>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Szachy

mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Chess. 2013 World Championship Match. 10-Games. Taizhou. Women. Game 2 12.09.2013
Hou, Yifan - Ushenina, Anna Typ 1 kurs 2.3 stawka 67 euro bukmacher marathonbet
Wynik remis ⛔⛔⛔
Oficjalna strona meczu http://taizhou2013.fide.com/
Hou zagrała bardzo dobrze pierwszą partię wygrywając czarnymi teraz w drugiej gra białymi i myślę że sobie poradzi. Wygrywając jutro i prowadząc 2-0 rozstrzygnęła by już cały mecz na swoją korzyść bo wątpię aby Ushenina doprowadziła to remisu albo ewentualnej wygranej.
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Chess. International Tournament. Saint Louis. Round 4 Marathonbet
Aronian, Levon - Nakamura, Hikaru x2 kurs 1.4 100 euro ⛔⛔⛔
Nakamura oddał skoczka za 2 pionki i to go doprowadziło do porażki.
Według mnie kurs bardzo opłacalny Nakamura w ostatniej partii z Carlsenem pokazał że potrafi grać czarnymi uzyskał nawet przewagę jakości wieża za gońca ale i tak partia zakończyła się remisem. Nakamurze wystarczy remis w tej partii aby utrzymać fotel lidera ale kto wie może i pokusi się o wygraną.
Kamsky, Gata - Carlsen, Magnus 2 kurs 3.1 70 euro ✅✅✅
Carlsen zdobył przewagę pionka i pod koniec partii utworzył dwa skrajne wolne pionki na kolumnie b oraz h których nic nie powstrzyma przed promocją więc Kamski poddał partię.
Jak Carlsen chce dogonić Nakamurę i ewentualnie wygrać turniej to musi wygrać ten mecz z Kamskim ponieważ następny mecz będzie grać z Nakamurą czarnymi a w ostatniej rundzie z Aronianem białymi jak widać na finiszu rozgrywek nie będzie mieć łatwo więc dzisiejszy mecz jest bardzo ważny dla niego.
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Chess. International Tournament. Saint Louis. Round 5
Aronian, Levon - Kamsky, Gata typ 1 kurs 2.5 stawka 58 euro (taki limit)
wynik 0.5-0.5⛔⛔⛔
W przypadku wygranej Aroniana będzie on miał drugą pozycję w tabeli jeżeli w meczu Nakamury z Carlsenem wygrają czarne w przypadku remisu Nakamura i Aronian będą mieli taką samą ilość punktów i bilans pojedynków bezpośrednich 1-1. Aronian jeżeli chce myśleć o drugim miejscu na koniec turnieju a może nawet o wygranej musi dzisiaj wygrać.
Kamski jest graczem który najsłabiej się spisuje podczas tego turnieju.
Nakamura, Hikaru - Carlsen, Magnus typ 2 draw no bet zakład oznaczony Hcap2(0) kurs 1.75 stawka 58 euro (taki limit) wynik remis zwrot stawki
Carlsen aktualnie po 5 rundach jest liderem tabeli z 3.5 pkt goni go Nakamura z 3 pkt. Carlsenowi wyrywając dzisiejszy mecz byłby teoretycznie zwycięzcą turnieju zwycięstwo mógłby odebrać mu jedynie Aronian wygrywając dzisiaj z Kamskim oraz wygrywając 7 rundę czarnymi z naszym liderem co by było bardzo trudne. Uważam że Carlsen będzie chciał dzisiaj przypieczętować swoją wygraną w turnieju.
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Chess. International Tournament. Lake Sevan. Round 7
Grigoryan, Karen - Popov, Ivan typ 12 kurs 1.87 stawka 38 euro wynik 1-0 ✅✅✅
Hovhannisyan, Robert - Zhigalko, Sergei typ 12 kurs 1.98 stawka 38 euro wynik 0-1 ✅✅✅
Kuzubov, Yuriy - Ragger, Markus typ 12 kurs 1.93 stawka 38 euro wynik 0-1 ✅✅✅
Swiercz, Dariusz - Pashikian, Arman typ 12 kurs 1.94 stawka 38 euro wynik 0.5-0.5 ⛔⛔⛔
Turniej bardzo ciekawy w każdej rundzie pada mniej remisów niż wygranych z wyjątkiem 5 rundy więc próbuje zagrać dzisiaj powyższym systemem limity są bardzo małe wynoszą 38 euro ale i tak myślę że trzy mecze spośród tych czterech zakończą się wygraną któregoś z graczy. Oglądałem kilka partii z tego turnieju to niektórzy gracze grają bardzo ostro roszad nie robią, popełniają błędy.
Dzisiejsze partie na turnieju w Armenii były bardzo ciekawe nie chce mi się ich komentować ważne że na + wyszedłem po tych 4 typach. Dla tych którzy by chcieli zobaczyć dzisiejsze partie zamieszczam link http://www.chessdom.com/lake-sevan-chess-2013-live/
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Hou, Yifan - Ushenina, Anna Chess. 2013 World Championship Match. 10-Games. Taizhou. Women
10.09.2013
Typ 12 kurs 1.153 bukmacher marathonbet stawka 162.5 euro (taki limit na aktualną chwilę)
Mecz zaczyna się już za tydzień więc kursy mogą się gwałtownie zmieniać im blizej spotkania. Według mnie kurs 1.153 na brak remisu po 10 partiach to dobry typ.
Bukmacherzy w roli faworytki stawiają młodą dziewiętnastoletnią chinkę która aktualnie jest druga na świecie wśród kobiet jej przeciwniczka to nr 17 na świecie w tamtym roku otrzymała od fide tytuł gm. Przeglądając statystyki obu pań można dojść do wniosku że remisować to one nie lubią. Obie panie mają prawie tyle samo wygranych co remisów czarnymi co jest dość ciekawe jak wiadomo w szachach białe rozpoczynają i mają przewagę jednego posunięcia nad czarnymi co ma duże znaczenie grze. Obie panie grają ostre warianty różnych debiutów a gra środkowa często jest napięta i nie świadczy o wymianie materiału i szybkiego przejścia do końcówki która by faworyzowała ewentualny remis.
http://ratings.fide.com/chess_statistics.phtml?event=8602980
http://ratings.fide.com/chess_statistics.phtml?event=14110911
Wynik: 5.5-1.5 ✅✅✅
Jakbym wiedział że Hou wygra tak wysoko to bym zagrał handicap -1.5 na nią.
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
W Listopadzie ma się odbyć mecz o mistrzostwo świata pomiędzy Anandem a Carlsenem.
Przeglądając oferty poszczególnych bukmacherów zauważyłem że powstał surebet między bwin/gamebookers a marathonbet.
W bwin gamebookers mamy zakłady na to kto zwycięży mecz (kto będzie mistrzem świata więc ewentualna dogrywka jest również uwzględniona) kurs 1.4 na Carlsena
natomiast w marathonbet zakład World Champion kurs 3.95 na Ananda.
Zysk z surebeta 3.36%
W marathonbet mam limit 10 euro więc za bardzo nie opłaca mi się grać ale może ktoś skorzysta.
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Wczoraj właśnie rozpoczęły się drużynowe mistrzostwa europy w szachy które w tym roku odbywają się w Warszawie
Oficjalna strona internetowa mistrzostw http://etcc2013.com/
Moje typy na dzisiaj:
Austria - Romania typ 2 kurs 1.7 marathonbet stawka 80 euro Wynik 2:2 ⛔
Ten typ to chyba jakaś pomyłka bukmachera Rumunia ma o wiele lepszych szachistów zwłaszcza na 3 i 4 szachownicy w pierwszej rundzie wygrali 4-0 nie wiem czym się buk sugerował podczas wystawiania kursów na Rumunię w tym meczu, może tym że wczoraj austriacki szachista grający na 3 szachownicy sprawił niespodziankę wygrywając z zawodnikiem o 200 punktów rankingowych wyżej notowanym. Ja po prostu w tym meczu widzę wynik 1-3: pierwsza i druga szachownica remis trzecia i czwarta dwie wygrane dla Rumuni.
Proponuję też dzisiaj zagrać AKO z pewniaków:
Armenia vs Montenegro 1 wynik 2.5-1.5 ✅
Turkey vs Russia 2 wynik 2.5-1.5 ⛔
Azerbaijan vs Bulgaria 1 wynik 2.5-1.5 ✅
AKO 1.662 marathonbet stawka 80 Euro ⛔
Spain Kobiety - Poland Kobiety typ 2 kurs 1.6 marathonbet stawka 80 Euro Wynik 1-3 ✅
Polki mają lepszy skład zwłaszcza na 3 i 4 szachownicy w stosunku do hiszpanek.
Wczoraj reprezentacja Hiszpanii wygrała niedużą przewagą z drugą reprezentacją Polski 2.5-1.5 a dzisiaj niby miałyby Hiszpanki ograć bądź zremisować z 1 składem. Widzę tutaj wynik 1-3 albo 1.5-2.5
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Dzisiaj rozpoczął się mecz o mistrzostwo świata Vishwanathan Anand vs Magnus Carlsen
http://chennai2013.fide.com
Jutro o godzinie 10:30 zostanie rozegrana 2 partia meczu aktualny wynik 0.5-0.5
Na drugą partię mam typy następujące:
GAME 2 - WILL THE OPENING MOVE BE EITHER D4 OR E4? Typ tak kurs 1.145 ✅ bukmacher pinnacle sports stawka 300PLN
Jutro Anand gra białymi przeglądając jego partie można zauważyć że prawie wszystkie partie zaczyna od e4 myślę że nie zacznie jutro inaczej. Jak przez tyle turniejów zaczynał od e4 które dobrze zna. W ostatnich turniejach tylko e4 albo d4 grał myślę że żadnych niespodzianek nie przygotuje.
GAME 2 - TOTAL NUMBER OF MOVES 42.5 Moves typ over ⛔
bukmacher pinnacle sports stawka 300PLN kurs 1.794
Po dzisiejszej partii w której obaj panowie zgodzili się na remis po 16 posunięciach jutro będą musieli się wykazać większymi ambicjami myślę że dojdzie do remisu po dość zaciętej grze ale wolę postawić over 42.5 posunięć w meczu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Partia 5: Wygra Anand @ 14,8 (Pinnacle) ⛔ 1:0 nie o taką kontrę chodziło ;)
Carlsen po zmarnowaniu ogromnej szansy wygrania poprzedniej partii być może zagra dziś bardziej otwarcie by odbić punkt. Ale szkoda zachodu na marne 3,5 na niego, skoro tutaj mamy bardzo wysoki kurs na Wisziego. Liczę na ostrzejszą grę i skuteczną kontrę Hindusa ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Vishwanathan Anand vs Magnus Carlsen GAME 5 - WILL THE OPENING BE EITHER D4 OR E4?
kurs 2.26 Pinnacle Sports typ nie. ✅✅✅ wynik 1.c4
Według mnieCarlsen tak jak swoje 2 poprzednie partie białymi rozpocznie od Sf3.
Powyżej 43.5 1.943 GAME 5 ✅✅✅ wynik: 58 posunięć
Partia będzie długo dzisiaj trwała Carlsen będzie szukać wygranej a Anand grać defensywnie i nie wchodzić w żadne skomplikowane warianty.
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Chess. European Team Championship. Poland. Men. Round 7 Marathonbet
Russia - Armenia typ x2 1.727 wynik 1.5-2.5 ✅✅✅
Aktualnie Rosjanie zajmują 3 miejsce w tabeli natomiast Armenia jest na 4 miejscu.
Rosjanie na pewno będą chcieli wygrać ten mecz aby awansować na 2 miejsce w tabeli.
Kadrze Rosjan mimo ze zajmują 3 miejsce zbyt dobrze nie poszły niektóre mecze w tym turnieju ledwo wygrali z Serbią, przegrana z Turcją remis z Anglią. Armenia nie jest słabym przeciwnikiem i na pewno będzie to ciężki mecz dla Rosji.
Azerbaijan - France typ 12 1.71 wynik 2-2 ⛔⛔⛔
Pojedynek lidera z wiceliderem tabeli. Według mnie remis w tym meczu nie zadowoliłby żadnej z drużyn Francja wygrywając by ten mecz umocniła by swoje pierwsze miejsce natomiast jakby Azerowie wygrali objęli by prowadzenie w turnieju.
Chess. European Team Championship. Poland. Women. Round 7
Armenia H-1.5 - Poland II typ 1 1.533 wynik 3-1 ✅✅✅
Nie rozumiem czemu bukmacher taki kurs wystawił. W reprezentacji Armeni grają zawodniczki o wiele mocniejsze niż w drugiej reprezentacji Polski.
Georgia - Poland typ 1 1.81 wynik 2-2 ⛔⛔⛔
Tutaj też widzę że promocja na dzisiejszy mecz skład Gruzinek lepszy niż Polek.
Na pierwszej i trzeciej szachownicy widzę wygraną dla Gruzinek.
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Vishwanathan Anand vs Magnus Carlsen GAME 6
Liczba posunięć over 43.5 kurs 1.73 wynik 67 posunięć ✅✅✅
Dzisiaj o 10:30 szykuje się dość zacięta partia. Anand będzie grał białymi i nie może sobie pozwolić na szybki remis ma stratę 1 punktu w stosunku dla przeciwnika natomiast Carlsen będzie starał się ugrać remis albo wygrać. Partia zapewne zacznie się od posunięcia 1.e4.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Carlsen -Anand 10 partia typ 1 kurs 5.5 marathonbet ⛔⛔⛔
Carlsen miał szansę wygrać ale jej nie wykorzystał.
Mimo że na 99,99% Carlsen ma tytuł mistrz świata i wystarczy mu dzisiaj tylko zremisować ja stawiam na jego wygraną. Po ostatnich partiach widać że Anand jest słaby i ten mecz mu nie idzie więc dlaczego Carlsen mimo że ma wygraną w kieszeni czemu nie miałby skorzystać z okazji aby sobie ranking podnieść. Po 8 partii Carlsen prowadząc już 2 punktami meczowymi mógłby spokojnie remisować resztę partii doprowadzając do 6.5 punkta dla siebie ale w 9 partii wygrał i to czarnymi dlaczego więc dzisiaj miałby nie wygrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
astana 439

astana

Użytkownik
Moim skromnym zdaniem, rankingu pod uwagę nie bierze żaden z uczestników meczu ,dla nich wg. mnie to tylko niezbyt istotny szczegół,mają wypracowane pozycje na rynku szachowym i każdy sponsor chętnie ich zobaczy w turnieju,na marginesie,jako kiedyś aktywny szachista typuję kolegę ,iż gra w klubie w Wałbrzychu.Chętnie porozmawiam na priv.
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Chess. International Tournament. Wijk aan Zee. Group A. Round 10
Caruana, Fabiano - Naiditsch, Arkadij kurs 1.6 Typ 1 stawka 3/10 bukmacher Marathonbet
Wynik 0:1 ⛔⛔⛔
Caruana popełnił poważny błąd w 31 posunięciu, kolejny raz przekonałem się że szachy są trudną a zarazem mało przewidywalną dyscypliną do typowania.
Przedostatnia runda, Caruana gra z Naiditschem graczem najsłabiej spisującym się w turnieju któremu jedynie co się do tej pory udało to zremisować 3 partie.
Na chwilę obecną Caruana zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 5.5 pkt w przypadku wygranej prawdopodobnie awansuje na 2 pozycję ponieważ wątpię aby pozostali trzej gracze którzy mają po 5.5 punkta go wyprzedzili.
Statystyki
http://www.tatasteelchess.com/tournament/standings/year/2014/group/1
http://ratings.fide.com/card.phtml?event=2020009
http://ratings.fide.com/card.phtml?event=4650891
 
mistrzpawel 501

mistrzpawel

Użytkownik
Olimpiada szachowa zaczęła się kilka dni temu a ja z typami zaspałem.
Oficjalna strona olimpiady:
https://chess24.com/en/olympiad2014/
Jedyny bukmacher który oferuje kursy na olimpiadę to marathonbet limity ponad 1000 euro.
Na każdy z meczy drużyna wystawia 4 zawodników.
Moje typy na jutro:
Azerbaijan - Georgia H+1.5 typ 2 kurs 1.63
Oba zespoły mają bardzo silnych zawodników nie rozumiem dlaczego na Azerbejdżan jest kurs 1.34. Według mnie ten mecz może być bardzo wyrównany i zakończyć się remisem.
Do pokrycia zakładu wystarczą 3 remisy na 4 szachownicach albo co najmniej jeden remis i jedna wygrana dla Gruzji.
Jak znajdę jeszcze coś ciekawego to jeszcze jutro dorzucę.
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Carlsen - Anand, partia 4: nie więcej niż 44 ruchy w partii @ 1,8 (WierzchołekSports)
Norweg po wczorajszej zaskakującej porażce potrzebuje się otrząsnąć. To sytuacja dla niego nowa, nie przegrał 12 wcześniejszych partii w bezpośredniej walce o tytuł i dzisiaj spodziewam się gry bez ryzyka, które byłoby wodą na młyn dla Azjaty. Kurs na remis jest niski, więc z chęcią sięgam po korzystniejszy o 24% zakład na liczbę ruchów.
W drugiej partii meczu w niedzielę Sven Øen przekonał rywala do poddania się po 35 ruchach.
 
Do góry Bottom