moga sobie pozwolic juz na zadne wieksze &quot;zabawy&quot; pilkarze Hughesa. Martwia braki kadrowe bo nie bedzie Cisse, Helgusona, DJ Campbella. Nie wiem jak sytuacja wyglada z Zamora, czy on bedzie mogl wystapic czy nie. Rangersi ostatnie spotkanie z Blackburn zlekcewazyli. Pierwsze 45 minut w ich wykonaniu bylo naprawde slabe za co zreszta zostali umiejetnie skarceni (3-0 do przerwy). Ale jak juz wiele osob zauwazylo, za kadencji Hughesa ten zespol naprawde gra inna pilke. Widac reke szkoleniowca i idzie to wszystko w dobrym kierunku dlatego QPR moze jeszcze nie raz cos pokazac do konca sezonu.

Fulham

The Cottagers to bardzo wyrownana ekipa w tym sezonie - bilans 7-9-9 swiadczy zreszta o tym znakomicie. U siebie jak zwykle buduja glownie korzystny bilans wygrywajac nawet z silniejszymi od siebie. Wyjazdy dalej stanowia piete achillesowa tego zespolu i nawet swietna forma Dempseya nie pomaga za wiele. A trzeba przyznac, ze amerykanin w chwili obecnej jest w formie. Ostatnie spotkania to wlasciwie mecz bez historii przeciwko Citizens (0-3) oraz spokojna o dziwo wygrana przeciwko Stoke (2-1).

Mecz na Loftus Road

Pierwsze spotkanie na Craven Cottage i ... 6-0 dla gospodarzy ;) Odrazu przygladamy sie bilansom obu ekip i tak :
- Fulham u siebie zdobylo w 13 spotkaniach 24 bramki z czego 6 goli w tym wlasnie meczu (to daje rowne 25% wszystkich goli w meczu z QPR)
- QPR na wyjazdach ma stracone 24 bramki z czego 6 goli wlasnie przeciwko Fulham (tez rowne 25%)

Od zawsze wysokie wyniki budzily we mnie pewne zainteresowanie. Obie ekipy sa z Londynu takze nie mozna wykluczyc, ze po prostu sie wtedy dogadali. Jednak jesli wtedy tak zrobili, to teraz nadszedl dzien odplaty. W chwili obecnej Fulham jest w formie, ale nie az tak duzej, zeby wygrac na Loftus Park. Gospodarze przeciwko Wolves do momentu czerwieni dla Cisse byli o niebo lepsi, prowadzili 1-0, a i na tym nie chcieli poprzestac. Jak juz wspomnialem, widac dobrze wykonana prace w tak krotkim czasie ze strony Mark&#39;a Hughes&#39;a. W tym meczu tak naprawde wszystko wskazuje na remis ale jednak ten wynik z 1 rundy nie daje mi spokoju, dlatego znowu w strone skromnej wygranej gospodarzy. QPR nawet bez Cisse i Zamory moze postraszyc Fulham.

QPR - Fulham +1,0 X @ 4,30 Betsafe
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
Chelsea v Bolton - Bolton +1,5 @2,075 ⛔

Dziwi mnie, że na razie mecz ten przechodzi bez większego echa (chodzi o typy). Dla mnie granie na Chelsea w obecnej sytuacji mija się z celem, tym bardziej po kursie ~1,28. Rozumiem, że Bolton dostaje w dupę od beniaminków, a w pierwszej części sezonu, kto by nie przyjechał na Reebok, to wywiózłby 3 punkty i strzelił na luzie 2-3 gole. Ale ostatnio widać, że sytuacja się zmieniła. Pisałem 2 tygodnie temu, że wydaje mi się, iż zawodnikom Boltonu bardziej zależy na pokazaniu się w meczach z mocnymi niż na utrzymaniu klubu w lidze. Bez wątpienia większość graczy z Reebok znajdzie zatrudnienie w innym klubie Premier League, jeśli Bolton by spadł. Ma to odzwierciedlenie w grze, np. wygrana z Liverpoolem i remis z Arsenalem, w których to meczach zaangażowanie było na poziomie 200%, by niedługo po tym przegrać praktycznie bez walki z Norwich albo Wigan. Obrona Boltonu jest bardzo dziurawa, ale wynika to głównie z małego zaangażowania. W meczach z czołówką jest walka o każdą piłkę, a co najważniejsze są chęci do walki. Kłusaki mimo wszystko grają nieźle w ataku, zawsze stworzą sobie kilka szans. Co prawda grają tylko z jednym napastnikiem i jest nim N&#39;Gog, który snajperem wybitnym nie jest, ale potrafi dobrze odegrać do ofensywnych pomocników i ogólnie dobrze sobie radzi w tworzeniu sytuacji. Możliwe że nie zagrają dzisiaj Kevin Davies i Mark Davies.
W Chelsea nastroje fatalne, 1:3 z Napoli, ostatnio fatalna forma, mało kreatywności, jeszcze mniej skuteczności, a na domiar złego posypała się obrona. W większości meczów (jeśli nie we wszystkich) w 2012 roku, rywale The Blues stwarzali więcej sytuacji podbramkowych, mimo że Chelsea nie grała wyłącznie z potęgami angielskiej piłki. Słaba forma + słabe wyniki = niskie morale. AVB nie radzi sobie ze swoimi rówieśnikami i to jest chyba największy problem Chelsea. Piłkarze nie grają na 100% swoich możliwości. Powoli wykluczają się z kolejnych rozgrywek, w LM wspomniane wczesniej 1:3 z Napoli, w Premier League strata 17 pkt. do City, dyskwalifikująca The Blues z walki o tytuł, w FA Cup remis z Birmingham, czyli ogólnie jest słabo. W sytczniu i na początku lutego, nie było snajpera, i choć niedawno wrócił z PNA Drogba, to wątpliwe by zawodnik, który w 15 spotkaniach PL strzelił 3 gole, zdecydowanie podniósł skuteczność. W formie jest Sturridge, Mata na ten moment gra przeciętnie, Torres chyba dzisiaj nie wystąpi. Więc w ataku nie ciekawie. W pomocy do dyspozycji AVB będą już Lampard oraz Romeu. W defensywie brak Terry&#39;ego, co jest ogromnym problemem, bo bez wątpienia 50% obrony opiera się na jego grze. W bramce Cech, któremu nie można nic zarzucić, ale też nie ma nad czym się zachwycać, pomijając mecz z Napoli.
Podsumowując, Chelsea bez formy, słabe morale, słabe wyniki kontra Bolton, który spręża się na mecze z czołówką w drugiej części sezonu i ogólnie bardzo poprawił grę względem jesieni. Kurs na Chelsea całkowicie nieadekwatny do ryzyka.
Dodam tylko, że Chelsea ostatni raz wygrała więcej niż 1 bramką z rywalem na poziomie Premier League lub LM 6 grudnia 2011 roku. Było to spotkanie z Valencią i dodam tylko, że Chelsea nie była o tyle lepsza jak wskazuje wynik...

GL!

Newcastle v Wolves - Newcastle -1 @1,875 ⛔

Przeglądając ofertę na ten weekend, początkowo byłem dość sceptyczny co do obstawiania na Newcastle. Jednak po obejrzeniu skrótu Wolves - WBA, zobaczeniu absencji już jestem trochę inaczej nastawiony do tego meczu.
Wolves zostali po prostu rozbici. Niemal cały mecz WBA bez trudu szturmowało bramkę Hennesey&#39;ego. Sytuacji bramkowych co niemiara. Fatalna postawa defensywy Wilków, w której po raz pierwszy wystąpił Bassong. Po prostu tak słabej obrony w PL nie widziałem już dawno. Co akcja to proste przejście WBA w pole karne, podanie do niekrytego zawodnika i strzał. Dziwi mnie to tym bardziej, że WBA ostatnio nie słynęło ze strzelania nawet 3 goli w meczu, a tu mieli okazji na 10. To dowodzi tylko słabości obrony McCarthy&#39;ego. Zero krycia, zero zaangażowania i wątpie, aby trenerowi udało się to poskładać przez 2 tygodnie, tym bardziej, że z tego co wiem, z drobnym urazem zmagał się Bassong, co go wykluczyło z treningów, więc nie mógł zgrywać się z drużyną. Podobnie Fletcher też miał jakiś drobny uraz. Obaj powinni wystąpić. Na dobrą sprawę Fletcher jest jedynym zawodnikiem, którego się dzisiaj obawiam. On jako jedyny zagrał na wysokim poziomie z WBA i ogólnie to on napędza grę Wolves.
Newcastle również zostało rozbite, z tymże przez Tottenham. Klęska niesamowita i tak naprawdę będąca wskazaniem Srokom miejsca w szeregu. Mimo wszystko Newcastle poczyniło spore wzmocnienia w zimie i zatrudniło m.in. Papissa Cisse. Daje to więskze pole manewru Alanowi Pardew, bo może w końcu dostawić kogoś w miarę klasowego do Demby Ba. I pierwszy mecz tych zawodników razem (przeciwko Aston Villi) wypadł świetnie - sporo okazji, dobra współpraca. Myślę że dzisiejsze spotkanie będzie wyglądało podobnie. Mecz ze Spurs był spotkaniem innego gatunku. Co prawda obrona Newcastle w 2012 roku nie funkcjonuje najlepiej, ale nadal w formie jest Krull i wątpię aby przeciętne Wolves było w stanie strzelić tu więcej niż 1 gola. Po Newcastle spodziewam się co najmniej 2.
Sroki mają atut własnego boiska, większy potencjał, świetny atak, a Wolves dziurawą i niezgraną obronę. Newcastle powinno to wygrać.
Trzeba jeszcze dodać, że w pełni sił będzie Cabaye, czyli reżyser gry Newcastle.

GL!
 
P 907

pawel-1

Użytkownik
Wigan Athletic - Aston Villa X2 @ 1.50 Pinnacle ✅

Całkiem spoko propozycja. Aston Villa co prawda przegrała 2 ostatnie mecze ale chyba trzeba na to lekko przymknąć oko. Kto oglądał mecz z Newcastle ten wie, że porażka nie była sprawiedliwa. Ciężko powiedzieć co by było gdyby super strzału nie oddał Cisse ale stało się jak się stało. Później przyszła porażka z Manchesterem City na Villa Park jednak Obywatele to drużyna z innego lewelu. Wcześniejsze wyniki, zwłaszcza te wyjazdowe, były pozytywne: wygrana z Wolves i Chelsea(po 3 strzelone bramki!). Do drużyny wraca jej drugi strzelec Gabby Agbonlahor jednak ciężko powiedzieć ile minut dostanie. Głównym zmartwieniem będzie brak etatowego stopera Dunnea. W drużynie ogromny potencjał, zwłaszcza ofensywny: Bent, Agbonlahor, Keane, N&#39;Zogbia... Mam nadzieję, że McLeish wyciśnie z nich maksimum. Co można powiedzieć o Wigan? Od początku seznou byli moim kandydatem do spadku i potwierdzają te aspiracje. Do tego wszystkiego są przedostatnią drużyną Premiership jeżeli chodzi o statystykę meczów na własnym obiekcie: 1-5-6 i 11:22! Trzeba jednak przyznać, że na JJB nie było ostatnio słabych zespołów. W 25 kolejce Wigan wygrało na Reebok Stadium z Boltonem ale nie przeceniałbym tego spotkania. Kłusacy też aspirują do The Championship więc był to mecz na dnie. Podsumowując jakoś nie widzę argumentów którymi Latics mogliby tu wygrać, nawet stadion niekoniecznie będzie ich sprzymierzeńcem. Potencjał kadrowy zdecydownie po stronie Aston Villi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom