>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

IV runda el. Ligi Mistrzów: Wisła Kraków - APOEL Nikozja 17.08.2011

Status
Zamknięty.
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP


VS

Po wyeliminowaniu Litexu Łowecz Wiślakom w walce o Ligę mistrzów przyjdzie zmierzyć się z Cypryjskim APOEL-em Nikozja. Wszyscy zgodnie twierdzą, że losowanie dla Mistrzów Polski było bardzo łaskawe i szanse na awans są bardzo duże. Jednak nie ma co popadać w skrajny optymizm , bo APOEL doświadczenie z Ligi Mistrzów już ma i nie będzie łatwym przeciwnikiem. Zresztą sam Lukasz Sosin który , jako zawodnik ligi Cypryjskiej przyznał , że Wisła nie będzie miała łatwo , a szczególnie ciężki zapowiada im się mecz wyjazdowy bo będą musieli stawić czoła wielkim upałom i fanatycznym kibicom. Nie mniej jednak wątpię aby Wisła się tego wystraszyła , tak pragną w Krakowie ( jak i większość Polski ) tej Ligi Mistrzów , że nie straszne będą żadne upały ;) Wisła w kwalifikacjach póki co gra bardzo dobrze i skutecznie. 8 bramek w 4 meczach to dobry wynik , wykreowała się wielka gwiazda - Melikson - nic tylko czekać na 4 rundę. Pierwszy mecz w Krakowie a kursy prezentują się tak:

by: Bet-At-Home
Oraz na awans:

by:bwin

Czy po 15 latach w końcu będziemy mieli Polski zespół w Lidze Mistrzów ? Zachęcam wszystkich do dyskusji ;)
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Wisła w 2 i 3 rundzie trafiała na teoretycznie najcięższych rywali z możliwych do wylosowania. Z ekip , które mogła wylosować w IV rundzie osobiście marzyłem o Maccabi a nie chcialem Kopenhagi i Dinama Zagrzeb. Bate druzyna grajaca bardzo przecietnie w obecnych eliminacjach ale to niezla ekipa, wiec teoretycznie losowanie jest niezle. Uniknelismy najciezszego przeciwnika , ale to jest niewazne gdy przystepujesz do IV rundy , masz ambitny i glodny sukcesow zespol , zespol wkoncu prowadzony z jakas mysla szkoleniowa i marketingowa , masz w skladzie Maora ;) to trzeba walczyc kto by na drodze do LM nie stanal na drodze .

Szkoda , ze najpierw Wisła zagra u siebie. Tutaj konieczne jest zwyciestwo najlepiej bez straty gola , choc kazde bedzie niezwykle cenne. Szanse Wisla ma niebywalą bo chociaz Apoel jest klasowa druzyna, dobrze radzil sobie w LM remisujac np z Chelsea to jednak jest to druzyna do przejscia. Tylko w tej rundzie nie ma miejsca na bledy, kazdy moze byc kosztowny. Cieszy, ze Wisla ma szeroka lawke , szczegolnie zastanawia jakiego napastnika wystawic Biton strzela, Genkov zapewne wiecej pracuje dla druzyny ale jest nieskuteczny.
Madrzejsi bedziemy po pierwszym spotkaniu, ktore Wisla powinna wygrac , posiadajac jakas zaliczke latwiej bedzie przygotowac sie do rewanzu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Szkoda , ze najpierw Wisła zagra u siebie.
dobrze i nie dobrze. pierwszy mecz zazwyczaj gra się ostrożnie , zawsze w tej podświadomości zostaje rewanż gdzie bramki licza się podwójnie. Wisła zapewne wyjdzie maxymalnie skoncentrowana , i jakby nie stracić gola to by było świetnie. przy ew 0:0 gol Wisły w Nikozji i APOEL stoi przy ścianą. A wygrana w Krakowie , nawet 1:0 i gol na wyjeździe ... było by pięknie. Nie ma co fantazjować , kluczem będzie nie stracić gola u siebie , wierze w kunszt Maaskanta i awans. Szkoda tylko , że Wiślacy nie będą świetować awansu u siebie ;)
 
J 6

josed

Użytkownik
Jak tak patrzę na te mecze, to można powiedzieć że Polacy zawsze grają u siebie!
Gdzie by mecz nie był Polacy zawsze dają największy doping, nawet niż drużyna gospodarzy ???? Będą mogli się czuć jak u siebie.
P.S.
Wiadomo oczywiście, że to nie do końca to samo, ale kibice z Polski potrafią wesprzeć wszędzie ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Wisła ma ogromną szansę żeby roztrzygnąć ten mecz u siebie. Powróci po pauzie za kartki na ten mecz Iliev. W Krakowie ładny stadion i duże oczekiwania. Maaskant ma ciekawy zespół, przede wszystkim trio Iliev, Melikson , Małecki. Można powiedziec, po ostatnich latach i grach zespołow polskich w elminicjach do Ligi Mistrzów, że LM to dla Polski &quot;Mission Impossible&quot;, ale ja sądze że po reformie Platiniego o awans jest o wiele łatwiej. Rywal jak najbardziej w zasięgu Wisły, łatwiejszym może byłby Maccabi, o tym marzyłem albo Bate, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Pożniej umieszcze dokładna analize, ale mysle zeby Wisla awnasowala, musi u siebie wygrac różnica co najmniej dwoch bramek, a jest w stanie i powinna to wykomnac, bo rewanz przy 40 stopniowym upale napewno nie bedzie ulatwieniem...
 
hama 11

hama

Użytkownik
dobrze i nie dobrze. pierwszy mecz zazwyczaj gra się ostrożnie , zawsze w tej podświadomości zostaje rewanż gdzie bramki licza się podwójnie. Wisła zapewne wyjdzie maxymalnie skoncentrowana , i jakby nie stracić gola to by było świetnie. przy ew 0:0 gol Wisły w Nikozji i APOEL stoi przy ścianą. A wygrana w Krakowie , nawet 1:0 i gol na wyjeździe ... było by pięknie. Nie ma co fantazjować , kluczem będzie nie stracić gola u siebie , wierze w kunszt Maaskanta i awans. Szkoda tylko , że Wiślacy nie będą świetować awansu u siebie ;)
No dokładnie, pierwszy mecz u siebie to czasami dobrze a czasami nie dobrze, jak Wisła bez straty bramki, na remis albo 1:0 u siebie to będzie na prawde bardzo dobrze, ważne by tej bramki nie stracić bo będzie problem...

Ale najbardziej to licze na szybkie 3-0 w krakowie i wreszcie polski zespół w fazie grupowej, wiadomo, że tam Wisła będzie już &quot;ubogim krewnym&quot; pewnie ale to i tak ogromny zastrzyk gotówki dla klubu jest nawet jak nie wygra się ani jednego spotkania...

Nie ma jednak co gdybać zobaczymy jak będzie po pierwszym spotkaniu.
 
B 15

blady+

Użytkownik
Zaciekawiło mnie jedno. Osobiście daje obu ekipom po 50% szans, jeśli gralibyśmy pierwszy mecz na wyjeździe, to byłoby to 60% dla Wisły, ale jest jak jest. Jeśli jednak w spotkaniu Omonia Nikozja - Red Bull Salzburg kurs na awans tych drugich wynosi 1,38 to ja myślę, czy Wisła odstaje sporo od Salzburga ? Myślę, że nie. Jeśli Wisła zagra dobrze w defensywie na Cyprze, to będzie to połowa sukcesu.. Niestety, boje się o pierwsze spotkanie gdzie to Wisła będzie musiała dążyć do zaliczki, a jeśli będzie taki błąd jak przeciwko Polonii Warszawa, kiedy w jednej z akcji kończących mecz Polonia miała akcję 1v1.. tylko dzięki Sobolewskiemu i Pareice nie było 2:1, ale do takich sytuacji koniecznie dojść nie może przeciwko Cypryjczykom.
 
arsenal789 346

arsenal789

Użytkownik
Ja nie wyobrażam sobie nic innego niż awansu Wisły. Wiele osób straszy że Apoel to jest świetna drużyna grająca w lidze mistrzów ale oni maja to już za sobą . Skład całkowicie się zmienił . Mówi się również o tym że na cyprze będzie Wiślakom się ciężko grało może tak ale pamietajmy że Bratysława w poprzedniej rundzie zremisowała na wyjeżdzie ale przegrała u siebie . Jeśli Slawan na wyjezdzie powalczyło z Apoelem jak równy z równym to Wisła tego nie zrobi. Wydaje się że lepiej grać pierwszy mecz na wyjeżdzie ale cięszmy się że trafiliśmy na najsłabszy zespół z możliwych . Każdy z polskich zespołów powinnien przejść bo trafił na najsłabszych rywali . Wielu mówi że spartak m. to świetna drużyna ale to przecież nie Totenham . Oczywiście ciężko wieżyć by wszystkie zespoły przeszły ale awans do LM Wisły to napewno priorytet. Dla mnie wynik minimum u siebie to 2-0 dla Wisły ale znając polskie drużyny to może być na odwrót . Aż mi się serce kroi że nie zobacze lecha w tym sezonie w pucharach ale mam nadzieje że za rok będzie inaczej i to Lech powalczy w LM . A co do Wisły to trafili na wspaniałych rywali w wszystkich rundach i myśle że w końcu będziemy w LM. No i ile trzeba wystaryczyło pokonać takie drużyny jak Ryga , Litex i Apoel a przez 15 lat my nie możemy dostać się do LM.
 
everto 18K

everto

Użytkownik
Już sam nie wiem z kim Wisła (polska drużyna )musiła by trafić w ostatniej rundzie żeby awansować przecieeż cypryjskie .azerskie litewskie łotewskie bługarskie zespoły to są ogony europejskiej kopanej a co dwu meczu śmieszą mnie komenatarze że w rewanżu bedzie upał fanatyczni kibice silne podmuchy wiatrow ze strony morza. w powietrzu duża zawartość jodu Klasowy poukładany zepół przygotowany do sezonu ma to w ....... Maskant wydaje sie ze poukładał ten zespól trochę jeszcze szwankuje obrona brak zgrania no ale to początek sezonu a awansje będzie decydowała dyspozycja w danym dniu załadam taki scenariusz Wisła u siebie wywalczy korzystny wynik a w rewanżu Aopel będzie chciał obrobić straty otworzy się i Biała Gwiazda to wykorzysta
 
D 224

dboniem

Użytkownik
Dzisiaj obejrzałem sobie cały mecz z 3 rundy Eliminacji do Ligi Mistrzów pomiędzy Wisłą Kraków a Realem Madryt z sezonu bodajże 2003/2004
Wisła skład Majdan, Baszczyński, Głowacki, Kłos, Mijailović, Kalu Uche, Cantoro, Szymkowiak, Zieńczuk, Frankowski, Żurawski
8 Polaków w pierwszej jedenastce
Real składCasillas, Roberto Carlos, Salgado, Pavon, Samuel, Figo, Beckham, Zidane,Ivan Helguera, Ronaldo, Raul
Pomimo tego, że Real w tamtym okresie dysponował prawdopodobnie najlepszą drużyną w historii, wygrał ten mecz 2-0 to dało się zauważyć, że Wisła stanowiła niemalże równorzędną ekipę przeciwko wielkiemu Realowi.
W polskiej drużynie wtedy grali tylko 3 obcokrajowcy i spisywali się znakomicie ze swoich obowiązków.
Kilka akcji Wisły w tym meczu stały na bardzo wysokim poziomie, obecna Wisła nie ma takiego potencjału.
Teraźniejszy rywal Wiślaków APOEL nie dorasta do pięt rywalowi, z którym wówczas grała Biała Gwiazda. Mam nadzieję, że wkońcu doczekam się tego, że zobacze Polski zespół w grupie LM.
Choć życzę Wiśle jak najlepiej, to jednak &quot;tęsknie&quot; za tym czasem, gdy gwiazdorami zespołu byli wyłącznie Polacy, którzy z dodatkiem najwyżej 3-4 zagranicznych zawodników byli zespołem, walczącym razem do zwycięstwa.
Teraz gdy widzę skład Wisły z jednym Małeckim i Sobolewskim bądź Wilkiem w składzie czuję pewien niedosyt, że praktycznie nie ma już tak dobrych polskich zawodników, którzy mogliby razem przeciwstawić się skutecznie genialnemu rywalowi.
Obecnie jeśli chodzi o ilość obcokrajowców to kilku ma tylko Śląsk, który świetnie spisuje się w LE i to im najbardziej kibicuję.
 
M 2

mateuszbah

Użytkownik
Witam wszystkich forumowiczów,jestem tu nowy i to jest mój 1 post ????

Wisła jak dla mnie trafiła świetnie ????
Mogło być o wiele gorzej,np mogła trafić na jakieś dinamo bate czy kopenhagę.
Wisła marzy już od paru ładnych lat o Lidze Mistrzów,ale jak przecież nie poradziliby sobie teraz z APOELem to czego oni by mieli wgl szukać w Champions League ?? Jak tam to już sama elita ????
Ja wierzę z całego serca że Wisełka wykorzysta swoją szansę i wyeleminuje cypryjczyków i zakwalifikuje się do LM ????
A co do obstawiania to :
Wisła Kraków vs Apoel Nikozja 1
Apoel Nikozja vs Wisła Kraków x2
I zagram za to grubo !

Pozdrawiam
 
P 5

pih

Użytkownik
Wisła Kraków-Apoel Nikozja
Moje propozycje:
Apoel @ 4.28 Pinnacle 3/10
Apoel(+0,5) @ 1.91 Pinnacle 6/10
Apoel Awans @ 1,85 Bwin 9/10


Nie mam pojęcia jak można dawać Wiśle w pojedynku z Apoelem równe szanse. Wiele osób gra tu na Wisłę, ale radzę dobrze to przemyśleć. To jest bukmacherka i nie ma tu miejsca na sentymenty. Przez 13 lat nie mieliśmy w Polsce ligi mistrzów i zapewne dalej jej mieć nie będziemy. Oczywiście chciałbym, aby w końcu Polski klub awansował do LM, ale w tym roku będzie to wręcz niemożliwe.
Teraz przedstawię to co najważniejsze, czyli jak oba zespoły radziły sobie ostatnio w europejskich pucharach, a zacznę od Wisły, bo dużo tego nie było.
  1. Sezon 2009/10 - porażka w 2 rundzie eLM z Estońską Levadią(1:1,0:1) i koniec przygody z pucharami
  2. Sezon 2010/11 - wyeliminowanie w 2 rundzie eLE Litewskich Szawli(2:0,5:0), dwie porażki z Qarabag z Azerbejdżanu(0:1,2:3) i koniec przygody z pucharami
  3. Sezon 2011/12 - wyeliminowanie w 2 rundzie eLM Łotewskiego Skonto Ryga(1:0,2:0) oraz w 3 rundzie Bułgarskiego Liteksu(2:1,3:1), w 4 rundzie mistrz Polski zmierzy się z Cypryjskim Apoelem Nikozja.

Nie ma się co oszukiwać w tym sezonie Wisła nie gra nic szczególnego. Sezon ligowy rozpoczęli bardzo słabo, dwa remisy i nie najlepsza gra. W eLM ze słabiutkim Skonto zagrali dwa słabe mecze, pierwszy mecz z mistrzem Bułgarii to katastrofa, fatalne błędy w obronie i szczęśliwe zwycięstwo. Dopiero w ostatnim meczu coś tam pokazali, jednak to i tak o wiele za mało na LM.
Teraz APOEL.
  1. Sezon 2009/10 - wyeliminowanie: w 2 rundzie eLM zespołu EB Streymur z Wysp Owczych(2:0,3:0), w 3 rundzie Serbskiego Partizanu Belgrad(2:0,0:1), oraz w 4 Duńskiej Kopenhagi(0:1, 3:1) i awans do elitarnej LM. W grupie z FC Porto, Chelsea oraz Atletico Madryt zajmują 4 miejsce z dorobkiem 3 remisów i 3 porażek. Jednak dwa remisy z Atletico 0:0 oraz 2:2, dwie minimalne porażki z FC Porto 1:2 i 0:1, oraz remis 2:2 i porażka 0:1 z Chelsea to i tak świetny wynik dla Cypryjczyków i oczywiście duże pieniądze.
  2. Sezon 2010/11 - wyeliminowanie w 2 rundzie eLE Litewskiego Tauras(3:0,3:1), następnie pewny awans z Czeskim Jabloncem(1:0,3:1) i porażka w 4 rundzie po bardzo zaciętym dwumeczu z Hiszpańskim Getafe (0:1,1:0-dogrywka 1:1).
  3. Sezon 2011/12 - wyeliminowanie w 2 rundzie Albańskiego Skenderbeu(2:0,4:0) oraz w 3 rundzie Słowackiego Slovana Bratysława(0:0,2:0). W 4 rundzie mistrz Cypru zmierzy się z Polską Wisłą Kraków.

Wyniki mówią same za siebie. Apoel w ostatnich latach zrobił olbrzymie postępy, zresztą tak jak cała liga Cypryjska i nabrał dużego doświadczenia w europejskich pucharach. W superpucharze Cypru pokonał Omonię Nikozję 1:0. Liga Cypryjska jeszcze nie ruszyła.
To by było na tyle. Tak jak pisałem wyżej nie daję szans mistrzowi Polski na awans i myślę, że Apoel już w Krakowie pokaże, że to już nie jest przypadkowa drużyna lecz mocny zespół, z którym powinno się liczyć w Europie.
 
rubens17 0

rubens17

Użytkownik
Wisła Kraków-Apoel Nikozja
Moje propozycje:
Apoel @ 4.28 Pinnacle 3/10
Apoel(+0,5) @ 1.91 Pinnacle 6/10
Apoel Awans @ 1,85 Bwin 9/10


Nie mam pojęcia jak można dawać Wiśle w pojedynku z Apoelem równe szanse. Wiele osób gra tu na Wisłę, ale radzę dobrze to przemyśleć. To jest bukmacherka i nie ma tu miejsca na sentymenty. Przez 13 lat nie mieliśmy w Polsce ligi mistrzów i zapewne dalej jej mieć nie będziemy. Oczywiście chciałbym, aby w końcu Polski klub awansował do LM, ale w tym roku będzie to wręcz niemożliwe.
Teraz przedstawię to co najważniejsze, czyli jak oba zespoły radziły sobie ostatnio w europejskich pucharach, a zacznę od Wisły, bo dużo tego nie było.
  1. Sezon 2009/10 - porażka w 2 rundzie eLM z Estońską Levadią(1:1,0:1) i koniec przygody z pucharami
  2. Sezon 2010/11 - wyeliminowanie w 2 rundzie eLE Litewskich Szawli(2:0,5:0), dwie porażki z Qarabag z Azerbejdżanu(0:1,2:3) i koniec przygody z pucharami
  3. Sezon 2011/12 - wyeliminowanie w 2 rundzie eLM Łotewskiego Skonto Ryga(1:0,2:0) oraz w 3 rundzie Bułgarskiego Liteksu(2:1,3:1), w 4 rundzie mistrz Polski zmierzy się z Cypryjskim Apoelem Nikozja.

Nie ma się co oszukiwać w tym sezonie Wisła nie gra nic szczególnego. Sezon ligowy rozpoczęli bardzo słabo, dwa remisy i nie najlepsza gra. W eLM ze słabiutkim Skonto zagrali dwa słabe mecze, pierwszy mecz z mistrzem Bułgarii to katastrofa, fatalne błędy w obronie i szczęśliwe zwycięstwo. Dopiero w ostatnim meczu coś tam pokazali, jednak to i tak o wiele za mało na LM.
Teraz APOEL.
  1. Sezon 2009/10 - wyeliminowanie: w 2 rundzie eLM zespołu EB Streymur z Wysp Owczych(2:0,3:0), w 3 rundzie Serbskiego Partizanu Belgrad(2:0,0:1), oraz w 4 Duńskiej Kopenhagi(0:1, 3:1) i awans do elitarnej LM. W grupie z FC Porto, Chelsea oraz Atletico Madryt zajmują 4 miejsce z dorobkiem 3 remisów i 3 porażek. Jednak dwa remisy z Atletico 0:0 oraz 2:2, dwie minimalne porażki z FC Porto 1:2 i 0:1, oraz remis 2:2 i porażka 0:1 z Chelsea to i tak świetny wynik dla Cypryjczyków i oczywiście duże pieniądze.
  2. Sezon 2010/11 - wyeliminowanie w 2 rundzie eLE Litewskiego Tauras(3:0,3:1), następnie pewny awans z Czeskim Jabloncem(1:0,3:1) i porażka w 4 rundzie po bardzo zaciętym dwumeczu z Hiszpańskim Getafe (0:1,1:0-dogrywka 1:1).
  3. Sezon 2011/12 - wyeliminowanie w 2 rundzie Albańskiego Skenderbeu(2:0,4:0) oraz w 3 rundzie Słowackiego Slovana Bratysława(0:0,2:0). W 4 rundzie mistrz Cypru zmierzy się z Polską Wisłą Kraków.

Wyniki mówią same za siebie. Apoel w ostatnich latach zrobił olbrzymie postępy, zresztą tak jak cała liga Cypryjska i nabrał dużego doświadczenia w europejskich pucharach. W superpucharze Cypru pokonał Omonię Nikozję 1:0. Liga Cypryjska jeszcze nie ruszyła.
To by było na tyle. Tak jak pisałem wyżej nie daję szans mistrzowi Polski na awans i myślę, że Apoel już w Krakowie pokaże, że to już nie jest przypadkowa drużyna lecz mocny zespół, z którym powinno się liczyć w Europie.
Chyba się zagalopowałeś w swoich rozważaniach. Z Levadia jakbyśmy trafili z formą to mielibyśmy LM.Bo forma przyszła ale trochę za późno.(Oczywiście nikogo tu nie usprawiedliwiam bo to świadczy o naszym profesjonalizmie ale widzę że przez tą porażkę ludzie za dużo wniosków wyciągają)
Za Kasperczaka to nie było drużyny.Trzeba było być pierdolniętym żeby go zatrudnić.Wtedy Wisła dostała by z każdym.
Wisła jest w trakcie sezonu APOEL niestety nie. Piłkarsko lepsi są CHYBA Cypryjczycy.Wnioskuje to tylko po urywkach kilku meczów. Ale Wisła gra u siebie gdzie jest MOCNA.
To tyle.Ale nadmierny optymizm(mówienie że awans mamy w kieszeni) i przewidywanie soczystego wpierdolu jest nie na miejscu.
Osobiście jakbym miał coś postawić to
Remis w Krakowie
Awans Apoelu
Under 2,5
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Prawdzie mówiąc nie decyduję się na jakieś typu ze względu że o APOEL-u nie wiem za wiele, prócz tego że już nie mają tak kolorowo jak w ostatnich latach gdzie awansowali do rozgrywek grupowych.
W oczy natomiast kują argumenty kolegi które za przeproszeniem są z d..y wzięte, zwykła gra na czuja i fascynacja wysokim kursem (to już bym wolał poczekać do rewanżu i wtedy obstawiać awans Cypryjczyków przy wiele wyższym kursie)
Fakt odpadnięcia z Levadią? Śmieszy mnie jak ktoś o tym piszę, jednocześnie wytykając słabe mecze Wisły. Odpadli bo odpadli, w Talinie bombardowali przez całe spotkanie bramkę rywala siedząc dosłownie na polu karnym rywala.Z Karabahem można się zgodzić bo na wyjeździe nie mieli żadnych argumentów.
W Wiśle od tamtej pory gra chyba 2-3 zawodników z podstawowego składu, więc nie wiem jak można w ogóle łączyć te fakty, a przede wszystkim to że tyle czasu nie potrafili awansować do LM (to jakaś matematyczna kwestia prawdopodobieństwa?)
Reasumując APOEL to nie ogórki, choć nie takie kozaki jak zaczęli pchać tam pieniądze i grali na wysokim poziomie w ostatnich latach.Jeśli się nie ma nic ciekawego do powiedzenia prócz zlepków statystyk które się mają nijak do obecnej sytuacji to lepiej napisać w jednym zdaniu ,,gram na APOEL bo takie mam przeczucie,,
Co do tego że mają lepszych piłkarzy też się do końca nie zgodzę, wynagrodzenia i budżet są porównywalne, ale chyba dla bardziej obiecujących graczy to raczej nasz kraj jest lepszą alternatywą niż Cypr.Mają tam jakieś 2-3 gwiazdki sowiciej opłacane i tyle, nie znaczy to jednak że nasi im ustępują, wprost przeciwnie.
Awansuje drużyna bardziej zdeterminowana, podejście i dokładność Maaskanta dają powody do optymizmu, do tego drużyna Wisły jest świeżo po budowie i głodna sukcesu.Ja tu mimo wszystko więcej ambicji widzę po naszej stronie.
 
jasmin_bogow 1,2K

jasmin_bogow

Użytkownik
Wisła Kraków-Apoel Nikozja
Moje propozycje:
Apoel @ 4.28 Pinnacle 3/10
Apoel(+0,5) @ 1.91 Pinnacle 6/10
Apoel Awans @ 1,85 Bwin 9/10



  1. Sezon 2009/10 - porażka w 2 rundzie eLM z Estońską Levadią(1:1,0:1) i koniec przygody z pucharami
  2. Sezon 2010/11 - wyeliminowanie w 2 rundzie eLE Litewskich Szawli(2:0,5:0), dwie porażki z Qarabag z Azerbejdżanu(0:1,2:3) i koniec przygody z pucharami
  3. Sezon 2011/12 - wyeliminowanie w 2 rundzie eLM Łotewskiego Skonto Ryga(1:0,2:0) oraz w 3 rundzie Bułgarskiego Liteksu(2:1,3:1), w 4 rundzie mistrz Polski zmierzy się z Cypryjskim Apoelem Nikozja.


Teraz APOEL.
  1. Sezon 2009/10 - wyeliminowanie: w 2 rundzie eLM zespołu EB Streymur z Wysp Owczych(2:0,3:0), w 3 rundzie Serbskiego Partizanu Belgrad(2:0,0:1), oraz w 4 Duńskiej Kopenhagi(0:1, 3:1) i awans do elitarnej LM. W grupie z FC Porto, Chelsea oraz Atletico Madryt zajmują 4 miejsce z dorobkiem 3 remisów i 3 porażek. Jednak dwa remisy z Atletico 0:0 oraz 2:2, dwie minimalne porażki z FC Porto 1:2 i 0:1, oraz remis 2:2 i porażka 0:1 z Chelsea to i tak świetny wynik dla Cypryjczyków i oczywiście duże pieniądze.
  2. Sezon 2010/11 - wyeliminowanie w 2 rundzie eLE Litewskiego Tauras(3:0,3:1), następnie pewny awans z Czeskim Jabloncem(1:0,3:1) i porażka w 4 rundzie po bardzo zaciętym dwumeczu z Hiszpańskim Getafe (0:1,1:0-dogrywka 1:1).
  3. Sezon 2011/12 - wyeliminowanie w 2 rundzie Albańskiego Skenderbeu(2:0,4:0) oraz w 3 rundzie Słowackiego Slovana Bratysława(0:0,2:0). W 4 rundzie mistrz Cypru zmierzy się z Polską Wisłą Kraków.

Wyniki mówią same za siebie. Apoel w ostatnich latach zrobił olbrzymie postępy, zresztą tak jak cała liga Cypryjska i nabrał dużego doświadczenia w europejskich pucharach. W superpucharze Cypru pokonał Omonię Nikozję 1:0. Liga Cypryjska jeszcze nie ruszyła.
To by było na tyle. Tak jak pisałem wyżej nie daję szans mistrzowi Polski na awans i myślę, że Apoel już w Krakowie pokaże, że to już nie jest przypadkowa drużyna lecz mocny zespół, z którym powinno się liczyć w Europie.
Nie obraź się, ale uważam Twoje argumenty za czysto bezsensowne, nie wiem tylko z czego wynikają, może z nieznajomości tematu.
Wisła odpadała kilka razy ostatnio z el. LM ale cały sęk w tym, że jakiś czas temu wszystko się zmieniło wraz z przyjściem Valcxa i Maskaanta. Po raz pierwszy od kilkunastu lat przed el.LM nie pozbyliśmy się żadnego kluczowego zawodnika ( o czym już nie wspomniałeś )
Nie pamiętam kiedy ostatnio w el. LM mieliśmy 4 mecze i 4 zwycięstwa, a po raz pierwszy w składzie mamy tylu doświadczonych zawodników którzy już grali w LM.
Nie ma się co oszukiwać w tym sezonie Wisła nie gra nic szczególnego. Sezon ligowy rozpoczęli bardzo słabo, dwa remisy i nie najlepsza gra. W eLM ze słabiutkim Skonto zagrali dwa słabe mecze, pierwszy mecz z mistrzem Bułgarii to katastrofa, fatalne błędy w obronie i szczęśliwe zwycięstwo. Dopiero w ostatnim meczu coś tam pokazali, jednak to i tak o wiele za mało na LM.
A to to, ten fragment najbardziej mi się podoba
Co to w ogóle za gadanie o grze w ekstraklasie? A widziałeś wyniki Lecha rok temu?
Określenie gry Wisły w Bułgarii jasko katastrofa świadczy tylko o Twojej niesubiektywnej ocenie bądź braku znajomości podstaw futbolu. Natomiast określenie meczu w Polsce z Bułgarami jako &quot;coś tam grali&quot; to już dla Ciebie całkowite pogrążenie się.
Wisła gra najlepszy futbol od kilku dobrych lat. Na czele z Meliksonem i Illievem czy chociażby Małeckim/Kirmem/Genkovem/Bitonem mamy najsilniejszą ofensywę w lidze i zawodnicy z meczu na mecz grają coraz lepiej.
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Bardzo mnie ciekawi postawa Wisły Kraków u siebie jesli wyjadą z dwu bramkową zaliczką to będzie dobrze,na wyjezdzie zawsze trudniej sie gra dla tego zaliczka musi być koknkretna mimo iż zespoł teoretycznie w zasiengu Wisły nigdy nie wiadomo jak zagrają u siebie na własnym stadionie gracze z Cypru byle nie powtórzyła sie sytułacja z Aten.
 
K 16

kinder-jajko

Użytkownik
Trzeba wygrać minimum 1-0 w Krakowie i na Cyprze uderzyć z kontry chociaż 1 bramkę.
Nie jest to nierealne.Maaskant nie jest głupi i z pewnością potrafi wymyśleć na rewanż dobra taktykę.
Ale o tym samym myśli zapewne trener Apoelu.
 
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Myślę, że jeśli nie będzie korzystnego wyniku w Krakowie ( chodzi mi oczywiście o zwycięstwo ) to może być ciężko. Obecne warunki pogodowe i panujący klimat na cyprze może okazać się zabójczy dla piłkarzy z Polski. Bardzo wysokie temperatury sięgające +30*C, do tego wysoka wilgotność powietrza utrudniająca oddychanie i powodująca szybsze zmęczenie. Czytałem kiedyś wywiad z Sosinem, mówił że cały sezon zajęło mu przystosowanie się do warunków klimatycznych panujących na Cyprze. Pisał, że odpoczywać można normalnie, wakacje te sprawy, ale jeżeli w grę w chodzi kopanie piłki i w szczególności bieganie za nią - to już gorsza sprawa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom