>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Moto GP 2012

Status
Zamknięty.
Baqu 693,7K

Baqu

Forum VIP



http://pl.wikipedia.org/wiki/Motocyklowe_Mistrzostwa_Świata_2012

Choć wciąż obowiązuje zimowy zakaz testów, nowy rok rozpoczął się dla zawodników pracowicie i dość emocjonująco. Oto Sportklubowy przegląd motocyklowego stycznia, a w nim złamane kości, alkohol, Indie, Korea, włoskie Dolomity i przygotowania do pierwszych testów w Malezji.

Hayden i Dovizioso kontuzjowani

Pechowo wkroczył w nowy rok Amerykanin Nicky Hayden. Mistrz świata MotoGP z sezonu 2006 nie ukończył ostatniego, listopadowego wyścigu w Walencji, w którym podczas karambolu w pierwszym zakręcie nabawił się kontuzji nadgarstka.

30-latek dopiero co doszedł do siebie, kiedy pod koniec grudnia, podczas pierwszego treningu od czasu wspomnianego wypadku, znów się przewrócił, tym razem łamiąc lewą łopatkę i dwa żebra. Operacja co prawda nie była konieczna, ale „Kentucky Kid” podczas pierwszych testów z pewnością nie będzie w stu procentach sprawny.

Na początku stycznia podobny los spotkał Włocha, Andreę Dovizioso, aktualnego drugiego wicemistrza MotoGP. 25-latek z Forli, mistrz świata klasy 125ccm z roku 2004, złamał prawy obojczyk podczas treningu na motocyklu crossowym. „Dovi”, który w tym sezonie zamienia Hondę na Yamahę zespołu Monster Tech3, natychmiast poddany został operacji i choć przez najbliższe dwa tygodnie jego obojczyk będzie unieruchomiony, podopieczny Herve Poncharala weźmie udział w testach w Malezji.

Pijany Barbera za kółkiem

Zupełnie inaczej nowy rok rozpoczął reprezentant ekipy Pramac Ducati, Hiszpan Hector Barbera, który szóstego stycznia trafił do aresztu w Walencji. Co prawda relacje świadków i hiszpańskiej prasy są dość rozbieżne i wspominają m.in. o wyścigach ulicznych oraz przejeżdżaniu skrzyżowań na czerwonym świetle, oficjalne oświadczenie zawodnika nie pozostawia złudzeń.

Barbera przyznał, że szóstego stycznia samochód prowadzony przez jego kolegę został zatrzymany do rutynowej kontroli. Kierowca okazał się pijany (1,2 promila), dlaczego policjanci podobno sami zaproponowali, aby Hector wsiadł za kółko. Dwadzieścia minut później i kilkanaście kilometrów dalej, kolejny patrol wykrył, tym razem u Barbery, 0,6 promila w wydychanym powietrzu - 0,1 powyżej dopuszczalnego w Hiszpanii limitu (pół promila).

To wersja oficjalna. We wtorek w sądzie w Walencji odbyła się rozprawa, podczas której Barbera przyznał się jednak do zarzucanych mu czynów; w tym ścigania się po ulicach i przejeżdżania na czerwonych światłach. Jednocześnie okazało się – wbrew temu, co sugeruje jego wcześniejsze oświadczenie, że to on, a nie jego kolega, &#39;wydmuchał&#39; wynik 1,2 promila. Wyrok zapadł już po kilku minutach: dziesięć miesięcy bez prawa jazdy oraz 1200 Euro grzywny.

Nietypowa prezentacja Ducati

Ten tydzień opłynie jednak pod znakiem tradycyjnej prezentacji Ducati oraz zespołu F1, Scuderia Ferarri, we włoskich Dolomitach. Tegoroczna edycja &#39;Wrooom&#39; ma być jednak nietypowa. Najprawdopodobniej zespół nie pokaże w jej trakcie nowego modelu Desmosedici GP12, a maszynę ujrzymy dopiero podczas testów w Malezji. Plotki te zrodziły nowe domysły: czy Ducati, które ma już świadomość, że to nie karbonowa rama powoduje podsterowność w zakrętach, pracuje awaryjnie nad silnikiem V4 o mniejszym kącie rozwarcia cylindrów? Przekonamy się o tym już niedługo. Podsumowanie Wrooom już wkrótce, zaś relacja z trzydniowych testów w Sepang, które rozpoczną się 31 stycznia, na początku lutego.

MotoGP w Korei?

Podczas gdy Valentino Rossi i Nicky Hayden spędzają czas w Dolomitach, Javier Alonso, jeden z szefów organizującej MotoGP firmy Dorna – odpowiedzialny za kalendarz – na początku stycznia odwiedził Seul. Turystyczna wizyta i zimowe wczasy czy inspekcja kolejnego toru, ubiegającego się o organizację MotoGP? Oby była to ta pierwsza opcja – koreański tor F1 nie jest ani ciekawy, ani – dla motocyklistów – bezpieczny.

Lorenzo i Spies w rozjazdach

Do kalendarza MotoGP dołączyć może inny znany od niedawna z F1 obiekt – tor Buddh International Circuit w Indiach, który w tym tygodniu odwiedzi Jorge Lorenzo. Zawodnik Yamahy i mistrz świata MotoGP z sezonu 2010 właśnie zdał... teoretyczny egzamin na motocyklowe prawo jazdy, po czym udał się na imprezę promocyjną Yamahy do Indii, gdzie ma także przejechać się po wspominanym już torze.

Za kilka dni Lorenzo uda się do Indonezji, gdzie dołączy do niego drugi zawodnik fabrycznego zespołu Yamahy, Amerykanin Ben Spies. Indonezja to jeden z największych rynków motocyklowych na świecie, a także państwo, w którym MotoGP cieszy się jeszcze większą popularnością niż w Europie. Każdej zimy o „wpływy” walczą tam główni rynkowi gracze; Honda i Yamaha, wysyłając swoich zawodników na serię spotkań z fanami. Tymczasem Yamaha szykuje się do ogłoszenia nowego sponsora. Fabryczne M1&#39;ki w tym roku będą podobno... pomarańczowe, a sponsorem zostanie najprawdopodobniej petrochemiczna firma Eneos, zastępująca ustępującego po trzech latach Petronasa.

Koniec zimowej przerwy

Już 31 stycznia rozpoczną się trzydniowe, pierwsze w tym roku oficjalne testy MotoGP i pierwsza z dwóch zimowych wizyt zawodników MotoGP na torze Sepang w Malezji. Kto poradzi sobie najlepiej? Czy nowe Ducati Rossiego pozwoli mu na nawiązanie walki w czołówce? Jak duża będzie strata zawodników dosiadających nowych motocykli CRT? Tego wszystkiego dowiemy się już niedługo.

 
Otrzymane punkty reputacji: +10
simons 646

simons

Forum VIP
Na dobry początek testy z Sepang
1 Jorge Lorenzo Yamaha Factory Racing 2:01.657 - - 30
2 Dani Pedrosa Repsol Honda Team 2:02.003 +0.346 +0.346 48
3 Cal Crutchlow Monster Yamaha Tech 3 2:02.221 +0.218 +0.564 32
4 Ben Spies Yamaha Factory Racing 2:02.234 +0.013 +0.577 28
5 Valentino Rossi Ducati Team 2:02.392 +0.158 +0.735 43
6 Andrea Dovizioso Monster Yamaha Tech 3 2:02.751 +0.359 +1.094 20
7 Hector Barbera Pramac Racing Team 2:02.773 +0.022 +1.116 41
8 Katsuyuki Nakasuga Yamaha Factory 2:02.829 +0.056 +1.172 32
9 Alvaro Bautista San Carlo Honda Gresini 2:02.869 +0.040 +1.212 45
10 Nicky Hayden Ducati Team 2:03.151 +0.282 +1.494 33
11 Stefan Bradl LCR Honda 2:03.668 +0.517 +2.011 44
12 Karel Abraham Cardion AB Motoracing 2:03.781 +0.113 +2.124 45
13 Franco Bataini Ducati Team 2:04.986 +1.205 +3.329 35
14 Casey Stoner Repsol Honda Team 2:07.163 +2.177 +5.506 4
15 Colin Edwards NGM Mobile Forward Racing 2:08.240 +1.077 +6.583 21
16 Jordi Torres Avintia Racing 2:10.671 +2.431 +9.014 42
17 Ivan Silva Avintia Racing 2:11.267 +0.596 +9.610 12
Ważna zmiana, bo pojemność silnika została zmieniona na 1000ccm , motory są przygotowywane od dłuższego czasu, ale kto wie na jakim są poziomie zaawansowania :p
Ciężko wyciągnąć wnioski z takich czasów, bo nie wiadomo co dany kierowca czy zespół testują ... ale sezon ruszył ???? ????
 
Baqu 693,7K

Baqu

Forum VIP
Testy MotoGP w Jerez - sensacji nie było​


Obrońca mistrzowskiego tytułu, Australijczyk Casey Stoner (Repsol Honda), z najlepszym czasem ukończył w hiszpańskim Jerez de la Frontera ostatnie testy przed startem sezonu motocyklowych MŚ MotoGP
.

26-latek, który najlepsze wyniki uzyskiwał także podczas dwóch wcześniejszych sesji testowych na torze Sepang w Malezji, także w Hiszpanii nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń. Co prawda w sobotę Australijczyk przejechał tylko trzy okrążenia z powodu intensywnych opadów deszczu, jednak oba pozostałe dni testowe w Jerez kończył z najlepszym rezultatem w stawce.

W niedzielę, podopieczny ekipy Repsol Honda popisywał się nie tylko świetnymi czasami okrążeń, ale także imponującym tempem wyścigowym na długim dystansie, ostatecznie o jedną dziesiątą sekundy wyprzedzając Hiszpana Jorge Lorenzo oraz o trzy dziesiąte, dosiadającego siostrzanej Hondy RC213V, kolegę zespołowego, Daniego Pedrosę.

„Jesteśmy zadowoleni z czasów okrążeń i postępów, jakich dokonaliśmy w Jerez – powiedział Stoner. - Przejechałem sporo kółek, także na długim dystansie, aby sprawdzić zużycie paliwa i jestem usatysfakcjonowany. Teraz możemy rozpocząć ściganie, co jest tym, co lubimy najbardziej.”

Dwaj zawodnicy korzystający z identycznego modelu w specyfikacji prywatnej, Hiszpan Alvaro Bautista (San Carlo Honda Gresini – czwarty czas na mokrym torze drugiego dnia) oraz debiutujący w MotoGP, aktualny MŚ Moto2, Niemiec Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP), uzupełnili pierwszą dziesiątkę w stawce 21 motocyklistów, kończąc testy ze stratą nieco ponad sekundy do Stonera.

Choć był to jego pierwszy oficjalny test MotoGP i kontakt z nowym motocyklem korzystającym z oficjalnych opon Bridgestone i tarcz hamulcowych z włókna węglowego, Włoch Michele Pirro, ukończył jazdy z 19 wynikiem. Drugi, obok Bautisty, zawodnik zespołu San Carlo Honda Gresini, zadebiutował w królewskiej klasie dosiadając maszyny w specyfikacji CRT: wykorzystującej prototypowe podwozie brytyjskiej firmy FTR oraz silnik doskonale znany z drogowego modelu Honda CBR1000RR Fireblade.

W dobrych nastrojach Jerez opuścili też zawodnicy Yamahy. Lorenzo deptał po piętach Stonerowi przez wszystkie trzy dni, ostatecznie kończąc testy z niewielką stratą do Australijczyka. Jak sam stwierdził:


“Poprawiliśmy motocykl przed symulacją wyścigu, która poszła na prawdę dobrze. Całościowo jestem bardzo zadowolony, ale nie tylko ja. Ben jest również bardzo blisko lidera, tak jak Cal i Andrea. Musimy trochę poprawić hamowanie i jeśli uda się nam to osiągnąć to zyskamy kilka dziesiątych sekundy na okrążeniu.


W podobnym, zadowolonym tonie wypowiadał się Ben Spies: „Cieszę się z przebiegu testów. Obaj z Jorge pracowaliśmy metodycznie nad szeregiem różnych rzeczy i wydaje mi się że obaj jesteśmy zadowoleni z motocykla, który pojedzie do Kataru. Kilka obszarów na których mieliśmy problemy wydaje się być znacząco poprawionych. Trudno nam powiedzieć czy wszystko jest poprawione tak jak należy dopóki nie pojeździmy po większej ilości torów, ale jesteśmy zadowoleni z balansu motocykla i myślę, że mamy bardzo konkurencyjną maszynę na sezon 2012.”

Nieco mniejszym optymizmem powiało z boksu Ducati. Co prawda Rossi ukończył testy na teoretycznie dobrej szóstej pozycji, ale w praktyce blisko sekundowa strata oznacza, że na chwilę obecną szanse Włocha na walkę o podium są iluzoryczne: „Cieszę się z tego szóstego miejsca i pokazuje ono gdzie w tej chwili jesteśmy. To dla mnie o wiele bardziej realistyczny test przed sezonem. Podium, Stoner, Lorenzo i Pedrosa są dla mnie w tej chwili o wiele za daleko, ale wiele będzie zależało od poszczególnych torów, które pokażą nasz prawdziwy potencjał. Niedziela poszła nam znacznie lepiej niż piątek. Niestety na Sepang popełniliśmy błędy idąc w kierunku błędnych ustawień i musieliśmy za to zapłacić w piątek, gdy od nich zaczynaliśmy.”

Cieszy też zmniejszenie się przepaści pomiędzy prototypami, a motocyklami CRT. Najszybszy z seryjnym silnikiem Randy De Puniet jechał praktycznie tym samym tempem, jak Karel Abraham na pełnym prototypie. Co ważne różnica pomiędzy zawodnikami CRT, a liderami wynoszą obecnie 2-3 sekundy zamiast 5-6 jak obserwowaliśmy to jeszcze niedawno. Istotne jest również, że różnice w czasach pomiędzy poszczególnymi zawodnikami motocykli CRT są niewielkie, co zapowiada zażartą walkę także dalej w stawce.


Trzydniowe testy w Jerez były ostatnimi przygotowaniami do sezonu motocyklowych MŚ, który za niecałe dwa tygodnie startuje przy sztucznym świetne podczas nocnych wyścigów o Grand Prix Kataru na torze Losail. Oprócz zawodników MotoGP, do akcji ruszą tam również zawodnicy klas Moto2 i Moto3, którzy w Jerez testowali na początku tygodnia.

 
simons 646

simons

Forum VIP
Zaczynamy sezon, dziś kwale ????
Stoner - Lorenzo 1 @ 1.54 pinnacle ⛔
W tym roku Stoner nie bedzie juz mial tak latwo, bo Yamaha niezle ulepszyla swój sprzet. Kurs lekko wzrosl na to zdarzenia, przed FP, pole Stonera byla po 1.35 , poniewaz w FP1 i 2 nie mial zbyt duzej rpzewagi, a w FP3 tracil on 0.3 wzgledem Lorenzo. Trzeba jednak wziac pod uwage roznice opon - Lorenzo jechal na czasowkach, Stoner nie - no i podobno Stoner trafił na &quot;korek&quot; w ostatnim okrazeniu, w ktorym jak wiadomo kreci sie zazwyczaj najlepsze czasy.
Lorenzo - Pedrosa 1 @ 1.36 b365 ✅
Pedrosa nie pokazal sie z dobrej strony w FP. Jak wyzej Yamaha sporo nadrobila, wiec wydaje sie ze spokojnie Lorenzo powinien byc przed Pedrosa ... ktory mzoe nawet nie znalezc sie w top3.

WYŚCIG
Betting witouth Rossi/Lorenzo/Stoner/Pedrosa
DOVIZIOSO @ 5.00
b365
Tutaj kurs sporo przesadzony. Dovi niezle sie zaprezentował w FP, rok temu na tym samym torze dobrze jezdzil, przy czym mial Honde, ktora dawala mu spora przewage. Teraz ma Yamahe na ktorej mimo wszystko czuje sie dobrze, ale w tym zakladzie faworytem jest jednak Spies a nie Dovi, kurs dla mnie powinien byc wo kolicach 3.00 więc biorę value.
 
oki 270

oki

Użytkownik
typy na kwalifikacje
Barbera-Bautista 1 1,57 bet365 ✅
Barbera nieoczekiwanie w FP2 i FP3 zostal najlepszym jezdzcem Ducati. Z treningu na trening czyni progres, czego nie mozna powiedziec o Bautiscie. Rownie w poprzednim roku podczas treningow i kwalifikacji Barbera byl szybszy od swojego rodaka, zajmujac w kwalifikacjach wysokie 6. miejsce.
Spies-Rossi 1 1,45 188bet ✅
Spies bardzo dobrze prezentuje sie na poczatku obecnego sezonu, czego nie mozna powiedziec o Włochu. Amerykanin w dwoch pierwszych sesjach treningowych byl zdecydowanie szybszy od Rossiego. Trzecie sesja to upadek Spiesa, i problemy techniczne z rezerwowa maszyna, przez co stracil praktycznie caly trening. W kwalifikacjach nie powinen juz powtorzyc tego bledu. Ducati jak to Ducati...wiecznie jakies problemy o czym otwarcie mowi Rossi.
W 100% popieram rowniez typ na Lorenzo z Pedrosa.
 
Baqu 693,7K

Baqu

Forum VIP
przegladarka się zwiesiła i straciłem całą zapiskę :/

zaraz wrzuce to samo tylko w skrócie.

Bautista v Rossi 1.444 Sportingbet⛔
Alvaro ma problemy z motocyklem, Rossi powinien go spokojnie przeskoczyć.

Pedrosa v Dovizioso 1.666 Sportingbet✅
Dani ma o wiele lepszy motor moim zdaniem i tylko upadek w Q spowodował
jego gorszy czas ( i to minimalnie od Andrea ), rok temu był tu trzeci zaraz przed Dovim.
ten sam bet tylko w bet365 jest po 1.44

myślałem jeszcze o Bautista v Bradl po 1.72, ale boje się że zjedzą niemca w wyścigu
, gdyż trzeba przyznać w Q zaprezentował się bardzo dobrze.

wziąłem jeszcze Edwards v de Puniet 1.727 Sportingbet✅
Colin zarówno w Q jak i w warm upie potwierdził, że jest 0,5 sekundy szybszy od Randiego,
to doświadczony zawodnik i powinien potwierdzić przewagę w wyścigu. w bwin ten zakład po 1.5

p.s.
Pinnaclesports nie wystawiło zakładów na wyścig :/
 
Baqu 693,7K

Baqu

Forum VIP
QP Kataru - wyniki:




Grand Prix Kataru 2012 pełne niespodzianek​


Inauguracja sezonu 2012 już za nami. Po emocjonującym wyścigu nowych litrowych maszyn MotoGP najwyższe miejsce na podium zdobył nieco niespodziewanie Jorge Lorenzo. Mimo, iż Stoner prowadził przez większość wyścigu to właśnie hiszpański zawodnik Yamahy był w stanie utrzymać tempo przez cały wyścig, a przed jego końcem wyprzedzić Pedrosę i Stonera. Choć Pedrosa próbował kontratakować, było już za późno. Katar tym razem okazał się szczęśliwy dla Lorenzo, drugie miejsce przypadło dla jadącego z cieknącym nosem Pedrosy, ostatnie miejsce na podium wywalczył Stoner, który zmagał się z bolącym ramieniem.

Lorenzo: „Cóż za niesamowity wyścigi. Dałem z siebie wszystko co miałem, całą moją energię przełożyłem na tor, w zwycięstwo, ponieważ ani przez chwilę się nie poddałem, zamiast tego naciskałem i próbowałem. Casey był bardzo mocny na początku wyścigi i zbudował sobie przewagę. Na szczęście dla nas w drugiej połowie wyścigu zaczął mieć problemy i jego tempo spadło, podczas gdy ja mogłem utrzymać moje tempo, dzięki czemu ostatecznie go wyprzedziłem. Jestem bardzo wdzięczny zespołowi Yamahy, ponieważ wykonał on duży krok tej zimy z nową YZR-M1.”
Pedrosa: Jestem bardzo zadowolony z wyniku, bo byliśmy w stanie przezwyciężyć problemy które mieliśmy w czasie weekendu. Po dobrych przygotowaniach przedsezonowych, nagle wszystko potoczyło się źle: złapałem grypę i gorączkę, w piątek zaliczyłem upadek, kwalifikacje zakończyły się katastrofą. Tymczasem wyjeżdżam stąd z podium i to bardzo dobrze. Oczywiście jestem trochę smutny, bo myślałem przez chwilę że mogę wygrać ten wyścig. Zespół wykonał fantastyczną pracę i po warmup’ie sprawy wyglądały już zupełnie inaczej – wykonałem perfekcyjny start, który był kluczowym momentem wyścigu, a potem mogłem utrzymać się z Casesyem i Jorge. Potem na 4 okrążenia przed końcem próbowałem wyjść na prowadzenie, ale Lorenzo był sprytniejszy tym razem ode mnie i wybrał lepszą strategię. Wyprzedziłem go, ale on wyszedł natychmiast na prowadzenie przede mnie i Stonera. Potem byłem jedno okrążenie za Caseyem i straciłem kontakt z Jorge. W każdym razie to dobry początek sezonu i postaramy się, aby było lepiej w Jerez.
Stoner, który bezdyskusyjnie dominował w przedsezonowych testach w Katarze pojawił się w roli murowanego faworyta do zwycięstwa, szczególnie że w swojej dotychczasowej karierze wygrywał tutaj już czterokrotnie. Trzecie miejsce, choć samo w sobie jest wspaniałym sukcesem, dla Australijczyka jest lekkim rozczarowaniem. Problemy z pompowaniem ramion Stoner przerabiał już jakiś czas temu, ostatnio dopadły go w Assen w 2010 roku. Tym razem problemem mogły być zbyt ciasne rękawice, które utrudniały krążenie krwi w dłoniach i ramionach, ale pojawiły się także spekulacje na temat ustawień samego motocykla, które wcale nie musiały być idealne. Jak sam stwierdził:

To nie jest sposób w jaki chcieliśmy zakończyć ten wyścig. Po wolnym treningu FP3 i treningu kwalifikacyjnym było jasne, że to będzie trudny wyścig, ale pod sam koniec sprawy potoczyły się w złym kierunku. Motocykl pracował dobrze, zdecydowanie mam pakiet i tempo, które pozwalają mi prowadzić. Niestety tym razem musiałem zmagać się z naprawdę ciężkim pompowaniem ramion (określanym także jako „betonowanie ramion” – przyp. red.). Po trzech czterech kółkach zacząłem to czuć, a potem cały czas się pogarszało. Staram się na początku zbudować jak największą przewagę nad Danim i Jorge, a potem utrzymywać ją z jak najmniejszym nakładem energii i wysiłku, ale z biegiem wyścigu sytuacja się pogarszała i w końcu mięśnie nie były już w stanie dać więcej z siebie. Nie mogłem trzymać się poprawnie kierownicy, a to utrudniło mi zadanie i sprawiło że te wyścig był dla mnie nieco rozczarowujący. Od strony technicznej i z wielu innych powodów był to jednak obiecujący start.
Ben Spies, który świetnie pojechał w kwalifikacjach (był czwarty) tym razem zakończył wyścig na 11 pozycji jako ostatni zawodnik na prototypie. Skąd taki rozwój wypadków?

„Ciężki wyścig, ale tak czasem bywa. Testowałem mój airbag dwa razy w ten weekend, dobrze wiedzieć, że działa poprawnie. Wracamy do Jerez i miejmy nadzieję, uporządkujemy sprawy z motocyklem. Dobrze, że wygrał Jorge wygrał, widzimy że Yamaha radzi sobie dobrze, ale mieliśmy duży problem z drganiami, więc musimy dojść o co chodziło. Takie rzeczy się zdarzają kiedy jeździsz motocyklem, który został dwa razy rozbity.”
Ekipa Yamahy ma powody do zadowolenia. Nie tylko z powodu wygranej Lorenzo, ale także z dobrej postawy ekipy satelickiej Monster Yamaha Tech 3. Cal Crutchlow i Andrea Dovizioso dojechali na kolejno czwartym i piątym miejscu. Alvaro Bautista na Hondzie RCV pojawił się na mecie siódmy, udany start zaliczył Sefan Bradl, który swój pierwszy wyścig w MotoGP ukończył na ósmy miejscu.

O prawdziwej porażce można natomiast mówić w przypadku kierowców Ducati i nie zmienia tego dobre, szóste miejsce Haydena. Hector Barbera dojechał do mety za debiutantem Bradlem, a Valentino Rossi powinien mówić o prawdziwej katastrofie. Do wyścigu zakwalifikował się jako najwolniejszy zawodnik na prototypie (!), a wyścig ukończył na pozycji dziesiątej…

Maszyny CRT pojechały zgodnie z oczekiwaniami, czyli o wiele wolniej, niż prototypy. Trudno jednoznacznie orzec w jakim stopniu jest to wina motocykli, a w jakim stopniu poziomu kierowców za ich sterami, ale najszybszy na CRT Edwards pojawił się na mecie minutę później od zwycięzcy, co oznacza zespoły CRT mają ciągle mnóstwo do zrobienia.
 
oki 270

oki

Użytkownik
Juz jutro kwalifikacje do GP Hiszpanii. W oczy rzucil mi sie typ z Pinnacle
Hayden-Barbera 1 1,65 ✅
Dzis FP1 mozna uznac jakby sie nieodbylo, poniewaz wiekszosc zawodnikow nawet nie wyjechala na tor z powodu zlych warunkow atmosferycznych.
W drugim treningu, ktory rowniez odbyl sie na mokrej nawierzchni Hayden wykrecil czas o 2,4s szybszy od Barbery.
Na jutro spodziewane sa podobne warunki jak dzis. Mimo wszystko, iz obstawianie motorow na mokrej nawierzchni wiaze sie ze sporym ryzykiem, to uwazam ze Amerykanim znacznie lepiej radzi sobie w takich warunkach.
edit: Jestesmy juz po FP3, wiec dorzucam 2 typy rowniez z pinnacle.
Spies-Crutchlow 2 1,87 ✅
Spies bardzo dobrze prezentowal sie w przedsezonowych testach i poki co na tym sie zakonczylo. W zakonczonym kilkanascie minut temu treningu zajal dopiero 11. miejsce ze strata 1,5s do Crutchlowa (5. miejsce). Pogoda raczej nie ulegnie znacznej zmianie przez nastepne 3 godziny kiedy to odbeda sie kwalifikacje, wiec nie spodziewam sie jakiegos znakomitego wyniku ze strony Amerykanina.
Edwards-De Puniet 2 1,71 ✅
Tu bez wiekszego rozpisywania sie. Wczoraj 0,6s na korzysc De Puniet, dzis 1,5s. Jak widac Francuz zdecydowanie lepiej prezentuje sie na mokrej nawierzchni w Hiszpanii i nie oczekuje zmiany pod tym wzgledem w kwalifikacjach.
Wszystkie podane tu typy dotycza dzisiejszych kwalifikacji!!!
Faktycznie tor przesechl, ale na szczescie nie mialo to az takiego wplywu na podane typy.
@Baqu oprocz pinnacle kwale byly w bet365 i 188bet (z tych bukow ktore sprawdzalem). Bwin mial wczoraj w ofercie, dzis przed FP3 zdjeli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
Baqu 693,7K

Baqu

Forum VIP
świetne typy oki !

sam teraz patrzę po kursach i widzę, że wszytsko co podałeś poleciało na łeb na szyję ????

zastanawiam się czy cokolwiek obstawiać... jak zapewne oglądasz dosyć ciepło jest w hiszpanii i cały tor szybko wysycha, co zapewne spowoduje , iż wystartują na pełnych slikach i ... znowu będą niespodzianki, co za tym idzie FP nie są tak miarodajne.

osobiście myślałem o typie na Lorenzo ze Stonerem po 2.08, co IMO jest value
aczkolwiek z powyższych względów na razie wstrzymuję się nad granie.

btw, gdzieś oprócz Pinka Q jest do gry ? ( sprawdzałem sb, expekt i bwin )
 
Baqu 693,7K

Baqu

Forum VIP
tak SimonS, Bwin ma te same H2H co Pinnacle, tylko obstawiać w Bwin to
chyba trzeba być samobójcą - kursy wręcz żenujące ( marża ). natomiast
Bet365 inne H2H i ciekawe pary.

Aleix Espargaro vs Mattia Pasini 1.531 Pinnacle ✅

i skasował mi się cały opis, rano dopiszę :/

Stefan Bradl vs Alvaro Bautista 1.8 Bet365 ✅

Alvaro miał rano upadek i w wywiadzie mówił, iż zbytnio nie cisnął na Q, żeby
znowu nie doszło do niemiłej niespodzianki a... i tak uplasował się przed Bradlem.
o dziwo bet365 ma tutaj lepszy kurs niż Pinnacle.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
simons 646

simons

Forum VIP
Espargaro - Hernandez 2 @ 2.10 b365
Nie znam za dobrze tych zawodników, ale pada, a na deszczu Hernandez zdecydowanie lepsze czasy kręcił niż Espargaro.
Antepost - najwyżej sklasyfikowany zawodnik: B. Spies/V. Rossi/A. Dovizioso/C. Crutchlow
ROSSI @ 4.50 bwin

Pada, co dorbze służy Ducati, Rossiemu i Haydenowi ???? Przy tych warunkach pogodowych Rossi ma duże szanse znaleźć się w czołówce a kurs nadal opłacalny
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Baqu 693,7K

Baqu

Forum VIP
Valentino Rossi vs Karel Abraham 1.429 ✅

wiem, wiem kurs... &quot; z dupy &quot;, ale czech przed włochem ? Rossi dzisiaj 5
na warm upie i tak jak SimonS napisał - Valenty potrafi jeździć w deszczu.

Espargaro - Hernandez 2 @ 2.10 b365
to czemu nie zagrasz na Yonniego z Pirro ? lepszy kurs (2.45), a włoch kręcił
jeszcze słabsze czasy niż hiszpan.
 
Baqu 693,7K

Baqu

Forum VIP
Wyniki:




Za nami druga runda MotoGP, która dostarczyła wiele emocji i potwierdziła kto w tym sezonie nadawał będzie ton wolce w poszczególnych klasach. Jerez przywitało zawodników zmiennymi warunkami atmosferycznymi i śmiało można powiedzieć, że w miniony weekend pogoda była zdecydowanie lepsza w Polsce, niż na półwyspie iberyjskim. Przelotny deszcz czynił z kwalifikacji loterię, wielu zawodników nie miało też dopracowanych odpowiednich ustawień na takie warunki.

Na wolnych treningach klasy MotoGP było mokro i zawodnicy nie napinali się zbyt mocno (choć było kilka upadków). Tymczasem w kwalifikacjach na suchym, a właściwie przesychającym, torze błysnął Lorenzo, który wywalczył pole position. Drugie miejsce zajął Dani Pedrosa, a trzecie, co okazało się małą niespodzianką – Nicky Hayden. Stoner zakwalifikował się na piątym miejscu. Kolejne fatalne kwalifikacje zaliczył Rossi, który tym razem został wyprzedzony nie tylko przez wszystkie prototypy, ale nawet przez de Punieta na CRT.

Po starcie na przód mozolnie zaczął przebijać się Stoner, który wyprzedził zawodników ekipy Tech3 Monster, potem Pedrosę i na końcu Lorenzo. Australijczyk w końcu objął prowadzenie i jedynie Lorenzo był w stanie utrzymać jego tempo. Z ich plecami toczyła się tymczasem pasjonująca walka między Haydenem, Dovizioso, Crutchlowem i Pederosą. Ostatecznie Dani musiał mocno napracować się, aby obronić przed Crutchlowem trzecie miejsce na podium. Hayden, który tak świetnie jechał w pierwszych okrążeniach wyścigu zaczął tracić przyczepność opon i ostatecznie ukończył wyścig jako ósmy, przed Rossim.

 
simons 646

simons

Forum VIP
Valentino Rossi vs Karel Abraham 1.429 ✅
wiem, wiem kurs... &quot; z dupy &quot;, ale czech przed włochem ? Rossi dzisiaj 5
na warm upie i tak jak SimonS napisał - Valenty potrafi jeździć w deszczu.

to czemu nie zagrasz na Yonniego z Pirro ? lepszy kurs (2.45), a włoch kręcił
jeszcze słabsze czasy niż hiszpan.
A nie wiem, na szybko robiłem bo zaczelo apdac i szukalem wszedzie oferte no i tak padalo ze po paru mintach sucho bylo i bety bez sensu. NIe liczac brak startu (z boxu) Hernandeza ... xD
Wyścig dobry, przez pierwsze okrążenia fajne wali z przodu, ale później wszystko wróciło do normy Stoner - Lorenzo odcjehali, Hayden coraz niżej i standard wyścig. By deszcz sie utrzymal by bylo ciekawiej i bety by weszly, ale coz ???? tzreba zainwestowac w lepsze prognozy ????
 
simons 646

simons

Forum VIP
Kwale
Hayden - Rossi 2 @ 1.83 bet365 ✅
Bez analizy bo za 15 minut jadą, więc szkoda czasu ????
 
Baqu 693,7K

Baqu

Forum VIP
toś się rozpisał SimonS ;-) :zoltakartka:

tak &quot;pacze&quot; na te kursy patrze... i w sumie nic wypatrzeć nie mogę. Już domyśliłem
się czemu stawiałeś na doktora :razz: tym razem Ci się pofarciło. Jeden
jedyny wysoki kurs, który zachęca mnie obecnie w wyścigu do gry to własnie para
H2H Haydena z Rossim, gdyż przy 2,92 na Nickiego to spore value.
Nadal nie wiem czemu Bradl tak słabo, gdyż Hondy ogólnie świetnie wyglądają na tym
torze, i jego H2H z Barberą również kusi po 2.02.
 
oki 270

oki

Użytkownik
Pirro-Passini 2 2,4 ⛔
sportingbet
Troche nam sie sportingbet zagolopowal z kursami. U reszty bukow kursy na te pare sa mniej wiecej rowne, a tutaj mamy zdecydowanego faworyta w postaci Pirro (1,5). W kwalifikacjach dzielilo ich zaledwie 0,1s na korzysc Pirro, natomiast w dwoch rozegranych do tej pory wyscigach to Passini byl gora.
Przy takim kursie zal nie sprobowac.
Rossi poza top6 2,1 ✅
bet365
Mamy Stonera, Pedrose, Lorenzo, Crutchlowa, Spiesa, Dovizioso, Haydena, Bautiste i Bradla. Kazdy z nich moze skonczyc wyscig przed Rossim, ktoremu chyba tylko deszcz moze pomoc w osiagnieciu dobrego wyniku.
Liczba sklasyfikowanych zawodnikow
ponad 16 2,1 ⛔
bet365
W stawce mamy 20 zawodnikow (Edwards dzis nie pojedzie), co daje nam margines 3 jezdzcow ktorzy maga nie ukonczyc wyscigu, aby typ wszedl.
W pierwszych 2 wyscigach liczba sklasyfikowanych wynosila 18 (Katar) i 17(Jerez).
Grupa Crutchlow/Spies/Rossi/Dovizzioso 2,1 ⛔
BetVictor
Kurs juz obecnie polecial na 2,1 (wczoraj jeszcze 2,6). Anglik jest czarnym koniem na poczatku sezonu. Z tej grupy wydaje sie, ze tylko ewentualne przebudzenie Spiesa moze pokrzyzowac plany na ten typ. W prawdzie w 1. wyscigu w Katarze rowniez Dovizioso byl bardzo blisko Crutcha, jednak na torze w Portugalii Wloch nie blyszczy.
edit: Po Warm Up znow pojawila sie oferta.
Kurs na Rossiego lekko w doll (2,0), para ze sportingbetu wycofana (teraz max jaki znalazlem to 2,17 w pinnacle), kurs na Crutchlowa w gore (2,37) po dobrej rozgrzewce Doviego i Spiesa.
Niestety dzis tak rozowo nie bylo...wszedl tylko typ co do ktorego SimonS mial watpliwosci ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
simons 646

simons

Forum VIP
Rossi poza top6 2,1
bet365
Mamy Stonera, Pedrose, Lorenzo, Crutchlowa, Spiesa, Dovizioso, Haydena, Bautiste i Bradla. Kazdy z nich moze skonczyc wyscig przed Rossim, ktoremu chyba tylko deszcz moze pomoc w osiagnieciu dobrego wyniku.
Wszystkie bety mega tylko z tym sie nie zgodze ... chociaz kurs oplacalny, ale ja widze Rossiego wysoko dosc czyli 4-8 miejsce takze nie gralbym tego ????
do pogrania moim zdaniem sa Rossi - Hayden 1 po 1.52 w doxxie. Rossi - Dovi 2 po 1.85 mocno przeszacowane i z moto 3 Cortese - Fenati 1 po 1.5 teraz
 
simons 646

simons

Forum VIP
Wszystkie bety mega tylko z tym sie nie zgodze ... chociaz kurs oplacalny, ale ja widze Rossiego wysoko dosc czyli 4-8 miejsce takze nie gralbym tego ????
Rossi - Hayden 1 po 1.52 w doxxie. ✅
Rossi - Dovi 2 po 1.85 mocno przeszacowane ✅
Cortese - Fenati 1 po 1.5 ✅
Tak jak myslalem walczyl Rossi o 6 miejsce, ale nie dał rady wiec grats ???? bo kurs byl spoko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom